Kas ir joslas platuma droseļošana? (Kā pārtraukt datu droseļošanu?) |


Kas ir joslas platuma droseļvārsts, jūs jautājat? To mēs cenšamies izskaidrot ar šo 5 minūšu rakstu.

Kas ir joslas platuma droseļošana?

Joslas platuma samazināšana (saukta arī par datu samazināšanu vai interneta sašaurinājumu) ir process, kura laikā ISP apzināti ierobežo lietotāja joslas platumu, palēninot savienojuma un lejupielādes ātrumu. Tas var notikt jebkurā ierīcē, kuru izmantojat.

ISP var panākt joslas platuma samazināšanu, jo viņi var uzraudzīt lietotāju tiešsaistes trafiku, efektīvi redzot, ko viņi dara internetā – īpaši, ja viņi izmanto dziļo pakešu pārbaudi. Tātad joslas platuma samazināšana parasti nav nejauša – tā tiek plānota iepriekš.

Kāpēc interneta pakalpojumu sniedzēji samazina jūsu joslas platumu??

Viņi to galvenokārt dara peļņas gūšanai. Piemēram, ISP noteiktā dienas laikā var samazināt lietotāja joslas platumu, lai samazinātu tīkla pārslodzi un palielinātu pakalpojuma stabilitāti. Tas parasti notiek pīķa interneta laikā, kad pakalpojums vienkārši nespēj apieties ar lielu daudzumu cilvēku.

Viņi ne vienmēr to dara, lai uzlabotu savus pakalpojumus, bet arī samazina apstrādājamo datu daudzumu, nodrošinot, ka viņiem nav jāpērk ātrāks aprīkojums, lai apstrādātu lielāku interneta trafiku..

Turklāt ISP var arī samazināt jūsu joslas platumu, kad viņi pamanīs, ka jūs izmantojat lielu datu daudzumu noteiktām tiešsaistes darbībām, piemēram, spēlēm, failu lejupielādei vai satura straumēšanai, piemēram,.

Viņi to dara, cenšoties “pārliecināt” jūs vai nu iegādāties tarifa abonementu, vai lielāku, dārgāku datu plānu. Tas jo īpaši notiek, ja ISP līgumā ir noteikta “taisnīgas lietošanas politika”, kurā noteikts, ka katram lietotājam mēnesī ir noteikts datu apjoms.

IPS var arī samazināt jūsu joslas platumu, ja viņi redz, ka lejupielādējat P2P failus, taču tas parasti notiek valstīs, kur straujā piespiešana ir jutīga tēma..

Vai jūsu ISP ierobežo jūsu datus?

Joslas platuma droseļvārstu ne vienmēr ir viegli noteikt. Ja jums ir aizdomas, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs to dara, šeit ir aprakstīti daži veidi, kā pārbaudīt:

  • Mēģiniet izmantot rīku, piemēram, SpeedTest, katras dienas laikā, vēlams visu mēnesi. Ja jūsu interneta ātrums pēkšņi samazinās mēneša beigās vai noteiktos laikos katru dienu (iespējams, tie būs pīķa laiki), ļoti iespējams, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs samazina jūsu joslas platumu.
  • Izmēģiniet FAST ātruma testu. To izveidoja Netflix, lai lietotājiem palīdzētu uzzināt, vai viņu interneta pakalpojumu sniedzēji samazina joslas platumu. Vienkārši salīdziniet rezultātus ar standarta SpeedTest rezultātiem un pārbaudiet, vai Netflix ātrumi ir mazāki. Ja tie ir, tas nozīmē, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs aizrauj Netflix. Ja viņi to izdara, ir diezgan droši pieņemt, ka viņi, iespējams, pārtrauks jebkuru citu straumēšanas pakalpojumu, kuru jūs varētu izmantot “pārāk daudz”.
  • Varat arī izmēģināt interneta veselības pārbaudi, kurā tiek pārbaudīts, vai savienojuma punktos tiek samazināts joslas platums. Ja jūs tos nepazīstat, tie galvenokārt ir maršruti, kurus jūsu tiešsaistes satiksme veic, piekļūstot tīmeklim (piemēram, piemēram, ISP tīkli). Rīks, kuru mēs sasaistījām, pārbauda, ​​vai jums rodas problēmas dažādos savienojuma punktos. Ja viena testa rezultāti ir zemi, iespējams, jūs nodarbojas ar joslas platuma samazināšanu.
  • Visbeidzot, jūs vienmēr varat vienkārši pajautāt sava interneta pakalpojumu sniedzēja klientu atbalstam, vai joslas platuma samazināšana tiek piemērota jūsu kontam. Mēs nesakām, ka jūs visu laiku saņemsit pārskatāmu atbildi, taču viņiem, iespējams, nebūs problēmu pateikt, vai jūsu līgumā ir noteikta “godīgas lietošanas politika”.

Kā apiet ISP joslas platuma droseļvārstu

Ja esat pārliecināts, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs ierobežo joslas platumu, varat mēģināt aprunāties ar viņu klientu atbalsta dienestu, lai redzētu, vai viņi varētu pārtraukt to darīt, lai gan tas nav ļoti reāls risinājums. Jūs varētu plānot interneta lietošanu ap maksimālo laiku, taču tas ir ļoti neērti.

Kā alternatīvu jūs varētu mainīt ISP, taču tas rada daudz problēmu, un jums nav garantiju, ka jaunais ISP nedarīs to pašu.

Vai arī jūs vienkārši varētu izdarīt vienkāršu lietu un šifrēt tiešsaistes trafiku. Tādā veidā tas ir mazāk kā tas, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs varētu samazināt joslas platumu, jo viņi nevarēs redzēt, ko jūs darāt internetā. Ne vairāk kā viņi redzēs daudz jucekļa.

Tor (sīpolu maršrutētājs)

Tor ir anonimitātes tīkls, kura mērķis ir šifrēt un anonimizēt jūsu tiešsaistes trafiku (zināmā mērā, protams), atdalot to starp dažādiem relejiem.

Lai arī tas ir efektīvs rīks, tam ir viens būtisks mīnuss – izejas relejs (pēdējais relejs, kuru apmeklē jūsu satiksme) parasti neizmanto šifrēšanu. Kamēr jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, iespējams, nevarēs redzēt jūsu satiksmi šādā veidā, reliģiskās personas ISP to darīs. Ja viņi nolemj samazināt releja joslas platumu, jums būs jāsamierinās ar mazāku ātrumu.

VPN (virtuālais privātais tīkls)

VPN ir pakalpojums, kas palīdz aizsargāt tiešsaistes privātumu un drošu interneta savienojumu. Atšķirībā no Tor, VPN šifrē visu jūsu savienojumu – ISP nevar pārraudzīt visu, kas notiek starp jūsu ierīci un VPN serveri..

Turklāt VPN maskē jūsu IP adresi un aizstāj to ar paša VPN servera IP, padarot ISP grūtāk saistīt tiešsaistes ieradumus ar jūsu IP adresi..

Cīņa pret joslas platuma samazināšanu ar CactusVPN!

Ja jums ir nepieciešams uzticams VPN, mēs esam nodrošinājuši jūs. CactusVPN piedāvā augstas klases AES šifrēšanu, kas var aizsargāt jūsu interneta trafiku un datus no visiem ISP traucējumiem. Viņiem vairs neizdosies samazināt jūsu joslas platumu, jo viņi nezina, kādus failus lejupielādējat vai kādu saturu straumējat..

Turklāt mūsu ātrgaitas serveri paļaujas uz kopīgu IP tehnoloģiju, un mēs ieviešam stingru politiku nepierakstīties, kas nozīmē, ka mēs pat nezinām, ko jūs gaidat internetā, kad izmantojat CactusVPN.

Neuztraucieties – mūsu pakalpojumam ir iebūvēts Killswitch, tāpēc jūsu satiksme netiks pakļauta jūsu ISP pat tad, ja rodas kādas savienojuma problēmas.

Lūdzu, pārbaudiet mūsu CactusVPN lietotnes, lai uzzinātu, kura no tām ir vispiemērotākā jūsu ierīcei. Ja jums rodas šaubas, jūs ar prieku uzzināsit, ka mēs piedāvājam mūsu pakalpojuma bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu un 30 dienu naudas atgriešanas garantiju..

Secinājums

Lai gan dažreiz var būt saprotams, kāpēc IPS aizraujas ar lietotāju darbībām tiešsaistē, ir pārāk grūti nepamanīt, cik liels tas ir privātuma pārkāpums – nemaz nerunājot par to, ka IPS sniedz iespēju brīvi valdīt pār jūsu joslas platumu, un viņi to var atļauties, kad vien vēlas.

Par laimi VPN var jums palīdzēt, padarot interneta pakalpojumu sniedzēju gandrīz neiespējamu saglabāt jūsu tiešsaistes datplūsmas un datu cilnes. Izmantojot VPN, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nevarēs pārbaudīt datus, kas pārvietojas no datora, tāpēc viņi to nevarēs kontrolēt.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me