10 veidi, kā 2019. gadā saglabāt drošību tiešsaistē (un pēc tam) |


Ja tomēr jūs steidzaties un šobrīd nevarat izlasīt visu rakstu, jūtieties brīvi pāriet uz pēdējo raksta sadaļu (“10 veidi, kā saglabāt drošību tiešsaistē – atgādināsim”), kas atrodas šeit: apakša. Mēs esam ieguvuši visu galveno padomu kopsavilkumu, kā saglabāt drošību tiešsaistē, par kuriem šajā rakstā diskutēsim.

Kāpēc ir tik svarīgi saglabāt drošību tiešsaistē?

Nu, internets vienkārši nav tāds, kāds tas bija agrāk. Tas nenozīmē, ka pirms apmēram 15 gadiem nebija neviena kiberdraudējuma, taču vidusmēra tiešsaistes lietotājam parasti bija vieglāk saglabāt drošību tīmeklī. Šodien to ir mazliet grūtāk izdarīt. Kamēr internets kļuva modernāks, tāpat arī hakeru izmantotā taktika.

Pašlaik tiek gaidīts, ka tīmeklī savienotas ierīces kļūs par milzīgiem kiberuzbrukumu un ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumu mērķiem. Turklāt ir ļoti iespējams, ka nākamajos gados mēs arvien vairāk un vairāk redzēsim kiberuzbrukumus un kibernoziegumus, jo šāda veida nelikumīgas darbības ir kļuvušas daudz ienesīgākas nekā liela nelegālā narkotiku tirdzniecība. Atkal pētījumi jau parādīja, ka hakeru uzbrukums notiek ik pēc 39 sekundēm, tāpēc tas nav īsti pārsteidzoši

Kopumā visi pieejamie dati parāda tikai vienu – vai nu jūs iemācāties, kā saglabāt drošību tiešsaistē, vai arī galu galā zaudējat naudu kiberuzbrukumā vai identitātes zādzības upurī..

Šeit ir 10 labākie veidi, kā mūsdienās saglabāt drošību tiešsaistē

Lai gan ir daudz veidu, kā saglabāt drošību tiešsaistē, mēs esam nolēmuši koncentrēties uz 10 efektīvākajiem veidiem:

1. Nelietojiet publisku WiFi sensitīvām lietām

To ir grūti izdarīt – mēs zinām. Publiskais WiFi ir turpat, kad tas jums nepieciešams, un tas piedāvā ātru, bezmaksas piekļuvi tīklam.

Bet šī ērtā pieeja prasa izmaksas – diezgan lielas: jūsu personiskā un finansiālā informācija. Saskaņā ar statistiku aptuveni 24% no visiem WiFi karstajiem punktiem vispār neizmanto drošu šifrēšanu. Procentuālais daudzums varētu šķist ne tik slikts, bet ņemiet to vērā – tiek lēsts, ka līdz 2020. gadam visā pasaulē būs aptuveni 432 miljoni karsto punktu. Tātad tas nozīmē, ka aptuveni 100 miljoni karsto punktu ir nenodrošināti.

Ja jūs izmantojat šādu WiFi tīklu, ikviens var noklausīties jūsu savienojumus, lai redzētu, ko jūs darāt tiešsaistē. Ja tas notiktu, jebkurš hakeris varētu viegli nozagt no jums visu nepieciešamo informāciju, piemēram, jūsu:

 • Bankas konta rekvizīti
 • Kredītkaršu numuri
 • Pieteikšanās akreditācijas dati

Un, lai gan vairums karsto punktu izmanto WPA2, jūs joprojām nevarat ļaut sargāt. Jums faktiski vajadzētu būt uzmanīgiem, arī izmantojot drošu publisko WiFi – neatkarīgi no tā, vai tas ir viesnīcā, restorānā vai pat mājās. Kāpēc? Tā kā jau tika parādīts, ka pat WPA2 ir uzņēmīgs pret noteikta veida kiberuzbrukumiem. Paredzēts, ka WPA3 novērsīs šo problēmu, taču, iespējams, paies vēl daži gadi, līdz tā tiks plaši pieņemta – līdz vietai, kur tā kļūst par prasību – jo šobrīd tā ir izvēles sertifikācija.

Ko jūs varat darīt? Galu galā jūs varat ne tikai pārtraukt izmantot WiFi.

Jums tas nav jādara. Jums tikai jāpārliecinās, ka neizmantojat publisku WiFi (drošu vai nenodrošinātu), lai piekļūtu sensitīvai informācijai. Ideālā gadījumā to vajadzētu izmantot tikai regulārai tiešsaistes pārlūkošanai. Nelietojiet to, lai pārbaudītu savu e-pastu, bankas kontu vai sociālā medija profilu (-us). Ja jums tas patiešām jādara, izmantojiet savu datu plānu.

Tomēr, ja vēlaties labāku variantu, apsveriet iespēju izmantot VPN (mēs to apspriedīsim 3. padomē). Pakalpojums var nodrošināt jūsu tiešsaistes savienojumus karstajos punktos bez šifrēšanas, lai nodrošinātu, ka netiek atklāti jūsu privātie dati.

2. Iestatiet savas ierīces uz “Aizmirst” WiFi tīklus

Daudzas ierīces (īpaši mobilās ierīces) pēc noklusējuma ir iestatītas automātiski atjaunot savienojumu ar pazīstamiem WiFi tīkliem. Tātad, ja jūs apmeklējat drauga vietu, izveidojat savienojumu ar viņa WiFi tīklu un pēc divām dienām atkal apmeklējat viņu, ierīce automātiski izveidos savienojumu ar viņu tīklu.

Ērti, pareizi?

Tas noteikti ir, bet arī diezgan bīstami. Kāpēc? Tā kā kibernoziedznieki var iestatīt viltotus WiFi tīklus, lai maldinātu jūsu ierīci un mēģinātu to nejauši izveidot savienojumu ar tiem. Pats sliktākais – viņiem tas nav īpaši sarežģīts process.

Pieņemsim, ka jūs ejat uz bāru, izdzerat alu un izmantojat WiFi. Aizejot, jūs automātiski atvienojaties no tīkla. Bet, kamēr funkcija “atcerēties” ir ieslēgta, jūsu ierīce turpinās raidīt signālu, kas jautā tuvumā esošajiem WiFi tīkliem, vai tiem ir tāds pats SSID (WiFi tīkla nosaukums) kā joslas tīklājam.

Viss kibernoziedznieks, kas šajā gadījumā būtu jādara, ir izmantot ierīci, kas var skenēt jūsu ierīces pārraidītos SSID un pēc tam pārraidīt tos kā savus – efektīvi liekot ierīcei uzskatīt, ka hakeru viltus tīkls ir likumīgs..

Un šeit ir vissliktākā puse – šāds rīks jau pastāv. WiFi Pineapple var palīdzēt hakeriem viegli iestatīt MITM (Man-in-the-Middle) uzbrukumus, un šobrīd tas maksā tikai 200 USD..

Tāpēc ir daudz labāk, ja datori, klēpjdatori un mobilās ierīces aizmirst WiFi tīklus. Ja jūs nezināt, kā, šeit ir saraksts ar noderīgiem ceļvežiem, kurus varat izmantot:

 • MacOS
 • Linux (Ubuntu video)
 • Android
 • iOS
 • Windows 7
 • Windows 8 / 8.1
 • Windows 10

Jums jāzina, ka dažas operētājsistēmas vai ierīces (parasti modernākas) šo funkciju sauc par “Automātisko savienojumu”. Tāpēc noteikti to atspējojiet arī tad, ja pamanāt.

3. Izmantojiet VPN (virtuālo privāto tīklu)

Ja jūs neesat pazīstams ar VPN, tie ir tiešsaistes pakalpojumi, kurus varat izmantot, lai paslēptu savu īsto IP adresi un nodrošinātu tiešsaistes savienojumus, tos šifrējot. Vienkārši sakot, VPN:

 • Pārliecinieties, ka neviens (ne jūsu ISP, ne hakeri, ne valdības uzraudzības aģentūras) nevar redzēt jūsu darbību internetā. Jūsu tiešsaistes saziņa būs pilnībā šifrēta un nodrošināta pret uzraudzību. Jā – pat nenodrošinātā publiskajā WiFi.
 • Neļaujiet iespējamiem kibernoziedzniekiem no jūsu IP adreses uzzināt sensitīvu informāciju par jums (piemēram, kur jūs dzīvojat, kas ir jūsu ISP, kāds ir jūsu pasta kods)..
 • Pārliecinieties, vai varat brīvi izteikties tiešsaistē, un ka jūsu digitālās pēdas zināmā mērā nav izsekojamas.

VPN izmantošana ir ļoti gudrs veids, kā saglabāt drošību tiešsaistē, un tā ir īpaši efektīva metode, ja ievērojat visus citus šajā rakstā aprakstītos padomus..

Vēlaties VPN, kas var palīdzēt jums saglabāt drošību tiešsaistē?

CactusVPN ir tikai jums nepieciešamais pakalpojums. Mēs aizsargājam jūsu datus ar augstākās klases šifrēšanu un piedāvājam piekļuvi ļoti drošiem VPN protokoliem, piemēram, SoftEther un OpenVPN.

Turklāt mēs aprīkojām savus pakalpojumus ar Kill Switch, lai pārliecinātos, ka jūs nekad neesat pakļauts tīmeklim. Mēs arī piedāvājam drošu DNS noplūdes aizsardzību, un, lai pienācīgi aizsargātu jūsu privātumu, mēs neuzglabājam nevienu lietotāja žurnālu.

Mēs piedāvājam piekļuvi lietotājam draudzīgām lietotnēm, kā arī, ja rodas kādas problēmas ar pakalpojumu, mēs nodrošinām arī bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu un 30 dienu naudas atdošanas garantiju..

4. Nodrošiniet ierīces (-u) un pārlūkprogrammu drošību

Viens no labākajiem veidiem, kā saglabāt drošību tiešsaistē, ir pārliecināties, vai ierīcē izmantojat uzticamu pretvīrusu / pret ļaunprātīgu programmatūru. Tas palīdzēs aizsargāt jūs no tiešsaistes draudiem, piemēram, ļaunprātīgiem sīkfailiem, ļaunprātīgas programmatūras, vīrusiem, spiegprogrammatūras, reklāmprogrammatūras utt.

Izvēlēties ir daudz pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras piegādātāju, taču mūsu ieteikumi ir Malwarebytes un ESET.

Papildus pretvīrusu / pretvīrusu programmatūrai vienmēr jācenšas atjaunināt operētājsistēmu. Neaizmirstiet – svarīgus drošības atjauninājumus var izlaist pat mazie sistēmas atjauninājumi. Un pārliecinieties, ka ugunsmūris ir ieslēgts – tas ir papildu drošības slānis, kas ir vērts.

Kas attiecas uz jūsu pārlūkprogrammu, jums jāapsver skriptu bloķētāju izmantošana – būtībā paplašinājumi, kas neļauj neatļautiem skriptiem sākt darboties, kad piekļūstat ēnas vai ļaunprātīgai vietnei. Piemēram, skriptu bloķējošs paplašinājums var neļaut ļaunprātīgai vietnei ielādēt kriptogrāfijas ieguves skriptu, kas kaitē jūsu CPU, vai arī vietnei liegt rādīt ļaunprātīgas uznirstošās reklāmas.

Pašlaik labākie paplašinājumi, kurus varat izmantot, ir uMatrix un uBlock Origin. Vislabāk tos izmantot kopā, nevis atsevišķi, ja tiešām vēlaties saglabāt drošību tiešsaistē.

5. Neveiciet mijiedarbību ar pikšķerēšanas un surogātpastu

Tā kā pieaug pikšķerēšanas uzbrukumi un surogātpasts veido 45% no visiem tīmeklī nosūtītajiem e-pasta ziņojumiem, tas ir daudz svarīgāk nekā jebkad, lai izvairītos no tiem. Ja to darāt, jūs riskējat nozagt jūsu identitāti, iztukšot savus bankas kontus un sagraut jūsu biznesu.

Surogātpastus parasti ir vieglāk atpazīt nekā pikšķerēšanas e-pastus, jo tie prasa mazāk pūļu. Vājā gramatika, agresīvais tonis un neskaidrais konteksts mēdz būt labs paņēmiens. Arī dažus pikšķerēšanas e-pastus var atpazīt, taču daudzi no tiem parasti ir labāk izstrādāti. Krāpnieki prasa laiku, lai izpētītu savus upurus un personalizētu ziņojumus, lai viņiem būtu lielākas iespējas panākt, lai adresāti sazinātos ar e-pastiem.

Pikšķerēšanas e-pasta piemēri var būt šādi:

 • Kāds izliekas, ka strādā bankā, kurā jums ir konts, apgalvojot, ka jums ir jāpārbauda sava identitāte, daloties ar pieteikšanās akreditācijas datiem vai noklikšķinot uz ļaunprātīgu saiti.
 • Kibernoziedznieks, kas apgalvo, ka ir policists, jurists vai federālais aģents, sakot, ka jūs tur aizdomās par noziedzīgām darbībām un ka jums ir jānoklikšķina uz saites, jāielādē pielikums vai jādalās ar sensitīvu personisko informāciju (piemēram, jūsu sociālās apdrošināšanas numuru) uz atbrīvots no maksām.
 • Hakeris var izlikties par uzņēmuma, kurā strādājat, izpilddirektoru, un mēģināt jūs piespiest jūs instalēt ļaunprātīgu programmatūru (piemēram, atslēgu bloķētājus) uzņēmuma datoros..

Ir vēl daudz citu scenāriju, taču jums rodas ideja – pikšķerēšanas e-pasti var būt ļoti dažādi un – dažreiz – diezgan pārliecinoši. Par laimi ir daži sarkanie karodziņi, uz kuriem varat pievērst uzmanību:

 • Saites, kas jūs nosūta uz “HTTP” vietni, nevis uz “HTTPS” vietni.
 • Saīsinātās saites – piemēram, “https://bit.ly/2siUVoz”, nevis “https://www.cactusvpn.com”,.
 • Kļūdaini vārdi un tīšas gramatiskās kļūdas e-pasta adresē – “[email protected]”, nevis, piemēram, “[email protected]”..
 • Trūkst oficiālu parakstu, kas parasti ir oficiāla e-pasta ziņojuma apakšā no iestādes vai uzņēmuma.
 • Steidzamības sajūta un spiediens, kā arī agresīvs, draudošs signāls, ja neievērojat sūtītāja prasības.
 • Pielikumi, kas nav tādi, par kuriem viņi apgalvo, piemēram, domājams izpildāmais, kas beidzas ar .zip, vai tā saucamais Excel fails, kas faktiski ir .exe fails.

Kopumā, ja kādreiz saņemat surogātpastu vai pikšķerēšanas e-pasta ziņojumus, vienkārši ignorējiet un izdzēsiet tos. Ideālā gadījumā jums jāsazinās ar patieso iespējamo sūtītāju, lai noskaidrotu, vai viņš tiešām jums nosūtīja e-pastu. Jums vajadzētu apsvērt arī iespēju izmantot Stenfordas pikšķerēšanas novēršanas paplašinājumus un, iespējams, sazināties ar varas iestādēm, ja jūsu valsts likumi jums atļauj veikt tiesiskas darbības pret tām.

6. Izmantojiet spēcīgas, atsevišķas paroles

Tāpat kā vairums cilvēku, jūs, iespējams, jau zināt, cik svarīgi ir uzticamai parolei katram jūsu izmantotajam kontam. Bet, lai gan tas ir labi zināms, šķiet, ka cilvēki joprojām neuzklausa. Faktiski statistika rāda, ka aptuveni 86% globālo paroļu ir ārkārtīgi vājas.

Var droši teikt, ka hakeri priecājas par šāda veida ziņām.

Tātad, kas padara labu paroli? Pirms mēs jums piedāvājam dažus padomus, mums jāuzsver viena svarīga lieta: katram kontam ir jābūt atšķirīgai parolei. Viena spēcīga parole, kuru izmantojat visiem kontiem, nav drošākais ceļš. Iedomājieties tikai to – ja šī parole (neatkarīgi no tā, cik spēcīga tā ir) tiktu uzlauzta, kibernoziedznieks iegūtu tūlītēju piekļuvi visiem jūsu kontiem. Ja jums ir vairākas paroles, tiek apdraudēts tikai viens konts.

Vēl kaut kas jums jāzina, ka jums regulāri jāmaina paroles – to darīt ir vienkārši daudz drošāk. Tagad mēs nenozīmē, ka jums tie jāmaina katru dienu (ja vien, protams, nevēlaties), bet jūs, piemēram, varētu mainīt paroles katru mēnesi.

Neatkarīgi no tā, lūk, kas jums jādara, lai izveidotu spēcīgu paroli:

 • Pagatavojiet to ilgi – nelietojiet tikai vienu vārdu. Mēģiniet sastādīt veselu teikumu, ja varat.
 • Ja platforma to atļauj, parolē ar nejaušiem intervāliem iekļaujiet atstarpes.
 • Izmantojiet mazos un lielos burtus nejauši, piemēram: “aBcDeF”.
 • Pievienojiet simbolus (piemēram, “&,”*,” Vai “@”) nejauši starp burtiem vai vārdiem.
 • Centieties nelietot nevienu vārdu no vārdnīcas. Vismaz izvairieties, lai visi paroles vārdi būtu “īsti”. Viens veids, kā to izdarīt, ir mainīt dažus vārdus – “peles” vietā izmantojiet “esuom”.
 • Vienmēr pievienojiet numurus parolē – sākumā, beigās vai jebkur pa vidu.
 • Nelietojiet acīmredzamus aizstājējus. Piemēram, izmantojot “m0u $ e”, nevis “pele”, jūsu parole netiks ievērojami drošāka.
 • Ja vēlaties, mēģiniet padarīt paroli mazliet neaizmirstamu. Piemēram, varat to padarīt par akronīmu frāzei, piemēram, “Mani vecāki jau 5 gadus dzīvo Itālijā”. Tas būtu kaut kas līdzīgs “MphbliIf5y”. Protams, tas, ka pievieno vēl dažus simbolus un ciparus, nesāp.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo, iepazīstieties ar mūsu ceļvedi, kā izveidot spēcīgu paroli.

Runājot par to, kā izsekot visām parolēm, iesakām tās vispirms pierakstīt piezīmju grāmatiņā, kuru glabājat drošā vietā mājās vai bankā. Otrkārt, apsveriet iespēju paroļu pārvaldīšanai izmantot tādus pakalpojumus kā KeePassXC vai Bitwarden.

7. Izvairieties no HTTP vietnēm

Vienmēr vislabāk ir izvairīties no HTTP vietņu izmantošanas – īpaši pirkumiem tiešsaistē -, jo tās vienkārši nav drošas. Tas nav tikai spekulācija – pat Google 2018. gadā sāka atzīmēt visas HTTP vietnes kā nedrošas.

Būtībā, ja vietnē tiek izmantots HTTP, nevis HTTPS, tas nozīmē, ka nav drošības, lai šifrētu jūsu tiešsaistes sakarus ar minēto vietni. Tātad ikviens varēja redzēt, ko jūs tajā darāt. Vai redzat problēmu? Hakerim ir ļoti viegli šādā veidā apdraudēt jūsu paroles, bankas kontus un kredītkartes.

Nē, problēma nav tikai HTTP vietnēs, kas apstrādā maksājumu informāciju. Arī problēma ir HTTP emuāri un forumi. Kāpēc? Tā kā viņi parasti vāc jūsu e-pasta adresi, kad jūs reģistrējaties. Šifrēšanas trūkuma dēļ pastāv iespēja, ka e-pasts var nonākt kibernoziedznieku rokās. Ja tas notiks, jūsu e-pasta adrese kļūs par pikšķerēšanas, pharming un surogātpastu uzbrukumu mērķi.

Kā var uzzināt, vai vietne izmanto HTTPS šifrēšanu? Diezgan vienkārši – šeit ir dažas pazīmes:

 • URL adrese sākas ar “https”, nevis “http”.
 • Adreses joslā tieši pirms URL adreses atrodas zaļa piekaramās atslēgas ikona.
 • Uzņēmuma nosaukums tiek parādīts aiz piekaramās atslēgas ikonas (tomēr ne vienmēr).
 • Acīmredzamākais – pārlūks ļauj jums uzzināt, ka tā nav droša vietne.

Tomēr jums jāzina, ka, lai gan HTTPS vietnes nevar īsti krāpties, parasti nekas netraucē hakeriem izveidot viltotu vietni, kas imitē sākotnējo, un izmantot homogrāfu uzbrukumus, lai maldinātu tiešsaistes lietotājus. Tas, un hakeri vai krāpnieki var vienkārši reģistrēt vietni “legiti” HTTPS sertifikātam un izmantot to, lai, piemēram, nozagtu jūsu kredītkartes datus..

Labs veids, kā pasargāt sevi no šādiem uzbrukumiem, ir vienmēr divreiz pārbaudiet vietnes URL, lai pārliecinātos, ka nav pareizrakstības kļūdu, un izmantojiet paroļu pārvaldniekus, jo viņi automātiski aizpildīs jūsu pieteikšanās akreditācijas datus, ja vietne patiesībā ir īstā. Ja tā ir viltota, viņi parasti to nedarīs.

Kas attiecas uz ļaunprātīgām HTTPS vietnēm, kuras neatdarina citas platformas, ieteicams veikt daudz pētījumu par to, lai pārliecinātos, vai tās patiešām ir likumīgas. Varat arī mēģināt noklikšķināt uz piekaramās atslēgas ikonas, lai iegūtu vairāk informācijas par uzņēmuma sertifikātu.

Ak, un jums vajadzētu arī apsvērt iespēju izmantot skriptu bloķētājus, kurus mēs minējām iepriekš (uMatrix un uBlock Origin). Viņiem netiek garantēts, ka tie 100% pasargās jūs no viltus HTTPS vietnēm, taču viņi vismaz var apturēt ļaunprātīgu skriptu darbību fonā, kad piekļūstat šādām platformām.

8. Ierobežojiet tīmeklī publiski pieejamās privātās informācijas daudzumu

Jūsu tālruņa numura un e-pasta adreses ierakstīšana sociālā multivides lapā ļauj cilvēkiem, kas vēlas iegūt jaunus draugus, vai ieinteresētiem darba devējiem, sazināties ar jums, labi?

Protams, tas var notikt, taču, to darot, kibernoziedzniekiem ir arī ļoti viegli mērķēt jūs ar izkrāpšanu. Nemaz nerunājot par to, ka tieši tā ir informācija, kuru peļņas gūšanas nolūkos pārdod tīmeklī.

Jums vajadzētu arī izvairīties no pārāk daudz informācijas par to, ko jūs darāt, vai atrašanās vietu sociālajos medijos. Lai gan tas varētu dot jums kaut ko parunāt ar draugiem, tas arī sniedz laupītājiem arī diezgan noderīgu informāciju. Piemēram, ja jūs ievietojat attēlu no restorāna un atzīmējat sevi kā tur esošu, jūs būtībā ļaujat zagļiem, ka neesat mājās.

Un tas nerada bailes. Daudzi laupītāji izmantoja informāciju no sociālajiem medijiem, lai plānotu savu priekšrakstu. Turklāt 2011. gadā statistika parādīja, ka aptuveni 80% laupītāju pārbaudīja sociālos medijus, plānojot zādzību. Tas bija pirms kāda laika, taisnība, bet ir maz ticams, ka tagad viss uzlabojās – īpaši tāpēc, ka sociālajos medijos ir vēl vairāk informācijas par jums. Faktiski šķiet, ka sociālie mediji ir daudz populārāki laupītājiem nekā jebkad agrāk.

Protams, mēs nesakām, ka vispār nevajadzētu izmantot sociālos medijus, bet mēģinām ierobežot informācijas daudzumu, ko par jums publiskojat. Vismaz jums jāpārliecinās, ka visi jūsu profili ir iestatīti kā privāti, lai tikai tie cilvēki, kuriem uzticaties, redzētu jūsu izlikto saturu. Protams, jums jāpārliecinās, ka draugu sarakstā nepievienojat nevienu personu, kuru nepazīstat vai kas šķiet viltus, kopētāja profils.

Ak, un, kad runa ir par privātas informācijas kopīgošanu, tajā ir iekļauta arī jūsu IP adrese. Neaizmirstiet – cilvēki no tā var daudz mācīties, piemēram, kurā valstī un pilsētā dzīvojat, un kāds ir jūsu pasta indekss. Tāpēc, piekļūstot tīklam, vienmēr ir ieteicams izmantot VPN – jūsu IP adrese vienmēr tiks paslēpta.

9. Esiet drošs tiešsaistē, neieslēdzot Bluetooth

Parasti īkšķis ir tas, ka Bluetooth vajadzētu ieslēgt tikai tad, ja jums ir nepieciešams koplietot failus ar kādu personu, kuru pazīstat uz vietas. Kad esat pabeidzis, jums nekavējoties jāizslēdz Bluetooth. Kāpēc? Tā kā, ieslēdzot to, var tikt apdraudēta jūsu tiešsaistes drošība.

Diemžēl, kaut arī Bluetooth var būt drošs, tajā ir daudz drošības trūkumu. Jau 2017. gadā tika atklāts, ka kibernoziedznieki var izmantot ievainojamību, lai uzlauztu mobilās ierīces, nevienam nemanot. Gadu vēlāk tika atklāts jauns drošības jautājums, kas ļāva izmantot MITM uzbrukumus, lai nozagtu jūsu kriptogrāfijas atslēgu.

Bet tas ir tikai aisberga redzamā daļa. Bluetooth ir jutīgs pret dažādiem kibernētiskiem uzbrukumiem, piemēram:

 • Bluebugging (var izraisīt nevēlamu surogātpastu)
 • Nūjošana (apdraud jūsu privāto informāciju)
 • Bluesnarfing (var izraisīt nevēlamu savienošanu pārī + ierīces vadības zaudēšanu)

Tāpēc pārliecinieties, ka vienmēr neveicat Bluetooth savienojumu. Ņemiet arī laiku, lai pārliecinātos, ka jūsu ierīce nav “atrasta” caur Bluetooth, ja jūsu izmantotajā platformā tas ir iestatīts.

Ja nezināt, kā ierīcē (-ēs) atspējot Bluetooth, šeit ir daži ceļveži, kas varētu jums palīdzēt:

 • iOS / Android
 • MacOS
 • Ubuntu
 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows 8.1
 • Windows 10

10. Nepārliecieties par cilvēkiem, kurus satiec tiešsaistē

Ja reālajā dzīvē jūs personīgi nepazīstat, labāk nav pārāk atklāti pastāstīt par savu personīgo dzīvi un finanšu / biznesa detaļām, ja tikai ar viņu tikāties un runājāt internetā. Nekad nevar zināt, vai tā ir īsta persona, kas vēlas draudzēties ar kādu, vai tas ir hakeris, krāpnieks vai kāds, kas aiz korporatīvās spiegošanas ir iesaistīts aiz profila.

Neaizmirstiet – viltus sociālo mediju profila iestatīšana nav tik grūti. Daži zagti vai krājuma fotoattēli, vispārīga informācija “Par mani”, vienkārša e-pasta adrese un iededzināmais tālrunis – tas viss ir kibernoziedznieks, lai izveidotu un apstiprinātu viltus profilu.

Kas var notikt, ja tīmeklī dalāties ar pārāk daudz informācijas ar svešinieku, kurš šķiet pietiekami draudzīgs? Dažreiz neko. Bet citreiz pastāv iespēja, ka viss var noiet greizi:

 • Viņi varētu laupīt jūsu emocijas un līdzjūtību, pastāstīt jums nepatīkamu stāstu un pārliecināt jūs vadīt viņiem pienācīgu naudas summu. Pēc tam viņi vai nu mēģina panākt, lai jūs pārsūtītu viņiem vairāk naudas, vai arī visi kontakti ar jums tiek pārtraukti.
 • Persona, kas atrodas aiz konta, varētu mēģināt jūs pievilināt, lai koplietotu ar viņu vērtīgu personisko un finanšu informāciju, piemēram, jūsu sociālās apdrošināšanas numuru, bankas konta vai kredītkartes informāciju vai pat kādu informāciju par jūsu pieteikšanās akreditācijas datiem..
 • Attiecīgā persona varētu būt daļa no sociālās inženierijas loka, kuras mērķis ir apkopot dažādu personisko informāciju par uzņēmumu, kurā jūs varētu strādāt. Viņi to dara, lai labāk personalizētu savus pikšķerēšanas ziņojumus.

Šie ir tikai daži iespējamie scenāriji, taču jums rodas ideja – akli neuzticieties Internetā nevienam, kurš ar jums ir pārāk draudzīgs, it īpaši, ja nekad neesat ar viņiem tikies. Un nē, viņu redzēšana, izmantojot tīmekļa kameru, nenozīmē, ka jūs iepazīsities ar reālu cilvēku. Tīmekļa kameras straume faktiski var būt viltota, un ir daudz programmatūras, kas kādam var palīdzēt to izdarīt.

10 veidi, kā saglabāt drošību tiešsaistē – pieņemsim

Drošība tiešsaistē tiešsaistē ir svarīgāka nekā jebkad mūsdienās, jo drošības draudi ir gandrīz uz katra interneta stūra. Nu, mūsu pētījums rāda, ka visefektīvākie ir šie 10 veidi, kā saglabāt drošību tiešsaistē:

 1. Ja iespējams, izvairieties no publiska WiFi. Ja nevarat, pārliecinieties, ka jūs to neizmantojat tādām lietām kā tiešsaistes banku darbība un e-pasta vai sociālo multivides kontu pārbaudei. Alternatīvi izmantojiet publisko WiFi tikai ar VPN.
 2. Konfigurējiet savas ierīces “aizmirst” iepriekš izmantotos WiFi tīklus, lai tie nejauši netiktu atkārtoti savienoti ar viltus tīklāju, kas uzdodas par tiem..
 3. Vienmēr izmantojiet VPN pakalpojumu tīmeklī – tas var maskēt jūsu īsto IP adresi un šifrēt jūsu tiešsaistes sakarus, pasargājot tos no hakeriem.
 4. Nostipriniet savu ierīci (-es) un tīmekļa pārlūkprogrammas, uzturot tās atjauninātas, izmantojot sistēmas ugunsmūri, instalējot uzticamu pretvīrusu / pretprogrammatūru programmatūru un izmantojot skriptu bloķētājus..
 5. Ja saņemat e-pastus vai ziņojumus, kas šķiet surogātpasta vai pikšķerēšanas mēģinājumi, pilnībā ignorējiet tos.
 6. Pārliecinieties, ka visos jūsu kontos ir spēcīgas paroles, un katram kontam izmantojiet atsevišķu paroli. Paroles pārvaldnieku izmantošana ir arī laba ideja.
 7. Nelietojiet HTTP vietnes vai vismaz neizsaki savu e-pasta adresi vai kredītkartes numuru HTTP vietnēs..
 8. Nelieciet pārāk daudz personiskās informācijas sociālajos saziņas līdzekļos, piemēram, savu kontaktinformāciju vai pašreizējo atrašanās vietu.
 9. Ja pašlaik neizmantojat Bluetooth, izslēdziet to.
 10. Pārāk ātri neuzticieties tiešsaistes svešiniekiem un nedalieties ar viņiem personiskajā un finanšu informācijā, ja nekad neesat viņus satikusi.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map