Turbo VPN İncelemesi (2020)

Çin merkezli Turbo bir VPN hizmetidir bir dizi sorundan rahatsız.


Yalnızca mobil cihazlar için mevcut olduğundan kapsamı ve uygulamasıyla sınırlıdır. Bunlar diğer tüm cihazlarınızı korumasız bırakır. Masaüstü bilgisayarınızı korumak istiyorsanız ikinci bir VPN için ödeme yapmanız gerekecektir..

turbo vpn logosuTurbo taraftarları, şirketin genel merkezi Çin’de, 14 Göz Ağı’nın bile üyesi olmayan bir ülke olduğunu belirtebilirler. Ancak, Çin’in hükümetinin gizliliğe değer vermiyor (bu hafifçe koyuyor).

Orada birçok VPN yasadışı ve devlet yasal olanları onaylıyor. Bu kısıtlamalar, verilerinizin Çin hükümetine filtrelendiği anlamına gelir.

Bu mutlaka rahatlatıcı bir düşünce değildir.

Ek olarak, Turbo’nun kişisel bilgilerinizin çoğunu tuttuğunu ve izlediğini bilmek akıllıca olacaktır. Şirket bu verilerin bir kısmını açık bir şekilde üçüncü taraflara satacak. VPN kullanma hedefiniz, kayıt tutmadan özel ve anonim bir çevrimiçi deneyimse, başka bir yere bakın.

Turbo, şifreleme ve güvenilir VPN tünel protokolleri sunmanın yanı sıra, bu şirketin iyi performans gösterdiği alanlarla ilgili. Adlarına bu kadar çok zarar verildiğinde, hepsine öncelik veren en iyi VPN sağlayıcı sağlayıcılarından biriyle gitmekten çok daha iyi olacağınızı söylemek güvenlidir. işlevsellik, güvenlik ve anonimlik.

Turbo VPN’ye Genel Bakış

FeaturesDetails
Kullanılabilirlik:Kullanımı biraz zor
Günlük İlkesi:Şüpheli günlük kaydı politikası
Sunucu Boyutu:30 sunucu
Sunucu Dağıtımı:26 ülke
Destek:Yok
torrenting:İzin verilmedi
Yayın Akışı:İzin verilmedi
VPN protokolü ve şifreleme:OpenVPN protokolü; AES-256
Merkez:Çin
Fiyat:Bedava
Resmi internet sitesi:https://www.turbovpn.co

Güvenlik ve Şifreleme

vpn protokolleriTurbo’nun varsayılan ayarı OpenVPN protokolüdür. Bu protokoller, bilgisayarınız ve İnternet arasında bir “tünel” oluşturmak için kullanılan yöntemlerdir. Şifrelenir, böylece kimse gerçek IP adresinizi göremez ve hatta nerede bulunduğunuzu bile bilmez.

OpenVPN şu anda mevcut en iyi tünel protokolü olarak kabul edilmektedir. Büyük ölçüde, bunun nedeni OpenVPN’in açık kaynaklı bir yazılım olmasıdır, bu da birçok geliştiricinin onu güvenlik açıkları için gözden geçirdiği anlamına gelir..

Ayrıca Turbo’nun lehine IKEv2 alternatif bir tünel protokolü olarak sunuluyor. Bu, VPN dünyasında yer edinen daha yeni bir teknolojidir.

OpenVPN ve IKEv2, AES 256 bit şifreleme ile birlikte gelir. Bu, dünyadaki devlet kurumları ve askerler tarafından kullanılanla aynı şifrelemedir. Kırılmaz olduğu düşünülürse, bu şifreleme yönteminin verilerinizi güvende tutacağından emin olabilirsiniz.

Turbo VPN’in Sunucu Ağı

Bu, en önemli metrikler bir VPN sağlayıcısı seçmeye gelince. Sağlayıcının sunucu ağı ne kadar büyük olursa, bağlantınız o kadar hızlı olur. Bir VPN’nin sağlam bir sunucu koleksiyonu olduğunda, her müşterinin daha fazla bant genişliği aldığı anlamına gelir. Anlamına gelir daha hızlı indirme oranları.

Ayrıca, coğrafi olarak farklı olan bir sunucu ağı da daha hızlı bağlantı sağlayabilir. Gerçek konumunuza nispeten yakın bir sunucu kullanabiliyorsanız veri aktarım hızları artar. Öte yandan, coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere erişmek için konumunuzu taklit etme niyetiniz varsa, dünya çapında iyi bir sunucu seçimine yardımcı olur.

Bunun gibi nedenlerden ötürü, NordVPN gibi daha popüler VPN’lerin yüzlerce yerde binlerce sunucu içeren kapsamlı sunucu ağları vardır. Aslında, sahip oldukları sunucu sayısı ve konumlarının ne kadar çeşitli olduğu konusunda övünüyorlar..

Turbo için durum böyle değil. Kesin sunucu sayısı söz konusu olduğunda şirket anne, ancak bu sunucuların 26 yerde bulunduğunu açıklıyorlar. Aynı şekilde, donanım sunucularının aksine sunucularının kaçının sanal sunucu olduğu hakkında bilgi vermezler.

turbo vpn sunucusu konumları

Az bilgiyle, sunucu ağları söz konusu olduğunda,, Turbo, temel VPN şirketleriyle rekabet etmeye hazır değil.

Turbo VPN BitTorrent veya P2P ile Uyumlu mu??

Turbo’nun SSS sayfası, hizmetlerinde torrent kullanırsanız engellenebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, bazı dosya paylaşımlarını yapamayacağınızı söyleyen özel bir şey yoktur. veri aktarım hızları çok yavaş, yaptığınız her torrentin acı verici olacağına bahse girebilirsiniz.

Ayrıca, test Netflix’i Turbo ile izlemenin neredeyse imkansız olduğunu ortaya koydu. Akış devi, insanların hizmetlerini bir VPN aracılığıyla görüntülemelerine izin vermekten hoşlanmaz ve bunlara bir tanesiyle erişmeye çalışan kişileri aktif olarak engeller. Turbo’da durum böyledir, bu yüzden Turbo ile Netflix’i izleyemezsiniz. &# X1f614;

Turbo VPN ile Hız Testi Sonuçları

Çeşitli hız testlerinde Turbo’nun performansı etkileyici değildi. İnanılmaz derecede yavaştı. Testler için kullanılan sistem, indirmeler için 98,71 Mbps ve yüklemeler için 53,00 Mbps’lik kıyaslama sonuçları verdi..

Herhangi bir VPN ile, biraz hız kaybı yaşayacaksınız. Ücretsiz bir VPN daha ciddi hız kaybı anlamına gelir ve en iyi VPN’lerin etkisi çok az olur. Turbo’nun hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri sürekli olarak sunulmaktadır durgun performans kimseyi etkileme olasılığı düşük.

Bir testte Turbo VPN teslim edildi sadece 1,85 Mbps indirme hızları ve benzer şekilde kasvetli 1.87 Mbps yükleme hızı. Çevirmeli modemin ilk günlerinde, benzer veri aktarım hızlarına sahip olabilirsiniz.

turbo vpn testi

Başka bir test, İndirme için 1,89 Mbps ve Yüklemeler için 4.99 Mbps. Sonraki analizler daha iyi değildi.

turbo vpn testi 2

AB sunucusu ile, indirme oranları 6.31 Mbps idi, ve yüklemeler yalnızca 0,18 Mbps idi.

ABD’deki bir sunucuya bağlandığında sonuçlar biraz iyileştirildi. Bunlar indirmeler için 11,7 Mbps ve yüklemeler için 17,7 Mbps gösterdi.

Turbo, hizmetinin ne kadar hızlı olduğunu tanımlamak için bir tavşan görüntüsünü yaygın olarak kullanır. Bu test sonuçlarının gösterdiği gibi, bu görüntü neredeyse hiç uyuşmuyor. Turbo, test edilen tüm VPN’ler arasında en yavaş hız testi sonuçlarından bazılarını sağladı. Bunun gibi sonuçlarla, hemen hemen tüm diğer VPN’lerde daha iyi olursunuz.

Turbo VPN Günlükleri Tutuyor mu??

Turbo’nun saçma derecede yavaş veri aktarım hızları tarafından henüz kapatılmadıysanız, gizlilik politikaları sizi kesinlikle korkutmalıdır.

turbo vpn günlük kaydı politikası

Yukarıdaki ekran görüntüsünün gösterdiği gibi, Turbo müşterileri hakkında çok fazla bilgi toplar. Oturum açtığınızda ISS’niz, IP adresiniz ve çok sayıda başka veri tutarlar.

Ancak, gizlilik politikaları oradan yokuş aşağı gidiyor.

turbo vpn günlüğü ilkesi 2

Turbo, verilerinizi kullanmanın yollarını bulmayı sever. Reklamları yazılımın ücretsiz sürümüne yerleştiren üçüncü taraf reklamverenlerin de kullanıcıların cihazlarından veri toplayabileceğini açıklıyorlar.. Özel bilgilerinizin kimin eline geçebileceğini kim bilebilir??

Turbo’nun, iş sırasında topladıkları tüm verilerin Singapur’da tutulduğunu ve bu bilgilerin Çin’de ortaya çıkabileceği uyarısı olduğunu söylediğine dikkat etmek gerekir. Bunun ötesinde, çok fazla ayrıntı vermezler. Bu daha doğrusu şüpheli ve kaçamaklı giriş politikası, çevrimiçi gizliliğinizi ve gizliliğinizi korumakla gerçekten ilgileniyorsanız Turbo’yu en iyi tartışmalı bir bahis haline getirir.

Turbo, gizlilik politikası, günlük kaydı politikası veya genel servis sorunları hakkında sorgulandığında yanıt alınmaz. Temel olarak, bu şirketin bir müşteri hizmetleri departmanı yok. başka bir kırmızı bayrak saygın bir VPN ile iş yapmak isteyen herkes için.

Turbo VPN’nin Maliyeti?

turbo vpn fiyatlandırmasıTurbo’nun ücretsiz bir sürümünü indirip kullanmak mümkün olsa da, bunu yapmanız önerilmez. Sadece bir ürün veya hizmet ücretsiz olduğunda atasözünü hatırlayın, o zaman ürün sizsiniz.

Ücretsiz Turbo VPN ile durum böyle. Reklamdan sonra reklam görürsünüz ve inanılmaz sinir bozucu bir deneyim yaşarsınız. Ayrıca, şirket tüm verilerinizi saklama ve üçüncü taraflara aktarma alışkanlığının bir sırrını yapmaz.. Bu VPN ücretsiz olabilir, ancak rahatsızlık ve rahatsızlık için size pahalıya mal olacaktır..

Turbo VIP olmak için para ödüyorsanız, burnunuzdan yapmaya hazır olun. Aylık bazda maliyet aylık 11,99 ABD dolarıdır. Yıllık bazda ödeme yapmak, fiyatı ayda yaklaşık 2.99 $ ‘a düşürür, ancak paranız için çok daha fazla patlama sunan çok daha güvenilir VPN hizmetlerini kolayca bulabilirsiniz..

Turbo Önerilen bir VPN mi??

Turbo, yalnızca mobil cihazlar için mevcut olduğundan inanılmaz derecede sınırlı bir teklif. Bu, diğer tüm cihazlarınızı korumasız bırakır, bu nedenle muhtemelen ödemeniz gerekecek başka bir VPN sağlayıcısı bulmanız gerekir.

Kanada VPN incelemelerimize bakmanızı ve en iyi seçimlerimizden birini kullanmanızı öneririm. Mobil cihazlarınız ve sahip olduğunuz diğer her cihaz için korumanız olur.

Daha sağlam ve güvenilir VPN’lerden biriyle giderseniz, gerçek gizlilik ve anonimlik dahil olmak üzere paranız için çok daha fazlasını elde ettiğinizi hızlı bir şekilde keşfedeceksiniz. Bu Turbo’nun sağlamadığı bir şey.

Güvenilir hizmetler almanın kesin bir yolunu istiyorsanız, Surfshark ve NordVPN incelemelerimize bakın ve “paranız için çok daha fazla” dediğimizde ne demek istediğimizi tam olarak anlayacaksınız..

Değerlendirmenizi ekleyin:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me