Trust.Zone VPN İncelemesi (2020)

güven bölgesi logosu


Trust.Zone hizmetlerini “Güvenebileceğiniz” olarak pazarlamaktadır. Bu önemli bir vaat ve çoğu cephede, bu VPN hizmeti şunları sağlar:.

Ancak, birkaç açıdan en popüler VPN sağlayıcılarının yetersiz kalmaktadırlar. Bu onları sağlam bir rakip yapar, ancak sofistike kullanıcılar için en iyi VPN değil.

Trust.Zone, tüketicilerin bir VPN’de araması gereken özelliklere sahip olduğunda doğru notların çoğuna çarpar. Profesyonellerin kırılmaz olduğu düşünülen OpenVPN protokolünü kullanmanızı mümkün kılar. Ayrıca, AES 256 bit şifreleme güvenliğine sahipsiniz, isterseniz başka bir artı korumanızı güçlendirin.

Bu VPN’in bir şirkete sahip olmaktan başka faydaları vardır Merkez konumlanmış Seyşeller. Daha önce hiç duymadıysanız, Seyşel Adaları 100’den fazla adadan oluşan bir takımadadır.

Çevre muhteşem ve veri saklama yasaları neredeyse sıfır. En iyisi, Seyşel Adaları 14 Göz casusluk ittifakının bile ötesinde bulunuyor. Bu, gizliliğinizi nasıl koruyacağınızı öğrenmek istiyorsanız özellikle önemlidir.

Beş Gözü, Dokuz Gözü veya 14 Gözü duymadıysanız, belki de bunu yapma zamanı gelmiştir. Bu ittifakların üyesi olan ülkeler birbirlerinin vatandaşlarını gözetliyor ve topladıkları istihbaratları paylaşıyor.

Doğal olarak, bu uluslararası casuslar insanların çevrimiçi ortamda yaptıklarıyla ilgileniyor. Bu, bir VPN kullanmıyorsanız, birinin çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebileceği anlamına gelir. İSS’niz her zaman bunu yapar ve bu verileri paylaşabilirler.

Merkezi 14 Göz Ağı dışında olan bir VPN şirketi veri paylaşmayacak (AFAICT). Kayıt tutma ile ilgili yasalara sahip olma olasılıkları daha düşüktür. Bir gizlilik savunucusuysanız, bu iyi birşey.

Trust.Zone, sunucu ağlarının sınırlı olması nedeniyle daha küçük bir VPN sağlayıcısıdır. Dahası, Windows için tasarlanmış tek istemci. Başka bir işletim sistemi çalıştırıyorsanız, kendi başınıza çok fazla yapılandırma yapmanız gerekir.

Trust.Zone VPN Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik:Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi:Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu:130 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı:32 ülke
Destek:Bilet sistemi
torrenting:İzin
Yayın Akışı:İzin
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN ve L2TP; 256 Bit AES şifrelemesi
Merkez:Seyşeller
Fiyat:3,33 $ / ay
Resmi internet sitesi:https://trust.zone/

Güvenlik ve Şifreleme

Sağlayıcı size en iyi korumayı ve şifrelemeyi sunmuyorsa VPN kullanmak anlamsızdır. Daha az VPN sağlayıcıları bu kategoride tökezler. Eski VPN protokolleri, zayıf şifreleme sağlar ve veri sızıntılarına izin verir. En yüksek kaliteli VPN’lerin bazılarının hangi özelliklerle ilgilendiğini düşünüyorsanız, VPN temelleri kılavuzuna göz atmalısınız.

Buradaki iyi haber şu ki Trust.Zone’un bu alanda bir sorunu yok. ancak, protokoller söz konusu olduğunda diğer şirketler kadar seçenek sunmuyorlar.

güven bölgesi güvenliği

Önemli olan, sahip oldukları protokollerden birinin güvenilir ve tavsiye edilir. OpenVPN olarak bilinen dünya çapındaki siber güvenlik uzmanları bu protokolü geliştirdi. Bu, bilgisayarınız ve İnternet arasında güvenli bir tünel kurmanın en iyi yoludur.

Ayrıca, OpenVPN protokolü AES 256 bit şifreleme ile birlikte gelir. Bu kombinasyon hükümetler, askerler ve çok uluslu şirketler tarafından tercih ediliyor. Yaşam ve ölüm sırlarını bu sisteme güvenebilirlerse, özel verilerinizin güvenliğine bahse girebilirsiniz..

Trust.Zone VPN’nin Sunucu Ağı

Bu, en kritik metrikler VPN seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar. Bir VPN sağlayıcısı ne kadar çok sunucuya sahip olursa, alacağınız hizmetler o kadar iyi olur.

Çok sayıda sunucuya sahip olmak, çok sayıda bant genişliğinin olduğu anlamına gelir. Diğerleri ile birlikte bir sunucuya sıkıştırılmak yerine, çok sayıda bant genişliğiniz olacaktır. Bu, çok daha hızlı veri aktarım hızlarına dönüşür.

küre bağlanma ağ vektörAyrıca, bir sunucu ağı ne kadar sağlamsa, gerçek konumunuza nispeten yakın bir sunucu bulma olasılığınız o kadar artar. Bu aynı zamanda daha hızlı veri aktarım hızları anlamına gelir. Bonus, yoldayken kullanılabilir, yerel bir sunucu bulma olasılığınızın daha yüksek olmasıdır.

Şu anda, Trust.Zone neredeyse 130 sunucu birazdan 30 ülke. Bunu daha iyi, daha iyi bilinen VPN’lerle karşılaştırın ve bunu hemen göreceksiniz. bu ağ küçük.

En iyi VPN’lerin çoğunda altı kıtada 3.000 ila 5.000 sunucu içeren sistemler bulunur. Nereye giderseniz gidin, bol miktarda bant genişliği bulacaksınız.

Bununla birlikte, Trust.Zone’un sunucu ağı tüm dünyada oldukça iyi bir şekilde dağıtılmaktadır. Onlar kapak Kuzey Amerika ve Avrupa yoğun. Onların varlığı daha az fark edilir Güney Amerika ve Asya, ama oradalar. Sunucular şu konumda bulunur: Güney Afrika, Hong Kong, Hindistan ve Çin.

Zone VPN BitTorrent veya P2P ile Uyumludur?

Eşler arası dosya paylaşımı, bilgi paylaşmanın favori bir yoludur ve bir kullanıcı diğer birkaç kullanıcıdan küçük veri parçaları indirir. Bazı VPN’ler bu uygulama ile diğerlerinden daha uyumludur. Torrent yeteneğinizi yasaklayan veya azaltan VPN’ler var. Dosya paylaşımınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek başka bir şey, sadece en iyi torrent sitelerini kullanmaktır.

Trust.Zone bunlardan biri değil. Sunucularından herhangi biri torrent yapmak için kullanılabilir, daha iyi VPN’lerden biri dosya paylaşımını seven insanlar için. Ancak, torrent kullanımının yasa dışı olduğu bir yerde yaşıyorsanız dikkatli olmalısınız.

Şaşırtıcı bir şekilde, Trust.Zone Netflix ile oldukça iyi çalıştı. Bu VPN’ler için nadirdir. Netflix, bir VPN ile göz atan birçok kişi için akışı engeller.

Çünkü akarsu devi insanların belirli programları görebileceği yerlerde çok sayıda sözleşme. ABD Netflix, Kanada’da kullanılamaz ve bunun tersi de geçerlidir. Bununla birlikte, Netflix’i bir VPN ile izleyebilir ve Netflix sürümünü görüntülemek istediğiniz ülkeden geziniyormuş gibi görünerek bu coğrafi kısıtlamaları aşabilirsiniz..

Sözleşmelerine uygun kalmak için Netflix, VPN kullanıcılarının oturum açmasını engelliyor. Bazı VPN hizmetleri bu kısıtlamanın yollarını bulmuştur ve Güven bunlardan biridir..

Trust.Zone VPN ile Hız Testi Sonuçları

Hız kaybı, VPN kullanırken ödediğiniz kaçınılmaz fiyattır. Elit VPN’ler farkedilir bir hız kaybı ile çalışır. Pazarlık sağlayıcıları veri aktarım hızlarınızı neredeyse hiçbir şeye düşürmez.

Ardından, VPN olmadan göz atmaktan daha yavaş, ancak en iyi VPN’ler kadar hızlı olmayan güvenilir güvenilir atlarla dolu. Zaten benzer bir hizmet kullanıyorsanız, VPN gücünüzü nasıl kolayca test edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

hız testi vektörBu sağlayıcılarda mutlaka yanlış bir şey yok. Süre Güven: Bölgenin hız testi sonuçları etkileyici değildi; onlar da hiçbir yerde en hayal kırıklığına yakın. Ancak, orada çok daha hızlı hizmetler var.

Hız testleri iki farklı sunucuda gerçekleştirildi. Biri AB’de, diğeri ABD’de bulunmaktaydı. Trust.Zone’u açmadan önce indirmeleri karşılaştırma 97 Mb / sn. Saatinde yüklenen saat sayısı 53 Mb / sn.

Trust.Zone’un AB sunucusu biraz yavaşladı. İndirmeler şimdi yapıldı 68,46 Mb / sn yüklemeler 46,12 Mb / sn.

ABD’de işler biraz daha yavaştı; indirmeler şu şekilde derecelendirildi 60,61 Mbps ile yüklenenler geliyor 36,75 Mb / sn.

Bu hızlar tam olarak kabarmıyor, ancak kabul edilebilir. Trust.Zone’in hizmetlerinin diğer bölümlerini beğenirseniz, muhtemelen. Yine de, çok daha hızlı VPN’ler var.

Trust.Zone VPN Günlükleri Tutuyor mu?

Bu, Trust.Zone’un mükemmel olduğu kategorilerden biridir.. Seyşel Adaları’ndaki konumları, müşterileri için anonim bir tarama deneyimi sağlama çabalarını kesinlikle destekliyor.

Tabii ki, birçok VPN hiçbir kayıt politikası olmadığından övünür. Bu demek oluyor ki VPN’iniz kişisel bilgilerinizle ilgili herhangi bir kayıt tutmaz, adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresinize kadar.

trustzone günlük kaydı ilkesi

En önemlisi, kayıt tutmama ilkesine gerçekten uyan bir VPN, cihazlarınızla ilgili dosyaları tutmaz, VPN’ye bağlandığınızda, kullandığınız İSS, hangi web sitelerini ziyaret ettiğiniz, çevrimiçi olduğunuzda veya sosyal medyada ne yaptığınız medya etkinliği.

Sonuçta, anonim olmama ve DNS’yi durdurma VPN kullanma noktasını sızdırıyor? Sadece kimsenin çevrimiçi hareketlerinizi izlemesini istemezsiniz, illa ki yaptığınız yanlış olduğu için değil, başka birinin işi olmadığı için.

Ayrıca, bir VPN’nin ve günlük kaydı olmayan bir politikanın sizi saldırılara ve diğer siber saldırılara karşı korumaya yardımcı olmak için tasarlandığını unutmayın. Birisi günlükleri kaydederse, bu amaç yenilir.

Neyse ki Trust.Zone kullanıcıları için bir ses var kayıt politikası yok. Şirketin Gizlilik Politikasında belirtilmiştir. Günlük dilde, sizinle iletişim kurabilmeleri için e-posta adresinizi koruyabilmelerine rağmen, başka veri yok.

Trust.Zone VPN’nin Maliyeti?

Trust.Zone’a aylık abonelik ücreti sadece $ 6.99. Bu, diğer bazı seçeneklerden daha ucuzdur, ancak Trust.Zone’un sunucu ağının sınırlı olduğunu unutmayın..

Ayrıca, beş endüstri standardına kıyasla sadece üç eşzamanlı bağlantıya izin verilir. Sürümüne geçiliyor beş bağlantı fiyatı yükseltmek Aylık 3,99 ABD doları.TrustZone fiyat tablosu

üç aylık abonelik ücreti 14,85 $, ve bir yıllık abonelik $ 39.95. Bedava, üç günlük deneme bir test sürüşü için hizmet almak istiyorsanız kullanılabilir.

Trust.Zone Tavsiye Edilen Bir VPN?

Trust.Zone gerçekten iyi nitelikler. Ancak, bu özellikler küçük bir sunucu ağının ve hizmetin yalnızca Windows için optimize edilmiş olması gerçeğinin üstesinden gelemez.

Farklı bir işletim sistemi çalıştıran herkes VPN’yi kendileri yapılandırmak zorunda kalacaktır. Tüm Windows’u kullanıyorsanız, o zaman Trust.Zone’u iyi bir VPN olarak öneriyoruz. Farklı bir işletim sistemindeyseniz, yapılandırma moduna geçtiğiniz için kollarınızı yukarı çekmek isteyebilirsiniz.

Gerçek şu ki, tüm cihazlar Windows’da çalışmıyor. Bu nedenle, diğer işletim sistemleriyle çalışan daha fazla seçeneğe ihtiyacınız varsa, incelememize göz atın. NordVPN ve Surfshark. Bu iki dev yıllardır en iyi VPN listelerinin başında yer alıyor ve birçok iyi nedenden dolayı. Kendin için gör.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map