Nejlepší aplikace pro zabezpečené zasílání zpráv pro Android a iOS


Věk internetu a komunikace se stále pohybuje nejrychlejším tempem, se stále rostoucími technologickými vlastnostmi. Činnosti dohledu se však po celém světě značně zvyšují a jsou implementovány zákony o uchovávání údajů. To nesmírně zvýšilo sledování uživatelských dat a vyvolalo obavy mezi lidmi.

Proto, k překonání problému, techničtí vlastníci revolucionizovali své aplikace, díky nimž jsou šifrovanými zprávami pro bezpečnou komunikaci. Tyto aplikace messenger jsou navrženy tak, aby komunikace mezi vámi a jinou osobou zůstala v bezpečí před sledováním. To je možné pomocí funkce známé jako end-to-end šifrování.

Účelem rámců end-to-end šifrování je potlačit jakékoli snahy při průzkumu nebo změně s ohledem na skutečnost, že žádný outsider nemůže oddělit přenášené nebo odložené informace. Organizace, které používají šifrování typu end-to-end, například nemohou předat spisy zpráv svých klientů orgánům.

Komplexní aplikace pro šifrované zasílání zpráv?

V rámci E2EE by šifrovací klíče měly být dopravním stranám známy. K dosažení tohoto cíle mohou rámce E2EE kódovat informace využívající předem organizovanou řadu obrazů, nazývanou předem sdílené tajemství (PGP), nebo jednorázové tajemství získané z takového sdíleného tajemství (DUKPT). Mohou také na místě zařídit tajný klíč pomocí obchodu s klíčem Diffie-Hellman (OTR)..

Zabezpečená aplikace pro zasílání zpráv ztěžuje kybernetickým fanouškům a plížícím se očím přístup k vaší osobní komunikaci. Rozhovor mezi vámi a osobou na druhém konci je pro každého jednotlivého člověka nepoznatelný a je téměř nemožné jej dešifrovat.

Tato funkce šifrování typu end-to-end zajišťuje, že vaše komunikace bude zneužita kybernetickým útokem a neoprávněným použitím. V některých aplikacích však musíte tuto funkci povolit, jinak je automaticky povolena.

Udržují konverzaci soukromou mezi těmito dvěma, některé z těchto nejlépe šifrovaných aplikací pro zasílání zpráv jsou přijaty a diskutovány níže.

WhatsApp

Nejpoužívanější aplikace pro zasílání zpráv konečně implementovala end-to-end šifrování. Plná implementace této funkce trvalo přibližně 6 měsíců. Touto akcí tvůrců aplikace bylo zcela zřejmé, že kolik šifrování je důležité.

Na prvním místě je v seznamu nejlepších šifrovaných aplikací pro zasílání zpráv, které nabízejí úplné šifrování end-to-end. Nyní je pro kyberzločince obtížné porušit WhatsApp a dešifrovat vaše informace. WhatsApp neukládá žádnou ze svých zpráv na jejich servery. Navíc je to bezplatná aplikace a má více než 1 miliardu uživatelů po celém světě.

Nedostatky:

Bezpečnostní technik a publicista na Interceptu, Micah Lee, upozornil na to, že WhatsApp je šifrován, jak je uvedeno v jeho ochranném oznámení, WhatsApp může (má) uchovávat data a časová razítka týkající se efektivně přenášených zpráv a čísel mobilních telefonů spojených s obchod s obsahem.

Kromě toho aplikace pro zasílání zpráv rovněž shromáždí „jakákoli jiná data“, která je v souladu se zákonem povinna shromažďovat. Přes to, co by se dalo očekávat, WhatsApp předem zaručil, že na jeho servery nebudou ukládány žádné informace týkající se rozhovorů nebo jakýchkoli dat s nimi spojených..

WhatsApp je ve vlastnictví Facebooku a Facebook těží Meta data svých uživatelů. Je chráněno akceptovat, že to bude dělat i pro WhatsApp; tímto způsobem je 100 z každé ochrany penny nedosažitelné z pohledu klienta.

Uživatel Twitter se jménem YourAnonNews (není znám, zda je identifikován s anonymními) varoval klienty, aby se nezbavili šifrování typu end-to-end, protože jeho nadřazená organizace je Facebook.

Nenechte se nadchnout šifrováním #WhatsApp, pravděpodobně mají zadní vrátka, stále jsou vlastnictvím #Facebook (vládního dodavatele)

– Anonymous (@YourAnonNews) 5. dubna 2016

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

Viber

Viber je také aplikace pro rychlé zasílání zpráv, která zavedla šifrování typu end-to-end ve své nejnovější verzi 6.0. Poskytli také přehled jejich šifrování, takže ti, kdo hledají pokročilé zabezpečení, to dokážou přijít.

Zmínili výjimku, kterou by toto šifrování nepokrývalo, což jsou přílohy prostřednictvím rozšíření sdílení iOS.

Oficiální prohlášení:

Přílohy odeslané pomocí této metody jsou stále šifrovány při přenosu (pomocí HTTPS), ale nejsou šifrovány end-to-end. Chcete-li zajistit, aby vaše obrázky a videa byly plně šifrovány od začátku do konce, pošlete je přímo z aplikace Viber, nikoli z knihovny obrázků iOS. Toto omezení se vztahuje pouze na iOS a bude řešeno v budoucím vydání.

S ohledem na to se musíte ujistit, že používáte metodu sdílení, na kterou poukázal Viber. Všechna vaše data budou šifrována od vašeho konce až do výše příjemce. Viber je bezplatná aplikace, která má přibližně 754 milionů uživatelů.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

ŘÁDEK

Linku postavili japonští inženýři. Vynález této aplikace má zvláštní příběh. Byl postaven pro komunikaci po velkém zemětřesení, které zasáhlo Japonsko v roce 2011. Telekomunikační infrastruktura byla zničena kvůli kalamitům, a proto jediný způsob komunikace, který zbývá, byl prostřednictvím platforem připojených k internetu..

Nicméně, když to začalo používat veřejnost, uživatelé dramaticky rostli. V roce 2015 uživatelé překročili 700 milionů a ve stejném roce zavedla linka šifrování end-to-end. Tato funkce byla pojmenována jako pečeť dopisu, povolte tuto funkci a jste připraveni jít. Linku lze tedy také považovat za bezpečnou aplikaci pro šifrované zprávy.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

Telegram Messenger

Telegram je také bezpečná aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje na rychlost a bezpečnost. Když byl v Brazílii zakázán WhatsApp, začali lidé používat alternativní telegram, což pomáhá aplikaci zvýšit sílu uživatele. Jedná se o bezplatnou aplikaci s více než 100 miliony uživatelů.

Telegram má šifrování typu end-to-end, které je považováno za nejvíce chráněnou platformu pro zasílání zpráv. Odstranění zpráv z vaší strany spustí odstranění stejných zpráv na druhé straně.

Nabízí také funkci, která způsobí sebezničení zpráv, fotografií, videí a souborů, jakmile jsou otevřeny a viděny příjemcem. Požadované soubory budou odstraněny ve stanoveném čase. Toto zničení odstraní zprávy z vašeho i ze zařízení vašeho přítele.

Tajné chaty telegramu jsou specifické pro zařízení, ale nejsou součástí cloudového telegramu. Tímto faktorem je zřejmé, že ke zprávám můžete získat přístup z původního zařízení, ze kterého byly odeslány. To znamená, že vaše zprávy jsou v bezpečí až do doby, kdy je zařízení s vámi.

Kroky k povolení možnosti tajného chatu?

  • Přejděte na pokročilá nastavení
  • Zapněte „tajné chaty“

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

IMessage a FaceTime

Je to další šifrovaná aplikace pro zasílání zpráv, ale pouze pro uživatele iPhone a Mac. Pokud komunikujete pomocí této aplikace, vaše informace jsou chráněny na všech zařízeních. Šifruje všechny zprávy v zařízení způsobem, ke kterému lze získat přístup pouze pomocí přístupového kódu.

Společnost Apple prohlašuje, že neexistuje způsob, jak dešifrovat své zprávy odeslané nebo přijaté prostřednictvím iMessages a FaceTime. Vysvětlili také, jak je iMessage skutečně bezpečný.

Stahování:

iOS [/ tlačítko]

Soukromý posel signálu

Tento zabezpečený messenger se také prosadil v nejvíce šifrovaných aplikacích pro zasílání zpráv a má dlouhou historii, kterou se pokusíme shrnout za vás. Společnost Whisper Systems navrhla Signal jako potomek dvou samostatných aplikací věnovaných šifrovaným textovým zprávám a šifrovanému hlasovému volání.

Šifrování bylo vždy hlavním cílem produktů společnosti. Při aktualizaci twitteru v roce 2011 bylo cílem zvýšit bezpečnost zásad mikroblogování.

Společnost neustále vyvíjí úsilí a zahájila Open Whisper Systems, což je open source a kolaborativní projekt. Signál byl také navržen ve stejném kontextu a je také otevřeným zdrojem.

Signal používají přední osobnosti kybernetické bezpečnosti a soukromí, jako jsou Edward Snowden a Bruce Schneier. Jediným důvodem úspěchu této aplikace je to, že veškerá komunikace je šifrována end-to-end.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

Voxer

Voxer (Android, iOS) přijímá hlasověji uspořádanou strategii než tunu těchto různých aplikací, což klientům umožňuje posílat hlasové zprávy jako vysílačku nebo gadget push-to-talk. Klienti se mohou naladit na zprávy živé v aplikaci nebo později přehrávat zprávy, například hlasové zprávy; mohou také odesílat a získávat obsah, fotografie, nahrávky a zprávy v oblasti.

Bez ohledu na to aplikace podporuje shromáždění až 500 lidí a libovolné šifrované zasílání zpráv typu end-to-end pomocí protokolu Signal. Aplikace je zdarma, přesto se špičkové členství otevírá upozorňuje například na neomezenou historii zpráv, ovládací prvky správce pro shromažďování návštěv a režim vysílačky bez rukou. Měli byste si vybrat šifrované zprávy v režimu soukromého chatu, na rozdíl od toho, abyste ji měli jako výchozí.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

Kybernetický prach

Funkce této aplikace vám mohou myslet na Snapchat. Jedná se o mírně odlišnou šifrovanou aplikaci pro zasílání zpráv, která nabízí šifrování typu end-to-end jako jejich hlavní cíl v oblasti ochrany osobních údajů a zabezpečení.

Cyber ​​Dust vám umožňuje odesílat a přijímat textové zprávy, nálepky, odkazy, obrázky, videa a mnoho dalšího. V zásadě vám umožňuje komunikovat nezávisle.

Nikdo nemůže pořídit snímek ze svých zpráv, také zpráva zmizí při čtení, ale pokud jste ochotni zprávy uložit, můžete povolit možnost.

Ve skutečnosti je Cyber ​​Dust platformou, která zvyšuje vaši bezpečnost a soukromí. Business Insider, Financial Times, Forbes a Inc, používají tuto aplikaci denně.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

Threema

Původci to původně nazvali „EEEMA“, což bylo zkráceno na „End-to-End Encrypted Messaging Application“, ale tři „Es“ vypadaly obtížně, takže byla upravena jako „Threema“..

Má end-to-end šifrování nejen pro zprávy, ale také mediální soubory, skupinové chaty a aktualizace stavu jsou plně zabezpečeny. Tvůrci aplikace také tvrdí, že aplikace odstraní zprávy ze svých serverů, jakmile jsou odeslány a přijaty.

Vynálezci patří do nezávislé společnosti ve Švýcarsku. Jedná se o placenou aplikaci, která stála 2,99 EUR, do roku 2015 měla 3,5 milionu uživatelů.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ tlačítko]

Pryvate

Pryvate (Android, iOS) je další šifrovaná aplikace pro zasílání zpráv, fungující s ohledem na zdatné a obchodní klienty. V každém případě aplikace nabízí stále určitou užitečnost i ve svém doplňkovém plánu. Delegát Pryvate Now nabízí RSA 4096 kódované hlasové a IM informační kapacity a navíc samodestrukující zprávy.

Klienti, kteří chtějí na prémiové členství na jaře, získají soukromé hlasové a videohovory, zabezpečené telefonní hovory, soukromé e-maily, hromadění dokumentů a nepřátelská blokující opatření s cílem univerzálně využít aplikaci. Přesto je to další dokonalá aplikace šifrování zasílání zpráv end-to-end.

Stahování:

Android [/ button] a
iOS [/ button]

Závěr

S postupem času změnila inovace v technologii dynamiku bezpečnosti a soukromí. Skvělým příkladem je šifrování, zpočátku to bylo omezené pro několik účelů, ale nyní se vyvinul do každého síťového zařízení.

Shromáždili jsme nejbezpečnější šifrované aplikace pro zasílání zpráv, které používají známé osobnosti bezpečnostního průmyslu a mnoho významných osobností. Šifrovaná aplikace pro zasílání zpráv je nejdůležitější volbou, pokud hledáte zlepšení zabezpečení zpráv.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map