Kas ir SoftEther? (Pilnīga rokasgrāmata) |


Bet kas patiesībā ir SoftEther? Un kas to padara tik īpašu, salīdzinot ar citiem protokoliem?

Šeit ir viss, kas jums jāzina:

Kas ir SoftEther?

SoftEther ir bezmaksas atvērtā koda VPN programmatūra, kas tika izstrādāta kā daļa no maģistra darba pētījuma Tsukuba universitātē. SoftEther tika pilnībā izlaists 2014. gadā, padarot to par vienu no visjaunākajiem protokoliem.

Runājot par SoftEther, ir svarīgi nošķirt SoftEther protokolu no SoftEther VPN servera:

 • SoftEther VPN protokols – Protokolu izmanto drošai klienta-servera komunikācijai. Tas ir salīdzinoši ātrs un drošs.
 • SoftEther VPN serveris – Servera programmatūra atbalsta vairāku VPN protokolu, piemēram, SoftEther, OpenVPN, IPSec, L2TP / IPSec un SSTP, izmantošanu..

Kā darbojas SoftEther VPN protokols?

SoftEther VPN protokols ir atbildīgs par sakaru nodrošināšanu starp VPN klientu un VPN serveri. Tas būtībā izveido šifrētu tuneli starp diviem, nodrošinot, ka ikviens nevar pārraudzīt visu informāciju, kas iet caur minēto tuneli..

Vispārīga tehniskā informācija par SoftEther

 • SoftEther atbalsta gan klienta-servera, gan vietnes-komunikāciju (izmantojot SoftEther Bridge).
 • SoftEther atbalsta pakešu reģistrēšanas funkcijas padziļinātu pārbaudi.
 • Protokols izmanto SSL-VPN tunelēšanu caur HTTPS, lai apietu ugunsmūrus.
 • SoftEther neprasa statisku vai fiksētu IP adresi, jo tajā ir iegultas dinamiskās DNS un NAT šķērsošanas funkcijas..
 • SoftEther atbalsta jaudīgu šifrēšanu, piemēram, AES-256 un RSA-4096.
 • SoftEther VPN protokola caurlaidspēja tiek mērīta ar aptuveni 1 Gbps klases lielu ātrumu.
 • SoftEther var arī atbalstīt mantotos OpenVPN klientus, pateicoties tā OpenVPN klona funkcijai.
 • Visus iestatījumus var konfigurēt, izmantojot GUI.
 • SoftEther atbalsta RSA sertifikātu autentifikāciju un IPv4 / IPv6 dubultā kraušanas iespēju.

Kā lietot SoftEther

SoftEther VPN protokols ir diezgan vienkārši lietojams, taču, tā kā tas ir programmatūras risinājums, vispirms ierīcē jāinstalē SoftEther VPN klients. Parasti tas notiek pat tad, ja jums jau ir VPN pakalpojuma abonements.

Mēs apskatīsim, kā lietot SoftEther operētājsistēmā Windows, taču iestatīšanas process ir diezgan līdzīgs arī citās platformās.

Tātad, šeit ir galvenās lietas, kas jums jāzina par SoftEther lietošanu:

Pirmkārt, jūs instalējat klientu

Lai iegūtu SoftEther VPN klientu, dodieties uz lapu Lejupielādes SoftEther vietnē. Kad instalēšanas programma ir lejupielādēta, vienkārši palaidiet to un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus.

Kad jums tiek lūgts izvēlēties starp “SoftEther VPN Client” un “SoftEther VPN Client Manager (tikai administratora rīkiem)”, izvēlieties pirmo iespēju. Jums arī jāzina, ka “SoftEther VPN Client” pilns nosaukums ir “SoftEther VPN Client Manager”.

Pēc uzaicinājuma varat izvēlēties citu instalēšanas direktoriju vai vienkārši dodieties ar noklusējuma direktoriju. Kad programma ir instalēta, varat palaist SoftEther VPN klienta pārvaldnieku.

Tālāk jūs izveidojat savienojumu

Lai to izdarītu, vienkārši noklikšķiniet uz “Pievienot VPN savienojumu” SoftEther VPN klienta pārvaldniekā. Jūs pamanīsit, ka jums tiks vaicāts, vai vēlaties konfigurēt virtuālā tīkla adapteri. Adapteris ir nepieciešams VPN savienojumam, tāpēc, lai turpinātu procesu, noklikšķiniet uz “Jā”.

Kad adapteris ir vietā, vēlreiz noklikšķiniet uz “Pievienot VPN savienojumu”. Šajā brīdī jūs sagaidīs īpašību tabula, kas jums būs jāaizpilda ar informāciju, kuru jums sniegs jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs:

 • Resursdatora nosaukums – Tā servera IP adrese, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu.
 • Porta numurs – osta, kuru izmantosit. SoftEther gadījumā tas parasti ir 443, taču arī jūsu VPN sniedzējs var piedāvāt jums citas iespējas.
 • Virtuālā centra nosaukums – Tas parasti ir aptuveni VPN sniedzēja pakalpojuma nosaukums, taču lauks ne vienmēr ir obligāts.
 • Auth tips – savienojumam izmantotais autentifikācijas veids. Parasti jūsu pakalpojumu sniedzējs ieteiks, kuru iespēju izvēlēties.
 • Lietotājvārds – Lietotājvārds, kuru izmantojat savam VPN kontam.
 • Parole – Parole, kuru izmantojat savam VPN kontam.

Kas attiecas uz lauku “Setting Name”, tas principā ir VPN savienojuma nosaukums. Nekautrējieties rakstīt visu, ko vēlaties. Turklāt, runājot par starpniekservera veidu, ieteicams izvēlēties tikai noklusējuma iestatījumu – tiešu TCP / IP savienojumu (bez starpniekservera). Runājot par “Papildu iestatījumiem”, tas ir diezgan daudz apspriežams, un tas ir vienkāršāk, ja vienkārši iepazīstieties ar oficiālo SoftEther vietni par šīm opcijām..

Kad viss ir izdarīts, vienkārši noklikšķiniet uz “Labi”, un jaunais VPN savienojums tiks pievienots SoftEther VPN klientu pārvaldnieka sarakstam. Lai to palaistu, vienkārši ar peles labo pogu noklikšķiniet uz savienojuma un izvēlieties “Savienot”. Kad vēlaties atvienoties, rīkojieties tāpat un noklikšķiniet uz “Atvienot”.

Papildu funkcijas, kuras varat izmantot

SoftEther VPN klientu pārvaldniekam ir diezgan daudz funkciju, kuras varat izmantot, lai uzlabotu savu pieredzi:

 • Vienkāršais režīms / parastais režīms – SoftEther VPN klientu pārvaldnieks pēc noklusējuma darbojas normālā režīmā, taču jūs varat pārslēgties uz vienkāršo režīmu, ja esat iesācējs ar visu vai vienkārši vēlaties, lai saskarne tiktu vēl vienkāršota.
 • Caurspīdīga loga funkcija – Šī opcija ļauj izvēlēties vēlamo caurspīdīguma līmeni VPN klienta logos. Paturiet prātā, ka caurspīdīguma līmeni tomēr nevar iestatīt zem 20%.
 • Interneta savienojuma uzturēšanas funkcija – Šī ir noderīga funkcija, ja vēlaties, lai SoftEther klients uztur VPN savienojumu, kas ir līdzīgs SoftEther VPN servera savienojumam..
 • Balss ceļveža funkcija – Spēcīgs, mazs rīks, kas var ar balss rokasgrāmatas palīdzību izskaidrot procesu vai arī izlasīt ziņojumu. Lai to iespējotu, atverot “Balss” klientu pārvaldniekā, atlasiet “Normal Voice Guide”.

Savienojuma caurlaides pārbaude

SoftEther ir tīkla trafika ātruma pārbaudes rīks, kuru varat izmantot, lai uzraudzītu, cik labi darbojas jūsu VPN savienojums. Lai to lietotu SoftEther VPN klientu pārvaldniekā, klientā noklikšķiniet uz izvēlnes “Rīks” un pēc tam atlasiet “Tīkla trafika ātruma pārbaudes rīks”.

Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par VPN savienojuma pārbaudi, lūdzu, iepazīstieties ar mūsu ceļvedi par šo tēmu. Un, ja vēlaties uzzināt vairāk par SoftEther ātruma pārbaudes rīku (turpmākās konfigurācijas un piesardzības pasākumi), sekojiet šai saitei.

Cita noderīga informācija

Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par SoftEther VPN klientu un to, kā darbojas savienojums, pārbaudiet šo saiti. Ir pieejama arī rokasgrāmata, ja vēlaties uzzināt vairāk par SoftEther VPN protokolu.

Vai SoftEther VPN ir drošs lietošanai?

Īsa atbilde – jā, noteikti.

SoftEther šifrēšana un drošība ir ļoti uzticama, un tas ir lielisks protokols, kas izmantojams ikreiz, kad nepieciešams nodrošināt tiešsaistes datu un trafika drošību..

Šeit ir tikai dažas lietas, kas padara SoftEther par tik drošu VPN protokolu:

 • Protokols ir ieprogrammēts tādā veidā, lai tas varētu novērst uzbrukumus cilvēkam-vidum.
 • SoftEther VPN šifrēšanas, atšifrēšanas un autentifikācijas procesi balstās uz OpenSSL – plaši pazīstamu atvērtā pirmkoda programmatūras bibliotēku.
 • SoftEther piedāvā atbalstu daudziem šifrēšanas šifriem, piemēram, AES, RC4, DES, Triple-DES, SHA un MDS.
 • SoftEther piedāvā vairākas iespējas lietotāju autentifikācijai kā papildu drošības līmenim.
 • SoftEther VPN protokols lietotājiem piedāvā piekļuvi pakešu filtrēšanai un drošības politikas opcijām, lai kaitīgās paketes paliktu pie vietas.

Tomēr mums jums vajadzētu jūs informēt, ka 2018. gada sākumā SoftEther notika 80 stundu drošības audits, kurā tika apgalvots, ka protokols ir cietis no 11 drošības ievainojamībām. Tomēr informācija nav pārāk padziļināta un skaidra par to, ar kādām drošības problēmām lietotāji var saskarties, un ir diezgan droši uzskatīt, ka šīs problēmas ir jau sen novērotas. Šī ir saite, ja vēlaties to apskatīt.

Vai SoftEther VPN protokols ir ātrs?

Jā, SoftEther piedāvā ātru tiešsaistes ātrumu. Pēc protokola sastādītāju domām, tas tika ieprogrammēts, ņemot vērā augsto veiktspēju un caurlaidspēju. Saskaņā ar šiem rezultātiem SoftEther ir ātrāks nekā gan OpenVPN, gan PPTP, kā arī spēj caurlaidi līdz 900 Mb / s.

Šķiet, ka tika sasniegts arī SoftEther ātrums, jo izstrādātāji koncentrējās uz atmiņas kopiju skaita samazināšanu katrā VPN pakešu apstrādes ciklā (jo liels skaits var samazināt ātrumu).

Arī SoftEther izmanto straumēšanas tunelēšanas mehānismu, lai izvairītos no “MTU (Maximum Transmission Unit) problēmas risināšanas”, par kuru jūs varat lasīt vairāk par to lapu, kuru mēs saistījām iepriekš.

SoftEther VPN priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības

 • SoftEther savienojumi ir ārkārtīgi droši.
 • SoftEther darbojas vairākās platformās, un to ir diezgan viegli iestatīt.
 • Neskatoties uz augsto SoftEther drošības līmeni, protokols ir pārsteidzoši ātrs.
 • SoftEther ir atvērtā koda (padarot to par ļoti uzticamu) un arī brīvi lietojams.
 • Tā kā SoftEther izmanto portu 443, to nevar viegli bloķēt ar ugunsmūri.

Trūkumi

 • Ne daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā piekļuvi šim protokolam.
 • Lai arī tas iznāca 2014. gadā, tas joprojām tiek uzskatīts par salīdzinoši jaunu protokolu.
 • Operētājsistēmās un ierīcēs SoftEther netiek atbalstīts. Jums, iespējams, būs jāinstalē papildu programmatūra pat tad, ja izmantojat VPN pakalpojumu sniedzēja protokolu.

Kas ir SoftEther VPN?

SoftEther VPN ir pakalpojums, ko piedāvā trešo pušu VPN sniedzēji. Tas būtībā ir VPN pakalpojums, kas izmanto protokolu SoftEther. Dažiem pakalpojumu sniedzējiem ir jāinstalē papildu programmatūra no SoftEther, savukārt citi pakalpojumu sniedzēji integrē protokolu savos klientiem, tas nozīmē, ka jums nav jādara nekas cits.

Pašlaik nav daudz VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā piekļuvi SoftEther VPN protokolam. Tomēr, ja jūs interesē šāds pakalpojumu sniedzējs, mums jāpiemin, ka SoftEther ir pieejams arī mūsu VPN serveros – līdzās daudziem citiem protokoliem.

Meklējat SoftEther VPN, lai nodrošinātu savienojumus?

Mēs esam saņēmuši jūsu atbalstu – CactusVPN piedāvā ērtu un drošu piekļuvi SoftEther savienojumiem. Un jums ir jāizbauda vislielākā konfidencialitāte un drošība, jo mēs neveicam reģistrāciju nevienā no jūsu datiem un mūsu savienojumi izmanto militārā līmeņa šifrus.

Turklāt jūs esat ne tikai tikai SoftEther. Lai gan tas ir lielisks VPN protokols, mēs saprotam, ka jūs varētu vēlēties izmēģināt arī citas iespējas. Tāpēc mēs arī piedāvājam piekļuvi: OpenVPN (gan TCP, gan UDP), SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec, PPTP

Jums būs prieks uzzināt, ka mūsu VPN lietojumprogrammas ir ļoti viegli iestatīt un darbojas daudzās platformās: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV un Amazon Fire TV..

Test-Drive CactusVPN bez maksas

Jums abonēšana nav jāizvēlas uzreiz. Vispirms 24 stundas varat izmēģināt mūsu VPN pakalpojumus bez maksas, lai redzētu, vai tie atbilst visām jūsu vajadzībām. Neuztraucieties – jums nav jāsniedz nekāda kredītkartes informācija.

Un šī ir labākā daļa – tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN lietotāju, mēs joprojām jums nodrošināsim mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantiju, ja rodas kādas problēmas.

SoftEther VPN protokols, salīdzinot ar citiem VPN protokoliem

Vai vēlaties uzzināt, kā SoftEther salīdzina ar citiem VPN protokoliem, kas ir pieejami tiešsaistes lietotājiem? Šis ir pārskats par visu, kas jums jāzina:

SoftEther pret OpenVPN

Runājot par drošību, SoftEther bieži tiek salīdzināts ar OpenVPN, turklāt pamatota iemesla dēļ. Protokols lietotājiem var piedāvāt tāda paša līmeņa šifrēšanu un datu aizsardzību, kādu var nodrošināt OpenVPN (256 bitu drošība, AES šifrs, OpenSSL, SSL 3.0). Turklāt OpenVPN ir atvērtā koda, tāpat kā SoftEther, padarot tos abus par ļoti uzticamiem. Vienīgais veids, kā OpenVPN ir labāks šajā ziņā, ir fakts, ka tas ir vecāks par SoftEther, tāpēc tam ir “lielāka pieredze zem jostas”.

Runājot par ātrumu, tomēr SoftEther ir pārākums. Saskaņā ar cilvēkiem, kas atrodas aiz SoftEther, protokols ir 13 reizes ātrāks nekā OpenVPN. SoftEther caurlaidspēja faktiski ir līdz 900 Mb / s, bet OpenVPN caurlaidspēja ir aptuveni 100 Mb / s vai mazāka. Turklāt SoftEther piedāvā tādas funkcijas, kuras nav atrodamas OpenVPN, piemēram:

 • Pakešu filtrēšana
 • Virtuālā DHCP funkcija
 • Vairāku īrnieku atbalsts
 • NAT šķērsošanas funkcionalitāte
 • Konfigurēt faila rokrakstu
 • Atbalsts viedkartēm un USB marķieriem

Ir arī vērts pieminēt, ka, lai gan gan SoftEther, gan OpenVPN ļauj lietotājiem palaist savus serverus, tikai SoftEther VPN serverim ir atbalsts vairākiem protokoliem, piemēram, SoftEther, SSTP, L2TP / IPSec, IPSec un pašam OpenVPN. No otras puses, OpenVPN serveris var palaist tikai OpenVPN pielāgoto protokolu.

Runājot par savstarpējo platformu savietojamību, gan SoftEther, gan OpenVPN kopumā var konfigurēt uz tām pašām platformām. Tomēr SoftEther bieži vien jums būs jāinstalē papildu programmatūra – pat ja to izmantojat VPN pakalpojumu sniedzēja serveros. Bet arī SoftEther ir salīdzinoši vieglāk iestatīt nekā OpenVPN. Un, kamēr mēs runājam par tēmu, ne daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā SoftEther VPN protokolu (iespējams, tāpēc, ka tas ir “jauns”), savukārt jūs viegli varat atrast ļoti daudz pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā piekļuvi OpenVPN savienojumiem.

Kopumā abi VPN protokoli ir ļoti pienācīgi, taču, ja vēlaties baudīt visu drošību, ko OpenVPN var piedāvāt (un vairāk) līdztekus ātram ātrumam, mēs iesakām izvēlēties SoftEther. Ja vēlaties uzzināt vairāk par OpenVPN protokolu, izmantojiet šo saiti.

SoftEther pret PPTP

Drošības ziņā SoftEther ir nepārprotams ieguvējs. Tam ir ne tikai atbalsts 256 bitu šifrēšanai un vairākiem šifriem, bet arī paša PPTP šifrēšana (MPPE) vispār nav uzticama, jo tā ir neaizsargāta pret daudziem izmantošanas veidiem.

Turklāt PPTP var viegli bloķēt, izmantojot ugunsmūri (īpaši NAT ugunsmūri). Savukārt SoftEther izmanto portu 443 (HTTPS trafika ports), padarot to gandrīz neiespējamu bloķēt. Arī SoftEther spēj pārvadāt jebkura veida paketes, savukārt PPTP ir ierobežots tikai ar IPv4 paketēm. Un pastāv arī problēma, ka PPTP ir slēgta koda avots, un to acīmredzot bija uzlauzusi NSA.

Tagad viena no galvenajām lietām, kas PPTP padara tik populāru, neskatoties uz tā drošības trūkumiem, ir tas, cik ātrs ir protokols. Nu, pārsteidzoši, ka SoftEther faktiski ir ātrāks nekā PPTP (lai būtu precīzi četras reizes), kaut arī tas piedāvā tik spēcīgu šifrēšanas līmeni.

Diezgan vienīgais veids, kā PPTP ir labāks nekā SoftEther, ir runa par iestatīšanas procesu un vairāku platformu pieejamību. Tas nenozīmē, ka SoftEther nedarbojas tik daudzās platformās kā PPTP, taču protokols tajās nav sākotnēji iebūvēts. Piemēram, jūs varat viegli konfigurēt PPTP savienojumu operētājsistēmā Windows 7 tikai ar dažiem klikšķiem, kamēr SoftEther savienojuma iestatīšana prasa nedaudz vairāk darba.

Tomēr jums jāzina, ka nākotnē jaunākas operētājsistēmas un ierīces PPTP, iespējams, vairs neatbalstīs. macOS un iOS jau ir atteikušies no PPTP vietējā atbalsta, jo macOS Sierra un iOS 10 (iespējams, tā trūkuma dēļ), un kaut kas līdzīgs var notikt arī citās platformās.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par PPTP? Iepazīstieties ar mūsu padziļināto rakstu par to.

SoftEther pret L2TP / IPSec

Iesācējiem abi protokoli piedāvā atbalstu 256 bitu šifrēšanai un jaudīgiem šifriem, taču SoftEther drošība ir daudz labāka, jo tā izmanto arī SSL 3.0 un atvērtā koda, padarot to par uzticamāku protokolu. Jums arī jāzina, ka Edvards Snowdens jau iepriekš ir apgalvojis, ka NSA ar nodomu ir vājinājusi L2TP / IPSec, taču nav skaidru pierādījumu, kas parādītu, cik likumīgas šīs prasības vēl ir.

Stabilitātes ziņā SoftEther maksā labāk, jo var izmantot 443. portu. Tā kā L2TP ir savienots pārī ar IPSec, tas var tikt bloķēts, ja tiek bloķēti 500. porti un 50. un 51. protokols. Arī L2TP var rasties NAT problēmas, ja maršrutētājā nav iespējota L2TP Passthrough.

SoftEther VPN protokols nodrošina arī labāku savienojuma ātrumu, jo L2TP / IPSec parasti prasa vairāk laika sarunām par VPN tuneli – nemaz nerunājot par divkāršo iekapsulēšanas funkciju, var samazināt ātrumu arī.

Tomēr, runājot par pieejamību, L2TP / IPSec ir labāka izvēle, jo tā ir sākotnēji iebūvēta daudzās platformās. Tātad ir ļoti viegli izveidot savienojumu. Turklāt ir vairāk VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā L2TP / IPSec savienojumus, nekā pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā SoftEther savienojumus.

Un tāpat kā protokoli, par kuriem mēs runājām iepriekš, arī SoftEther VPN serveris piedāvā atbalstu L2TP / IPSec.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par L2TP / IPSec, izmantojiet šo saiti.

SoftEther pret IPSec

Lielākā daļa VPN pakalpojumu sniedzēju savieno IPSec ar L2TP un IKEv2, taču jūs joprojām varētu atrast dažus pakalpojumus, kas piedāvā piekļuvi IPSec atsevišķi. Parasti tas ir diezgan drošs VPN protokols, lai gan, ja tas nav pareizi iestatīts un konfigurēts, tā piedāvātā aizsardzība var būt kļūdaina.

Runājot par stabilitāti, IPSec ir daudz vieglāk bloķēt ar ugunsmūri nekā SoftEther tāpēc, ka tiek izmantoti ierobežoti un viegli bloķējami porti. SoftEther ir arī ātrāks nekā IPSec, un SoftEther VPN serveris faktiski atbalsta IPSec protokolu.

IPSec darbojas daudzās platformās – gandrīz visās programmās, uz kurām darbojas SoftEther. Tomēr IPSec ir ērtāk konfigurēt, jo parasti nav nepieciešams lejupielādēt papildu programmatūru.

Visbeidzot, SoftEther atbalsta vairāk pakešu nekā IPSec, kas parasti ir ierobežota ar IPv4 paketēm. Kā ātrs piemērs, SoftEther var arī pārsūtīt IPv6, PPPoE, STP, VLAN un RIP.

Kopumā IPSec ir pienācīgs protokols, bet SoftEther ir vienkārši daudz labāka izvēle. Ja vēlaties uzzināt vairāk par IPSec, šeit ir mūsu raksts par to.

SoftEther pret SSTP

SSTP diezgan daudz piedāvā tādu pašu drošības līmeni kā SoftEther. Vienīgais iemesls, kāpēc šajā ziņā tas nav labāks par SoftEther, ir tāpēc, ka tas nav atvērts avots, un tāpēc, ka tas pieder tikai Microsoft – uzņēmumam, kurš, kā zināms, NSA nodrošina piekļuvi šifrētiem ziņojumiem un sadarbojas ar NSA un FBI. Ja tas kaut kā jums netraucē, var droši teikt, ka SSTP ir tikpat droša lietošanai kā SoftEther.

Tomēr jums jāzina, ka, lai gan SSTP var izmantot portu 443, tas izmanto tikai TCP pārraides protokolu. Tāpēc protokols var būt jutīgs pret “TCP sabrukuma” problēmu, kas var izraisīt savienojamības problēmas. SSTP arī nepiedāvā autentificētu tīmekļa starpniekserveru atbalstu. Diemžēl, ja tas izmanto neautentificētus tīmekļa starpniekserverus, pastāv iespēja, ka tīkla administrators var pamanīt SSTP galvenes un pārtraukt savienojumu, ja vēlas.

Runājot par ātrumu, var droši pieņemt, ka SoftEther ir daudz ātrāks nekā SSTP. Kāpēc? Tā kā SSTP tiešsaistes ātrums bieži tiek salīdzināts ar savienojuma ātrumu, ko piedāvā OpenVPN, un mēs jau esam redzējuši, ka SoftEther ir ātrāks nekā OpenVPN.

SoftEther VPN protokols piedāvā arī labāku savstarpējo platformu savietojamību, jo SSTP ir tikai sākotnēji pieejama operētājsistēmā Windows (Vista un augstāka). Bez tam protokolu var konfigurēt arī maršrutētājos, Linux un Android. Savukārt SoftEther darbojas visās šajās platformās (ieskaitot Windows XP un Windows 98), kā arī daudzās citās operētājsistēmās un ierīcēs:

 • MacOS
 • iOS
 • Solaris
 • FreeBSD

Un tāpat kā lielākajā daļā līdz šim apspriesto VPN protokolu, SoftEther VPN serveris var darbināt SSTP, savukārt SSTP serveris nevar palaist SoftEther protokolu..

Ja vēlaties uzzināt vairāk par SSTP, šeit ir mūsu ceļvedis, kas rakstīts par šo tēmu.

SoftEther salīdzinājumā ar IKEv2 / IPSec

Gan SoftEther, gan IKEv2 / IPSec ir patiešām droši un piedāvā pienācīgu ātrumu, taču pastāv iespēja, ka SoftEther varētu būt ātrāks vienkārši tā ieprogrammēšanas dēļ. Tomēr IKEv2 / IPSec ir vieglāk bloķēt, jo tas izmanto tikai UDP portu 500. IKEv2 / IPSec parasti ir slēgta avota (to izstrādā Microsoft kopā ar Cisco), taču ir arī IKEv2 atklātā pirmkoda ieviešanas..

Tomēr, runājot par stabilitāti, IKEv2 / IPSec mobilajās ierīcēs varētu maksāt labāk nekā SoftEther. Kāpēc? Tā kā protokols ir izveidots, lai pretotos tīkla izmaiņām, tas nozīmē, ka varat ērti pārslēgties no WiFi tīkla uz savu datu plānu, atrodoties ceļā, neraizējoties par VPN savienojuma pārtraukšanu. Kaut arī SoftEther noteikti ir uzticams un tā ātras automātiskās savienošanas funkcijas vienmēr ir plus, tas nevar īsti konkurēt ar IKEv2 funkciju.

Un, runājot par pieejamību, abi protokoli ir diezgan sasaistīti. Tomēr IKEv2 / IPSec varētu būt priekšrocība, jo tas darbojas arī BlackBerry ierīcēs, padarot to par labāku izvēli mobilo sakaru lietotājiem.

Visbeidzot, mēs ieteiktu izmantot IKEv2 / IPSec tikai tad, ja jums ir bažas par to, ka SoftEther pārtrauc savienojumu, pārslēdzot tīklus. Ja vēlaties uzzināt vairāk par IKEv2 / IPSec, sekojiet šai saitei.

SoftEther pret stiepļu aizsargu

Tāpat kā SoftEther, arī Wireguard ir atvērtā koda protokols. Tas, domājams, ir tikpat drošs kā SoftEther, un tam ir ļoti viegla uzbūve, kas nozīmē, ka tas var sasniegt pienācīgu ātrumu tiešsaistē.

Faktiski, saskaņā ar etaloniem vietnē Wireguard, protokols ir ievērojami ātrāks nekā OpenVPN. Stiepļu sargs potenciāli varētu būt ātrāks par SoftEther, arī redzot, kā tā caurlaidspēja palielinās līdz aptuveni 1000 Mb / s, bet SoftEther caurlaidspēja – līdz aptuveni 900 Mb / s..

Tomēr pagaidām Wireguard ir tikai eksperimentālajā fāzē. Tas būtībā ir darbs, tāpēc šobrīd tas nav labs SoftEther aizstājējs, jo tas nav stabils. Turklāt tas darbojas tikai uz Linux. Nākotnē Wireguard varētu potenciāli pārspēt SoftEther vai – kas zina – protokols varētu saņemt atbalstu SoftEther VPN serverī.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Wireguard? Lūdzu, iepazīstieties ar protokola rokasgrāmatu.

Tātad, vai SoftEther ir labākais risinājums?

Tā kā šobrīd situācija ir aktuāla, mēs teiktu, ka jā. SoftEther ir ļoti drošs, tas darbojas uz daudzām platformām, kā arī piedāvā lielu tiešsaistes ātrumu un lielu stabilitāti. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties piekļūt ģeogrāfiski bloķētam saturam, aizsargāt tiešsaistes datus publiskajā WiFi vai vienkārši aizsargāt savu interneta privātumu no tiešsaistes uzraudzības, SoftEther ir lieliska izvēle.

Kas ir SoftEther? Galvenā ideja

SoftEther ir brīvi lietojama atvērtā koda VPN programmatūra, kas piedāvā gan drošu VPN protokolu, gan universālu VPN serveri, kas var darbināt vairākus protokolus (SoftEther, OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec un SSTP). Neskatoties uz to, ka SoftEther VPN protokols ir salīdzinoši jauns, tas ir diezgan populārs, jo tas piedāvā spēcīgu šifrēšanu, vienlaikus nodrošinot arī ātru ātrumu. Turklāt tas ir ļoti saderīgs ar dažādām platformām.

SoftEther faktiski ir tik labi ieprogrammēts, ka tā ir labāka izvēle nekā vairums VPN protokolu. Vienīgais, kas šobrīd tam ir tuvu, ir OpenVPN, taču tas ir ievērojami lēnāks nekā SoftEther. Diemžēl ir nedaudz grūti atrast VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā SoftEther savienojumus. Ja jūs to meklējat, droši apmeklējiet mūsu pakalpojumu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map