Prečo by ste mali dôverovať ProtonVPN? Tu je bližší pohľad na niektoré kľúčové rozdiely

Odvetvie VPN je notoricky známe pre bezohľadných alebo dokonca škodlivých prehrávačov, preto je opodstatnené pýtať sa, prečo možno ProtonVPN dôverovať. Tu sú niektoré vlastnosti, ktoré nás odlišujú od iných poskytovateľov VPN.


V roku 2017 ProtonMail vstúpil do priestoru VPN spustením ProtonVPN. Rozhodli sme sa spustiť bezplatnú službu VPN, pretože ProtonMail chráni novinárov a aktivistov po celom svete a v dôsledku našich aktivít v tejto oblasti predstavuje ProtonMail vysoké riziko zablokovania v rôznych krajinách. Toto teoretické riziko sa v posledných rokoch stalo skutočnosťou, pričom ProtonMail je dočasne blokovaný v Turecku a Rusku. Sieť VPN je často najlepším spôsobom, ako takéto bloky obísť.

Mnoho služieb VPN už existuje, ale spustili sme ProtonVPN, pretože sme chceli vybudovať sieť VPN, o ktorej sme vedeli, že by sme jej mohli dôverovať. Mnoho sietí VPN je notoricky zlých – mnohé z nich obsahujú škodlivý softvér, zatiaľ čo iné vedome porušujú súkromie, ktoré tvrdia, že ich chránia. Napríklad štít Hotspot bol predmetom sťažnosti FTC Centra pre demokraciu a technológiu na zdieľanie údajov a presmerovanie prenosu..

Bezohľadné spoločnosti VPN sa tiež zapájajú do mnohých neetických obchodných praktík. Prekvapivý počet stránok s recenziami VPN vlastní tajne spoločnosť VPN (alebo ich financuje) samotné spoločnosti, takže recenzie nie sú nezávislé ani čestné. Ďalšou bežnou praxou je zverejňovanie falošných recenzií iných služieb VPN (napríklad ProtonVPN), aby boli zákazníci presmerovaní na svoje vlastné služby. Medzi ďalšie taktiky, ktoré sme videli, patrí použitie anonymných webových stránok a stoviek robotov Twitter na šírenie falošných správ alebo zasielanie anonymných „tipov“ novinárom so zavádzajúcimi informáciami..

Tu je zoznam 500 potenciálnych účtov typu bot, ktoré sa aktívne používajú v kampani @ProtonVPN smear alebo pravdepodobne budú v blízkej budúcnosti. To nie je všetko, čo tam je. Pred vymenovaním zvyšku potrebujem len spať … ��https: //t.co/OKr1y70LHx

– Gallagher (@ Daniel Gallagher) 2. septembra 2018

Tieto manévre vo všeobecnosti nie sú príliš účinné, najmä proti ProtonVPN, pretože sme transparentná spoločnosť. Majú však kumulatívny účinok, pretože znižujú dôveru používateľov v priemysle VPN ako celku tým, že odhaľujú bezohľadnú povahu mnohých poskytovateľov VPN. V tejto súvislosti chceme poskytnúť niektoré skutočnosti, ktoré preukazujú, že ProtonVPN sa líši, pokiaľ ide o dôveryhodnosť.

Prečo je ProtonVPN dôveryhodný

V odvetví VPN môže byť náročné usporiadať všetky falošné recenzie a informácie. Existuje však niekoľko faktorov, ktoré odlišujú ProtonVPN, pričom všetky sú dobre zdokumentované.

Obchodný model

Proton Technologies AG, švajčiarska spoločnosť, ktorá je materskou spoločnosťou ProtonMail a ProtonVPN, má jednu a jedinú firmu: súkromie. Používatelia, ktorí platia za ProtonMail alebo ProtonVPN (za účelom prístupu k plateným funkciám), tak robia, pretože si želajú, aby ich osobné údaje zostali súkromné. Naši používatelia sú našim jediným zdrojom príjmu. Aj keď ignorujete všetky ostatné dôvody, ktoré nás vedú k tomu, aby sme robili to, čo robíme, z čisto vlastného záujmu sme motivovaní udržiavať dôveru našich používateľov. Použitím obchodného modelu predplatného sú naše záujmy a záujmy našej komunity – súkromie online – úplne zosúladené.

priehľadnosť

Ako spoločnosť sme transparentní o tom, kto sme. Neskrývame sa za offshore shell spoločnosťami. Kde sa nachádzame, adresa nášho sídla, štatúty našej spoločnosti a dokonca aj naši riaditelia sú vecou verejných záznamov a sú k nahliadnutiu vo švajčiarskom obchodnom registri. Mená a pozadie nášho vedúceho tímu boli zverejnené. Sú to aj umiestnenia všetkých našich kancelárií, naše zdroje financovania a dokonca úplné zúčtovanie všetkých žiadostí o vymáhanie práva, ktoré sme dostali. Jasne uvádzame aj model hrozby pre služby, ktoré ponúkame (t. J. Čo vás môžu a nemôžu chrániť) a poskytujeme pravidlá ochrany osobných údajov v súlade s GDPR..

Inými slovami, viete, kto riadi spoločnosť, odkiaľ ju prevádzkujeme, aké údaje máme, ako interagujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní a oveľa viac, a robíme to s úrovňou transparentnosti, ktorá je v tomto odvetví bezkonkurenčná..

Open source a auditované

Považujeme za rovnako dôležité, aby bol náš kód transparentný. To je dôvod, prečo sme boli prvou službou VPN, ktorá okrem nášho nástroja pre príkazový riadok s otvoreným zdrojovým kódom v systéme Linux mala aplikácie s otvoreným zdrojovým kódom pre systémy Android, iOS, MacOS a Windows. Všetky naše aplikácie prešli tiež nezávislým bezpečnostným auditom. Táto transparentnosť zvyšuje našu bezpečnosť tým, že využíva celú komunitu IT pre bezpečnosť, aby preskúmala náš kód a pomohla nájsť a opraviť prípadné slabiny..

Takže nielenže máte prehľad o tom, kto tvorí tím na ProtonVPN, môžete tiež vidieť kód, ktorý tvorí všetky naše aplikácie.

Preukázaný pôvod

ProtonMail a ProtonVPN boli od samého začiatku pod dohľadom verejnosti. Náš pôvod a história sú vecou verejného záznamu. Tvorba ProtonMailu vedcami, ktorí sa stretli v CERN (Európska organizácia pre jadrový výskum), je dobre zdokumentovaná na webovej stránke CERN. Vedecké zázemie nášho vedúceho tímu je tiež vecou verejných záznamov, od našich akademických kariér až po naše vedecké publikácie.

Počiatočné financovanie ProtonMailu prostredníctvom crowdfundingu je tiež verejne zdokumentované, spolu s identitami mnohých našich pôvodných finančných podporovateľov. Naše dlhoročné väzby so Ženevou a Švajčiarskom sú tiež dobre známe, so švajčiarskou verejnou televíziou, švajčiarskym verejným rozhlasom a dokonca aj oficiálnymi švajčiarskymi vládnymi publikáciami, ktoré prevádzkujú funkcie na ProtonMail. Existuje veľká časť verejnej dokumentácie, ktorá potvrdzuje, kto sme a náš príbeh, ktorý nenájdete od žiadnej inej spoločnosti VPN..

Právne záruky

Proton Technologies nie je skrytá za pobrežnou spoločnosťou so sídlom na mori v podozrivej jurisdikcii. Nie sme len registrovaní vo Švajčiarsku, ale máme tiež ústredie a veľká časť nášho technického tímu tu žije a pracuje. Švajčiarsko nie je len krajinou so silnými právami na súkromie, ale aj krajinou so silným právnym štátom a je súčasťou európskeho jednotného trhu. To znamená, že na rozdiel od iných spoločností VPN môžeme v skutočnosti niesť právnu zodpovednosť za porušenie súkromia používateľov alebo falošnú reklamu. Podľa všeobecného nariadenia EÚ o ochrane údajov (ktoré sme povinní dodržiavať) môže porušenie súkromia používateľov viesť k pokutám až do 20 miliónov EUR. Neoprávnené zdieľanie užívateľských údajov s tretími stranami, ako sú zahraničné spravodajské služby, je tiež trestným činom podľa článku 271 Švajčiarskeho trestného zákonníka..

Zvýšená zodpovednosť, ktorú máme ako švajčiarska spoločnosť zo zákona, nás zaväzuje rešpektovať súkromie používateľov a prísne dodržiavať zásady inzercie neprihlásených ProtonVPN..

Potvrdili dôveryhodné tretie strany

Transparentnosť a právne záruky síce tvoria pevný základ dôvery, ale nemusíte sa tým vyjadrovať. ProtonVPN tiež dôkladne preverila Mozilla, nezisková nadácia za webovým prehliadačom Firefox, s ktorou sme nadviazali partnerstvo s cieľom priniesť technológiu VPN pre širšie publikum. Proton Technologies, ako príjemca inovačných grantov od švajčiarskej vlády a tiež Európskej únie, bola tiež dôkladne skontrolovaná a preskúmaná Európskou komisiou. (Všimnite si, že tieto granty neposkytujú žiadnu kontrolu nad grantovými agentúrami, ani nás žiadnym spôsobom nezaväzujú. Viac informácií nájdete tu.) Skutočnosť, že dôveryhodné tretie strany posúdili ProtonMail aj ProtonVPN a začali s nami obchodovať, poskytuje ďalšiu záruku, že dodržiavame naše slovo.

Zapojenie spoločenstva

Ako spoločnosť nám záleží na našej komunite a na tom, aby bol svet lepším miestom. Súkromie a bezpečnosť sú pre nás hlboko držané základné presvedčenia, ktoré prichádzajú pred zisky. To vedie k našej spolupráci s našou komunitou. Príklady zahŕňajú naše školenia s druhou ázijskou konferenciou o investigatívnej žurnalistike, našu prácu v komunite s otvoreným zdrojom, ktorá riadi vývoj OpenPGP.js (jedna z najpoužívanejších šifrovacích knižníc Javascript), projekt GopenPGP a technické rozhovory, ktoré máme vzhľadom na budovanie súkromia.

Niekedy sa naša angažovanosť stáva bližšie k domovu, napríklad keď sme pomohli vynútiť celonárodné referendum o švajčiarskych zákonoch o dohľade (aj keď ProtonMail nie je ovplyvnený kvôli nášmu šifrovaniu). Taktiež sa viac angažujeme, napríklad keď sme predniesli rozhovor TED, ktorý oslovil milióny ľudí na celom svete alebo keď sme hovorili na konferencii OSN o boji proti terorizmu a zároveň o ochrane ľudských práv online. Nedávno sme spolupracovali so spoločnosťou Reportéri bez hraníc v Berlíne na sponzorovaní štipendijného programu pre novinárov a tiež sme poskytli finančné prostriedky na najväčšiu nezávislú spravodajskú sieť v Bielorusku..

Naše časté zapojenie do komunity znamená, že veľa ľudí v rôznych oblastiach malo príležitosť stretnúť sa s naším tímom, spoznať nás a potvrdiť, že sme tým, o ktorom tvrdíme, že sme.

Náš záväzok

Zaviazali sme sa sprístupniť súkromie a bezpečnosť všetkým občanom sveta a budeme naďalej plniť svoje poslanie čo najefektívnejšie. Sme vďační za viac ako 10 miliónov ľudí, ktorí sa pripojili k našej komunite a podporili nás. Vieme, že dôvera je získaná, nie daná. Neustále zasvätenie našim zásadám súkromia a transparentnosti sa ich snažíme zaslúžiť.

S Pozdravom,
Tím ProtonVPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me