Aparatūras VPN un programmatūras VPN – kāda ir atšķirība? |


Kas ir aparatūras VPN?

Aparatūras VPN ir ierīces, kas nodrošina VPN funkcijas (piemēram, šifrēšanu / atšifrēšanu un autentifikāciju), un kurām ir īpašs procesors. Turklāt viņi mēdz piedāvāt arī aparatūras ugunsmūra funkcijas.

Aparatūras VPN ir atsevišķi, kas nozīmē, ka viņi visas VPN funkcijas pārvalda paši.

Aparatūras VPN piemērs būtu Zyxel ugunsmūra aparatūras VPN.

Kas ir programmatūras VPN?

Programmatūras VPN ir programmas, kuras instalējat un darbināt savās ierīcēs. Jūs galu galā varat būt vietējie klienti, kas iepriekš instalēti jūsu ierīcē, vai trešo pušu VPN klienti, kurus saņemat no sava VPN pakalpojumu sniedzēja..

Piegādātāja beigās programmatūras VPN ir gan viņu izstrādātais klients, gan tas, ko viņi izveido uz izmantotajiem VPN serveriem. Programmatūra ir atbildīga par savienojumu pārvaldību starp VPN klientu un serveri.

Labs programmatūras VPN piemērs ir mūsu pašu pakalpojums CactusVPN.

Kurš ir piemērots aparatūras VPN?

Ņemot vērā to, kā darbojas VPN aparatūra un cik dārgi tie var būt, tie lielākoties ir piemēroti lieliem uzņēmumiem, kuriem ir jāpiešķir lielam skaitam darbinieku (100+) piekļuves VPN savienojumiem.

Arī aparatūras VPN ir laba izvēle tikai tad, ja jums ir kvalificēts un uzticams IT departaments un ir ieviesta pareiza tīkla drošība..

Vai tad programmatūras VPN ir tikai personām?

Nu, ja jūs vienkārši esat tiešsaistes lietotājs, kurš vēlas paslēpt savu IP adresi un šifrēt tiešsaistes datplūsmu, jums ir daudz labāk, ja izmantojat programmatūras VPN, nevis aparatūras. Tas ir daudz lietotājam draudzīgāks, viegli uzstādāms un rentabls.

Bet programmatūras VPN labi darbojas arī uzņēmējdarbībā – īpaši mazos uzņēmumos, dažreiz pat lielos uzņēmumos atkarībā no izmaksām un jūsu vajadzībām. Galu galā tie ir vienkāršs un intuitīvs veids, kā:

 • Apiet ģeogrāfiskos blokus, kas neļauj darbiniekiem veikt savu darbu.
 • Nodrošiniet VoIP zvanus ar attāliem darbiniekiem, partneriem un klientiem.
 • Nodrošiniet attālinātiem darbiniekiem ātru un drošu piekļuvi jūsu darba tīklam.
 • Veiciet daudz SEO pētījumu.

Aparatūras VPN salīdzinājumā ar programmatūras VPN – kas ir labāks?

Aparatūras un programmatūras VPN atšķirības var būt pārāk tehniskas un sarežģītas, tāpēc mēs centīsimies to saglabāt pēc iespējas vienkāršāku.

Ņemiet vērā, ka šī sadaļa galvenokārt būs piemērota uzņēmumiem, lai gan jūs varētu atrast labu informāciju, ja domājat iegūt aparatūras VPN personīgai lietošanai.

Tātad, lūk, ko katrs VPN tips dara labāk nekā otrs:

1. Programmatūras VPN ir daudz labākas cenas

Ja jūs cerējāt dzirdēt, ka aparatūras VPN ir ļoti pieņemamas un lētas, mums ir sliktas ziņas.

Aparatūras VPN parasti jums maksās jebkur no 100 USD līdz 500 USD – dažreiz pat USD 1000 vai vairāk.

Un, ja jūsu bizness paplašinās un jūs sākat pieņemt darbā arvien vairāk cilvēku, jums acīmredzot būs jāiegūst papildu aparatūras VPN, iespējams, dubultojot vai trīskāršot sākotnējās izmaksas.

Ir daži aparatūras VPN, kurus varat iegūt par mazāk nekā 100 ASV dolāriem, taču tie acīmredzami nav tik jaudīgi kā dārgākie. Tās var būt laba izvēle mājas tīklam, tomēr būtu daudz ērtāk un vienkāršāk iegūt programmatūras VPN un iestatīt to mājas maršrutētājā..

Savukārt programmatūras VPN mēnesī var maksāt tikai no 4 līdz 7 USD.

“Bet vai man nevajadzēs saņemt vairākus kontus saviem darbiniekiem?”

Tas tiešām ir atkarīgs no tā, cik darbinieku mēs runājam. Piemēram, ja jums ir 20 darbinieku, jums CactusVPN būs jāiegūst tikai četri konti, jo vienā abonementā mēs atļaujam līdz pieciem vienlaicīgiem savienojumiem.

Ja esat brīvmākslinieks, mazs uzņēmums vai vienkārši vidusmēra tiešsaistes lietotājs, tas ir pilnīgi bez prāta – programmatūras VPN ir daudz labāks jūsu makam..

2. Attālā pieeja ar VPN aparatūru ir nedaudz sarežģītāka

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc jebkurš bizness vēlas aparatūras VPN, ir piedāvāt darbiniekiem attālinātu piekļuvi uzņēmuma tīklam. Kad VPN ir izveidots, darbinieki iegūs ātru attālo piekļuvi.

Tomēr uzsvars tiek likts uz vienu reizi.

Attālās piekļuves iestatīšana, izmantojot aparatūras VPN, nepavisam nav vienkārša. Ja jums nav IT personāla, kas zina, ko viņi dara, ne tikai ilgs laiks, lai visu iestatītu, bet arī rodas kļūdas kļūdas, kā rezultātā savienojumi būs mazāk droši..

Izmantojot programmatūras VPN, darbiniekiem būs vieglāk iestatīt attālo piekļuvi. Vienīgā nozveja, ka jums jāatrod pakalpojumu sniedzējs, kurš piedāvā piekļuvi šim mērķim paredzētām IP adresēm.

Tā kā šīs adreses nemainās un tās izmanto tikai jūsu darbinieki, varat viņus iekļaut baltajā sarakstā savā tīklā, lai viņiem nodrošinātu piekļuvi. Pēc tam viņi var viegli piekļūt darba failiem, izmantojot VPN šifrētus savienojumus.

3. Drošība ir piemērota abām iespējām

Ja meklējat aparatūras VPN drošību, lielākoties atradīsit neskaidras pretenzijas par to, cik tās ir daudz drošākas nekā programmatūras VPN. Diemžēl nav daudz informācijas, kurā precīzi aprakstīts iemesls.

Mūsu labākais minējums ir tāds, ka aparatūras VPN teorētiski varētu būt drošāki, jo tie piedāvā speciālus savienojumus, turpretī programmatūras VPN izmantošana parasti nozīmē VPN servera kopīgošanu ar desmitiem citu lietotāju.

Pastāv arī apgalvojums, ka hakeri, visticamāk, uzbrūk programmatūras VPN, nevis viņu aparatūras kolēģiem, taču nav datu, kas to dublētu.

Faktiski, ja jums būtu jāpārbauda jaunākās ziņas, jūs redzētu, ka mūsdienās kibernoziedznieki vairāk nodarbojas ar mērķauditorijas atlases aparatūras VPN..

Tomēr aparatūras VPN parasti ir ļoti droši. Viņiem ir iebūvēts ugunsmūris, tie piedāvā SSL šifrēšanu un var atbalstīt spēcīgus protokolus. Jums arī nav jāuztraucas par to, vai VPN sniedzējam ir vai nav reģistrēšanas politika, jo jūs esat vienīgais, kurš pārvaldīs visu.

VPN šifrēšana

Viņu vienīgā problēma ir viņu drošība, ja jūsu komanda VPN nav pareizi konfigurējusi. Hakeri var arī apdraudēt aparatūras VPN, ja viņiem izdodas veiksmīgi atlasīt jūsu biznesu ar pikšķerēšanas un vishing uzbrukumiem.

Tomēr līdzīgu drošības līmeni var iegūt arī ar programmatūras VPN. Jums vienkārši jāizvēlas pakalpojumu sniedzējs, kurš nopietni uztver jūsu privātumu – ideālā gadījumā tas, kas nodrošina militāras pakāpes šifrēšanu, piekļuvi tādiem protokoliem kā IKEv2, SoftEther, L2TP / IPSec un OpenVPN, un tam ir skaidra politika, kas nepieļauj reģistrēšanos..

Turklāt programmatūras VPN var ietvert citas noderīgas funkcijas, kas aizsargā jūsu datus un privātumu, piemēram, iebūvēto aizsardzību pret DNS noplūdi un Kill Switch..

Pats labākais – jums nav jāuztraucas par to, ka jūs vai jūsu komanda pieļaujat kļūdas, kas var apdraudēt jūsu drošību.

4. Aparatūras VPN var būt ātrāks, bet ne vienmēr

Viens no pievilcīgākajiem aparatūras VPN pārdošanas punktiem ir to lielais ātrums. Domājams, ka aparatūras VPN būtu daudz ātrāks nekā programmatūras VPN, jo tie neveic programmatūras šifrēšanas un tunelēšanas procesus, kas var apgrūtināt ierīces centrālo procesoru.

Tā vietā aparatūras VPN ir savi CPU, tāpēc jums nav jāuztraucas par VPN savienojumiem, kas palēnina jūsu tīkla vai ierīču darbību, atņemot CPU ciklus no citām lietojumprogrammām, kurām tie nepieciešami.

Izklausās diezgan labi, vai ne?

Ir jāņem vērā tikai viena lieta – tas bija agrāk pirms daudziem gadiem.

Šodien ne tik daudz.

Patiesībā tagad ir ierīces (pat mobilie tālruņi), kurām ir pietiekami spēcīga aparatūra, lai tās varētu apstrādāt VPN savienojumus virs visiem pārējiem darbinātajiem procesiem..

Ja sajaukumam pievienojat jaudīgu joslas platumu, arī ar VPN programmatūru varat iegūt pienācīgu ātrumu.

Viedais DNS ātrums

Protams, lūdzu, paturiet prātā, ka, pat ja tas viss pastāv, joprojām pastāv iespēja, ka programmatūras VPN gadījumā jūs zaudēsit ātrumu atkarībā no tā, cik tālu esat no servera, kādu šifrēšanu izmantojat un neatkarīgi no tā, vai jūsu ugunsmūris ir vai nav. traucē VPN savienojumus (cita starpā).

Kopumā, ja jums nav jāslēpj darbinieku ģeogrāfiskā atrašanās vieta vai jāatbloķē saturs un tiešsaistes pakalpojumi, un ātrums jums ir ļoti svarīgs, aparatūras VPN varētu darboties labāk. Tomēr, pirms sākat tērēt daudz naudas aparatūras VPN, varētu būt laba ideja dot programmatūras VPN..

5. Aparatūras VPN nav tik draudzīgi lietotājam kā programmatūras VPN

Runājot par aparatūras VPN salīdzinājumā ar programmatūras VPN, vienkārši nevar noliegt, ka aparatūras VPN prasa daudz vairāk tehnisko zināšanu..

Būtībā ar aparatūras VPN jums nav lietotāja saskarnes, uz kuru var paļauties. Tātad jums vai jūsu IT komandai tas būs manuāli jākonfigurē visiem lietošanai.

Ja jūsu IT personālam nav īstas pieredzes ar aparatūras VPN, viņiem būs nepieciešama papildu apmācība. Un tas, iespējams, notiks, jo aparatūras VPN parasti ir atšķirīgi konfigurācijas un pārvaldības iestatījumi nekā korporatīvajiem maršrutētājiem un ugunsmūriem.

Turklāt, iestatot aparatūras VPN, jums būs pareizi jākonfigurē viss tīkls, lai to pielāgotu. Arī jūsu IT komandai tas būs pastāvīgi jāuzrauga un jāveic apkope, lai pārliecinātos, ka viss darbojas labi.

Ak, un komandai regulāri būs jāpārbauda arī ražotāja vietne. Ja viņi izlaiž kādus atjauninājumus, jūsu komandai tie būs manuāli jāpielieto, kas var būt sarežģīti atkarībā no tā, cik sarežģīta ir aparatūra. Turklāt tas var izraisīt traucējumus uzņēmuma mērogā.

Tomēr programmatūras VPN ir ārkārtīgi vienkāršs. Jums vienkārši nepieciešams lejupielādēt un instalēt klientu no VPN pakalpojumu sniedzēja, palaist to un izvēlēties VPN serveri. Par pārējo rūpējas VPN sniedzējs.

Tas ir viss, kas tam ir. Pat atjauninājumi tiek apstrādāti automātiski. Parasti klients jums nosūtīs paziņojumu, norādot, ka ir pienācis laiks atjaunināt to uz jauno versiju.

Turklāt pat tad, ja jūs vai kāds no jūsu darbiniekiem joprojām nezināt, kā izmantot programmatūras VPN, vairums pakalpojumu sniedzēju piedāvā diennakts atbalstu vai tiešsaistes zināšanu bāzi, kuru varat izmantot, lai ātri atrastu nepieciešamo risinājumu.

6. Programmatūras VPN nodrošina daudz labāku mērogojamību

Ja jums ir jāplāno jūsu bizness, izmantojot programmatūras VPN, jums vienkārši jāiegūst papildu konts jaunajiem darbiniekiem – tas ir vienkārši un nemaksā daudz naudas. Un, ja jūs saņemat abonementu ar vairākiem vienlaicīgiem savienojumiem, jūs varat mērogot daudz ātrāk un lētāk.

Izmantojot aparatūras VPN, jums būs jāiegūst aparatūras papildinājumi, kas atbalsta nepieciešamo izaugsmi (piemēram, papildu VPN sesijas), vai arī jums būs jāiegūst jauns modelis.

Veicot pēdējo, jums būs jāiztērē vēl vairāk naudas, un nauda, ​​ko iepriekš iztērējāt aizvietojamajam aparatūras VPN, tiks diezgan daudz iztērēta, ja neatradīsit tam citu lietojumu.

Ak, un neaizmirstiet, ka jūsu IT darbiniekiem, iespējams, būs nepieciešams vairāk laika, lai pielāgotos jaunajam aparatūras VPN – nemaz nerunājot par to, ka viņiem būs vēlreiz jāpārdomā uzņēmuma tīkla vide, ja jaunais VPN pārāk atšķiras no vecā..

Nepieciešams uzticams, drošs programmatūras VPN risinājums?

Mēs esam saņēmuši jūsu atbalstu.

CactusVPN nodrošina visaugstāko šifrēšanu ar piekļuvi ļoti drošiem VPN protokoliem. Mēs arī aprīkojām savu pakalpojumu ar Kill Switch un Apps Killer, kā arī DNS aizsardzību pret noplūdi.

Ak, un mēs ieviešam stingru aizliegumu reģistrēties, lai jūsu privātums vienmēr būtu drošs.

Un, ja jūsu uzņēmumam ir nepieciešams VPN, mums jāpiemin, ka CactusVPN ir ļoti pielāgojams. Faktiski jūs varat vienlaikus savienot līdz piecām ierīcēm vienu abonēšanas plānu. Tas, un jūs varat instalēt mūsu pakalpojumu populārākajās platformās.

Turklāt, ja jums nepieciešama palīdzība, mēs esam pieejami visu diennakti.

Izklausās labi?

Lietotne CactusVPN

Tad dodieties uz priekšu un izmēģiniet mūsu pakalpojumus – mēs piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu. Jums nav jāsniedz nekāda kredītkartes informācija, un jūs piekļūstat visām funkcijām.

Turklāt, ja pakalpojums nedarbojas, kā reklamēts, mēs nodrošinām arī 30 dienu naudas atdošanas garantiju.

Aparatūras VPN un programmatūras VPN – apakšējā līnija

Aparatūras un programmatūras VPN sasniedz līdzīgu mērķi, taču starp tām ir acīmredzamas atšķirības:

 • Aparatūras VPN ir īpaša, atsevišķa ierīce ar īpašu procesoru, kas apstrādā VPN funkcijas.
 • Programmatūras VPN ir vietēja vai trešās puses lietojumprogramma, kuru konfigurējat vai instalējat ierīcē, lai palaistu VPN savienojumus – vai nu serverī, kas jums pieder, vai VPN sniedzēja serverī..

Ņemot vērā visu iepriekš minēto – labāks risinājums ir aparatūras VPN un programmatūras VPN?

Tas tiešām ir atkarīgs no jūsu vajadzībām. Ja jums ir liels bizness, ja jums ir prasmīga IT komanda un vēlaties pārliecināties, vai jums ir īpaši VPN savienojumi, aparatūras VPN ir laba iespēja.

Bet, ja jūs vienkārši vēlaties šifrēt tīmekļa trafiku vai savienojumus ar darba tīklu, nevēlaties nodarboties ar sarežģītu, laikietilpīgu iestatīšanas procesu un drīzāk izvairītos tērēt aparatūrai vairāk nekā 100 USD vai 500 USD, programmatūras VPN ir daudz labāka izvēle.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map