Ризики конфіденційності для смарт-ораторів, таких як Amazon Echo, Apple HomePod та Google Home

Офіційно прибула наукова фантастика. Розумні динаміки та їхні цифрові помічники тут, постійно слухають вас, чекаючи відповіді на ваші запити. Однак вони менш схожі на корисних ботів і більше схожі на старанних стенографів, складаючи вичерпні звіти про кожну взаємодію, щоб корпорації могли монетизувати ваші дані.

“Алекса, ти слухаєш?” Як виявляється, відповідь – так; розумні динаміки завжди слухають вас. Ці пристрої являють собою новий кордон корпоративного нагляду. Найбільші світові технологічні компанії знайшли спосіб уникнути робочого столу та проникнути в наші будинки.


Що роблять розумні динаміки?

Розумні динаміки – це вокальний інтерфейс з Інтернетом. Ви можете змусити розумного спікера відтворити вам пісню, подивитися дрібниці, розповісти, яка погода, поінформувати вас про останні новини або розповісти вам жарт. Однак це лише вершина айсберга. Коли ми змагаємося до Інтернету речей, у якому всі прилади, пристрої та товари будуть постійно з’єднані та спілкуватися між собою через Інтернет, розумний динамік розміщений як центр, який дозволяє вам вербально контролювати свій дім.

Кожен розумний динамік також постачається із сторонніми розширеннями (Amazon евфемістично називає ці розширення “талантами”, а Google називає їх “дії”), які підключають ваш динамік до інших додатків, таких як Uber чи Netflix. Ці розширення дозволяють зателефонувати на машину чи в черзі на улюблені фільми на найближчому підключеному екрані, не проходячи всіх клопотів щодо розблокування телефону.

Конфіденційність Google Home

Важливо пам’ятати, як працюють ці корпорації, особливо Google. Залежно від вашої залежності від продуктів Google, Google знає, хто ваші друзі, що у вашому розкладі, де ви хочете спілкуватися та які теми вас найбільше цікавлять. Однак цього колосального обсягу даних недостатньо. Alphabet, головна компанія Google, приносить 84% доходу від реклами. Він збирається в мільярди доларів на рік, продаючи дані своїх користувачів рекламодавцям, які потім використовують ці дані для націлювання на користувачів Google із все більшою точністю. Для Google більше даних дорівнює більшому доходу. Тому вони наполегливо попрацювали, щоб усунути тертя з процесу збору даних. У результаті виходить підключений до Інтернету динамік, який можна поставити на кухонний стілець і задати питання.

Домашня сторінка Google робить пошук в Інтернеті доступнішими, ніж будь-коли, а це, в свою чергу, означає, що Google отримує все більше і більше даних про вас. Все, що ви скажете, слідуючи за неспокійним словом “Домашня сторінка” – “Привіт Google” або що-небудь, що воно неправильно розуміє, як-от “Каракулі”, записується, пов’язується з вашим обліковим записом і зберігається в базі даних Google назавжди. Більше того, сторонні розширення зміщують ще більше даних та діляться ними з більшою кількістю організацій щоразу, коли ви звертаєтесь із запитом.

Нарешті, Домашня сторінка Google не просто пилососить ваші дані; це також новий засіб реклами. Тож не дивно, що, незважаючи на запевнення Google, що вони не використовуватимуть Google Assistant для реклами, користувачі почули те, що Google назвав “своєчасним контентом” – і що більшість людей називатиме комерційним – для фільму “Краса” & Звір минулого року. Пізніше Google уточнив, що Google Assistant в майбутньому, швидше за все, матиме рекламу, і що він “може використовувати транскрипції (не неочищені аудіо) цих взаємодій для доставки більш корисної реклами на інших платформах”.

Конфіденційність Amazon Echo

Amazon не настільки залежний від доходів від реклами, як Google, але вони хочуть ваших даних так само, щоб вони знали, на який із своїх продуктів вони повинні націлити вас. Усі ті самі проблеми конфіденційності з домашньою службою Google є в Amazon Echo. Кожна взаємодія з вашим Echo записується, пов’язується з вашим обліковим записом і зберігається в базі даних Amazon назавжди. (Якщо у вас розумний динамік і хотіли б побачити всі дані, які ці корпорації зібрали на вас, ось як отримати доступ до записів про смарт-динаміки для Amazon та Google.) Amazon була більш передовою щодо рекламного потенціалу Echo, оголосивши в січні минулого року року, коли вони почнуть використовувати Ехо для розміщення реклами. Однак вони також зруйнували ім’я “Алекса” для покоління жінок.

Конфіденційність Apple HomePod

Потім є Apple HomePod. Хоча HomePod – це живий, підключений до Інтернету мікрофон, який сидить у вашому домі, Apple анонімізує всі взаємодії. Вони не пов’язують питання, які ви задаєте HomePod своєму обліковому запису Apple, і, зрештою, Apple видаляє всі дані з таких повідомлень. Apple також не дозволяє жодних сторонніх розширень. Як результат, Homepod є менш зручним і універсальним пристроєм, але набагато більш безпечним і приватним.

Завжди зростаючі бази даних

Тепер, коли ми дозволили приватним корпораціям встановлювати живі мікрофони у наших будинках, нові обсяги даних, які вони можуть зібрати, приголомшливі. Як ми бачили, коли корпорації збирають величезну кількість даних, вони можуть просочитися, зламатись або отримати доступ до них правоохоронними органами. Амазонка змушена була ділитися записами з “Ехо” минулого року в рамках розслідування вбивства, яке було можливо лише тому, що Amazon пов’язує всі дані від “Ехо” з профілем користувача та зберігає їх назавжди. Користувач повинен зайти в свій обліковий запис і видалити свої взаємодії самостійно.

Нещодавні скандали, пов’язані з витоком електронних адрес користувачів Google+ та Amazon, показали тривожні пропуски в їх кібербезпеці. Був також випадок кошмару, коли Google Home Mini самоактивізувався тисячі разів на день, а потім записував і зберігав фрагменти аудіо всього того, що сталося в той час. Хоча Google визначив та усунув проблему, вона все ще є актуальним прикладом великого потенціалу для зловживань цих розумних динаміків.

Вторгнення в приватне життя

Ці корпорації знають, що ці пристрої представляють значну ескалацію вторгнення у вашу конфіденційність, але їхня необхідність збирати все більше даних не закінчиться розумними динаміками. Facebook, інша компанія, яка вимагає постійно збільшувати кількість особистих даних своїх користувачів, щоб живити свою залежність, розробила власний розумний динамік – лише їхнє також включає камеру. Поки Facebook затягував випуск Порталу на тлі популярного обурення через їх неодноразові зловживання персональними даними, телевізійні екрани 1984 р. Вже не звучать чужими або навіть малоймовірними. Єдині відмінності полягають у тому, що корпорації зайняли місце Big Brother і що ми, приватні громадяни та споживачі, платимо за привілей цього корпоративного нагляду.

Ці розумні динаміки показують, що такі компанії, як Google, Amazon та Facebook, не можуть прийняти конфіденційність, оскільки будь-які приватні дані представляють можливість для бізнесу вартістю мільярдів доларів. Поки громадськість не стане зрозумілою, що вторгнення в приватне життя не варто додаткового збільшення зручності, яку пропонують ці компанії, вони продовжуватимуть створювати нові пристрої, щоб зазирнути в наші кілька інших приватних просторів. Це може бути надмірно сказати, що технічні корпорації ввірвалися в наші будинки. Правда в тому, що ми запросили їх.

ProtonVPN і ProtonMail різні. Ми визнаємо, що інакодумство, свобода слова та демократія все слабшають, коли порушується право на приватне життя. Наші послуги приватні за дизайном. ProtonMail шифрує електронні листи користувачів, перш ніж вони дістаються до наших серверів, щоб ніхто, окрім одержувача, не мав доступу до них. ProtonVPN підтримує сувору політику без журналів, що означає, що ми не зберігаємо записів щодо активності користувачів в Інтернеті. Ми не хочемо збирати дані користувачів; натомість ми хочемо зберегти це в безпеці.

Ми працюємо над бізнес-моделлю передплати, де наші користувачі платять нам за послугу. Ми розглядаємо наших користувачів як спільноту прихильників, чиє право на приватність має бути захищено, а не як джерела приватних даних, якими слід користуватися. Якщо ви хочете, щоб вас вважали користувачем, а не продуктом, підпишіться на ProtonVPN та ProtonMail вже сьогодні.

З повагою,
Команда ProtonVPN

ОНОВЛЕННЯ 6 листопада: Японські та американські дослідники виявили, що можна використовувати лазери для передачі голосових команд розумним динамікам. Трюк працював з Amazon Echo, Google Home та іншими пристроями, які працюють з голосовими командами. Команда могла використовувати лазер, щоб змусити розумний динамік виконувати будь-які завдання, якими він був обладнаний, як відкрити двері гаража. В ході одного тесту дослідники змогли керувати розумним динаміком, просвічуючи на ньому лазер через вікно з верху дзвіниці в 230 футах.

Ви можете отримати безкоштовний рахунок ProtonVPN тут.

Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх випусків ProtonVPN:  Twitter | Facebook | Reddit

Щоб отримати безкоштовний обліковий запис електронної пошти ProtonMail, відвідайте: protonmail.com

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map