Lista e plotë e serverëve HMA

Kur bëhet fjalë për numrin e vendeve dhe vendndodhjeve të serverëve, asnjë ofrues tjetër nuk mund të prekë HideMyAss. Periudhë. Ata ekzekutojnë 911 serverë për një total prej 4092 IP në një 220 vende dhe territore të pabesueshme. Kjo është 294 vendndodhje!


Këto numra do të thotë që ju praktikisht mund të udhëtoni pothuajse kudo në botë.

Vetëm llogaritjet e vendit dhe të vendndodhjeve të PureVPN vijnë kudo afër HMA, dhe madje ato janë akoma mjaft larg.

Tabelat më poshtë rendisin më të azhurnuarit HideMyAss! informacioni i serverit. Ekziston një tabelë për rajonin botëror, dhe secila është e rendueshme sipas vendit, vendndodhjes dhe numrit të serverëve.

Disa serverë janë virtualë dhe shënohen si të tillë në kolonën e tipeve të serverëve.

Nëse në ndonjë moment jeni kurioz se si performojnë këta serverë, mos harroni të hidhni një sy në rezultatet e testit tim të fundit të shpejtësisë HMA.

Amerika e Veriut

Ka 210 HideMyAss! serverë në 55 lokacione në Amerikën e Veriut.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
Shtetet e Bashkuara180953
Shtetet e BashkuaraAnkorimi, AK26
Shtetet e BashkuaraAshburn, VA335
Shtetet e BashkuaraAsheville, NC750
Shtetet e BashkuaraAtlanta, GA428
Shtetet e BashkuaraBaltimore, MD26
Shtetet e BashkuaraBanjë, ME26
Shtetet e BashkuaraBedford, NH26
Shtetet e BashkuaraFaturimet, MT26
Shtetet e BashkuaraBoston, MA630
Shtetet e BashkuaraCheyenne, WY26
Shtetet e BashkuaraAgoikago, IL862
Shtetet e BashkuaraKolumbia, SC26
Shtetet e BashkuaraColumbus, OH222
Shtetet e BashkuaraDallas, TX423
Shtetet e BashkuaraDes Moines, IA26
Shtetet e BashkuaraGrand Forks, ND26
Shtetet e BashkuaraHonolulu, HI210
Shtetet e BashkuaraIdaho Falls, ID26
Shtetet e BashkuaraXhekson, MS26
Shtetet e BashkuaraJacksonville, FL642
Shtetet e BashkuaraLansing, MI26
Shtetet e BashkuaraLas Vegas, NV634
Shtetet e BashkuaraIshulli Liberty, NY27
Shtetet e BashkuaraLos Angeles, CA749
Shtetet e BashkuaraLouisville, KY26
Shtetet e BashkuaraMadison, WI28
Shtetet e BashkuaraMagnolia, AR26
Shtetet e BashkuaraMiami, FL524
Shtetet e BashkuaraMontgomery, AL28
Shtetet e BashkuaraNashville, TN26
Shtetet e BashkuaraNew Orleans, LA26
Shtetet e BashkuaraNew York, NY856
Shtetet e BashkuaraNew York, NYKanada Virtuale26
Shtetet e BashkuaraNew York, NYFrance Virtuale28
Shtetet e BashkuaraNew York, NYGjermani virtuale28
Shtetet e BashkuaraNew York, NYVirtual UK28
Shtetet e BashkuaraOklahoma City, në rregull28
Shtetet e BashkuaraOmaha, NE26
Shtetet e BashkuaraPhilippi, WV26
Shtetet e BashkuaraPhoenix, AZ642
Shtetet e BashkuaraPortland, OSE26
Shtetet e BashkuaraProvidenci, RI26
Shtetet e BashkuaraRutland, VT26
Shtetet e BashkuaraShën Pali, MN26
Shtetet e BashkuaraSalt Lake City, UT621
Shtetet e BashkuaraSan Jose, CA949
Shtetet e BashkuaraScranton, PA26
Shtetet e BashkuaraSeattle, WA1070
Shtetet e BashkuaraSioux Falls, SD26
Shtetet e BashkuaraSouth Bend, IN222
Shtetet e BashkuaraSt Louis, MO210
Shtetet e BashkuaraMbledhja, CT28
Shtetet e BashkuaraWashington DC749
Shtetet e BashkuaraWichita, KS26
Shtetet e BashkuaraWilmington, DE26
Kanadë24133
KanadëMontreal535
KanadëToronto1578
KanadëVancouver420
MeksikëQyteti i Meksikës618

Evropë

Ka një server shumë mbresëlënës 273 HMA në 59 vende në Evropë.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
Mbretëria e Bashkuar19126
Mbretëria e BashkuarQyteti i gomaricave28
Mbretëria e BashkuarGlasgow856
Mbretëria e BashkuarLondër653
Mbretëria e BashkuarLondërPortugalia Virtuale26
Mbretëria e BashkuarLondërSHBA virtuale13
Ishujt AlandMariehamn26
ShqipëriTiranë26
AndorraAndorra la Vella26
AustriVienna948
BjellorusiMinsk26
BelgjikëBruksel416
Bosnjasarajevo26
Bulgarisofia26
Kroaciazagreb26
QiproNicosia13
Republika ÇekePrague515
DanimarkëKopenhagen840
EstoniTallinn26
Ishujt FaroeTorshavn26
FinlandëHelsinki522
Francë49276
FrancëMarseille534
FrancëParis44242
Gjermani24107
GjermaniBerlin1467
GjermaniFrankfurt624
GjermaniFrankfurtKanada Virtuale28
GjermaniFrankfurtSHBA virtuale28
Gjibraltarcatalan26
GreqiAthinë26
GrenlandëIlulissat26
HungariBudapest421
IslandëReykjavik28
IrlandëDublin421
Italimilan1063
LetoniRiga26
LiechtensteinVaduz26
LituaniSiauliai13
LuksemburgLuksemburg312
MaqedoniShkup26
MaltëCospicua26
MoldovëChisinau13
MonacoMonaco13
Mali i ZiBecici13
Holandë738
HolandëAmsterdam530
HolandëAmsterdamSHBA virtuale28
NorvegjiOslo1076
PoloniVarshavë26
PortugaliLeiria319
RumaniBukuresht26
Rusi1151
RusiMoska636
RusiShën Petersburg515
Saint Pierre dhe MiquelonSaint-Pierre26
San MarinoSan Marino26
SerbiaBeogradi26
SlovakiaBratislava26
SlloveniaVrhnika26
Spanjë1683
SpanjëBarcelona843
SpanjëMadrid840
Svalbard dhe Jan MayenLongyearbyen26
SuediStockholm1352
SwitzerlandZurich632
Turqiistanbul212
Ukrainë555
UkrainëKyiv452
UkrainëOdessa13
VatikanQyteti i Vatikanit13

Oqeani

Numri i HideMyAss! serverat në Oqeania janë 86 dhe mbulojnë 22 vende.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
Australi39212
Australimelbourne37199
AustraliSydney213
Samoa amerikanePago Pago26
Ishulli i KrishtëlindjesLopë Peshku Flying26
Ishujt CocosIshulli Perëndimor26
Ishujt KukAvarua26
FijiNadi26
GuamTamuning26
KiribatiFshati Umwa26
NauruAnabar26
Kaledonia e ReNoumea26
Zelanda e ReAuckland735
NiueAlofi26
Ishulli NorfolkKingston26
PalauMelekeok26
Papua Guinea e ReAlotau26
Ishujt PitcairnAdamstown26
SamoaMatatufu26
Ishujt SolomonHoniara26
TokelauAtafu26
karrocë me dy rrotaNukualofa26
TuvaluVaitupu26
VanuatuLoltong26

Azi

Lista e serverëve HMA në Azi aktualisht qëndron në 127 në 48 vende.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
AfganistanKabul26
ArmeniTsaghkadzor26
AzerbaixhanQusar26
BahrainManama26
BangladeshDhaka26
ButanThimphu26
BruneiJerudong13
KamboxhiPhnom Penh26
KinëPekin26
GjeorgjiTbilisi26
Hong KongHong Kong39
IndiMumbai26
IndoneziXhakartë26
IranIsfahan26
IrakBagdad26
IzraelTel Aviv424
JordanAmman13
JaponiTokyo39
KazahstanShymkent26
KirgistanBishkek26
KuwaitQyteti i Kuvajtit26
LaosThakhek26
LibanBejrut26
MacauMacau26
MalaysiaJohor Bahru432
Maldivesmashkull26
MongoliSühbaatar26
MyanmarYangon26
NepalJanakpur13
Korea e Veriutmanpo26
OmanSalalah26
PakistanKaraçi26
PalestinëBethlehem26
FilipinetBaguio26
QatarDoha26
Arabia SauditeRiyadh26
Singapore21132
SingaporeSingapore936
SingaporeSingaporeFrance Virtuale216
SingaporeSingaporeGjermani virtuale216
SingaporeSingaporeVirtual UK432
SingaporeSingaporeSHBA virtuale432
Korea e jugutSeoul1061
Sri LankaMoratuwa26
SiriaAd Darah26
TaiwanTaipei339
TaxhikistanDushanbe26
TajlandëBangkok26
TurkmenistanAshgabat26
Emiratet e Bashkuara ArabeDubai26
UzbekistanSamarkand26
VietnamQyteti Ho Chi Minh26
JemenSanaa26

Amerika Qendrore

HideMyAss ka 14 server në 7 shtete të Amerikës Qendrore.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
BelizeQyteti i Belize26
Kosta RikaSan Jose26
El SalvadorSan Miguel26
GuatemalaQyteti i Guatemalës26
HondurasTegucigalpa26
NikaraguaManagua26
PanamaQyteti i Panamasë26

Amerika Jugore

Ka 41 servera HMA në 13 vende në Amerikën e Jugut.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
ArgjentinëBuenos Aires26
BoliviSanta Cruz26
Brazil1745
BrazilSao Paulo1530
BrazilSao PauloSHBA virtuale215
KiliSantiago26
KolumbiSan Andres26
EkuadorQuito26
Ishujt FalklandStanley26
GuyanaBarima-Waini26
ParaguajBoqueron26
PeruCusco26
SurinameParamaribo26
UruguayMontevideo26
VenezuelaCaracas26

Caribbean

HideMyAss ka gjithsej 44 servera në 22 vende të Karaibeve.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
AnguillaLugina26
Antigua dhe BarbudaShën Gjoni26
ArubaPlazhi Palm26
BahamasFreeport26
BarbadosWorthing26
BermudaHamilton26
Ishujt e Virgjër BritanikTortola26
Ishujt KajmanSpot Bay26
KubëHavanë26
DominicaMarigot26
Republika DomenikanePunta Cana26
GrenadaShën Gjergji26
GuadeloupeLe Gosier26
HaitiCap-Haitien26
XhamaikaMontego Bay26
MontserratPlymouth26
Porto RikoSan Juan26
Shën Kits dhe NevisBasseterre26
Shën LuciaGros Islet26
Shën Vincent dhe GrenadinetKingstown26
Trinidad dhe TobagoSan Fernando26
Turqit dhe KaikosQyteti Balfour26

Afrika

HMA ka 116 serverë në 53 vende masive në Afrikë.

CountryCityServer Llojet Numri i serverëve Numri i IP-ve
AlgjeriAnnaba26
AngolëLuanda13
BeninCotonou13
BotsvanëGaborone26
Burkina FasoOuagadougou26
BurundiBujumbura13
KamerunYaounde13
Kepi ​​VerdeCidade Velha26
Republika Qendrore e AfrikësBangassou26
ÇadN’Djamena26
KomoraOuani26
KongoKinshasë13
Cote d IvoireYamoussoukro26
EgjiptKairo26
Guinea EkuatorialeMalabo26
EritreaAsmara26
EtiopiGondar26
GabonLibreville26
GambiaSerekunda26
GanaAccra13
giniConakry26
Guinea-BissauBissau26
KenyaNairobi26
LesotoPeka26
LiberiMonrovia26
LibiGhadamès26
MadagaskarAntsiranana26
MalawiLilongwe26
MaliBamako26
MavritaniNouakchott26
MauritiusPort Louis13
MarokFes13
MozambikPemba26
NamibiaWindhoek26
NigerNiamey26
NigeriLagos26
Republika e XhibutiDjibouti26
Republika e KongosBrazzaville26
RwandaKigali26
Shën HelenaTristan Da Cunha26
Sao Tome dhe PrincipeSao Tome26
SenegalDakar26
Sierra LeoneFreetown26
SomaliaAfgooye26
Afrika e Jugut21147
Afrika e JugutJohannesburg1391
Afrika e JugutJohannesburgKanada Virtuale214
Afrika e JugutJohannesburgFrance Virtuale214
Afrika e JugutJohannesburgVirtual UK214
Afrika e JugutJohannesburgSHBA virtuale214
SudanKhartoum26
SwazilandManzini26
TanzaniaArusha26
TogoLome26
TuniziMahdia26
UgandaKampala13
ZambiaLusaka26
ZimbabveHarare26

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map