Kā darbojas VPN? |


Bet pirms mēs to sasniedzam, pārskatīsim, kas ir VPN, un pēc tam parādīsim (kopā ar ilustrācijām), kā jūs izjūtat tiešsaistes savienojumu bez un bez VPN – lai labāk izprastu, kā pakalpojums darbojas.

Kas ir VPN?

VPN (virtuālais privātais tīkls) ir pakalpojums, kuru varat izmantot, lai aizsargātu personisko informāciju un tiešsaistes trafiku internetā. Būtībā pakalpojums izveido drošu, šifrētu savienojumu starp jūsu ierīci un VPN serveri. Visi jūsu tīmekļa savienojumi notiek caur jūsu ISP, taču viņi tos vairs nevar pārraudzīt. Jūsu reālā IP adrese ir arī paslēpta.

Kā jūs izveidojat savienojumu ar Web bez VPN

Šeit ir precīzi parādīts, kā notiek savienojums ar internetu:

Neaizsargāts savienojums ar internetu

Ātri kļūst acīmredzams, ka ikreiz, kad izveidojat savienojumu ar tīmekli, jūsu dati un trafiks caur ISP notiek lasāmā formātā, kas nozīmē, ka viņi būtībā var redzēt visu, ko darāt tiešsaistē – ko meklējat, kādus failus lejupielādējat, kādām vietnēm piekļūstat, un tā tālāk.

Dažiem no jums tas, iespējams, nerada lielas bažas, bet ņemiet to vērā – daudziem ISP ir jāievēro datu saglabāšanas likumi, tāpēc viņiem ir jāuzglabā lietotāju dati (jā, tas ietver arī jūsu tīmekļa darbības) un jādalās tajā ar varas iestādēm un valdības aģentūras. Tādās vietās kā ASV viņi pat var pārdot šo informāciju trešo personu reklāmdevējiem.

Bez tam hakeri ir vēl viens drauds, jo viņi var noklausīties jūsu savienojumus (īpaši nenodrošinātos tīklos) un nozagt jūsu privātos datus. Kad viņi to izdarījuši, viņi var to izmantot, lai nozagtu no jums naudu, vai izdarīt identitātes zādzības, vai arī vienkārši izsolītu to tīmeklī. Ak, un neaizmirsīsim par uzraudzības aģentūrām, kuras var brīvi sekot līdzi visiem jūsu tiešsaistes paradumiem.

Un tas nav viss – jūsu personiskie dati un tiešsaistes trafiks nav vienīgās lietas, kas tiek atklātas tīmeklī bez VPN. Tiek atklāta arī jūsu IP adrese un – attiecīgi – arī jūsu ģeogrāfiskā atrašanās vieta.

Vai nedomājat, ka par to būtu jāuztraucas? Nu padomājiet par to šādā veidā – daži cilvēki faktiski var izmantot jūsu atklāto IP adresi, lai savāktu ar to saistīto informāciju, piemēram, valsti un pilsētu, kurā dzīvojat. Dažās situācijās kibernoziedznieki pat varētu uzzināt, kurš ir jūsu ISP, vai vienkārši izmantojiet savu IP adresi, lai vadītu mērķtiecīgus uzbrukumus savām ierīcēm un maršrutētājiem.

Turklāt, ja atrodaties valstī, kurā vilinoša darbība ir saistošs juridisks objekts, jūsu ISP var jums vai nu nosūtīt brīdinājumu, ja viņi noķer jūs ar straumēšanas failiem, vai arī viņi var vienkārši pārsūtīt jūsu informāciju autortiesību aģentūrām, kā rezultātā jūs varat saņemt :

 • DMCA paziņojumi
 • Milzīgi naudas sodi
 • Cietuma teikumi

Kā jūs izveidojat savienojumu ar Web, izmantojot VPN

Lūk, kā jūsu savienojums ar internetu izskatās, ja izmantotu VPN:

Kā darbojas VPN diagramma

Būtībā jūs izmantojat VPN klientu, lai izveidotu savienojumu ar VPN serveri, kuru pēc tam izmantojat piekļuvei tīklam. Ienākošo trafiku uz jūsu ierīci nosūta caur VPN serveri un klientu. Tas ir diezgan svarīgi VPN savienojumu darbībai.

Tā kā starp jums un VPN serveri ir izveidots šifrēts tunelis, jūsu ISP (vai kāds cits šajā sakarā) nevar pārraudzīt jūsu tiešsaistes trafiku un datus. Informāciju atšifrēt var tikai tās ierīces, kas atrodas katrā VPN tuneļa galā (jūsu ierīces VPN klients un VPN serveris), jo tikai tās to var šifrēt. Arī VPN serveris aizstās jūsu IP adresi ar savu, tiklīdz savienojums būs izveidots, efektīvi slēpjot jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu tiešsaistē.

Kopumā, atšķirībā no piekļuves tīklam bez VPN, to darot, izmantojot VPN, jūs varat izbaudīt privātu pārlūkošanu, mieru, zinot personisko informāciju, un neierobežotu piekļuvi jebkuram saturam (jo IP adreses slēpšana nozīmē, ka varat apiet kaitinošos ģeogrāfiskos blokus un ugunsmūrus).

Kā darbojas VPN?

VPN paļaujas uz VPN klientu, VPN serveri (-iem) un VPN šifrēšanas protokoliem, lai piedāvātu vienmērīgu, drošu tiešsaistes pieredzi. Klients izveido drošu savienojumu ar serveriem, un abi no tiem šifrē un atšifrē jūsu tiešsaistes datus un trafiku, izmantojot dažāda veida VPN protokolus..

Šis ir īss visa procesa pārskats:

 1. Lai izveidotu savienojumu ar VPN serveri, jūs izmantojat VPN klientu. Kad jūs to darāt, klients sāk šifrēt jūsu datus.
 2. VPN klients izveido savienojumu ar atbilstošo serveri, izmantojot jūsu ISP, un izveido VPN “tuneli”.
 3. VPN serveris aizstāj jūsu IP adresi ar savu (tādējādi slēpjot jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu), sāk atšifrēt no jums saņemtos datus un pārsūta jūsu savienojumus ar Web.
 4. Tiklīdz VPN serveris saņem tiešsaistes datus, kurus pieprasījāt no dažādiem tīmekļa serveriem, tas tos šifrē un caur jūsu ISP nosūta atpakaļ uz ierīci..
 5. Kad VPN klients saņem ienākošo trafiku, tas to atšifrē jums.

Tas ir diezgan daudz, kā VPN palīdz privātā pārlūkošanā un kā viņi darbojas. Lai arī viss process varētu šķist ilgs laiks, tas parasti notiek gandrīz uzreiz.

Kā darbojas VPN klienti?

VPN klienti ir programmatūra, ko VPN pakalpojumu sniedzēji nodrošina saviem lietotājiem, lai viņi varētu ērti palaist VPN pakalpojumus savās ierīcēs. VPN klienti parasti strādā vairākās ierīcēs un operētājsistēmās, un tos ir viegli uzstādīt.

Parasti lietotājiem vienkārši jāpalaiž klients un jāizvēlas serveris, ar kuru viņi vēlas izveidot savienojumu. Turklāt viņi varētu pielāgot noteiktas savienojuma iespējas, piemēram, izvēlēties starp TCP un UDP vai VPN protokolu, kuru viņi vēlas izmantot.

Kad lietotājs izvēlas serveri, klients izveidos savienojumu un sāks šifrēt visus savienojuma pieprasījumus, ko lietotājs nosūta tīmeklim..

Kas ir VPN klienta programmatūra

Tomēr ne visas ierīces piedāvā atbalstu VPN klientiem, piemēram, spēļu konsoles un daži viedie televizori. Tādā gadījumā vispirms maršrutētājā ir jāveido VPN savienojumi. Tādā veidā jebkura ierīce, kas izveido savienojumu ar tīmekli, izmantojot maršrutētāju, kurā iespējots VPN, to darīs, izmantojot VPN nodrošinātus savienojumus..

Tagad klientu lietojumprogrammas nav vienīgās, kas pastāv. Papildus VPN pakalpojumu sniedzēju izstrādātajiem klientiem, jums ir arī VPN protokola klienti. Piemēram, OpenVPN ir savs klients, tāpat kā SoftEther. Tomēr VPN protokola klienti mēdz būt nedaudz sarežģītāki un patiesībā nepiedāvā daudz platformu savietojamību, tāpēc daudzi tiešsaistes lietotāji dod priekšroku klienta lietotņu vietā.

Turklāt dažkārt VPN klienti nav pat lietojumprogrammas – tikai VPN protokoli vai klienti, kas ir integrēti operētājsistēmā. Windows VPN platforma ir labs piemērs tam. Tomēr ir vērts pieminēt, ka šīs iespējas ir vairāk pašrocīgi un nav 100% uzticamas.

Kā VPN darbojas mobilajā ierīcē?

Tas, kā VPN darbojas mobilajā telefonā, ir diezgan līdzīgs tam, kā darbojas VPN klients. Vienīgā atšķirība ir tā, ka jums mobilajā ierīcē ir jālejupielādē un jāinstalē VPN lietotne – parasti caur iTunes vai Google Play.

Ja VPN pakalpojumu sniedzējam nav strādājoša mobilā klienta, viņš parasti jums piedāvā piekļuvi pamācībām, kas parāda, kā iestatīt manuālu savienojumu.

Kā darbojas VPN tuneļi un šifrēšana?

VPN paļaujas uz šifrēšanu, lai nodrošinātu jūsu tīmekļa savienojumus un ienākošo trafiku, ko saņemat no interneta. Vienkārši sakot, šifrēšana ir veids, kā pārveidot datus no lasāmā formāta uz kodētu. Tikai tā persona / ierīce, kurai ir atšifrēšanas atslēga (šajā gadījumā tas ir VPN klients un VPN serveris), var pārveidot datus atpakaļ lasāmā formātā.

Tas būtībā ir tāds, kā darbojas VPN šifrēšana.

VPN protokols

Runājot par VPN tuneļa darbību, padomājiet par to kā privātu tīklu, kas izveidots starp jūsu ierīci un VPN serveri. Ikviens, kas atrodas ārpus tuneļa (interneta pakalpojumu sniedzēji, novērošanas aģentūras, hakeri), nevar palūkoties tajā.

Tagad tas, cik spēcīga ir VPN šifrēšana, ir atkarīgs no VPN protokola, ko izmanto VPN programmatūra. Mazāk jaudīgi šifrējumi nodrošina ātrāku ātrumu, taču ir mazāk droši, savukārt jaudīgāki protokoli šifrēšanas / atšifrēšanas procesa dēļ var nedaudz palēnināt jūsu ātrumu. Parasti šie ir visbiežāk izmantotie VPN protokoli:

 • PPTP
 • IKEv2
 • SoftEther
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • OpenVPN

Grunts līnija – šifrēšana ir veids, kā VPN nodrošina drošību tiešsaistē, kā VPN slēpj jūs un jūsu datplūsmu internetā un kā VPN tur hakerus.

Kā darbojas VPN serveri?

Kā darbojas VPN serveris, ir diezgan vienkārši – tas saņem šifrētu trafiku no jūsu ierīces, to atšifrē un pārsūta uz internetu. Pēc tam tas šifrē datus, ko tas saņem no tīmekļa, un nosūta jums atpakaļ. Pēc tam datus par jums atšifrē VPN klients.

VPN serveri

Ja jums ir interese, kas ir VPN serveri, tie principā ir normāli serveri, kas ir konfigurēti ar VPN programmatūru un kuriem ir vairāk loģisko un komunikāciju portu. VPN pakalpojumu sniedzēji mitina savus pakalpojumus šajos serveros un piegādā tos patērētājiem. Ar VPN programmatūru tiks apstrādāta arī piekļuves kontroles mehānika un nodrošināti klienta / servera savienojumi, izmantojot dažāda veida VPN protokolus.

Arī savienojums ar šādu VPN serveri nozīmē to, kā VPN maina jūsu IP adresi. Kad esat izveidojis savienojumu ar to, jūsu ISP piešķirtā IP adrese tiek nekavējoties aizstāta ar VPN servera IP adresi. Tātad jebkurai vietnei, kurai piekļūstat, kad ir izveidots savienojums ar VPN serveri, būs redzama tikai VPN servera IP adrese.

Meklējat labu VPN?

Mēs šeit, CactusVPN, esam ieguvuši jums piemērotu risinājumu – augstākās klases VPN pakalpojums, kas lepojas ar jaudīgu AES šifrēšanu, 6 VPN protokoliem, no kuriem izvēlēties, un nepierakstīšanās politiku. Ak, un mēs piedāvājam arī 28 un vairāk ātrgaitas serverus (no kuriem 9 ir P2P atbalsts) un ar platformu saderīgas lietotnes.

Papildus ne tikai visaugstākajai drošībai un privātumam, mēs piedāvājam arī citus labumus, piemēram, viedais DNS pakalpojums, kas palīdz atbloķēt vairāk nekā 300 pasaules ģeogrāfiski ierobežotas vietnes, Killswitch, kas nodrošina jūsu drošību vienmēr tiešsaistē, un neierobežots joslas platums..

Vajadzīgs laiks, lai izlemtu?

Nu kā jūs to darāt, izmēģinot mūsu pilnīgi bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu? Nav nepieciešama kredītkartes informācija, un jums ir jāizmanto visas mūsu pakalpojuma iespējas.

Un ir arī vairāk – tiklīdz jūs kļūstat par CactusVPN lietotāju, izvēloties vienu no mūsu abonementiem, kas draudzīgi budžetam, jūs joprojām saņemat mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantiju.

Secinājums

Tātad, kā darbojas VPN? Nu, šeit ir īsa versija – programmatūra šifrē jūsu savienojuma pieprasījumus ar VPN serveri un tīmekļa informāciju, kuru serveris jums nosūta atpakaļ, tādējādi pārliecinoties, ka jūsu ISP (kurš ir starpnieks starp jums un VPN serveri) nevar pārraudzīt. ko jūs darāt vai piekļūstat internetā.

Turklāt, kad izveidojat savienojumu ar VPN serveri, jūsu ISP piešķirta IP adrese tiek aizstāta ar servera adresi, efektīvi slēpjot jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu (un visu citu informāciju, kas saistīta ar jūsu IP adresi), kad esat tiešsaistē..

Kopumā VPN ir daudz izmantojami, un, piekļūstot tīmeklim, vienmēr ir ieteicams paļauties uz to – neatkarīgi no tā, vai vēlaties baudīt uzlabotu privātumu, aizsargāt savus datus no hakeriem vai piekļūt ierobežotam saturam..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me