Kas ir tiešsaistes identitāte un kā jūs to aizsargājat? |


Kas ir tiešsaistes identitāte?

Tiešsaistes identitāte var būt jebkas, sākot ar sociālo mediju profilu vai foruma kontu, beidzot ar videospēļu varoni vai pat iepirkumu grozu. Būtībā tā var būt vai nu sociālā identitāte, kas saistīta ar tiešsaistes kopienu, vai vienkārši vienkāršs konts vai dati, kas saistīti ar tiešsaistes pakalpojumiem.

Ja jūs meklējat precīzāku un precīzāku tiešsaistes identitātes definīciju, tad šeit ir aprakstīts viens: jebkura veida informācija (neatkarīgi no tā, cik maza), ko var atrast par personu internetā.

Tas nozīmē, ka interneta identitāti var sastāvēt pat no šādām lietām:

 • Pieteikšanās akreditācijas dati
 • Tiešsaistes darījumi
 • Tiešsaistes meklēšanas aktivitātes
 • Medicīniskā vēsture
 • Dzimšanas datums
 • Pārlūkošanas vēsture

Vai ir svarīgi aizsargāt jūsu tiešsaistes identitāti?

Noteikti. Patiesībā pārāk maz cilvēku saprot, cik svarīgi ir nopietni uztvert jūsu interneta identitāti, ja vēlaties aizsargāt savu privātumu tīmeklī..

Viss, kas nepieciešams, ir mazliet apliets, un jūsu personiskā informācija (vārds, fiziskā adrese, IP adrese, tālruņa numurs un vēl daudz vairāk) nonāks nepareizajās rokās. Jā, ir daudz cilvēku, uzņēmumu un organizāciju, kas interesējas par jūsu tiešsaistes identitāti.

Kas ir pēc jūsu tiešsaistes identitātes?

Daži no subjektiem, kurus interesē jūsu privātie dati, identitāte, tīmekļa trafiks, interneta lietošanas paradumi un cita sensitīva informācija, ietver:

 • Jūsu ISP
 • Hakeri
 • Reklāmdevēji
 • Valdības uzraudzības aģentūras
 • Varas iestādes
 • Meklētājprogrammas un sociālo mediju platformas
 • Visas citas vietnes, kuras apmeklējat
 • Visa veida bizness

Tiesa, dažām no šīm personām ir atļauts vākt jūsu datus. Dažos gadījumos jūs pats dodat savu piekrišanu, lai tas notiktu. Tomēr tā joprojām ir pelēkā zona.

Protams, jūs varētu piekrist kopīgot kādu personīgu informāciju, piemēram, ar Facebook, un jums pat nav prātā, ka viņi to dalās ar reklāmdevējiem, taču nesaņemot bombardēšanu ar “personalizētām” reklāmām, jūs jutīsities pārāk kaitinoši, uzmācīgi un mazliet rāpojošs? Turklāt galu galā jums ir tiesības aizsargāt savu privātumu un tiešsaistes identitāti.

Kā tiek izmantota jūsu personiskā informācija un dati?

Cilvēkiem / organizācijām, kuras interesē jūsu privātā informācija un dati, var būt dažādi nodomi, un neviens no tiem patiesībā nav jūsu labā. Diemžēl ar to, kā internets darbojas kopumā, nav īsti skaidra privātuma un privātuma tiesību jēdziena.

“Ko tu ar to domā? Kā ir ar privātuma politiku un privātuma likumiem? ”

Mēs nesakām, ka tās nav lieta vai ka tās neko nedara, bet domājam par to šādi: vietnes joprojām var redzēt, ko jūs meklējat citās vietnēs, reklāmdevēji var redzēt, kā jūs reaģējat uz dažāda veida reklāmām , un viņi pat var izveidot profilus, pamatojoties uz jūsu tiešsaistes paradumiem (jā, tas ir likumīgi), un interneta pakalpojumu sniedzēji var gandrīz redzēt visu, ko jūs darāt tiešsaistē.

Aizsargājiet identitāti

Tiesa, visām šīm darbībām ir mērķis (neatkarīgi no tā, vai tas piedāvā jums ērtus pakalpojumus vai mēģina jums pārdot produktu, kas jums patiešām varētu būt nepieciešams), taču grūtāk un grūtāk nav justies kā jūsu privātuma tiesības tam visam atņem atpakaļ, vai ne??

Padomājiet tikai par to, ko dažādām organizācijām patīk darīt ar jūsu personas datiem, un kā viņi tos vāc:

 • IPS faktiski var pārdot jūsu datus reklāmdevējiem lai gūtu peļņu (vismaz ASV), un tas jādala ar valdības uzraudzības aģentūrām vai varas iestādēm. Pat ja mēs domājam, ka viņi to nedara, viņi joprojām var izsekot jūsu tiešsaistes identitātei un paradumiem un samazināt jūsu joslas platumu, kad vien viņi vēlas pārliecināt jūs maksāt par cenu abonēšanu vai datu plānu.
 • Valdībām un uzraudzības aģentūrām patīk visu uzraudzīt jūs darāt tiešsaistē. Viņi apgalvo, ka viņi to dara, lai apkarotu terorismu un noziegumus, bet veids, kā viņi rīkojas, ir diezgan nelikumīgs. Edvards Snowdens mums jau parādīja, ka valdības aģentūras spiego savus pilsoņus un pārkāpj daudzus likumus, kuru mērķis ir aizsargāt personu privātumu.
 • Meklētājprogrammas sastāda sarakstus, kuros ir daudz datu par jūsu tiešsaistes identitāti, tostarp tādas lietas kā jūsu dzimums, ģeogrāfiskā atrašanās vieta, tālruņa numurs (-i), politiskās un reliģiskās ideoloģijas, finanšu un veselības problēmas utt. Turklāt meklētājprogrammām arī nav problēmu dalīties ar šāda veida informāciju ar reklāmdevējiem, lai gūtu labumu.
 • Reklāmdevējiem patīk uzzināt visu par jūsu darbībām tiešsaistē, tīmekļa trafiku, iepirkšanās paradumus un personīgās izvēles, lai viņi varētu sūtīt atlasītas reklāmas jūsu veidā. Vārds “privātums” viņu vārdnīcā īsti neeksistē.
 • Vietnes izmanto sīkdatnes, lai izsekotu jūsu darbībām un tiešsaistes trafiku, lai sniegtu jums personalizētāku pieredzi. Lai arī tas var būt ērti, tas nozīmē arī to, ka viņi reģistrēsies daudz datu, kas saistīti ar jūsu tiešsaistes identitāti – informācija, kas datu noplūdes vai privātuma pārkāpumu gadījumā var nonākt reklāmdevēju vai pat kibernoziedznieku rokās..
 • Runājot par hakeriem, viņi ir satraukušies par jūsu privātajiem datiem jo tas viņiem var palīdzēt piekļūt jūsu bankas kontiem, kredītkartēm, sociālajiem profiliem un praktiski visam, kas jums ir. Viņi pat var saņemt aizdevumus uz jūsu vārda un sabojāt jūsu kredītreitingu, kā arī dzīvi.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, ir vairāk nekā pietiekami daudz iemeslu, lai iemācītos aizsargāt savu tiešsaistes personību.

Kā aizsargāt savu tiešsaistes identitāti?

Lai arī situācija varētu šķist drūma, tomēr nav tik grūti aizsargāt savus privātos datus un tiešsaistes identitāti. Jums atliek tikai sekot šiem padomiem, un jūs varēsit izbaudīt papildu privātuma un drošības līmeni:

1. Izmantojiet spēcīgas paroles

Izmantojiet ciparus, burtus un speciālās rakstzīmes, lai paroles būtu spēcīgas un grūti uzminamas. Kā paroles nelietojiet tādas acīmredzamas lietas kā dzimšanas datums vai suņa vārds.

Acīmredzot, nedalieties ar savu paroli nevienam citam un nepierakstiet savas paroles vienkāršā tekstā. Lai saglabātu vairākas paroles, varat izmantot šifrētu programmatūru, piemēram, KeePass / KeePassXC, Bitwarden, LessPass..

Lai iegūtu vairāk padomu, skatiet mūsu ceļvedi, kā izveidot spēcīgu paroli.

2. Izveidojiet sekundāro e-pasta adresi

Labāk ir neizmantot savu pasta e-pasta adresi tādām lietām kā intereškopas, videospēles un forumi. Jums vajadzētu dalīties ar savu galveno e-pasta adresi tikai ar cilvēkiem, kurus jūs personīgi pazīstat.

Ideālā gadījumā jums vajadzētu censties izmantot uz anonimitāti orientētu vai šifrētu e-pasta pakalpojumu, piemēram, ProtonMail vai Tutanota. Ja esat iestrēdzis Gmail vai vienkārši vēlaties to izmantot, noteikti izmantojiet šo paplašinājumu, lai šifrētu savus e-pastus un pielikumus.

3. Neiesaistieties surogātpastā

Ja saņemat surogātpastu, neatbildiet uz tām, noklikšķiniet uz visām saitēm un neatveriet / lejupielādējiet pielikumus. Jūs, iespējams, novirzīs uz pikšķerēšanas vietni vai būsit pakļauts ļaunprātīgas programmatūras infekcijām.

Neklikšķiniet arī uz nevienas pogas abonēt, jo surogātpasta izplatītāji zinās, ka tā ir derīga e-pasta adrese. Vienkārši ievietojiet šos e-pastus surogātpasta mapē vai izdzēsiet tos.

Mums faktiski ir raksts, kurā varat uzzināt vairāk par surogātpastu un tā apturēšanu.

4. Izmantojiet VPN (virtuālā privātā tīkla) pakalpojumus

VPN ir pakalpojums, kuru varat izmantot, lai labāk aizsargātu tiešsaistes identitāti, nodrošinot personiskos datus internetā, tiešsaistes trafiku un tiešsaistes uzraudzību. Tas viss tiek panākts, izmantojot spēcīgu šifrēšanu, kas neļauj ikvienam (valdības uzraudzības aģentūras, ISP un pat kibernoziedznieki) redzēt, ko jūs darāt tiešsaistē. Jā, pat nenodrošinātos WiFi tīklos.

Slēpt identitāti

Turklāt VPN var maskēt arī jūsu reālo IP adresi, efektīvi nodrošinot, ka neviena vietne nevar izsekot jūsu reālajai ģeogrāfiskajai atrašanās vietai – nemaz nerunājot par to, ka neviens nevarēs ielogot vērtīgus datus, kas saistīti ar jūsu IP adresi..

Kas attiecas uz VPN iegūšanu, tos piedāvā trešo personu pakalpojumu sniedzēji, kuriem parasti ir ar platformu saderīgas VPN lietotnes.

Nepieciešams uzticams VPN? CactusVPN ir jūs aptvēris!

Mūsu VPN pakalpojums ir vairāk nekā spējīgs aizsargāt jūsu tiešsaistes identitāti. Mēs izmantojam nozarē vadošo AES šifrēšanu, lai nodrošinātu visu jūsu datu un interneta trafiku, lai jūsu pārlūkošanas pieredze būtu tāda, kā tai vajadzētu būt – drošai un privātajai..

Turklāt mūsu ātrgaitas serveri izmanto koplietotu IP tehnoloģiju, kas nozīmē, ka nav iespējas mūsu serveru IP adreses izsekot jums..

Neuztraucieties – mēs neveicam žurnāla reģistrēšanu. Mums ir ieviesta stingra politika bez reģistrēšanās. Ak, CactusVPN ir arī aprīkots ar Killswitch, lai pārliecinātos, ka jūsu tiešsaistes identitāte nekad netiek pakļauta – pat tad, ja sastopaties ar savienojuma problēmām.

Lietotne CactusVPN

Joprojām neesat pārliecināts? Nav problēmu – mēs piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu, tāpēc pirms abonementa izvēles varat pārbaudīt, vai mūsu VPN pakalpojums var apmierināt visas jūsu vajadzības. Un pat pēc plāna izvēles uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija.

5. Izmantojiet uzticamu pretvīrusu programmatūru

Vēl viens labs veids, kā aizsargāt savu interneta identitāti pret tiešsaistes draudiem, ir spēcīgas pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras izmantošana. Atcerieties arī to atjaunināt un lietot kopā ar VPN.

Mēs personīgi iesakām Malwarebytes un ESET.

6. Pērciet tikai no cienījamām vietnēm

Mazāk pazīstamas vietnes ne vienmēr ir risks, taču var būt iespēja, ka jūs iesaistīsities vietnēs, kas inficētas ar pikšķerēšanu vai ļaunprātīgu programmatūru, tāpēc labāk būt drošiem nekā žēlot. Tāpēc vienmēr veiciet sākotnējos pētījumus, pārbaudiet pārskatus un pārliecinieties, vai vietnes domēns sākas ar “https” (tas nozīmē, ka tā izmanto šifrēšanu), nevis “http”.

Iepirkšanās

Pārliecinieties arī, ka esat izlasījis šo vietņu un uzņēmumu konfidencialitātes politiku, lai redzētu, kāda veida datus viņi no jums apkopos un kādiem nolūkiem viņi to izmantos. Ja tiek teikts, ka viņi to koplietos ar “trešajām pusēm”, labāk izmēģināt citas iespējas, jo tas var nozīmēt, ka jūsu dati tiks koplietoti ar reklāmdevējiem.

7. Nedalieties pārāk daudz informācijas sociālajos medijos

Lai gan sociālo mediju vietnes var būt jautras un informatīvas, jums to lietojot, jābūt uzmanīgiem. Kibernoziedznieki var daudz mācīties no tā, ko jūs publicējat, un viņi var izmantot šo informāciju, lai jūs aizkavētu, aplaupītu jūsu māju un pat izveidotu uzdošanos par kontiem.

Jums vienmēr jāpārbauda privātuma iestatījumi savos profilos, lai pārliecinātos, ka tikai zināmi cilvēki var redzēt personiskās lietas, kuras jūs varētu izlikt vai kopīgot. Tomēr mēs iesakām vispār neizvietot personisko informāciju sociālajos medijos.

8. Izmantojiet šifrētu ziņojumapmaiņu

Neatkarīgi no tā, vai jums ir privāta saruna ar draugiem vai mīļāko, nosūtāt slepenus biznesa datus klientiem vai pat runājat ar trauksmes cēlēju, pēdējais, ko jūs vēlaties, ir tas, lai kāds varētu snaust jūsu ziņu saturu..

Diemžēl tas var notikt, ja izmantojat ziņojumapmaiņas lietojumprogrammas, kas neizmanto visaptverošu šifrēšanu, tāpēc mēs ļoti iesakām izmantot Signal – bezmaksas, ērti lietojamu, pilnībā šifrētu ziņojumapmaiņas lietotni.

Ko darīt, ja jūsu tiešsaistes identitāte ir nozagta

Kaut arī jūsu tiešsaistes identitātei vajadzētu būt drošai, ja izpildāt iepriekš aprakstītās darbības, vienmēr pastāv neliela iespēja, ka kaut kas varētu noiet greizi, tāpēc vienmēr ir labāk sagatavoties un zināt, ko darīt.

Vispirms sazinieties ar vietējo pašvaldību ASAP. Ja jums ir pierādījumi, ka kāds izmanto jūsu personisko informāciju, nevilcinieties to izmantot. Sazinieties arī ar savu finanšu iestādi, lai pārliecinātos, ka jūsu bankas konts un kredītkartes ir drošas.

Pēc tam nomainiet visas kontu paroles un sazinieties ar vietnēm, kas saistītas ar kompromitētajiem kontiem.

Identitātes zādzību nekad nevajadzētu uztvert viegli. Tas var izraisīt finansiālus zaudējumus, kredīta zaudējumus, emocionālas traumas un pat to, ka jūsu personīgā informācija tiek pārdota krāpniekiem tīklā.

Secinājums

Kopumā jūsu tiešsaistes identitāte ir kas vairāk nekā tikai pseidonīms vai alter ego, ko izmantojat internetā – tā ir reāla jūsu personiskās informācijas kolekcija, un, ja nopietni neuztverat tās drošību, tam var būt postošas ​​sekas.

Tāpēc noteikti ievērojiet šajā rakstā izklāstītos padomus un izmantojiet VPN pakalpojumu, lai aizsargātu tiešsaistes identitāti jebkur tīmeklī..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me