Kā pasargāt sevi no publiskā bezvadu tīkla (12 padomi)


Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, mēs esam nodrošināti ar jums. Tālāk ir aprakstīts, kā pasargāt sevi no publiskā bezvadu tīkla no biežākajiem draudiem.

Vai publiskā WiFi drošība nav uzticama?

Ne īsti. Faktiski ir daudz kiberdraudējumu, kas gaida cilvēkus, kuri izmanto publisko WiFi, neveicot pienācīgus drošības pasākumus. Un diemžēl šķiet, ka, kaut arī vairums cilvēku par to zina, viņi tomēr izvēlas izmantot publisko WiFi. Saskaņā ar pētījumiem aptuveni 81% tiešsaistes lietotāju to dara.

Par kādiem draudiem mēs runājam? Šeit ir visizplatītākās:

Man-in-the-Middle (MITM) uzbrukumi

Ja jūs neesat pazīstams ar MITM uzbrukumiem, tas notiek tad, kad kibernoziedzniekam izdodas pozicionēties starp diviem tīkliem vai ierīcēm, kas savstarpēji sazinās. Publiska WiFi gadījumā hakeris novietojas starp jūsu ierīci un WiFi tīklu, ar kuru izveidojat savienojumu, vai vietnēm, kurām piekļūstat, izmantojot publisko WiFi.

Diemžēl, tā kā publiskais WiFi bieži netiek pienācīgi nodrošināts vai tam ir tikai dažādas ievainojamības, kibernoziedznieki var to ļaunprātīgi izmantot, lai uzstādītu MITM uzbrukumus – un jūs pat par to nezināt. Ja MITM uzbrukums ir veiksmīgs, hakeris var viegli uzraudzīt jebkādu trafiku un datus, kas tiek koplietoti starp jūsu ierīci un tīklu, tas nozīmē, ka viņi var viegli nozagt jūsu e-pasta pieteikšanās akreditācijas datus, sociālā multivides konta informāciju vai pat kredītkaršu numurus..

Atkarībā no tā, cik drošs ir publiskais WiFi tīkls, MITM uzbrukumu varētu veikt pat aptuveni 15 minūtēs!

Ļaunprātīga programmatūra un vīrusi

Jūsu ierīcei nav garantēta inficēšanās ar ļaunprātīgu programmatūru vai vīrusu, ja izveidojat savienojumu ar publisku WiFi tīklu, taču vienmēr pastāv risks, ka tas varētu notikt. Galu galā hakerim nav pārāk grūti pakļaut publisko tīklu ļaunprātīgai programmatūrai vai vīrusam – īpaši, ja drošība ir diezgan nepietiekama.

Faktiski kibernoziedzniekam pat nav jāuztraucas par WiFi drošību. Viņi varēja vienkārši nosūtīt pikšķerēšanas ziņojumus darbiniekiem, kas strādā vietā, kur tiek piedāvāts bezmaksas WiFi, un pievilināt viņus, lai inficētu tīklu ar ļaunprātīgām saitēm un pielikumiem.

Ja tas notiek, jebkura ierīce, kas pieslēdzas tīklam, tiek pakļauta ļaunprātīgai programmatūrai un vīrusiem. Vienkārši sakot, jūsu ierīce var ātri inficēties ar spiegprogrammatūru, izpirkuma programmatūru, reklāmprogrammatūru, taustiņu bloķētājiem, Trojas zirgiem vai tārpiem – tikai daži piemēri. Rezultāti ir acīmredzami – tiek bojāta jūsu ierīces integritāte, un jūs pazaudējat vērtīgus personiskos un finanšu datus.

Šifrēšanas trūkums

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki tik ļoti mīl publisku bezvadu internetu (arī tas, ka tam parasti var brīvi piekļūt), ir arī tā galvenais mīnuss. Tā kā, lai piekļūtu publiskajam WiFi, parasti nav nepieciešama parole, tas nozīmē arī to, ka tīklā netiek izmantota šifrēšana.

Un, ja tiek izmantota šifrēšana, tā bieži var būt nepareiza – piemēram, WEP vai WPA, kuras ir viegli uzlauzt. Faktiski šķiet, ka aptuveni 24,7% no WiFi tīkliem neizmanto nekādu šifrēšanu vai vienkārši izmanto novecojušu drošību. Un tā ir statistika no 2016. gada, tāpēc, iespējams, kopš tā laika nenodrošināto tīklu skaits ir pieaudzis. Faktiski aptuveni 34,8% no WiFi tīkliem šobrīd neizmanto WPA2 šifrēšanu.

Ņemot vērā, ka paredzams, ka kopējais publisko WiFi tīklu skaits līdz 2020. gadam sasniegs 432 miljonus, šie statistikas dati liecina, ka jebkur no 106 miljoniem līdz 150 miljoniem tīklu neizmanto ticamu šifrēšanu.

Kāpēc tas ir tik satraucoši? Tā kā, ja publiskajā WiFi tīklā netiek izmantota uzticama šifrēšana, hakeris var viegli noklausīties lietotāja savienojumus. Tas nozīmē, ka viņi var viegli redzēt visu, ko darāt, pieslēdzoties tīklam, un nozagt slepenus datus, piemēram, pieteikšanās akreditācijas datus, personiskas ziņas un bankas konta / kredītkartes informāciju..

Viltus WiFi tīkli

Tā kā WiFi tīkli ir tik plaši pieejami un daudzi cilvēki pat divreiz nedomā par savienojumu ar tiem, viltīgais kibernoziedznieks varētu viegli izveidot viltus publisku WiFi tīklu, kas atdarina likumīgu.

Piemēram, viņi var izveidot tīklu, kas imitē (ar nelielām pārrakstīšanās kļūdām) lidostas, restorāna vai viesnīcas WiFi tīkla nosaukumu. Cilvēki, kas nav pietiekami piesardzīgi, var nejauši izveidot savienojumu ar viltus tīklāju, un viņiem, iespējams, pat lielāka kārdinājums to darīt, ja viņi redz, ka parole nav nepieciešama.

Ja tas notiek, kibernoziedznieks, kurš pārvalda viltus tīklu, var reģistrēt visu, ko lietotājs dara internetā – sākot ar to, ko viņi ievada, līdz ziņojumapmaiņas lietotnēm, līdz parolēm, kuras viņi izmanto, lai piekļūtu dažādiem kontiem.

Un sliktākā daļa? Viltus WiFi tīkla vai piekļuves punkta iestatīšana nav pat tik grūta.

Pakešu šņaukotāji

Lai arī vārds var likties uzjautrinoši, prakse tā nav. Būtībā pakešu sniffing ir saistīts ar hakeriem, kas analizē datu paketes, kas tiek nosūtītas pa nešifrētiem tīkliem, un mēģina redzēt, kādus datus tie satur. Piemēram, kibernoziedzniekam var izdoties uzzināt, kāda ir jūsu sociālā medija parole, analizējot pareizo paketi.

Ja tas nav pietiekami biedējoši, jums vajadzētu arī zināt, ka ir bezmaksas rīki, kas ļauj cilvēkiem darīt tādas lietas. Wireshark ir tikai viens piemērs, un jūs pat varat atrast pamācības, kurās parādīts, kā izmantot rīku nešifrētas tīkla trafika “šņaukšanai”..

Plecu sērfošana

Dažreiz publiskajiem WiFi draudiem nav jābūt pat augstākajām tehnoloģijām. Daži noziedznieki ir tik veikli, ka var paskatīties uz jūsu paroli, lietotājvārdu, bankas konta PIN vai kredītkartes numuru, vienkārši paskatoties uz plecu – tas ir tik vienkārši.

Tādas lietas var notikt ļoti pārpildītās vietās – it īpaši lidostā, kad, gaidot rindā, mobilajā ierīcē pārbaudāt savu e-pastu, bankas kontu vai sociālo mediju kontu. Cilvēki, kas to dara, cer, ka esat pietiekami atrauti no ekrāna, lai jūs tos nepamanītu.

Failu koplietošana

Failu koplietošana ir ērta, taču tas ir ļoti riskanti, ja to darāt ārpus savas mājas – it īpaši nenodrošinātā publiskajā WiFi tīklā. Atstājot faktu, ka jums varētu rasties problēmas ar WiFi tīkla īpašnieku atkarībā no tā, cik likumīga failu koplietošana ir jūsu valstī, hakeris var arī ļaunprātīgi izmantot faktu, ka ir iespējota failu koplietošana, un pakļaut jūsu ierīcei ļaunprātīgas programmatūras infekcijas.

Pat ja jūs izmantojat likumīgu failu koplietošanu, kas nav juridiska problēma (piemēram, Dropbox, iCloud vai Google Drive), tas joprojām var radīt milzīgu risku publiskajā WiFi. Kāpēc? Tā kā nepareiziem cilvēkiem var būt piekļuve jūsu koplietotajiem failiem, ja viņi ir savienoti vienā un tajā pašā tīklā, un tīkla drošība ir ļoti ierobežota. Šādās situācijās kibernoziedznieki var viegli nozagt jebko, sākot no atvaļinājumu fotogrāfijām līdz klienta rēķiniem un izklājlapām..

Un vēlreiz hakeris var izmantot ļaunprātīgus failus, lai tādā veidā inficētu arī jūsu ierīces. Viņi vienkārši izveido koplietojamu mapi, kurā ir pilns ar ļaunprātīgu programmatūru un vīrusiem, un gaida, kad jūs ar to nejauši mijiedarbosities.

Sidejacking

Sidejacking (saukts arī par sesijas jacking) nav tik izplatīts, bet tas var būt ļoti bīstams. Būtībā kibernoziedznieki paļaujas uz pakešu kodināšanu, lai mērķētu uz datu paketēm, kurās ir sīkfaili.

Kas tajā ir tik īpašs? Hakeri parasti mērķē sīkdatnes, kas saistītas ar pieteikšanos dažādās tiešsaistes platformās. Piemēram, viņi varētu pārtvert sīkfailus, kas tiek nosūtīti uz jūsu ierīci, kad piesakāties Twitter. Izmantojot tos, viņi var pozēt kā jūs un pieteikties savā Twitter kontā, jo platforma uzskatīs, ka tas esat jūs.

Lūk, tieši tā, kā pasargāt sevi publiskajā WiFi

1. Aprīkojiet ierīces ar pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras aizsardzību

Viens no labākajiem veidiem, kā palielināt savu publisko WiFi drošību, ir pārliecināties, vai visās ierīcēs, kuras izmantojat, lai izveidotu savienojumu ar publisko tīklu, ir instalēta pretvīrusu programmatūra / pretvīrusu programmatūra. Neuztraucieties par atšķirīgajiem nosaukumiem – abi programmatūras veidi veic vienu un to pašu. Neaizmirstiet – vīruss ir ļaunprātīgas programmatūras veids.

Tā kā var būt viegli pakļauties ļaunprātīgai programmatūrai un vīrusu infekcijām, ja izmantojat nenodrošinātu tīklu, kas ir arī inficēts, ir ārkārtīgi svarīgi pārliecināties, ka jums ir veids, kā pasargāt sevi no šādiem draudiem. Būtībā pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras risinājumi var viegli apturēt ļaunprātīgus draudus inficēt jūsu ierīci.

Izvēlēties ir daudz pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras piegādātāju, taču mūsu ieteikumi ir Malwarebytes un ESET.

Ak, un pārliecinieties, ka jūsu drošības programma ir visu laiku atjaunināta. Tas ir vienīgais veids, kā tas var sekot jaunākajiem ļaunprātīgas programmatūras draudiem.

2. Pievienojieties tikai šifrētiem tīkliem

Nešifrēta publiskā WiFi tīkla izmantošana ir tāda pati kā lūgšana kļūt par kiberuzbrukuma upuri, tāpēc pārliecinieties, vai izveidojat savienojumu tikai ar šifrētiem karstajiem punktiem. Parasti, ja tīklam ir nepieciešama parole, lai izveidotu savienojumu ar to, tas tiek šifrēts.

Jums arī jājautā cilvēkiem, kas ir atbildīgi par tīkla uzturēšanu, kādu šifrēšanu viņi izmanto. Ja tas nav iespējams, varat vienkārši mēģināt pārbaudīt WiFi tīklu, pieskaroties tam vai noklikšķinot uz tā, un pārbaudīt tā konfigurāciju.

Ja šifrēšana ir WEP vai WPA, neuztraucieties ar tīklu, jo tas nav drošs. WPA2 ir vienīgais drošības standarts, kuram jums tagad vajadzētu uzticēties.

Tomēr mums jāpiemin viena lieta – WPA2 nav 100% uzticama. Lai arī tas ir diezgan drošs, tam ir viens vājums – KRACK kiberuzbrukums.

“Bet ir pagājis kāds laiks kopš šī jautājuma atklāšanas, tāpēc tas tika ielabots, vai ne?”

Ne īsti. Kamēr tika veikti daži labojumi, drīz viņiem sekoja atjaunināta KRACK uzbrukuma versija. Tātad WPA2 pagaidām joprojām ir ievainojamības.

“Vismaz cilvēki, kas ir aiz KRACK uzbrukuma, ir ētiski hakeri.”

Tā ir taisnība, taču viņu pētījumi ir pieejami tīmeklī ikvienam, kas tos var izlasīt. Tāpēc reāli kibernoziedznieki var izmantot šo informāciju, lai palaistu savas KRACK uzbrukumu versijas, ja viņi to vēlas. Par laimi WPA3 šo problēmu novērsīs, taču būs nepieciešami daži gadi, līdz tā tiks pilnībā ieviesta.

Tātad, kā pasargāt sevi publiskajā WiFi, ja pat šifrētie tīkli nav īsti droši? Nu, mūsu nākamais padoms to aptvers.

3. Izmantojiet VPN (virtuālo privāto tīklu)

Ja jums patiešām ir jāizmanto publisks WiFi tīkls, obligāti ir jābūt instalētam un darbināmam VPN. Ja jūs neesat pazīstams ar VPN, tie ir tiešsaistes pakalpojumi, kas slēpj jūsu IP adresi un šifrē jūsu tiešsaistes trafiku. Šajā gadījumā tā ir otrā daļa, kas jums vajadzētu interesēt. Kāpēc? Tā kā VPN šifrēšana var nodrošināt, ka hakeri nevar pārraudzīt jūsu tiešsaistes saziņu – pat ne drošā publiskajā WiFi!

Būtībā, ja kibernoziedznieki mēģina redzēt, ko jūs darāt tīmeklī, analizējot jūsu trafiku, viņi redzēs tikai jucekli.

Un šī ir labākā daļa – VPN šifrēšana nodrošinās jūsu datu un trafika drošību pat tad, ja hakeri pārkāpj WPA2 drošu publisko WiFi. Protams, arī pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras instalēšana palīdzēs jūsu ierīci aizsargāt.

Vēlaties VPN, kas var piedāvāt reālu publisko WiFi drošību?

CactusVPN ir tikai jums nepieciešamais risinājums. Mūsu augstākās klases VPN pakalpojums piedāvā militāras pakāpes šifrēšanu (AES), kas nodrošinās, ka neviens kibernoziedznieks neseko līdzi tam, ko jūs darāt publiskajā WiFi. Turklāt mēs arī piedāvājam piekļuvi spēcīgiem VPN protokoliem (SoftEther, IKEv2, SSTP, OpenVPN), lai vēl vairāk palielinātu jūsu drošību.

Papildus tam jūs varat izbaudīt arī citas drošības priekšrocības, piemēram: DNS noplūdes aizsardzība, Kill Switch, neielogošanās politika. Mēs arī iemetam ātrgaitas savienojumus un neierobežotu joslas platumu.

Turklāt, tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN abonentu, mēs joprojām jums nodrošināsim 30 dienu naudas atgriešanas garantiju..

4. Iegūstiet ierīces konfidencialitātes ekrānu

Ja jūs patiešām vēlaties uzzināt, kā pasargāt sevi no publiskā WiFi, jums ir jāparūpējas arī par draudiem bezsaistē. Un viens no labākajiem veidiem, kā apkarot sērfošanu ar pleciem, ir izmantot privātuma ekrānu – paneli, kas novietots jūsu ierīces ekrānā, lai ierobežotu, cik daudz cilvēku var redzēt no dažādiem leņķiem. Tas ir ērti lietojams, un tas ir ideāls veids, kā aizsargāt jūsu privātumu – īpaši, ja izmantojat WiFi publiskās, pārpildītās vietās.

Turklāt konfidencialitātes ekrāns pasargās arī ierīces ekrānu no bojājumiem, kā arī acis no zilas gaismas un monitora atspīduma.

Dažas pienācīgas privātuma ekrāna iespējas ir šādas:

 • VistaProtect
 • Kensingtona
 • Ostas modeļi
 • PanzerGlass

Kamēr mēs runājam par sērfošanu ar pleciem, ir dažas citas lietas, ko varat darīt, lai to novērstu:

 • Ja atrodaties pārpildītā vietā, mēģiniet atrast klusāku apkārtni, lai pārbaudītu ierīci.
 • Mēģiniet atrast vietu, kur jūs sēdējat vai stāvat, ar muguru pie sienas.
 • Neverbalizējiet paroles, PIN kodus vai lietotājvārdus.
 • Vienmēr apzinieties savu apkārtni. Pārliecinieties, vai neviens nesēž vai nestāv pārāk tuvu jums vai aiz jums. Uzmanieties arī no kamerām, kurām varētu būt skats uz jūsu ierīces ekrānu.

5. Izslēdziet failu koplietošanu

Tā kā jūs tagad zināt, cik riskanta var būt failu apmaiņa, ja tā ir iespējota publiskajā WiFi, ieteicams to vienkārši atspējot ierīcē, izejot no mājām. Pārliecinieties, ka jūs to nedarāt tikai savās mobilajās ierīcēs, bet arī klēpjdatorā.

Tomēr, ja jums kāda iemesla dēļ ir jābūt iespējotai failu koplietošanai, pārliecinieties, ka līdztekus uzticamam VPN ierīcē izmantojat arī pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras risinājumu. Vismaz jūs būsit aizsargāts pret ļaunprātīgas programmatūras infekcijām, un jūsu trafiks tiks šifrēts.

6. Nedalieties ar personisko informāciju un neiesaistieties riskantās darbībās

Pierakstīšanās uz jaunas platformas, izmantojot publisko WiFi, varētu šķist nevis kaut kas bīstams, bet tas tiešām ir. Galu galā, izmantojot nenodrošinātu WiFi savienojumu, jūs dalīsities diezgan daudz personiskās informācijas, piemēram, jūsu e-pasta adresi, mobilā tālruņa numuru, fizisko vai darba adresi, pilnu vārdu utt..

Tieši tādus datus kibernoziedznieki mīl novākt, lai tos varētu izmantot pikšķerēšanas uzbrukumos un citos krāpjumos vai vienkārši izpārdot dziļajā tīmeklī..

Runājot par riskantām darbībām, mēs runājam par šādām lietām:

 • Pārbaudiet savu banku / PayPal kontu.
 • Maksājumu veikšana tiešsaistē.
 • Piesakieties savā e-pasta vai sociālo mediju kontā vai tam piekļūstiet.
 • Sarunas ar kādu personu, izmantojot ziņojumapmaiņas lietotnes.

Būtībā jebkas, kas varētu noplūst personiskajai un finanšu informācijai, kuru kibernoziedznieks varēja uzraudzīt un nozagt.

Tomēr jums jāzina, ka, ja izmantojat VPN, varat droši veikt jebkuru no iepriekšminētajiem, jo ​​visi dati tiks šifrēti..

7. Pēc atvienošanas no tīkla neturiet ieslēgtu WiFi

Lai cik vilinoši būtu saglabāt jūsu ierīcē iespējotu WiFi, kamēr esat ārpus mājas un atrodaties, ir labāk, ja jūs to nedarīsit. Kāpēc? Tā kā jūsu ierīce var nejauši izveidot savienojumu ar viltus WiFi tīklu, kuru pārvalda kibernoziedznieks.

Kā? Tas ir diezgan vienkārši – izveidojot savienojumu ar WiFi tīklu, atvienojot un pēc tam aizejot, ierīce iegaumēs minētā tīkla SSID (WiFi tīkla nosaukums), lai tā varētu automātiski ar to atkal izveidot savienojumu, kad atkal sasniedzat savu WiFi signālu. Problēma ir tā, ka pat tad, ja atrodaties ārpus šī tīkla diapazona, jūsu ierīce turpinās raidīt signālu, kas diezgan daudz prasa tuvumā esošos WiFi tīklus, ja tiem ir tāds pats SSID kā iepriekš izmantotajam tīklam..

Ja kibernoziedznieks izveido viltotu WiFi tīklu, kas imitē šī tīkla SSID, jūsu ierīcei tiks pievilts izveidot savienojumu ar to. Ja, veicot savienojumu ar ļaunprātīgo tīklu, jūs veicat jebkādu tiešsaistes banku darbību, pārbaudāt savu e-pastu vai pārlūkojat sociālos medijus, visu jūsu trafiku un datus var novērot un nozagt..

“Labi, bet kaut ko tādu ir grūti izveidot hakerim, vai ne?”

Nav īsti – tur tiešām ir ierīce, ko sauc par WiFi Pineapple un kas ļauj kibernoziedzniekiem veikt šādus uzbrukumus. Pats sliktākais – tas ir pieejams tikai par 200 USD. Šo rīku parasti izmanto cilvēki, kuriem uzņēmumi maksā, lai uzbruktu saviem tīkliem, lai atrastu ievainojamības, bet hakeri tos var izmantot arī saviem nožēlojamiem mērķiem.

Būtībā WiFi Pineapple var viegli skenēt pārraidītos publiskos WiFi SSID un pēc tam tos pārraidīt tā, it kā tie būtu tā paša SSID. Tātad, ja šāda ierīce tiek izmantota, jūsu ierīce var nejauši izveidot savienojumu ar kibernoziedznieka tīklu.

Tāpēc pēc atvienošanas no tīkla ir jāatspējo WiFi. Lai būtu vēl drošāks, pārliecinieties, vai ierīce “aizmirst” WiFi tīklus. Lūk, kā to izdarīt lielākajā daļā platformu:

 • Logi (7, 8 / 8.1 un 10)
 • Mac
 • Linux (raksts + video)
 • iOS
 • Android

8. Vēlreiz pārbaudiet, vai tas ir pareizais tīkls

Pirms izveidojat savienojumu ar publisku WiFi tīklu, rūpīgi izpētiet vārdu. Ja tā ir kļūdaini uzrakstīta atrašanās vietas nosaukuma versija, iespējams, tā ir viltota. Piemēram, ja atrodaties Starbucks, un WiFi tīklu sauc par “$ tarbucks” vai “Starbuks”. Lai būtu pārliecināts, ka piekļūstat pareizajam tīklam, pirms savienojuma izveidošanas ieteicams konsultēties ar darbiniekiem.

Ja vēlaties pārbaudīt tīklu, lai redzētu, vai tas ir viltots (nevis kaut ko tādu, ko mēs iesakām darīt), varat izmēģināt šādas darbības:

 • Pārbaudiet, vai tīklam ir nepieciešama parole. Viltus tīkliem, ko izveidojuši kibernoziedznieki, parasti nav paroļu.
 • Ja nepieciešama parole, ievadiet nepareizu paroli. Tas darbojas tikai tad, ja sākotnējam tīklam ir nepieciešama parole, un jūs, protams, to zināt, taču ideja ir šāda – ja tīklā ievadāt nepareizu paroli, par kuru jums šķiet aizdomas, ka tas ir viltots, un tas to pieņem, jūsu aizdomas ir pareizas. Viltus WiFi tīkls ļaus ikvienam tam piekļūt.
 • Ja jums izdodas izveidot savienojumu un pamanāt, ka savienojuma ātrums ir ļoti lēns, pastāv iespēja, ka tīkls ir viltots.
 • Ja pamanāt, ka esat novirzīts uz HTTPS vietnes HTTP versiju, kurai vēlaties piekļūt, kamēr ir izveidots savienojums ar tīklu, pastāv liela iespēja, ka tā ir viltota.

9. Investējiet lielā vai neierobežotā datu plānā

Šis padoms nav tieši saistīts ar drošību, kamēr izmantojat publisku bezvadu internetu, taču tas tomēr ir svarīgi. Būtībā, ja jūs tiešām interesē, kā pasargāt sevi no publiskā bezvadu tīkla, viena no labākajām lietām, ko varat darīt, ir tās nelietošana vispār. Tā vietā jums jāapsver sava mobilā datu plāna izmantošana – īpaši internetbankai vai e-pasta pārbaudei.

Tāpēc mēs iesakām iegūt lielu vai neierobežotu plānu. Tā ir naudas vērta, un jums būs prieks to iegūt, ja dodaties ilgā vilcienā vai autobusā un vēlaties sērfot tīmeklī, lai palaistu laiku.

10. Pārliecinieties, vai ir iespējots jūsu ierīces ugunsmūris

Ugunsmūri dažreiz var būt kaitinoši, taču tie ir “nepieciešamais ļaunums” publiskajā WiFi. Tie var novērst neatļautu ārēju piekļuvi jūsu ierīcei un pat var jūs aizsargāt no dažu uz datiem balstītas ļaunprātīgas programmatūras veidiem.

Ņemiet vērā, ka ugunsmūris pats par sevi nenodrošinās visaugstāko aizsardzību. Bet, ja jūs to lietosit kopā ar jaudīgu pretvīrusu / pretvīrusu programmu un VPN programmatūru, jūs iegūsit vairāk nekā pienācīgu publisko WiFi drošību.

11. Izmantojiet tikai HTTPS vietnes

Ja jūs kaut kā galu galā izmantojat nešifrētu WiFi tīklu, varat pievienot nelielu, bet diezgan noderīgu drošības līmeni, pārlūkojot tikai HTTPS vietnes. Lai gan hakeri varētu redzēt, kā jūs to darāt, viņiem parasti (uzsvars uz “parasti”) nevajadzētu būt iespējai pārraudzīt, ko jūs darāt šajās platformās.

Tāpēc vienmēr pārliecinieties, vai esat izveidojis savienojumu ar vietni, kuras URL sākas ar “https”, nevis “http”. Protams, ja kibernoziedzniekam izdosies izkrāpt HTTPS vietni, papildu drošība jums pārāk daudz nepalīdzēs..

12. Instalējiet pārlūkprogrammas paplašinājumus, kas aizsargā jūsu privātumu

Ierīces drošība ir lielisks sākums, taču jāpārliecinās arī par jūsu pārlūkprogrammas aizsardzību pret kiberuzbrukumiem. Viens labs veids, kā to izdarīt, ir izmantot uz privātumu orientētus paplašinājumus, piemēram, Atvienot, kas var viegli pasargāt jūs no tādiem draudiem kā klikšķināšana un sesijas nolaupīšana..

Papildus Disconnect jums jāinstalē arī tādi skriptu bloķētāji kā uMatrix un uBlock Origin. Tie ir ļoti noderīgi, ja jūs atrodaties neērtā vai ļaunprātīgā vietnē, jo tie novērš ar ļaunprātīgu programmatūru inficētu skriptu sākšanos fonā.

Arī Stenfordas pikšķerēšanas novēršanas paplašinājumi var izrādīties ļoti noderīgi, lai pasargātu sevi no pikšķerēšanas vietnēm un ziņojumiem publiskajā WiFi – un kopumā šajā jautājumā.

Kā saglabāt drošību publiskajā WiFi – Bottom Line

Publiskā WiFi drošība ir diezgan sarežģīta – īpaši tāpēc, ka daudzi karstajiem punktiem pat nav izmantota nekāda šifrēšana, lai aizsargātu jūsu tiešsaistes saziņu. Pat tīkli, kas izmanto šifrēšanu, bieži var tikt pakļauti visa veida kiberdrošības draudiem un ļaunprātīgas programmatūras infekcijām.

Par laimi, ir veidi, kā nodrošināt sevi drošībā publiskajā WiFi:

 • Instalējiet pretvīrusu / pretvīrusu programmatūru visās savās ierīcēs un regulāri atjauniniet to.
 • Izmantojiet VPN pakalpojumu, jo tas pievienos papildu šifrēšanas slāni.
 • Pārliecinieties, vai nepieslēdzaties HTTP vietnēm – tikai HTTPS vietnēm.
 • Aprīkojiet pārlūkprogrammas ar paplašinājumiem, kas aizsargā jūsu privātumu, piemēram, Atvienot, Stenforda pretpikšķerēšanas rīkiem, uMatrix un uBlock Origin..
 • Izveidojiet savienojumu tikai ar WPA2 šifrētiem tīkliem.
 • Saglabājiet visu jūsu ierīču ugunsmūri iespējotus.
 • Pārliecinieties, vai izveidojat savienojumu ar pareizo WiFi, nevis viltus tīklu.
 • Nekopīgojiet personas datus publiskajā WiFi un neveiciet nekādus tiešsaistes bankas pakalpojumus, ja vien, protams, neizmantojat VPN.
 • Pēc atvienošanas no tīkla izslēdziet ierīcē WiFi.
 • Aprīkojiet visas ierīces ar konfidencialitātes ekrānu.
 • Visbeidzot, ja esat ārkārtīgi paranoiķis, vienkārši izmantojiet savu datu plānu.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me