Hızlı Hız ile ISS Kısma Nasıl Atlanır


O zamandan beri, Net tarafsızlığın ortadan kaldırılmasıyla, İSS’ler FCC tarafından internet kısıtlamasından sorumlu tutuldu. Kurallardaki değişiklik, İSS’lerin meşru bir neden olmadan kullanıcının bağlantısını kısıtlamasına izin verdi.

Ayrıca, ISS’ler, yüksek bant genişliği kullanımı olan kullanıcılarının internet bağlantılarını kısmak için kullandıkları yazılım filtrelerini geliştirdiler. Sadece bu değil, aynı zamanda internetteki kullanıcı faaliyetlerini takip etmek için özel filtreler de geliştirildi.

Net Tarafsızlık Bilboard

İSS’niz tarafından kısıtlanıp kısılmadığınızı kontrol etme?

 1. Bir hız testi yapın ve sonuçları not edin. Speedtest.net’i deneyin
 2. şimdi, bir VPN hizmeti yükleyin.
 3. Yine bir hız testi yapın ve önceki sonuçlarla karşılaştırın.

Not: En son hız sonuçlarınızda olumlu bir işaret görürseniz, azaltmayı önlemek için bir VPN kullanmaya devam etmelisiniz.

Kısıtlamayı Durdurmak İçin En İyi VPN

Neyse ki, hiçbir zaman ISS’nin kısıtlanmasıyla karşılaşmadım çünkü yaşadığım ülkenin (Avustralya) ISS’nin interneti kısıtlamasına karşı yasaları var. Ancak, Comcast kullanıcısı olan bir arkadaşım daralma sorunuyla karşı karşıya.

Sonuç olarak, gerçekten değer olup olmadığını öğrenmek için VPN’leri denemeye başladı mı? Yüksek hızlara ulaşırken ISP azaltmayı kolayca atlayabilirler?

Kullandı NordVPN bu nedenle iyi sonuçlar buldum. Mükemmel ve sözde ağır şifreleme nedeniyle gerçekleşen normal internet hızımızda% 5 ila% 6 azalma gibi..

Bu mantıklı mı?

Evet, bir kere sen güvenli bir VPN’ye bağlanma, İSS’niz hangi etkinliklerde bulunduğunuzu bilemez ve bunun nedeni şifreleme olabilir. Bu, ISS filtrelerinin sınırlı kaldığı anlamına gelir.

İSS Kısıtlamasını Tanıma ve Baypas Etme

Çoğu zaman internet kısıtlamasıyla karşılaştığınızda, bunlar arkasındaki suçlular.

Veri kısıtlama problemini belirleyebilir ve çözümünü uygulayabilirsiniz.

 • Faturaları erteleme – Bir İSS, fatura ödemelerini geciktirmek için düzenli bir kalıp tespit ederse, İnternet kısıtlamasına katılabilirler.
 • Torrenting / Akış – Çoğu internet kullanıcısı Netflix’i HD kalitesinde veya daha da kötüsü 4K olarak torrent kullanmaya veya yayınlamaya başladığında yavaş internet yaşadıklarından şikayet ediyor. Bu doğrudur, çünkü ISS’ler torrent veya video tüketimi gibi ağır işlere karışan bir sistemi yakalarlarsa bağlantıyı kısma eğilimindedirler..
 • Çevrimiçi Oyun – Çevrimiçi oyunlar bu günlerde çok yol kat etti ve kullandıkları bant genişliği çok büyük. Bu, ağa fazladan yük bindirebilir ve hızınızı azaltmanın bir nedeni olabilir.
 • Çok fazla kullanıcı – Bu nokta kendi kendini açıklayıcı niteliktedir, çünkü tek bir ağa bağlı olan kullanıcılar arttıkça internetiniz de kısıtlanacaktır. Bu özellikle herkes evde Netflix akışındayken saat 18.00 ile 23.00 arasındaki yoğun saatlerde geçerli olabilir.

Torrenting / Streaming HD video ve çevrimiçi oyunlar oynamak, bir ağ üzerinden internet kısıtlamasının ana nedenleridir. Çevrimiçi topluluklarda çok sayıda araştırma ve analiz yaptıktan sonra, yasal VPN bu senaryoda ISS azaltmayı atlamanın en etkili yöntemi olmak.

Not: Bant genişliğinizin kısıtlanması hakkında hala net olmayan bir şey varsa, bunu tam olarak anlayana kadar okumaya devam edebilirsiniz..

İnternet Kısıtlaması Nedir??

A Ethernet kablosunu kısaltan mengeneİnternet kısıtlaması, İnternet Servis Sağlayıcısı (İSS) tarafından geniş bant bağlantınıza kasıtlı müdahale olarak tanımlanabilir..

Nasıl müdahale ederler? Cevap basit.

İSS’ler internet bağlantınızı kasten yavaşlatır. İnternette gerçekleştirdiğiniz herhangi bir görev sırasında ortaya çıkabilir ve yakalandığında, İSS’ler çok sayıda bant genişliği tüketimi ve tüketicilerin talepleri nedeniyle ağ tıkanıklığını önleme bahanesi verir..

İnternet kullanıcıları arasında daralma iyi tanınana ve ISS’ler bir süredir devam ettiğini itiraf edene kadar çok geçti. İnternet aktivitelerini belirli faaliyetlerde düzenlemek amacıyla çeşitli algoritmalar çalıştığından, ISS azaltmayı tanımlamak zordur.

ISS Kısma Nedeniyle Yaşanan Sorunlar?

İnternet kısıtlaması çevrimiçi deneyiminizi aşırı derecede bozar. İSS’nizin bağlantınızı kısıtladığı bazı belirtiler şunlar olabilir:

 • YouTube, Netflix vb. HD video akışı sırasında uzun yükleme süreleri veya arabelleğe alma.
 • Gecikme artışları, oyunlarda yüksek gecikme sorunları.
 • Torrent sırasında daha yüksek tahmini varış süresi (ETA).

Bunlar, internet kısıtlamanın çevrimiçi deneyiminize dayatabileceği olumsuz etkilerdir.

Ancak, ISS azaltmayı baypas edebilirsiniz. VPN yapılandırma cihazınızda ayrı bir şifreli şerit oluşturduğu için. Ayrıca, hızlı hız ile birlikte bir anonimlik katmanı ekler.

Bir VPN ile İSS Kısıtlamasını Atlama?

en vpn hizmeti

Bu sorunla karşılaşan kişiler, kısıtlamayı atlamak için bir VPN hizmeti kullanır, çünkü tüm veri paketlerini güvenli bir ardışık düzen yoluyla göndererek şifreler.

Veriler bu işlemden geçtiğinde algılanamaz hale gelir, İSS’ler bu bilgilerin şifresini çözemez ve bir kullanıcının hangi etkinlikleri gerçekleştirdiğini göremez. Oyun oynattığınızı, akış gerçekleştirdiğinizi veya indirip indirmediğinizi göremiyorlar.

İSS Azaltmayı Durdurmak için En İyi VPN’ler

Kısmayı durdurmak için en iyi VPN’i ararken, çeşitli faktörleri aramalısınız.

 • Çevrimiçi varlığınızı sağlayacak güvenlik protokollerini kontrol etmelisiniz. (OpenVPN istiyorsunuz)
 • VPN’de Kill Switch bulunmalıdır. Bağlantınız kesildiğinde DNS’nizi sızdırmaz.
 • Arabelleğe almayı en aza indirgemek için hızlı sunuculara sahip bir VPN’e ihtiyacınız var.
 • Kayıt tutmama politikası, böylece hiçbir şey izlenemez. (Torrent düşünün)
 • İşe yaramazsa paranızı geri alabilmeniz için bir tür garanti.
 • Torrentlere İzin Verir.

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN gizlilik bilincine sahip bir VPN’dir ve Panama’dadır. Bir uzman veya BT uzmanının kullanabileceği kısıtlı bağlantılardan kaçınmak en güvenli ve en hızlı VPN’lerden biri olarak kabul edilir.

Web’de bağlantınızı güvence altına almak için Kill Switch, NAT güvenlik duvarları ve güçlü koruma protokolleri gibi olağanüstü özellikler kullanır.

Değer Avantajları:

 • İşlemin güvenliği için çift VPN uygular.
 • Kötü amaçlı yazılımı azaltır ve reklamın görünümünü engeller.
 • Birden fazla cihaza kolay kurulum.
 • Sıkı Kayıt Tutmama politikası.
 • 30-gün para iade garantisi.
 • Süper hızlı hızlar.
 • Daha ucuz seçenek.

2. ExpressVPN

ExpressVPN

Kısılmış bir bağlantıdan bıktınız mı ve onu atlamak için mükemmel bir çözüm mü arıyorsunuz?? ExpressVPN sizin çözümünüz olmalıdır. WiFi bağlantınızı korur ve kişisel bilgilerinizi korur.

Herhangi bir hizmet akışında gecikme olmaz ve sınırsız sunucu geçişinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Değer Avantajları:

 • P2P ağı ve Akış için özel sunucular.
 • İnternet dünyasına ücretsiz erişim.
 • 7/24 müşteri desteği.
 • Sıfır günlük politikası.

Android’de ISS Throttling’i atlayın

Android cihazı koruyunAndroid kullanıcıları, özellikle akış veya indirme sırasında hız düşürme sorunlarıyla sıkça karşılaşmaktadır. Bu, kullanıcıları için son derece sinir bozucu ve sorunu çözmek için bir VPN yazılımına dönüştürüyor.

Bir VPN, ISS azaltma kısıtlamasını devre dışı bırakır ve ağ hızını dengeler. Sadece android cihazlarda kısıtlamayı atlamakla kalmaz, aynı zamanda harici sunucular üzerinden veri paylaşımını da korur.

Bu kadar daraltılmış bir bağlantıdan kaçınmak için aşağıdaki prosedürü izleyin ve yavaş internetten kurtulun.

 • Alın güvenilir VPN hizmeti.
 • VPN’nin “Resmi Sitesi” ne gidin ve hesabınızı “Kaydolun”.
 • VPN istemcisini Android telefonunuza indirip yükleyin.
 • Giriş Kimliğinizi ve Şifrenizi girin.
 • En yakın “VPN Sunucusu” Konumunu seçin.
 • “Bağlan” seçeneğini tıklayın.

İSS’ler, tüm kullanıcılar için belirli bir bant genişliği sınırı tahsis eder, kullanım sınırını aşmak bant genişliği tüketimini başlatabilir. Android kullanıcıları için, Onavo Extend ve OperaMax gibi daha az veri tüketmeye yardımcı olan uygulamalar var.

Dahası, android telefonlarda “Veri Sıkıştırma” adı verilen bir özellik var, veri genişliği sınırlarının aşılmasını önleyebilecek bant genişliği kullanımını azaltmak için kullanılıyor ve bu da ISS’ler tarafından kısılma şansını azaltıyor.

Bant genişliğini koruyan android telefon yerleşik veri sıkıştırma seçeneğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları kullanın:

 • Adresine git > ‘Ayarlar’.
 • çıkıntı > ‘Bant Genişliği Yönetimi’.
 • Sıkıştırmayı etkinleştirmek için Data Veri Kullanımını Azalt’ı seçin.

İPhone’da İSS Kısıtlamasını Atla

iPhone, dünyanın dört bir yanındaki mobil kullanıcılar arasında ezici bir popülerlik kazandı. Bunun nedeni, iPhone’daki özelliklerin benzersiz ve diğer akıllı telefonlardan farklı olmasıdır. Ayrıca, iPhone bu özelliklerin kalitesini korumak için en iyi cihaz olarak kabul edilir.

Ne yazık ki, bu bling iPhone’un bazı kusurlarını, özellikle de hızı gölgeledi. Kullanıcıların iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için akış sırasında hız sınırlamalarını atlaması gerekir.

İnternet kullanıcıları iPhone’da İSS kısıtlamasını atlamak için farklı yöntemler uyguluyorlar. VPN, hızınızı düşürmeden akışınızı güvenli hale getiren ağ güvenliğini artıran mükemmel bir seçenektir.

Video akışı sırasında iPhone’da daralmayı atlamak için bu adımları takip edebilirsiniz.

 • Seçmek için İPhone için VPN hizmeti.
 • VPN web sitesini ziyaret edin ve VPN hesabınızı oluşturun.
 • VPN uygulamasını iPhone’unuza indirin ve yükleyin.
 • Yükleme işlemi tamamlandığında VPN istemcinizi etkinleştirin.
 • “VPN Sunucusu” nu seçin ve “bağlan” ı tıklayın.

Windows’ta ISS Kısmadan Kaçının

Kullanıcılar sadece akıllı telefonlarda ve tabletlerde değil, dizüstü bilgisayarlarda ve PC’lerde de bağlantı kesiliyor. Birçok kullanıcı, internette gezinirken bant genişliği daraltmasından şikayetçidir. Genellikle Skype ve indirme yöneticisi gibi uygulamalar internet verilerini kullanır. Bu uygulamaları kapatarak taramada hızda büyük bir değişiklik göz önünde bulundurulur.

Ayrıca, ISP azaltmayı atlayabilir ve bazı hileler uygulayarak internette gezinme kalitesini deneyimleyebilirsiniz. Safari ve Opera kullanıcıları, ‘veri tasarrufu modunu’ etkinleştirerek azaltmayı atlayabilir. Bu, hızlı bir şekilde genel veri sıkıştırmasını azaltacaktır.

Windows’da veri sıkıştırma modunu etkinleştirme adımları şunlardır:

 • Adresine git > ‘Tarayıcı ayarları’.
 • “Bant Genişliği Yönetimi” sekmesini tıklayın.
 • Şimdi Data Veri Kullanımını Azalt ’düğmesini tıklayın.
 • “Sıkıştırmayı Etkinleştir” i kontrol edin.

Kısıtlama ile Tanınmış İSS’ler

Bloomberg tarafından açıklanan araştırmalar, ISS’nin interneti kısıtladığı belirli bir eğilimi ortaya çıkardı. Araştırma, İSS’ler tarafından sağlanan abonelik planlarının hüküm ve koşullarını inceleyerek doğrulanabilir..

Spektrum Kısma (Time Warner Cable)

Spectrum’un resmi web sitesi endüstri standartlarına uygun ortak ağ yönetimi politikaları kullandıklarını belirtmektedir. Spectrum tüketicileri için iyi bir haber değil.

Kabul Edilebilir Kullanım Politikalarını (AUP) kabul ederek onlara internetinizi kısıtlama izninizi veriyorsunuz. Kimse politikalardan geçmiyor, bu yüzden mahkemede duramazsın.

İlginç olan, yüksek bant genişliği kullanımı olan kullanıcıları cezalandırarak ağ tıkanıklığıyla başa çıkacaklarını itiraf etmeleri..

Spectrum’a göre, kullanıcılar kısmaya başladığında, daha yüksek indirme ve yükleme süreleri, oyun sırasında daha yüksek gecikmeler ve daha birçok sorunla karşı karşıya kalacaklar. Kısaltarak deneyiminizi tamamen mahvetmek.

Bu tür İSS Kısıtlaması bir VPN kullanılarak önlenebilir. VPN’nin işlevi, hız eksikliğini kendi sunucuları aracılığıyla yönetir.

Comcast Kısma

2007 yılında, BitTorrent trafiğini kısarken Comcast yakalandı. 2008 yılına kadar FCC, Comcast’i yasadışı ağ uygulamalarını durdurmaya zorlayan bir emri geçti.

Ancak bir mahkeme, Net tarafsızlıktan sorumlu ajans olan FCC tarafından alınan kararı geçersiz kıldı. Bundan sonra, Comcast internet kısıtlamasına “protokol-agnostik” bir yaklaşım getirmenin uygun zaman olduğuna karar verdi. Bu, yalnızca yüksek bant genişliği kullanan kullanıcıların daralma ile cezalandırılacağı anlamına geliyordu.

Comcast tarafından yapılan bir duyuruya göre, bir günde çoğu zaman daha yüksek bant genişliği tüketen internet kullanıcılarını daraltmak için ağlarından 2008 yılında kurulan bir azaltma sistemini kaldırdılar.
Veri sınırı politikası aynıdır, kullanıcılar 1 TB olan geçerli veri sınırını aştıklarında 50 GB bant genişliği için hala 10 ABD doları ödemek zorundadır..

AT&T Kısma

2014 yılında, FTC AT iddia&T, eski sınırsız planları ile 3 milyondan fazla tüketiciyi yanlış yönlendiriyordu. Planlarının hüküm ve hizmetleri ile ağ kısıtlama politikalarına ilişkin politikalarını açıklayamadılar.

FCC mahkemede, AT&T, 2011 yılından bu yana internet kısıtlama uygulamalarında yer aldı ve zaman zaman internet hızlarını% 90 oranında yavaşlatıyordu. Hangi AT&T, müşterilerin 2011 yılından bu yana internet kısıtlama politikaları ile şartları ve hizmetlerinden haberdar olduklarını ve bu konuda tamamen şeffaf olduklarını iddia etti..

AT&T, davayı Yargıtay’da takip etmemeyi kabul etti, bunun yerine FCC ile müzakere etmek istiyorlardı. Kısaltma davası, uzlaşma teklifinde üzerinde anlaştıkları şartlar hakkında bilgi verilmeden sona erdi.

Verizon Kısma

Verizon, 2018 yılında Santa Clara İtfaiyesinin sınırsız planını kısıtlayarak kamu güvenliğini tehdit etti. OES 5262, kaynakların izlenmesi, yönetilmesi ve iletilmesi için internet hizmeti gerektiren bir acil durum aracıdır, ancak Verizon internet bağlantısını işe yaramayacak kadar kısıtladı..

Bu durumla başa çıkmak için, kamu güvenliği temsilcileri, diğer ağ operatörlerine geçmek ve araç için internet servisiyle ilgili gereksinimleri tamamlamak için kişisel cihazlarını kullanarak kendi veri planlarını kullanmak zorunda kaldı..

Kullanıcıların sınırsız bir planda 50 Kilobaytı aşmayan hızlarla internet kısıtlamasından şikayetçi oldukları görülüyor. Aylık sınırı aşmış olmaları veya planın bir bitini kullanmamış olmaları önemli değildir. Verizon zaten onları kısıyor.

İşte sadece bağlantıyı kısıtlamakla kalmayıp, aynı zamanda belirli bir eşiği aştıktan sonra bir veri sınırı dayatan başka bir durum.

Tüketiciler, hizmetin işe yaramaz hale getirildiği ve Verizon’un tüketicilerine memnuniyet sağlayamadığı noktaya kadar daralmadığı için veri önceliklendirme sözü verildiğine öfkeli.

T-Mobile Kısma

İnternet kısıtlamasında, ağlarda tıkanıklığı önlemek için yapıldığı yönünde bir eğilim var. Ama durum gerçekten böyle mi? T-Mobile söz verdiği gibi internet planlarının aslında sınırsız olduğunu iddia ediyor.

Son zamanlarda, kullanıcılar popüler platformlarda Netflix ve YouTube’da video içeriği tüketirken T-Mobile’da daralmaya başladı. Akan video içeriği 480p kalitesiyle sınırlı olduğunda bu Reddit’te gün ışığına çıkarıldı.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey, 50GB’lık veri sınırı sınırını aşarsanız bağlantınızda azaltmanın olabileceğidir. Ağ tıkanıklığı olan bir bölgede yaşıyorsanız ve diğer abonelere kıyasla daha düşük hızlarla karşılaşacağınız sınırı aştıysanız, T-Mobile tarafından kendileri onaylandı.

Veri planları sınırsız değildir. Böyle bir kalibreden bir şirketin sınırsız veri sunmasını beklersiniz, ancak durum böyle değildir. 5GB sınırı aşıldığında sizi 2G hızlarının yaşlılığına geri gönderir.

T-Mobile Throttling yazılımını atla

İnternetin normal hızını yaşamak için, T-Mobile veri azaltmayı en hızlı şekilde atlamak için aşağıdaki adımları tamamlayın.

 • Ayarlara git.”
 • Seçin: “Kablosuz & Ağ”, > Mobil ağ.
 • Dokunun: “Erişim Noktası Adları” > T-Mobile APN ve APN türüne gidin.
 • “APN Türü” ne dokunun: sonuna “dun” ekleyerek düzenleyin.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.

Kısılıyor muyum? Bilmek İçin Hız Testi Yapın.

Karşılaştığımız sorunun gerçekten internet kısıtlaması olduğundan emin olmalısınız. İnternetimizin kısıtlanıp kısılmadığını belirlemek için birkaç farklı araca güvenmeniz gerekir. Bu araçlar bağlantınız hakkında net sonuçlar verebilir.

İnternet Sağlık Testi

Burada kısılmış olup olmadığınızı belirlemek için  İnternet Sağlık Testi aracı. Araç, İnternet özgürlüğüne inanan insanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu araç, hızdaki farklı varyasyonları karşılaştırır.

Testler arasında daha az fark varsa, bir tüketicinin kısılma ihtimali daha azdır. Kısma ile ilgili endişeleriniz varsa aracı kontrol etmelisiniz.

ISS yasadışı şekilde kısıtlanıyor mu??

Hayır, İSS’ler tarafından yapılan azaltma yasadışı sayılamaz. Net tarafsızlık sıraya girdiğinde, İSS’ler FCC tarafından yapılan kötü muamele eylemlerinden sorumlu tutulmuştur. O zamandan beri Net tarafsızlık yasaları boşa gönderildi. İSS’ler bağlantınıza istedikleri her şeyi yapma gücüne sahiptir.

İster belirli içeriğe öncelik tanıyın, ister internet bağlantınızı daraltın, her şey. İSS’ler üzerinde izleme organı olmadan, herhangi bir sorumluluğu üstlenmeden hatalı uygulamalara neden olabilir ve kullanıcı deneyimini mahvedebilirler..

Tornalama Sırasında ISS Kısma?

Torrenting, küresel olarak içerik indirmek için en çok kullanılan mimaridir. İstatistikler korsan web sitelerini ziyaret edenlerin sayısının milyarlarca.

Bu, torrentin telif hakkıyla korunan içeriği indirmek için çok yasadışı bir şekilde kullanıldığı anlamına gelmez. Eşler Arası mimari, açık kaynak kodlu işletim sistemleri, örneğin Ubuntu gibi meşru dosyaları indirmek için kullanılır.

Tornalamada yer alan kişi sayısı yüksek olduğundan, İSS’ler P2P mimarisi üzerinden indirmenizi engellemek için interneti kısıtlıyor.

Comcast, Verizon ve Cox’un torrentle uğraşan bağlantıları azalttığı bilinmektedir.. ZDNet’e göre, Comcast internet bağlantılarının% 12’sini azaltırken, Cox ve Verizon sırasıyla% 13 ve% 9 bağlantılara müdahale ediyor.

Torrentleri Hızlandırmak için Kısıtlamayı Atlayın

Torrent yaparken kısıtlamayı atlamak için sunucularında torrent işlemeyi yasaklayan bir VPN aboneliğine ihtiyacınız var.

 1. “Özel P2P sunucuları” olmalıdır.
 2. VPN’nin yüksek dereceli şifrelemeye sahip olduğunu doğrulayın.
 3. ‘Kill-Switch’ kimliğinizi indirme süresi boyunca anonim hale getirir.
 4. ‘Kayıt tutmama politikası’, böylece etkinliklerinizin history geçmişi yok ’.

Netflix Azaltma

Netflix’in bu yıl itibariyle 167 milyondan fazla tüketicisi (abonesi) var ve tanıdıkları yüksek kaliteli içerik ve herkesin evde kalmasını sağlayan koronavirüs nedeniyle artması bekleniyor. Netflix’te akış yapan kullanıcılar normalden daha fazla bant genişliği tüketir ve bu da İSS’ler tarafından kısıtlanma olasılığını artırır.

AT&T ve Verizon iki ana taşıyıcı Netflix içeriğinin akışında yer alan kullanıcıları kısmak için kötü şöhretli.

Yüksek kaliteli filmlerin ve T.V şovlarının keyfini çıkarmak için Netflix azaltma çözümü nedir? Kişi nasıl kısılmayı tamamen önleyebilir? Cevap kavramanızda yatıyor.

Netflix’te Azaltmayı Durdur

Netflix kısıtlamasını durdurmak için Netflix ile uyumlu bir VPN seçin. Netflix uyumlu bir VPN’de aşağıdaki özellikleri bekleyebilirsiniz.

 • Netflix-Streaming için ‘adanmış sunucular’ olmalıdır.
 • VPN’ler coğrafi kilitli içeriği akış olarak kullanmak için kullanılabilir.

Şimşek hızında ve sizi istenmeyen ISS azaltımından koruma özelliğine sahiptir.

YouTube’da İSS Kısıtlaması

YouTube, her gün milyarlarca kişi tarafından çeşitli nedenlerle kullanılan bir video akış platformudur. Bazıları öğrenmek için, bazıları eğlenmek için kullanır.

Dünyada ortak olan bir şey, kısıtlamaktır. İSS’ler YouTube’u kısıtlar, çünkü mevcut tüm bant genişliğinden yararlanma ve sunucular üzerindeki yükü arttırma özelliğine sahiptir.

Son günlerde, AT&T popüler platform olan YouTube’u daralttı. Rapor, telekomünikasyon şirketinin YouTube’un% 74’ünü azalttığını açıkladı.

YouTube’da daralmaya tanık olan insanlar?

Hiç YouTube’u izlediniz ve aniden video kalitesinde bir düşüş yaşadınız mı? ISS kısma kurbanı olabilirsiniz. O zaman internet kısıtlamasını nasıl belirleyeceksiniz??

Google tarafından sağlanan aracı kullanarak aşağıdakilerden yararlanabilirsiniz: google video kalitesi raporu. Size YouTube’da nasıl bir hızda olduğunuzu gösterir.

YouTube’da İSS kısıtlamasını atlayın?

YouTube’da İSS kısıtlamasını atlamak için aşağıdaki özelliklere sahip bir VPN’e ihtiyacınız vardır:

 • Şifreleme
 • Yüksek hızlar
 • Öldürme Anahtarı
 • Çok çeşitli sunucular

Bu özellikler farklı nedenlerle gereklidir. Ancak, yukarıdaki kriterleri karşılayan bir VPN aramak için zaman kaybetmek zorunda değilsiniz. ISP azaltmayı bir kez ve herkes için durdurabilecek VPN’lerin zaten farkındasınız.

Sonuç

İSS’ler, Net tarafsızlık işten çıkarıldığından beri güçlerini kötüye kullanıyorlar. Zamanında her noktada yanlış iddialarda bulunmak, dönüşümlerini artırmak, ancak ilk etapta pazarladıkları şeyi sağlayamamak.

Verizon ve AT&T, küfürlü gücün iki büyük örneğidir. İSS’ler, hiç kimsenin bile mümkün olduğuna dair bir ipucu olmadığı 2011 yılından bu yana internet kısma sürecine dahil oldular.

Kısıtlama ve kısıtlama ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadan ücretsiz interneti kullanma hakkınızı geri almak için. ISS kısma işlemini atlamak için yukarıdaki işlemi izlemeniz gerekir. Bu sorundan kurtulmanın tek etkili yolu VPN kullanmaktır.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me