Hide.me VPN İncelemesi (2020)

Hide.me VPN’de bunun için çalışan birkaç şey var. Bunların başında Malezya’daki şirket merkezi.


Orada bulunmak, Hide.me’nin Beş Gözün ve hatta 14 Göz sözleşmesinin yargı yetkisine tabi olmadığı anlamına gelir. Çevrimiçi gizliliği koruma konusunda endişe duyan herkes için bu gerçekten harika bir haber.

hideme vpn logosuMalezya’da bir ana üssüne sahip olan şirket, Kanada ve ABD gibi ülkelerde var olan sıkı kayıt tutma yasalarının çoğuna tabi değildir. Sonuç olarak, eğer kolluk kuvvetleri bilgi talep etmeye başlarsa, Hide.me ‘nin vereceği çok az şey vardır.

Hide.me nispeten yeni bir rakip. 2012 yılında BT’de arka plana sahip birkaç profesyonel tarafından kurulmuştur. Çeşitli ülkelerdeki işletmeler ve hükümetler için çalışan kurucular, güvenlik, gizlilik ve her ikisinin nasıl sürdürüleceğini anlamak için sağlam bir deneyime sahiptir..

Bunu bilmek Hide.me’nin genel performansını daha da hayal kırıklığı yaratıyor. Daha iyi olmalıydı. Bu VPN ile güvenlik ve şifreleme uygulamaları iyi ve Hide.me’nin sunucu ağı en iyisi yakınında olmasa da, çok da perişan değil.

Ancak, üstesinden gelmenin bir yolu yoktur. çok yavaş veri aktarım hızları aşağıda tartışacağımız bu hizmetle.

genel bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kullanımı kolay
Günlük İlkesi:Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu:160 ++ sunucuları
Sunucu Dağıtımı:55 ülke
Destek:Canlı sohbet, e-posta ve bir bilet sistemi aracılığıyla 7/24 destek
torrenting:Sınırlı
Yayın Akışı:Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN, SoftEther, IKEv2, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP protokolleri; 256 bit AES şifreleme
Merkez:Malezya
Fiyat:$ 5.41 / ay
Resmi internet sitesi:https://hide.me

Güvenlik ve Şifreleme

Saygın VPN’lerin yapması gerektiği gibi, Hide.me OpenVPN tünel protokolü mevcut. Bir kullanıcının bilgisayarı ile İnternet arasında bir tünel oluşturmanın birçok yolu vardır. Bu yöntemlerden bazıları diğerlerinden daha iyi ve daha güvenilirdir. Şu anda, OpenVPN mevcut en iyi protokol olarak kabul edilmektedir.

bilgisayar güvenliBu ayrımın nedenlerinden biri, asla ödün verilmeyen ve uzmanların birkaç milyar yıl boyunca saldırıya uğramayacağına inandıkları AES 256 bit şifreleme kullanmasıdır. Ayrıca, OpenVPN açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Bu, dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin güvenlik açıklarını test etmede ve saldırıya açık hale getirmede bir ele sahip oldukları anlamına gelir..

Ayrıca Hide.me’nin kullanıcıları IKEv2 veya SoftEther protokollerini kullanabilir. IKEv2, OpenVPN kadar yıkılmazdır ve güvenilir bir seçimdir. SoftEther pek çok VPN’de bulunmadığından, burada görmek hoş bir dokunuş, özellikle de yabancıların bir kullanıcının web trafiğini izlemesini zorlaştırabiliyor.

Hide.me ayrıca kullanıcıların eski SSTP ve PPTP tünel protokollerini seçmelerine izin verir. Genel olarak, bunlar artık güvenli kabul edilmez ve bunlardan kaçınılmalıdır.

En çok tavsiye edilen VPN’lerin çoğu gibi Hide.me de bir öldürme anahtarı ile donatılmıştır. VPN beklenmedik bir şekilde kullanılamaz hale gelir gelmez tarama oturumunuzu sonlandırır. Bu, çevrimiçi olduğunuzda sizi maruz kalmaya karşı korur.

Hide.me’de Kaç Sunucu Var?

hideme sunucusu konumlarıHide.me’yi diğer yüksek profilli VPN sağlayıcılarıyla karşılaştırmak, sunucu ağı yok. 30’dan fazla ülkede varlıkları ve 150’den fazla sunucusu var.

Bu, sistemlerini bazı rakiplerden daha büyük yapar, ancak rekabet edebilecek hiçbir yer yok NordVPN gibi hemen hemen her ülkede binlerce sunucuya sahip büyük oyuncularla.

Bu bir sorun mu?

Hide.me’nin sunucularından birine yakınsanız, olmayabilir. Bununla birlikte, bir VPN’nin sınırlı sayıda sunucusu olduğunda, aşırı sayıda kullanıcının aynı alana yoğunlaştığını bilmek çok önemlidir. Bunun anlamı şudur ki bant genişliği sınırlıdır, ve bu daha düşük veri aktarım hızları demektir.

Ayrıca, Hide.me yalnızca yaklaşık 30 ülkede sunucu içerdiğinden, eve yakın bir sunucu bulamazsınız. Bilgisayarınız VPN sunucusundan ne kadar uzakta olursa, veri aktarım hızlarınız o kadar yavaş olur.

Sık seyahat ediyorsanız, sorunlar sadece çoğalır.

Hide.me genellikle ziyaret ettiğiniz yerlerde sunucu kapsamına sahip mi? Değilse, bu VPN’inize bağlanamayacağınız veya aktarım hızlarının inanılmaz derecede yavaş olacağı anlamına gelebilir..

Hide.me’nin arkasındaki insanlar, sunucuları ile coğrafi çeşitlilik. Kuzey Amerika’da, Kanada ile ABD Meksika ve Brezilya arasında bölünmüş altı sunucu bulacaksınız..

Avrupa ve İngiltere iyi kaplıdır ve İzlanda ve Fas’ta sunucular bile vardır. Asya bölgesinde sunucular Japonya, Güney Kore, Hong Kong, Singapur ve Hindistan’da bulunur. Sydney, Avustralya’nın da bir sunucusu var.

Hide.me ile BitTorrent veya P2P Kullanabilir misiniz??

dosya paylaşımı-vektörHide.me, BitTorrent’i kullanmak veya P2P aktiviteleri için özel sunucular sunar. Bu, torrent kullanımından yararlanmak için bu sunuculardan biriyle hızlı bir bağlantı kurabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu VPN’de P2P bağlantıları için ayarlanmış özel bir proxy vardır. Şifrelenmemiş SOCKS5 Proxy, bunu VPN ile kullanmanız gerekir, böylece dosya paylaşırken kimsenin omzunuzun üzerinden bakamazsınız.

Netflix akışını mümkün kılan bir VPN arıyorsanız, başka bir yere bakmalısınız. Hide.me, Netflix akışı için özel bir sunucu sunmuyor ve bu VPN çalışır durumdayken bunu yapmaya çalışmak çalışmıyor.

Netflix, coğrafi kısıtlamalı programlamayı izlemek için VPN kullanan kişileri beğenmediklerini gizlemedi. Kimin VPN kullandığını tespit etmekte başarılı oldular ve Hide.me onları kandıramadı.

Hide.me’nin VPN Hizmeti Ne Kadar Hızlı?

Çoğu insan son yıllarda inanılmaz hızlı Internet yükleme süreleriyle rahatladı. Bir web sitesinin yüklenmesi için birkaç saniye daha beklemek sinir bozucu.

Çoğu uzman, bir VPN kullanmanın veri aktarım hızınızı yavaşlatacağını kabul eder. Ancak, itibarı itibarlı VPN’ler çok daha az fark edilir bir yavaşlama anlamına gelecektir.

Web trafiğinizin daha uzağa yönlendirilmesi ve ek çemberlerden geçmesi gerekse de, bu VPN’lerin bunu zorlukla bir hıçkırıkla gerçekleştirebilecek güçlü sunucu ağları vardır..

ne yazık ki, Hide.me bu ağlardan birine sahip değil. Hız testlerinde özellikle iyi performans göstermediler. New York’taki nispeten yakın olan sunucu bile, yükleme hızı 10.10 Mbps olan sadece 17.17 Mbps indirme hızında saat hızına sahipti.

Şaşırtıcı bir şekilde, Amsterdam’daki bir sunucuya bağlanırken hız arttı. 27,60 Mbps indirme hızı ve 19,92 Mbps yükleme hızı daha iyi. Bununla birlikte, alandaki daha büyük rakiplerle karşılaştırıldığında, Beni sakla kısa çıkıyor.

hideme hız sonucu

Londra’da sunucu kullanan sonuçlar, Amsterdam’da sunucudakilere benzerdi. 28,69 Mb / sn indirme hızı ve 20,41 Mb / sn yükleme hızı şüpheciyi Hide.me’ye geçiş yapmaya ikna etme olasılığı düşüktür..

Hong Kong’da bir sunucuya bağlanmak veri aktarım hızını daha da yavaşlattı. NordVPN’in aksine, 11.71 Mbps’de indirme hızı ve 3.19 Mbps’de yükleme hızı ile, Hide.me bu kategori için ödül kazanmayacak.

Hide.Me’nin Günlük Kaydı Politikası?

Hide.Me’nin merkezi Malezya’dır. Sonuç olarak, yerel yasalarca bol miktarda kayıt tutmaları gerekli değildir. Bu, Hide.Me günlük tutmadıklarını iddia ettiğinde, muhtemelen onlara güvenebileceğiniz anlamına gelir. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar çevrimiçi zamanlarını çeşitli şekillerde geçirirken, bu koruma seviyesi her zamankinden daha önemli.

yaşa göre en popüler çevrimiçi etkinlikler

Çoğu insan çevrimiçi yaptıklarının kimsenin ilgisini çekmediğini söylüyor. Dahası, yanlış bir şey yapmadıkları için, ISS veya VPN’de çevrimiçi etkinliklerini izleyen herhangi bir sorun görmez.

Bu insanlar biraz düşünürlerse, muhtemelen banka hesap özetlerini kontrol ettiklerinde veya biraz çevrimiçi alışveriş yaparken başkalarının omzunun üstünden bakmamasının daha iyi olduğunu kabul ederlerdi..

Kimse özel sosyal medya faaliyetlerini gözetlemeseydi de tercih ederlerdi. Bu yüzden bu günlerde iyi bir VPN vazgeçilmezdir.

Hide.me, müşterilere günlük tutmamalarını güvence altına alma konusunda ekstra bir yol kat eder. Bağımsız bir güvenlik firması tarafından sertifikalandırılmıştır. bu VPN gerçekten kayıt tutmuyor.

Hide.me’nin Maliyeti?

Ücretsiz seçeneği tercih eden müşteriler, bir seferde bir cihaz ve iki gigabaytlık bir veri sınırı bağlayan üç sunucuyla sınırlıdır.

hideme vpn fiyatlandırması

Artı planını seçmek aylık 4,99 ABD dolarıdır, ancak 75 GB veri sınırı kısıtlaması ve tek cihaz bağlantısı hala mevcuttur. Aylık 9,99 ABD doları karşılığında Premium plana sahip olabilirsiniz. Bu planın veri sınırı yoktur ve kullanıcılar aynı anda beş cihaza bağlanabilir.

Hide.me VPN Olarak Tavsiye Edilir?

Orada daha kötü VPN sağlayıcıları var, ama çok daha iyi olanlar var çok. Hide.me’deki yavaş aktarım hızları diğer VPN’leri çok daha çekici hale getirir. Sadece işe yarayan bir şey için gitmek istiyorsanız, elbette hizmetlerini kontrol edin.

Bununla birlikte, paranın en çok patlamasını istiyorsanız, bu yıl piyasadaki en iyi VPN’leri karşılaştırmamıza bir göz atın..

Çünkü, gerçekten, neden yerleşmelisin?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map