Kas ir PFS (perfekta priekšlaicīga slepenība)? |


Kas ir PFS?

PFS nozīmē perfektu priekšu noslēpumu, un to sauc arī vienkārši par priekšu noslēpumu (FS). Tas ir šifrēšanas stils, kas griežas ap pagaidu privāto atslēgu (atslēgu, ko izmanto šifrētu datu atšifrēšanai), kas tiek ražota VPN klienta un VPN servera sakaros katrai sesijai..

Kā darbojas PFS??

Pamatā PFS šifrēšana darbojas, ģenerējot unikālu sesijas atslēgu katrai komunikācijas sesijai, ko lietotājs ierosinājis starp klientu un serveri. Ja kāda iemesla dēļ tiek kompromitēta sesijas atslēga, dati no citām saziņas sesijām būs droši. Kad izveidotā privātā atslēga ir izmantota, tā pazūd, tāpēc to vairs nevar apdraudēt.

Turklāt PFS šifrēšanas atslēgas var pat atsvaidzināt vienas komunikācijas sesijas laikā, vēl vairāk ierobežojot datu daudzumu, ko var nozagt kibernoziedznieks, ja tiek apdraudēta pagaidu privātā atslēga.

Salīdzinot ar perfektu priekšu noslēpumu, regulārā šifrēšanā klientam parasti tiek izmantota viena un tā pati privātā atslēga visām klienta-servera sesijām. Būtībā tas nozīmē, ka ir “galvenā atslēga”, kuru var izmantot, lai atšifrētu visu trafiku. Ja šī atslēga tiek kompromitēta, tiks apdraudēti arī visi dati, kas atrasti visās komunikācijas sesijās starp klientu un serveri..

Ar perfektu priekšu slepenību šādas “galvenās atslēgas” nav.

Parasti PFS šifrēšanā var izmantot šādus atslēgas vienošanās protokolus:

 • DHE-RSA
 • DHE-DSA
 • ECDHE-RSA
 • ECDHE-ECDSA
 • ECDH

Kas ir PFS VPN tehnoloģijā?

“Kā ar PFS VPN klienta-servera sakaros? Kā tas darbojas? ”

Nu, tas diezgan daudz darbojas tāpat kā regulārā PFS šifrēšana. Tomēr galvenā lieta, kas ir vērts pieminēt, ir tāda, ka gan VPN klientam, gan VPN serverim jābūt ar interfeisu, kas iespējots ar PFS. Pretējā gadījumā Perfect Forward Secrecy nedarbosies.

Arī VPN līmenī PFS notiek “rokasspiediena” posmā (kad serveris un klients tiek autentificēti un notiek apmaiņas atslēgas) un tunelēšanas procesā (pamatā – VPN savienojums)..

Turklāt jāatzīmē arī tas, ka PFS parasti tiek izmantots ar noteiktiem īpašiem VPN protokoliem, piemēram:

 • OpenVPN
 • SoftEther
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2 / IPSec
 • SSTP
 • Stiepļu sargs

Atcerieties, ka PFS parasti netiek iespējots pēc noklusējuma. Tātad, ja jūs meklējat perfektu priekšu noslēpuma VPN, vislabāk ir izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kas skaidri norāda, ka viņu pakalpojums noteiktos protokolos pēc noklusējuma izmanto PFS šifrēšanu..

Cik svarīga ir perfekta noslēpuma glabāšana?

PFS drošība ir diezgan vērtīga, jo tā piešķir papildu aizsardzības līmeni, nodrošinot jūsu personas datu drošību internetā vēl drošākus. Tas nenozīmē, ka regulāra šifrēšana nevar labi aizsargāt jūsu datus (ja tiek izmantoti spēcīgi šifri un VPN protokoli), taču nekad nav sāpīgi veikt papildu drošības pasākumus.

Šifrēšanas algoritmi

Turklāt apsveriet šo iespēju – ja viena privātā atslēga darbojas kā “galvenā atslēga” visai tiešsaistes trafikai, to var reāli izmantot. Un tā nav spekulācija, jo VDI šo vājumu ir izmantojusi vērtīgu datu apkopošanai jau iepriekš.

Turklāt ir jāņem vērā arī sirds mazspēja. Būtībā tā bija kļūda, kas 2012. gadā tika atrasta OpenSSL (SSL un TLS protokolu atklātā pirmkoda ieviešana) un kas potenciāli var izraisīt datu noplūdi līdz 64 kilobaitiem. Perfekta pārsūtīšanas slepenība ir labākais veids, kā aizsargāt savus datus no sirdsdarbības.

Ņemot vērā visu, ir skaidrs, ka PFS nodrošina iespēju baudīt daudz drošāku VPN savienojumu. Turklāt PFS šifrēšana, iespējams, arī padara kibernoziedzniekus daudz mazāku iespēju mērķēt uz VPN serveri vai klientu tikai tāpēc, ka visas pūles, kas tam ir vajadzīgas, nebūs tā vērtas, jo viņi vienkārši saņems piekļuvi ļoti ierobežotai informācijai.

Vai ir kādi trūkumi PFS izmantošanai VPN tehnoloģijā??

Nu, ir vērts pieminēt, ka Perfect Forward Secrecy varētu būt nepieciešama lielāka apstrādes jauda, ​​tas nozīmē, ka VPN savienojuma izveidošana varētu aizņemt nedaudz vairāk laika. Protams, netiek garantēts, ka tas notiks visu laiku, un, ja jūsu ierīcei ir vairāk nekā pietiekami daudz apstrādes jaudas, iespējams, jūs pat nepamanīsit kavēšanos.

Tomēr, salīdzinot ar ļoti drošajām PFS VPN izmantošanas priekšrocībām, ir diezgan acīmredzami, ka iespējamā VPN savienojuma procesa kavēšanās nav tik slikta kā kompromiss..

Nepieciešams PFS VPN drošākai, labākai tiešsaistes pārlūkošanai?

Jūsu drošība un privātums vienmēr ir pirmais CactusVPN, tāpēc mēs pēc noklusējuma mēs izmantojam Perfect Forward Secrecy mūsu OpenVPN un SoftEther VPN protokolos (kas, starp citu, ir īpaši droši šifrēšanas protokoli).

Turklāt mēs arī ievērojam stingru politiku nepierakstīties, kas nozīmē, ka jums nav jāuztraucas par to, ka mēs turpinām cilni par to, ko jūs darāt internetā.

Mūsu piedāvātie PFS drošības un īpaši drošie VPN protokoli ļoti labi darbojas līdztekus mūsu top-of-the-line VPN šifrēšanai. Iesācējiem mēs izmantojam ļoti drošus šifrus, piemēram, AES-256 un RSA-2048 rokasspiediena šifrēšanu.

Turklāt jāpiemin arī tas, ka mūsu pakalpojums izmanto ECDH atslēgu apmaiņas protokolu un uzticamu autentifikācijas šifrēšanu (SHA-256, SHA-384 un SHA-512).

Pārbaudiet mūsu pakalpojumu bez maksas

Vai vēlaties pirms saistību uzņemšanās pārliecināties, vai mūsu pakalpojums var apmierināt visas jūsu vajadzības? Nav problēmu – pirms abonēšanas plāna izvēles 24 stundas varat izmēģināt CactusVPN bez maksas.

Un pat pēc tam, kad esat izvēlējies vienu, uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija, ja kaut kas noiet greizi.

Grunts līnija

Kas ir PFS? Labāk sakot, tā ir šifrēšanas funkcija, kas nodrošina jaunas unikālas privātās atslēgas (atšifrēšanas atslēgas) ģenerēšanu katrai jūsu iniciētai VPN klienta-VPN servera sesijai, nevis parasti vienai privātajai atslēgai. visas jūsu sesijas.

Tādā veidā jūsu personas dati un tiešsaistes trafiks tiek labāk aizsargāti, jo nekādā gadījumā kibernoziedznieks nevarētu piekļūt visiem jūsu datiem, ja viņiem kaut kā izdotos apdraudēt privāto atslēgu. Izmantojot PFS, viņi tikai varētu atšifrēt nelielu informācijas daudzumu, nevis visu trafiku, un šī informācija viņiem parasti būtu bezjēdzīga..

Lielākā daļa VPN pakalpojumu sniedzēju piedāvā PFS šifrēšanu, taču vislabāk ir izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kas skaidri norāda, ka viņi VPN protokolos pēc noklusējuma izmanto PFS..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map