Kas ir VPN klienta programmatūra (kā darbojas VPN klients) |


Un pat ja jūs neizmantojat VPN un vienkārši vēlaties uzzināt par tiem, tas ir labs sākumpunkts kā jebkurš cits. Pirms sākt darbu, mēs pat ieviesīsim ātru VPN definīciju.

Kas ir VPN?

VPN (virtuālais privātais tīkls) ir pakalpojums, kuru varat izmantot, lai apietu ģeogrāfiskos bloķēšanu un valdības cenzūru, slēpjot savu reālo IP adresi internetā. Arī VPN var šifrēt jūsu interneta datus un trafiku, lai tas būtu bez uzraudzības un drošs no hakeriem.

Kas ir VPN klienta programmatūra?

VPN klients ir virtuālā privātā tīkla programmatūra, kas ir instalēta jūsu ierīcē, lai izveidotu savienojumu starp to un VPN serveri un piedāvātu piekļuvi VPN pakalpojumiem.

Lielākajai daļai populāro platformu, piemēram, Windows, macOS, iOS un Android, ir iepriekš instalēta VPN klienta programmatūra, taču jūs varat arī instalēt trešo pušu klientus, lai izbaudītu labāku lietotāja interfeisu un vairāk funkciju.

VPN klientu veidi

Parasti ir divu veidu VPN klienti:

Vietējie vai iebūvētie VPN klienti

Tie ir iepriekš instalēti vai iepriekš konfigurēti VPN klienti, kas ir pieejami dažās operētājsistēmās, piemēram, Windows, macOS, iOS, Android un Linux, piemēram, Ubuntu.

Trešās puses VPN klienti

Tos tālāk varētu iedalīt divās kategorijās:

 1. VPN klienti, kurus izstrādājuši VPN protokola izstrādātāji. Daži piemēri ir OpenVPN un SoftEther klienti.
 2. VPN klienti, kurus izstrādājuši VPN pakalpojumu sniedzēji.VPN lietotnēm, kuras izstrādājuši VPN pakalpojumu sniedzēji, ir papildu funkcijas, kuras parasti nepiedāvā protokola izstrādātāju izstrādātie VPN klienti, piemēram, lietotnes. Killer, Killswitch, iespēja grupēt serverus pa valstīm, izvēlēties starp VPN protokoliem, automātisko savienojumu startēšanas laikā un daudz ko citu.

Kāpēc jums nepieciešama VPN klienta programmatūra?

Tas ir diezgan vienkārši – lai izveidotu VPN savienojumu ar VPN serveri un nodrošinātu arī šifrēta VPN tuneļa konfigurēšanu starp jums un serveri, ierīcei ir nepieciešams VPN klients, jo tā ir atbildīga par visu šo.

Kā darbojas VPN klienti?

Pirms VPN klients un serveris pat var sazināties, viņi, izmantojot datu paketes, viens otru autentificē. Šis savstarpējas autentifikācijas process ir ļoti svarīgs, jo tas pārliecinās, ka klients sazinās ar pareizo serveri un otrādi.

Pēc tam VPN programmatūra šifrē jūsu datus, pirms tos nosūta uz VPN serveri. Tiklīdz serveris saņem informāciju, tas to atšifrē un pārsūta trafiku uz tīmekli. Kad VPN serveris saņem jūsu pieprasītos interneta datus (piemēram, piekļuvi vietnei), tas tos šifrē un nosūta atpakaļ jūsu ierīces VPN klientam, kurš pēc tam atšifrē jums nepieciešamo informāciju..

Pateicoties šifrēšanas procesam, jūsu ISP (vai šajā sakarā jebkura valsts uzraudzības aģentūra vai hakeri) nevar uzturēt cilnes savos savienojuma pieprasījumos un tiešsaistes trafikā, lai redzētu, ko jūs darāt tīmeklī. Šifrēt un atšifrēt datus var tikai VPN klients un VPN serveris.

Ar kādām platformām strādā VPN klienti?

Gan iebūvētie, gan trešo pušu VPN klienti ir pieejami populārākajās operētājsistēmās un ierīcēs. Parasti VPN klienta programmatūra darbojas:

 • Windows (ieskaitot Windows XP)
 • macOS X (trešo pušu klienti var nedarboties vecākā versijā)
 • Linux (daži izplatītāji var apstrādāt tikai manuālas VPN konfigurācijas)
 • iOS
 • Android
 • e-lasītāji (piemēram, iekurt uguni)
 • Amazon Fire TV (un, iespējams, citas ierīces, kurās darbojas Fire OS)

Tomēr ne visām operētājsistēmām un ierīcēm ir savs VPN klientu atbalsts. Piemēram, viedajos televizoros, kuri nedarbojas ar Android vai Fire OS, tajos nevar būt instalētas VPN lietojumprogrammas. Tas pats attiecas uz spēļu konsolēm, piemēram, Xbox vai PlayStation, vai mobilajiem tālruņiem, piemēram, BlackBerry, kuri darbina BlackBerry 10 OS.

Šajās situācijās dažās ierīcēs joprojām var izveidot manuālus VPN savienojumus, izmantojot VPN protokola atbalstu un izmantojot VPN pakalpojumu sniedzēju piedāvātos konfigurācijas failus..

Ja tomēr nekas no tā nav iespējams, jūsu vienīgā iespēja ir vai nu koplietot datora vai klēpjdatora tīmekļa savienojumu ar attiecīgo ierīci (kas var būt diezgan neērti), vai maršrutētājā iestatīt VPN..

Maršrutētāja opcija parasti ir labākā, jo, ja jūs to izdarītu, jebkura ierīce, kas tīmeklim piekļūst caur jūsu maršrutētāju, izmantos VPN savienojumu – jā, pat tādas IoT ierīces kā viedie termostati vai viedās slēdzenes.

Kā pateikt, ka trešās puses VPN klients ir uzticams

Kopumā šīs ir lietas, kuras jums vajadzētu meklēt, pārbaudot VPN pakalpojumu sniedzējus un viņu klientus:

 • VPN klientam jābūt saderīgam ar dažādām platformām, jo ​​jums vajadzētu būt iespējai izmantot VPN pakalpojumu gan jūsu mājās, gan ārpus tā.
 • Klientam nevajadzētu reģistrēt nevienu no jūsu datiem vai vismaz vajadzētu reģistrēt tikai dažādus ar savienojumu saistītus datus, kurus nevar izsekot jums un kurus izmanto tikai problēmu novēršanai..
 • VPN klientam nevajadzētu noplūst no jūsu datiem tīmeklī. Ja vēlaties uzzināt, kā pārbaudīt VPN savienojumu, lai pārliecinātos, ka tas ir drošs, šeit ir noderīgs ceļvedis.
 • Klientam jāļauj jums izvēlēties, kuru VPN protokolu vēlaties izmantot, kad izveidojat savienojumu ar VPN serveri – ja vien, protams, jūsu izmantotā ierīce / OS neatbalsta tikai viena veida VPN protokolu.

Nepieciešams VPN ar lielisku klientu?

Mēs esam jūs nodrošinājuši – mēs strādājām dienu un nakti, lai pārliecinātos, ka mūsu VPN klienti ir īpaši draudzīgi lietotājam, intuitīvi un bez problēmām.

Turklāt mēs pārliecinājāmies, ka viņi darbojas populārākajās platformās tirgū:

 • Windows
 • MacOS
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Amazon Fire TV & Uguns TV nūja

Mūsu VPN lietotnes ir aprīkotas ar funkcijām

Varat izvēlēties starp 6 VPN protokoliem, kad vēlaties izveidot savienojumu ar kādu no mūsu 28 ātrgaitas serveriem, kā arī klientam var būt automātiska savienojuma izveidošana startēšanas laikā..

CactusVPN klients

Turklāt mēs VPN klientu aprīkojām ar aizsardzību pret DNS noplūdi – lietotni. Slepkava un Killswitch – viss nepieciešamais, lai pārliecinātos, ka jūsu privātums nekad netiek atklāts internetā, neatkarīgi no apstākļiem. Nemaz nerunājot par visu jūsu tīmekļa trafiku un datus, nodrošina mūsu jaudīgā AES šifrēšana.

Ak, un neuztraucieties par to, ka mūsu klients reģistrē sensitīvus datus. Mēs savā uzņēmumā ieviešam stingru politiku bez reģistrācijas.

Baudiet neierobežotu piekļuvi daudziem satura rādītājiem

Mūsu klientam ir iebūvēts viedais DNS pakalpojums līdztekus mūsu VPN pakalpojumam. Ja jūs kādreiz vēlaties izbaudīt lielāku satura dažādību, vienmēr varat izmantot viedo DNS, lai atbloķētu vairāk nekā 300 vietņu no tādām valstīm kā Lielbritānija, ASV, Kanāda, Austrālija, Polija, Šveice, Francija, Vācija, Zviedrija.

Izmēģiniet vietni CactusVPN bez maksas!

Jums nekavējoties nav jāuzņemas saistības – vispirms varat 24 stundas bez maksas izmēģināt mūsu VPN pakalpojumu, lai redzētu, vai tas atbilst visām jūsu vajadzībām. Jums ir jāizbauda visas mūsu funkcijas, un jums nav jāsniedz mums nekāda kredītkartes informācija.

Un tas vēl nav viss. Kad kļūsit par CactusVPN lietotāju, uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija, ja kaut kas nedarbojas, kā reklamēts.

Grunts līnija

Kas ir VPN klienta programmatūra? Vienkārši sakot, tā ir iebūvēta vai trešo personu programmatūra, kuru instalējat vai konfigurējat ierīcē / operētājsistēmā. Jūs to izmantojat, lai izveidotu savienojumu ar VPN serveri un izveidotu šifrētu savienojumu, izmantojot dažādus VPN protokolus.

Ja meklējat VPN sniedzēju ar pienācīgu klientu, pārliecinieties, vai lietojumprogramma ir savietojama ar dažādām platformām, ir ērti lietojama un tai ir pievienotas dažādas funkcijas (piemēram, Killswitch vai Apps. Killer), kas aizsargā jūsu tiešsaistes privātumu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me