Mükemmel Gizlilik İncelemesi

Amacınız evinizi, içeriğini ve sakinlerini korumak olsaydı, satın alabileceğiniz en iyi ev güvenlik sistemini elde etmek istersiniz. Giderek daha tehditkar bir çevrimiçi ortamda verilerinizi ve kimliğinizi korumak istediğinizde de aynı şey geçerlidir.


Mükemmel gizlilik logo portreBu nedenle, daha fazla kişi çevrimiçi olduklarında bir VPN kullanmaya karar veriyor. IP adreslerini gizlemenin en iyi yolu olduğunu öğrendiler, böylece kimse onları gözetleyemez ve bilgisayar korsanlarından korunamaz. Doğal olarak, bulabilecekleri en iyi VPN’i istiyorlar.

NordVPN ve Surfshark gibi şirketler çok iyi basın elde ediyor ve bunun sağlam nedenleri var. Bunlar rekabetçi fiyatlarla mükemmel VPN hizmetleri sunan saygın şirketler.

Ancak, son yıllarda Perfect Privacy VPN kendisi için bir isim yapıyor. Bu İsviçre merkezli şirkety, güvenlik odaklı yaklaşımı ve yenilikçi gelişmeleriyle manşetlere çıkıyor.

Perfect Privacy sizin için doğru VPN mi? Şirketin ve tekliflerinin kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesi, akıllıca bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Hadi hadi bakalım.

Mükemmel Gizlilik Nedir?

Mükemmel Gizlilik, merkezi Zug, İsviçre’de bulunan Vectura Datamanagement Limited Company’nin beyni. Operasyonlarının VPN kısmı 2008’den beri varlığını sürdürmektedir. Şirketin web sitesine göre, Panama’da bulunan bir “Teknik Uygulama” ofisi bazı VPN yönetiminden sorumludur.

Mükemmel-gizlilik-logo

Vectura Datamanagement Limited Şirketi için çevrimiçi arama yapmanın Cheyenne, Wyoming, ABD’de bir şube olduğunu ortaya koyması da dikkat çekicidir. Bu, özellikle PayPal ile ilgili olarak belirli ödeme işlemlerinden sorumlu gibi görünen bir şubedir..

Teknik olarak, şirketin genel merkezi İsviçre’de bulunurken, genel merkezi Panama’da bulunur ve ABD’deki konum yalnızca PayPal ödemeleri ve Google Play Store’daki bir uygulama listesiyle ilgilidir..

Artıları

Mükemmel Gizlilik en tanınmış VPN olmayabilir, ancak hala çok şey var. Aslında, “Profesyoneller” listesi oldukça geniştir:

 • Yenilikçi Güvenlik: Perfect Privacy VPN, trafiğin ağdaki birden çok site üzerinden dinamik olarak yönlendirildiği NeuroRouting’i tanıttı
 • Sağlam Gizleme: Mükemmel Gizlilik, tüm trafiğin bir VPN ile iletilmeyen tipik HTTPS trafiği gibi görünmesini sağlayan Gizli VPN teknolojisi sunar. Bu, VPN kullanımının kaşlarını çattığı veya izin verilmediği yerlerde yararlıdır
 • Üstün Şifreleme ve Güvenlik Protokolleri: Endüstri standardı 256 bit şifreleme ile OpenVPN’den yararlanın. IPSEC, SSH, SOCKS5 ve PPTP de mevcuttur
 • Mükemmel Reklam Engelleyici: Perfect Privacy, her türlü reklam ve kötü amaçlı yazılımdan kurtulmak için tescilli TrackStop filtrelerini kullanır
 • Sıfır Günlük Politikası: Sıfır günlük politikası ile Perfect Privacy VPN işleri basit ve kolay tutar
 • Sızıntı Yok: Kapsamlı testler, DNS sızıntısı olmadığını ortaya çıkardı ve sorunsuz bir tarama deneyimi vaat ediyor
 • Birinci sınıf Kill Switch: Çevrimiçi olduğunuzda kendinizi tamamen korumak istiyorsanız bu kritik bir özelliktir. Neyse ki, Perfect Privacy bir cazibe gibi çalışan bir öldürme anahtarına sahiptir.
 • Kullanımı kolay: Bir acemi bile Mükemmel Gizlilik ile internete bağlanmakta sorun yaşamayacak

Eksileri

Bu Mükemmel Gizlilik incelemesi, bu hizmeti önerecek çok şey olduğunu gösterse de, tamamen mükemmel değildir. İşte bu VPN’in bazı eksikliklerine kısa bir bakış.

 • Birkaç Zil ve Islık: Çok sayıda gelişmiş işlevsellik bekleyen sofistike bir VPN kullanıcısıysanız, başka bir yere bakın. Bu oldukça çıplak bir kemik hizmetidir
 • Eski Arayüz: En iyi VPN’lerden bazıları gerçekten son teknolojide kalırken mükemmel olsa da, bu biraz modası geçmiş gibi görünüyor
 • Sınırlı Sunucu Ağı: 24 ülkede 55 sunucuyla bu VPN, dünyanın hemen her ülkesinde binlerce sunucu sunan hizmetlerle rekabet etmekte zorlanıyor
 • Pahalı: Mutlaka aşırı olmamakla birlikte, özelliklerin seviyesi ve sınırlı sunucu ağı göz önüne alındığında fiyat yüksek görünüyor
 • Netflix ile Spotty Performansı: Çevrimiçi yayın yaparken birincil hedefiniz bu ilk tercihiniz olmayabilir. Çoğu sunucu Netflix’e başarılı bir şekilde bağlanamadı
 • Sınırlı Seçenekler Mac, iOS ve Android için: Windows veya Linux kullanan kişiler Perfect Privacy VPN ile çalışmaya hazır olacak. Diğerlerinin yapılandırılması için çemberin içinden atlamak zorunda kalacaklar

Hazırlıklar yoldan çıktığında, bir VPN seçerken herkesin göz önünde bulundurması gereken en kritik metriklerden bazılarına daha ayrıntılı bir şekilde bakmanın zamanı geldi. Okuyucular, Perfect Privacy VPN genel izlenimi olumlu, her ne kadar tüm kullanıcılar için en iyi seçenek olmayabilir.

Merkez ve Sunucu Ağı

Yukarıda belirtildiği gibi, Perfect Privacy’nin ana şirketi İsviçre, Panama ve ABD’de varlık sahibidir. Bilenler Panama merkezli bir VPN fikrinden hoşlanacaklardır. Çünkü Panama, Beş Göz veya 14 Göz gibi diğer ülkelerin abone olduğu çok uluslu casusluk anlaşmalarından herhangi birine tabi olmayan nispeten izole bir ülke..

İsviçre ayrıca bir VPN’i kurmak için güvenilir bir yer gibi gelebilir. Sonuçta, İsviçre bankaları gizliliğe olan bağlılıklarıyla dikkat çekiyor ve ülkenin İsviçre Federal Veri Koruma Yasası ve İsviçre Federal Veri Koruma Yönetmeliği.

Her şey umut verici görünüyor, ancak gizlilik savunucuları İsviçre’nin Beş Göz gibi ağlara ait ülkelerle yakın ilişkileri konusunda endişe duyabilir. İsviçreli yetkililer şirket ile gerçekten sahip oldukları hiçbir veriyi paylaşmazlar mı? Anonimlik için sıkı savunucular bu konuda tartışabilir.

Ayrıca, ödeme işlemi için ABD konumu sert anonimlik savunucuları için başka bir kırmızı bayrak açabilir.

Perfect Privacy web sitesinde, şirket sanal sunucu kullanmadığını söylüyor. Bunun yerine, 24 ülkenin tamamında çıplak metal sunucular kullanılmaktadır. Bu sunucuların çoğu Avrupa’da Hollanda, İsviçre, Almanya, Fransa, Danimarka ve Romanya gibi ülkelerde bulunmaktadır.

ABD, Kanada ve İngiltere’nin her birinde bir avuç sunucu var. Singapur, Japonya, İsrail, Rusya, Türkiye ve Çin de listede yer alıyor.

Mükemmel Gizlilik VPN Yöneticisi

Onun en kapsamlı sunucu ağı değil uzun bir atış. Bununla birlikte, özellikle bu sunuculardan en az biri veya ikisi gerçek konumunuza nispeten yakınsa, amaçlarınız için yeterli olabilir.

Mükemmel Gizlilik Hızı

Bir VPN kullanmak, daha fazla seyahat eden veriler nedeniyle veri aktarım hızlarını her zaman yavaşlatacaktır. Ancak, en iyi VPN, daha düşük hizmet sunanlardan daha az göze çarpan göz atmanızı yavaşlatır.

Perfect Privacy’de yapılan hız testi, etkileyici sonuçlar ortaya koydu. Açıkçası, bu sonuçlar açık ara en yavaş değildi, ancak kesinlikle NordVPN gibi daha hızlı olan başka hizmetler de var.

VPN oyununda yeni olmayanlarınız için, hızın çeşitli faktörlere bağlı olarak değiştiğini biliyorsunuz. Bu, Perfect Privacy ile sonuçlarınızın bunlarla özdeş olması muhtemel olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, hız testi sonuçları size bazı objektif veriler sağlar.

Perfect Privacy VPN’yi açmadan önce, sistemimiz bazı güvenilir temeller oluşturuyordu.

Mükemmel gizlilik temel hızı

Gördüğünüz gibi indirmeler şurada yayınlanıyor: 98,71 Mb / sn ile yüklemeler 53 Mb / sn.

Perfect Privacy’ye bağlanmak işleri biraz değiştirdi. Hollanda’da bir sunucu kullanarak indirmeler yapıldı 62,21 Mb / sn yüklemeler 1 iken8,62 Mb / sn—A% 36,9 hız düşüşü.

Mükemmel gizlilik hız testi Hollanda

Bunlar en kötü hız testi sonuçları değildir, ancak kesinlikle en iyisi de değildir. New York’ta bir sunucuya bağlanmak daha az etkileyiciydi. % 66.7 düşüş, 32,78 Mbps hızında indirme ve 33,27 Mbps boyutunda yükleme ile.

Mükemmel gizlilik hız testi New York

Londra’daki bir sunucu, 69,92 Mb / sn, ama yüklemeler üzgündü 8,87 Mb / sn.

Mükemmel gizlilik hız testi Londra

Tabii ki, Perfect Privacy VPN çoklu atlama yapılandırmalarını test etmek gerekiyordu. Size daha fazla çevrimiçi gizlilik ve anonimlik sağlamak için tasarlanan bu teknoloji, sinyalinizi birkaç sunucu üzerinden “atlar”. Çok özel olsa da, işleri yavaşlatır.

Frankfurt, Kopenhag ve Calais arasındaki üçlü sıçrama 33.84 Mbps’lik indirme ve 5.55 Mbps’lik yükleme sağladı.

Mükemmel gizlilik hız testi Frankfurt, Kopenhag ve Calais

Açıkçası, güvenlik uğruna bir miktar ticaret yaptık. Eğer bu bir ölüm kalım meselesi ise, bu kesinlikle faydalı olacaktır. Her şey düşünüldüğünde, üçlü sekmedeki veri aktarım hızları o kadar da kötü değildi.

Güvenlik ve Şifreleme

Perfect Privacy’nin uygulamaya koyduğu güvenlik önlemlerinde hata bulmak zordur. OpenVPN bugün en iyi VPN protokolleri arasında. Şu anda kırılmaz, ve en azından birkaç on yıl daha böyle kalacak gibi görünüyor. Bu protokol 256 bit şifreleme sağlar. Bu kombinasyon o kadar olağanüstü ki, hükümetler ve askeri kurumlar tarafından dünya üzerinde kullanılıyor.

Mükemmel Gizlilik ayrıca size ekstra güvenlik sağlamak için web trafiğinizin birden fazla “atlama” yapmasına izin verme seçeneği de sunar. Kimsenin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı bilmemesi hayati önem taşıyorsa, bu hizmet önemlidir.

Ayrıca, TrackStop filtresi her türlü reklamın ve kötü amaçlı yazılımın sisteminize girmesini önlemede mükemmeldir. VPN sunucusu düzeyinde istenmeyen öğeleri durdurur. sizi güvende tutar.

Ek güvenlik hususları, test sırasında IP veya DNS sızıntısı tespit edilmemesini içerir. Kill switch’in de mükemmel çalışır durumda olduğu göründüğünden, mükemmel gizlilik konusunda bir göz atma oturumu sırasında sizi yüksek ve kuru bırakarak endişelenmenize gerek kalmayacak.

Gizlilik Politikası

Perfect Privacy, kullanıcıyı neredeyse her açıdan koruyan sağlam bir VPN günlük kaydı politikasına sahiptir. Politika, şirketin giriş bilgilerini, hesabın son kullanma tarihini ve her kullanıcının e-posta adresini sakladığını belirtir. Anonim bir e-posta sağlayıcısı kullanmanın kabul edilebilir olduğunu not eder. Başka tanımlayıcı veri saklanmaz.

Mükemmel Gizlilik Politikası

Bu asgari kayıt tutma, şirketin günlük tutmama politikası ile uyumlu görünmektedir. Özellikle, Mükemmel Gizlilik IP adreslerini, oturum açma sürelerini veya bağlantı süresini izlemediklerini belirtir. Potansiyel teknik sorunları tanımlamak için genel sunucu performansına bakarlar, ancak bunun bireysel kullanıcıları tanımlamalarını sağlamadığını iddia ederler.

Akış Netflix

Çevrimiçi zaman geçirmenin asıl amacınız Netflix ile akış yapmaksa, bu Mükemmel Gizlilik incelemesinin bu bölümüne özellikle dikkat edin. Çünkü bu Netflix için kesinlikle en iyi VPN değil.

Belki de bunun nedeni, Perfect Privacy’nin anonimlik ve IP adresinizi gizlemeye prim vermesidir. En sevdiğiniz şovları seçtiğiniz herhangi bir yargı alanında yayınlayabileceğinizden emin olmak, belirtilen hedefleri arasında değildir.

Buna göre, Netflix’i beş farklı sunucuda yayınlamak için test yapmak, oldukça zayıf sonuçlar. ABD, Kanada ve İngiltere’deki sunucular teslim edilemedi. Hollanda’daki bir sunucu biraz işe yaradı, ancak bu, Perfect Privacy VPN’nin başarı akışı için bir serseri olduğunu söylemek için yeterli değil..

Planlar ve Fiyatlandırma

Mükemmel Gizlilik, özellikle de hizmetin gelişmiş özelliklerin yolunda eksik olduğunu düşünürken nispeten pahalıdır. Bir aydan aya plan aylık $ 12.99 tutar. Bir yıllık bir paketi seçmek, aylık 9,99 ABD doları olan bir fiyat olan 119,99 ABD dolarıdır. İki yıllık paket 214.95 $ ‘a kadar tasarruf sağlıyor. Bu ayda sadece 8,95 dolar olarak hesaplanıyor.

Mükemmel gizlilik planları

Mükemmel Gizlilik lehine hizmet, VPN pazarında nispeten nadir görülen bir şey olan sınırsız sayıda cihazı bağlamanıza izin verir. Bununla birlikte, çok daha rekabetçi bir fiyata özellikler ve işlevler açısından çok daha fazlasını sunan başka VPN sağlayıcıları da var.

Müşteri servisi

Sterling müşteri desteği nadirdir ancak VPN’lerde bulmak imkansız değildir. Perfect Privacy, paketin ortasına koyan bir müşteri hizmetleri geçmişine sahiptir. Daha kötü destek sistemleri kesinlikle orada, ancak acil cevapları bekleyen kişi sizseniz, bu sizin için doğru VPN olmayabilir.

SSS bölümü, gerçekten temel bir sorunuz veya endişeniz varsa iyidir. Aynı şekilde, forum biraz sıkışırsanız yön bulmak için iyi bir yer olabilir. Daha karmaşık bir sorun için çözümlere ihtiyacınız varsa, müşteri desteğine bir e-posta göndermeniz gerekir.

Yanıt süreleri birkaç saat sürebilir. Bu sinir bozucu olabilir, ancak iyi haberler de var. Kopyala-yapıştır veya otomatik yanıtlar sağlamak yerine, destek e-postalarının başka sorular soran ve yardımcı yanıtlar veren gerçek kişilerden geldiği anlaşılıyor.

Buradaki en iyi müşteri desteği değil, ancak çoğu kullanıcı için yeterli olabilir.

SSS

S: Bir VPN kullanıyorsanız izlenebilir misiniz??

A: Saygın, güvenilir bir VPN kullanıyorsanız, hiç kimse çevrimiçi hareketlerinizi izleyememelidir. VPN, IP adresine ve DNS sızıntılarına izin vermemelidir. Bunu sağlamak için yalnızca iyi bilinen ve iyi incelenmiş bir VPN kullanın.

S: En güvenli VPN nedir?

A: Mükemmel Gizlilik en güvenli VPN sağlayıcıları arasındadır. Diğer hizmetler, daha sağlam özellikler ve daha rekabetçi fiyatlandırma ile benzer güvenlik korumaları sunar.

S: İnternet sağlayıcım VPN’imi görebilir mi??

A: Bir İnternet sağlayıcısı veya İSS, bir VPN kullandığınızı algılayabilse de, hangi web sitelerini ziyaret ettiğiniz, orada ne yaptığınız ve her biri için ne kadar zaman harcadığınız konusunda herhangi bir veri görememelidir. Bu, ISS’nizin casusluk yapamayacağı anonim bir deneyimden keyif almanızı sağlar.

S: Bir VPN saldırıya uğrayabilir mi??

A: Bir VPN kesmek, teorik olarak mümkündür. Ancak güvenlik, herhangi bir VPN sağlayıcısı için oyunun adıdır. Bu, birçoğunun sunucularını ve tüm verilerini korumak için olağanüstü önlemler aldığı anlamına gelir..

Bu, birçok VPN hizmetinin kayıt veya günlük tutmaktan kaçınmaya çalışmasının başka bir nedenidir. Verilere sahip değillerse, bilgisayar korsanları değerli bir şey bulamazlar.

Bir kez daha, uygun güvenlik önlemlerinin alındığından emin olmak için saygın, son derece gözden geçirilmiş bir VPN seçmek önemlidir. Benzer şekilde, en iyi şifre yöneticisini arayan kişiler de aynı hususları göz önünde bulundurmak isteyecektir..

Son düşünceler

Mükemmel-gizlilik-logo

Bu Mükemmel Gizlilik incelemesi, bu VPN hizmetinin yalnızca bir few sunucular, nispeten pahalı, diğer VPN’ler kadar hızlı değil ve Netflix akışında sorun yaşıyor.

Bununla birlikte, bu sorunların birçoğu birçok kullanıcı için önemsiz görünmektedir. Sadece gizliliğinizi ve anonimliğinizi korumak istiyorsanız, Mükemmel Gizlilik ile yanlış gidemezsin. Bu şirket zaten kullanıcılar için bazı yenilikçi korumalar üretti ve gelecekte daha fazlasını beklemek mantıklı görünüyor.

Perfect Privacy VPN en güvenilir protokolleri, AES 256 bit şifrelemeyi, anlaşılması kolay bir arayüzü ve saygın müşteri desteğini sunar. Bu metrikler birincil hususlarınız arasındaysa, Perfect Privacy VPN’den memnun olabilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map