Kas ir DNS noplūde un kā to novērst? |


Kas ir DNS?

DNS apzīmē domēna vārdu sistēmu, un tā ir atbildīga par vietņu vārdu tulkošanu IP adresēs un otrādi. Domājiet par DNS kā interneta tālruņu grāmatu – tas padara iespējamu saziņu starp ar internetu savienotām ierīcēm un vietnēm, un katrs DNS serveris uztur domēnu vārdu direktoriju, ko var tulkot IP adresēs..

Kas ir DNS noplūde?

DNS noplūde parasti notiek, ja izmantojat VPN pakalpojumu. Būtībā DNS noplūde ir tad, kad DNS vaicājumi tiek nosūtīti ārpus VPN šifrētā tuneļa vai kad VPN serveris tiek apiets vai tiek ignorēts.

Kā DNS noplūde ietekmē jūs?

Kad notiek VPN DNS noplūde, jūsu tiešsaistes trafiks vairs netiek novērots, jo jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var redzēt jūsu DNS pieprasījumus, tas nozīmē, ka viņi zina, kuras vietnes pārlūkojat vai kādas vietņu lietojumprogrammas izmantojat..

Turklāt DNS noplūde var atklāt arī jūsu reālo ģeogrāfisko atrašanās vietu un jūsu ISP atrašanās vietu. Tā varētu nešķist kā milzīga problēma, taču tieši šāda veida informāciju viltīgi hakeri var izmantot, lai izsekotu jūsu īsto IP adresi.

Kas izraisa VPN DNS noplūdi?

Galvenais VPN DNS noplūdes iemesls ir nepareiza manuāla VPN pakalpojuma konfigurēšana ierīcē vai operētājsistēmā. Tāpēc vienmēr jāizvēlas VPN sniedzējs, kas piedāvā ar platformām saderīgus klientus – vismaz vispopulārākajās ierīcēs un operētājsistēmās.

Citi faktori, kas palielina risku saskarties ar VPN DNS noplūdi, ir šādi:

 • Iebūvētas OS funkcijas, kas varētu traucēt jūsu DNS pieprasījumus un trafiku.
 • Neatkarīgi no tā, vai esat manuāli konfigurējis savu DNS tādā veidā, ka tiek teikts neizmantot DNS serverus, kurus pārvalda jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs.
 • Nepareiza tīkla iestatījumu konfigurēšana.
 • Fakts, ka jūs izmantojat gan IPv4, gan IPv6, darbojoties VPN bez IPv6 atbalsta.

Vēl viens bīstamāks DNS noplūdes iemesls var būt fakts, ka kibernoziedznieks ir pārņēmis kontroli pār jūsu maršrutētāju. Šādā gadījumā jūsu ierīce tiek pievilināta sūtīt DNS trafiku ārpus VPN trafika.

Kā noteikt, vai jums ir darīšana ar VPN DNS noplūdi

Diemžēl nav precīzu pazīmju, kuras varētu meklēt, lai norādītu, vai jums ir darīšana ar DNS noplūdi. Par laimi, ir vairāki veidi, kā varat pārbaudīt savu VPN savienojumu, lai pārliecinātos, vai tajā nav DNS noplūdes.

Viens lielisks rīks, kuru varat izmantot, lai veiktu ātru, precīzu DNS noplūdes testu, ir DNSLeakTest.com. Varat veikt standarta pārbaudi vai paplašinātu pārbaudi (mēs iesakām abas). Būtībā tas, kas jums jāmeklē, ir serveri, kas parādās rezultātos. Ja izmantojat VPN, un daži no rezultātos esošajiem serveriem (vai visiem no tiem) nepieder jūsu VPN pakalpojumu sniedzējam, jums ir jārisina DNS noplūde.

DNS noplūdes pārbaude

Papildus šai vietnei varat izmēģināt arī Comparitech DNS noplūdes testa rīku. Vispirms veicat pārbaudi bez VPN, bet pēc tam vēl vienu ar VPN. Rezultāti ir savstarpēji saistīti, un jūs tiksit brīdināts, ja jums būs darīšana ar VPN DNS noplūdi.

Vēl viens rīks, kuru varat izmēģināt, ir IPLeak.net.

Viena lieta, kas jums jāzina par DNS noplūdes pārbaudes rīkiem

IP un DNS noplūdes testa rīki, veicot testus, parasti izmanto dažādas datu bāzes. Tādēļ pastāv iespēja, ka dažreiz jūs redzat dažas neatbilstības testa rezultātos. Piemēram, jums var tikt parādīts servera IP, kurš, kā jūs zināt, ir no tādas vietas kā Itālija, kas ir saistīta ar nepareizu valsti.

Tas nenotiek ļoti bieži, bet, kad tas notiek, šeit ir jāpatur prātā – parādītajai IP adresei ir vissvarīgākais. Kamēr tā ir jūsu izmantotā VPN servera adrese, jums nav par ko uztraukties.

Kā novērst DNS noplūdes problēmas

Ja nevēlaties kļūt par DNS noplūdes upuri, ir dažas lietas, ko varat darīt, lai novērstu problēmu.

Novērst DNS noplūdi

Varat arī izmantot šeit norādītās norādes, lai mēģinātu novērst arī DNS noplūdi:

 • Ja jūsu izmantotajam VPN nav savu DNS serveru, ierīce manuāli jākonfigurē, lai izmantotu neatkarīgu DNS serveri, piemēram, Google publisko DNS vai OpenDNS. To darot, jūsu DNS pieprasījumiem būtu jāiet caur VPN, nevis jūsu ISP.
 • Ja VPN, kuru vēlaties izmantot, neatbalsta IPv6, jums tas jāatspējo savā ierīcē. Ja jums tas nav, var notikt DNS noplūde, jo pieprasījumi, kas nosūtīti, izmantojot IPv6, šādā veidā var apiet VPN tuneli.
 • Viens veids, kā novērst un novērst DNS noplūdes, ir apiet caurspīdīgos DNS starpniekserverus, kurus jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs varētu izmantot, lai pārtvertu jūsu DNS pieprasījumus, un piespiest jūs izmantot viņu DNS pakalpojumu.
 • Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 8, 8.1 vai 10, jūs, iespējams, varat saskarties ar DNS noplūdēm, pateicoties funkcijai Smart Multi-Homed Name Resolution, kas izsūta DNS pieprasījumus uz visiem pieejamajiem serveriem un pieņem atbildes no nestandarta serveriem, ja Izlases DNS serveriem ir nepieciešams pārāk ilgs laiks, lai atbildētu. Diemžēl Windows 10 lietotāji nevar faktiski izslēgt funkciju, jo tā ir iebūvēta. Ja izmantojat OpenVPN, varat mēģināt to atrisināt ar šo spraudni, vai arī mēģiniet to izslēgt Windows lokālās grupas politikas redaktorā (tomēr mājaslapā tas nav iespējams). Alternatīvi, jums vajadzētu mēģināt izmantot citas operētājsistēmas.
 • Vēlreiz, ja esat Windows lietotājs, jums, iespējams, nāksies saskarties ar Teredo – tunelēšanas protokolu, kas izveidots operētājsistēmā un kura mērķis ir uzlabot saderību starp IPv4 un IPv6. Tā problēma ir tā, ka dažkārt tam var būt prioritāte pār VPN tuneli, kā rezultātā rodas DNS noplūdes. Par laimi šo funkciju var viegli atspējot – vienkārši atveriet komandu uzvedni un ierakstiet šo “netsh interfeisa teredo iestatījuma stāvoklis atspējots”.
 • Ja jūsu izmantotajam VPN ir IP saistoša funkcija, izmantojiet to – tas pamatā bloķē jebkādu trafiku, kas neiziet caur VPN. Ja klientam šādas iespējas nav, konfigurējiet ugunsmūri tā, lai tas tiešsaistes plūsmu atļautu tikai caur jūsu VPN.
 • Regulāri veiciet DNS noplūdes testus – vai nu ik pēc dažām dienām, vai vismaz reizi nedēļā. Ja jums rūp jūsu privātums, jums diezgan bieži jāuzrauga VPN trafiks, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā.
 • Ja vēlaties būt ļoti pamatīgs, varat izmantot VPN uzraudzības programmatūru (piemēram, Paessler), lai saglabātu cilnes uz jūsu VPN savienojumiem. Tomēr ir vērts pieminēt, ka šī opcija ir diezgan dārga, un jūs viegli varat uzzināt, vai DNS noplūde ir problēma ar parastajiem, bezmaksas DNS noplūdes testiem..

Visbeidzot, labākais un ērtākais DNS noplūdes labojums ir tikai izmantot VPN, kas piedāvā DNS noplūdes aizsardzību. Ja tiešām zināt, ka pašreizējais pakalpojumu sniedzējs pakļauj jūsu privātumu tīmeklim, izmantojot DNS noplūdes, jums vajadzētu pārslēgties uz citu, kas garantē, ka jūsu dati būs droši un droši.

Nepieciešams VPN ar visaugstāko DNS aizsardzību pret noplūdi?

CactusVPN ir nodrošinājis jūs pārklājumu. Mēs piedāvājam augstas klases VPN pakalpojumu, kas ir aprīkots ar jaudīgu AES šifrēšanu, un ļauj piekļūt tīklam no 6 VPN protokoliem (ieskaitot OpenVPN un SoftEther)..

Mēs piedāvājam arī DNS noplūdes aizsardzību. Visi ārējie DNS serveri ir ātrdarbīgi, jūsu DNS trafiks ir šifrēts no vienas puses uz otru, un mēs izmantojam publisko Google DNS, kas ir ļoti uzticams. Turklāt mums vispār nav nekādu darbību žurnālu.

Izvēlieties kādu no mūsu vairākām lietotājam draudzīgajām VPN lietojumprogrammām. Mums ir lietotnes, kas darbojas operētājsistēmā Windows, macOS, iOS, Android, Android TV un Amazon Fire TV.

Vispirms izmēģiniet CactusVPN

Mēs piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu, tāpēc nekautrējieties veikt tik daudz DNS noplūdes testu, cik vēlaties, lai pārliecinātos, vai viss ir kārtībā. Jā, jūs varat reģistrēties, neizsniedzot nekādu kredītkartes informāciju.

Turklāt, tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN lietotāju, jūs ar prieku uzzināsit, ka uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija, ja pakalpojums nedarbojas, kā reklamēts..

Kas ir DNS noplūde? Grunts līnija

DNS noplūde ir tad, kad jūsu DNS vaicājumi tiek nosūtīti ārpus šifrēta VPN tuneļa, būtībā nozīmē, ka ikviens (piemēram, jūsu ISP) var redzēt, kurām vietnēm un lietojumprogrammām jūs piekļūstat un kuras izmantojat.

DNS noplūdi var izraisīt daudzas lietas (piemēram, nepareizi konfigurēti VPN, IPv6 konflikti un pat kiberuzbrukumi). Par laimi DNS noplūdes noteikšana nav tik sarežģīta (jūs varat viegli izmantot tādu DNS noplūdes testu kā DNSLeakTest.com), un risinājuma labošana dažkārt var būt kaut kas tik vienkāršs kā VPN nodrošinātāja maiņa vai IPv6 atspējošana, vai kaut kas grūtāks, piemēram jāizmanto OpenVPN spraudnis.

Kopumā labākais veids, kā izvairīties no DNS noplūdes, ir tikai izmantot VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā iebūvētu DNS noplūdes aizsardzību ar savu pakalpojumu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map