Proč byste měli důvěřovat ProtonVPN? Tady je bližší pohled na některé klíčové rozdíly

Odvětví VPN je notoricky známé pro bezohledné nebo dokonce škodlivé hráče, takže je rozumné se ptát, proč lze ProtonVPN věřit. Zde jsou některé vlastnosti, které nás odlišují od ostatních poskytovatelů VPN.


V roce 2017 vstoupila ProtonMail do VPN prostoru spuštěním ProtonVPN. Rozhodli jsme se spustit bezplatnou službu VPN, protože ProtonMail chrání novináře a aktivisty po celém světě a v důsledku našich aktivit v této oblasti představuje ProtonMail vysoké riziko zablokování v různých zemích. Toto teoretické riziko se v posledních letech stalo skutečností, přičemž v Turecku a Rusku bylo dočasně blokováno ProtonMail. VPN je často nejlepším způsobem, jak takové bloky obejít.

Mnoho služeb VPN již existuje, ale spustili jsme ProtonVPN, protože jsme chtěli vybudovat VPN, o které jsme věděli, že můžeme věřit. Mnoho sítí VPN je notoricky špatné – mnoho z nich obsahuje malware, zatímco jiní vědomě porušují soukromí, které tvrdí, že chrání. Například Hotspot Shield byl předmětem stížnosti FTC Centra pro demokracii a technologii na sdílení dat a přesměrování provozu.

Bezohledné společnosti VPN se také účastní mnoha neetických obchodních praktik. Překvapivý počet webů s recenzemi VPN je buď tajně vlastněn (nebo financován) samotnými společnostmi VPN, takže recenze nejsou nezávislé ani čestné. Další běžnou praxí je zveřejňování falešných recenzí jiných služeb VPN (jako je ProtonVPN), které zákazníky nasměrovávají k jejich vlastním službám. Mezi další taktiky, které jsme viděli, patří použití anonymních webových stránek a stovek robotů na Twitteru k šíření falešných zpráv nebo zasílání anonymních „tipů“ novinářům s zavádějícími informacemi.

Zde je seznam 500 potenciálních účtů typu bot, které se aktivně používají v kampani @ProtonVPN smear, nebo pravděpodobně budou v blízké budoucnosti. To není všechno, co tam je. Musím spát, než vyjmenuji zbytek… ��https: //t.co/OKr1y70LHx

– Gallagher (@ DanielGallagher), 2. září 2018

Tyto manévry obecně nejsou příliš účinné, zejména proti ProtonVPN, protože jsme transparentní společností. Mají však kumulativní účinek, protože snižují důvěru uživatelů v odvětví VPN jako celek odhalením bezohledné povahy mnoha poskytovatelů VPN. V této souvislosti chceme poskytnout některá fakta, která ukazují, jak se ProtonVPN liší, pokud jde o důvěryhodnost.

Proč je ProtonVPN důvěryhodný

V odvětví VPN může být náročné třídit všechny falešné recenze a informace. Existuje však několik faktorů, které oddělují ProtonVPN od sebe, všechny jsou dobře zdokumentovány.

Obchodní model

Proton Technologies AG, švýcarská společnost, která je mateřskou společností ProtonMail a ProtonVPN, má jednu a pouze jednu firmu: soukromí. Uživatelé, kteří zaplatí za ProtonMail nebo ProtonVPN (za účelem přístupu k placeným funkcím), tak činí, protože si chtějí zachovat své osobní údaje v soukromí. Naši uživatelé jsou jediným zdrojem příjmů. I když ignorujete všechny ostatní důvody, které nás vedou k tomu, co děláme, z čistě vlastního zájmu jsme motivováni, abychom si udrželi důvěru našich uživatelů. Použitím obchodního modelu předplatného jsou naše zájmy a zájmy naší komunity – soukromí online – plně sladěny.

Průhlednost

Jako společnost jsme transparentní, kdo jsme. Neskrýváme se za offshore shell společnostmi. Kde sídlíme, adresa našeho sídla, stanovy naší společnosti a dokonce i naši ředitelé jsou věcí veřejného záznamu a jsou k dispozici ke kontrole ve švýcarském obchodním rejstříku. Jména a pozadí našeho vedoucího týmu byly zveřejněny. Stejně tak jsou umístěny všechny naše kanceláře, naše zdroje financování a dokonce i úplné vyúčtování všech žádostí o vymáhání práva, které jsme obdrželi. Rovněž jasně uvedeme model hrozby pro nabízené služby (tj. Co vás mohou a nemohou chránit) a poskytujeme zásady ochrany osobních údajů v souladu s GDPR.

Jinými slovy, víte, kdo řídí společnost, odkud ji provozujeme, jaká data máme, jak interagujeme s vymáháním práva a mnohem více, a děláme to s takovou průhledností, která je v tomto odvětví bezkonkurenční.

Otevřený zdroj a auditovaný

Domníváme se, že je stejně důležité, aby byl náš kód transparentní. To je důvod, proč jsme byli první službou VPN, která má kromě našeho nástroje pro příkazový řádek s otevřeným zdrojovým kódem v systému Linux také aplikace s otevřeným zdrojovým kódem v systémech Android, iOS, MacOS a Windows. Všechny naše aplikace také podstoupily nezávislý bezpečnostní audit. Tato průhlednost zvyšuje naši bezpečnost tím, že využívá celou komunitu zabezpečení IT k prozkoumání našeho kódu a pomáhá najít a opravit případné slabiny.

Takže nejenže máte přehled o tom, kdo tvoří tým na ProtonVPN, můžete také vidět kód, který tvoří všechny naše aplikace.

Prokázaná provenience

ProtonMail a ProtonVPN byly od samého začátku pod zářením veřejné kontroly. Náš původ a historie jsou věcí veřejného záznamu. Tvorba ProtonMailu vědci, kteří se setkali v CERN (Evropská organizace pro jaderný výzkum), je na webových stránkách CERN dobře zdokumentována. Vědecké zázemí našeho vedoucího týmu je také věcí veřejného záznamu, od našich akademických kariér po naše vědecké publikace.

Počáteční financování ProtonMailu prostřednictvím crowdfundingu je také veřejně dokumentováno, spolu s identitami mnoha našich původních finančních podporovatelů. Naše dlouholeté vazby na Ženevu a Švýcarsko jsou také dobře známé, švýcarská veřejnoprávní televize, švýcarské veřejné rádio a dokonce i oficiální švýcarské vládní publikace provozující funkce na ProtonMailu. Existuje ohromující skupina veřejné dokumentace, která svědčí o tom, kdo jsme a náš příběh, který nenajdete od žádné jiné společnosti VPN.

Právní záruky

Proton Technologies se neskrývá za pobřežní společností se sídlem na moři v podezřelé jurisdikci. Jsme nejen začleněni do Švýcarska, ale také zde sídlíme a většina našeho technického týmu zde žije a pracuje. Švýcarsko není jen zemí se silnými právy na soukromí, ale také zemí se silným právním státem a je součástí evropského jednotného trhu. To znamená, že na rozdíl od jiných společností VPN můžeme ve skutečnosti nést právní odpovědnost za porušení soukromí uživatelů nebo falešné reklamy. Podle obecného nařízení EU o ochraně údajů (které jsme povinni dodržovat) může porušení soukromí uživatelů vést k pokutám až 20 milionů EUR. Neoprávněné sdílení uživatelských dat s třetími stranami, jako jsou zahraniční zpravodajské agentury, je rovněž trestným činem podle článku 271 švýcarského trestního zákoníku..

Zvýšená odpovědnost, kterou máme jako švýcarská společnost, nás právně zavazuje respektovat soukromí uživatelů a striktně dodržovat inzerované zásady nelogů ProtonVPN.

Vetted důvěryhodnými třetími stranami

Přestože transparentnost a právní záruky jsou pevným základem důvěry, nemusíte se tím vyjadřovat. ProtonVPN byl také důkladně prověřen Mozillou, neziskovou nadací webového prohlížeče Firefox, se kterou jsme se spojili, abychom přinesli technologii VPN širšímu publiku. Kromě toho, jako příjemce inovačních grantů od švýcarské vlády a také Evropské unie, byla Proton Technologies také důkladně zkontrolována a prověřena Evropskou komisí. (Všimněte si, že tyto granty nedávají žádnou kontrolu nad agenturami poskytujícími granty, ani nás nijak nezavazují. Další informace naleznete zde.) Skutečnost, že důvěryhodné třetí strany posoudily jak ProtonMail, tak ProtonVPN a začaly s námi obchodovat, poskytuje další záruku, že žijeme podle našeho slova.

Komunitní angažovanost

Jako společnost nám záleží na naší komunitě a na tom, aby byl svět lepší místo. Pro nás je soukromí a bezpečnost hluboce zastávána základní víra, která přichází před zisky. To vede k naší spolupráci s naší komunitou. Příklady zahrnují naše tréninková setkání s Druhou asijskou vyšetřovací žurnalistickou konferencí, naši práci v komunitě s otevřeným zdrojem podporující vývoj OpenPGP.js (jedna z nejpoužívanějších šifrovacích knihoven Javascript) na světě, projekt GopenPGP a technické rozhovory, které máme vzhledem k budování soukromí.

Někdy se naše angažovanost stává blíže k domovu, jako když jsme pomohli donutit celostátní referendum o švýcarských zákonech o dohledu (přestože ProtonMail není kvůli našemu šifrování ovlivněn). Zapojujeme se také širší cestou, jako když jsme přednesli rozhovor TED, který oslovil miliony lidí na celém světě, nebo když jsme hovořili na konferenci OSN o boji proti terorismu a ochraně lidských práv online. Nedávno jsme spolupracovali s Reporter without Borders Berlin na sponzorování stipendijního programu pro novináře a také jsme poskytli finanční prostředky na největší nezávislý zpravodajský kanál v Bělorusku.

Naše časté zapojení do komunity znamená, že mnoho lidí v různých oborech mělo příležitost setkat se s naším týmem, poznat nás a potvrdit, že jsme tím, kým prohlašujeme, že jsme.

Náš závazek

Zavázali jsme se zpřístupnit soukromí a bezpečnost všem občanům světa a budeme i nadále plnit své poslání co nejefektivněji. Jsme vděční za více než 10 milionů lidí, kteří se připojili k naší komunitě a podporovali nás. Víme, že důvěra je získávána, nedává se. Trvalým odhodláním k našim zásadám soukromí a transparentnosti se snažíme být hodni toho.

S pozdravem,
Tým ProtonVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me