TorGuard VPN İncelemesi (2020)

torguard logosu


TorGuard’ın adı, sıradan kullanıcıya Soğan Yönlendirici (TOR) ile ilişkili olduğunu önerebilir.

Ancak, adın kökenleri başka bir yerde kök salmıştır. Hizmet, torrent için tasarlanmış bir VPN olarak başladı. Şimdi, tüm dünyada kullanılan genel bir VPN uygulaması.

TorGuard ile aynı anda beş cihazı bağlayabilirsiniz, bu nispeten standarttır. En iyi ve en güvenli VPN protokollerinin tümü kullanılabilir ve TorGuard’da iyi coğrafi çeşitliliğe sahip etkileyici sunucu ağı.

TorGuard Mac, Windows, iOS ve Android çalıştıran cihazları destekler. Tomato ve DD-WRT yönlendiricilerle bile uyumludur.

TorGuard makul bir VPN seçeneği gibi geliyor ve çoğunlukla öyle. Ancak, gizlilik savunucuları sorunlu şirketin merkezi ABD’de bulunuyorsa Beş Gözler ağının bir üyesi olarak ABD ve Kanada gibi ülkeler VPN TorGuard kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerine göz atıyor olabilir ve şirketin sahip olduğu tüm kayıtlara erişim isteyebilir.

Dahası, ABD şirketleri katı kayıt tutma yasalarına tabidir, bu nedenle hedefiniz çevrimiçi gizliliğinizi koruyorsa, başka bir VPN tarafından daha iyi hizmet edersiniz.

TorGuard Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kötü Kullanıcı Arayüzü
Günlük İlkesi:Günlük politikası yok
Sunucu Boyutu:3.000 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı:50 ülke
Destek:7/24 çağrı, canlı sohbet ve biletler
torrenting:İzin
Yayın Akışı:İzin
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN protokolü; AES 256 bit şifreleme
Merkez:Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat:$ 9.99 / ay
Resmi internet sitesi:https://torguard.net/

Güvenlik ve Şifreleme

TorGuard güvenlik ve şifreleme için iyi not alır. Çok sayıda VPN protokolü sunarlar. şimdiki altın standart protokol, OpenVPN.

Her VPN, kullanıcıları İnternet’e bağlayan bir protokole sahip olmalıdır. Bu protokollerden bazıları daha güvenlidir ve daha iyi şifrelemeye sahiptir diğerlerinden daha.

Teknik uzmanların bu araçlara tünel protokolleri olarak atıfta bulunduğunu duyabilirsiniz ve açıklama uygundur. IP adresinizi gizlerken ve diğer çeşitli güvenlik görevlerini önceden oluştururken cihazınızın İnternet’e girmesini sağlayan protokoldür..

Bu, bir bilgisayar korsanı veya diğer siber suçluların hedefi olma şansınızı en aza indirir. Ayrıca, tünel protokolü hiç kimse, hatta İSS’niz bile hareketlerinizi çevrimiçi olarak takip edemez.

şifreleme vektörü

PPTP ve SSTP gibi daha eski protokoller düşerken, yerini almak için modern alternatifler var. birinci protokol Bugünlerde OpenVPN var. Açık kaynaklı yazılım, yani dünyadaki siber güvenlik uzmanlarının bu protokolün güvenli olduğundan emin olmak için bir eli var.

TorGuard müşterileri OpenVPN kullanabilir. Cihazları bu protokolü desteklemiyorsa veya alternatif kullanmak istiyorlarsa, L2TP / IPSec veya IKEv2 arasından seçim yapabilirler. PPTP ve SSTP de mevcuttur, ancak genellikle güvenli sayılmaz.

Ayrıca, TorGuard müşterilerine AES 256 bit şifreleme sunar. Bu günümüzün önde gelen şifreleme yöntemidir ve her yerde sır saklamanın yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebileceğini bilen hükümet ve kolluk kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır. göre, bu şifrelemeye özel verilerinizle güvenebilirsiniz.

TorGuard tarafından sunulan diğer önemli güvenlik özellikleri arasında güvenli DNS sunucuları ve IPv6 sızıntı koruması bulunmaktadır. Bu DNS sızıntısı koruması, özel verilerinizin VPN sınırlarınızın dışında “sızmadığından” her zaman emin olabileceğiniz anlamına gelir. TorGuard ayrıca bir dahili öldürme anahtarı VPN kullanılamıyorsa tarama oturumunuzu değiştirir.

TorGuard VPN’nin Sunucu Ağı

TorGuard’ın sunucu ağı etkileyici. Biraz övünüyorlar 3.000 sunucu. Bu, sektördeki en büyük oyuncularla rekabet edebilmelerini sağlar. NordVPN 5.000’den fazla sunucuyla. Bir VPN’nin sahip olduğu sunucu sayısı performansı için kritik ve müşterinin deneyimi.

torguard sunucu konumları globalBir VPN’nin çok az sunucusu olduğunda, tüm müşteriler sürekli kalabalıklaşır ve giderek daralan bir bant genişliği paylaşır. Bu, gaz veri aktarım hızlarına bağlıdır. Bu nedenle, geniş bir sunucu sistemine sahip bir VPN aramak çok önemlidir. Bu şekilde, paylaşılacak çok fazla bant genişliği var.

Coğrafi dağıtım, sunucu ağı söz konusu olduğunda da sayılır. genellikle, gerçek konumunuza daha yakın olan bir sunucuya bağlanabiliyorsanız, daha yüksek hızlar görürsünüz. Konum çeşitliliği de önemlidir, bu yüzden eksiksiz bir VPN rehberine göz atmak isteyebilirsiniz. Bir VPN hizmeti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğretmelidir.

TorGuard’ın ağı 50’den fazla ülke. Sunucular iyi dağıtılmış Avrupa, Amerika, ve Asya. Hatta oldukça iyi bir mevcudiyetleri var. Afrika, Hindistan, Orta Doğu, Türkiye, Çin, ve Rusya.

TorGuard VPN BitTorrent veya P2P ile Uyumlu mu??

Yalnızca torrent sevgisi için başlayan bir VPN sağlayıcısından beklediğiniz gibi, TorGuard’ı kullanırken bu hala favori bir etkinliktir. Diğer VPN’lerin aksine, TorGuard torrentleri kucaklamak konusunda açık.

VPN ile elde edebileceğinizden daha yüksek hızlara ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir proxy içeren bir paket alabilirsiniz. Bununla birlikte, torrent kullanımı bazı yerlerde yasa dışıdır, bu nedenle bu VPN’yi kullanmaktan daha fazla faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, TorGuard web sitelerinde sunucularını üstün torrent performansıe. Bazı P2P dosya paylaşımını yapmak veya meşgul etmek istiyorsanız, o zaman TorGuard sizin için iyi bir sağlayıcı olabilir. Dosya paylaşımı ile de ilgileniyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi torrent sitelerinin hangileri olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz.

torguard akış seçenekleri

Birçok kişi, özellikle Netflix’te coğrafi kısıtlamalı programlamaya erişebilmeleri için akış için bir VPN kullanmak istiyor. Ne yazık ki, akışlı şirketler bu gambette, bu yüzden VPN’leri olan kişilerin hizmetlerini kullanmasını sık sık engelliyorlar. Ancak, karmaşık bir şey olmadığı için Netflix’i bir VPN ile nasıl izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

TorGuard, akış için açıkça kullanılabilen özel IP adresleri sunarak bu sorunu çözer. Bu IP adreslerinin TorGuard ile bağlantısı yoktur, yani kısıtlama olmadan akış.

Dezavantajı, özel IP adresinin biraz pahalı olması. Maliyeti 16 $ aylık, bu nedenle bu değerlendirme karar verme sürecinize etki etmelidir.

TorGuard VPN ile Hız Testi Sonuçları

TorGuard, hız testlerine oldukça saygın bazı rakamlar koyabildi. Bir VPN olmadan, karşılaştırma testi 100 Mbps’ye yakın indirmeler gösterdi. TorGuard şeyleri yavaşlatmadı bazı VPN’lerin yaptığı gibi, ancak bu işteki en hızlı VPN’ler arasında olduğu anlamına gelmez.

New York’taki bir ABD sunucusu, indir oranı 31.66 Mbps bir ile yükleme oranı 31,16 Mb / sn.

Amsterdam’daki sunucuya bağlanırken işler biraz daha hızlı oldu. Bu testle, İndirilenler idi 53,83 Mb / sn süre yüklenenler idi 49,31 Mb / sn.

torguard vpn hız testi sonucu

Hong Kong’da bir sunucuya bağlanmak hayal kırıklığı yaratan, ancak şaşırtıcı olmayan bir yavaşlama ile sonuçlandı. İndirilenler saat başı 9,59 Mbps ile yüklenenler olmak 12.62 Mbps.

İçindeki bir sunucu Londra Son test için işler oldukça hızlı ilerledi. Saygın İndirilenler nın-nin 38,56 Mb / sn ve yüklenenler nın-nin 47,78 Mb / sn TorGuard’ın iyi seçim Avrupalı ​​müşteriler için.

TorGuard VPN Günlükleri Tutuyor mu??

Diğer birçok VPN gibi, TorGuard web sitesinde herhangi bir kayıt tutmaz. Vaat sık olabilir, ancak sadece birkaç VPN teslim eder. Bunların genel merkezi, İngiliz Virgin Adaları veya Panama gibi yol dışı yerlerde bulunur..

Şirket merkezinin nerede olduğu neden önemli?? Çünkü karargah bulundukları ülkenin yasalarına tabidir..

Panama gibi bir ülkede, verilerin saklanması ve bu verilerin yetkililerle paylaşılması konusunda nispeten az yasa olabilir. Bu, VPN şirketlerini mutlak bir şekilde takip etmede serbest bırakır mutlak kayıt tutmama politikası.

torguard günlük kaydı politikası

Merkezi Avustralya, Kanada veya ABD’de bulunan VPN sağlayıcıları, dünyanın geri kalanından farklı bir kurallar dizisi ile oynar. Veri saklama yasaları nispeten katıdır ve VPN şirketleri kolluk gerektirdiğinde kayıtları teslim etmek zorunda.

VPN hizmetleri – Privacy Canada’da önerdiğimiz hizmetler – genel merkezleri bu yasaların az olduğu yerlerde bulunmaktadır. ancak, TorGuard, ana şirket VPNetworks, LLC’nin bir bölümüdür, merkezi ABD’de Florida eyaletinde olan.

Gerçekten gizlilik bilincine sahip olan ve VPN’lerinin çevrimiçi etkinliklerinin kayıtlarını tutmadığından emin olmak isteyenler başka yere bakmak akıllıca. TorGuard’ın hacklenebilecek, satılabilecek veya bir devlet kuruluşuna aktarılabilecek kayıtları tutmadıkları açık değil.

TorGuard VPN’nin Maliyeti?

TorGuard üzerinden çeşitli fiyatlandırma planları mevcuttur. Sektörde yaygın olduğu gibi, hizmete ne kadar uzun süre kaydolursanız, ayda o kadar az ödeme yaparsınız. Bir aydan aya abonelik yaklaşık olarak Aylık 9,99 ABD doları, Bu endüstri için nispeten ortalama.

İçin kayıt olun üç ay hizmet ve ödeme $ 19.99. bir altı ay abonelik yalnızca size mal olacak $ 29.99, ve eğer istersen bir yıl, ödemek zorunda kalacaksın $ 59.99.

torguard vpn fiyatlandırma

Bir abonelik, bir seferde beş cihaza kadar bağlantı TorGuard’a. Daha fazla aksesuar eklemek istiyorsanız, size ayda bir dolar daha mal olacaklar.

TorGuard Önerilen Bir VPN mi?

TorGuard bazı var son derece saygın özellikler şifreleme ve güvenlik kadar. Ayrıca, sağlam bir sunucu ağına sahiptirler. Hız testi sonuçları, benzer veya daha düşük bir fiyat noktasında diğer sağlayıcılarla daha etkileyiciydi. TorGuard’ın ABD genel merkezi endişe gizlilik savunucularının bir nedeni olabilir. Bütün bunlar, TorGuard’ı iyi bir VPN servis sağlayıcısı olarak öneriyoruz.

Bazılarınız için hala başka seçenekler arıyor, sizi ele geçirdik. İncelememize göz atın Surfshark ve NordVPN. Bulduklarından hayal kırıklığına uğramayacaksın.

Aramanıza iyi bakın!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map