Kaçınılması Gereken VPN Dolandırıcılıkları (Güncelleme)

VPN teknolojisi yeni değil. Onlarca yıldır işletmeler ve bireyler verileri hassas verileri korumak ve çevrimiçi hareketlerini anonim tutmak için kullandılar. Bazı insanlar bunu bir gizlilik meselesi olarak görür. İnternet trafiğini izleyebilen, İSS veya bilgisayar korsanı gibi kimsenin fikrinden hoşlanmıyorlar..


Dolandırıcılık uyarısıDiğer insanlar için, VPN kullanmak bir ölüm kalım meselesidir. Totaliter rejimler içinde yaşayan, düşünce ve görüşlerin özgürce ifade edilmesine izin vermeyen vatandaşlar ve gazetecilerdir. VPN, yıkıcı pozisyonlar ve devrimci eylemler gerçekleştirmelerine izin verir hayatlarını riske atmadan veya tam anlamıyla, uzuvlarını.

Evinizi dış dünyaya karşı güvenceye almak için atabileceğiniz adımları düşünün. Evin dış tarafındaki güvenlik kameraları sizi olası davetsiz misafirlere karşı uyaracaktır, ancak yalnızca satın alabileceğiniz en iyi ve en saygın kamera sistemini elde etmek istiyorsunuz. Paranızın karşılığını sistemden aldığınıza güvenmenin tek yolu budur.

Aynı şey bir VPN için de geçerlidir. En iyi VPN sizi her türlü casusluktan koruyacaktır, ancak daha aşağı olanı sizi her açıdan saldırmaya karşı savunmasız bırakacaktır.. Hangi VPN’ye güveneceğinizi nasıl bilebilirsiniz??

Bir VPN dolandırıcılığı listesine geçmeden önce bir VPN kullandığınızda ne kazandığınızı inceleyerek başlayalım. Bu bilgilerle donatılmış olarak, eviniz veya işletmeniz için bir VPN seçme zamanı geldiğinde bilinçli bir karar verebileceksiniz..

VPN Kullanmanın Avantajları

İnternet Servis Sağlayıcınızın (İSS) tüm çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebildiğini biliyor muydunuz??

Oturum açtığınızda, hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi, siz oradayken ne yaptığınızı ve orada ne kadar zaman harcadığınızı bilirler. Sosyal medya etkinliğinizi görebilirler. Bir foruma katıldıkça izleyebilirler; Online alışveriş alışkanlıkları bile onlar için bir sır değil.

Ne yazık ki, İnternet’te ne yaptığınızla ilgilenen tek kişi İSS’niz değil. Perakendeciler ve servis sağlayıcılar gibi şirketler hareketlerinizi izliyor, size bir şeyler satmak için fırsatlar arıyor.nasıl-a-vpn-işleriSonra gölgeli operatörler var. Bunlar, sisteminize kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımı ve diğer potansiyel zararlı yazılımlarla bulaşmayı umanlardır. Seni daha iyi tanımak istiyorlar. Özellikle, kredi kartı numaraları ve banka hesap numaraları da dahil olmak üzere kişisel bilgileriniz özellikle ilgi çekicidir.

Sağlam, iyi incelenmiş bir VPN sizi tüm bunlardan koruyabilir. VPN teknolojisi IP adresinizi tamamen maskeler, izlemesi imkansız. Dahası, VPN’iniz aslında Montreal’deyken Sydney’den göz attığınız gibi görünmesini sağlayabilir.

Bununla birlikte, bir VPN’in yapabileceği her şeyden yeterince insanın yararlanamadığı açıktır.

Farklı kıtalarda VPN kullananların yüzdesi

VPN’iniz web trafiğinizi şifreler ve potansiyel olarak dünyadaki iki veya üç sunucuya atlayabilir. Hiç kimse, hatta İSS’niz bile çevrimiçi olarak ne yaptığınızı göremez. Çevrimiçi olduğunuzda tamamen güvende olduğunuzu bilmenin yanı sıra tam gizlilik ve anonimlikten keyif alırsınız.

Evde en iyi ev güvenlik sistemine sahip olmak gibi; sizin ve ailenizin tamamen korunduğunu bilerek geceleri daha iyi uyuyacaksınız.

VPN Kullanmak Hiç Tehlikeli mi??

Çoğu insan için, bu tür yazılımların kullanılmasıyla ilişkili bir tehlike yoktur; VPN temellerini anlamak ve çevrimiçi olarak mükemmel güvenlik ve anonimlik sunan bir geçmişe sahip saygın bir sağlayıcı seçmek için.

Bazı insanlar herhangi bir VPN kullanarak tehlikede olabilirler. Bu bireyler, hükümetin tüm çevrimiçi etkinliklerini izlemek istediğinden VPN kullanımının yasaklandığı baskıcı ülkelerde yaşıyor

VPN_ScamAncak bu, burada tartışılandan farklı bir tehlike türüdür. Ayrıca, bir VPN kullanmak tehlikeli olabilir. reklamını yaptığı hizmetleri gerçekten sunmayan sahte bir VPN. Bir VPN sisteminize her türlü casus yazılım ve virüsle bulaşmayı seçtiğinde tehlikeli olabilir. Hatta hareketlerinizi çevrimiçi olarak izleyebilir ve kaydedebilir, verileri en yüksek teklif verene satabilirler.

Bir VPN’in yapması gerekenin tam tersi değil?

Bugün çalışan düzinelerce VPN sağlayıcısı için korkutucu olan budur. Bazıları son derece saygın, ne olursa olsun sizi çevrimiçi güvende tutan güvenilir hizmetler sunmaya çalışıyor.

Sonra, paranızı alan ancak karşılığında hiçbir şey vermeyen VPN’ler var. Tıpkı “özgür” olanlar kadar kötü. Çoğu ücretsiz VPN’in bu fiyata sunulduğundan emin olabilirsiniz çünkü satılmaktadır.

Bilgili bir tüketici bu VPN dolandırıcılıklarını önleyebilir. Bu hain sağlayıcılar tarafından kullanılan tipik parseller hakkında ne kadar fazla bilgi sahibi olursanız, onlardan uzak durmanız o kadar kolay olur.

Kaçınılması Gereken Tipik VPN Dolandırıcılıkları

Aşağıdaki VPN dolandırıcılıkları listesi teorik değildir. Bu dolandırıcılıkların her biri, dikkatsiz tüketicilerin tuzağa düşürülmesi yoluyla denenmiş ve başarılı olduğu kanıtlanmıştır.. Bu eksilerin hiçbirine kurban gitmesine izin verme.

Bu kritik bir bilgidir, çünkü çalışmalar insanların çevrimiçi gizlilik ve şirketlerin verilerini nasıl kullandıkları konusunda giderek daha fazla endişe duyduklarını göstermektedir..tüketici verilerinin gizlilik endişe düzeyi

Kimse bu VPN dolandırıcılığı listesini göz ardı ederek kendilerini daha fazla riske atamaz.

1. Ücretsiz VPN’ler – Düşündüğünüzden daha pahalıya mal olur

Kim bir şey için bir şey almayı sevmez? Bir çeşit yapar bir şeyden kaçıyormuş gibi hissettiriyor, değil mi? Ya da öyle düşünürsünüz. Ancak, gördüğünüz gibi, ücretsiz VPN’ler söz konusu olduğunda, genellikle bir şeyden kaçan servis sağlayıcısıdır.

Bir avuç saygın VPN sağlayıcısı hizmetlerinin ücretsiz bir sürümünü sunuyor. Tipik olarak, bu maliyetsiz katmanlar bant genişliği kadar oldukça sınırlıdır ve bununla ilişkili çok fazla çan ve ıslık yoktur. Ücretsiz sürüm, hizmeti denemeniz ve ücretli bir müşteri olmanız umuduyla sunulmaktadır. Ücretsiz bir VPN seçmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki listemizden kaçının.

Ne yazık ki, zaman, para ve baş ağrısı açısından size çok büyük bir maliyet getirebilecek birçok “ücretsiz” VPN var. Bu hizmetlerden bazıları sizi, güvenlik uzmanları tarafından güvenilir kabul edilmeyen, PPTP gibi eski bir VPN protokolüyle sınırlandırır. Bu protokolle herhangi bir güçlü şifreleme elde edemezsiniz ve sizi sorun dünyasına karşı savunmasız bırakır.

Müşterilere ücretsiz olarak sağlanan tüm VPN’ler bir şekilde gelir elde etmelidir. Eğer halktan para almazlarsa, o zaman başka bir yere götürmek zorundalar. Bu iş modeli ile, kârlar genellikle kullanıcılarının tarama alışkanlıklarını satmaktan gelir. VPN, temel olarak kullanıcı verilerini pazarlama dünyasındaki firmalarla paylaşıyor.

Bu saygın olmayan VPN’lerden bazıları, iş ortaklarınıza veya bilinmeyen üçüncü taraflara e-posta adresinizi verecektir. Bu diğer şirketler daha sonra e-posta adresinizi şifreleme, fidye yazılımı, kimlik avı ve spam e-postaları gönderme gibi her türlü zararlı amaç için kullanabilirler..

Yine de diğer VPN’ler sisteminize web işaretçileri, izleme pikselleri ve çerezler gibi şeyler ekleyecektir. Bu, VPN’nin ve VPN’ye ödeme yapan şirketlerin bu izleyicileri eklemesini, web trafiğinizi izlemesini ve reklamcılık amacıyla kullanmasını mümkün kılar.

Bu açıklamaya şu VPN’den bakın: Betternet:

Betternet üçüncü taraf reklamları

Unutmayın, sizin için ne ödeme olsun. Şifrelerinizi korumak istiyorsanız, karşılayabileceğiniz en iyi şifre yönetimi yazılımını ararsınız (hepsi oldukça ucuzdur). Çevrimiçi gerçek gizlilik ve anonimlik istiyorsanız, makul fiyatlı bir VPN arayın.

2. Sahte VPN’ler – Gerçek olamayacak kadar iyi iddialar

Bazı şirketler kendilerini bir VPN hizmeti olarak tanıtırlar, ancak aslında temel bilgileri bile sağlamazlar. İlk endişe, internet trafiğinizi şifrelemek için sık sık uğraşmamalarıdır. Bu, çevrimiçi yaptığınız her şeyin İSS’nize, üçüncü taraflara, hükümete ve bilgisayar korsanlarına maruz kaldığı anlamına gelir.

Ayrıca, sahte olan bir VPN sisteminize kötü amaçlı yazılım enjekte edebilir. Bu yazılım hazır olduğunda VPN, çevrimiçi alışkanlıklarınızdan topladıkları verileri size hedefli reklamlar ve spam e-posta göndermek için kullanabilir. Hesaplarınızı ele geçirebilir, fidye yazılımı ile bilgisayarınızı kilitleyebilir veya bankacılık bilgilerinizi ve diğer özel verilerinizi çalabilirler. Bugün var olan siber güvenlik risklerini gözden geçirmeyi öder; bilgisayar korsanlarının veya kötü aktörlerin sistemlere sızmak için kullandığı yeni saldırı vektörleri için uyanık olun.

Bir VPN orijinal olmadığında, bilgisayarınızı bir botnet’in parçası yapabilirler. “Botnet”, İnternet özellikli bir dizi cihazdır. Her birine kötü amaçlı yazılım bulaşmıştır ve sahibinin bilgisi olmadan üçüncü bir tarafça kullanılabilir ve kontrol edilebilir. Bu, VPN’in artık bant genişliğinizi herhangi bir alıcıya satabileceği anlamına gelir.

Dolandırıcıların çalıştırdığı bir VPN, tüm kişisel verilerinizi başkalarına satabilmeleri için de saklayabilir.

Bir dakika bekle. ISS’nizin ve diğerlerinin çevrimiçi hareketlerinizi izlemesini ve bilgilerinizi satmasını önlemek için bir VPN kullanmıyor musunuz?? Gerçekten aleyhte olan bir VPN’e düşmeyin.

3. Yaşam Boyu Abonelikler – Sizin Yaşam Boyunuz Değil, Onların Onların

Bir avuç VPN sağlayıcısı, hizmetlerine “ömür boyu” abonelik sunuyor. Maliyet tipik olarak şaşırtıcı derecede düşüktür. Bir “ömür boyu” yansıtıldığında, bir veya iki yıllık artışlarla bir VPN için ödeme yapmaktan çok daha ucuz görünüyor.

ömür boyu vpn planlarından kaçınınBununla birlikte, bu ömür boyu aboneliklerin birçoğunun maliyeti yoktur. Güvenilmez VPN’ler bu sözleşmeleri yalnızca bir veya iki yıl sonra sık sık iptal eder. Diğerleri verilerinizi toplar ve reklamverenlere ve bilinmeyen üçüncü taraflara satar.

Bazen, ömür boyu abonelik için kaydolan kişiler, çevrimiçi olduklarında reklamlarla bombalandı. Ayrıca, sık sık ziyaret etmek istemedikleri üçüncü taraf web sitelerine yönlendirilirler.

Unutmayın ki bir ömür boyu abonelik vaat eden bir VPN sizin değil, şirketlerinin ömrüne atıfta bulunarak. Bu hain VPN’lerden bazıları sadece birkaç yıl boyunca var ve geceye kaybolmadan önce olabildiğince çok abonelik topluyor.

Tuz tanesi ile tüm ömür boyu teklifleri görün.

4. Beş, Dokuz ve 14 Göz Gözetimi – UKUSA Anlaşması

Haberlerde Beş Göz, Dokuz Göz ve 14 Göz olarak bilinen uluslararası gözetim ittifaklarını duymuş olabilirsiniz. Esasen, bu ittifakların üye ülkeleri sürveyans verilerini toplamak ve paylaşmak için birlikte çalışmaya karar verdiler. İnternete her giriş yaptığınızda küresel bir casus ajansının omzunuzun üzerinden bakması gibi.

14-Göz

Bir VPN’nin merkezi bu ittifaklardan birinin parçası olan bir ülkede olduğunda, kullanıcıların bu VPN’i kullanırken çevrimiçi olarak yaptıkları her şeyin devlet casusluğuna tabi olacağını varsaymak mantıklıdır. Kanada hükümetinin kendi vatandaşlarına karşı herhangi bir işlem yapmadan belirli casusluk eylemleri yapması engellenebilirken, aynı durum ABD veya Avustralya için geçerli olmayabilir. Amerikan veya Avustralya ise casuslar bazı ilginç verilere el koyarlar, Kanada hükümeti ile paylaşırlar. Bu Kanada vatandaşlarını sıcak suya sokabilir.

Temel olarak, bu yetki alanlarında bulunan VPN’lerin belirli günlükleri kaydetmesi ve bu bilgileri yetkililerle paylaşması yasal olarak gerekebilir. Bir VPN seçmek mantıklı merkezi değil 14 günlük bir ülkede gerçek bir “kayıt yok” deneyimi sağlamak için.

Güvenmemeniz Gereken Kötü Amaçlı VPN’ler

Bazı VPN’ler son yıllarda tüm yanlış nedenlerden dolayı kendileri için isim yaptılar. O zamandan beri bazıları katlanmış olsa da, diğerleri çalışmaya devam ediyor. Bu VPN’lerden bazıları ve kullandıkları dolandırıcılık hakkında bilgi edinmek, pazardaki diğer hain oyuncuları tanımlamanıza yardımcı olabilir. Referans olması için size sitelerine bir bağlantı bırakacağız – ancak bunlar korkunç &# X1f61f ;. Bu yüzden yapmamayı tercih ederiz.

Betternet VPN logosu portre

Betternet

İle koda gömülü kötü amaçlı yazılım, kütüphaneleri ve IP adreslerinin sızıntılarını takip eden Betternet, kesinlikle ismine uygun değil.

Betternet ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu makaleye dikkat eden insanlar için, bu büyük bir kırmızı bayrak. Müşteriler Betternet’i kullandıktan sonra sistemlerinde garip şeyler olduğunu fark ettiğinde, müşteri desteği veya teknik tavsiye için şirketle iletişim kurarlar, ancak aradıkları yardımı almazlar. Bunun nedeni Betternet’in güvenilir VPN hizmetleri sağlamak için orada olmamasıdır. They sadece verilerinizi toplamak ve en yüksek teklif verene satmak için var.

archie vpn logosu

Archie VPN

Archie VPN kötü amaçlı yazılım yayma eğilimi ile ünlü. Birçok kullanıcı Archie’yi kullanırken bir virüs bile aldı. Bir kez daha, bu iddia edilen ücretsiz bir VPN’dir ve bazen Google PlayStore’da görünmeye devam eder. Eğer görürsen şansını kullanma.

CrossVPN logosu

CrossVPN

Ücretsiz, sınırsız bir VPN olarak tanıtılan bu hizmeti kullanmak size büyük zaman kazandırabilir. Onun kötü bir Truva atı ile sistemlere bulaştığı bilinmektedir zararlı yazılımlara, virüslere ve casus yazılımlara ek olarak. CrossVPN’i indirmek hala mümkün, ancak kesinlikle önerilmez.

Flashfree VPN logosu

Flash Ücretsiz VPN

Kendine VPN diyor, ama gerçekten daha çok proxy gibi. Ayrıca, hizmete kaydolursanız, Flash’a oldukça tehlikeli bazı izinler vermeniz gerekir. Bir diğeri red flag bir gizlilik politikasının veya hatta bir web sitesinin tamamen yokluğudur. Bu şüpheli sağlayıcıya giderek kesinlikle tasarruf etmeyeceksiniz.

SuperVPN logosu

SuperVPN

Yüzeyde, bu oldukça iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Ücretsiz olarak sınırsız bant genişliği elde edersiniz. Ancak, bu iddia edilen VPN, telefonunuza makul bir şekilde ihtiyaç duyulanın ötesine geçerek tam erişim istiyor. Reklamlar da bu hizmette sürekli olarak rahatsız edici. Unutmamak gerekir ki Bu uygulama birçok ülkede kötü amaçlı yazılım olarak işaretlendi.

WiFi Koruyucu VPN

WiFi Koruyucu VPN

Hizmetlerini seçen tüketicileri yeterince koruyamamak suçlarından rahatsız olan WiFi Protector kötü bir kumar. Müşteriler casus yazılım ve reklam yazılımı suçlamaları yapmıştır. Çevrimiçi deneyiminizi anonim tutmak istiyorsanız, başka bir yere bakın.

Kolay VPN

Kolay VPN

Easy VPN, müşterilerini olması gerektiği gibi korumayan pahalı bir hizmettir. Bu VPN dolandırıcılığı listesinde, bu en kötülerinden biri çünkü çerezleri günlüğe kaydediyor. Ayrıca, gizlilik politikası pratik olarak tutarsızdır. Bu sağlayıcıya güvenmek için hiçbir neden yok.

VPN Dolandırıcılığından Kaçının

Doğru VPN’yi bulmak biraz iş ister, ama buna değer. Birden çok platformda yüksek puan alan bir VPN sağlayıcısı arayın. İdeal olarak, kristal berraklığında bir gizlilik politikası vardır, böylece varsa hangi bilgilerin saklandığını tam olarak bilirsiniz.

VPN’nin nerede bulunduğunu öğrenmek için biraz bilgi verme hayati önem taşımaktadır. Gizliliğinizin tamamen korunmasını sağlamak için 14 Göz ülkesinin ötesine geçin.

Ayrıca, OpenVPN gibi en kaliteli VPN protokollerini kullanma konusunda açık bir VPN arayın. Bu şekilde, web trafiğinizin uygun şekilde şifrelenmiş olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir VPN için ödeme yapmak istemeniz de önemlidir. Yüksek kaliteli sunucuları korumak para alır, ancak harika sunucular kullanan bir VPN istiyorsunuz. Bu oyunda, ödediğini alırsın.

Son düşünceler

Kendinizi çevrimiçi ortamda korumak istiyorsanız, NordVPN gibi saygın bir VPN hizmeti kullanmanız önemlidir. Ne yazık ki, günümüzde birçok VPN sağlayıcısı kişisel verilerinizi korumaktan daha fazla satmakla ilgilenmektedir..

Bu listedeki hilekarlıkları tespit ederek, bunlardan kaçınabilir ve akıllıca bir karar verebilirsiniz. Unutmayın, bir ürünleri yoksa, gerçekten para kazanabilirler., o zaman muhtemelen üründür

SSS

S: Ücretsiz bir VPN’e güvenebilir misiniz??

A: Seyrek. Hayır kurumları tarafından ücretsiz bir VPN sunulmamaktadır. Para kazanmalılar. Bu, reklamlar tarafından bombalanacağınız ve verilerinizin ve çevrimiçi alışkanlıklarınızın en yüksek teklif verene satılma riski taşıyacağınız anlamına gelir.

S: Bir VPN sağlayıcı trafiği görebilir mi??

A: VPN sağlayıcılarının web trafiğinizi görebilmeleri mümkündür, ancak iyi olanların bunu yapmakla ilgisi yoktur. Aslında, çevrimiçi etkinliklerinizi görmekten kaçınmak için özen gösterirler..

Ne yazık ki, hain VPN sağlayıcıları sadece web trafiğinizde casusluk yapmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayarınıza virüs ve kötü amaçlı yazılım bulaştırabilirler. Verileriniz üçüncü taraflara satılır ve bant genişliğinizi başka kimin kullandığından asla emin olamazsınız. Saygın VPN’leri yalnızca bu sorunların ortaya çıkmamasını sağlamak için kullanın. Ekstra koruma için özel arama motorlarını kullanarak göz atmayı düşünün.

S: VPN’ler veri çalabilir mi??

A: Saygın sağlayıcılar bunu yapmaz, ancak birçok ücretsiz veya güvenilmez VPN vardır. Bu şirketleri işleten insanlar sadece kâr etmek için dışarıdalar ve hırsızlığa aldırmıyorlar.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me