Kas ir IPSec un kā tas darbojas? |


Kas ir IPSec??

IPSec (interneta protokola drošība) sastāv no vairākiem dažādiem drošības protokoliem, un tas ir paredzēts, lai nodrošinātu, ka datu paketes, kas nosūtītas caur IP tīklu, paliek neredzētas un nepieejamas trešajām personām. IPSec nodrošina augsta līmeņa drošību interneta protokolam. Šifrēšana tiek izmantota, lai nodrošinātu konfidencialitāti un autentifikāciju.

Kāpēc IPSec ir populārs?

Pateicoties divvirzienu pieejai, IPSec ir viens no drošākajiem datu šifrēšanas veidiem. Tam ir arī lielākais ieguvums, darbojoties tīkla līmenī, savukārt tādas sistēmas kā SSL darbojas lietojumprogrammu līmenī. SSL drošības sistēmām ir jāmaina atsevišķas lietojumprogrammas, bet IPSec ir jāveic izmaiņas tikai operētājsistēmā.

Kā darbojas IPSec??

Lielākā daļa citu drošības protokolu darbojas tīkla sakaru lietojumprogrammu slānī. Galvenā IPsec priekšrocība ir tā, ka, tā kā tas darbojas tīkla, nevis lietojumprogrammu līmenī, tas spēj šifrēt visu IP paketi. Tas tiek darīts ar diviem mehānismiem:

Autentifikācijas galvene (AH) – tas uz katras paketes ievieto ciparparakstu, aizsargājot jūsu tīklu un datus no trešo personu traucējumiem. AH nozīmē, ka datu paketes saturu nevar modificēt bez noteikšanas, un tas arī ļauj identitātes pārbaudei starp diviem savienojuma galiem.

Drošības kravas (ESP) iekapsulēšana – kamēr AH novērš pakešu viltošanu, ESP nodrošina, ka paketē esošā informācija ir šifrēta un to nevar nolasīt. ESP galveni, piekabi un autentifikācijas bloku izmanto, lai šifrētu visu paketes derīgo slodzi.

Tehniskas detaļas

 • Savietojams ar Windows 7+, Windows Server 2008, Cisco maršrutētājiem, macOS un iOS ierīcēm.
 • Atbalsta saderīgas versijas Linux un citām operētājsistēmām.
 • Primārais protokols ir interneta atslēgu apmaiņa (IKE)
 • VPN pakalpojumu sarunu ieviešanai izmanto interneta drošības asociāciju un atslēgu pārvaldības protokolu (ISAKMP), kā noteikts IETF RFC 2408

Kā IPSec darbojas līdztekus VPN protokoliem??

IPSec tiek izmantots kopā ar citiem VPN protokoliem, lai nodrošinātu ātru un drošu pakalpojumu. Ir divas galvenās iespējas:

L2TP / IPSec

L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) ir tunelēšanas protokols, kas ieprogrammēts lielākajā daļā operētājsistēmu un VPN gatavās ierīcēs. Tas pats par sevi nesniedz nekādu šifrēšanu. Tomēr apvienojumā ar IPSec tas kļūst par ideālu VPN rīku. L2TP / IPSec piedāvā lielu ātrumu un ārkārtīgi augstu datu pakešu drošības līmeni. Parasti šifrēšanai tiek izmantoti AES šifri.

IKEv2 / IPSec

IKEv2 (interneta atslēgu apmaiņas versija 2) bija Microsoft un Cisco kopīga izstrāde, un to sākotnēji atbalsta Windows 7+, iOS un Blackberry. Ir izstrādātas arī atvērtā koda versijas Linux. Tāpat kā L2TP, tas ir tuneļošanas protokols, kas ir efektīvs izmantošanai kā VPN, kad tiek savienots pārī ar IPSec. Tās galvenie pārdošanas punkti ir atsaucība un elastība: IKEv2 automātiski atjauno savienojumu pēc īsa signāla zaudēšanas un, pateicoties MOBIKE protokolam, var viegli rīkoties ar tīkla izmaiņām.

Kādas ir IPSec priekšrocības un trūkumi?

Tāpat kā visām drošības sistēmām, arī IPSec ir savi plusi un mīnusi. Šeit ir daži no tiem:

Priekšrocības

 • Tā kā IPSec darbojas tīkla slānī, izmaiņas jāveic tikai operētājsistēmā, nevis atsevišķās lietojumprogrammās.
 • IPSec savā darbībā ir pilnīgi neredzams, padarot to par ideālu izvēli VPN.
 • AH un ESP izmantošana garantē visaugstāko iespējamo drošības un privātuma līmeni.

Trūkumi

 • IPSec ir sarežģītāks nekā alternatīvie drošības protokoli un grūtāk konfigurējams.
 • IPSec ir nepieciešamas drošas publiskās atslēgas. Ja jūsu atslēga ir apdraudēta vai ja jums ir slikta atslēgas pārvaldība, var rasties problēmas.
 • Neliela izmēra pakešu pārsūtīšanai IPSec var būt neefektīvs datu šifrēšanas veids.

Nepieciešams uzticams VPN? CactusVPN ir jūs aptvēris!

Mūsu VPN pakalpojums ir vairāk nekā spējīgs aizsargāt jūsu tiešsaistes identitāti. Mēs izmantojam nozarē vadošo AES šifrēšanu, lai nodrošinātu visu jūsu datu un interneta trafiku, lai jūsu pārlūkošanas pieredze būtu tāda, kā tai vajadzētu būt – drošai un privātajai..

Turklāt mūsu ātrgaitas serveri izmanto koplietotu IP tehnoloģiju, kas nozīmē, ka nav iespējas mūsu serveru IP adreses izsekot jums..

Neuztraucieties – mēs neveicam žurnāla reģistrēšanu. Mums ir ieviesta stingra politika bez reģistrēšanās. Ak, CactusVPN ir arī aprīkots ar Killswitch, lai pārliecinātos, ka jūsu tiešsaistes identitāte nekad netiek pakļauta – pat tad, ja sastopaties ar savienojuma problēmām.

Lietotne CactusVPN

Joprojām neesat pārliecināts? Nav problēmu – mēs piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu, tāpēc pirms abonementa izvēles varat pārbaudīt, vai mūsu VPN pakalpojums var apmierināt visas jūsu vajadzības. Un pat pēc plāna izvēles uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija.

Grunts līnija

Neskatoties uz sarežģītību, IPSec ātri kļūst par VPN izvēles protokolu. Apvienojot vairākas dažādas drošības un šifrēšanas funkcijas, tā spēj garantēt visaugstāko privātuma līmeni. Laikam ejot, IPSec arvien drošāk un drošāk kļūst par nozares standartu VPN drošībai.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map