Kā nodrošināt bezvadu internetu mājās (17 padomi)


Kāpēc vispirms drošs mājas WiFi? Vai tas nav jau droši lietojams?

Tas ir atkarīgs no. Jūs, iespējams, pavadīsit visu savu dzīvi, nekad nesaskaroties ar drošības problēmu vai kiberuzbrukumu, vai arī jūs, iespējams, nebūsit tik neveiksmīgs, lai uz to vērstu kibernoziedznieki, kuri uzzināja, ka jūsu WiFi drošība ir ļoti nožēlojama. Ja tas notiek, viņi var ieklausīties jūsu WiFi satiksmē un nozagt slepenus finanšu un personiskos datus, ko viņi no jums vēlas.

Diemžēl otrais scenārijs ir tālu no spekulācijām. Kā šķiet, miljoniem WiFi tīklu faktiski tiek uzlauzti. Un, kā redzams šajā rakstā, mājas WiFi tīkla uzlaušana nav tik sarežģīta.

Lai izvairītos no kaut kā tā, vislabāk ir veikt atbilstošus pasākumus. Tomēr neuztraucieties – jums nevajadzēs veikt daudz pētījumu, izsijājot daudzus rakstus un e-grāmatas, jo visu nepieciešamo informāciju mēs jau esam ieguvuši šeit.

Šeit ir precīzi norādīts, kā mājās droši nodrošināt WiFi

1. Mainiet sava tīkla SSID

Ja jūs nezināt, kas ir SSID (pakalpojumu kopas identifikators), tas galvenokārt ir jūsu WiFi tīkla nosaukums. Pēc noklusējuma maršrutētāja SSID būs viens no šiem:

 • Zīmola nosaukums un / vai maršrutētāja modelis, ja maršrutētāju iegādājāties tieši no ražotāja.
 • Jūsu ISP vārds, ja no tā saņēmāt maršrutētāju.

Ja tīkla nosaukums atspoguļo maršrutētāja modeli, tas var būt drošības risks. Kāpēc? Tā kā hakeris varēja redzēt SSID un tiešsaistē vienkārši meklēt maršrutētāja rokasgrāmatu. Ja neesat mainījis noklusējuma pieteikšanās akreditācijas datus (kā mēs apspriedīsim nākamajā padomā), kibernoziedznieks šo informāciju var atrast rokasgrāmatā un izmantot to, lai ielauzītos maršrutētāja konsolē..

Ja tīkla SSID ir tikai jūsu ISP vārds, tas nav tik slikti, bet tas joprojām ir konfidencialitātes noplūde. Ļoti prasmīgs krāpnieks var izmantot daudz laika, piemēram, izmantojot šo informāciju, lai nosūtītu pikšķerēšanas uzbrukumus uz jūsu ISP, lai nozagtu slepenu informāciju par jums. Protams, tas nav kaut kas pārāk iespējams, bet vienmēr pastāv risks – un nav vērts to uzņemties.

Tāpēc vislabāk ir vienkārši pārdēvēt savu WiFi tīklu. Jums nav jāizdomā kaut kas pārāk izdomāts – nekādi politiski joki, īsti vārdi un adreses, kā arī joki vai atsauces, kas varētu atņemt jūsu identitāti. Vienkārši turiet to pēc iespējas mīlīgāku, lai tas nepiesaistītu uzmanību.

2. Neuzglabājiet noklusējuma paroli un lietotājvārdu

Gandrīz katrs maršrutētājs ir aprīkots ar noklusējuma paroli un lietotājvārdu. Maršrutētāju īpašniekiem tas ļauj ātri piekļūt maršrutētāja vadības panelim, taču hakeriem ir arī viegli ielauzties maršrutētājos. Iedomājieties tikai to – daži kibernoziedznieki varētu vienkārši lejupielādēt maršrutētāja rokasgrāmatu PDF formātā tīmeklī un izmantot tajā sniegtos pieteikšanās akreditācijas datus, lai ielauztos konkrētā maršrutētājā.

Diezgan bailīgi, vai ne?

Tieši tāpēc jums jāmaina lietotājvārds un parole – tūlīt, ja iespējams. Ja nezināt, kā nākt klajā ar spēcīgām parolēm, iedvesmai varat izmantot rokasgrāmatu, kuru mēs uzrakstījām par šo tēmu. Jūs pat varat izmantot tur esošo informāciju, lai izveidotu arī drošu lietotājvārdu. Būtībā šīs ir galvenās idejas:

 • Ja iespējams, izmantojiet atstarpes.
 • Nelietojiet vārdnīcas vārdus. Ja jūs izmantojat īstus vārdus, vienkārši apgrieziet tos.
 • Sajauciet lielos un mazos burtus, ciparus un simbolus.
 • Padariet savu paroli un lietotājvārdu, kas garāks par 15 rakstzīmēm.
 • Izvairieties no acīmredzamām aizstāšanām (piemēram, “$”, nevis “s”).
 • Pēdējā gadījumā padariet savu lietotājvārdu un paroli par frāzes akronīmu (“YutvtWHe2y” nozīmē “Jūs kādreiz apmeklējāt Balto namu ik pēc 2 gadiem.”).

Noteikti mainiet paroli un lietotājvārdu regulāri. Reizi pāris mēnešos vajadzētu būt kārtīgiem, taču tos varat mainīt arī reizi mēnesī vai nedēļā, ja šādā veidā jūtaties drošāks.

Turklāt, ja jums ir vairāki maršrutētāji, apsveriet paroļu pārvaldnieka (piemēram, KeePass, KeePassXC, LessPass vai Bitwarden) izmantošanu, lai atvieglotu vairāku paroļu izsekošanu. Ja jums ir tikai viena parole, varat to vienkārši pierakstīt piezīmjdatorā, kuru glabājat aizslēgtā atvilktnē vai esat drošībā.

3. Nedaliet savu WiFi paroli ar visiem

Ir diezgan normāli dalīties ar jūsu WiFi paroli ar saviem bērniem vai tuviem draugiem, taču jums nav jāpiešķir tai piekļuve ikvienam, kurš ierodas jūsu mājās. Piemēram, nav īsti ieteicams dot savam kolēģim, kuru jūs tik labi nezināt, bet apstāties, paķert dažus papīrus un izmantot piekļuvi vannas istabai jūsu WiFi parolei. Tas pats attiecas uz apmeklējošiem pārdevējiem, santehniķiem, dārzniekiem vai arī elektriķiem. Galu galā jūsu mājas nav viesnīca vai restorāns – viņiem to vietā vajadzētu izmantot savu datu plānu.

Tomēr labs risinājums šajā gadījumā ir viesu tīkla izveidošana. Tādā veidā jūs varat piedāvāt saviem apmeklētājiem piekļuvi tam, un jums nevajadzēs uztraukties par sava galvenā tīkla (un visu tam pievienoto ierīču) privātuma apdraudēšanu.

4. Aktivizējiet maršrutētājā WPA2 šifrēšanu

WiFi šifrēšana nodrošina, ka nepareiziem cilvēkiem nav neierobežotas piekļuves jūsu WiFi un visiem ar to saistītajiem datiem. Maršrutētājs var palaist WEP, WPA un WPA2 šifrēšanu. Ideālā gadījumā jums vajadzētu izvairīties no WEP un WPA, jo tie ir diezgan novecojuši un kibernoziedznieki tos var viegli izmantot.

Tātad, pārbaudiet, vai maršrutētājā darbojas WPA2. Ja tas darbojas ar WEP vai WPA, pēc iespējas ātrāk pārslēdzieties uz WPA2.

Tomēr nepaļaujieties uz WPA2. Lai arī tas ir drošāks nekā WPA un WEP, tam ir arī vājība – KRACK uzbrukums. Kaut arī ētiskos hakeri atklāja trūkumu, nekas neliedz ļaunprātīgi nodibinātiem kibernoziedzniekiem izmantot šīs metodes, lai sabojātu maršrutētāja WPA2 šifrēšanu..

KRACK uzbrukuma cilvēki iesaka sekot līdzi programmaparatūras atjauninājumiem, taču tas nav garantēts, lai apturētu KRACK kiberuzbrukumus. Par laimi WPA3 galu galā tiks atbrīvots, un tas, domājams, novērsīs šo ievainojamību. Kamēr tas nav kļuvis pietiekami izplatīts, lai jūs varētu to atjaunināt, pārliecinieties, ka līdztekus WPA2 šifrēšanai ievērojiet arī pārējās drošības prakses, kuras mēs pieminējam šajā rokasgrāmatā..

5. Iestatiet maršrutētājā VPN savienojumu

VPN (virtuālais privātais tīkls) ir tiešsaistes pakalpojums, kas var palīdzēt jums paslēpt savu IP adresi un nodrošināt tiešsaistes savienojumus, tos šifrējot. Tas ir lielisks pakalpojums, ko izmantojat, izmantojot publisko WiFi, jo tas nodrošina, ka neviens nevar pārraudzīt jūsu darbību internetā.

Ne daudzi cilvēki to saprot, bet varat arī izmantot VPN maršrutētājā tieši jūsu mājās. Tiesa, nav zināms, ka maršrutētāji sākotnēji atbalsta VPN, taču uzticams VPN sniedzējs var jums palīdzēt konfigurēt viņu pakalpojumus maršrutētājā, ja tā programmaparatūru var nedaudz savirzīt. Tādā veidā visas ierīces, kas izmanto jūsu mājas WiFi tīklu, izmantos VPN funkcijas, kas nozīmē, ka visu jūsu WiFi trafiku 100% šifrēs VPN.

Tādā gadījumā jums pat nevajadzēs uztraukties par kibernoziedznieku, kurš spēs izjaukt jūsu WPA2 šifrēšanu, jo VPN šifrēšana būs turpat, lai piedāvātu lielāku aizsardzību. Turklāt VPN maršrutētājā pasargās jūs no bīstamas WiFi malumedniecības ietekmes (kad kāds izmanto jūsu WiFi bez jūsu atļaujas – bieži vien nelikumīgiem mērķiem).

Lai nodrošinātu jūsu WiFi, ir nepieciešams jaudīgs VPN?

Mēs esam ieguvuši tikai to, kas jums nepieciešams – augstākās klases risinājums, kas piedāvā militāras pakāpes šifrēšanu, DNS noplūdes aizsardzību un vairākus ļoti drošus VPN protokolus..

Tas ne tikai, bet arī mūsu pakalpojums piedāvā lielu ātrumu, neierobežotu joslas platumu, un mēs ievērojam stingru politiku bez reģistrēšanās, kas nodrošina jūsu privātuma pilnīgu aizsardzību.

Un tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN abonentu, uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija.

6. Neuzstādiet savu WiFi ieslēgtu, ja to nelietojat

Viens veids, kā samazināt risku, ka WiFi tīkls var kļūt par kiberuzbrukuma mērķi, ir vienkārši to izslēgt, kad jums tas nav vajadzīgs. Piemēram, vai jums tiešām jāatrodas maršrutētājā, kad esat darbā, esat atvaļinājumā vai guļat? Labāk ir izslēgt to šādās situācijās, lai aizvērtu visus iespēju, kas rodas hakeriem, kad atrodaties prom no mājām vai guļat.

Turklāt papildus drošībai maršrutētāja izslēgšana, kad neesat mājās, to pasargās no nejaušas elektroenerģijas pieplūduma, palīdzēs jums ietaupīt dažus papildu USD elektrības rēķinos un aizsargās arī vidi.

7. Turiet maršrutētāju savas mājas vidū

“Vai tiešām ir svarīgi, kur es glabāju maršrutētāju savās mājās?”

Jā, tā ir. Un tas nav tikai saistīts ar visu jūsu istabu pietiekama WiFi pārklājuma nodrošināšanu. Tas galvenokārt attiecas uz to, lai nodrošinātu, ka nepareiziem cilvēkiem nav piekļuves jūsu WiFi signālam.

Galu galā, ja jūs novietosit maršrutētāju tuvu logam, daļa no tā signāla nonāks ārpusē, tas nozīmē, ka cilvēki, ejot pa ielu, to redzēs savās mobilajās ierīcēs. Tajā pašā laikā, ja turat maršrutētāju pārāk tuvu sienai, pastāv liela iespēja, ka kāds kaimiņu mājā nonāks kāds WiFi signāls.

Tāpēc jums vajadzētu turēt maršrutētāju mājas vidū. Tas ir labāks veids, kā nodrošināt, ka svešinieki nesaņem iespēju izmantot jūsu WiFi signālu. Jūs pat varat izmēģināt diapazona pārbaudi, ejot pa vietu, kur dzīvojat, ar tālruni rokā, lai redzētu, vai tas uztver jūsu WiFi signālu.

Diemžēl šis padoms nedarbosies pārāk labi, ja jūs dzīvojat daudzdzīvokļu mājā, jo kaimiņi augšstāvā vai lejā joprojām var saņemt daļu no jūsu WiFi signāla neatkarīgi no tā, kur ievietojat maršrutētāju savās mājās. Tas ir noderīgāk to darīt, ja dzīvojat mājā.

8. Atspējojiet attālās piekļuves ASAP

Attālajai piekļuvei ir pievilcība, jo tā ļauj kontrolēt maršrutētāja konsoli tīmeklī, neizmantojot ierīci, kas ir savienota ar jūsu mājas WiFi tīklu. Tas ir labs veids, kā atrisināt problēmas vai pielāgot iestatījumus, kad neesat mājās, un jūsu bērniem, piemēram, ir problēmas ar WiFi.

Tomēr arī attālinātai piekļuvei ir negatīvie punkti. Ja varat izmantot tīmekli, lai attālināti piekļūtu maršrutētāja konsolei, tas var būt arī kvalificēts hakeris. Pēdējā lieta, ko vēlaties, ir sava kibernoziedznieka nolaupīšana jūsu administratora kontā un jūsu Wi-Fi tīkla ļaunprātīga izmantošana, lai no jums nozagtu slepenus datus..

Tāpēc noteikti izslēdziet šo funkciju, ja tā ir iespējota.

9. Pielāgojiet savu WiFi, izmantojot pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras aizsardzību

Jā, tiešām pastāv maršrutētāju pretprogrammatūras / pretvīrusu pakalpojumi. Cik viegli tos iestatīt, ir atkarīgs no tā, cik vienkāršs to nodrošina pakalpojumu sniedzējs. Neatkarīgi no tā, ja vēlaties uzzināt, kā mājās aizsargāt WiFi, jums jāpievieno šis papildu aizsardzības slānis. Ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumi jau iepriekš ir vērsti uz maršrutētājiem, tāpēc tā nav tāda lieta, kas būtu jāuztver viegli.

WiFi pretprogrammatūras / pretvīrusu drošība var būt gan programmatūras, gan aparatūras formātos. Daži no labākajiem maršrutētāju drošības risinājumiem, kas aizsargā jūsu tīklu un ar to savienotās ierīces, ir šādi:

 • BullGuard
 • Avast viedās mājas drošība
 • McAfee Drošas mājas platforma
 • F-Secure SENSE
 • Bitdefender BOX

10. Pārliecinieties, vai maršrutētāja ugunsmūris ir iespējots

Lielākajai daļai maršrutētāju ir iebūvēts ugunsmūris. Lai pārbaudītu, vai tas ir ieslēgts, vienkārši piekļūstiet sava maršrutētāja konsolei un pārbaudiet ar drošību saistīto cilni. Ja redzat, ka ugunsmūris nav iespējots, ieslēdziet to. Ugunsmūris ir jauks veids, kā piedāvāt jūsu mājas WiFi vēl lielāku aizsardzību, jo to var konfigurēt, lai novērstu ļaunprātīgas datplūsmas izmantošanu jūsu tīklā.

Ja maršrutētājā nav iebūvēta ugunsmūra, jūs vienmēr varat iegādāties aparatūru. Lielākā daļa pakalpojumu, kurus mēs saistījām iepriekš, darbojas labi.

11. Atspējot UPnP (Universal Plug ‘n Play)

UPnP ir diezgan noderīgs maršrutētājam, jo ​​tas ļauj tam sazināties ar ražotāja vietni, lai iegūtu atjauninājumus un citus failus. UPnP ir protokols, kas ļauj viedierīcēm izveidot savienojumu ar internetu, lai piedāvātu arī viedās funkcijas.

Diemžēl UPnP ir arī protokols, kuru hakeriem ir viegli izmantot. Mūsu sasaistītajā piemērā kibernoziedzniekiem izdevās izmantot UPnP, lai pievienotu apmēram 65 000 maršrutētāju robottīkliem, kas bija iesaistīti tādās kriminālās darbībās kā pikšķerēšana, krāpšanās ar kredītkartēm, konta pārņemšana, krāpšana ar klikšķiem un ļaunprātīgas programmatūras izplatīšana – tikai nosaukt dažus “izceļamos elementus”. ” Turklāt UPnP ir izmantots arī citos ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumos.

Tieši tāpēc jums jāpārliecinās, ka maršrutētājā un viedajās ierīcēs ir izslēgtas UPnP iespējas un savietojamība. Lai pārliecinātos, ka no tā un savām viedajām ierīcēm var iegūt kādu lietderību, izslēdziet UPnP tikai pēc tam, kad esat tos iestatījis un palaidis..

12. Nelietojiet WPS (WiFi aizsargātu iestatīšanu)

WPS ir diezgan ērts, jo tas piedāvā alternatīvus veidus, kā izveidot savienojumu ar mājas WiFi tīklu, nekā tikai ierakstot garo paroli. Metodes ietver:

 • Ievadot astoņu zīmju PIN kodu.
 • Nospiežot WPS pogu maršrutētājā.

Izklausās daudz vienkāršāk, pareizi?

Tā ir taisnība, taču ir viena liela problēma – WPS ir diezgan riskanta un apdraud jūsu WiFi drošību. Pirmkārt, astoņu ciparu PIN kods nav droša pieteikšanās metode, jo astoņu zīmju parole faktiski nav tik droša, un tāpēc, ka WPS astoņu ciparu PIN kodu var piespiest brutāli, jo maršrutētājs pārbauda pirmos četrus ciparus un pēdējie četri PIN koda cipari atsevišķi. Tiek apgalvots, ka WPS PIN kodu var piespiest brutāli aptuveni dienas laikā.

Kā ir ar WPS pogu? Nu, tā ir taisnība, ka tas ir daudz drošāks par PIN kodu, jo, lai izveidotu savienojumu, tas ir fiziski jāpiespiež. Tomēr vienmēr pastāv risks, ka nepareiza persona (zaglis, kāds jūsu draugs atvedīs to, kuru jūs nemaz īsti nepazīstat utt.) Varētu izmantot WPS pogu, ja viņiem ir fiziska pieeja jūsu maršrutētājam, lai kompromitētu jūsu WiFi tīklu.

Kopumā jūs varētu izmantot WPS pogu tikai tad, ja jums tiešām (uzsvars uz “patiešām”) ir jāizmanto šī savienojuma izveides metode ar jūsu WiFi. Tikai pārliecinieties, ka tai var piekļūt tikai uzticami cilvēki. Bet, ja vēlaties būt pilnīgi pārliecināts, ka WPS neapdraudēs jūsu WiFi un datus, ieteicams to pilnībā izslēgt..

13. Pārliecinieties, vai maršrutētāja programmaparatūra vienmēr ir atjaunināta

Atšķirībā no vairuma ierīču, maršrutētāja programmaparatūras atjauninājumi ir nedaudz neērtāki. Daži maršrutētāju modeļi neatbalsta automātiskās atjaunināšanas funkcijas, tāpēc jums tas jādara manuāli, pārlūkojot ražotāja vietni. Tāpat kā lielākajā daļā maršrutētāju, kas atbalsta automātiskos atjauninājumus, tā joprojām ir jāieslēdz, jo tā pēc noklusējuma nav iespējota..

Bet visas šīs pūles ir vairāk nekā vērts. Ja jūs regulāri neatjaunināt sava maršrutētāja programmaparatūru, pastāv diezgan liela iespēja, ka jūs pakļausit sevi visu veidu potenciālajiem kiberdraudiem. Piemēram, atjauninājums varētu novērst kaut ko tik kritisku kā kļūda, kas hakeriem ļauj iegūt maršrutētāja administratīvās privilēģijas.

14. Izmantojiet MAC adrešu filtrēšanu

Daudzu maršrutētāju konsolēs ir opcija ar nosaukumu “MAC adreses filtrēšana” vai “MAC filtrēšana”. MAC nozīmē Media Access Controller, un MAC adrese ir unikāls identifikators, kas piešķirts ierīcei, kas var piekļūt tīklam. Ja iespējosit MAC filtrēšanu, tas nodrošinās, ka tikai ierīces ar apstiprinātu MAC adresi var izveidot savienojumu ar jūsu WiFi tīklu.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka MAC adrešu filtrēšana nekādā veidā negarantē, ka jums tiks piedāvāta 100% WiFi drošība. Ja kibernoziedzniekam būtu pieeja WiFi pakešu snifferam, viņi varētu redzēt jūsu tīklā atļautās MAC adreses. Turpmāk atliek tikai mainīt savas ierīces MAC adresi uz apstiprināto adresi, un viņi varēs apiet MAC filtrēšanu.

MAC filtrēšana lielākoties ir noderīga, ja vēlaties pārliecināties, vai kaimiņi ļaunprātīgi neizmanto jūsu WiFi un pakļauj to drošības riskiem, ja viņi nejauši notiek, lai uzzinātu, kāda ir jūsu parole no jums, draugiem vai jūsu bērniem.

15. Sekojiet līdzi ostai 32764

Ja jūs nepārzināt ostas, tie ir numuri, kas piešķirti dažādiem protokoliem, kuri nosaka, kā informācija tiek nosūtīta un saņemta internetā. Portu numuri darbojas tāpat kā bezvadu kanāli, un, bloķējot vienu numuru, tiek bloķēts noteikts protokols. Piemēram, ja jūs bloķējat 443. portu, jūs bloķējat visu HTTPS trafiku.

Nu, osta 32764 ir diezgan problemātiska. Kāpēc? Tas ir vienkārši, jo tas var ļaut kibernoziedzniekiem to ļaunprātīgi izmantot, lai uzraudzītu sensitīvus datus un izpildītu visa veida komandas. Un šeit ir sliktākā daļa – kopš 2014. gada bija diezgan zināms, ka daži maršrutētāju modeļi klausījās ostā 32764.

Tagad, ja ir atvērta osta, tas pats par sevi ir saistīts ar drošības risku, taču vēl bīstamāka ir tāda ostas darbība, kuru ir tik viegli izmantot. Kaut arī šī problēma tika uzskatīta par labotu, programmaparatūras atjauninājums acīmredzot no jauna ieviesa iespēju vēlreiz atvērt šo portu.

Liekas, ka šis jautājums lielākoties attiecas tikai uz SerComm. Nav slikti. Jums vienkārši jāizvairās no SerComm maršrutētājiem, un visam jābūt kārtībā, pareizi?

Ne gluži. Galvenā problēma ir tā, ka SerComm ražo un piegādā maršrutētājus citiem uzņēmumiem, piemēram, Cisco, Linksys, Netgear un Diamond. Mēs iesakām pārbaudīt šo sarakstu, lai pārliecinātos, ka jūsu maršrutētājs nav apdraudēts.

Ostas klausīšanās procesu var aktivizēt tikai no tīkla, taču mēs joprojām iesakām izmantot šo saiti, lai pārbaudītu, vai maršrutētājam ir atvērts ports. Ja tas tā notiek, jums jāsazinās ar maršrutētāja piegādātāju ASAP un jālūdz viņiem palīdzība. Parasti viņiem jāspēj piedāvāt jums risinājumu (piemēram, plāksteri). Ja viņi to nevar, vislabāk ir atrast citu uzņēmumu un no tā iegūt drošāku maršrutētāju.

Diemžēl, ja jūs vienkārši aizverat ostu, tas neatrisinās problēmu. Tas jau vienreiz tika atvērts, tāpēc to var atkal atvērt.

16. Paslēpiet sava tīkla SSID

Tas, ka jums ir mājas WiFi tīkls, nenozīmē, ka jums tas jāpārraida pasaulei. Vislabāk ir izslēgt SSID apraidi, lai tā nepiesaistītu nevēlamu uzmanību. Šādi rīkojoties, jums arī vairs nevajadzēs nepatīkami noraidīt jūsu mājas jaunajiem viesiem pieprasījumus pēc jūsu WiFi paroles, jo viņi vienkārši redzēs “Slēpts tīkls” vai neko viņu WiFi savienojumu sarakstā..

Protams, ja jūs pērkat jaunu sīkrīku, lietas var būt nedaudz kaitinošas, jo tas nevarēs izveidot savienojumu ar jūsu tīklu. Bet jūs varat viegli atrisināt šo problēmu, vienkārši iespējot SSID apraidi, līdz jaunā ierīce ir pievienota, un atkal to atspējot. Neuztraucieties – pievienotajām ierīcēm nebūs problēmu ar atkārtotu savienojumu, pat ja tīkls ir paslēpts.

17. Visbeidzot – nostipriniet ierīces, kuras vienmēr ir savienotas ar jūsu WiFi tīklu

Nav jēgas mācīties, kā mājās nodrošināt drošu WiFi, ja ne vienmēr tiek nodrošinātas arī ierīces, kuras visu laiku ir savienotas ar tīklu, piemēram, klēpjdatoru vai mobilo ierīci. Ja tie tiek apdraudēti un jūs tos savienojat ar savu WiFi tīklu, tas var arī tikt apdraudēts.

Lai pārliecinātos, ka vairums jūsu ierīču ir drošas, rīkojieties šādi:

 • Instalējiet pretprogrammatūras / pretvīrusu programmas visās ierīcēs, kuras varat.
 • Instalējiet VPN programmatūru citās ierīcēs, pat ja maršrutētājā tā ir konfigurēta.
 • Neļaujiet cilvēkiem, kurus nezināt pārāk labi, ievietot USB zibatmiņas datorā vai klēpjdatorā.
 • Pārliecinieties, ka visas operētājsistēmas un drošības programmatūra ir atjaunināta.
 • Ieplānojiet drošības skenēšanu katru dienu.
 • Nelietojiet mijiedarbību ar ēnas ziņām, pārlūkprogrammās izmantojiet skriptu bloķētājus (uMatrix un uBlock Origin) un izmantojiet pikšķerēšanas novēršanas paplašinājumus.

Un tā kā jūs nevarat nodrošināt savu viesu ierīces, tas ir vēl viens labs iemesls, lai viņiem iestatītu viesa Wi-Fi tīklu, lai nepastāv risks, ka jūsu galvenais tīkls tiks nejauši inficēts ar jebkādu ļaunprātīgu programmatūru.

Kā nodrošināt WiFi mājās – galvenā ideja

Mājas WiFi ir viens no ērtākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem pēdējās desmitgadēs. Diemžēl tas nav īsti nevainojams, jo tajā ir daudz ievainojamību. Tātad, ja vēlaties uzzināt, kā mājās aizsargāt WiFi, veiciet tālāk norādītās darbības.

 • Iespējojiet ugunsmūra aizsardzību maršrutētājā. Ja tam nav iebūvēta ugunsmūra, iegādājieties aparatūru.
 • Uzlabojiet sava tīkla drošību, izmantojot pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras risinājumus.
 • Konfigurējiet VPN maršrutētājā, lai baudītu lielāku šifrēšanu.
 • Ieslēdziet maršrutētāja WPA2 šifrēšanu, taču ņemiet vērā, ka tā nav 100% droša.
 • Mainiet tīkla SSID un mainiet arī noklusējuma lietotājvārdu un paroli. Apsveriet arī iespēju atspējot SSID apraidi.
 • Nedaliet savu WiFi paroli ar visiem. Tā vietā iestatiet viesu tīklu.
 • Atspējojiet WPS, UPnP, attālo piekļuvi un iespējojiet MAC adrešu filtrēšanu, kamēr atrodaties tajā.
 • Pārliecinieties, vai maršrutētājs neklausās portā 32764.
 • Vienmēr atjauniniet maršrutētāja programmaparatūru.
 • Pārliecinieties, vai visas ierīces, kuras regulāri izmantojat, lai izveidotu savienojumu ar savu WiFi, ir drošas.
 • Pārliecinieties, vai maršrutētājs atrodas jūsu mājas vidū, lai tā signāls nesasniegtu ārpusi.
 • Ja neizmantojat savu WiFi (piemēram, kad guļat, strādājat vai esat atvaļinājumā), izslēdziet to.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map