Kas ir pikšķerēšana un kā no tā izvairīties? |


Kā viņiem tas izdodas? Viņi kopē oriģināla zīmola identitāti vai nu e-pastā, vietnē vai darbinieka patiesajā vārdā, vai arī viņi izliekas par draugu, ģimenes locekli vai kādu citu, kuru jūs zināt, tāpēc šķiet, ka ziņojums nāk no uzticama avota. Visizplatītākā pieeja, kuru hakeri izmantoja, lai sāktu šāda veida kiberuzbrukumus, vēl nesen bija klasiskais e-pasts. Bet, tā kā sāka pieaugt sociālo mediju tīkli un viedtālruņi, arī šos kanālus pārņēma pikšķerēšanas uzbrukums.

Kas ir pikšķerēšana? Sāksim ar vārdu

Kā jūs noteikti uzminējāt, nosaukums pikšķerēšana ir cēlies no darbības vārda “zveja”, un to iedvesmoja laupījuma noķeršanas darbības, izmantojot bate. Nu, taisnība, tas ir tas, kas domāts hakeriem, laupījumiem, ko viņi vēlas noķert. Dažreiz lietotāji savu darbu padara vieglu, bet mēs vēlamies būt pārliecināti, ka tas nebūs jūsu gadījums. Mēs jums pateiksim, ka ir jāzina par šo tēmu, lai jūs būtu aizsargāts pret pikšķerēšanu neatkarīgi no tā, cik daudz hakeru mēģinās to nozagt no jums. Sāksim no sākuma.

Kā pamanīt pikšķerēšanas uzbrukumus?

Apmācīta acs var viegli pamanīt pikšķerēšanas izkrāpšanu, jo vienmēr ir kāda detaļa, kas to novērš. Apskatīsim visizplatītākos:

  • Viņi mēģina dublēt reāla uzņēmuma vizuālo izskatu. Bet to var izdarīt tikai zināmā mērā. Tas ir līdzīgs viltotu produktu smērēšanai. Patiesība ir sīkumos. Ja jums šķiet, ka kaut kas ir aizdomīgs, mēģiniet salīdzināt to ar autentisku uzņēmuma tēlu, un jūs skaidrāk redzēsit, ka jums ir darīšana ar viltus.
  • Kad viņi lūdz jūsu datus, viņi izmanto faktiskā darbinieka vārdu. Bet, hei, vārdu ir viegli nokopēt. Grūtāk ir nokopēt saskaņotu, profesionālu runu. Tātad, mēģiniet lasīt starp rindām.
  • Viņi projektē vietnes, kas ir ļoti līdzīgas oriģinālajām. Bet atkal viņi var iet tik tālu. Logotipa izšķirtspēja ir slikta, tā saturs nav atjaunināts, tajā ir maz interaktīvu elementu utt.
  • Viņi ir ļoti dramatiski, kad lūdz jūs uzrakstīt savus personas datus. Piemēram, jūs varat uzzināt, ka jūsu konts ir ticis apdraudēts, un, lai novērstu problēmu, viņiem ātri nepieciešama jūsu personiskā informācija, piemēram, vakar..
  • Viņi paziņo, ka esat ieguvis lielu balvu, jo kāpēc gan ne, jūs to esat pelnījuši. Viss, kas jums jādara, ir jāaizpilda dažas veidlapas, lai savāktu. Nelielas pūles ceļojumam pa pasauli vai gadā nopelnītā nauda, ​​vai ne?

Novērsiet pikšķerēšanu, apgūstot pikšķerēšanas veidus

Var teikt, ka debesis ir robeža, kad runa ir par pikšķerēšanas uzbrukumiem. Tā ir taisnība, daži ir strādājuši labāk nekā citi, bet pārliecinieties par sevi, ja jūtaties mazāk vai vairāk neaizsargāti pret šīm izkrāpšanām, izmantojot zemāk redzamo sarakstu:

Vajadzīgais draugs patiešām ir scam

Šajā scenārijā jūs saņemat e-pastu no drauga vai vienkārši pazīstama cilvēka, kurš dodas svešā valstī un ir nonācis grūtībās. Piemēram, zagļi viņu aplaupīja. Labi, ka nelaimē nonākušajam draugam ir nepieciešama jūsu palīdzība, un tā ir nepieciešama pēc iespējas ātrāk bankas kontā. Ar ko tu nodarbojies? Jūs nosūtījāt naudu vai mēģiniet sazināties ar personu, lai uzzinātu, vai stāsts ir patiess?

Laiks lido

Jūs tik labi pavadījāt laiku vietnē [ievietot vārdu] vai arī bijāt tik priecīgi par tiešsaistes pakalpojumiem no bankas [ievietot vārdu], ka pat nepamanījāt, kā pagājis laiks un vai jūsu kontam ir beidzies termiņš, un tas drīz notiek jādzēš. Lai jums veicas, jūs saņēmāt e-pastu, kas brīdina jūs par šo neveiksmīgo notikumu, kā arī dod jums iespēju pagarināt savu laiku kā pircējam. Jums atliek tikai uzrakstīt datus un problēma ir novērsta. Faktiski problēmas tikai sākas brīdī, kad noklikšķināt uz šīs viltus saites.

Lielais sliktais vīruss

Šim pikšķerēšanas uzbrukumam ir diezgan liela upuru daļa. Tas brīdina, ka jūs jau esat inficējies, un tas ir jālabo tūlīt, pirms rodas nopietni zaudējumi. Nu ko tu gaidi? Jūsu dators ir pakļauts briesmām, vienkārši lejupielādējiet pielikumu vai sekojiet saitei un ļaujiet šim labajam puišam jums palīdzēt.

Spriedums: vainīgs par kaiju

Kad kāds jūs apsūdz par kaut ko, ir dabiski izjust vajadzību sevi aizstāvēt, pat ja jūs zināt, ka neko nedarījāt nepareizi. Tātad, ja saņemat e-pastu, kas vaino jūs par kaut ko nelikumīgu, piemēram, nodokļu nemaksāšanu vai tādas naudas ņemšanu, kas jums nepiederēja, ko jūs darāt? Daži cilvēki vienkārši lejupielādē zip failu, kas sniedz vairāk informācijas par apsūdzību un papildu vīrusu.

Pārāk aizsargājošā banka

Kad jūs esat iztērējis vairāk naudas nekā parasti, kurš uztraucas par jums un jūsu finansiālo labklājību? Jūs varētu būt pārsteigts, bet jūsu banka ir. Vai vismaz tas ir tas, ko viltus e-pasts vēlas, lai jūs domājat. Tas jums paziņo, ka no jūsu konta ir izņemta liela summa, un iesaka jums sekot saitei, kur jūs varētu uzzināt vairāk par to, to ievietojat.
jūsu dati.

Rutīna “mums rūp jūsu viedoklis”

Šis ir nekrietns. Tā kā, kad esat lojāls lojalitātes klients, jums ir labas vai sliktas atsauksmes par viņu pakalpojumiem. Tātad, ja jūs saņemat e-pastu zīmola vārdā, kurā tiek lūgts izteikt viņiem savas domas par kādu tēmu, jums ir tendence ievērot ielūgumu. Protams, pirms jūs domājat, jums jāaizpilda dažas veidlapas, lai viņi jūs identificētu kā dārgo klientu. Tas ir tikai dabiski? Vai tas ir? Vai viņi nezina, kas jūs jau esat, ja viņi jums rakstīja?

Kā pasargāties no pikšķerēšanas?

Paskatīsimies. Līdz šim mēs zinām, ka pikšķerēšana ir uzlaušanas tehnika, kas mēģina pārliecināt jūs noklikšķināt uz sabojātas vai viltotas saites. Pieņemsim, ka saņemat e-pastu no vietnes, kuru iepriekš apmeklējāt, un kurai uzticaties. Tāpat kā no jūsu bankas. Atšķirība ir tā, ka pieeja, kurai piekļūstat, lai arī tā nešķiet aizdomīga, ir faktiskās vietnes ļaunprātīga kopija. Nu, ja jūs rakstāt savu paroli, lai pieteiktos, vai vēl labāk, ja jūs rakstāt jums tādu finanšu informāciju kā kredītkartes dati, mēs jūs atvainojamies, taču jūs tikko esat uzlauzis un jūsu dati ir nozagti. Ja vien nepievērsīsit uzmanību dažām detaļām, kas palīdzēs jums pasargāt sevi no pikšķerēšanas uzbrukumiem. Tālāk ir norādīts, kas jums jādara, lai novērstu pikšķerēšanu.

Esi gramatikas nacists

Pikšķerēšanas mēģinājumi tiek veikti visās valodās, taču automātiskā tulkošana bieži ir slikta. Tātad, pirms noklikšķināt uz saites, izlasiet tekstu e-pastā. Ja atrodat kļūdas, palieciet prom no tā. Iedomājieties, ka nopietns zīmols nepieļaus šāda veida kļūdas viņu vēstījumā klientiem.

Neesiet pildspalva ar savu banku

Bankas nekad nepieprasīs jums jūsu personiskos vai finanšu datus, izmantojot pasta pieprasījumu. Tagad, kad jūs to darāt, jūs neļausities sevi pievilināt ar viltus anketām vai nejaušām veidlapām, kas jums jāaizpilda.

Esiet mierīgs, kad e-pasti mēģina jūs panizēt

Tas ir parasts pikšķerēšanas triks – lietot vārdus steidzami vai izraisīt panikas sajūtu ar frāzēm, piemēram, “jūsu konta darbība ir apturēta”. Neviens prātīgs zīmols, ne arī viņu domēna aktivitātes, ar jums nerunās. Ja tas ir biedējoši, tā ir ēsma, tāpēc esiet prom no tā. Ja jūs uztraucaties, ka sliktās ziņas varētu būt patiesas, uzrakstiet savu e-pastu faktiskajiem sūtītājiem un pajautājiet viņiem par attiecīgo tēmu. Neveiciet atkārtotu atskaņošanu un nekopējiet adresi no tikko saņemtā pasta. Dariet to manuāli, izmantojot savu datu bāzi.

Atjauniniet profilaktisko programmatūru

Pretvīrusu programma var būt laba aizsardzības līnija, ja jūsu modrībā nonāk kāda ļaunprātīga programmatūra. Tāpēc, lai tas būtu efektīvs pikšķerēšanas aizsardzības biznesā, regulāri atjauniniet to.

Apskatiet vietnes URL

Ļaunprātīgas vietnes var izskatīties ļoti līdzīgas autentiskajām vietnēm, taču, visticamāk, URL izmantos citu URL. Piemēram, .net vai .org, nevis .com. Tātad, lai šādā gadījumā novērstu pikšķerēšanas uzbrukumu, jums ir jāmeklē ne tikai sūtītāja vārds, kā tas redzams jūsu e-pasta lodziņā, bet arī adrese, kas tika izmantota e-pasta nosūtīšanai.

Vislabākā aizsardzība pret pikšķerēšanu ir veselais saprāts

Tā ir taisnība. Racionāla pieeja, ja notiek mijiedarbība ar šīm izkrāpšanām, ir labākā aizsardzība pret pikšķerēšanu. Mēs to sakām, jo ​​neatkarīgi no formas, viņi visi mēģina jūs krāpt, apelējot pret jūsu uzmanības trūkumu vai uzticības raksturu. Bet tagad, kad esat labi informēts par to, kas ir pikšķerēšana un kā darbojas pikšķerēšanas uzbrukums, jums ir vieglāk tos pamanīt un palikt prom no tiem. Vienkārši atcerieties, ka jebkas, kas ir gandrīz pārāk labs, lai būtu patiesība, internetā tas droši vien nav ne labs, ne patiess, un jums vajadzētu vēlreiz pārbaudīt visu, kas pat attālināti šķiet aizdomīgs. Esiet drošībā.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me