En İyi Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı

Çevrimiçi çalışma saatlerinizi torrent kullanarak geçirip geçirmediğiniz, kötü amaçlı yazılım büyük bir endişe kaynağıdır. Bu kötü amaçlı yazılım, cihazlarınızı gizler, savunmasını kapatır ve özel verilerinizi saldırılara karşı savunmasız bırakır. Kendini nasıl koruyabilirsin?


kötü amaçlı yazılım koruma vektör görüntüÇoğu kişi zaten virüsten koruma yazılımı kullanıyor. Aslında, birçok cihaz ve program paketin bir parçası olarak antivirüs yazılımı ile birlikte gelir. Ancak, bu korumalar her zaman yeterince ileri gitmez. Özellikle kötü bir casus yazılım veya fidye yazılımı ortaya çıktığında, günü kurtarmak için kötü amaçlı bir tarayıcıya ihtiyacınız olabilir.

Kötü amaçlı yazılımın ne olduğu ve cihazlarınıza neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek yardımcı olabilir. Ayrıca, bugün piyasada bulunan en iyi kötü amaçlı yazılım tarayıcı uygulamalarını açıklayan listemize göz atmak istersiniz. Tüm cihazlarınızdaki güçlü güvenlik yazılımı sayesinde güvenle göz atabilirsiniz.

Kötü Amaçlı Yazılım Nedir?

Bu sadece “kötü amaçlı yazılım” demenin kısa bir yoludur. Birçok kişi bu yazılımın özellikle zarar verme ve bozulmaya neden olan kişiler tarafından tasarlandığını öğrendiğinde şaşırır.

Muhtemelen kötü amaçlı yazılımlara tanıdığınızdan daha aşinadır. Truva atlarından, casus yazılımlardan ve virüslerden bahsedildiğinde, kötü amaçlı yazılımlar tartışılmaktadır. Bazen, kötü amaçlı yazılımlar yalnız bilgisayar korsanları tarafından tasarlanır ve dağıtılır.

Bu günlerde daha sık olarak, “siyah şapka”Alanı, bireye veya kuruluşa en çok parayı sunan her şeye hizmetlerini sunar.

Kötü amaçlı yazılım türleri

Cihazınıza casus yazılım, fidye yazılımı veya virüs bulaşmışsa ne olur? Bu kötü amaçlı programlardan bazıları bilgisayarınızın temel işlevlerine saldırır.

Sürümleri güvenlik sisteminizde gizli arka kapı açabilir ve kötü aktörlerin erişim kazanmasına izin verebilir. Kötü amaçlı yazılım şifrelerinizin, kredi kartı numaralarınızın ve banka hesaplarınızın kaydını tutabilir. Fidye yazılımı, saldırganlara ödeme yapmadığınız sürece cihazınızı etkili bir şekilde rehin tutar.

Bazen, “siyah şapka” yazılım geliştiricilerinin yapabileceklerinin bir sınırı yok gibi görünüyor.

Kötü Amaçlı Yazılım Nasıl Çalışır?

En iyi VPN’i bulduğunuzda ve kullandığınızda, kendinizi çok sayıda çevrimiçi tehditten koruyabilirsiniz. Ancak, adware veya virüsün sisteminize bulaşmadığından emin olmak için başka savunmalar gerekebilir.

Çoğu insanın cihazlarıyla ilgili bir sorundan şüphelendiğinde sorduğu ilk soru, sorunun nasıl başladığıyla ilgilidir. Kötü niyetli kişilerin veya bireylerin sisteminize erişmesi için birçok yol mevcuttur.

Kötü amaçlı yazılım bulaşma vektörleri

Bu yöntemlerden en sık kullanılanlarından biri spam e-postalar (Daha fazla bilgi için: Güvenli E-postalar). Bunların çoğu bir ek dosya, ve çoğu insan için e-postanın kötü amaçlı olduğunu söylemek kolay değildir. Aparatı açarlar, hemen cihazlarına bulaşırlar.

Kötü amaçlı yazılımlar ayrıca harici sabit sürücüler veya USB flash sürücüler gibi çıkarılabilir ortamlara da yayılır. Çıkarılabilir medya uygundur, ancak size kimin verdiğini ve üzerinde ne olduğunu bilmiyorsanız, cihazınıza eklememek en iyisidir.

Bazen kötü amaçlı yazılımlar iyi huylu görünen bir yazılım paketine dahil edilmiştir. Sıklıkla, bu programlar internetten indirilir ve üçüncü taraflarca yapılmış yazılımlar içerebilir. Dosya paylaşımı, kötü amaçlı yazılımlar için başka bir yaygın kaynaktır. En popüler torrent sitelerindeki dosyalara göz atmak eğlenceli ve yararlı olabilirken, bu dosya paylaşım yöntemleri de tehlikeli olabilir.

Saldırıya uğrayan veya başka bir şekilde ele geçirilen web siteleri, sisteminize virüs, casus yazılım veya reklam yazılımı gibi kötü amaçlı yazılımlar bulaştırabilir. Bu web sitelerinin bazıları hain bir tarafça saldırıya uğrayan meşru web siteleri olsa da, diğer web siteleri yalnızca bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlarla enfekte etmek amacıyla oluşturulur..

En İyi Beş Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı

Sisteminizi en iyi kötü amaçlı yazılım tarayıcılarından birini yüklemeyerek saldırıya açık tutmak, kötü bir mahallede yaşadığınızda en iyi ev güvenlik sistemini kurmamayı seçmek gibidir. Kafanı kuma gömmek ve başınıza kötü bir şey gelmeyecekmiş gibi davranmak sağlam bir savunma stratejisi değildir.

Kişisel cihazlarınızı ve özel verilerinizi korumak çok önemlidir, ve bu yüzden kötü amaçlı bir tarayıcıya ihtiyacınız var. Bu programlar, kötü amaçlı dosyaları bulmak için cihazınızın derinlemesine taranmasını sağlar.

Ayrıca, her dosyayı sisteme girerken tarar ve şüpheli olabilecek herhangi bir şeyi arar. Tarayıcı, dosyada, bilinen kötü amaçlı kodun bulunduğu bir veritabanıyla karşılaştırılan kodu arar. Yeni kod veritabanındaki kodla eşleşiyorsa, dosya kötü amaçlı olarak işaretlenir.

Kötü amaçlı yazılımlar için daha sofistike tarayıcılar da koddaki davranış kalıplarına bakar. Yeni dosyada şüpheli bir şey tespit edilirse, o dosya sanal alanda tutulur. Bu, kötü niyetli dosyaların sistemdeki diğer dosyalara bulaşamayacağı bir karantina alanıdır. Ardından, şüpheli dosyadan kurtulmak için kaldırma araçları kullanılır.

Bu programlardan bazıları diğerlerinden daha iyi çalışır. Kapsamlı araştırma, bazı tarayıcıların gerçekte baş ve omuzların geri kalanının üstünde olduğunu göstermektedir. İşte beş tanesinin listesi.

1. Malwarebytes – Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Kralı

Malwarebytes iyi bir performans sunuyor. Yazılımın ücretsiz bir sürümü hızlı çalışır, ancak bazen bazı şüpheli dosyaları kaçırır. Sonra 14 günlük ücretsiz deneme, size daha fazla işlevsellik sağlamak için premium plana geçmek isteyebilirsiniz.

malwarebytes logosu

Özellikleri

 • Sezgisel gösterge tablosu
 • Gerçek zamanlı koruma
 • Fidye yazılımı koruması
 • Çoklu işletim sistemi desteği
 • Disk temizleme
 • Güvenli tarayıcı
 • Kimlik avı algılama
 • Firewall
 • Mobil uygulama
 • 7/24 destek

Fiyatlandırma yapısı

Malwarebytes, kişisel ve iş amaçlı kullanım için mevcuttur. Kişisel versiyonda üç katman bulunur. Bunlardan ilki ücretsiz olarak mevcuttur ve mevcut antivirüs yazılımı ile birlikte çalışır.

Malwarebytes Premium, bir cihazdaki virüsten koruma yazılımının yerine yıllık 39,99 ABD doları tutarında gelir. Malywarebytes Premium for Home, yılda 59.99 $ karşılığında üç cihazdaki antivirüs yazılımının yerini alıyor. Yılda yaklaşık 20 $ ek cihaz eklenebilir.

malwarebytes premium hesap ekran görüntüsü

İşletme sürümü, daha karmaşık bir fiyatlandırma yapısını izler, böylece girişiminizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Ekipler için Malwarebytes, üç cihazı kapsamak için yıllık 119.97 $ ‘a mal oluyor ve ek cihazlar her yıl ek 39.99 $ karşılığında korunuyor.

Malwarebytes Endpoint Protection, yılda 699,90 $ ‘lık 10 cihazı kapsamakta ve cihaz sayısını yılda 69,99 $’ a kadar arttırma veya azaltma seçenekleri sunmaktadır. Şirketle Endpoint Protection ve Response içeren lüks bir paket üzerinde anlaşmaya varılmalıdır.

Müşteri desteği

Malwarebytes’i kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, müşteri desteğiyle iletişim kurabilirsiniz. canlı sohbet veya e-posta. Telefonla destek verilmez. Bununla birlikte, her ikisi de temel sorunlara cevap bulmak için güvenilir olan bir yardım merkezine ve foruma erişiminiz vardır..

2. Bitdefender – Çoklu Vektör Saldırıları İçin En İyi Koruma

Bitdefender, iş dünyasının en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Gerçekten sağlam bir özellik ve koruma paketi sunar. Bitdefender ile uğraşmanın baş ağrısı, farklı paketlerin baş döndürücü dizisidir.

Aldığınız korumanın değeri göz önüne alındığında, tüm bu aşırı bilgi yüklemesini yavaşlatmaya değer. Bu, alabileceğiniz en iyi kötü amaçlı yazılım tarayıcılarından biri olabilir.

Bitdefender logosu

Özellikleri

 • Çoklu işletim sistemi desteği
 • Ebeveyn Denetimleri
 • Dosya parçalayıcı
 • VPN
 • Disk temizleme
 • Şifre yöneticisi
 • Web kamerası koruması
 • Gerçek zamanlı izleme
 • Firewall
 • Kimlik avı koruması
 • İndirme koruması
 • Mobil uygulama
 • Tarayıcı uzantısı
 • 7/24 destek

Fiyatlandırma yapısı

Ev için Bitdefender Toplam Güvenlik yıllık 44.99 $ karşılığında satın alınabilir. Bu, dört cihaza kadar koruma sağlar. İki veya üç yıllık bir plan seçerseniz indirimler kullanılabilir.

İki yıl 104.99 dolar, üç yıl 139.99 dolar. Beşten fazla cihazı korumanız gerekiyorsa, şaşırtıcı derecede az miktarda para için “10 cihaza kadar” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Ev için Bitdefender Internet Security bir yıl için 39,98 $ ‘dan biraz daha ucuz. Bu plan en fazla üç cihazı korur. En fazla 10 cihazı korumak istiyorsanız, 89.99 dolara mal olacak. Bir kez daha, iki ve üç yıllık planlar için seçenekler mevcut.

Bitdefender premium hesabı

Antivirus Plus paketi ile birlikte gelir çok katmanlı fidye yazılımı koruması ve Bitdefender’ın VPN’si ve Bitdefender Safepay. Yılda 34,99 $ karşılığında üç cihaza kadar koruma sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, Bitdefender işletmeler için geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Paketler, yılda 99.98 $ ‘dan başlayan geniş bir fiyat aralığında küçük işletmelerden kurumsal kuruluşlara kadar her şey için özel olarak hazırlanmıştır.

Müşteri desteği

Bitdefender ile ilgili herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, onu bulmakta sorun yaşamazsınız. Video eğitimlerinden etkin bir foruma kadar hepsi burada. Artı, 7/24 müşteri destek uzmanıyla telefon, e-posta ve sohbet yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

3. Adaware – Büyük Anti-Malware Araçları; Oynamak için öde

Adaware orada en sağlam yazılım değil, ama sadece bir veya iki cihazı koruması gereken insanlar için kesinlikle işe yarayabilir. Ücretsiz sürümün gerçekten çok fazla özelliği yok, bu yüzden gerçek bir koruma istiyorsanız ödeme yapmanız gerekecek.

Adaware logosu

Özellikleri

 • İndirme koruması
 • Antivirüs koruması
 • Gerçek zamanlı koruma
 • Web koruması (ücretli sürümlerle)
 • Güvenlik duvarı (ücretli sürümlerle)
 • E-posta koruması (ücretli sürümlerle)
 • Ağ koruması (ücretli sürümlerle)
 • Dijital kilit (premium versiyonlu)
 • Dosya parçalayıcı (premium sürümde)
 • Ebeveyn kontrolü (premium sürümle)

Fiyatlandırma yapısı

Adaware’den ücretsiz koruma sağlanabilir, ancak daha sağlam kapsama almak için neredeyse her zaman ücretli bir hizmetle gitmek tavsiye edilir. Adaware durumunda, bu yılda yaklaşık 36 $ mal olacak.

Pakete dahil olan özellikler arasında e-posta koruması, gelişmiş anti-spam koruması, tüm kötü amaçlı yazılımlara karşı savunma, kötü amaçlı URL algılama ve 7/24 müşteri desteği bulunmaktadır..

Adaware antivirüs pro

Dosya parçalayıcı, dijital kilit ve ebeveyn kontrolü gibi ek kapsama alanı elde etmek için Adaware Antivirus Total sürümüne yükseltmek isteyebilirsiniz. Bir PC’yi bir yıl boyunca korumak size 48 $ kazandıracak. Ancak, yılda 160 ABD Doları karşılığında 10 PC’yi koruyabilirsiniz. Bir yıl yerine iki yıl kayıt yaptırırsanız indirimler kullanılabilir.

Adaware şu anda özellikle ticari müşteriler için özel olarak hazırlanmış paketler sunmamaktadır.

Müşteri desteği

7/24 sınırsız müşteri desteği yalnızca ücretli müşteriler tarafından kullanılabilir. Sık karşılaşılan endişelerin yanıtları için forumu veya SSS’leri ziyaret edin. Bilete dayalı bir sistem üzerinden gerçek teknik destek alınabilir.

4. AVG – Zaman Testli Yazılım; İyi Ama Harika Değil

AVG’nin gerçekten güzel bir koruması var. Ancak, üç yıllık paketleri oldukça uygun fiyatlı ve bazı önemli ekstralar sağlıyor. Son derece kullanıcı dostudur ve müşteri desteği mevcut olduğunda tamamen güvenilirdir. Ancak AVG, Bitdefender kadar güvenli değil. Şifre yöneticisi ve VPN eksikliği bir serseri.

AVG logosu

Özellikleri

 • Çoklu işletim sistemi desteği
 • Dosya parçalayıcı
 • Disk temizleme
 • Ebeveyn Kontrolü
 • Web kamerası koruması
 • Gerçek zamanlı izleme
 • İndirme koruması
 • Kimlik avı koruması
 • Güvenli tarayıcı
 • Firewall

Fiyatlandırma yapısı

AVG’nin temel antivirüs ve fidye yazılımı kapsamının yanı sıra PC performans ayarı ve tarayıcı izlemeyi içeren ücretsiz bir AVG sürümünü edinebilirsiniz.

Ayda 69,99 ABD doları olan İnternet Güvenlik planına aylık 5,83 dolara çıkın. Bu, sınırsız sayıda cihazda gelişmiş bir güvenlik duvarı, web kamerası koruması ve şifreli klasörler sağlar.

AVG İnternet Güvenliği

Üçüncü aşama Nihai plan. Aylık $ 8.33, yıllık 99.99 $ olarak faturalandırılıyor. Bu paketin yaylanması, gelişmiş antivirüs korumasının yanı sıra telefon ve canlı sohbet yoluyla desteğe erişmenizi sağlar.

Müşteri desteği

AVG’nin sorunlarından bir diğeri de 7/24 müşteri desteği yok. Bir temsilciye yalnızca çalışma saatleri içinde telefon, e-posta veya sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. Bir forum sık karşılaşılan konularda temel rehberlik sağlayabilir.

5. Emsisoft – Bütçe Dostu Çözümler; İş Yapıyor mu

Uygun fiyatlı ve şaşırtıcı derecede sağlam özelliklere sahip olan Emsisoft, bütçe odaklılar için güvenilir bir alternatiftir. Ancak, toplam güvenliğe prim veren insanlar Emsisoft tam olarak işaretli değil.

Emsisoft logosu

Özellikleri

 • Aralarından seçim yapılabilecek birkaç dil
 • Disk temizleme
 • Gerçek zamanlı izleme
 • Güvenli tarayıcı
 • Kimlik avı koruması
 • İndirme koruması
 • Firewall

Fiyatlandırma yapısı

Ücretsiz plan, kötü amaçlı yazılımları tarama, temizleme ve karantinaya alma özelliklerine sahip bir bilgisayarı kapsar. Yükseltilmiş paketle, müşteriler bir, üç veya beş PC için ayda 2,50 dolar, ayda 4,17 dolar ve ayda 5,83 dolar ödüyor ve her biri yıllık olarak faturalandırılıyor.

Bu pakette davranış engelleyici, kimlik avı koruması, uzaktan yönetim, otomatik güncellemeler, dosya koruması ve acil durum kiti üreticisi bulunur.

Emsisoft Zararlı Yazılım Önleme

Mobil cihazları da kapsayan biraz daha pahalı bir paket satın alınabilir. Bir, üç veya beş cihaz, her biri yıllık olarak faturalandırılan aylık 3,33 $, 5,55 veya 7,78 $ oranlarında karşılanabilir..

Müşteri desteği

AVG gibi, Emsisoft için müşteri desteği oldukça sınırlıdır. 7/24 kapsama alanı almazsınız ve temsilcilerle yalnızca e-posta veya canlı sohbet yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Bir yardım merkezi ve bir forum, en temel sorunlarda yardımcı olabilecek ek destek sağlar.

Kötü Amaçlı Yazılım Almaktan Kaçının

Kendinizi çevrimiçi korumak için en iyi şifre yöneticisini seçerken dikkatli olduğunuz gibi, kendinizi bir virüs, fidye yazılımı, reklam yazılımı ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korumak istiyorsanız dikkatli olmak gerekir.

Attığınız adımlar çok olabilir. Etkili bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısı bulmak gibi mükemmel bir virüsten koruma yazılımı yüklemek şarttır. Çok fazla ev bilgisayarı sistemi bu temel korumalara sahip değil.

Bu, Nest’in aksine, size getirdiği harika bir kamera sistemine sahip olmayan ev güvenliğine yatırım yapmak gibidir. Google, bahsetmiyorum bile, ev içindeki ve dışındaki tehlikelere karşı çok sayıda gelişmiş akıllı savunma sunar. Bu, tüm vektörlerde istediğiniz sistem türüdür; VPN’lerden, e-postalardan, tarayıcılardan, şifre yöneticilerinden, kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımına. Korunma her zaman tedaviden iyidir.

Kötü amaçlı yazılım ve virüsten koruma yazılımı için bir tarayıcı yükledikten sonra, bunların her zaman güncel olduğundan emin olmanız önerilir. Saygın bir tarayıcının bile zaman zaman keşfedilen güvenlik açıkları olabilir. Güncellemeler bu delikleri daha iyi koruyarak daha iyi koruma sağlar.

Benzer şekilde, gerektiğinde işletim sisteminizin güncellendiğinden emin olun. Tıpkı yazılım yamaları ve güncellemeleri gibi, işletim sisteminizi güncel tutmak en iyi güvenliğe sahip olmanızı sağlar.

WiFi kullanıyorsanız, güvenle yapın. Açık ağları kullanma, ve kendi WiFi’nizin bir şifre ile güvenli olduğundan emin olun.

Kendinizi korumanın bir diğer kritik adımı tıklamadan önce daima tereddüt et. Onları kimin gönderdiğini ve şüpheli olup olmadıklarını görmek için e-postaları iyice inceleyin. Göndereni ve amaçlarını doğrulayamazsanız hiçbir eki tıklamayın. Web sitesi bağlantılarında dikkatli olun. Bağlantının sizi gerçekten nereye götürdüğünü görmek için tıklamadan önce bunların üzerine gelin. Bir dosya paylaşım servisinden indirecekseniz, devam etmeden önce indirmeyi tarayın.

Koruyucu yazılımınız yüklendiğinde ve güncel olduğunda, taramaları çalıştırmak için düzenli zamanlar da planlamak istersiniz. Çok fazla insan bu görünürdeki adımı unutuyor ve kendilerini gereksiz yere savunmasız bırakıyor.

Son düşünceler

Kötü amaçlı yazılım çevrimiçi dünyanın her yerinde. Ancak, buna kurban gitmenize gerek yok. Virüsten koruma yazılımı ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı ile kendinizi korumaya daha hazırlıklı olacaksınız. Kararlılık karşısında güçsüz hissetmenize gerek yok hacker. Özel verilerinizi korumak ve cihazlarınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için bugün olumlu adımlar atın.

SSS

S: Casus Yazılım nedir?

A: Casus yazılım, cihazınızdaki hassas verilere erişmek için özel olarak oluşturulmuş bir kötü amaçlı yazılım kategorisidir. Bu yazılım sıklıkla kişisel verilerinizi toplamak için kullanılır ve daha sonra veri şirketlerine, reklamverenlere veya diğer üçüncü taraflara aktarılır. Bu tür kötü amaçlı yazılımlar birçok amaca hizmet edebilir. Bunlar, İnternet kullanımınızla ilgili verileri izleme ve satma, banka hesabınızı ve kredi kartı verilerinizi çalma veya kimliğinizi çalmayı içerebilir..

S: Bilgisayarımın saldırıya uğradığını nasıl bilebilirim??

A: Uzman bilgisayar korsanları tespit edilmeden bir sisteme veya cihaza girebilir. Ancak, bu kötü aktörlerin çoğu o kadar sofistike değil ve bir kanıt dağının ardında bırakıyorlar. Bir hackin belki de en söyleyiş işareti, cihazın aniden eskisinden çok daha yavaş olmasıdır. Bir diğeri, bant genişliği tüketiminizin bir anda çatıdan geçmesi.

Birçok kişi videoların arabellek süresinin artması gerektiğini ve web sayfalarının bir saldırıdan sonra inanılmaz derecede yavaş yüklendiğini fark eder. Yazılım ve uygulamaların sık sık çökmesi, pop-up reklamların fazlalığı gibi başka bir hediyedir. Bu ve diğer işaretler bilgisayarınızın saldırıya uğradığı anlamına gelebilir.

S: Virüsten koruma yazılımı kötü amaçlı yazılımları kaldırabilir?

A: Virüsten koruma yazılımının birincil işlevi, bir bilgisayarın veya sistemin kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmesini önlemektir. Etkilenen dosyaların indirilmesini durdurur veya dosya indirildiyse, kullanılma olasılığının azalması için dosyayı şüpheli olarak işaretler.

Virüsten koruma yazılımlarının çoğu, kötü amaçlı yazılımları kaldırma konusunda bazı temel işlevlere sahiptir. Bununla birlikte, bu tür programları oluşturan siyah şapka geliştiricileri sürekli olarak sofistike hale gelmektedir. Bu, özellikle bu alanda yalnızca en temel özelliklere sahip antivirüs yazılımları için yazılımlarının sistemden kaldırılmasının zor olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle antivirüs korumasına ek olarak kötü amaçlı bir yazılım tarayıcı ve temizleyiciye sahip olmak önemlidir. Tarayıcı, herhangi bir casus yazılım, reklam yazılımı, fidye yazılımı veya diğer kötü amaçlı programlardan kurtulmak için güçlü bir araç sağlar..

S: Windows Defender kötü amaçlı yazılımları algılayabilir mi?

A: Windows Defender bazen kötü amaçlı yazılımları algılayabilir. Ne yazık ki, Windows işletim sistemi çalışırken bunu her zaman yapamaz. Bunun nedeni, akıllı geliştiricilerin algılanma olasılıklarının daha düşük olduğu Windows içindeki kötü amaçlı programları gizlemeyi başarmasıdır. Kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için en iyi seçeneğiniz, bunun için tasarlanmış bir program edinmektir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map