Najrýchlejšie služby VPN v roku 2020

Bez ohľadu na to, na čo chcete VPN používať, jedna vec musí byť rýchla.


Často sa môžete obísť ďalšie nedostatky. Ak však sieť VPN spomalí vaše pripojenie na internet na rýchlosť dial-up modemu, aké užitočné to bude pre čokoľvek?

Nielenže budete oveľa menej pravdepodobné, že ho budete používať, ale pravdepodobne ho tiež zakaždým preklíate. Peniaze sú premrhané.

Pointa je, či chcete streamovať svoju obľúbenú šou odkiaľkoľvek, chrániť svoje online aktivity v súkromí alebo zabezpečiť svoje internetové pripojenie, iba jeden z najrýchlejších poskytovateľov VPN urobí.

Prehľad najrýchlejších VPN

Na základe mojich rýchlych testov je uvedený rýchly prehľad najrýchlejších dostupných služieb VPN, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

O každom poskytovateľovi sa, samozrejme, podrobnejšie pozriem nižšie. Dotknem sa aj toho, ako presne sa testy vykonávajú a prečo môžu byť pre vás niektoré časti výsledkov relevantnejšie ako iné.

Ale v prípade, že vám záleží len na prehľade na vysokej úrovni …

 1. PureVPN

  Nedávne hardvérové ​​aktualizácie rozsiahlej siete PureVPN z nich urobili najrýchlejšiu sieť VPN so stabilnou rýchlosťou na všetkých miestach. Ich schopnosť prístupu k obsahu blokovanému geograficky, vrátane siete Netflix, nemá nič spoločné.

 2. CyberGhost

  CyberGhost, neustále jedna z najrýchlejších sietí VPN, zverejňuje čísla, ktoré nie sú ďaleko od čísel PureVPN. Okrem najvyšších známok zabezpečenia a ochrany osobných údajov odblokujú aj najobľúbenejšie streamingové služby.

 3. NordVPN

  NordVPN je ďalšou vynikajúcou voľbou pre sledovanie videa vo vysokom rozlíšení a rýchle sťahovanie, nehovoriac o tom, že zostane v bezpečí online..

 4. Surfshark

  Surfshark sa zaviazal k rýchlosti a bezpečnosti, keď vstúpili na trh pred niekoľkými rokmi a viac ako dodanie v oboch sa počíta. Skvelá sieť VPN na streamovanie.

 5. ProtonVPN

  Okrem zverejňovania výsledkov špičkových testov rýchlosti je sieť serverov ProtonVPN tiež jednou z najbezpečnejších v okolí.

 6. ExpressVPN

  ExpressVPN je dobre zavedená služba VPN a má veľkú vyspelú serverovú sieť, ktorá má z hľadiska výkonu oveľa lepšie skóre ako priemer.

 7. VyprVPN

  Jeden z mála poskytovateľov, ktorí vlastnia celú svoju sieť. Nielenže to zaisťuje bezpečnosť serverov VyprVPN, ale tiež im umožňuje optimalizovať rýchlosť – čo sa im darí veľmi dobre.

Prečo rýchlosť VPN záleží

Niektorí z nás používajú VPN ako ďalšiu vrstvu zabezpečenia na verejných sieťach Wi-Fi – iní kvôli ochrane súkromia. Možno hľadáte VPN VPN BBC iPlayer alebo VPN, ktoré vám umožní odblokovať Netflix odkiaľkoľvek na svete.

Pre každú z týchto činností je potrebná jedna spoločná charakteristika, a to dobrá rýchlosť siete.

Prečo je pre streamovanie videa nevyhnutný dobrý výkon, je pravdepodobne zrejmé. Bez toho by ste buď skončili sledovaním pixelovaného neporiadku alebo horšie, budete musieť niekoľkokrát zhlboka nadýchnuť každých 30 sekúnd, kým budete čakať na vyrovnanie videa.

Ak na sťahovanie súborov používate BitTorrent alebo inú sieť P2P cez VPN, záleží samozrejme aj na rýchlosti. Málokto z nás chce počkať hodiny, kým sa sťahovanie dokončí, keď by to malo trvať iba niekoľko minút.

A aj keď práve prehľadávate web, pomocou siete VPN zabezpečte svoje pripojenie vo verejnej sieti Wi-Fi alebo zastavte poskytovateľa internetových služieb v sledovaní každého vášho pohybu online. Je nepochybné, že rýchly je lepší. Som ochotný čakať tak dlho, kým sa načíta jednoduchý web.

Na rýchlosti VPN záleží, pretože bez toho bude vaše používanie internetu oveľa príjemnejšie.

Čo ovplyvňuje výkon VPN

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu významne ovplyvniť rýchlosť vášho pripojenia VPN. Zatiaľ čo iní existujú, sú tu tie veľké, ktorým by sme mali venovať pozornosť.

 • Umiestnenie servera VPN

  Na začiatok zoznamu vecí ovplyvňujúcich rýchlosť VPN je fyzické umiestnenie servera, ku ktorému sa rozhodnete pripojiť.

  Ak používame sieť VPN, naše údaje musia prejsť serverom VPN predtým, ako dosiahnu svoj konečný cieľ. Čím viac z cesty je tento server, tým viac naše dáta musia cestovať.

  V počítačových sieťach vzdialenosť nie je priateľom rýchlosti a je pravdepodobné, že akékoľvek zvýšenie rýchlosti spomalí vaše pripojenie.

  Bližšie servery sú preto zvyčajne lepšie.

  To je dôvod, prečo najrýchlejšie služby VPN majú tendenciu mať veľké siete. Môžu vám ponúknuť výber servera v blízkosti bez ohľadu na vašu polohu.

 • Zaťaženie servera VPN

  Ďalšou vecou, ​​ktorá môže ovplyvniť výkon VPN, je zaťaženie servera.

  Zdroje servera, ako je procesor, pamäť a šírka pásma, sa zdieľajú medzi všetkými, ktorí ich v súčasnosti používajú. Čím viac ľudí je pripojených k serveru, tým menší je podiel tých zdrojov, ktoré sú vám priradené.

  Vo všeobecnosti platí, že čím nižšie je zaťaženie servera, tým rýchlejšie je pripojenie k sieti VPN.

  Príliš rýchle VPN siete tu budú prevádzkovať viac serverov ako pomalšie služby. To im umožňuje správne vyvážiť používateľov v celej ich sieti, čím poskytuje lepšiu skúsenosť na každom mieste.

 • šifrovanie

  Jednou z najlepších funkcií VPN je to, že šifruje spojenie medzi vaším zariadením a VPN serverom.

  Šifrovanie bohužiaľ nie je bezplatné.

  Stojí to výpočtový výkon na oboch koncoch – šifrovanie na jednej strane a dekódovanie na druhej strane. Čím silnejší je šifrovací štandard, tým sú výpočtovo drahšie.

  Silné šifrovanie však nie je vždy potrebné.

  Zoberme si napríklad streamované geoblokované video. Bezpečnosť tu zvyčajne nie je taká dôležitá. Zvolenie 128-bitového šifrovania nad 256-bitovým šifrovaním by malo zvýšiť rýchlosť vašej VPN, najmä na zariadeniach nižšej kategórie.

  Všetci poskytovatelia VPN, ktorí sa skutočne zaujímajú o výkon, by vám mali umožniť úpravu úrovní šifrovania.

 • Protokol

  Podobne ako šifrovanie, výber protokolu VPN ovplyvní rýchlosť pripojenia.

  Niektoré protokoly sú rýchlejšie ako iné. Napríklad OpenVPN je rýchlejší ako L2TP. Dokonca aj v protokole OpenVPN máte zvyčajne na výber TCP a UDP, tie zvyčajne dosahujú lepšie výsledky.

  Podobne ako pri šifrovaní, aj sieť VPN zameraná na rýchlosť by vám mala umožniť výber z viacerých protokolov, čo vám umožní zvýšiť rýchlosť pripojenia nad rámec predvolených ponúk..

Akákoľvek rýchla VPN by vám v konečnom dôsledku mala umožniť upraviť vyššie uvedené faktory, čo vám umožní dostať sa z nej čo najlepší výkon. A skutočne všetci poskytovatelia uvedení v tomto článku áno.

Ako sa vykonávajú testy rýchlosti

Každá služba VPN, na ktorú sa zameriavam, sa testuje pomocou prenosného počítača so systémom Windows 10, ktorý je pevne zapojený do môjho internetového modemu pomocou ethernetového kábla Cat6. Používam optické pripojenie o 500 Mbps nadol a o 100 Mbps vyššie pripojenie k internetu.

Výsledky základných testov rýchlosti bez pripojenia VPN

Tieto čísla na stiahnutie a odovzdanie sú vyššie, ako to, ktoré v súčasnosti môže poskytnúť ktorýkoľvek poskytovateľ VPN. To znamená, že výsledky testu rýchlosti nie sú obmedzené mojím vlastným internetom – odhaľujú skutočný výkon každého servera VPN.

Predstavte si napríklad, že som namiesto toho použil 50 Mbps pripojenie. 50 Mbps by bola absolútna maximálna rýchlosť sťahovania, ktorú by mi mohol poskytnúť poskytovateľ VPN. Nikdy by sme nevedeli, či je možné sťahovať 80 Mbps.

Ale testovaním s rýchlejším pripojením na internet to zistíme.

Každá skúška pozostáva z dvoch skúšok rýchlosti. Jeden beží cez pripojenie VPN, druhý bez pripojenia.

Prvý ukazuje výkon VPN. Ten potvrdzuje, že výsledky neboli obmedzené mojím internetovým pripojením, ktoré by bolo teoreticky možné na vzdialenejších serverových miestach.

Bežím niekoľkými rýchlostnými testovacími pármi v rôznych časoch počas dňa a na rôznych serveroch. Účtuje sa tým možné obdobie zaťaženia veľkou sieťou a serverom VPN.

OpenVPN over UDP je môj protokol voľby.

Najrýchlejšie výsledky zjazdoviek sú to, čo používam.

Pokiaľ ide o nástroje, testy sa vykonávajú pomocou Speedtest.net a TestMy.net. Ďalšou slušnou možnosťou, ktorú v súčasnosti netestujem, ale ktorú môžem pridať neskôr, je SpeedOf.Me.

Ktoré servery sa testujú

Prvý testovaný server by mal byť teoreticky najrýchlejším pripojením VPN, aké môžem získať. Malo by to byť optimálne spojenie blízkosti a zaťaženia.

Takmer každý klient VPN má možnosť vybrať si tieto servery automaticky.

Taktiež vykonávam testy rýchlosti na amerických, britských, kanadských, austrálskych, holandských, nemeckých a francúzskych serveroch – za predpokladu, že poskytovateľ VPN túto krajinu samozrejme podporuje. Toto je sedem najobľúbenejších miest medzi používateľmi VPN.

Kvôli stručnosti nájdete na tejto stránke iba ukážku výsledkov. Každý poskytovateľ má však vyhradenú stránku, na ktorej zobrazujem a diskutujem o všetkých ôsmich spusteniach.

Faktor času dňa

Jedným z upozornení je, že bez ohľadu na to, čo hovoria výsledky porovnávania rýchlosti VPN, skutočný výkon sa vždy bude líšiť v závislosti od dennej doby.

Bohužiaľ, neexistuje žiadny spôsob, ako to obísť.

Čím viac ľudí sa pripojí k sieti VPN súčasne, tým pomalšie bude. Pri dobrej službe by však spomalenie malo byť minimálne.

Okolo večere alebo skoro večer môžete zvyčajne očakávať menej než optimálne spojenie, ako by ste mali o 4:00.

Podobne, ak sa odohráva nejaká veľká udalosť – taká, ktorú môže vysielať veľa ľudí (napríklad veľká hra Svetového pohára alebo Super Bowl) – nemali by ste očakávať ani najvyššiu rýchlosť VPN.

Najrýchlejší poskytovatelia VPN

Nižšie je uvedený zoznam najvýkonnejších poskytovateľov VPN podľa mojich rýchlych testov. Všetky siete VPN sa pravidelne testujú, aby sa zabezpečilo, že výsledky sú aktuálne.

1. PureVPN

Logo PureVPN

Nedávne masívne upgrady na ich serverovú sieťovú streľbu PureVPN na vrchol najrýchlejších rebríčkov VPN s najlepšou rýchlosťou sťahovania 112,6 Mbps a priemerným testovaným umiestnením v priemere 93,6 Mbps.

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server PureVPN

Stránka PureVPN test rýchlosti zobrazuje výsledky pre všetky testované miesta.

PureVPN, ich novo nájdená rýchlosť, PureVPN je tiež držiteľom práv na vychvaľovanie počtu serverových umiestnení a hardvéru v obrovských 131 krajinách a 160 mestách..

V minulosti sa v PureVPN vyskytli určité obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov, ale aj oni to zvýšili. Od septembra 2019 sú nezávislým overeným poskytovateľom protokolovania nulovej hodnoty.

PureVPN je tiež veľmi konzistentný vo svojej schopnosti odomknúť geoblokovaný obsah. Od USA Netflix a BBC iPlayer podporujú takmer 70 kanálov a služieb po celom svete.

A s cenou, ktorá podhodnocuje veľa konkurentov – najmä ak využijete kupón PureVPN -, ako aj s 31-dňovou zárukou vrátenia peňazí, nie je dôvod, aby sa tomuto poskytovateľovi nevenovala seriózna pozornosť..

Pros
 • Vynikajúce rýchlosti
 • Obrovská sieť serverov (131 krajín)
 • Odblokuje Netflix, iPlayer a viac ako 70 ďalších streamingových služieb
 • Kompatibilné s viac ako 50 zariadeniami a platformami
 • Nezávisle overený poskytovateľ VPN s nulovým protokolom
 • Vyhradená možnosť IP
 • Veľká hodnota
Zápory
 • Aplikácie by mohli použiť trochu viac poľskej verzie
 • Niektoré problémy s prerušovaným pripojením

RÝCHLEJŠÍ VPN: Vynikajúce rýchlosti PureVPN znamenajú, že sa nikdy nebudete musieť starať o pixelovanie alebo ukladanie do vyrovnávacej pamäte pri streamovaní vašich obľúbených relácií. Sú tiež veľmi cenovo dostupné.

2. CyberGhost

Logo CyberGhost

S najlepšou rýchlosťou sťahovania servera 103,1 Mb / s a ​​priemerným počtom stiahnutí 82,0 Mb / s na všetkých testovaných miestach umiestňuje CyberGhost druhé najrýchlejšie výsledky zo všetkých poskytovateľov VPN..

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server CyberGhost

Všetky čísla nájdete v mojich úplných výsledkoch testu rýchlosti CyberGhost.

Rýchlosť však nie je jediným silným bodom CyberGhost. Dodávajú takmer všade inde.

Vďaka nedávnemu a pomerne významnému rozšíreniu svojej siete, CyberGhost teraz ponúka veľa možností pripojenia – 7159 serverov v 90 krajinách.

Sú poskytovateľmi priateľských k súkromiu vďaka základni v Rumunsku a prísnym pravidlám nulovej ťažby.

Tento softvér sa ľahko používa a implementuje všetky bezpečnostné funkcie, ktoré by ste mohli očakávať. Od prepínača VPN kill a ochrany pred únikom DNS až po špičkové šifrovacie algoritmy a protokoly – všetko je tam.

CyberGhost je tiež vynikajúcou službou na odblokovanie väčšiny streamovacích služieb, vrátane US Netflix a BBC iPlayer. P2P je samozrejme tiež podporovaná.

Keďže CyberGhost nie je spokojný s tým, že je jednou z najrýchlejších sietí VPN na zozname, je tiež jedným z najlacnejších.

A so 45-dennou zárukou vrátenia peňazí, ktorá je najlepšou v odbore, ktorej dĺžka hovorí o viere spoločnosti v kvalitu svojich služieb, máte dostatok času na ich vyskúšanie.

Pros
 • Nulové protokolovanie pre maximálne súkromie
 • Vynikajúca distribúcia serverov s viac ako 7100 servermi v 90 krajinách
 • Veľmi rýchle rýchlosti pripojenia
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentovanie P2P
 • Dlhá 45-dňová záruka vrátenia peňazí
Zápory
 • Materská spoločnosť so spornou povesťou
 • Vykonané manuálne nastavenie OpenVPN
 • Nepracuje z Číny

VYPÚŠŤANIE BEZ VYKONÁVANIA: CyberGhost je veľmi rýchla VPN, ktorá funguje podľa očakávania hneď po vybalení z krabice. Poskytovateľ sa s tými funkciami, vynikajúcou cenou a dlhou zárukou vrátenia peňazí nemôže pokaziť.

3. NordVPN

Logo NordVPN

Neďaleko prvých dvoch poskytovateľov je spoločnosť NordVPN – najlepšia rýchlosť sťahovania serverov 91,4 Mb / s a ​​priemerná testovaná lokalita 69,1 Mb / s. Obidve čísla sa majú počítať.

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server spoločnosti NordVPN

Všetky čísla nájdete na mojej testovacej stránke rýchlosti NordVPN.

Vďaka prevádzke viac ako 5600 serverov v 58 krajinách je zoznam serverov NordVPN jedným z najväčších v okolí.

Ochrana osobných údajov bola vždy prioritou aj pre spoločnosť NordVPN so sídlom v Paname.

Nielenže majú vzduchotesnú politiku bez protokolovania, ale poskytujú vám tiež veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu zostať v anonymite online. Tento zoznam obsahuje aj veci, ktoré implementuje niekoľko ďalších poskytovateľov, ako napríklad dvojitá VPN, Tor over VPN a zmätené servery.

A napriek tomu, že sú vybavené funkciami, je klientska aplikácia stále neuveriteľne intuitívna.

NordVPN umožňuje torrentovanie na všetkých ich serveroch. Robia tiež vynikajúcu prácu pri odblokovaní služby Netflix – a skutočne takmer pri všetkých ostatných populárnych streamovacích službách.

Pros
 • Vynikajúce súkromie s nulovou ťažbou dreva
 • Veľká (a stále rastúca) sieť serverov
 • Dobrý výkon pripojenia
 • Špeciálne servery (vrátane dvojitej VPN, zahmlenej a Tor cez VPN)
 • Čistý a ľahko použiteľný klient
 • Spolupracuje s Netflixom a väčšinou ďalších streamingových služieb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Ponúka vyhradené adresy IP
Zápory
 • Žiadne rozdelené tunelovanie
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

ZÁVEREČNÉ TRETIE: Výkonnosť spoločnosti NordVPN je tak dobrá, ako sa dá. Pridajte k tejto rozsiahlej serverovej sieti a silne sa zamerajte na súkromie a bezpečnosť a máte sieť VPN, ktorá všetko robí.

4. Surfshark

Logo Surfshark

Pretože spoločnosť Surfshark vstúpila na trh VPN pred viac ako dvoma rokmi, urobili takmer všetko v poriadku – čoho dôkazom je ich vynikajúca kontrola. Toto samozrejme zahŕňa výkon.

V mojich posledných testoch Surfshark zverejnil výsledky 86,8 Mb / s pre najlepšie stiahnutie servera a testované umiestnenie v priemere 64,3 Mb / s..

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server spoločnosti Surfshark

Úplná stránka s výsledkami testu rýchlosti surfshark obsahuje všetkých osem testovaných miest.

Napriek tomu, že je sieť Surfshark relatívne nová, robí dojem. V súčasnosti obsahuje 1040 VPN serverov v 63 krajinách.

Surfshark sa od začiatku rozhodol, že sa stanú poskytovateľom neprihlásených údajov a robia to skvelú prácu. Pomáha tiež prevádzka mimo Britských Panenských ostrovov, ktoré sú priateľské k súkromiu.

Klientsky softvér sa ľahko používa a obsahuje množstvo funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov.

Surfshark nedávno implementoval niečo, čo sa nazýva kamuflážny režim. Zabezpečí, aby vám nikto, dokonca ani váš poskytovateľ internetových služieb, nemohol povedať, že používate VPN.

Spomenul som tiež, že spoločnosť Sufshark je jediným poskytovateľom na tomto zozname, ktorý vám umožňuje súčasne pripojiť neobmedzený počet zariadení?

Pros
 • Vynikajúce súkromie a bezpečnosť bez protokolovania
 • Skvelý výkon servera
 • Odblokuje Netflix, BBC a mnoho ďalších
 • Ľahko použiteľný klient
 • Neobmedzené súčasné pripojenie
 • Torrenting podpora
 • lacný
Zápory
 • Nejednotná rýchlosť na niekoľkých miestach
 • Pomerne pomalá podpora zákazníkov

RÝCHLE A DOSTUPNÉ: Surfshark je ľahko použiteľný, bezpečný a oveľa rýchlejší ako priemerná sieť VPN. Na peňaženke je tiež veľmi jednoduchý. Žiadny iný poskytovateľ najvyššej úrovne vám to nedáva tak málo.

5. ProtonVPN

Logo ProtonVPN

V prípade siete VPN, ktorá sa zameriava hlavne na súkromie a bezpečnosť, ProtonVPN zverejňuje niekoľko pôsobivých výsledkov testov rýchlosti. Ich počet – 86,1 Mbps na najlepší server a priemerne testovaných 67,2 Mbps – sú krk a krk s Surfshark.

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server ProtonVPN

Stránka ProtonVPN na testovanie rýchlosti obsahuje čísla pre všetky ostatné umiestnenia.

Výsledky sú konzistentné v celej serverovej sieti ProtonVPN, ktorá pokrýva veľmi slušné 63 miest v 44 krajinách.

Zvláštnosťou ProtonVPN je, že každá krajina obsahuje možnosť dvojitého pripojenia VPN. Sú to jediné VPN, ktoré to urobia.

Ak vás online súkromie vážne znepokojuje, môže to byť pre vás rýchly poskytovateľ.

ProtonVPN so sídlom vo Švajčiarsku priateľskom k súkromiu je samozrejme tiež VPN bez protokolovania.

Klientsky softvér – ktorý sa ľahko používa – obsahuje všetky predstaviteľné bezpečnostné prvky. Má dokonca niekoľko praktických doplnkov, ktoré ostatní poskytovatelia neobťažujú vkladať – napríklad profily pripojenia.

A aby to všetko skončilo, ProtonVPN dokonca odblokuje US Netflix a Hulu.

Pros
 • Vynikajúce funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia
 • V každej podporovanej krajine je k dispozícii dvojitá sieť VPN
 • Žiadne záznamy
 • Ľahko použiteľný klient
 • Dobrý výkon servera
 • Torrenting a P2P priateľský
 • Ponúka bezplatnú verziu
Zápory
 • drahý
 • Žiadna podpora živého chatu
 • Servery P2P iba ​​v štyroch krajinách

RÝCHLOSŤ A BEZPEČNOSŤ: ProtonVPN je vynikajúcim príkladom toho, ako špičkové súkromie a bezpečnosť nevyhnutne neznamenajú zlý výkon – poskytujú krásne výsledky v oboch bodoch.

6. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

S rýchlosťou sťahovania 68,6 Mb / s pre najlepší server a priemerne 48,1 Mb / s na všetkých testovaných miestach nie je možné s ExpressVPN robiť len veľmi málo..

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server ExpressVPN

Ak chcete získať viac údajov o výkonnosti, pozrite si úplné výsledky testu rýchlosti ExpressVPN.

ExpressVPN existuje už od roku 2009 a má veľmi vyspelú sieť 3000+ serverov v 95 krajinách.

Sú to VPN, ktoré sa úplne nezaznamenávajú a volajú domovskú stránku Britských Panenských ostrovov priateľskú k súkromiu.

Po dlhých rokoch na dokončenie je klient ExpressVPN čistý a ľahko použiteľný ako žiadny iný. Aj keď je vybavený funkciami, sú všetky úhľadne zastrčené – ak sa o nich nestaráte, nikdy vám nebudú prekážať.

ExpressVPN umožňuje prenos P2P a, ako som zdôraznil vo svojej recenzii, veľmi dobre sa darí odblokovať Netflix a ďalšie populárne streamingové služby.

A ak narazíte na nejaké problémy, ExpressVPN ponúka to, čo je pravdepodobne najlepšia zákaznícka podpora v odbore. Majú tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pripojenú k strunám.

Pros
 • Bohatý a intuitívny klient
 • Silná back-end technológia
 • Veľa serverov a umiestnení serverov
 • Rýchle a konzistentné rýchlosti pripojenia
 • Spolupracuje s US Netflix
 • Špičková podpora zákazníkov
Zápory
 • Niektoré agregované protokolovanie
 • Nie najlacnejšie

VEĽKÝ VŠETKO: ExpressVPN robí takmer všetko a robí to všetko veľmi dobre: ​​rýchlosť, veľká serverová sieť, skvelý klient a vynikajúca podpora zákazníkov.

7. VyprVPN

VyprVPN logo

Len preto, že sú posledné v mojom zozname najrýchlejších sietí VPN, by nemali od siete VyprVPN nič vziať. Ich výkon 58,3 Mbps na najlepší server a testovacie umiestnenie v priemere 47,1 Mbps spôsobujú hanbu mnohých ďalších sietí VPN..

Výsledky testov rýchlosti pre najrýchlejší server servera VyprVPN

Výsledky z iných miest nájdete na skúšobnej stránke VyprVPN.

Na sieti VyprVPN je obzvlášť pôsobivé to, že vlastní každý jeden zo svojich serverov. To je hardvér v 64 krajinách a 73 lokalitách.

To je skvelé pre bezpečnosť aj súkromie.

VyprVPN sa však nekončí. Sú tiež sieťou bez protokolovania a využívajú najnovšie a najbezpečnejšie štandardy protokolov a šifrovania.

VyprVPN dokonca implementoval svoj vlastný protokol s názvom Chameleon, ktorý je vynikajúci pri obchádzaní akýchkoľvek pokusov o škrtenie alebo blokovanie VPN – vrátane veľkého čínskeho firewallu.

VyprVPN robí okrem ochrany súkromia a bezpečnosti aj veľa ďalších vecí. Umožňujú torrentovanie a robia dobrú prácu, keď vám umožňujú sledovať obsah blokovaný geograficky ako Netflix a BBC.

Pros
 • Overené žiadne protokolovanie pre úplné súkromie
 • Vynikajúci výber protokolov a nastavení šifrovania
 • Stovky serverov s veľkou rozmanitosťou umiestnenia
 • Intuitívny, ľahko použiteľný viac platformový klient
 • Odblokuje Netflix, BBC iPlayer a ďalšie
 • Umožňuje prevádzku P2P a torrent
 • Hostuje vlastné servery (žiadne tretie strany)
Zápory
 • Žiadny spôsob, ako platiť anonymne
 • V základnom pláne nie je k dispozícii zmätok VPN

RÝCHLE A BEZPEČNÉ: Vďaka rýchlym serverom, ktoré vám umožňujú robiť všetko, čo chcete online, VyprVPN poskytuje súkromie a slobodu internetu, ktoré by sme mali mať všetci.

Pri ktorej rýchlosti VPN záleží

Test rýchlosti VPN poskytne tri sady čísiel: rýchlosti sťahovania a nahrávania a čas pingu.

V závislosti od toho, na čo chcete používať sieť VPN, môže byť dôležitá iba podskupina týchto metrík.

Rýchlosť sťahovania

Rýchlosť sťahovania vám povie, ako rýchlo vaše zariadenie prijíma údaje.

Ak máte v úmysle sťahovať veľké alebo veľa súborov (alebo oboje), mali by ste nastaviť ako prioritu dobrú rýchlosť sťahovania. Čím je vyššia, tým je lepšia.

Medzi hlavné príklady, keď sú kritické dobré rýchlosti sťahovania VPN, patria:

 • Používanie aplikácií na zdieľanie súborov, ako je BitTorrent alebo iných sietí typu peer-to-peer
 • Streamovanie videa – najmä vo vysokom rozlíšení
 • Prístup k súborovým službám ako Usenet

Rýchlosť nahrávania

Na rozdiel od rýchlosti sťahovania, rýchlosť odovzdávania vám umožní zistiť, ako rýchlo môžete odosielať údaje do vzdialeného cieľa.

Záleží na tom, či často posielate veľké súbory alebo ich značné množstvo. Čím vyššia je táto metrika, tým lepšie.

Príklady, v ktorých je dôležitá rýchlosť nahrávania:

 • Zálohovanie údajov – ako sú vaše rodinné obrázky – do cloudu
 • Používanie služieb zdieľania súborov

Čas pingu

Čas pingu, niekedy nazývaný aj latencia, meria, ako dlho trvá, kým jeden paket údajov zaberie cestu zo svojho zariadenia, cez server VPN, do cieľa a potom znova späť..

Táto metrika je uvedená v milisekundách.

Čím kratší je ping čas, tým rýchlejšie a lepšie je pripojenie.

Latencia je rozhodujúca, ak:

 • Používate aplikácie v reálnom čase, napríklad Skype alebo iné riešenia VoIP
 • Hrajte online hry

Ako vybrať rýchly VPN server

Potom, čo ste sa rozhodli pre svoju rýchlu VPN, musíte si vybrať rýchly server. Aj s najrýchlejšími poskytovateľmi získate spojenie, ktoré vám nikdy neposkytne optimálnu rýchlosť.

Pri výbere servera majte na pamäti nasledujúce kritériá.

 • Blízkosť servera

  Čím bližšie je server fyzicky k vašej polohe, tým rýchlejšie bude pripojenie VPN.

  Ak sa napríklad pokúšate získať prístup k knižnici USA Netflix z Veľkej Británie, vyberte server na východnom pobreží USA. Ak sa snažíte urobiť to isté z Japonska, vyberte si jednu na západnom pobreží.

  Ak viete presnú polohu obsahu, ku ktorému sa snažíte získať prístup, môžete si tiež vybrať server VPN blízko neho, namiesto toho, ktorý je vo vašej blízkosti..

  V podstate, aby ste dosiahli čo najlepší výkon zo siete VPN, pokúste sa v čo najväčšej možnej miere znížiť údaje o vzdialenostiach, ktoré je potrebné prejsť, aby server prešiel cez server..

 • Načítanie servera

  Čím viac z nás používa konkrétny server VPN, tým pomalšie bude. Vybratie servera s nižšou záťažou môže trvať na dôležitosti toho, ako blízko je vám.

  Pravdepodobne budete mať rýchlejšie pripojenie pomocou servera s 10% záťažou, ktorá je na opačnom konci krajiny, ako server s 95% záťažou umiestnenou vo vašom meste..

  Väčšina poskytovateľov vám umožní vidieť aktuálne zaťaženie servera v ich klientskych aplikáciách – určite CyberGhost aj NordVPN. Vyberte zodpovedajúcim spôsobom.

 • latencia

  Niekedy sa napriek tomu, že vyberiete server s ľahkým zaťažením v okolí, stále môžu zobrazovať pomalšie ako požadované rýchlosti. V týchto prípadoch môže byť vinníkom veľmi dobre latencia.

  Latencia servera VPN alebo čas pingu meria, ako dlho trvá, kým sa paket údajov dostane z vášho prístroja na server a späť. Silná sieťová komunikácia po ceste ju môže poslať cez strechu.

  Nakloňte sa k serverom s nízkou latenciou. Podobne ako pri zaťažení servera vám väčšina klientov VPN zobrazí aktuálne čísla.

Všimnite si, že každá aplikácia VPN vám umožňuje automaticky vybrať, ktorý server by mal byť najrýchlejší – zvyčajne sa nazýva niečo ako „Najlepšie umiestnenie servera“, „Najrýchlejší server“ alebo „Rýchle pripojenie“.

Niektorí poskytovatelia, napríklad PureVPN, pre vás dokonca vyberú server na základe konkrétneho účelu, ako je napríklad torrentovanie alebo streamovanie videa z konkrétneho zdroja..

Podľa mojich skúseností vám tieto výsledky, aj keď nie vždy absolútne najlepšie, dosiahnu rýchlosti, s ktorými by ste mali byť viac ako spokojní.

Je najrýchlejší VPN vždy najlepší

Rýchlosť je nepochybne rozhodujúcim faktorom pri výbere poskytovateľa VPN bez ohľadu na to, prečo ho používate.

Nemusí to však byť všetko a všetko.

Môžete nasadiť s mierne nižším výkonom VPN v prospech ďalších funkcií, ktoré potrebujete.

Niektoré z týchto funkcií môžu zahŕňať lepšiu celosvetovú distribúciu serverov, vysoký počet zariadení, ktoré môžete súčasne používať, robustnú bezpečnosť alebo minimálnu politiku protokolovania..

To znamená, že medzi najrýchlejšími VPN uvedenými na tejto stránke môžete ľahko nájsť ten, ktorý uspokojí niekoľko – ak nie všetky – týchto potrieb. Napríklad CyberGhost aj NordVPN začiarknite všetky políčka.

Takže, aj keď sa to niekedy môže zdať, pravdou je, že rýchlosť nie je niečo, na čom by ste niekedy museli robiť kompromisy.

Najrýchlejšia tabuľka rýchleho porovnávania VPN

PoskytovateľStiahnite SpeedUpload SpeedPing TimeFeaturesCost

Test rýchlosti Zoznam serverov
112,6 Mb / s46,7 Mbps21 ms
krajiny:131
servery:2070
protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:5
protokolovanie:Dátum pripojenia, celková použitá šírka pásma
miesto:Hong Kong
1-mesačný plán:$ 10,95 / mesiac
Ročný plán:$ 3.33 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:31 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, BitCoin, Alipay, Hlavné darčekové karty, CashU, Ostatné kryptomeny, Paymetwall

Test rýchlosti Zoznam serverov
103,1 Mb / s59,6 Mb / s25 ms
krajiny:90
servery:7159
protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
pripojenie:7
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Rumunsko
1-mesačný plán:$ 12,99 / mesiac
Ročný plán:$ 2,75 / mesiac
Skúška zadarmo:Áno
Vrátenie peňazí:45 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, bitcoín

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
91,4 Mb / s51,4 Mb / s13 ms
krajiny:58
servery:5645
protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:6
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Panama
1-mesačný plán:$ 11,95 / mesiac
Ročný plán:$ 3,49 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:30 dní
platba:Kreditné karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoín, éter, zvlnenie), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, iné

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
86,8 Mbps76,4 Mb / s3 ms
krajiny:63
servery:1040+
protokoly:OpenVPN, IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:neobmedzený
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Britské Panenské ostrovy
1-mesačný plán:$ 11,95 / mesiac
Ročný plán:$ 1,99 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:30 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, bitcoín, Alipay

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
86,1 Mbps58,7 Mb / s20 ms
krajiny:44
servery:698
protokoly:OpenVPN, IKEv2 / IPSec
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:2 (základné), 5 (plus), 10 (vizionárske)
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:švajčiarsko
1-mesačný plán:5,00 $ mesačne (základné), 10,00 dolárov mesačne (plus), 30,00 dolárov mesačne (vizionár)
Ročný plán:4,00 $ / mesiac (Basic), 6,00 $ / mesiac (Plus), 24,00 $ / mesiac (vizionár)
Skúška zadarmo:Áno
Vrátenie peňazí:30 dní
platba:Kreditná karta, PayPal

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
68,6 Mb / s44,5 Mbps7 ms
krajiny:95
servery:3000+
protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Blackberry, smerovače
pripojenie:3
protokolovanie:Celková denná doba pripojenia, celková denná suma prenosu dát, umiestnenie servera
miesto:Britské Panenské ostrovy
1-mesačný plán:$ 12,95 / mesiac
6-mesačný plán:$ 9,99 / mesiac
Ročný plán:$ 6,67 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:30 dní
platba:Kreditné karty, PayPal, Bitcoin, Alipay, Paymentwall

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
58,3 Mb / s48,3 Mbps29 ms
krajiny:64
servery:700+
protokoly:OpenVPN (Pro / Premier), L2TP / IPsec, PPTP, Chameleon (Pro / Premier)
platformy:Win, Mac, Linux, iOS, Android, routery
pripojenie:3 (základné), 5 (prémiové)
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:švajčiarsko
1-mesačný plán:9,95 $ / mesiac (Basic), 12,85 $ / mesiac (Premium)
Ročný plán:5,00 $ / mesiac (základné), 2,50 $ / mesiac (prémiové)
Skúška zadarmo:3 dni
Vrátenie peňazí:žiadny
platba:Kreditná karta, PayPal, Alipay
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me