Najlepsze kamery bezpieczeństwa do 2020 roku

Jak czujesz się bezpiecznie w domu? Szczęśliwi ludzie są w stanie odpowiedzieć, że czują całkowity spokój ducha w czterech ścianach własnego domu.


Może to być jednak fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Rząd kanadyjski zgłosił 159 336 łamania i popełniania przestępstw w samym 2017 r. Czy to możliwe, że połączenie wewnętrznych kamer bezpieczeństwa i zewnętrznych kamer bezpieczeństwa mogło zapobiec przynajmniej części tych przestępstw?

Dowiadując się więcej o najwyżej ocenianych kamerach bezpieczeństwa, dowiesz się, dlaczego Twój dom naprawdę nie jest bezpieczny bez systemu kamer. Na rynku dostępnych jest niezliczona liczba kamer domowych, zarówno inteligentnych, jak i tradycyjnych. Dlatego dokładnie sprawdziliśmy dostępne produkty, aby ustalić, które z nich będą najbardziej niezawodnym wyborem dla Twojej rodziny.

Dlaczego ludzie potrzebują kamer bezpieczeństwa w domu

Głównym powodem instalowania kamer bezpieczeństwa wewnętrznego lub zewnętrznego jest zapewnienie bezpieczeństwa Twojej rodzinie. Kamery domowe są znanym środkiem odstraszającym włamywaczy, co oznacza, że ​​przechodzą do łatwiejszej ofiary, jeśli wiedzą, że chronisz się za pomocą najwyżej ocenianych kamer bezpieczeństwa.

Kamery bezpieczeństwa pomagają też pilnować dzieci, gdy nie możesz być z nimi w domu. Możesz monitorować, kiedy przybywają i co robią, dzięki czemu masz pewność, że są bezpieczne.

Kamera bezpieczeństwa ostrzega cię za każdym razem, gdy ktoś zbliża się do twojego domu, bez względu na godzinę. Niezależnie od tego, czy jest to sąsiad, czy zupełnie obcy, zawsze warto wiedzieć, kiedy ktoś jest w pobliżu.

Wiele osób instaluje zewnętrzne kamery bezpieczeństwa, aby zapewnić sobie spokój podczas wakacji. Z tysięcy mil mogą obserwować, co dzieje się w domu. Miło wiedzieć, że wszystko jest w porządku, gdy próbujesz się zrelaksować.

Prawdziwe przestępstwa: przypadki, w których aparaty mogły uratować dzień

Kamery są dużą częścią najlepszego systemu bezpieczeństwa w domu. Przykłady znajdują się w wiadomościach, wskazując, że jeśli ludzie zainstalowali kamery zewnętrzne lub wewnętrzne, włamanie i wejście może nie nastąpić.

Rozważ przypadek Langleya B.C. kobieta, która obudziła się o poranku, ponieważ mężczyzna kradł rzeczy z jej salonu. W końcu wypędziła intruza z domu, ale sytuacja była pełna niebezpieczeństw. Co, jeśli włamywacz był uzbrojony i zamierzał spowodować obrażenia ciała??

A co z przestępcą z Montrealu, który w 2017 roku wybuchł włamaniem? W końcu został zatrzymany, ale łatwo sobie wyobrazić, że wszystkie jego ofiary żałują, że nie zainstalowały systemu kamer domowych przed włamaniem do ich domów.

Inteligentne kamery bezpieczeństwa w domu

„Inteligentne” kamery to takie, które działają bezprzewodowo. Gdy dojdzie do naruszenia, kamery zaczynają nagrywać materiał. Za pomocą smartfona można uzyskać dostęp do kamery z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu zawsze masz wrażenie, że wiesz, co dzieje się w domu.

Wiele z tych systemów można zainstalować bez pomocy profesjonalisty. Są łatwe w użyciu, a przy odpowiednim szyfrowaniu chroniącym twoją prywatność, są wyjątkowo godne zaufania.

Wyniki naszych wyczerpujących badań wskazują, że te pięć opcji to najlepsze domowe kamery bezpieczeństwa na rynku.

Nest Cam IQ Indoor

Nest Cam IQ IndoorPodczas gdy Nest Cam IQ Indoor jest dość kosztowną opcją, ma wiele dzwonków i gwizdków. Przetwornik obrazu o rozdzielczości 8 tys. Pikseli i rozdzielczości 8 megapikseli jest zdecydowanie ogromną zaletą. Imponujący jest także 12-krotny zoom cyfrowy. Jednak ta inteligentna kamera nie jest jedną z najłatwiejszych w instalacji.

Plusy
 • Kompatybilny z Google Assistant i Alexa
 • Wiele funkcji
 • Czas ostrzeżenia i czas reakcji są szybkie
 • Obrazy są dobrej jakości
 • Możliwość niestandardowej usługi powiadamiania o osobie
Cons
 • Kosztowniejsze niż inne opcje
 • Instalacja może być trudna
Funkcjonalność i funkcje oprogramowania

Nest Cam IQ kosztuje więcej niż konkurenci ze względu na wysokiej jakości sześciordzeniowy procesor. To sprawia, że ​​jest szybszy niż inne systemy. Ponadto współpracuje z Alexą i Asystentem Google.

Opcjonalna usługa Nest Aware jest dostępna za dodatkową opłatą. To oprogramowanie umożliwia systemowi rozpoznawanie twarzy, dzięki czemu można go zaprogramować tak, aby nie wysyłał ostrzeżeń, gdy pojawią się przyjazne twarze.

Czujnik 4K i 1080p HD zapewniają wyraźny obraz, a system mikrofonów i głośników może pomóc odstraszyć potencjalnych intruzów.

Nest Cam IQ to system przewodowy, co sprawia, że ​​instalacja jest wyzwaniem. Zasilanie jest dostarczane przez adapter wtykowy, a system działa przez Wi-Fi. Aplikacja mobilna jest prosta i łatwa w użyciu.

Obsługa klienta

Większość osób korzysta z obsługi klienta Nest podczas próby instalacji systemu. Odpowiedzi są zazwyczaj szybkie, choć nie wszyscy zgłaszają ogólne pozytywne doświadczenia. Mimo to łatwo można argumentować, że przedstawiciele obsługi klienta są zawsze gotowi do pomocy.

cennik

Nest Cam IQ Indoor kosztuje około 299 USD. Przy zakupie kamer wielokrotnych dostępne są rabaty. Klienci, którzy wybrali Nest Aware, mają do wyboru trzy poziomy usług, w tym ceny zaczynające się od 5 USD miesięcznie, a nawet do 30 USD miesięcznie.

Netgear Arlo Q

Zdjęcie Netgear Arlo Q.Arlo Q to ogólny system monitorowania bezpieczeństwa. Wiele jego funkcji zaprojektowano tak, aby uczynić go niezwykle przyjaznym dla użytkownika. Dzięki noktowizorowi i wysokiej jakości wideo ta oferta Netgear jest idealna do użytku domowego.

Plusy
 • Przyzwoita jakość wideo
 • -Nocna wizja
 • -Domowa kamera bezpieczeństwa DIY
 • -Dostępne programowanie strefy aktywności
Cons
 • Pięć sekund opóźnienia
 • Nie tak wiele funkcji jak inne na tej liście
Funkcjonalność i funkcje oprogramowania

Jeśli szukasz prostego systemu kamer domowych, może to być właśnie dla Ciebie. Niektóre z jego kluczowych funkcji to dwukierunkowy dźwięk i wykrywanie osób. Potężna aplikacja ułatwia korzystanie z systemu. Jeśli jednak szukasz wielu dzwonków i gwizdków, nie znajdziesz ich tutaj.

Prosta konstrukcja może być dokładnie tym, czego szukają niektórzy ludzie. Funkcje obejmują wideo HD 1080p i widok monitorowania w 130 stopniach. Aparaty te są ponadto wyposażone w Arlo Basic, funkcję zapewniającą siedmiodniowe przechowywanie w chmurze zdjęć i filmów. Arlo Q może być podłączony do urządzeń inteligentnego domu, takich jak Alexa, Google Assistant i Stringify. Podstawowy adapter plug-in sprawia, że ​​Arlo Q jest bardzo łatwy w instalacji.

Obsługa klienta

Wydaje się, że większość ludzi kontaktuje się z przedstawicielami obsługi klienta Netgear w związku z pamięcią masową Arlo Q. Podczas gdy niektórzy z nich wyrażają frustrację, większość ludzi zauważa, że ​​ich interakcje z przedstawicielami są zazwyczaj pozytywne.

cennik

Pojedyncza kamera Arlo Q kosztuje 199,99 USD, choć dwie można kupić za jedyne 349,99 USD, a trzy za 599,99 USD. Klienci mogą również wybrać funkcję monitorowania Arlo Smart, a plany zaczynają się już od 2,99 USD miesięcznie na kamerę.

Amazon Cloud Cam

Amazon Cloud CamJako niedroga opcja, Amazon Cloud Cam ma wiele do zaoferowania. Jakość wideo jest dobra, a opcje przechowywania w chmurze są różne. Dzięki możliwości integracji z innymi urządzeniami Amazon jest to doskonała opcja dla tych, którzy są wielkimi fanami internetowego giganta handlu detalicznego.

Plusy
 • Niedrogi aparat
 • Dopuszczalna jakość wideo
 • Potrafi rozróżnić ludzi od zwierząt domowych
 • Aplikacja ma intuicyjny wygląd
Cons
 • Dodatkowe funkcje dostępne tylko w abonamencie miesięcznym
 • Opcje integracji inteligentnego domu są ograniczone
Funkcjonalność i funkcje oprogramowania

Liczba klatek na sekundę wynosząca 30 klatek na sekundę i 1080p czyni go konkurencyjnym w stosunku do innych kamer z tej listy. Jednak jego pole widzenia wynosi tylko 120 stopni, w przeciwieństwie do 130 stopni dla Nest i Arlo. Potężny czujnik umożliwia dość wyraźne widzenie nawet w ciemnych obszarach. Amazon Cloud Cam ma pierścień ośmiu świateł LED, aby umożliwić widzenie w nocy.

Aplikację można zaprogramować tak, aby dostarczała tyle powiadomień, ile chcesz, na przykład w przypadku wykrycia osoby lub ruchu. Istnieje nawet funkcja geofencing, która aktywuje się, gdy wyjmiesz telefon poza ustalony obszar, dzięki czemu będziesz otrzymywać powiadomienia tylko wtedy, gdy będą najbardziej pomocne i konieczne.

Oczywiście kamera w chmurze jest w stanie w pełni zintegrować się z Alexą, Fire TV i Echo Show. Wystarczy skierować Alexę, aby pokazała widok z określonej kamery, a natychmiast otrzymasz kanał. Jeśli wolisz inne inteligentne urządzenia domowe, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że prawdopodobnie nie będą one integrować się z Cloud Cam.

Obsługa klienta

Jeśli nie jesteś zadowolony z opcji obsługi klienta Amazon dla innych produktów i urządzeń, prawdopodobnie również będziesz z tego zadowolony. Możesz zadzwonić, wysłać e-mail lub wziąć udział w czacie na żywo. Większość ludzi ma całkowicie akceptowalne doświadczenia z przedstawicielami, którzy są uprzejmi i pomocni.

cennik

W cenie około 119,99 USD jest to ekonomiczna opcja wśród kamer bezpieczeństwa wewnętrznego. Bez dołączonej subskrypcji będziesz mógł zapisywać klipy z maksymalnie trzech kamer przez 24 godziny. Będziesz także otrzymywać alerty.

Subskrypcja zapewnia więcej miejsca, wykrywanie osób, strefy i nieograniczone udostępnianie. Siedem dni przechowywania kosztuje 6,99 USD miesięcznie, a 14 dni przechowywania zapewni Ci 9,99 USD miesięcznie. Największy plan zapewnia 30 dni przechowywania nawet 10 kamer za 19,99 USD miesięcznie.

Koło Logitech 2

Koło Logitech 2Łatwa w instalacji i przyjazna dla użytkownika aplikacja, prawdopodobnie będziesz podziwiać kąt widzenia 180 stopni na Logitech Circle 2. Sama kamera jest ekonomicznym wyborem. Będziesz jednak potrzebował abonamentu, aby uzyskać dostęp do niektórych jego najlepszych funkcji.

Plusy
 • Całkowicie bezprzewodowe kamery
 • Może być stosowany wewnątrz lub na zewnątrz
 • Dwukierunkowy dźwięk
 • Szeroki kąt widzenia
 • Nagrywanie wideo uruchamiane przez ruch
 • Integruje się z Google Assistant i Alexa
Cons
 • Wymagana subskrypcja na funkcje premium
 • Zniekształcenie lufy w obrazach
 • Brak opcji wykrywania dźwięku
 • Wake-up ma wydłużone opóźnienie
Funkcjonalność i funkcje oprogramowania

Logitech Circle 2 ma ładne funkcje, takie jak nagrywanie wideo uruchamiane ruchem, wykrywanie osób i strefy wykrywania ruchu, które można dostosować do własnych potrzeb. Kamera 1080p rejestruje ruch z prędkością 30 klatek na sekundę, a dioda podczerwieni zapewnia zdolność widzenia w nocy do 15 stóp.

Korzystając z WiFi do połączenia z routerem, Circle 2 ma zestaw głośników i wbudowany mikrofon wraz z czujnikiem ruchu. Nie ma jednak funkcji wyzwalania audio. Bezpłatny plan bezpiecznego przechowywania Circle Safe zapewnia 24-godzinne przechowywanie nagranych filmów. Otrzymujesz również powiadomienia push, gdy wykryty zostanie ruch.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Logitech jest dostępna przez telefon lub czat na żywo. Czas reakcji może czasem być powolny, ale większość ludzi zgłasza ogólne zadowolenie z otrzymanego wsparcia.

cennik

MSRP w Logitech Circle 2 wynosi 199,99 USD. Jednak ceny już od 130 USD często można znaleźć w Internecie. Zainwestuj w abonament Circle Safe Basic za 3,99 USD miesięcznie, aby uzyskać 14 dni przechowywania lub wypróbuj plan Premium za 9,99 USD miesięcznie przez 31 dni przechowywania. Dzięki temu planowi zyskujesz także zaawansowane filtrowanie zdarzeń, stref ruchu i wykrywania osób.

Wyze Cam v2

Wyze Cam v2Te aparaty są oferowane w niesamowitych, najniższych cenach. Dla najbardziej nastawionych na budżet spośród was jest to idealny wybór. Pomimo ceny aparaty te mają wiele funkcji. Należy jednak pamiętać, że krzywki te nadają się tylko do użytku w pomieszczeniach.

Plusy
 • Niesamowicie przystępne
 • Integruje się z Alexą
 • Doskonałe rozpoznawanie dźwięku
 • Bezpłatne, 14-dniowe przechowywanie w chmurze
 • Oznaczanie ruchu
 • Linia produktów jest łatwa do zrozumienia
Cons
 • Nie integruje się z urządzeniami inteligentnego domu innymi niż Alexa
 • Aparaty muszą mieć gniazdo zasilania
 • Profesjonalne monitorowanie niedostępne
 • Kamery są przeznaczone wyłącznie do użytku w pomieszczeniach
Funkcjonalność i funkcje oprogramowania

Twórcy kamery Wyze Cam mają siedzibę w Seattle, co może być mniej zaskakujące, że kamery integrują się tylko z Alexą Alexą.

Wśród funkcji Wyze Cam jest także zastosowanie technologii tagowania ruchu oraz aktywacji ruchu. Kamery rozpoznają dźwięk i ruch, zapewniając lepszy zasięg. Dostajesz 14-dniową pamięć w chmurze, korzystając z protokołu bezpiecznego transferu HTTPS. Kompleksowe szyfrowanie zapewnia prywatność w Internecie.

Obrazy HD 1080p są dość wyraźne, a obraz w dzień iw nocy wraz z dwukierunkowym dźwiękiem. Dzięki opcji filmu poklatkowego możesz uzyskać wyraźny obraz tego, co wydarzyło się w ciągu kilku godzin w ciągu kilku minut.

Kamery Wyze są dość łatwe w użyciu i konfiguracji. Jednak każda kamera musi być podłączona do gniazdka elektrycznego.

Obsługa klienta

Dostępna jest zarówno pomoc telefoniczna, jak i czat na żywo. Chociaż wsparcie 24-godzinne nie jest dostępne, możesz skontaktować się z personelem w godzinach od 8:00 do 16:00 czasu PST. Obsługa klienta znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Lista najczęściej zadawanych pytań w witrynie może być pomocna w innym czasie.

cennik

Większość produktów Wyze Cam jest oferowana w cenie od 20 do 30 USD, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na najlepsze domowe kamery bezpieczeństwa. Korzystanie z subskrypcji nie jest wymagane.

Tradycyjne domowe aparaty bezpieczeństwa

Być może chcesz uchwycić najczystsze filmy z zewnętrznych kamer bezpieczeństwa. A może obawiasz się o bezpieczeństwo korzystania z Wi-Fi w swoim systemie bezpieczeństwa. Bez względu na powód, możesz zainteresować się tradycyjną kamerą domową, a nie inteligentną.

W porządku, ponieważ przeprowadziliśmy te badania. Doprowadziło nas to do odkrycia trzech niesamowitych tradycyjnych systemów kamer bezpieczeństwa domowego, które pomogą zabezpieczyć rodzinę i mienie. Wybierz jedną z tych najwyżej ocenianych kamer bezpieczeństwa, aby uzyskać spokój ducha starej szkoły.

System kamer bezpieczeństwa SANNCE 4CH 1080P DVR

System kamer bezpieczeństwa SANNCE 4CH 1080P DVRTen przewodowy system CCTV oferuje wyraźne nagrywanie 1080N. System zawiera wydajną jednostkę DVR wraz z czterema eleganckimi kamerami w kształcie pocisków do użytku wewnątrz lub na zewnątrz.

funkcje
 • Tryby połączeń, w tym kamery IP TVI, AHD, analogowe i HD
 • 960 * 1080 pikseli
 • Monitoruj za pomocą urządzenia mobilnego
 • Aktywowany ruch
 • Powiadomienia email
 • Serwis wsparcia 24/7
Sprzęt komputerowy
 • Rejestrator z wyjściami VGA i HDMI Full HD
 • Cztery kamery z noktowizorem i 720p HD
 • Aparaty mają kształt pocisku i są odporne na warunki atmosferyczne
cennik

Ten pięcioczęściowy system można kupić za około 247 USD.

Smonet 4CH 720P HD NVR Wireless Security CCTV

Smonet 4CH 720P HD NVR Wireless Security CCTVJeśli szukasz kamer bezpieczeństwa wewnętrznego, może to być idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oczywiście ten pakiet czterech kamer i rejestratora NVR nadaje się również do użytku na zewnątrz, więc jest naprawdę wszechstronnym rozwiązaniem. Producent opisuje system jako plug and play, co zapewnia łatwość instalacji.

funkcje
 • Cztery kamery pogodowe działają w dzień iw nocy
 • Obsługiwane tylko wideo, nie audio
 • Całodobowy monitoring na żywo
 • Nie wymaga połączenia z Internetem
 • Wszystkie dane zapisane na okres jednego miesiąca
Sprzęt komputerowy
 • Kamery bezpieczeństwa HD 720p
 • Wstępnie zainstalowany dysk twardy 1 TB
 • Zdalny dostęp ze smartfona
 • Czterokanałowy dysk twardy 1080p
 • Jedna TB pamięci na dysku twardym
cennik

Cały system można kupić za 309,99 USD.

JOOAN CCTV Security Kamery zewnętrzne

JOOAN CCTV Security Kamery zewnętrzneJeśli szukasz czegoś, co jest naprawdę ekonomiczne, ale wciąż skuteczne, może to być dla Ciebie idealnie ocenione najwyżej ocenione kamery bezpieczeństwa. Przechwytuje wyjątkowo wyraźne obrazy dzięki układowi CCD, który jest rzeczywiście klasy przemysłowej. Kolorowe wideo jest rejestrowane w ciągu dnia, a czarno-białe są rejestrowane w nocy. Połącz te kamery z rejestratorem, aby uzyskać naprawdę skuteczny system bezpieczeństwa dla majsterkowiczów

funkcje
 • Układ CCD klasy przemysłowej
 • Kompatybilny z rejestratorami
 • Nocna wizja
 • Obudowa ze stopu aluminium dla lepszej żywotności
 • Rozdzielczość Full HD 720p
 • Wyjście wideo 4 w 1
 • Odporny na warunki atmosferyczne
 • Łatwe do zainstalowania
Sprzęt komputerowy
 • Obiektyw 3,6 mm
 • Układ świateł do nagrywania w nocy
 • Maksymalna odległość IR 130 stóp
cennik

Jedną z tych kamer można kupić za 29,99 USD.

Jak działa system kamer

Najlepsze domowe kamery bezpieczeństwa zapewniają spokój ducha, pozwalając zobaczyć, co dzieje się w domu i wokół niego, nawet gdy jesteś daleko. Według statystyk rządu kanadyjskiego większość włamań ma miejsce w ciągu dnia, kiedy przestępcy czują się dość pewni, że nikogo nie ma w domu. Dlatego tak ważne jest, aby zewnętrzne kamery bezpieczeństwa działały przez całą dobę.

Dzięki zewnętrznym i wewnętrznym kamerom bezpieczeństwa możesz monitorować, a nawet rejestrować aktywność w domu i wokół niego. Kamery domowe występują w różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre mogą być dość duże i dobrze widoczne. Zazwyczaj są to zewnętrzne kamery bezpieczeństwa, które mają zniechęcać przestępców do próby wejścia do domu.

Inne kamery są dość małe i praktycznie niemożliwe do wykrycia, chyba że wiesz, że tam są. Te kamery domowe, często używane w pomieszczeniach, mają na celu zapewnić funkcjonalność, nie psując przy tym estetyki wnętrza.

Kiedy zaczynasz rozważać instalację najwyżej ocenianych kamer bezpieczeństwa, musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Najważniejsze z nich to liczba kamer domowych, które należy zainstalować. Niektóre osoby zajmują się tylko jednym obszarem, takim jak przednie lub tylne drzwi. Inni mają również obawy dotyczące ciemnego rogu obok garażu, a może martwią się, że ktoś będzie mógł dostać się przez niektóre okna na parterze.

W związku z tym właściciel domu musi zdecydować, czy jedna kamera jest wystarczająca, czy też potrzebnych jest kilka. Nowi rodzice często lubią instalować kamerę bezpieczeństwa w pokoju dziecka, aby mieć pewność, że nie wypadną z kołyski. Odpowiedzi naprawdę zależą wyłącznie od Ciebie i zazwyczaj możesz dodawać dodatkowe elementy, gdy stają się one rozważne lub konieczne.

Najlepsze domowe kamery bezpieczeństwa mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Wersje przewodowe to tradycyjny wybór. Trudniejsze w instalacji, nie zawsze łatwo jest ukryć przewody łączące się z tymi systemami. Wersje bezprzewodowe są łatwiejsze do zainstalowania i są mniej natrętne. Jednak obrazy przesyłane przez przewodowy system kamer są zwykle ostrzejsze i wyraźniejsze niż obrazy zapewniane przez system bezprzewodowy, który wysyła sygnały drogą powietrzną.

Kamery bezprzewodowe są znacznie bardziej elastyczne, ponieważ można je ustawić niemal wszędzie. Należy jednak pamiętać, że sygnały z elektronicznych monitorów, bezprzewodowych połączeń internetowych i telefonów bezprzewodowych w rzadkich przypadkach zakłócają sygnał systemu kamery. Ponadto hakerzy mogą uzyskać dostęp do bezprzewodowych systemów bezpieczeństwa, aby obserwować, co robisz i czy jesteś w domu. Jeśli korzystasz z systemu bezprzewodowego, upewnij się, że jego sygnały są silnie szyfrowane, aby uniknąć tej możliwości. Ci z was, którzy już korzystają z VPN, są świadomi, że szyfrowanie jest jednym z głównych elementów bezpieczeństwa, które chronią przed intruzami.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy wolisz inteligentne kamery domowe, czy bardziej tradycyjną trasę, ważne jest, aby chronić swoją rodzinę i mienie. W Kanadzie rośnie liczba przypadków włamań i przestępstw oraz innych powiązanych przestępstw. Czy najlepsze domowe kamery bezpieczeństwa zapobiegną Twojej ofierze??

FAQ

P: Czy lepiej mieć system CCTV lub inteligentną kamerę domową??

ZA: Obie opcje mają zalety i wady. Każdy z nich może być dla Ciebie idealny w zależności od okoliczności.

Należy pamiętać, że wiele systemów CCTV musi być profesjonalnie zainstalowanych. Jednak prezentowane tutaj mogą być tylko projektem DIY. Jeśli nie jesteś szczególnie przydatny w tego typu rzeczach, być może będziesz musiał poprosić o pomoc z zewnątrz. Niektórym nie podoba się skomplikowany proces instalacji.

Jest rzeczą oczywistą, że możesz samodzielnie zainstalować inteligentną kamerę domową. Niemniej jednak prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić miesięczną subskrypcję, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji aparatu. Ten stały wydatek stanowi przełom dla niektórych osób. Należy pamiętać, że niektóre bezpłatne opcje są tutaj przedstawione, dzięki czemu można uzyskać podstawową funkcjonalność bez dodatkowych kosztów.

Ostatecznie wybór może sprowadzić się do ceny, ponieważ oba typy systemów są dość funkcjonalne. Są osoby, które wolą trzymać się z dala od inteligentnej kamery domowej, ponieważ obawiają się włamania do systemu. Przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa nie powinno to stanowić większego problemu.

P: Czy można zhakować inteligentne kamery domowe??

ZA: Inteligentne kamery domowe mogą zostać zhakowane. Jest to jednak mniej prawdopodobne, jeśli zapewnisz, że wybrany produkt i usługa prawidłowo szyfrują dane. Ponadto możesz zabezpieczyć hasłem router i WiFi, aby zapewnić dodatkowe warstwy bezpieczeństwa. Kupując inteligentną kamerę domową, upewnij się, że korzystasz z dostawcy danych.

P: Czy muszę kupić dysk twardy z inteligentną kamerą domową?

ZA: Dysk twardy nie jest konieczny podczas instalowania inteligentnej kamery domowej. Większość tych systemów działa w systemie chmurowym. Przechowywanie w chmurze jest wygodniejszą opcją, chociaż niektóre aparaty umożliwiają korzystanie z karty micro SD, jeśli wolisz przechowywać materiał lokalnie.

P: Jak mogę chronić moją inteligentną kamerę domową przed hakerami??

ZA: Możesz podjąć kilka kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej inteligentnej kamery domowej. Obejmują one zabezpieczenie domowej sieci bezprzewodowej za pomocą szyfrowania i haseł. Możesz również utworzyć silne hasło dla swoich kamer. Pamiętaj, aby nigdy nie używać domyślnego hasła, które mogło pochodzić z inteligentnej kamery domowej. Upewnij się również, że oprogramowanie aparatu jest regularnie aktualizowane i wyłącz zdalne monitorowanie, gdy nie będzie ono prawdopodobnie używane.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me