VPN Sınırsız İnceleme (2020)

VPN Unlimited gibi bir adla, belirli miktarda performans ve özellik beklemek doğaldır…


“Sınırsız” aynı zamanda yıldırım hızında veri aktarım hızlarını da ifade eder. Ne yazık ki, bu adı yeteneklerini satan bir şirket.

VPN Unlimited, en kötü VPN sağlayıcısı değildir. Ancak, rakiplerin VPN incelemeleriyle karşılaştırıldığında, arzulanan çok şey bıraktıkları açıktır. Deneyimli VPN kullanıcıları hız ve güvenlik ister ve bu da başka bir yere bakmanın gerekli olabileceği anlamına gelir.

vpn sınırsız şirket logosuVPN Unlimited, KeepSolid şirketinin bir ürünüdür. KeepSolid, Roadmap Planner, KeepSolid Sign, KeepSolid’in Business VPN ve çeşitli ağ araçları gibi diğer uygulama ve hizmetlerin tedarikçisidir. 2013’te VPN Unlimited’ı başlattılar. KeepSolid, ABD merkezli bir şirket.

Girişimciler için ABD merkezli olmak kötü bir anlaşma gibi görünmüyor. Bununla birlikte, İnternet gizliliği ve kayıt tutma yasalarına bakmak için zaman harcayan insanlar, ABD’nin Five Eyes gözetim ittifakının bir parçası olduğunu göreceklerdir.

İle birlikte UK, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda, İttifak casusluk faaliyetinde bulunur, ve topladıkları verileri diğer üye ülkelerle paylaşır. Bu bilgi toplama, kullanıcıların çevrimiçi ortamda zamanlarını nasıl geçirdiğini içerebilir.

Daha büyük gözetim ağlarının çoğunun dışında bir ülkede bulunan bir VPN şirketi aynı yasalara bağlı değildir. Bu, hiçbir kayıt politikası bulunmayacakları ve aslında bu anlama gelebilecekleri anlamına gelir. Kolluk kuvvetleri bu VPN şirketlerinden birinden veri isterse, paylaşacak hiçbir şeyleri yoktur.

Tarama geçmişinizi devlet yetkilileriyle paylaşamayacak bir VPN istiyorsanız, İngiliz Virgin Adaları gibi daha uzak bir yere dayanan bir şirkete ihtiyacınız var. ExpressVPN dayanmaktadır.

VPN Unlimited’ın lehine arayüzlerinin kullanımı kolaydır. Basit tasarımı, aradığınızı çabucak bulabileceğiniz anlamına gelir. Ekranın sol tarafına bir kenar çubuğu yerleştirilmiştir ve ihtiyacınız olan özelliklerin çoğunu burada bulabilirsiniz.

Güvenlik ve Şifreleme

VPN’ler bir süredir var. Bu, web trafiğini şifrelemek için çeşitli yollar geliştirmek için zaman olduğu anlamına gelir. Bunlardan bazıları eskidir ve artık önerilmemektedir çünkü daha iyi şifreleme yöntemleri kullanıma sunulmuştur.

Daha iyi şifreleme yöntemleri arasında OpenVPN olarak bilinen bir protokoldür. Bu protokol hızlı ve güvenilirdir. Ayrıca, açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Bu, inanılmaz sayıda geliştiricinin herhangi bir güvenlik açığını kapatmak için OpenVPN’in kodunu taradığı anlamına gelir.

VPN Unlimited, OpenVPN protokollerine güveniyor, ama aynı zamanda KeepSolid Wise adı verilen özel protokollere de sahiptir. Bu yazılım VPN trafiğini normal HTTPS trafiği gibi gösterir. Bu, kullanıcıların Netflix’i VPN Unlimited üzerinden, en azından bazı şirket sunucularında yayınlayabilmesinin nedenlerinden biri olabilir..

KeepSolid Wise temel olarak İnternet erişiminin sınırlı olduğu ülkelerde yaşayan insanlar için tasarlanmıştır. Dahası, bu yerlerin birçoğu VPN kullanımını yasaklıyor. VPN trafiğini HTTPS trafiği olarak gizleyebilmenin bu yerlerde avantajları var.

VPN Sınırsız Protokolleri tablosu

Android ve Windows çalıştıran cihazlara sahip kişiler OpenVPN veya KeepSolid Wise’ı kullanabilir. Linux aygıtları aynı iki protokol seçeneğine sahiptir. MacOS ve iOS cihazlarda seçenekler arasında OpenVPN, KeepSolid Wise ve IKEv2 yer alır.

Dahası, not etmekte fayda var VPN Unlimited, AES 256 bit şifreleme kullanır. Bu şifreleme yöntemi, dünyadaki ülkelerdeki hükümet ve ordu için yeterince iyidir, bu nedenle en hassas verilerinize güvenmek güvenlidir.

VPN Unlimited’ın Sunucu Konumları

Ne yazık ki, VPN Unlimited’ın sunucu ağı, en iyi VPN’lerle karşılaştırıldığında etkilememektedir. Onlar sahip 70 konumda 400’den fazla sunucu.

Bu kulağa kötü gelmeyebilir, ancak piyasadaki 2.000 ila 3.000 sunucuya sahip diğer rakiplerle karşılaştırıldığında, VPN Unlimited’in paketin gerisinde kaldığı açıktır. almak NordVPN örneğin, sahip oldukları yaklaşık 100 ülkeye yayılmış 5.000’den fazla sunucu.

vpnunlimited sunucu konumları

Kanada’da VPN Unlimited, doğu ve batı kıyılarının yanı sıra Ontario’da. Şirketin ABD’de California, Florida, Georgia, Illinois, Missouri, New York, Texas, Virginia ve Washington gibi yerlerde iyi bir sunucu yoğunluğu var. Meksika’da da bir sunucu var.

Ancak, Güney Amerika yalnızca Brezilya ve Şili tarafından temsil edilmektedir ve Orta Amerika ülkesi dahil değildir. Avrupa oldukça sağlam bir kapsama sahiptir, ancak VPN pazarındaki rakipler tarafından sunulan ağ kadar kapsamlı değildir.. VPN Unlimited’ın İngiltere’de özel bir Akış BBC iPlayer’ı var.

VPN Sınırsız gruplar birlikte Asya, Afrika ve Pasifik. Bunun nedeni listelemek için gerçekten yeterli sunucu yok her bölge ayrı ayrı. Avustralya, Hong Kong, Hindistan, İsrail, Yeni Zelanda ve Japonya hepsi listede. Güney Afrika, tüm Afrika kıtası için listelenen tek ülkedir.

Şirketin web sitesinde, sunucu varlıklarını sürekli genişlettiklerini duyuruyorlar. Hatta ziyaretçilerin bir sunucunun sunulmasını istedikleri bir yer talep edebilecekleri bir alan sağlarlar. VPN Unlimited’ın sunucuları oldukça sınırlı olduğundan, yeni sunucuların çevrimiçi olmanın oldukça yavaş olacağını varsaymak güvenlidir.

VPN Unlimited ile BitTorrent veya P2P kullanma

Çevrimiçi etkinliklerinizde torrentler veya P2P dosya paylaşımı varsa, muhtemelen VPN Unlimited’a kaydolmak istemezsiniz. SSS’lerinde, insanların torrent indirmelerine yardımcı olmak için orada değiller.

vpn sınırsız dosya paylaşımı

Süre P2P için tasarlanmış bir avuç sunucuları var, birçoğu yok ve performansları yavaş olmalı.

Ayrıca Netflix, VPN’lerin web sitelerine erişimini engelleme konusunda özellikle ustalaştı. VPN Unlimited’ın ağındaki bazı İngiltere ve Avrupa sunucuları Netflix tarafından engellenmiş gibi görünse de, ABD ve Kanada’daki diğerleri engellenmedi. Buna göre, VPN Unlimited kullanırken en sevdiğiniz Netflix programınızı yakalamak mümkün olabilir.

VPN Unlimited’ın Hız Testi Sonuçları

VPN Unlimited’ın web sitesindeki metin herhangi bir web sitesine hızlı erişim sözü verebilse de, hız sağlama konusunda sorun yaşıyorlar. Diğer VPN’ler daha yavaş olabilir, ancak bunların çoğu yoktur. İyi haber şu ki, çok daha iyi performans metrikleri sağlayan birkaç yüksek kaliteli VPN var. (Kanada VPN’leri listemize göz atın)

New York’ta bir sunucu kullanmak, 7,31 Mbp yükleme hızlarıyla 25,69 Mbps indirme hızları sağladıs. VPN açılmadan hemen önce, bilgisayar indirmek için 98.71 Mbps ve yükleme için 53.00 Mbps hızında test etti. Bu, VPN Unlimited’ı açmakla birlikte gelen oldukça muhteşem bir yavaşlama.

Bir sunucu kullanılırken resim çok daha parlak olmadı Avrupa, Amsterdam, kesin olmak. İndirme hızı 47,13 Mbps’de, yüklemeler ise biraz daha iyileştirilmiş 24,70 Mbps.

vpn sınırsız hız testi sonucu

Bu veri aktarım hızları daha iyidir, ancak daha iyi VPN sağlayıcılarından gelen hız testi sonuçlarıyla gerçekten karşılaştırılamazlar.

Londra’daki bir sunucu 59.69 Mbps indirme hızı ve 42.09 yükleme hızı ile biraz daha iyi sonuçlar verdi. Şimdiye kadar en kötü toplam rakamlar Hong Kong’daki sunucu tarafından konuldu. 12,42 Mbps indirme ve sadece 2,92 Mbps yükleme ile VPN Unlimited’ın neden olduğunu görmek kolaydır şiddetle tavsiye edilmeyen bir VPN sağlayıcısı değil.

Sorunun bir kısmı, VPN Unlimited’ın sunucularından gelen trafiğin tamamını işlemek için yeterli sunucuya sahip olmaması olabilir. Daha fazla kullanıcının trafiğinin daha az sunucuya yoğunlaşmasıyla, işler yavaşlamaya zorlanır.

VPN Unlimited, çevrimiçi olarak daha fazla sunucu getirirse, hızları artabilir. ancak, sunucu ekledikleri oranda, büyük çocuklarla birkaç yıl rekabet edemeyecekler.

VPN Unlimited’ın Kayıt Politikası

Çoğu bilgili tüketici, katı bir “kayıt tutmama” politikası izleyen bir VPN sağlayıcısını tercih eder. Ne yazık ki, çoğu kayıt tutmadıklarını söylüyor, ancak bu ifade ince baskıda parçalanma eğilimindedir.

Neden kütük tutmayan bir VPN şirketi istiyorsun? VPN kullanmanızın temel nedeni, çevrimiçi dünyada gizliliğinizi korumaktır. Çevrimiçi olarak yaptığınız şey işinizdir ve Sosyal Sigorta Numaranız veya en sevdiğiniz kredi kartınızdaki numaralar gibi kişisel verilerinizin hackerların eline geçmesini veya kuyu yapmamasını kesinlikle istemezsiniz..

Ayrıca, hakkınızda her türlü kaydı tutan bir şirket bu bilgileri üçüncü taraflara satmaya veya şirketin bağlı kuruluşlarına iletmeye eğilimlidir. Bir sürü reklamdan ve önemsiz postadan nefret ediyorsanız, bu senin için son derece kötü bir haber.

Çok sayıda kayıt tutan bir VPN’in de talep edildiğinde bu verileri kolluk kuvvetleri ve diğer hükümet yetkililerine iletmesi daha olasıdır. Çok daha iyi VPN’de çevrimiçi etkinliklerinizle ilgili neredeyse hiç veri yok. Bu şekilde yetkililerle çok fazla kanıt paylaşmaya ikna edilemezler.

Kayıt tutmama politikasının neden VPN iş modelinin gerçekten önemli bir parçası olduğunu anlamaya başlıyorsanız, yalnız değilsiniz. Maalesef, günlük tutmadıklarını söyleyen VPN hizmetlerini bulmak, aslında kayıt tutmayan VPN sağlayıcılarını bulmaktan daha kolaydır.

VPN Unlimited, tuttukları tüm kayıtlar dışında günlük tutmadıklarını söyleyen şirketlerden biridir. Bu, güvenlik standartlarını koruyabilmeleri ve ortaya çıkabilecek sorunları giderebilmeleri için şirketin sunucularına kaç kişinin eriştiğiyle ilgili bilgileri içerir.

Müşteri deneyimini geliştirmek için performansı takip etmek her zaman kötü bir şey değildir. Ancak, VPN Unlimited’in izleme uygulamalarının bittiği yer burası değildir.

Müşterilere daha iyi sunucu önerileri yapmak için bant genişliği kullanımını izlemeyi amaçladıklarını söyleyerek bu diğer günlükleri neden tuttukları hakkında inanılmaz derecede belirsiz ifadeler verirler. Bu, bağlantının denendiği zamanı, kullanılan şifreleme türünü ve daha fazlasını günlüğe kaydettikleri anlamına gelir..

vpn sınırsız gizlilik politikası

İyi haber şu ki, VPN Unlimited, müşterilerinin çevrimiçi olduklarında yaptıklarıyla ilgili sekmeler tutmuyor. Bu, hangi web sitelerinin ziyaret edildiği, hangi uygulamaların kullanıldığı veya diğer ilgili verilerle ilgili kayıtları tutmadıkları anlamına gelir.

KeepSolid ayrıca günlük uygulamalarının DNS isteklerini veya IP adreslerini belirli çevrimiçi etkinliklerle eşleştirmelerine izin vermediğini de açıklar. Ancak, kaç cihazın bağlı olduğunu izlerler ve söz konusu cihazlarla ilgili bilgi kayıtlarını tutmak. Bu başka olabilir Kırmızı bayrak birçok potansiyel müşteri için.

VPN Unlimited için Fiyatlandırma Seçenekleri

VPN Unlimited’dan bir aylık hizmet satın almak için müşterilerin 9,99 ABD doları ödemeleri gerekir. Bu, VPN fiyatlandırması boyunca kurs için oldukça ayrıştırılmıştır, ancak VPN Sınırsız, alt par performansı sunar, muhtemelen buna değmez.

vpn sınırsız fiyatlandırma

Bir yıllık abonelikle ayda yaklaşık beş dolar tasarruf edersiniz. Üç yıl boyunca bahar yaptığınızda işler daha uygun hale gelir. Ayda 2,78 ABD doları olarak, bu kötü bir fiyat değil.

Oldukça sıradışı bir gambitte, VPN Unlimited ayrıca 199.99 $ ‘a ömür boyu abonelik sunuyor. Kulağa harika bir fikir gibi geliyor. Sonuçta, kim bir daha VPN hizmeti için ödeme yapmak zorunda kalmazsa?

Dikkat, ömür boyu üyelik teklifinden etkileniyorsanız hizmeti bir ay boyunca denemenizi önerir. O ay, hizmeti gerçekten test etmenizi sağlayacak. Şirket para iade garantisi sunuyor, ancak sadece yedi güne kadar uzanıyor.

VPN Sınırsız mı Önerilen?

Yavaş test hızları gerçekten VPN Unlimited, çekici olmayan bir seçenek büyük çocuklara kıyasla. Piyasada hala çok daha yüksek puan alan VPN hizmetleri var.

Hızlı bir öneriye mi ihtiyacınız var? Daha rekabetçi fiyatlarla daha iyi performans için, incelemelerimize göz atın. NordVPN ve Surfshark kaçırdığınız şeyin tadına bakmak için. İyi şanslar!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map