Zenmate VPN İncelemesi (2020)

Bugün mevcut olan en iyi VPN’lerden bazıları ile karşılaştırıldığında, Zenmate bazı ilginç kararlar aldı.


Ücretsiz ve ücretli planlar sunarlar. Ücretsiz plan ile L2TP, IKEv2 ve IPSec gibi protokollerle sağlam şifreleme elde edersiniz. Sahip olmak istiyorsan OpenVPN yaygın olarak en iyi olarak kabul edilen tünel protokolü, o zaman bunun için ödeme yapmanız gerekir.

Ancak, bu garip bir şey değil. Tuhaf olan şu ki sadece 128 bit şifreleme sunuyorlar büyük rakiplerin çoğu AES 256 bit şifreleme sunar (bu da daha iyidir).

zenmate vpn logosuZenmate için zararlı olan bir diğer faktör de merkezi Almanya’dadır. Bildikleriniz için Almanya, 14 Gözlü Hükümet Gözetim Ağı’nın bir üyesidir, çeşitli üye ülkelerin hükümet ve casus ajanslarının diğer ulusların vatandaşlarını gözetleme ve daha sonra her şeyi özgürce paylaşmalarına izin verilen bir anlaşmadır. topladıkları veriler.

Genel olarak, tümü merkezi olan sınıfının en iyisi Kanada VPN sağlayıcılarından bazılarıyla gitmek tercih edilir Beş Göz ve 14 Göz ağının dışında.

Bu sizi en sinsi casus ağlarının ötesine götürür ve kayıt tutma yasalarının ya gevşek ya da var olmadığı anlamına gelir. Bir kez daha, bu bir VPN’den istediğiniz koruma türüdür.

Zenmate VPN Genel Bakış

FeaturesDetails
Kullanılabilirlik: Zor
Günlük İlkesi: Bazı günlük kaydı politikaları
Sunucu Boyutu: 298 sunucu
Sunucu Dağıtımı: 30 ++ ülke
Destek: İletişim Formu
torrenting: İzin verilmedi
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, IPSec, IKEv2, L2TP protokolü; AES 128 ve 256 bit şifreleme
Merkez: Almanya
Fiyat: $ 2.05 / ay
Resmi internet sitesi: https://zenmate.com/

Güvenlik ve Şifreleme

Tünel protokolü, bilgisayarınız ve tüm İnternet arasında güvenli, şifreli geçiş sağlayan yöntemdir. Böyle bir tünel oluşturmanın birçok yolu vardır, bazı yöntemler diğerlerinden daha iyi ve daha güvenlidir.

PPTP ve SSTP gibi protokoller günlerini geçirdi. Bazı VPN sağlayıcıları bunları kullanıcılara sunmaya devam etse de, genellikle en iyi tünel protokolleri kadar güvenli değildir..

Şimdiye kadar en çok tavsiye edilen ve yaygın olarak kullanılan tünel protokolü OpenVPN’dir. Açık kaynaklı bir yazılımdır, yani dünyadaki siber güvenlik uzmanları bunu sorunlar ve güvenlik açıkları açısından incelemiştir..

Genellikle, birçok askeri ve devlet kurumunun çok gizli verileri için kullandığı aynı şifreleme olan AES 256 bit şifrelemeye dayanır. Sonuç olarak, OpenVPN protokolü kullanıyorsanız, çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın muhtemelen güvenli ve anonim olacaksınız..

openvpn protokol simgesiEn çok oy alan VPN’lerin çoğu, OpenVPN’i varsayılan protokolleri haline getirir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Bu seçim Zenmate ile çok net değil. Ücretsiz hizmetini tercih eden ve Mac sahibi olanlar IPSec veya IKEv2 kullanmak zorunda kalacaklar. Bunlar mükemmel kabul edilebilir protokollerdir, ancak Zenmate ile güvenlik duvarı güvenlik açığıyla ilgili endişeler ve platformda sınırlı destek.

Windows sistemlerini kullanan kişiler L2TP eklenmesiyle aynı protokoller arasından seçim yapabilir.

Sadece ücretli bir abonelikle, müşterilerin dünyanın dört bir yanındaki tekno-geeks tarafından tercih edilen tünel yazılımı olan OpenVPN protokolüne erişmeleri sağlanır. Başka bir deyişle, Zenmate gerçekten hizmetleri için ödeme yapmanızı istiyor.

Ödeme yapsanız bile, diğer saygın VPN sağlayıcılarının çoğunda ortak olan 256 bit şifrelemeyi almayacaksınız. Zenmate, web sitelerinde ortalama bir kullanıcı için 256 bit şifrelemenin aşırı olduğunu iddia ediyor. Bağlantı hızlarını yavaşlatır ve daha yüksek maliyetlere katkıda bulunur.

Bununla birlikte, gerçekten güvenlik ve gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, alabileceğiniz en güçlü VPN şifrelemesini istiyorsunuz. Neden şans almalı?

Olumlu bir notta, Zenmate’in yerleşik bir kill anahtarı var. Bu, VPN’nizde bir sorun olduğunda tarama oturumunuzu sona erdiren mekanizmadır. Saygın VPN’lerin olmaması gereken önemli bir koruma önlemidir..

Zenmate’in Kaç Sunucusu Var?

Zenmate nispeten yeni ve dolayısıyla büyüyen bir VPN hizmetidir. Uzun zaman önce sadece 40 sunucudan oluşan bir ağa sahiplerdi. Bugün, bu sayı 300’e yakın ve bu sunucular 30’dan fazla ülkede bulunuyor.

Avrupa küre PIN simgesi, düz stilZenmate’in sunucularının çoğu Avrupa’da bulunuyor. Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Almanya, İtalya, Letonya, İspanya, İngiltere, Hollanda, Belçika ve diğerleri gibi ülkeler temsil edilmektedir.

Kapsam diğer bölgelerde seyrekleşir. Kuzey Amerika’nın batı ABD’de 18 sunucusu ve doğu ABD’nin Kanada’sında 56 sunucusu vardır. Orta Amerika’da sunucu bulunamadı ve Brezilya’da yalnızca iki sunucu var. Japonya, Hong Kong, Singapur ve Avustralya’nın hepsinde sunucular var ve Afrika kıtasında Güney Afrika’da iki sunucu bulunuyor.

Bu ağ, orada gerçekten küçük olanlardan biraz daha geniş, ancak dünyanın her köşesinde binlerce sunucu bulunan daha büyük oyuncularla rekabet edemez..

BitTorrent veya Zenmate ile P2P Kullanabilir misiniz??

Çok uzun zaman önce Zenmate, kullanıcıları sunucularındaki her türlü torrent veya P2P etkinliğinden açıkça yasaklıyor. Kısa süre önce melodilerini değiştirdiler, böylece ödeme yapan müşteriler sınırsız torrentin tadını çıkarabilir.

Bununla birlikte, dikkatli bir şekilde devam etmek en iyisidir. Zenmate’in hizmet şartlarına dahil olmak, torrentlere oldukça benzeyen tüm etkinliklere katılmaya karşı bir uyarıdır.

gizlilik uyarı vektörZenmate’de torrent veya dosya paylaşımına karar verirseniz, kendini uyarmış say.

Zenmate’in lehine, bir VPN aracılığıyla internete bağlıyken Netflix’i zorluk çekmeden görüntüleyebilmelisiniz. Netflix, aktif bir VPN’e sahip kullanıcıları tespit etmede inanılmaz derecede iyi oldu.

İnsanların bölgelerinde engellenmesi gereken içeriği görüntülemelerini sağlayabildiğinden bu uygulamayı beğenmezler. Şu anda Netflix’in Zenmate’e yakalanmadığı anlaşılıyor, böylece kalbinizin içeriğine akış yapabilirsiniz.

Zenmate ne kadar hızlı?

VPN hız testi sonuçları söz konusu olduğunda kesinlikle en hızlı olmasa da, Zenmate oldukça saygın bir gösteri yaptı. Belki de bu, 128 bit şifrelemeye bağlı kalma planlarının bir onaylanmasıdır. Çoğu güvenlik uzmanı, daha yetenekli VPN’lerin sevdiği daha güçlü şifrelemeyi ve daha yüksek hızları tercih eder. Surfshark veya NordVPN sağlayabilir.

İlk test, Zenmate’in Avrupa’daki sunucularından biri kullanılarak gerçekleştirildi. Birlikte indir hızı 63,44 Mb / sn, bu oldukça iyi bir sonuçtu. yükleme oranı daha hayal kırıklığı oldu 12.81 Mbps.

zenmat hız testi

ABD’de bir sunucuda test etmek, indirmeler için 57.03 Mbps hızında çalışan benzer sonuçlar verdi. Yüklemeler yalnızca 2,98 Mbps’ye düşerek kabul edilebilir sınırları aştı. Bu, 53 Mbps’lik karşılaştırma hızından yüzde 94 daha yavaştı.

Hız söz konusu olduğunda, Zenmate paketin ortasıdır. Dışarıda çok daha yavaş sağlayıcılar var, ancak çok daha hızlı sağlayıcılar da var ve bunların çoğu daha iyi işlevsellik ve gizlilik sunuyor.

Zenmate’in Günlük Kaydı Politikası Nedir??

Yüzeyde, Zenmate’in günlük kaydı politikası kabul edilebilir görünüyor. “Kayıt tutmama” politikası olduğunu ve Almanya’nın şirket uygulamalarının uyguladığı katı gizlilik yasalarına sahip olduğunu özgürce paylaşıyorlar..

zenmate gizlilik ilkesi

Ancak, kayıt politikası söz konusu olduğunda, neredeyse her zaman ince baskıyı okumak için ödeme yapar. Zenmate, müşterilerinin kullandığı tarayıcı ve işletim sistemi ile ilgili veri toplamayı kabul eder. Bu doğrudan gizlilik ihlali değildir.

Gizlilik politikasının bir sonraki bölümü endişeler ortaya çıkmaya başlar.

zenmate gizlilik ilkesi kaydı

Esasen, bu, İSS’nizin size atadığı orijinal IP adresinizi kaydettiklerini söylüyor. Bir VPN kullanmanın başlıca nedenlerinden biri IP adresinizi gizlemek olduğundan, bu göze batan bir kırmızı bayraktır..

İdeal olarak, VPN’nizle olan tüm etkileşimlerinizin kesinlikle anonim olmasını sağlayabilirsiniz. IP adresinizi kaydeden bir VPN ile bu imkansız.

Bu yüzden Five Eyes ve 14 Eyes ağlarının dışında bulunan VPN’ler her zaman daha üstün olacaktır. Gerçekten anonim bir deneyimi garanti etmeleri mümkün.

Zenmate’in Maliyeti?

Zenmate bir sınırlı ücretsiz seçenek Romanya, Almanya, Hong Kong ve ABD’de yalnızca birkaç sunucuya erişim sağlayan ücretsiz paket, güvenlik duvarı hizmetleri, TLS şifrelemesi ve tarayıcı uzantılarıyla birlikte gelir. Bu, ücretsiz sürümün bir VPN’den çok bir proxy’ye benzediği anlamına gelir.

Gerçek VPN koruması istiyorsanız, üç fiyatlandırma planı hangisini seçmeli. Aylık plan her ay 11,99 ABD dolarına mal olacak. Bu, özellikle daha iyi hizmet sunan daha ucuz VPN’lerle karşılaştırıldığında oldukça pahalıdır.

zenmate fiyatlandırma

Bir yıllık plan size fiyatta bir mola veriyor Aylık 3,99 ABD doları, için bir kez faturalandırıldı $ 47.88. Daha uygun fiyatlı bir alternatif, iki yıllık plan. Aylık 2,99 ABD doları ve bir kez faturalandırılır $ 49.20.

Bu fiyatlar, paranız için çok daha fazla patlama sağlayan üstün VPN’lerle eşittir.

Zenmate VPN Olarak Tavsiye Edilir mi??

Almanya’daki merkezleri ve en iyi sorgulanabilir bir kayıt politikasıyla, Zenmate’i tavsiye etmek mümkün değil. NordVPN veya Surfshark gibi daha iyi korumaya sahip daha iyi seçenekler mevcuttur.

Sana sektördeki gerçek ağır vurucuları bulma zorluğunu ve hayal kırıklığını kurtarmamıza izin verin, bu yıl Kanadalılar için VPNS listemize göz atın. Tüm önerilerimiz dikkatle test edildi ve Privacy Canada’nın güvenlik standartlarını geçti.

Tüm incelemelerimize benzer şekilde, güvenlik, hız, kayıt politikaları, fiyat ve müşteri hizmetlerini test ediyoruz. Hangisini sevdiğini gör.

Değerlendirmenizi ekleyin:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me