Kas ir ģeogrāfiskās ierobežošanas tehnika? (Kā jūs to varat apiet?) |


Kas ir ģeogrāfiskās ierobežošanas tehnoloģija??

Ģeogrāfiskie ierobežojumi (saukti arī par ģeogrāfiskiem blokiem) ir metode, ko satura nodrošinātāji izmanto, lai ģeogrāfiski ierobežotu piekļuvi saviem pakalpojumiem un platformām. Būtībā tas viņiem ļauj padarīt savas tīmekļa vietnes pieejamām konkrētās valstīs.

Labs piemērs tam ir tubi – bezmaksas TV straumēšanas platforma. Ja mēģināsit tam piekļūt ārpus ASV, jūs saņemsit ierobežotu piekļuvi tā saturam. Ja pašlaik mēģināt piekļūt tam no ES, jūs saņemsit ziņojumu, kurā teikts, ka pakalpojums šajā apgabalā nav pieejams..

Netflix US ir vēl viens labs ģeogrāfiskās bloķēšanas piemērs darbībā. Viņu gadījumā viņi tomēr nesaka, ka pakalpojums jūsu valstī nav pieejams. Tā vietā viņi parasti jūs novirza uz satura bibliotēku, kas darbojas jūsu reģionā.

Kā darbojas ģeogrāfiskie ierobežojumi??

Tas ir diezgan vienkārši – ir iespējami ģeogrāfiski ierobežojumi, jo vietnes, kad jūs izveidojat savienojumu, var redzēt jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu. Tātad, ja vietne saņem savienojuma pieprasījumu no jūsu ierīces, ir jāpārbauda, ​​vai tā ir iekļauta baltajā sarakstā vai melnajā sarakstā. Ja tas ir iekļauts melnajā sarakstā, tas jūs pāradresēs uz jūsu reģionam rezervētu lapu (piemēram, Netflix to dara, kad tas jūs novirza uz jūsu valstī pieejamo bibliotēku). Alternatīvi, vietne var noraidīt jūsu savienojuma pieprasījumu un piegādāt ziņojumu, ka pakalpojums nav pieejams jūsu valstī.

Kā vietne redz jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu? Parasti viņi saņem šo informāciju no:

 • Jūsu IP adrese
 • WiFi un / vai Bluetooth MAC adrese
 • Jūsu WiFi savienojuma atrašanās vieta
 • Jūsu ierīces GPS
 • Jūsu RFID (radiofrekvences identifikācija)
 • Ierīces GSM (2G) vai CDMA (3G) šūnas ID

Tiek izmantoti 6 iemesli, kāpēc tiek izmantoti ģeogrāfiski bloki

Tālāk ir sniegts pārskats par galvenajiem iemesliem, kādēļ, izmantojot internetu, saskaraties ar ģeogrāfiskiem ierobežojumiem:

1. Autortiesību līgumi

Satura nodrošinātājiem (piemēram, Netflix, BBC iPlayer, Hulu utt.) Nepieder tiesības uz visu displejā esošo saturu – viņiem vienkārši pieder tiesības to pārraidīt. Tātad, vai saturu var pārraidīt visā pasaulē, izlemj sākotnējais autortiesību īpašnieks. Ja tas nav atļauts, satura platformām ir jāievēro šie noteikumi, un ģeogrāfisko ierobežojumu tehnoloģija viņiem palīdz to izdarīt.

2. Licencēšanas tiesības

Autortiesību īpašniekiem un satura sniedzējiem jāiegādājas licencēšanas tiesības noteiktā valstī, ja viņi vēlas straumēt savu saturu tur. Tas var kļūt diezgan dārgi (it īpaši, ja domājat par citiem valstij raksturīgiem nodokļiem, kas varētu sākt darboties), tāpēc nav grūti iedomāties, ka licencēšanas tiesību pirkšana visā pasaulē nav aktuāla.

3. Cenu diskriminācija

Ģeogrāfiskos ierobežojumus var izmantot, lai panāktu cenu diskrimināciju – darbība, kurā tiek parādītas dažādas cenas atkarībā no tā, no kuras valsts tiešsaistes lietotājs savieno. Tiešsaistes mazumtirgotāji un aviokompānijas mēdz to darīt, lai labāk sadalītu pasauli vairākos tirgus segmentos un gūtu lielāku peļņu.

4. Apturēšana

ASV ģeogrāfiskos blokus bieži izmanto elektrības padeves pārtraukumos – praksē, kas ir “iecienīta” apraides uzņēmumu, nacionālo tīklu, sporta līgu un asociāciju vidū. Ģeogrāfiskos ierobežojumus galvenokārt izmanto, lai pārliecinātos, ka noteikts sporta notikums netiek straumēts apgabalā, kur:

 • Attiecīgais notikums notiek.
 • Izplatīšanas tiesības pieder vienīgi valstu tīkliem.
 • Minētais pasākums jau tiek pārraidīts uz vietas.

5. Juridiskie iemesli

Ģeogrāfiskās ierobežošanas metodes valdība bieži var izmantot juridisku iemeslu dēļ. Piemēram, Lielbritānijas valdība izmanto ģeogrāfiskos blokus, lai pārliecinātos, ka viņu TV saturs ir pieejams tikai Apvienotajā Karalistē (ar dažiem izņēmumiem), jo tas viss tiek finansēts no nodokļu maksātāju naudas.

6. Juridiskās prasības

Dažreiz dažiem uzņēmumiem ir jāievēro īpaši starptautiski un nacionālie likumi, lai darbotos valstī vai reģionā – un šie likumi var likt minētajiem uzņēmumiem izmantot ģeogrāfiskās ierobežošanas metodes.

Piemēram, tiešsaistes kazino parasti ir jāizmanto ģeogrāfiski ierobežojumi, lai ievērotu tiešsaistes azartspēļu likumus – jo īpaši tāpēc, ka tiem nav likumīgi atļauts piedāvāt savus pakalpojumus valstīs, kas aizliedz tiešsaistes azartspēles.

Vai ģeogrāfiskās ierobežošanas tehnikas izmantošana ir likumīga??

Parasti jā. Pašlaik šķiet, ka ES ir vienīgā vieta, kur faktiski notiek tiesiskas darbības pret ģeogrāfiskās ierobežošanas metodēm. Tālāk ir sniegts īss pārskats par notiekošo:

 • Jau 2018. gadā ES acīmredzami aizliedza to, ko viņi sauc par “nepamatotu ģeogrāfisko bloķēšanu”. Lai arī tas izklausās labi, aizliegums neko daudz nesasniedza, jo pastāvēja juridiska nepilnība, kurā tika noteikts, ka aizliegums nav piemērojams, ja ir nepieciešama ģeogrāfiskā bloķēšana, lai nodrošinātu atbilstību juridiskajām prasībām. Aizliegums neattiecās arī uz tādiem plašsaziņas līdzekļiem kā videospēles un e-grāmatas.
 • Pāris mēnešus pēc kārtas, un ES pieņēma noteikumus par digitālo multivides pārnesamību. Būtībā jaunajos noteikumos tika noteikts, ka satura nodrošinātājiem, kas piedāvā maksas pakalpojumus, ir jānodrošina “viesabonēšanas” veids ES dalībvalstīs. Sky Go un NOW TV ir labi piemēri tam, kā tas darbojas, jo tie ļauj lietotājiem 30 dienas skatīties AK saturu ārpus valsts, ja viņi atrodas ES dalībvalstīs.
 • Tuvojoties 2018. gada beigām, stājās spēkā jauna ES regula, kas būtībā izbeidz ģeogrāfisko bloķēšanu e-komercijā.

Eiropas valstis, kas nav ES dalībvalstis, iespējams, neievēros šos tiesību aktus, tāpēc ir iespējams, ka ģeogrāfiskā bloķēšana šajās vietās netiek uzskatīta par juridisku problēmu.

Tādos reģionos kā Ziemeļamerika un Austrālija ģeogrāfiskā bloķēšana to uzskatīja par parastu praksi kā veidu, kā aizsargāt mākslinieku, TV / filmu producentu un citu satura veidotāju autortiesības. Attiecībā uz tādām vietām kā Āzija, Tuvie Austrumi, Dienvidamerika un Āfrika nav ieviesti skaidri likumi, kas nosaka, vai ģeogrāfiskā bloķēšana ir likumīga vai nē. Parasti to praktizē arī tur.

4 vienkārši veidi, kā piekļūt ģeogrāfiski ierobežotam saturam

Parasti labākais un vienkāršākais veids, kā apiet ģeogrāfiskās ierobežošanas metodes, ir slēpt savu IP adresi vai ģeogrāfisko atrašanās vietu, kad atrodaties internetā. Lai gan tas varētu šķist grūti izdarāms, patiesībā tā nav.

Pieejams ģeogrāfiski ierobežots saturs

Patiesībā jums ir četras iespējas, kuras varat izmēģināt:

1. VPN pakalpojumi

VPN pakalpojums palīdz jums apiet ģeogrāfiskos bloķējumus, aizstājot jūsu IP adresi ar VPN servera adresi, ar kuru jūs izveidojat savienojumu. Tātad, ja izveidojat savienojumu ar ASV bāzētu VPN serveri, varat piekļūt vietnēm, kurām ir ierobežota piekļuve un kuras ir pieejamas tikai tur

VPN ir diezgan viegli izmantot, un ISP tos tiešām nevar bloķēt (piemēram, viedie DNS pakalpojumi to var). Turklāt, tā kā VPN izmanto šifrēšanu, tas var neļaut jūsu ISP arī pārmeklēt joslas platumu.

Tomēr jums jāzina, ka VPN šifrēšana var traucēt savienojuma ātrumu. Tas nenozīmē, ka tiešsaistes ātrums samazināsies par 100%, taču atkarībā no tā, cik spēcīgs ir šifrēšanas šifrs un VPN protokols, jūs varētu piedzīvot dažus palēninājumus..

Plusi

 • Savienojuma izveide ar VPN serveri ir viss, kas nepieciešams, lai paslēptu jūsu IP adresi.
 • Tā kā VPN izmanto šifrēšanu, tie var palīdzēt novērst ISP joslas platuma samazināšanu.
 • Lielākā daļa VPN serveru ir aprīkoti ar ātrgaitas savienojumiem un neierobežotu joslas platumu.
 • ISP nav īsti veids, kā bloķēt VPN.

Mīnusi

 • Atkarībā no tā, cik spēcīga ir VPN šifrēšana un protokols, jūsu tiešsaistes ātrums var būt atkarīgs.

2. Viedie DNS pakalpojumi

Viedā DNS ir pakalpojums, kuru varat izmantot, lai paslēptu savu reālo DNS adresi, kuru jums piešķīris jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs. Lai gan tas nav tas pats, kas slēpt jūsu IP adresi, jūsu DNS adresē ir arī informācija, kas atklāj jūsu reālo ģeogrāfisko atrašanās vietu. Tātad, aizstājot to ar jaunu adresi, kurā ir dati, kas norāda uz vietu valstī, kurā saturs ir pieejams, ir labs veids, kā apiet ģeogrāfiskos bloķējumus.

Turklāt viedais DNS pārtver arī jūsu savienojuma pieprasījumus ar jebkuru vietni, kurai vēlaties piekļūt, un aizstās tajos atrodamos datus, kas noplūda jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu, ar jaunu informāciju, kas ir saistīta ar citu, “baltajā sarakstā” esošo atrašanās vietu..

Vēl viena lieliska lieta, kas saistīta ar viedajiem DNS pakalpojumiem, ir šifrēšanas trūkums, kas ļauj piekļūt ģeogrāfiski ierobežotam saturam, baudot sākotnējo ISP ātrumu. Turklāt vairums Viedo DNS pakalpojumu piedāvā piekļuvi milzīgam iepriekš atbloķētu vietņu sarakstam, kam varat piekļūt uzreiz.

No otras puses, problēma ir tā, ka jūsu ISP varētu bloķēt viedo DNS, kuru izmantojat ar caurspīdīgu starpniekserveri. Tas, un jūs, iespējams, dažreiz neatradīsit vajadzīgo vietni iepriekš atbloķēto vietņu sarakstā. Parasti tā nav milzīga problēma, jo varat lūgt pakalpojumu sniedzēju sarakstam pievienot vajadzīgo vietni.

Plusi

 • Viedo DNS ir viegli izmantot, un tas palīdz paslēpt savu ģeogrāfisko atrašanās vietu, paslēpjot savu DNS adresi.
 • Šifrēšana netiek izmantota, tāpēc jums ir jābauda sākotnējais savienojuma ātrums.
 • Viedie DNS pakalpojumi piedāvā piekļuvi daudzām iepriekš atbloķētām vietnēm. Varat arī lūgt pakalpojumu sniedzēju atbloķēt jaunas vietnes.
 • Viedo DNS var konfigurēt gandrīz visās ierīcēs, kas ir savienotas ar internetu.

Mīnusi

 • Jūsu ISP varētu bloķēt viedo DNS, izmantojot caurspīdīgu starpniekserveri.
 • Iepriekš atbloķēto vietņu sarakstā nav katra reģiona vietne.

3. Starpniekserveri

Starpniekserveris darbojas kā starpnieks starp jums un tīmekli. Jūs sūtāt tai savus savienojuma pieprasījumus, un tas tos pārsūta uz pareizo vietni jūsu vārdā – bet tas tiek darīts, izmantojot savu IP adresi, nevis savu. Tātad, tas palīdz jums viegli apiet ģeogrāfiskos blokus.

Turklāt starpniekserveris var izmantot vietējo kešatmiņu, lai ātrāk sniegtu atbildes uz jūsu pieprasījumiem. Būtībā, ja serverim jau ir jūsu pieprasītais saturs vietējā kešatmiņā, tas nav jāpārsūta tīmeklim, ietaupot jūsu laiku.

Daži starpniekserveri neizmanto šifrēšanu, tāpēc tas netraucēs jūsu tiešsaistes ātrumu. Tomēr tas nav īsti daudz, ja ņem vērā, ka daudziem starpniekserveriem ir joslas platuma ierobežojumi, kas neļauj jums sasniegt vēlamo ātrumu.

Pie citām problēmām parasti pieder tehniskā atbalsta trūkums, tas, ka daži serveri (īpaši bezmaksas serveri) parasti ir pārpildīti un cieš daudz dīkstāves, un ka starpnieki, kas izmanto HTTP savienojumus, starpniekserverim atklāj jūsu īsto IP adresi..

Plusi

 • Starpniekserveris slēpj jūsu IP adresi un var ātrāk atgriezt rezultātus, ja tie tiek arhivēti servera vietējā kešatmiņā.
 • Starpniekserveriem, kas neizmanto šifrēšanu, nevajadzētu traucēt jūsu tiešsaistes ātrumam.
 • Daudzus starpniekservera pakalpojumus var izmantot tieši no jūsu pārlūkprogrammas.

Mīnusi

 • Neskatoties uz šifrēšanas trūkumu, lielākoties ātrums netiks sasniegts, jo serveriem ir joslas platuma ierobežojumi un tie ir pārpildīti..
 • Ja izmantojat starpniekserveri ar HTTP savienojumiem, īpašnieks var redzēt jums reālo IP adresi.
 • Starpniekserveri parasti cieš no dīkstāves, un parasti tie nepiedāvā atbalstu, jo viņi bieži var brīvi izmantot.

4. Tor (sīpolu maršrutētājs)

Tor ir bezmaksas anonimitātes tīkls, kas slēpj jūsu IP adresi, kad atrodaties internetā, efektīvi ļaujot apiet ģeogrāfiskos bloķējumus. Jūsu digitālā pēda ir arī paslēpta, jo tiešsaistes satiksme tiek atlecota un šifrēta starp vairākiem Tor relejiem.

Tomēr pakalpojumam ir dažas problēmas. Pirmkārt, relejus vada brīvprātīgie, tāpēc nav precīzi garantēts, ka tie būs 100% uzticami. Piemēram, ISP var izslēgt releju, ja viņš to atrod (tas var notikt ar izejas relejiem, kur Tor satiksme vairs nav šifrēta).

Turklāt pašreizējais Tor releju skaits ir aptuveni 6000 un 7000, bet kopējais Tor lietotāju skaits ir aptuveni divi miljoni. Tas nozīmē, ka releji bieži ir pārpildīti, un jums, iespējams, nāksies saskarties ar lēnu tiešsaistes ātrumu.

Visbeidzot, ir arī tas, ka valdības var pilnībā bloķēt Toru, ja tās patiešām vēlas.

Plusi

 • Tor palīdz jums paslēpt savu IP adresi, lai apietu ģeogrāfiskos blokus.
 • Trafika satiksme notiek starp vairākiem relejiem, slēpjot jūsu digitālo trafiku un to arī šifrējot.
 • Tor releju skaits ir mazāks par Tor, salīdzinot ar Tor lietotāju skaitu, kā rezultātā savienojumi ir zema ātruma un nestabili.

Mīnusi

 • Tor relejus var bloķēt interneta pakalpojumu sniedzēji – īpaši izejas releji.
 • To var potenciāli bloķēt valdības.

Kurš pakalpojums ir ērtākā ģeogrāfiskās ierobežošanas apiešanas metode?

Kopumā visiem pakalpojumiem ir savas priekšrocības un trūkumi, lai gan šķiet, ka Tor ir mazāk efektīvs, jo to var bloķēt jūsu ISP vai valdība + nav pietiekami daudz releju, lai atbalstītu milzīgo lietotāju skaitu, tāpēc ātrumi ir diezgan slikti.

Atbloķējiet ģeogrāfiski ierobežotu saturu

VPN, viedie DNS pakalpojumi un starpniekserveri ir diezgan piesaistīti, taču labāki izvēli ir viedie DNS pakalpojumi un VPN. Ideālā gadījumā jums vajadzētu izvēlēties VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā piekļuvi visiem šiem pakalpojumiem vienlaikus, lai jūs varētu brīvi pārslēgties starp tiem atkarībā no tā, kas jums vislabāk.

Nepieciešams pakalpojums, kas palīdzēs apiet visas ģeogrāfiskās ierobežošanas metodes?

Mēs esam ieguvuši tikai to, kas jums nepieciešams – augstas klases VPN pakalpojumu, kurā ir arī bezmaksas starpniekserveri un viedais DNS pakalpojums. Tādā veidā jūs varat viegli redzēt, kura metode jums vislabāk darbojas.

Mūsu VPN piedāvā vairāk nekā 28 ātrgaitas serverus, un visi tie ir aprīkoti ar neierobežotu joslas platumu. Serveri ir dubultā kā starpniekserveri, un jūs varat izmantot mūsu pakalpojumus vairākās platformās ar mūsu lietotājam draudzīgajām lietotnēm.

Mūsu viedajam DNS pakalpojumam ir milzīgs iepriekš atbloķētu vietņu saraksts, kurām varat tūlīt piekļūt.

Neuztraucieties – abonēšana nav jāizvēlas uzreiz. Vispirms droši pārbaudiet mūsu pakalpojumu 24 stundas, lai pārliecinātos, ka tas atbilst visām jūsu vajadzībām.

Ak, un mums jāpiemin arī tas, ka jums būs nodrošināta 30 dienu naudas atgriešanas garantija, tiklīdz kļūsit arī par CactusVPN lietotāju..

Secinājums

Ģeogrāfisko ierobežojumu tehnoloģiju satura nodrošinātāji izmanto, lai diktētu, kurās valstīs ir pieejams dažādu tiešsaistes saturs un pakalpojumi. Piemēram, Pandora Radio darbojas tikai ASV, un jūs nevarat piekļūt pakalpojumam ārpus valsts.

Ģeogrāfiskās ierobežošanas metodes parasti izmanto ar autortiesībām saistītu iemeslu dēļ, jo satura nodrošinātājam nav licencēšanas tiesību satura pārraidīšanai visās valstīs, kā arī juridisku iemeslu dēļ. Ģeogrāfisko bloķēšanu var izmantot arī, lai panāktu cenu diskrimināciju, cenšoties gūt lielāku peļņu.

Ģeogrāfisko bloķēšanu parasti uzskata par likumīgu, izņemot ES, kur jaunākie noteikumi to padara mazāk pieņemamu.
Labākais veids, kā apiet ģeogrāfiskos ierobežojumus, ir slēpt savu ģeogrāfisko atrašanās vietu tīmeklī. To var paveikt, maskējot savu IP adresi (ko var darīt ar starpniekserveri, VPN vai Tor) vai DNS adresi (sasniedzams ar viedajiem DNS pakalpojumiem). Ideālā gadījumā jums vajadzētu izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kas vienā vietā piedāvā piekļuvi visefektīvākajiem pakalpojumiem (starpniekserverim, VPN, viedajam DNS)..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map