Podvody VPN, ktorým sa treba vyhnúť (aktualizované)

Technológia VPN nie je nová. Podniky a jednotlivci ho už celé desaťročia používajú na ochranu citlivých údajov a anonymitu svojich pohybov online. Niektorí to považujú za súkromie. Nepáči sa im iba myšlienka, že niekto, napríklad jeho poskytovateľ internetových služieb alebo hacker, bude schopný sledovať svoj webový prenos.


Výstraha pred podvodomPre ostatných ľudí, používanie VPN je otázkou života alebo smrti. Sú to občania a novinári žijúci v totalitných režimoch, ktoré neumožňujú slobodné vyjadrovanie myšlienok a názorov. VPN im umožňuje zaujať podvratné pozície a revolučné akcie bez toho, aby riskovali svoj život alebo celkom doslova svoju končatinu.

Zvážte kroky, ktoré môžete podniknúť na zabezpečenie svojho domova pred okolitým svetom. Bezpečnostné kamery na exteriéri domácnosti vás upozornia na možných votrelcov, ale chcete získať iba ten najlepší a najuznávanejší kamerový systém, ktorý si môžete kúpiť. Je to jednoducho jediný spôsob, ako môžete veriť, že zo systému dostávate peniaze.

To isté platí pre VPN. Najlepšia sieť VPN vás ochráni pred všetkými druhmi špionáže, ale nižšia sieť vás bude vystavovať útokom zo všetkých uhlov.. Ako viete, ktorej VPN dôverovať?

Začneme preskúmaním toho, čo získate, keď použijete VPN, a až potom sa presuniete do zoznamu podvodov VPN. Ak budete mať tieto informácie k dispozícii, budete sa môcť informovane rozhodnúť, kedy je potrebné zvoliť sieť VPN pre váš domov alebo firmu..

Výhody používania VPN

Vedeli ste, že váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) dokáže sledovať všetky vaše online aktivity?

Vedia, kedy sa prihlásite, ktoré webové stránky navštevujete, čo robíte, keď ste tam a ako dlho tam trávite. Môžu vidieť vašu aktivitu v sociálnych médiách. Môžu sledovať, keď sa zúčastňujete na fóre; dokonca aj zvyky nakupovania online pre nich nie sú tajomstvom.

Váš poskytovateľ internetových služieb bohužiaľ nie je jedinou stranou, ktorá sa zaujíma o to, čo robíte online. Spoločnosti, ako sú maloobchodníci a poskytovatelia služieb, sledujú vaše pohyby a hľadajú možnosti, ako vám niečo predať.how-a-VPN-worksPotom existujú tienistí operátori. Sú to tí, ktorí dúfajú, že infikujú váš systém škodlivým softvérom, adwarom a iným potenciálne škodlivým softvérom. Naozaj by vás chceli lepšie spoznať. Osobitne zaujímavé sú konkrétne vaše osobné informácie vrátane čísel kreditných kariet a čísel bankových účtov.

Dôkladná a dobre skontrolovaná sieť VPN vás pred všetkým môže chrániť. Technológia VPN úplne maskuje vašu IP adresu, čím ju robí nemožné vystopovať. Okrem toho môže vaša sieť VPN vyzerať, akoby ste prehľadávali zo Sydney, keď ste skutočne v Montreale.

Je však zrejmé, že málo ľudí využíva všetko, čo môže VPN urobiť.

Percento ľudí, ktorí používajú VPN na rôznych kontinentoch

Vaša sieť VPN šifruje váš webový prenos a potenciálne ho môže presmerovať na dva alebo tri servery na celom svete. Nikto, dokonca ani váš poskytovateľ internetových služieb, nemôže vidieť, čo robíte online. Máte radi úplné súkromie a anonymitu, ako aj pokoj pri vedomí, že ste online, keď ste úplne v bezpečí.

Je to ako mať doma nainštalovaný najlepší systém zabezpečenia domácnosti; v noci budeš lepšie spať s vedomím, že vy a vaša rodina ste plne chránení.

Je niekedy nebezpečné používať VPN?

Pre väčšinu ľudí neexistuje žiadne nebezpečenstvo spojené s používaním tohto typu softvéru; Kľúčom je pochopenie základov VPN a starostlivý výber seriózneho poskytovateľa so záznamami o poskytovaní dokonalej bezpečnosti a anonymity online.

Niektorým ľuďom môže byť ohrozené jednoducho použitie akejkoľvek siete VPN. Títo jednotlivci žijú v represívnych krajinách, kde je používanie VPN zakázané, pretože vláda chce sledovať všetky svoje online aktivity

VPN_ScamToto je však iný druh nebezpečenstva ako ten, o ktorom sa tu diskutuje. Môže byť tiež nebezpečné používať VPN, keď je falošná sieť VPN, ktorá v skutočnosti neponúka služby, ktoré inzeruje. Môže byť nebezpečné, keď sa sieť VPN rozhodne infikovať váš systém všetkými druhmi spywaru a vírusov. Môžu dokonca sledovať a zaznamenávať vaše pohyby online a údaje predávať uchádzačovi s najvyššou ponukou.

Nie je to presný opak toho, čo má VPN robiť?

To je desivé pre desiatky poskytovateľov VPN, ktorí dnes pôsobia. Niektoré sú vysoko renomované a snažia sa ponúkať spoľahlivé služby, ktoré vám zaistia bezpečnosť online bez ohľadu na to, čo sa deje.

Potom existujú siete VPN, ktoré berú vaše peniaze, ale na oplátku vám nič nedávajú. Rovnako zlé sú tie, ktoré sú „zadarmo“. Môžete sa staviť, že väčšina bezplatných sietí VPN sa ponúka za túto cenu, pretože sa predávajú.

Dôvtipný spotrebiteľ sa týmto podvodom VPN môže vyhnúť. Čím viac budete vedieť o typických trikoch, ktoré používajú títo nebezpeční poskytovatelia, tým ľahšie sa im vyhnete..

Typické podvody VPN, ktorým sa treba vyhnúť

Nasledujúci zoznam podvodov VPN nie je teoretický. Každý z týchto podvodov bol vyskúšaný a preukázaný ako úspešný vďaka zachyteniu nežiaducich spotrebiteľov. Nedopustite, aby ste sa stali obeťou ktorejkoľvek z týchto nevýhod.

Ide o kritické informácie, pretože štúdie ukazujú, že ľudia sa čoraz viac obávajú o súkromie online a o to, ako spoločnosti používajú svoje údaje.úroveň ochrany osobných údajov spotrebiteľa

Nikto si nemôže dovoliť vystaviť sa ďalšiemu riziku ignorovaním tohto zoznamu podvodov VPN.

1. Bezplatné VPN – stojí to viac, než si myslíte

Kto nemá rád nič pre nič za nič? Je to niečo také cítite, akoby ste s niečím unikli, nie? Alebo si myslíte. Uvidíte však, že pokiaľ ide o bezplatné VPN, je to zvyčajne poskytovateľ služieb, ktorý s niečím uniká.

Hŕstka renomovaných poskytovateľov VPN ponúka bezplatnú verziu svojich služieb. Zvyčajne sú tieto lacné úrovne, pokiaľ ide o šírku pásma, dosť obmedzené a nie je k nim priradených veľa zvončekov a píšťaliek. Bezplatná verzia je ponúkaná s nádejou, že službu vyskúšate a stanete sa platiacim zákazníkom. Ak si musíte zvoliť bezplatnú sieť VPN, vyvarujte sa toho, čo je na našom zozname nižšie.

Bohužiaľ, existuje veľa „bezplatných“ sietí VPN, ktoré by vás mohli nakoniec stáť obrovské množstvo času, peňazí a bolesti hlavy. Niektoré z týchto služieb vás obmedzujú na zastaralý protokol VPN, ako je PPTP, ktorý žiadny odborník na bezpečnosť nepovažuje za spoľahlivý. S týmto protokolom nebudete mať žiadne silné šifrovanie, vďaka ktorému by ste boli zraniteľní vo svete problémov.

Každá sieť VPN, ktorá sa poskytuje bezplatne zákazníkom, musí nejakým spôsobom zvyšovať výnosy. Ak neberú peniaze od verejnosti, potom to musia dostať inde. Pri tomto obchodnom modeli zvyčajne zisky pochádzajú z predaja návykov používateľov v prehliadaní. VPN v podstate zdieľa užívateľské údaje s firmami v marketingovom svete.

Niektoré z týchto sporných sietí VPN poskytnú vašu e-mailovú adresu obchodným partnerom alebo neznámym tretím stranám. Tieto ďalšie spoločnosti môžu potom použiť vašu e-mailovú adresu na najrôznejšie škodlivé účely, napríklad na šifrovanie, ransomware, phishing a odosielanie nevyžiadaných e-mailov..

Ďalšie siete VPN budú do vášho systému vkladať napríklad web beacon, sledovacie pixely a súbory cookie. Toto umožňuje VPN a spoločnostiam, ktoré platia VPN, vložiť tieto sledovače, sledovať váš webový prenos a používať ho na reklamné účely..

Stačí sa pozrieť na toto zverejnenie, ktoré sa nazýva VPN Betternet:

Betteretová reklama tretej strany

Pamätajte, že dostanete to, za čo platíte. Ak chcete chrániť svoje heslá, potom hľadáte najlepší softvér na správu hesiel, ktorý si môžete dovoliť (všetky sú celkom lacné). Ak chcete mať skutočné súkromie a anonymitu online, hľadajte primeranú cenu VPN.

2. Falošné siete VPN – tvrdenia, ktoré sú príliš dobré na to, aby to bola pravda

Niektoré spoločnosti sa inzerujú ako služba VPN, ale v skutočnosti neposkytujú ani základné informácie. Prvotným problémom je, že sa často neobťažujú šifrovať váš internetový prenos. To znamená, že všetko, čo robíte online, je vystavené vášmu ISP, tretím stranám, vláde a hackerom.

Falošná sieť VPN navyše môže do vášho systému vložiť škodlivý softvér. Vďaka tomuto softvéru je sieť VPN schopná používať údaje, ktoré zhromažďujú z vašich zvykov online, na odosielanie cielených reklám a nevyžiadanej pošty. Mohli by ukradnúť vaše účty, uzamknúť počítač pomocou ransomware alebo ukradnúť vaše bankové informácie a ďalšie súkromné ​​údaje. Vyplatí sa preskúmať súčasné riziká počítačovej bezpečnosti; hľadajte nové útočné vektory, ktoré hackeri alebo zlí herci používajú na infiltráciu systémov.

Ak sieť VPN nie je pravá, môže z vášho počítača stať súčasť botnetu. „Botnet“ je séria zariadení, ktoré podporujú internet. Každá je infikovaná škodlivým softvérom a môže ju používať a kontrolovať tretia strana bez vedomia vlastníka. To znamená, že sieť VPN teraz môže predať vašu šírku pásma všetkým kupujúcim.

VPN, ktorú prevádzkujú podvodníci, môže uchovávať všetky vaše osobné údaje, aby ich mohla predať niekomu inému.

Počkaj minútu. Nepoužívate VPN, aby ste zabránili poskytovateľovi internetových služieb a iným poskytovateľom sledovať vaše online pohyby a predávať informácie? Nespadajte na sieť VPN, ktorá je skutočne podvodom.

3. Predplatné na celý život – nie je to váš život, je to ich

Hrstka poskytovateľov VPN ponúka na svoje služby predplatné na celý život. Náklady sú zvyčajne prekvapivo nízke. Ak sa premieta počas „životnosti“, určite to znie oveľa lacnejšie ako zaplatenie za VPN v jednoročných alebo dvojročných prírastkoch..

vyhnúť sa celoživotným plánom platiebMnohé z týchto celoživotných odberov však za to nestoja. Nedôveryhodné VPN často rušia tieto zmluvy už po jednom alebo dvoch rokoch. Ostatní budú zhromažďovať vaše údaje a predávať ich inzerentom a neznámym tretím stranám.

Ľudia, ktorí sa prihlásia na celoživotné predplatné, niekedy zistia, že sú bombardovaní reklamami, kedykoľvek budú online. Navyše sú často presmerovaní na webové stránky tretích strán, ktoré nechcú navštíviť.

Nezabudnite, že je pravdepodobné, že VPN sľubuje predplatné na celý život s odkazom na životnosť ich spoločnosti, nie na vás. Niektoré z týchto nekalých sietí VPN existujú iba niekoľko rokov a zhromažďujú toľko predplatných, koľko môžu, skôr ako zmiznú do noci..

Prezrite si všetky doživotné ponuky so zrnkom soli.

4. Dohľad nad piatimi, deviatimi a 14 očami – dohoda UKUSA

Možno ste už v správach počuli o medzinárodných alianciách dozoru známych ako Päť očí, Deväť očí a 14 očí. V zásade sa členské krajiny týchto aliancií dohodli, že budú spolupracovať na zhromažďovaní a zdieľaní údajov o dohľade. Je to trochu ako mať po každom prihlásení na internet globálnu špionážnu agentúru, ktorá sa pozerá cez vaše rameno.

14-Eyes

Ak má VPN sídlo v krajine, ktorá je súčasťou jednej z týchto aliancií, potom je rozumné predpokladať, že všetko, čo používatelia online robia pri používaní tejto VPN, bude podliehať špionáži vlády. Hoci kanadskej vláde možno zabrániť, aby podnikla určité špionážne akcie proti vlastným občanom bez riadneho postupu, to isté nemusí platiť pre USA alebo Austráliu. Ak je americký alebo austrálsky špehovia si podajú nejaké zaujímavé údaje, zdieľajú ich s kanadskou vládou. To by mohlo kanadských občanov dostať do horúcej vody.

V zásade sa od VPN, ktoré sa nachádzajú v týchto jurisdikciách, môže vyžadovať legálne zaznamenávanie určitých protokolov a zdieľanie týchto informácií s autoritami. Je rozumné zvoliť si VPN, ktorá je nemá sídlo v 14 očiach, aby ste zaistili skutočný zážitok bez prihlásenia.

Neslávne známe VPN, ktorým by ste nemali dôverovať

Niektoré siete VPN si v posledných rokoch pomenovali všetky nesprávne dôvody. Zatiaľ čo niektoré sa odvtedy zložili, iné naďalej fungujú. Dozvedieť sa o niektorých z týchto sietí VPN a o podvodoch, ktoré používali, vám môže pomôcť pri identifikácii ďalších škodlivých hráčov na trhu. Nechali by sme vám odkaz na ich stránky pre referenciu – sú však jednoducho hrozné &# X1f61f;. Radšej nie.

Portrét loga Betternet vpn

Betternet

s škodlivý softvér vložený do kódu, Sledovanie knižníc a úniky IP adries, Betternet určite nedosiahne svoje meno.

Betternet sa ponúka zadarmo. Pre ľudí, ktorí venovali pozornosť tomuto článku, je to veľká červená vlajka. Keď si zákazníci po použití služby Betternet všimnú zvláštne veci, ktoré sa odohrávajú v ich systéme, kontaktujú spoločnosť so žiadosťou o zákaznícku podporu alebo technické poradenstvo, ale nedostanú pomoc, ktorú hľadajú. Je to preto, že spoločnosť Betternet v skutočnosti nie je schopná poskytovať spoľahlivé služby VPN. THej, jednoducho zhromažďovať svoje údaje a predávať ich uchádzačovi s najvyššou ponukou.

logo archie vpn

Archie VPN

Archie VPN je neslávny pre jeho tendenciu šíriť škodlivý softvér. Mnoho používateľov dokonca pri používaní Archie získalo vírus. Toto je opäť údajne bezplatná sieť VPN a niekedy sa v službe Google PlayStore stále objavuje. Neužívajte šancu, ak to uvidíte.

Logo CrossVPN

CrossVPN

Používanie tejto služby inzerovanej ako bezplatná neobmedzená sieť VPN by vás mohlo stáť veľa času. to je je známe, že infikujú systémy škaredým trójskym koňom okrem škodlivého softvéru, vírusov a spywaru. Stále je možné si stiahnuť CrossVPN, ale rozhodne sa to neodporúča.

Logo Flashfree VPN

VPN zadarmo Flash

Nazýva sa to VPN, ale je to skôr ako proxy. Ak sa navyše zaregistrujete pre túto službu, budete musieť spoločnosti Flash udeliť niektoré pomerne nebezpečné povolenia. Ďalší red flag je úplná absencia politiky ochrany osobných údajov alebo dokonca webovej stránky. S týmto pochybným poskytovateľom určite nesporíte žiadne peniaze.

Logo SuperVPN

SuperVPN

Na povrchu sa to javí ako celkom dobrý obchod. Zdarma získate neobmedzenú šírku pásma. Táto domnelá sieť VPN však požaduje úplný prístup k vášmu telefónu, ktorý ide omnoho ďalej, ako to primerane potrebuje. Reklamy nepretržite pôsobia aj na túto službu, čo je nepríjemné. Je dôležité si uvedomiť, že táto aplikácia je v mnohých jurisdikciách označená ako škodlivý softvér.

WiFi Protector VPN

WiFi Protector VPN

WiFi Protector je obviňovaný z obvinenia z nedostatočnej ochrany spotrebiteľov, ktorí si vybrali svoju službu, a je zlým hazardom.. Zákazníci sa obvinili zo spywaru a adwaru. Ak si chcete zachovať anonymitu online, vyhľadajte inde.

Jednoduchá VPN

Jednoduchá VPN

Easy VPN je drahá služba, ktorá nechráni svojich zákazníkov tak, ako by mala. V tomto zozname podvodov VPN, je to jedna z najhorších, pretože zaznamenáva cookies. Okrem toho je jej politika ochrany osobných údajov prakticky nejednotná. Nie je dôvod dôverovať tomuto poskytovateľovi.

Ako sa vyhnúť podvodom VPN

Nájdenie správnej VPN vyžaduje nejakú prácu, ale stojí za to. Vyhľadajte poskytovateľa VPN, ktorý je vysoko hodnotený na viacerých platformách. V ideálnom prípade majú krištáľovo čisté zásady ochrany osobných údajov, aby ste presne vedeli, aké informácie, ak vôbec nejaké, sa ukladajú.

Ak chcete zistiť, kde je VPN v centrále, je nevyhnutné urobiť niečo pre seba. Dostaňte sa za hranice 14 krajín, aby ste sa uistili, že vaše súkromie je plne chránené.

Okrem toho vyhľadajte sieť VPN, ktorá je pripravená na používanie špičkových protokolov VPN, ako je OpenVPN. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že váš webový prenos je správne šifrovaný.

Je tiež dôležité, aby ste boli ochotní zaplatiť za sieť VPN. Udržiavanie vysokokvalitných serverov vyžaduje peniaze, ale chcete VPN, ktorá využíva skvelé servery. V tejto hre, za čo si zaplatíš, to aj dostaneš.

Záverečné myšlienky

Ak sa chcete chrániť online, je dôležité, aby ste používali serióznu službu VPN, ako je NordVPN. Bohužiaľ, v súčasnosti má veľa poskytovateľov VPN väčší záujem o predaj vašich osobných údajov ako o ich ochranu.

Identifikáciou podvodov v tomto zozname sa im môžete vyhnúť a urobiť rozumné rozhodnutie. Len nezabudnite, že ak nemajú produkt, z ktorého môžu skutočne zarobiť, potom ste pravdepodobne produktom

Najčastejšie otázky

Otázka: Môžete dôverovať bezplatnej sieti VPN?

A: Zriedkavo. Charitatívna organizácia neponúka bezplatnú sieť VPN. Musia zarobiť peniaze. To znamená, že vás budú bombardovať reklamy a hrozí vám riziko, že vaše údaje a návyky online budú predané najvyššiemu záujemcovi..

Otázka: Môže poskytovateľ VPN vidieť prenos?

A: Je možné, že poskytovatelia VPN videli váš webový prenos, ale tí dobrí nemajú o to záujem. V skutočnosti sa snažia vyhnúť tomu, aby videli vaše online aktivity.

Bohužiaľ, nekalí poskytovatelia sietí VPN nielen špionujú váš webový prenos, ale infikujú aj váš počítač vírusmi a škodlivým softvérom. Vaše údaje sa predajú tretím stranám a nikdy si nemôžete byť istí, kto iný by mohol používať vašu šírku pásma. Na zabezpečenie toho, aby sa tieto problémy nevyskytovali, používajte iba renomované siete VPN. Kvôli zvýšenej ochrane zvážte prehliadanie pomocou súkromných vyhľadávacích nástrojov.

Otázka: Môžu VPN kradnúť dáta?

A: Renomovaní poskytovatelia nebudú, ale mnoho bezplatných alebo inak nedôveryhodných sietí VPN bude. Ľudia, ktorí tieto spoločnosti prevádzkujú, majú iba zisk, aby im nekradli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map