SaferWeb İncelemesi (2020)

Piyasadaki rakip Toplam VPN gibi SaferWeb, Bluehost ve HostGator gibi ABD’de birçok popüler barındırma hizmetine sahip The Endurance International Group, Inc.’e aittir..


Sonuç olarak, aynı rahatsız edici gizlilik politikası ve kardeş şirketi olarak kapsamlı log tutma. Buna göre, bu hizmeti güvenlik, anonimlik ve gizliliği koruma konusunda ciddi olan herkese tavsiye etmek zor olacaktır.

saferweb-logoAyrıca, SaferWeb yetersiz sunucu ağına sahiptir. Daha büyük ve daha başarılı rekabete kıyasla, bu daha küçük rakip ölçülmez. Bu hiç kuşkusuz az sayıda sunucu da sinir bozucu derecede yavaş veri aktarım hızlarına katkıda bulunuyor.

Bu VPN’yi kullanmanın bir başka dezavantajı, çeşitli ücretlerdir. Herhangi bir hizmet veya koruma istiyorsanız, ek ücrete tabidir. Aynı anda birden fazla cihaza bağlanmak isteyen kullanıcılar ek bir aylık ücret ödemelidir.

Şirketin en hızlı sunucularına erişmek istiyorsanız, bu ek bir yıllık ücrete tabidir. “Öncelikli Destek” e erişmek isteyen herkes yıllık bir ücret daha ödemek zorunda kalacak.

Çevrimiçi güvenlik ve gizlilik hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler, bu konuyu kapsayan bir e-Kitap için tekrar ödeme yapabilir. Çok sayıda kapsamlı kılavuz ücretsiz olarak kullanılabilir.

Neden bunu yaptın?

Bu hizmetle American Netflix ve BBC iPlayer’ı görüntüleyebilirsiniz, ancak bunlar sadece avantajlar.

genel bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kullanımı kolay
Günlük İlkesi:Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu:33 sunucu
Sunucu Dağıtımı:27 ülke
Destek:7/24 canlı sohbet, bilet sistemi ve bilgi tabanı
torrenting:İzin
Yayın Akışı:İzin
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN, L2TP, PPTP protokolleri; 256 bit şifreleme
Merkez:Birleşik Krallık
Fiyat:3,99 $ / ay
Resmi internet sitesi:https://www.saferweb.com/

SaferWeb ile Güvenlik ve Şifreleme

Şifrelenmiş-asma kilitSaferWeb, kullanıcıların bir VPN protokolü seçmesini mümkün kılar. Seçenekler arasında OpenVPN, hangi olarak kabul edilir seçim protokolü.

OpenVPN, dünya çapında geliştiriciler tarafından sürekli olarak geliştirilmekte ve mükemmelleştirilmekte olan açık kaynaklı bir yazılımdır. Çünkü hep arıyorlar ve güvenlik açıklarını onarma, OpenVPN kullanmanın güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Diğer mevcut protokoller, genellikle sadece OpenVPN için ikinci olarak kabul edilen L2TP / IPSec’i içerir. Diğer VPN hizmetleri gibi SaferWeb de PPTP protokolünü sunar. Genellikle kabul edilen daha eski bir protokol acısız güvensiz, nadiren kullanılması tavsiye edilir.

OpenVPN ve L2TP / IPSec gibi protokoller kullanıyorsanız, tüm web trafiğinizin AES 256 bit şifreleme kullanılarak kodlandığından emin olabilirsiniz. Bu, hükümetlerin, kolluk kuvvetlerinin ve askerlerin dünya çapında kullandığı şifreleme düzeyidir..

Bu kuruluşlar, gizli şifreleme yöntemlerini bu şifreleme yöntemine güvenebilirlerse, ona da güvenebilirsiniz.

SaferWeb ile ilgili temel endişelerden biri, bir öldürme anahtarı ile donatılmamış. Daha sofistike ve yüksek dereceli VPN şirketlerinin çoğu, hizmetlerinde bir kill switch’i içerir. Kill switch, VPN kullanılamaz hale geldiğinde tarama oturumunu otomatik olarak sonlandıran mekanizmadır.

saferweb-kill-switch

Bu, VPN’niz artık arka planda çalışmadığı sırada sörf yapmaya devam ederek maruz kalmayacağınız anlamına gelir. Bir öldürme anahtarının olmaması birçok insan için bir anlaşma kırıcıdır. Bu sizin için büyük bir endişe olmasa bile, VPN için başka bir yere bakmak için başka nedenler var.

SaferWeb VPN’nin Sunucu Ağı

En yüksek oyu alan ve en sık önerilen VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında, SaferWeb’in sunucu ağı acı verici derecede yetersiz. Sunucuları şurada bulundu: dünya genelinde sadece 30 konum.

saferweb sunucusu konumları global

Bu sunucuların çoğu Avrupa, Londra, Amsterdam, Keflavik, Bükreş, Madrid, Paris, Frankfurt, Varşova, Milano, Zürih, Stockholm, Moskova, Brüj ve Dublin gibi şehirlerde bulunmaktadır. Varlıkları Kuzey Amerika’da benzerdir; sunucular New York, Chicago, Los Angeles, Miami, Atlanta, Seattle, San Jose ve Toronto’da bulunur.

Dünyanın diğer bölgeleri seyrek örtülü. Singapur, Mumbai, Tokyo ve Hong Kong’da sunucular var, ancak bunlar sadece Asya’daki yerler. Afrika sadece Johannesburg tarafından temsil edilmektedir ve Orta Doğu’nun sadece Tel Aviv’i vardır. Avustralya’nın birkaç sunucusu var, ancak hepsi Sidney’de, Güney Amerika’nın Buenos Aires’te sadece bir sunucusu var.

ülkeye göre daha güvenli hız

SaferWeb’in yaklaşık 70 sunucusu var.

Endüstrideki en yüksek puan alan VPN’lerde, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce konumda bulunan binlerce sunucu bulunabilir..

Bu performansı nasıl etkiler??

Bir VPN’nin sunucu ağı ne kadar kapsamlı olursa, fiziksel konumunuza yakın bir sunucu bulma şansınız o kadar artar. Bu şu anlama gelir daha hızlı veri aktarım hızları.

Dahası, bir şirketin çok sayıda sunucusu olduğunda, herkesin paylaşabileceği çok sayıda bant genişliği olduğu anlamına gelir. SaferWeb gibi küçük bir ağla, bant genişliğini çok sayıda insanla paylaşıyorsunuz. Bu, veri aktarım hızlarınızı yavaşlatır.

SaferWeb VPN BitTorrent veya P2P ile Uyumlu mu??

SaferWeb’in sahip olduğu birkaç olumlu şeyden biri BitTorrent ve eşler arası dosya paylaşımı gibi etkinliklerle uyumlu olmasıdır.. Aslında, Amsterdam’da sadece bu amaca adanmış sunucular var.

Bu, SaferWeb’in VPN’lerini kullanırken torrent almak için size zarar vermeyeceği anlamına gelir. Kötü haber, indirmeye veya paylaşmaya çalıştığınız her şeyin biraz zaman alacağı.

SaferWeb VPN ile Hız Testi Sonuçları

yükleme hızı vektörHiç kimse, onsuz aldıkları bir VPN kullanırken aynı yıldırım hızlarını beklemese de, Kanadalılar için en iyi VPN’ler (Fransızca: Meilleur VPN) indirme ve yükleme oranlarınıza çok fazla müdahale etmeyecek.

SaferWeb, hız testi sonuçları söz konusu olduğunda en kötülerinden biridir ve bunlar ile en iyi VPN’ler arasında çok fazla fark vardır. Hız sizin için hayati bir ölçütse, başka bir yere bakmak akıllıca olacaktır.

Bunlardan biri sadece yedi sunucusuna erişmenizi sağlar. Daha lüks bir seçenek, SaferWeb’in tüm ezici ağına erişim sağlar. Buna göre, SaferWeb ile olan deneyiminiz, hangi sunuculara erişiminiz olduğuna ve dünyadaki konumunuza bağlı olarak değişebilir.

Hız testinde kullanılan bilgisayar için kıyaslama testi indir oranları 98,71 Mb / sn ve yükleme oranları 53,00 Mb / sn. SaferWeb etkinleştirildiğinde tamamen saygın sonuçlar büyük ölçüde değişti.

saferweb vpn hız testi sonucu

saferweb vpn sunucusu testleri

Gördüğünüz gibi, sonuçlar en iyi ihtimalle sinir bozucuydu. Çeşitli sunucularda kaydedilen indirme hızları 4,14 Mbps ile 7,05 Mbps arasında değişiyordu. Yükleme hızları, 1,84 Mbps’den 2 Mbps’ye kadar değişebilir. Bu sayılar, bu web sitesi tarafından yapılan tüm hız testi sonuçlarının en kötüsü arasındadır..

SaferWeb VPN Günlükleri Tutuyor mu?

Hız testindeki kötü sonuçlar sizi caydırmak için yeterli değilse, şirketin gizlilik politikasını gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bir VPN’nin temel amaçlarından biri gizliliğinizi korumak olsa da, SaferWeb yetersiz kalır.

İdeal olarak, bir VPN sağlayıcısı kişisel bilgilerinizin birçoğunu toplamaz ve ne zaman göz attığınızda, nereye göz attığınız ve ne yaptığınız günlüğe kaydetmez.

saferweb vpn gizlilik ilkesi

Merkezi Five Eyes ülkesinde olduğu için SaferWeb’in müşterileri üzerinde bu kadar yakın sekmeler tutması şaşırtıcı değildir. Hizmete kaydolmak için her türlü kişisel veriyi ifşa etmeniz gerekir ve şirket, müşteri desteğiyle her iletişim kurduğunuzda sizinle ilgili bilgileri toplar.

Veri toplama burada bitmiyor. Tıpkı İSS’niz gibi, SaferWeb de çevrimiçi ortamda ne yaptığınızla ilgili her şeyi bilmek istiyor gibi görünüyor. Oturum açtığınızda, hangi web sitelerini ziyaret ettiğiniz, oradayken ne yaptığınız, sosyal medya etkinliğiniz ve çok daha fazlası hakkında kayıtlar tutarlar..

Başkalarının özel işiniz hakkında çok fazla şey bilmesini önlemek için bir VPN’ye sahip olmak değil? Görünüşe göre SaferWeb göz ardı etmeyi seçti.

Hatta üçüncü taraf ürün ve hizmetlerini size satabilmeleri için bazı gizli bilgilerinizi paylaşmaya bile karar verebilirler. Çevrimiçi gizlilik açısından, bu politika bir kabus.

SaferWeb VPN’nin Maliyeti?

SaferWeb şu anda iki fiyatlandırma şemasına sahiptir. Premium Plan, şirketin sunucularının yedisine ve bir seferde bir bağlı cihaza erişim sağlar. Super Premium Planına yükseltme, müşterilerin tüm SaferWeb sunucularına erişebileceği ve aynı anda üç cihaza kadar bağlanabileceği anlamına gelir.

saferweb vpn fiyatlandırmasıPremium hizmet aylık 3,99 $ ‘dan başlar ve Super Premium hizmet aylık 4,99 $’ dır. Ne yazık ki, SaferWeb bu noktadan sonra gerçekten iyi bir baskıya giriyor ve tüm fiyatlar standart orana yükseliyor.

Bu oran, seçtiğiniz hizmeti ve hiçbir sözleşme, bir yıllık sözleşme veya iki yıllık sözleşme tercih edip etmemenize bağlı olarak değişir. Aylık 10 $ ‘dan aylık yaklaşık 17 $’ a kadar değişen fiyatlarla, şüphesiz daha düşük bir VPN için çok daha fazla ödeme yapacağınızı görmek kolaydır..

(Karşılaştırma uğruna, Bugünün en iyi VPN’lerinden biri olan NordVPN’in ayda 2,99 dolarlık bir anlaşması var. Yani 2.99 $ vs 10nish + ince baskıda bir şey – çok standart değil. Bunu en iyi ücretsiz VPN’ler listemizle karşılaştırmaya ne dersiniz??

SaferWeb Önerilen Bir VPN mi?

Yırtıcı fiyatlandırmasına, korkunç günlük politikası ve yavaş hız testi sonuçlarına dayanarak, SaferWeb önerilmez. Surfshark ve yukarıda belirtilen NordVPN gibi daha güvenilir VPN’ler kolayca bulunabilir. Bugün Kanadalılar için mevcut olan en iyi VPN hizmetleri için en iyi seçimlerimizin listesini görmek istiyorsanız buna göz atın..

Kaynaklar:

  • https://www.techopedia.com/definition/30742/vpn-security
  • https://us.norton.com/internetsecurity-privacy-what-is-a-vpn.html
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_virtual_private_network_services

Değerlendirmenizi ekleyin:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me