Kas ir VPN? (Viss, kas jums jāzina)


Kas ir VPN?

Vienkārši izsakoties, tas ir tiešsaistes pakalpojums, kas var slēpt jūsu IP adresi, lai maskētu jūsu ģeogrāfisko atrašanās vietu, un šifrēt jūsu tiešsaistes datus un trafiku, lai pasargātu tos no valdības uzraudzības, ISP snooping un kibernoziedzniekiem..

Bet ko nozīmē VPN?

Nu, saīsinājums precīzi norāda virtuālo privāto tīklu, kas nozīmē, ka tas ļauj jums izveidot privātu tīklu (tas nav fizisks – tātad “virtuālā” daļa) publiskā tīklā (šajā gadījumā – internets)..

Korporatīvie VPN salīdzinājumā ar personīgajiem VPN

Lai labāk saprastu, kas ir VPN, jums jāiemācās atšķirt korporatīvos VPN no personīgajiem.

Īsumā, personīgais VPN ir pakalpojums, ko piedāvā VPN pakalpojumu sniedzēji – trešo personu uzņēmumi, kas piedāvā VPN funkcionalitāti jebkura veida tiešsaistes lietotājiem. Personīgo VPN mērķis ir palīdzēt jums – vidusmēra interneta lietotājam – droši pārlūkot tīmekli un apiet visus ierobežojumus, ar kuriem jūs saskaraties.

No otras puses, korporatīvais VPN (saukts arī par attālās piekļuves VPN) ir VPN savienojums, kuru lielie uzņēmumi konfigurē uzņēmumā. Korporatīvajiem VPN galvenokārt ir viens mērķis – nodrošināt darbiniekiem, īpašniekiem un ieinteresētajām personām drošu attālu piekļuvi uzņēmuma datiem.

Kas ir VPN nodrošinātājs?

VPN sniedzējs ir trešās puses uzņēmums, kas piedāvā savus VPN savienojumus, kas sastāv no lietojumprogrammām, šifrējumiem, protokoliem un serveriem kā pakalpojumu. Parasti jums ir jāiegūst abonements, taču daži pakalpojumu sniedzēji savus pakalpojumus var piedāvāt bez maksas.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par VPN sniedzējiem, izmantojiet šo saiti.

Kā darbojas VPN?

Vienkārši sakot, brīdī, kad palaižat VPN klientu un sākat savienojumu ar VPN serveri, klients sāks šifrēt visu trafiku, kuru jūs nosūtāt uz serveri. Kad klients ir izveidojis savienojumu ar serveri, jūsu IP adrese tiek aizstāta ar servera adresi.

Kā darbojas VPN diagramma

Pēc tam serveris atšifrē visus no jums saņemtos datus un pārsūta jūsu savienojuma pieprasījumus uz vietni, kurai vēlaties piekļūt. Pēc tam, kad serveris ir saņēmis pieprasītos datus (piemēram, Web lapu), tas tos šifrē un pārsūta klientam. Kad jūsu ierīces VPN klients beidzot saņem trafiku, tas to atšifrē jums.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par to, kā darbojas VPN? Šis ir ceļvedis, ko mēs uzrakstījām par šo tēmu.

Kas ir VPN serveris?

VPN serveris ir fiziska vai virtuāla ierīce, kuru VPN pakalpojumu sniedzēji izmanto, lai sniegtu savus pakalpojumus lietotājiem. Viņiem izdodas to izdarīt, serverī instalējot VPN programmatūru. Dažiem pakalpojumu sniedzējiem ir savi fiziskie serveri, bet vairums no tiem no drošiem datu centriem īrē augstas drošības serverus. Fiziskie VPN serveri ir nedaudz populārāki nekā virtuālie, taču tie ir tikpat droši, kamēr tie ir pareizi konfigurēti.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par VPN serveriem un to darbību, skatiet šo rakstu.

Kas ir VPN klients?

VPN klients ir programmatūra, kuru instalējat ierīcē un kuru izmanto, lai sāktu savienojumus ar VPN serveri. Viņi ir atbildīgi par datplūsmas, ko jūs nosūtāt uz serveri, šifrēšanu un visu no servera saņemto datu atšifrēšanu. Lielākajai daļai VPN klientu ir arī pievienota funkcionalitāte – piemēram, ļauj pārslēgties starp VPN protokoliem, izvēlēties dažādus portus un ieslēgt vai izslēgt papildu funkcijas (piemēram, Kill Switch)..

Ir svarīgi nošķirt iebūvētos VPN klientus no trešo pušu klientiem. Bijusī ir sākotnējā programmatūra, kas iepriekš konfigurēta jūsu operētājsistēmā (piemēram, Windows 10 VPN klients). Pēdējās ir lietojumprogrammas, kuras saņemat no trešo pušu VPN pakalpojumu sniedzējiem.

Piemēram, lūk, kā izskatās lietotne CactusVPN:

Lietotne CactusVPN

Lai uzzinātu vairāk par VPN klientiem, izmantojiet šo saiti.

Kas ir VPN protokols?

VPN protokoli ir instrukciju un noteikumu kopums, ko VPN pakalpojumu sniedzēji izmanto, lai pārliecinātos, ka savienojumi, kas viņu lietotājiem ir stabili un droši. Protokola jaudīgums ietekmēs to, cik drošs ir VPN savienojums.

Kas ir VPN tunelēšana un kā tā darbojas

VPN tunelis ir vienkārši šifrēts savienojums starp jūsu ierīci un internetu, kuru jums izveido VPN pakalpojums. Kas attiecas uz VPN tuneļa darbību, tas pamatā iekapsulē jūsu trafiku šifrētās datu paketēs. Tas nozīmē, ka tunelis ir šifrēšanas VPN slānis, ko pievieno jūsu savienojumiem. Arī VPN izmanto tuneļu protokolus (pazīstamus kā VPN protokolus), lai turpinātu konfigurēt un optimizēt savienojumus.

Kas ir VPN šifrēšana?

VPN šifrēšana ir veids, kā VPN pakalpojumi pārveido jūsu trafiku un datus (kurus var redzēt ikviens) nenolasāmā formātā. Pēc šifrēšanas tikai VPN serveris un klients var atšifrēt informāciju.

Tātad, ko patiesībā dara VPN?

Tagad, kad jūs zināt, kas ir VPN, ir pienācis laiks apskatīt, ko tas patiesībā var darīt jūsu labā.

Šīs ir galvenās priekšrocības, kuras varat baudīt, lietojot VPN:

 1. Jūs saņemsit paaugstināta tiešsaistes drošība. Tāpēc jums vairs nevajadzēs uztraukties par kibernoziedzniekiem, kas sekos līdzi tam, ko jūs darāt, un zog jūsu datus.
 2. Jums izdosies apiet visus ierobežojumus jūs sastopaties – gan ar ugunsmūriem, gan ģeogrāfiskiem blokiem -, jo VPN slēps jūsu IP adresi.
 3. Izmantojot VPN, jūs varēsit ievērojami stipriniet savu interneta privātumu nodrošinot, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, valdības uzraudzības aģentūras un reklāmdevēji nevarēs pārraudzīt jūsu tiešsaistes paradumus.

kāpēc cilvēki izmanto vpn

Ja vēlaties uzzināt vēl vairāk informācijas par VPN lietošanas priekšrocībām, iepazīstieties ar mūsu padziļināto ceļvedi.

Attiecībā uz to, kad lietot VPN, ir piemērotas jebkura no šīm situācijām:

 • Vienmēr, kad nevarat piekļūt vietnēm, jo ​​tās jūsu reģionā nav pieejamas.
 • Kad jūsu valdība nolemj cenzēt noteiktu tiešsaistes saturu.
 • Kad esat darbā un nevarat izveidot savienojumu ar noteiktām vietnēm, jo ​​ugunsmūri tos bloķē.
 • Katru reizi, kad piekļūstat tīklam nenodrošinātā publiskajā WiFi tīklā.
 • Kad jūs ceļojat uz ārzemēm un nevarat skatīties saturu no savas dzimtenes.
 • Kad lejupielādējat straumēm.
 • Ikreiz, kad spēlējat tiešsaistes video spēles.
 • Ikreiz, kad vēlaties uzlabot savus SEO centienus.
 • Katru reizi, kad vēlaties apiet cenu diskrimināciju tiešsaistē.
 • Ja vēlaties zināmā mērā paslēpt digitālās pēdas.

Lūk, ko VPN nepalīdzēs jums izdarīt

Tāpat kā jebkura veida pakalpojumiem, arī VPN ir savi ierobežojumi. Ir svarīgi zināt par tiem, jo ​​jums būs vieglāk izlemt, vai šis ir jums piemērots pakalpojums. Tātad, lūk, ko jums nevajadzētu gaidīt, ka VPN pakalpojums varēs jums palīdzēt:

 • Aizsargājiet jūs no likuma – Mēs nekādā gadījumā nesakām, ka esat noziedznieks vai kaut kas tamlīdzīgs, taču jums ir jāsaprot, ka jūs nevarat izmantot VPN, lai izdarītu jebko, kas jūsu valstī varētu būt nelikumīgs (piemēram, tiešsaistes uzmākšanās vai huligānisms) ). Turklāt paturiet prātā, ka atkarībā no tās valsts likumiem, kurā atrodas VPN nodrošinātājs, valdības iestādes, iespējams, varēs likumīgi piespiest pakalpojumu sniedzēju koplietot lietotāja datus ar viņiem.
 • Sargieties no ļaunprātīgas programmatūras un vīrusiem – VPN vienkārši nav paredzēti, lai aizsargātu jūsu ierīci un operētājsistēmu no ļaunprātīgas programmatūras un vīrusu infekcijām. Tāpēc vienmēr VPN pakalpojumam vienmēr ir jāizmanto uzticams pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras risinājums.
 • Padariet jūs tiešsaistē 100% anonīmus – VPN var šifrēt lielu daļu jūsu tiešsaistes datu un datplūsmas, jā, bet tas vienkārši nevar likt šķist, ka esat “neredzams” tīmeklī. Pakalpojums nevar liegt vietnēm ievietot sīkfailus jūsu ierīcē, uzzināt, kāda veida ierīce vai darbvirsmas izšķirtspēja jums ir, vai redzēt, kāda veida GPU jums ir, vai kāda operētājsistēma darbojas..

Cik drošs ir VPN?

Uz jautājumu nav viegli atbildēt. Īstā atbilde ir “Tas ir atkarīgs”.

Uz ko? Nu, kādus šifrēšanas standartus vai VPN protokolus VPN pakalpojumu sniedzējs izmanto vienam. Piemēram, VPN, kas piedāvā tikai PPTP savienojumus, vispār nav drošs, jo NSA var uzlauzt PPTP trafiku.

Turklāt ir svarīgi arī tas, cik daudz lietotāju datu VPN sniedzējs reģistrē. Un tā ir arī valsts, kurā atrodas viņu galvenā mītne. Galu galā, ja pakalpojumu sniedzējs dzīvo valstī, kur viņi ir likumīgi spiesti dalīties ar lietotāju datiem ar valdību (piemēram, Krievijā), jūs diez vai varēsit izbaudīt jebkādu interneta konfidencialitātes līmeni..

Kopumā vislabākais veids, kā pateikt, ka VPN ir droši lietojams, ir, ja pakalpojumu sniedzējs:

 • Izmanto jaudīgu šifrēšanu (piemēram, 128/256 bitu AES šifrus).
 • Izmanto drošus protokolus, piemēram, OpenVPN, SoftEther un IKEv2.
 • Skaidri norāda, ka viņi neielogo lietotāja datus.
 • Vai tā mītne atrodas valstī, kurā ir stingri uz privātumu orientēti likumi vai kas nav daļa no izlūkošanas datu apmaiņas nolīgumiem (piemēram, Gibraltārā, Šveicē vai Moldovā).
 • Piedāvā Kill Switch, kas nodrošina trafika pārtraukšanu, ja VPN savienojums tiek pārtraukts.

Vai VPN ir likumīgi?

Lielākajā daļā pasaules valstu VPN pakalpojuma izmantošana ir pilnīgi likumīga. Jūs varat brīvi lejupielādēt un instalēt VPN klientus savās ierīcēs un izmantot tos, lai nodrošinātu savienojumus un atbloķētu interneta saturu.

Vai VPN ir likumīgi?

Tomēr ir daži izņēmumi. Šajās valstīs VPN izmantošana ir vai nu pretrunā ar likumu, vai arī jūs varat izmantot tikai valdības apstiprinātu VPN pakalpojumu:

 • Ķīna
 • Krievija
 • Omāna
 • AAE
 • Irāna
 • Irāka
 • Turcija
 • Baltkrievija
 • Turkmenistāna
 • Uganda
 • Ziemeļkoreja
 • Ēģipte

Protams, tikai tas, ka VPN izmantošana ir pretrunā ar likumu vai ir reglamentēta šajās valstīs, nenozīmē, ka tiešsaistes lietotāji neatrod veidus, kā apiet valdības noteiktos ierobežojumus, un jebkurā gadījumā brīvi izmanto VPN.

Lai uzzinātu vairāk par šo tēmu, lūdzu, izlasiet šo rakstu.

Kā iegūt VPN

VPN iegūšana ir diezgan vienkārša. Viss, kas jums jādara, ir atrast sev tīkamo pakalpojumu sniedzēju, izvēlēties vienu no viņu abonēšanas plāniem un izveidot kontu. Kad esat pabeidzis, atliek tikai lejupielādēt un instalēt pakalpojumu sniedzēja VPN lietotni.

Cik maksā VPN?

VPN pakalpojums var maksāt no USD 4 USD līdz 5 USD mēnesī līdz USD 12–13 USD mēnesī. Parasti, jo vairāk pakalpojumu sniedzēju piedāvā serverus, funkcijas, papildu pakalpojumus un ar platformu saderīgas lietotnes, jo vairāk viņiem būs jāmaksā mēnesī, lai segtu izmaksas.

Parasti jūs varat saņemt diezgan pienācīgas atlaides, ja izvēlaties abonementu gadā vai ceturksnī, piemēram, maksājat tikai USD 4 mēnesī, nevis 7 USD mēnesī..

Kā izvēlēties VPN – sarkanie karodziņi, kuriem jāuzmanās

Pareiza VPN nodrošinātāja izvēle ir atkarīga no jūsu vēlmēm. Tomēr šeit ir daži sarkanie karodziņi, kuriem vajadzētu palīdzēt filtrēt sliktos pakalpojumu sniedzējus:

 • Ierobežotas datu robežas, joslas platuma samazināšana vai jebkura veida joslas platuma un ātruma ierobežojumi.
 • Jebkura veida datu reģistrēšana – it īpaši, ja tajā ir ietverti lietošanas žurnāli.
 • Ierobežots klientu atbalsts vai nav tiešas metodes, kā sazināties ar atbalsta komandām, ja kaut kas noiet greizi.
 • Nepietiekamas šifrēšanas un piekļuves iespējas tikai vājiem protokoliem (PPTP, L2TP).
 • Reklāmu klātbūtne klientiem.
 • Jebkura veida ierobežojumi attiecībā uz to, cik serveriem varat izveidot savienojumu vai cik bieži varat pārslēgt serverus.
 • Trūkst bezmaksas apmācības perioda vai jebkādas naudas atdošanas garantijas.

Nepieciešams uzticams VPN pakalpojums?

Mēs esam nodrošinājuši jūs – CactusVPN piedāvā augstas klases VPN, kas piedāvā militāras pakāpes šifrēšanu, diennakts atbalstu, Kill Switch, 28+ ātrgaitas serverus ar neierobežotu joslas platumu un līdz sešiem VPN protokoliem, no kuriem izvēlēties. Turklāt mēs nereģistrējam nevienu no jūsu datiem, un mūsu pakalpojums darbojas vairākās platformās.

KaktussVPN

Un, ja jūs kādreiz vēlaties izmēģināt citus vietņu atbloķēšanas veidus, mēs piedāvājam arī viedo DNS pakalpojumu, kas jums atbloķē vairāk nekā 300 vietņu. Tas, un visi mūsu VPN serveri tiek dubultoti kā starpniekserveri.

Vispirms izmēģiniet mūsu pakalpojumu bez maksas

Tas ir pareizi – mēs saviem pakalpojumiem piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu. Kredītkartes dati nav nepieciešami, un jūs saņemat visas funkcijas.

Un tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN lietotāju, mēs jums joprojām sniegsim 30 dienu naudas atgriešanas garantiju..

“Kā es varu iegūt VPN bez maksas?”

Viss, kas jums jādara, ir izvēlēties bezmaksas VPN pakalpojumu sniedzēju. Tomēr jums jāzina, ka bezmaksas VPN ir daudz riskantāki nekā apmaksāti VPN. Varat nozagt joslas platumu, ierīci inficēt ar ļaunprātīgu programmatūru un daudz ko citu.

Kopumā labākais veids, kā iegūt bezmaksas VPN pieredzi, ir izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kurš piedāvā bezmaksas izmēģinājuma periodu. Tādā veidā jūs varat pārbaudīt pakalpojumu pirms jebkādu maksājumu veikšanas.

“Vai es varu uzzināt, kā iestatīt savu VPN?”

Jā, varat, ja jums ir pacietība. Pirmkārt, jums būs jāiegūst serveris. No datu centriem varat noīrēt pienācīgu īpašu. Atkarībā no jūsu vajadzībām, jūs par to varētu maksāt no USD 15 līdz USD 100 mēnesī. Jums vajadzētu izvēlēties virtuālo serveri, jo tas parasti ir lētāks.

VPN funkcijas

Pēc tam varat mēģināt izmantot atvērtā koda Algo VPN skriptus, lai ierīcē instalētu atkarības. Instalācijas instrukcijas var atrast šeit. Ir ērti izmantot Algo VPN, jo tas automatizē VPN instalēšanas procesu. Turklāt, ja jūs izmantojat DigitalOcean, skripti pat izveidos un konfigurēs serveri jums, jo Algo VPN izmanto platformas API.

Alternatīvi, lai iestatītu un konfigurētu savienojumus, varat mēģināt izmantot SoftEther VPN vai OpenVPN.

Tomēr jums jāzina, ka sava VPN iestatīšanai ir savi trūkumi:

 • VPN iestatīšana pati par sevi var būt diezgan sarežģīta, ja neesat ļoti prasmīgs tehnoloģijai (pat ar lietotājam draudzīgo Algo VPN). Un, mēģinot konfigurēt OpenVPN vai SoftEther savienojumu, lietas kļūs vēl sarežģītākas.
 • Ja vēlaties atbloķēt saturu, jums būs jārisina ierobežojumi. Galu galā jums nebūs piekļuves desmitiem serveru no visas pasaules. Protams, jūs varat iznomāt vairāk serveru no dažādām jomām, taču tas var ātri sadārdzināties.

Tā kā jūs būsit galvenais servera IP adreses lietotājs, jūs nesaņemsit tādas pašas uz privātumu orientētas perks VPN lietotāji ar koplietotajām IP adresēm..

Kā lietot VPN

VPN lietošana ir ļoti vienkārša.

 1. Pirmkārt, jums ir jāizveido konts pie VPN pakalpojumu sniedzēja vai jāiegūst savs veltītais serveris.
 2. Pēc tam jums vienkārši nepieciešams lejupielādēt un instalēt VPN klientu, palaist to un izveidot savienojumu ar jūsu izvēlēto VPN serveri (vai savu serveri)..
 3. Tas arī ir – kad klients izveido savienojumu ar serveri, jums ir vērts doties.

Atkarībā no VPN pakalpojumu sniedzēja, iespējams, pirms savienojuma izveides ar VPN serveri varēsit koriģēt savienojuma iestatījumus, piemēram, izvēlēties izmantojamo VPN protokolu, ja vēlaties izmantot DNS noplūdes aizsardzību un vai vēlaties, piemēram, Kill Switch funkcijas. un automātiskā atkārtota savienošana ir ieslēgta. Šie ir tikai daži piemēri – ir daudz citu iespēju, kuras varat uzlabot, izmantojot VPN klientu.

Ar kādām platformām darbojas VPN?

VPN ir diezgan elastīgas, ja runa ir par platformu savietojamību. Viņi darbojas populārākajās platformās, piemēram, Windows, macOS, iOS un Android. Tomēr VPN savienojumus parasti var iestatīt vai instalēt citās platformās, piemēram:

 • Linux izplatīšana (piemēram, Ubuntu)
 • Android TV
 • Amazon Fire TV
 • Pārlūkprogrammas (Firefox, Google Chrome)
 • Windows Phone
 • Boxee Box
 • Chromebook dators
 • FreeBSD
 • Solaris
 • e-lasītāji (piemēram, iekurt uguni)
 • BlackBerry
 • Sinoloģijas NAS

Tomēr dažas platformas nepiedāvā nekādu vietēju atbalstu VPN. Piemēram, jūs nevarat tieši iestatīt VPN savienojumu PlayStation konsolē, dažu veidu viedajos televizoros vai televizora pierīcē. Šādās situācijās maršrutētājā ir jākonfigurē VPN savienojums. Tādā veidā jebkura ar internetu savienota ierīce, kas atrodas jūsu mājās, izmantos VPN savienojumu, kad tā piekļūs internetam caur jūsu maršrutētāju.

Jūs varētu iegūt nederīgu VPN maršrutētāju, taču tie var būt diezgan dārgi. Labākais risinājums ir iegūt mirgojošu maršrutētāju vai mirgot maršrutētāja programmaparatūru un pēc tam iestatīt tajā VPN pakalpojumu. Process var būt nedaudz sarežģīts, taču, ja jūsu pakalpojumu sniedzējs piedāvā pakāpeniskas apmācības, tam nevajadzētu būt pārāk sarežģītam.

“Kā es varu zināt, vai mans VPN darbojas?”

Vienkāršākais veids, kā pārbaudīt, vai darbojas jūsu VPN savienojums, ir izmantot mūsu pašu IP noteikšanas rīku. Piekļūstiet vietnei, kad esat izveidojis savienojumu ar VPN serveri, un redziet, kura IP adrese tiek parādīta – jūsu īstā vai servera adrese.

Pārbaudiet IP noplūdes

Lai būtu vēl rūpīgāk, varat izmēģināt šādus rīkus:

 • IPLEAK.NET – pārbaudiet, vai jūsu IP nav noplūdis, kad izmantojat VPN.
 • DNSLeakTest – pārbaudiet, vai jūsu VPN savienojums cieš no DNS noplūdēm.
 • WebRTC noplūdes pārbaude – pārliecinieties, vai jūsu VPN savienojums nav pakļauts WebRTC noplūdēm.

Lai iegūtu detalizētāku rokasgrāmatu par to, kā pārliecināties, vai jūsu VPN darbojas labi, izmantojiet šo saiti.

“Kāpēc mans VPN savienojums ir tik lēns?”

Ir svarīgi saprast, ka VPN var palēnināt jūsu tiešsaistes ātrumu. Tas lielākoties notiek VPN šifrēšanas dēļ – it īpaši, ja tā ir ļoti spēcīga. Cik jaudīgs ir jūsu centrālais procesors, cik tālu atrodaties no izmantotā servera un cik ātrs ir jūsu sākotnējais interneta ātrums, arī tas, cik daudz VPN varētu palēnināt jūsu ātrumu.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo tēmu, iepazīstieties ar šo ceļvedi.

Ja, izmantojot Torrenting, būtu jāizmanto VPN??

Mēs jau minējām, ka lejupielādējot torrentus, varat izmantot VPN, taču šeit ir minēti galvenie iemesli, kāpēc to darīt:

 • Tas var pasargāt jūs no DMCA paziņojumiem un ISP pakalpojuma izslēgšanas.
 • Torrenting with VPN aizsargā jūsu privātumu no citiem Swarm lietotājiem (torrentā augšupielādētāju / lejupielādētāju kopējais skaits), jo viņi neredz jūsu īsto IP adresi.
 • Tas ir ļoti noderīgi, ceļojot. Viesnīcas var atbrīvot jūs no tīkla, ja viņi pievilina jūs ar straumju klientiem vai lejupielādējat straumēm, tāpēc VPN izmantošana var palīdzēt jums palikt zem radara..

ATRUNA: Mēs šeit, CactusVPN, nemudinām un neatbalstām nelikumīgus autortiesību pārkāpumus un mokas. Bet mēs apzināmies, ka daudzi cilvēki visā pasaulē ar spīdzināšanu var iegūt tikai viņiem nepieciešamās izklaides, skolas un darba failus vai programmatūru..

“Ko redz mans interneta pakalpojumu sniedzējs, kad izmantoju VPN pakalpojumus?”

Būtībā, kamēr jūs izmantojat VPN pakalpojumu, kas piedāvā jaudīgu šifrēšanu, jūsu ISP nevarēs redzēt, ko jūs darāt internetā. Viņi nezina, kurām vietnēm piekļūstat, kādus failus lejupielādējat vai kādus videoklipus skatāties. Viņi redzēs tikai tīru jucekli.

Uzraudzība

Jūsu ISP varētu redzēt tikai šādas lietas:

 • Fakts, ka esat izveidojis savienojumu ar VPN. Viņu dati tieši to viņiem nepasaka, taču viņi var uzminēt, pamatojoties uz faktu, ka jūsu trafiks ir šifrēts.
 • Jūsu VPN savienojuma laiks.
 • Tā VPN servera IP adrese, ar kuru esat izveidojis savienojumu.
 • Nosūtīto un saņemto datu apjoms, bet ne tas, kādi dati.

Tieši tāpēc daudzi cilvēki izmanto VPN, lai apietu ISP joslas platuma samazināšanu.

Kāpēc Netflix bloķē VPN pakalpojumus?

Kopš 2016. gada Netflix ir mēģinājis bloķēt VPN pakalpojumus. Tās centieni bija nedaudz sekmīgi, jo platformai izdevās dažus pakalpojumu sniedzējus iekļaut melnajā sarakstā..

Kāpēc gan Netflix tik daudz koncentrējas uz VPN? Tas notiek galvenokārt tāpēc, ka platformai nepieder visa parādītā satura autortiesības. Turklāt, lai pārraidītu šovus un filmas visā pasaulē, Netflix un autortiesību īpašniekiem būs jāpērk licencēšanas tiesības. Un tas var kļūt ļoti dārgi, tāpēc nav brīnums, ka Netflix un tā parādītā satura īpašnieki nevēlas, lai ASV saturs būtu pieejams visai pasaulei.

Tātad, Netflix bloķē VPN būtībā ir uzņēmuma mēģinājums ievērot visus licencēšanas darījumus, kas tai ir ar filmu un TV šovu studijām un tīkliem.

netflix ārzemēs

Kā Netflix izdodas bloķēt dažus VPN? Vienkārši sakot, tas izmanto uzlabotas noteikšanas metodes, lai šņauktu VPN lietotājus. Tā kā daudzi pakalpojumu sniedzēji piedāvā dalītas IP adreses, platforma var redzēt, vai daudz datu un pieprasījumu nāk no vienas konkrētas adreses. Tiklīdz Netflix serveri atklāj, ka IP adrese pieder VPN sniedzējam, tā to iekļauj melnajā sarakstā.

Dažreiz Netflix var masveidā bloķēt IP adreses, jo daži VPN pakalpojumu sniedzēji tās pērk šādā veidā. Tomēr tas bieži var atslēgties, jo platforma var beigties bloķēt atsevišķas IP adreses, kas pieder lietotājiem.

Protams, tas nenozīmē, ka visiem VPN pakalpojumu sniedzējiem Netflix izdodas bloķēt palikšanu šādā veidā. Daudzi pakalpojumu sniedzēji nemitīgi izstrādā risinājumus, tāpēc nav tā, ka Netflix būtu pastāvīgi nepieejams VPN lietotājiem.

Bet, ja jūs patiešām vēlaties pārliecināties, ka jums būs nepārtraukta piekļuve Netflix, jums vajadzētu izvēlēties pakalpojumu sniedzēju, kas nepiedāvā tikai VPN pakalpojumus, bet arī starpniekservera un viedos DNS pakalpojumus. Tādā veidā jums ir vairāki veidi, kā atbloķēt Netflix. Un, ja Netflix pēkšņi bloķē jebkuru pakalpojumu, jums būs rezerves plāns (vai divi).

Kas ir dubultā VPN atbalsts?

Dubultā VPN atbalsts nozīmē, ka pakalpojumu sniedzējs ļauj vienlaikus izmantot divus VPN serverus. Būtībā jūsu trafiks un dati tiek aizsargāti divas reizes – vienu reizi ar pirmo VPN serveri un vēl vienu reizi ar otro serveri.

Daži tiešsaistes lietotāji dod priekšroku šāda veida VPN savienojumam, jo ​​tas piedāvā uzlabotu privātumu (otrais serveris nezina jūsu īsto IP adresi) un uzlabotu drošību (ar katru savienojumu tiek pievienots cits šifrēšanas slānis).

Tomēr dubultā VPN ļoti apliek ar nodokli jūsu tiešsaistes ātrumu un sistēmas atmiņu. Ir diezgan viegli panākt lēnu savienojuma ātrumu, ja savienojumi nav pareizi konfigurēti un ja jūsu joslas platums un centrālais procesors nevar tos apstrādāt.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par dubultā VPN, multihop VPN un VPN ķēdēm? Iepazīstieties ar šo rokasgrāmatu.

Kas ir VPN? Grunts līnija

Tātad, kas tad ir VPN?

Vienkāršības labad tas ir pakalpojums, kas palīdz jums paslēpt jūsu IP adresi un nodrošināt tiešsaistes trafiku un datus. Tas, protams, dara daudz vairāk, bet tā ir galvenā ideja.

Mēs esam mēģinājuši atbildēt uz visiem attiecīgajiem jautājumiem, par kuriem mēs varētu domāt šajā rakstā. Bet, ja ir kādas citas lietas, kuras vēlaties uzzināt par VPN, paziņojiet mums komentāros un mēs mēģināsim atbildēt uz ASAP.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map