Kas ir vietnes drošības sertifikāts? |


Šeit ir viss, kas jums par to jāzina:

Kas ir vietnes drošības sertifikāts?

Vietņu platformu drošības sertifikāts ir rīks, ko izmanto tiešsaistes validācijas un šifrēšanas procesā. Būtībā tā ir atbildīga par datu šifrēšanu, kas tiek koplietoti starp vietnes serveri un klienta pārlūkprogrammu. Sertifikāts ir daļa no HTTPS protokola, un to bieži sauc arī par SSL vai TLS sertifikātu.

Vietnes drošības sertifikātus izsniedz plaši pazīstama sertifikācijas iestāde (CA), piemēram, Comodo, RapidSSL, Symantec vai GeoTrust. Piedāvājot vietnei sertifikātu, SI būtībā pārbauda īpašnieka identitāti un nodrošina vietnes apmeklētājiem, ka viņu savienojumi ir droši.

Kas ir HTTPS??

HTTPS (drošs hiperteksta pārsūtīšanas protokols) ir saziņas protokols, kas atbild par tīmekļa servera mitināta vietnes koda pārsūtīšanu uz tā lietotāja ierīci, kurš tam nosūta savienojuma pieprasījumus. Drošības nolūkos HTTPS izmanto asimetrisku šifrēšanu ar publiskām un privātām kriptogrāfijas atslēgām.

HTTPS galvenais akcents ir tas, ka tas nodrošina drošu autentifikāciju vietnei un tās tīmekļa serverim, nodrošinot, ka vietnes apmeklētāji nevar tikt pakļauti:

 • MITM (cilvēks-pa vidu) uzbrukumi
 • Pikšķerēšanas mēģinājumi
 • DNS manipulācijas

Ja vēlaties uzzināt vairāk par HTTPS, izmantojiet šo saiti. Galvenā tēma ir par to, kā HTTPS atšķiras no VPN, taču rakstā joprojām ir daudz noderīgas informācijas.

Kas ir TLS / SSL??

TLS apzīmē transporta slāņa drošību, bet SSL – drošo socketu slāni. Abi ir protokoli, kas piedāvā drošus savienojumus tīklā vai vienkāršu saiti. Tomēr TLS mūsdienās lielākoties tiek izmantots, jo tas ir uzlabojums salīdzinājumā ar SSL. Neskatoties uz to, SSL un TLS joprojām tiek uzskatīti par savstarpēji aizvietojamiem.

Tomēr SSL vairs netiek tiešām piedāvāts, tāpēc vietne iegūs TLS savienojumus pat tad, ja iegādāsies SSL sertifikātus. Tā kā TLS / SSL ir visizplatītākais protokols, ko izmanto tīmekļa pārlūkošanai, jūs bieži dzirdēsit cilvēkus atsaucoties uz vietņu drošības sertifikātiem, tos saucot par TLS vai SSL sertifikātiem..

Kā darbojas vietnes drošības sertifikācija?

Būtībā sertifikāts tiek izmantots klienta un tīmekļa servera saziņas procesā. Kad lietotāja pārlūkprogramma mēģina izveidot savienojumu ar drošu vietni, pārlūks lūdz tīmekļa serverim sevi identificēt. Kad tas notiek:

 • Pārlūks serverim nosūta drošības sertifikāta kopiju.
 • Ja pārlūks apstiprina, ka sertifikāts ir kārtībā, tas pārsūta ziņojumu uz serveri.
 • Savukārt serveris nosūtīs atpakaļ digitāli parakstītu apstiprinājumu un ar pārlūkprogrammu sāks šifrētu saziņas sesiju..
 • Kad tas ir izdarīts, datus var droši koplietot starp tīmekļa serveri un lietotāja pārlūkprogrammu.

Pamatā vietņu drošības sertifikāti ir veids, kā pārbaudīt vietnes īpašnieka identitāti un likt viņiem būt atbildīgiem par visu viņu vietnes apmeklētāju privātumu un drošību..

Vai visām vietnēm ir jāizmanto drošības sertifikāti?

Nu, ne tieši tā – visā pasaulē nav īpašu juridisku prasību, kas vietņu īpašniekiem liek iegūt sertifikātu. Tomēr to ir vērts, un nākamajā sadaļā mēs to apspriedīsim.

Pirms mēs to sasniedzam, mēs vēlamies pievērsties izplatītam nepareizam priekšstatam – proti, tikai e-komercijas (vai jebkurai vietnei, kas apstrādāja maksājumus) vietnēm vajadzētu būt drošības sertifikātiem. Tā vienkārši nav taisnība. Pat vienkāršam emuāram vajadzētu iegūt drošības sertifikātu, jo tajā tiks apstrādāti sensitīvi vietnes apmeklētāju dati, piemēram, lietotāja e-pasta adreses, IP adreses un ģeogrāfiskās atrašanās vietas dati..

Kāpēc jums vajadzētu rūpēties par vietņu drošības sertifikātiem?

Vietņu drošības sertifikātu trūkums galvenokārt negatīvi ietekmē vietņu īpašniekus, jo tie zaudē uzticamību, un populārie pārlūkprogrammas (piemēram, Google Chrome) atzīmēs savas platformas kā nedrošas tiešsaistes lietotājiem.

Tomēr arī jums kā tiešsaistes lietotājam ir daudz ko zaudēt, ja pārlūkojat nenodrošinātu vietni. Galu galā jūs koplietosit personisko vai finanšu informāciju ar platformu, kas neizmanto šifrēšanu, tāpēc kibernoziedznieki to var viegli nozagt, izmantojot MITM uzbrukumus, pikšķerēšanu un datu noplūdi..

Turklāt nekad nevar zināt, vai nenodrošināta vietne faktiski pieder hakerim vai nē, jo īpašnieka identitāte nav pārbaudīta. Ja tas pieder vienam, viņi varēs reģistrēt visus datus, kurus jūs kopīgojat ar viņiem – kredītkaršu numurus, bankas konta informāciju, e-pasta adresi, fizisko adresi, mobilā tālruņa numuru utt..

Tas, un nenodrošināta platforma varētu arī mitināt nepareizi inficētas reklāmas, saites un failus. Mijiedarbība ar kādu no šiem līdzekļiem nozīmē, ka jūsu ierīce tiks inficēta ar ļaunprātīgu programmatūru, piemēram:

 • Taustiņlēcēji
 • Reklāmprogrammatūra
 • Spiegprogrammatūra
 • Vīrusi
 • Trojas zirgi
 • Ransomware
 • Tārpi

Kopumā, izmantojot nenodrošinātu vietni, rodas tikai problēmas. Jūsu finanšu dati, iespējams, tiks nozagti un izmantoti, lai iztīrītu jūsu bankas kontus un kredītkartes, un jūsu personīgā informācija varētu nonākt pārdošanā tīklā, tikai vēlāk tos izmantojot citos krāpšanās gadījumos..

Kā noteikt, vai vietnei ir vietnes drošības sertifikāts

 • Pārbaudiet, vai URL adrese sākas ar “https” vai “http”. To platformu adresēm, kuras vietnēm izmanto drošības sertifikātus, vajadzētu sākt ar “https”, norādot, ka tā izmanto HTTPS protokolu.
 • Tomēr daži pārlūkprogrammas var izlaist URL adreses daļu “https”. Tādā gadījumā pārbaudiet, vai pirms vai pēc visas URL adreses ir zaļa piekaramās atslēgas ikona. Ja tāds ir, tas nozīmē, ka vietnei ir drošības sertifikāts.
 • Uzņēmuma nosaukums tiek parādīts pirms zaļās piekaramās atslēgas ikonas. Tādā gadījumā vietnei ir paplašināts validācijas sertifikāts.
 • Tā kā daži kibernoziedznieki tīmekļa vietnē var uzlauzt viltotas piekaramās atslēgas ikonu, vienmēr noklikšķiniet uz tās, lai redzētu, vai tā ir izmantojama. Parasti jums vajadzētu būt iespējai uz tā noklikšķināt, lai uzzinātu vairāk informācijas par vietnes drošības sertifikātu, piemēram:
  • Kas ir tā CA, kas izdevusi sertifikātu.
  • Kāda ir TLS / SSL versija vietnei.
  • Kāds šifrēšanas šifrs tiek izmantots.
  • Kāda tiek izmantota publiskās atslēgas šifrēšana.
  • No kura datuma sertifikāts sāka būt derīgs un kad tas bija jāatjauno.

Kā droši izmantot platformu, kurai nav vietnes drošības sertifikāta

1. Pārliecinieties, ka esat saņēmis atjauninātu pretvīrusu / pret ļaunprātīgu programmatūru aizsardzību

Tā kā nenodrošinātās vietnēs savās saitēs, reklāmās, pogās un failos, iespējams, ir ļaunprātīga programmatūra, ir svarīgi pārliecināties, ka jums ir veids, kā pasargāt sevi no šādiem draudiem. Vislabākais veids, kā to izdarīt, ir pretvīrusu / pret ļaunprātīgu programmatūru.

Izvēlēties ir daudz pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras piegādātāju, taču mūsu ieteikumi ir Malwarebytes un ESET.

Tādā veidā, pat ja jūs nejauši izraisāt ļaunprātīgas programmatūras infekciju nenodrošinātā vietnē, jums vismaz būs veids, kā apturēt to no jebkāda kaitējuma.

Ak, un pārliecinieties, ka jūs vienmēr atjaunināt savu drošības programmu. Ja jums tas nav, iespējams, ka tā nevarēs aizsargāt jūsu ierīci no jaunākajiem ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem.

2. Izmantojiet VPN (virtuālo privāto tīklu)

VPN ir tiešsaistes pakalpojums, kas var šifrēt jūsu tiešsaistes trafiku un slēpt jūsu IP adresi. Tās izmantošana, piekļūstot nenodrošinātai vietnei, ir sevišķi svarīga, jo tā nodrošina, ka jūsu dati tiek aizsargāti, kamēr tos pārlūkojat. Arī vietne un tās īpašnieks (-i) nezina, kas ir jūsu ģeogrāfiskā atrašanās vieta, tāpēc viņi nevar izmantot šo informāciju, lai izsekotu jūsu tiešsaistes kustības.

Protams, jums joprojām ir jāizmanto pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras risinājums un jāievēro pārējie šajā sadaļā piedāvātie padomi, lai iegūtu labākos rezultātus.

“Vai man vajadzētu izmantot VPN arī HTTPS vietnēs?”

Jā, patiesībā jums vajadzētu. Kaut arī HTTPS vietnes ar TLS / SSL sertifikātiem parasti ir drošas, drošības līmenis tomēr ir atkarīgs no tā, cik labi tās tiek ieviestas platformā. Ja vietnes īpašnieka pusē tiek pieļautas kādas kļūdas, iespējams, ka platforma nav tik droša, kā jūs domājat.

Turklāt ir arī tas, ka mazāk cienījamus SSL sertifikātus dažu minūšu laikā var iegūt bez maksas, ja meklējat pareizajās vietās internetā. Tātad kibernoziedznieki vai vietņu īpašnieki, kuriem pārāk daudz nerūpējas par lietotāju drošību un privātumu, varētu tos izmantot, lai mēģinātu vietnes apmeklētājus pievilināt maldīgā drošības sajūtā.

Turklāt tās nav tikai nezināmas, ēnas vietnes, kuras neizmanto HTTPS. Saskaņā ar datiem aptuveni 20% no pasaules 502 lielākajām vietnēm neizmanto HTTPS. Tāpēc vislabāk ir izmantot VPN ikreiz, kad pārlūkojat tīmekli, lai pārliecinātos, ka nejauši nekonstatējat sensitīvu informāciju nenodrošinātās platformās – neatkarīgi no tā, cik cienījami tie ir.

Turklāt, pat ja HTTPS vietne ir pareiza, iespējams, ka tai piekļūstat. Atkarībā no tā, cik drošs ir jūsu izmantotais publiskais WiFi vai mājas tīkls, jūs varat tikt pakļauti kiberdraudiem. Tāpēc labāk ir tikai izmantot VPN abās situācijās, lai pārliecinātos, vai jums ir papildu šifrēšanas slānis, kas aizsargā tiešsaistes aktivitātes.

Meklējat drošu VPN, lai aizsargātu jūsu tiešsaistes trafiku un datus?

Mēs esam ieguvuši tikai jums nepieciešamo risinājumu. CactusVPN piedāvā militāras klases šifrēšanu, kas pārliecinās, ka vienmēr esat drošībā internetā – neatkarīgi no tā, vai piekļūstat nenodrošinātām platformām, HTTPS vietnēm vai publiskajam WiFi. Turklāt jūs varat arī izvēlēties vienu no mūsu daudzajiem īpaši drošajiem VPN protokoliem (SoftEther, IKEv2, SSTP, OpenVPN), lai vēl vairāk palielinātu drošību tiešsaistē..

Turklāt mums jāpiemin arī tas, ka mūsu pakalpojums ir aprīkots ar Kill Switch, pārliecinoties, ka esat aizsargāts pat tad, ja VPN savienojums notiek. Tas tiek veikts, un mēs neveicam reģistrāciju nevienā no jūsu datiem, lai neskartu jūsu privātumu, un mūsu VPN piedāvā arī DNS noplūdes aizsardzību..

Jūs arī priecāsities uzzināt, ka mēs piedāvājam 30 dienu naudas atgriešanas garantiju, kad arī jūs piereģistrējaties.

3. Uzturiet ugunsmūri iespējotu

Ugunsmūrus tiešsaistes lietotāji nav īpaši iecienījuši, jo tie parasti daudz traucē viņu darbībām. Tomēr, ja jūs pārlūkojat nenodrošinātu vietni, ugunsmūris var izrādīties nenovērtējams. Kāpēc? Tā kā tas potenciāli var novērst hakerus, kuri izmanto platformu, iegūt nesankcionētu piekļuvi jūsu ierīcei vai tīklam. Turklāt jūsu ugunsmūris var arī palīdzēt aizsargāt jūsu ierīces no dažu uz datiem balstītu ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumu veidiem.

Tikai ņemiet vērā, ka ugunsmūris pats par sevi neļaus jūsu tiešsaistes pārlūkošanai nodrošināt hakerus. Jums jāizmanto arī pretprogrammatūra / pretvīrusu programmatūra, veselais saprāts, uz privātumu vērsti paplašinājumi un VPN.

4. Nelietojiet mijiedarbību ar nevienām ēnas saitēm vai reklāmām

Ja pārlūkojat nenodrošinātas vietnes, ļoti iespējams, ka pret jums tiek vērsta pikšķerēšana, ļaunprātīga programmatūra un citi kiberuzbrukumi – parasti uznirstošu ziņojumu, uznirstošu reklāmu vai ēnu, saīsinātu un uzmācīgu saišu veidā. Dažiem ziņojumiem un saitēm varētu būt ļoti vilinoši noklikšķināt vai pieskarties, jo tie, iespējams, satur clickbait nosaukumus un vārdus.

Mijiedarbība ar kādu no tiem, visticamāk, izraisīs ļaunprātīgas programmatūras infekciju – parasti spiegprogrammatūru, reklāmprogrammatūru, izpirkuma programmatūru, vīrusus vai taustiņu bloķētājus. Tāpēc vienmēr pārliecinieties, ka ignorējat bezgaumīgus CTA, pogas un ziņojumus nenodrošinātās vietnēs. Izvairieties no reklāmām – faktiski, piekļūstot HTTP platformām, vienmēr ir jābūt instalētai bloķētāja vietnei.

Un pat nedomājiet par uznirstošo ziņojumu un reklāmu nospiešanu “X”! Ja jūs to izdarīsit, pastāv ļoti liela iespēja, ka jūsu ierīce vai pārlūkprogramma tiks tieši inficēta ar ļaunprātīgu programmatūru.

5. Izmantojiet pārlūkprogrammu drošības paplašinājumus

Tā kā nenodrošinātās vietnēs (un dažreiz pat drošās vietnēs) var būt ļaunprātīgas reklāmas, saites, pogas un skripti, jums ir nepieciešams veids, kā neļaut tām sākt darboties, ja vēlaties būt drošībā tiešsaistē.

Viens labs veids, kā to izdarīt, ir pārlūkā instalēt skriptu bloķētājus, piemēram, uMatrix un uBlock Origin. Tie var novērst nevēlamu skriptu parādīšanos jebkurā vietnē, piemēram, kriptonauda ieguves skripti, ļaunprātīgi reklāmas skripti un nevēlami video skripti.

Turklāt jums vajadzētu apsvērt arī iespēju izmantot Stenfordas pikšķerēšanas novēršanas paplašinājumus. Viņi brīdinās jūs, ja kādreiz nonāksit pikšķerēšanas vietnē, un pasargās jūs no konteksta apzināti pikšķerēšanas uzbrukumiem.

Vēl viens paplašinājums, kuru mēs ļoti iesakām izmantot, ir Atvienot – jauks rīks, kas bloķē trešās puses izsekošanas kodu, kas var kaitēt jūsu privātumam un datiem. Privacy Badger ir arī labs veids, kā pievienot savam privātumam papildu drošības līmeni. Ja jūs izvēlētos līdzīgu paplašinājumu, bet ar daudz labāku lietotāja saskarni, varat izmantot pakalpojumu Ghostery

Visbeidzot, visās pārlūkprogrammās jums jāinstalē HTTPS visur, jo tas var pārrakstīt pieprasījumus dažām nenodrošinātām vietnēm, lai izmantotu HTTPS.

Kas ir vietnes drošības sertifikāts? Grunts līnija

Vietnes drošības sertifikācija ir rīks, kas ietilpst vietnes validācijas un šifrēšanas procesā. Būtībā tas nodrošina vietnes likumību, īpašnieka identitātes pārbaudi un šifrēta saziņas kanāla izveidošanu starp lietotāja pārlūkprogrammu un vietnes tīmekļa serveri..

Pārliecinieties, ka izmantojat vietni ar drošības sertifikātu, ir ļoti svarīgi, jo kibernoziedznieki var palaist nedrošas vietnes, lai zagtu lietotāju datus, vai arī viņi tīši vai netīši varētu pakļaut apmeklētājus ļaunprātīgiem failiem, saitēm un reklāmām.

Kā uzzināt, vai vietnei ir drošības sertifikāts? Diezgan vienkārši – ja URL sākas ar “https” un pirms vai pēc URL adreses ir zaļa piekaramās atslēgas ikona, ar kuru jūs varat mijiedarboties, lai uzzinātu vairāk informācijas par sertifikātu, tā ir laba zīme.

Ja tomēr pārlūkojat nenodrošinātu platformu, jums jāievēro daži piesardzības pasākumi:

 • Pārliecinieties, vai ierīcē ir instalēta pretvīrusu / pretvīrusu programma.
 • Aprīkojiet savu pārlūku ar uz drošību un privātumu orientētiem paplašinājumiem.
 • Vienmēr izmantojiet VPN, lai šifrētu trafiku un paslēptu jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu. Tā pat ir laba ideja izmantot arī pārlūkojot HTTPS vietnes.
 • Neņemiet vērā ēnas pogas, reklāmas, saites vai uznirstošos ziņojumus.
 • Pārliecinieties, vai ir iespējots jūsu ierīces ugunsmūris.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map