Recenzia VPN TorGuard (2020)

logo torguarda


Meno TorGuard by mohlo príležitostnému používateľovi naznačovať, že je priradený k počítaču Onion Router (TOR)..

Pôvod mena je však zakorenený inde. Služba sa začala ako VPN, ktorá bola navrhnutá na torrentovanie. Teraz ide o všeobecnú aplikáciu VPN používanú na celom svete.

S TorGuardom môžete pripojiť naraz päť zariadení, čo je relatívne štandard. Všetky najlepšie a najbezpečnejšie protokoly VPN sú k dispozícii pre vaše použitie a TorGuard má pôsobivá serverová sieť, ktorá sa pýši dobrou geografickou rozmanitosťou.

TorGuard podporuje zariadenia so systémom Mac, Windows, iOS a Android. Je dokonca kompatibilný so smerovačmi Tomato a DD-WRT.

TorGuard znie ako rozumná voľba VPN a väčšinou to tak je. Obhajcovia súkromia sú však trápi podľa sídla spoločnosti v USA Ako člen siete Five Eyes môžu krajiny ako USA a Kanada špehovať online aktivity používateľov VPN TorGuard a môžu požiadať o prístup ku všetkým záznamom, ktoré má spoločnosť v držbe..

Americké spoločnosti navyše podliehajú prísnym zákonom o uchovávaní záznamov, takže ak je vaším cieľom zachovanie súkromia online, lepšie by vám slúžila iná sieť VPN.

Prehľad TorGuard

FeaturesInformation
Použiteľnosť:Slabé užívateľské rozhranie
Pravidlá protokolovania:Žiadne zásady denníka
Veľkosť servera:3000 serverov ++
Distribúcia servera:50 krajín
Podpora:24/7 hovorov, live chat a lístky
torrenting:Povolený
Streaming:Povolený
Protokol VPN a šifrovanie:Protokol OpenVPN; 256-bitové šifrovanie AES
centrála:USA
Cena:$ 9,99 / mesiac
Oficiálna web stránka:https://torguard.net/

Bezpečnosť a šifrovanie

TorGuard dostane slušné známky pre bezpečnosť a šifrovanie. Sprístupňujú početné protokoly VPN vrátane internetu prúd protokol so zlatým štandardom, OpenVPN.

Každá sieť VPN musí mať protokol, pomocou ktorého pripojí používateľov na internet. Niektoré z týchto protokolov sú bezpečnejšie a majú lepšie šifrovanie ako ostatní.

Môžete počuť, že technickí odborníci označujú tieto nástroje ako protokoly tunelovania a ich popis je vhodný. Je to protokol, ktorý umožňuje zariadeniu vyladiť cestu na internet, pričom skryje vašu adresu IP a pripravuje rôzne ďalšie úlohy zabezpečenia..

To minimalizuje šance, že sa stanete cieľom hackera alebo iného počítačového trestného činu. Protokol tunelovania to navyše zaručuje nikto, ani váš poskytovateľ internetových služieb, nemôže sledovať vaše pohyby online.

šifrovací vektor

Zatiaľ čo staršie protokoly, ako sú PPTP a SSTP, prepadli do vedľajšej koľaje, na ich miesto existujú moderné alternatívy. prvotný protokol v týchto dňoch je OpenVPN. Je to softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že odborníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti na celom svete mali ruky pri zabezpečení toho, aby bol tento protokol bezpečný.

Zákazníci TorGuard môžu používať OpenVPN. Ak ich zariadenie nepodporuje tento protokol alebo ak chcú použiť alternatívu, môžu si vybrať z L2TP / IPSec alebo IKEv2. K dispozícii sú aj PPTP a SSTP, ale spravidla sú nepovažuje sa za bezpečné.

TorGuard navyše ponúka svojim zákazníkom 256-bitové šifrovanie AES. Toto je dnešná prvotriedna metóda šifrovania a používa ju všade vláda a orgány činné v trestnom konaní, ktoré vedia, že zachovávanie tajomstiev môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. teda, môžete tomuto šifrovaniu dôverovať svojimi súkromnými údajmi.

Medzi ďalšie významné bezpečnostné funkcie, ktoré ponúka TorGuard, patria zabezpečené servery DNS a ochrana pred únikom IPv6. Táto ochrana proti úniku DNS znamená, že vždy môžete mať istotu, že vaše súkromné ​​údaje „nevytiekajú“ mimo hranice vašej siete VPN. TorGuard ďalej obsahuje a vstavaný vypínač zabíjania ktorý oddeľuje vašu reláciu prehliadania, ak sa stane VPN nedostupnou.

Sieť servera TorGuard VPN

Sieť servera TorGuard je pôsobivá. Niektorí sa môžu pochváliť 3 000 serverov. To im umožňuje konkurovať niektorým z najväčších hráčov v odbore NordVPN s 5 000 a viac servermi. Počet serverov, ktoré má VPN, je rozhodujúce pre jeho výkon a skúsenosti zákazníka.

Torguard umiestnenie servera globálneAk sieť VPN obsahuje príliš málo serverov, všetci zákazníci sa preplnia a zdieľajú neustále sa zmenšujúcu šírku pásma. To je viazané na zníženie rýchlosti prenosu dát. Preto je nevyhnutné hľadať sieť VPN, ktorá má rozsiahly systém serverov. Týmto spôsobom sa dá zdieľať veľa šírky pásma.

Geografická distribúcia sa počíta aj v sieťach serverov. všeobecne, ak sa môžete pripojiť k serveru, ktorý je bližšie k vašej skutočnej polohe, uvidíte vyššiu rýchlosť. Rozmanitosť polohy je tiež nevyhnutná, preto by ste si mali vyskúšať kompletného sprievodcu VPN. Mal by vás naučiť, čo hľadať pri získavaní služby VPN.

Sieť TorGuard je prítomná na viac ako 50 krajín. Servery sú dobre distribuované naprieč Európa, Americas, a Ázie. Dokonca majú pomerne dobrú prítomnosť v Afrika, India, prostredný východ, Turecko, Čína, a Rusko.

Je TorGuard VPN kompatibilný s BitTorrentom alebo P2P?

Ako by ste mohli očakávať od poskytovateľa VPN, ktorý začal iba kvôli láske k torrentovaniu, je to stále obľúbená aktivita pri používaní TorGuard. Na rozdiel od iných sietí VPN, TorGuard je otvorený, pokiaľ ide o objatie torrentu.

Môžete získať balík s proxy, ktorý je navrhnutý tak, aby vám pomohol dosiahnuť rýchlejšie rýchlosti, ako by ste mohli dosiahnuť pri VPN. V niektorých lokalitách je však torrentovanie nezákonné, takže z používania tejto siete VPN môžete mať úžitok ešte viac.

TorGuard navyše na svojich webových stránkach inzeruje, pre ktoré optimalizoval svoje servery vynikajúci výkon torrentue. Ak chcete torrent alebo sa zapojiť do zdieľania súborov P2P, potom TorGuard môže byť pre vás slušným poskytovateľom. Ak vás zaujíma aj zdieľanie súborov, mali by ste sa dozvedieť, ktoré najlepšie torrent stránky by ste mohli použiť.

možnosti streamovania torguardu

Mnoho ľudí chce používať sieť VPN na streamovanie, hlavne preto, aby malo prístup k geograficky obmedzenému programovaniu na serveri Netflix. Žiaľ, streamingové spoločnosti sú na tomto gambit, takže často blokujú ľudí s VPN v používaní ich služieb. Dozviete sa však, ako sledovať Netflix pomocou VPN, pretože to nie je komplikované.

TorGuard to obchádza ponúkaním vyhradených IP adries, ktoré sa dajú explicitne použiť na streamovanie. Tieto adresy IP nemajú pripojenie k službe TorGuard, čo znamená, že môžete stream bez obmedzení.

Nevýhodou je, že vyhradená adresa IP je trochu drahá. To stojí 16 dolárov mesačne, Táto úvaha by sa preto mala premietnuť do vášho rozhodovacieho procesu.

Výsledky testov rýchlosti pomocou TorGuard VPN

TorGuard dokázal v rýchlostných skúškach uviesť celkom slušné čísla. Bez VPN testovacie testovanie ukázalo, že počet stiahnutí sa blížil k 100 Mbps. TorGuard nespomalil veci rovnako ako niektoré siete VPN, to však neznamená, že patril medzi najrýchlejšie siete VPN v podnikaní.

Americký server v New Yorku ukázal Stiahnuť ▼ hodnotenie 31,66 Mbps s nahrávanie hodnotenie 31,16 Mbps.

Pri pripojení k serveru v Amsterdame sa situácia trochu zrýchlila. S týmto testom, K stiahnutiu boli 53,83 Mbps zatiaľ čo nahranie boli 49,31 Mbps.

Výsledok testu rýchlosti torguarda vpn

Pripojenie k serveru v Hongkongu malo za následok sklamanie, ale nie prekvapujúce spomalenie. K stiahnutiu len načasovaný 9,59 Mb / s s nahranie bytosť 12,62 Mbps.

Server v Londýn mali veci opäť dosť rýchly na záverečný test. slušný K stiahnutiu z 38,56 Mbps a nahranie z 47,78 Mbps môže znamenať, že TorGuard je slušný výber pre európskych zákazníkov.

Vedie protokol TorGuard VPN záznamy?

Rovnako ako mnoho iných sietí VPN, aj spoločnosť TorGuard na svojej webovej stránke uvádza, že je to tak neuchováva žiadne denníky. Sľub môže byť častý, ale iba niekoľko sietí VPN ho splní. Zvyčajne majú sídlo v trochu vzdialených lokalitách, ako sú Britské Panenské ostrovy alebo Panama.

Prečo je dôležité, kde sa nachádza sídlo spoločnosti? Pretože na ústredie sa vzťahujú zákony krajiny, v ktorej sa nachádzajú.

Krajina ako Panama môže mať relatívne málo zákonov týkajúcich sa uchovávania údajov a ich zdieľania s orgánmi. Spoločnosti VPN tak môžu slobodne sledovať absolútne hodnoty absolútna politika bez prihlásenia.

politika prihlásenia sa k torguardu

Poskytovatelia VPN, ktorí majú svoje ústredie v Austrálii, Kanade alebo USA, hrajú na základe iného súboru pravidiel ako vo zvyšku sveta. Zákony o uchovávaní údajov sú relatívne prísne a spoločnosti VPN Ak to vyžaduje vymáhanie práva, musia záznamy odovzdať.

Služby VPN – tie, ktoré odporúčame v oblasti ochrany osobných údajov v Kanade – majú svoje ústredie na miestach, kde je málo z týchto zákonov. však, TorGuard je divíziou materskej spoločnosti VPNetworks, LLC, ktoré má ústredie v štáte Florida v Spojených štátoch amerických.

Ľudia, ktorí si skutočne uvedomujú súkromie a chcú si byť istí, že ich VPN nevedie záznamy o svojich online aktivitách, by boli múdre hľadať inde. Nie je jasné, či TorGuard nevedie záznamy, ktoré by mohli byť napadnuté hackermi, predané alebo prevedené na vládny subjekt.

Koľko stojí TorGuard VPN??

Prostredníctvom TorGuard je k dispozícii niekoľko cenových plánov. Ako je v odbore bežné, čím dlhšie sa zaregistrujete v službe, tým menej budete platiť mesačne. Okolo mesiaca sa spustí predplatné 9,99 dolárov mesačne, čo je pre priemysel relatívne priemerné.

Zaregistrovať tri mesiace služieb a zaplatíte $ 19,99. šesťmesačné predplatné vás bude stáť iba $ 29,99, a ak chcete jeden rok, budete musieť zaplatiť $ 59,99.

ceny torguard vpn

Predplatné vám umožňuje pripojte naraz až päť zariadení na TorGuard. Ak chcete pridať ďalšie príslušenstvo, budú vás stáť ďalší dolár mesačne.

Je TorGuard odporúčanou VPN?

TorGuard má nejaké veľmi slušné vlastnosti pokiaľ ide o šifrovanie a bezpečnosť. Majú tiež robustnú sieť serverov. Výsledky testov rýchlosti boli pôsobivejšie u ostatných poskytovateľov v podobnom alebo dokonca nižšom cenovom bode. Americké ústredie spoločnosti TorGuard môže byť príčinou obáv obhajcov súkromia. Všetko, čo hovorilo, odporúčame TorGuard ako dobrého poskytovateľa služieb VPN.

Niektorým z vás, ktorí stále hľadajú iné možnosti, sme vás dostali. Pozrite sa na našu recenziu Surfshark a NordVPN. Nebudete sklamaní z toho, čo nájdete.

Dobrý vzhľad pri hľadaní!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map