Kāda ir atšķirība starp VPN un starpniekservera pakalpojumiem? |


Kas ir starpniekserveris?

Starpniekserveris ir pakalpojums, kas ļauj paslēpt savu IP adresi un piekļūt vietnēm, kurām ir ģeogrāfiski bloķētas vai ugunsmūra ierobežotas iespējas. Tas var būt dators vai lietojumprogramma, kas darbojas kā starpnieks starp jūsu ierīci un internetu.

Kā darbojas starpniekserveris?

Tas ir diezgan vienkārši – kad izmantojat starpniekserveri, starpnieks pārtver pieprasījumu, ko nosūtāt uz internetu (piemēram, lai izveidotu savienojumu ar vietni). Tad notiks viena no divām lietām:

  1. Starpniekserveris pārbaudīs vietējo kešatmiņu, lai redzētu, vai tajā jau ir saglabāts jūsu pieprasītais saturs. Ja tas notiek, tas atgriezīs saturu, nepārsūtot jūsu pieprasījumu uz internetu.
  2. Starpniekserveris pārsūtīs jūsu pieprasījumu tīmeklim, ja tā vietējā kešatmiņā nav vajadzīgā satura. Kad dati būs saņemti, tas tos nosūtīs atpakaļ uz jūsu ierīci.

Kas ir VPN?

VPN (virtuālais privātais tīkls) ir pakalpojums, kuru varat izmantot, lai droši piekļūtu tīklam. Tas slēpj jūsu IP adresi, šifrē jūsu interneta trafiku un datus un palīdz jums apiet ģeogrāfiskos blokus un ugunsmūrus..

Kā darbojas VPN?

Būtībā VPN darbojas kā starpnieks starp jums un jūsu ISP. Jūs palaižat klientu, izveidojat savienojumu ar VPN serveri, un caur to jūsu interneta trafiks tiek novirzīts. Arī jūsu IP adrese tiek aizstāta ar servera IP adresi.

Visus jūsu savienojuma pieprasījumus vispirms šifrē VPN klients, pēc tam tie tiek nosūtīti uz VPN serveri, serveris tos atšifrē un pēc tam pārsūta tīmeklim. Tiklīdz serveris ir saņēmis pieprasītos datus, tas tos šifrē un nosūta atpakaļ uz jūsu ierīces VPN klientu. Kad saturs ir saņemts, VPN klients to atšifrēs jums.

Tātad, kāda ir atšķirība starp VPN un starpniekservera pakalpojumiem?

Kaut arī VPN un starpniekservera pakalpojumi šķiet ļoti līdzīgi, tie darbojas atšķirīgi. Īsi sakot, gan VPN, gan starpniekservera pakalpojumi zināmā mērā slēps jūsu IP un tiešsaistes identitāti, galvenā VPN un starpniekservera atšķirība būs tā, ka VPN šifrēs visus jūsu datus.

Bet, ja vēlaties uzzināt, kāda ir reālā, padziļinātā atšķirība starp starpniekserveri un VPN pakalpojumiem, jums vajadzētu redzēt, kā katrs pakalpojums darbojas šādās kategorijās:

Drošība tiešsaistē

Izmantojot VPN, jūs varat izbaudīt augstāku interneta drošības līmeni, jo tie bieži izmanto jaudīgu šifrēšanu, lai aizsargātu jūsu personiskos datus un tiešsaistes trafiku no kibernoziedzniekiem, piemēram, AES-256 standartu, kas ir militāra līmeņa šifrēšana. Arī VPN bieži izmantos drošus VPN protokolus, piemēram, SoftEther un OpenVPN.

Drošība tiešsaistē

Starpniekserveri bieži neizmanto jebkura veida šifrēšanu, tāpēc jūs esat pakļauts internetam. Daži starpniekserveri var izmantot SSL tipa šifrēšanu, taču šāda veida drošība diemžēl nav pārāk uzticama.

Viens no veidiem, kā starpnieki var piedāvāt zināmu drošību, ir piekļuves bloķēšana ļaunprātīgām vietnēm, lai tādi lietotāji kā jūs nejauši neveidotu savienojumu ar tām. Iespējams, ka pastāv arī iespēja, ka, izmantojot starpniekserveri piekļūstot vietnei, kas inficēta ar ļaunprātīgu programmatūru, ļaunprātīga programmatūra nonāk nevis starp jūsu ierīci, bet gan uz starpniekserveri, lai gan tā nav taisnība.

Jā, starpniekserveris slēpj jūsu IP adresi tāpat kā VPN serveris. Tomēr galvenā atšķirība starp starpniekserveri un VPN pakalpojumiem šajā gadījumā ir tā, ka starpniekservera īpašnieks vienmēr var redzēt jūsu patieso IP adresi, kad izmantojat starpniekservera pakalpojumu. Parasti VPN pakalpojumu sniedzējs neredz jūsu adresi, kad izveidojat savienojumu ar VPN serveri, jo VPN klienta un VPN servera trafiks ir šifrēts no viena gala līdz otram. Pat ja VPN pakalpojumu sniedzējs redzētu jūsu īsto IP adresi, ja tā ir pienācīga, viņi par to neturēs žurnālus.

Interneta privātums

VPN var piedāvāt jums labāku tiešsaistes privātuma līmeni, jo visa jūsu interneta trafiks ir pilnībā šifrēts. Tas nozīmē, ka neviens nevarēs pārraudzīt to, ko jūs darāt tīmeklī – ne jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, ne valdības uzraudzības aģentūra un neviens potenciālais hakeris.

Izmantojot starpniekserveri, jūs patiešām nebaudīsit daudz tiešsaistes privātuma, jo parasti jūsu interneta trafiks nav šifrēts, kas nozīmē, ka jūsu ISP (un kāds cits šajā jautājumā) var redzēt, ko jūs darāt tiešsaistē. Turklāt, ja, izmantojot starpniekserveri, piekļūstat kaut kam caur HTTP, starpniekservera īpašnieks varēs izsekot arī jūsu darbībām tiešsaistē.

Jūs varētu samazināt šos riskus, izmantojot šifrētu starpniekserveri, taču mēs jau minējām, ka viņu izmantotā SSL šifrēšana nav īpaši uzticama.

Tiešsaistes ātrumi

Starpniekserverim parasti nav tiešas ietekmes uz jūsu interneta ātrumu, jo tas parasti neizmanto spēcīgu šifrēšanu (vai vispār jebkuru šifrēšanu). Turklāt starpniekserveris, iespējams, varētu ātrāk ielādēt pieprasītās tīmekļa lapas, ja tās ir saglabātas kešatmiņā, jo tām nav jāpārsūta jūsu pieprasījumi uz internetu.

Viedais DNS ātrums

Tomēr jums jāzina, ka starpniekserveri bieži mēdz būt pārpildīti. Tā rezultātā vienmēr pastāv iespēja, ka nāksies nodarboties ar lēnāku ātrumu.

Turpretī VPN, šifrēšanas dēļ, iespējams, nedaudz palēninās jūsu ātrumu. Attālums starp jums un VPN serveri arī var veicināt šo palēnināšanās efektu (to pašu var teikt par starpniekserveriem). Protams, tas netiek garantēts, ka tas notiks 100% laika, un tas, iespējams, pat nebūs pārāk pamanāms.

Tomēr, ja izvēlaties VPN sniedzēju, kas piedāvā vairākus VPN protokolus, jūs varētu izmantot tādu, kuram ir tendence piedāvāt labākus ātrumus (piemēram, piemēram, SoftEther).

Vēl viena pieminēšanas vērta lieta ir tāda, ka VPN var palīdzēt atbrīvoties no joslas platuma samazināšanas, jo tas šifrē jūsu trafiku. Ja neesat pazīstams ar joslas platuma samazināšanu, ISP ierobežo joslas platumu, jo jūs izmantojat “pārāk daudz datu”, kas faktiski var samazināt jūsu tiešsaistes ātrumu.

Papildu iespējas

Atšķirībā no VPN pakalpojumu sniedzējiem starpniekserveri parasti nepiedāvā papildu funkcijas, piemēram, Killswitch, Apps.Killer un DNS noplūdes aizsardzību. Šādas lietas veicina drošības un privātuma līmeni, kas jums patīk, taču tās ietekmē arī lietotāju pieredzi.

Cenu noteikšana

Starpniekserverus bieži mēdz brīvi izmantot, īpaši publiskos starpniekserverus. Tomēr bezmaksas pilnvaras parasti mēdz vadīt brīvprātīgie, kas nozīmē, ka pakalpojums var tikt izveidots bezsaistē nejauši. Turklāt aptuveni 79% no bezmaksas starpniekserveriem pat neizmanto HTTPS, kas nozīmē, ka jūsu dati ir redzami tiešsaistē. Ne tikai tas, bet daži bezmaksas starpniekserveri var pat izmantot JavaScript, lai ievadītu reklāmas klientam, kuru izmantojat.

Kas attiecas uz VPN, lai arī jūs varat atrast bezmaksas pakalpojumus, tie vispār nav tā vērti. Daudz labāk (un drošāk) ir izmantot maksas VPN pakalpojumus. Atšķirībā no bezmaksas VPN un bezmaksas starpniekserveriem, apmaksāti VPN piedāvā labāku uzticamību, atbalstu un drošību.

VPN vs starpniekserveris – kuru jums vajadzētu izvēlēties?

Spriežot pēc tikko apspriestā, šķiet, ka vislabākais solis ir VPN, ja vēlaties lielisku tiešsaistes pieredzi. Protams, galu galā lēmums ir atkarīgs no jums. Tomēr, ja vēlaties pārliecināties, vai tiešsaistes dati un trafiks ir pilnībā aizsargāti, vēlaties ticamu atbalstu un vēlaties, lai neviens nevarētu izspiegot jūsu tiešsaistes aktivitātes, VPN ir veids, kā iet.

No otras puses, ja jūs vienkārši vēlaties apiet ģeogrāfiskos bloķēšanu un paslēpt savu IP adresi, netraucējot šifrēšanu, un neuztraucaties par jūsu interneta privātuma stāvokli, varat mēģināt izmantot starpniekserveri.

Meklējat augstas klases VPN pakalpojumu, kas piedāvā arī starpniekserverus?

CactusVPN ir tieši tas, kas jums nepieciešams. Mēs piedāvājam VPN pakalpojumu, kas arī ir savienots pārī ar starpniekserveri, jo mūsu VPN serveri faktiski tiek dubultoti kā starpniekserveri.

Mūsu VPN pakalpojums izmanto jaudīgu AES šifrēšanu, lai pārliecinātos, ka jūsu dati un trafiks vienmēr ir droši. Turklāt mēs arī nodrošinām, ka jūsu privātums tiek aizsargāts ar mūsu politikas nepierakstīties un mūsu Killswitch funkciju, kas nodrošina, ka jūs nekad neesat pakļauts, ja samazinās savienojums ar VPN serveri..

Runājot par VPN serveriem, mēs piedāvājam vairāk nekā 28 ātrdarbīgus serverus visā pasaulē, un visi mūsu serveri ir aprīkoti ar neierobežotu joslas platumu. Turklāt CactusVPN darbojas vairākās ierīcēs un operētājsistēmās, izmantojot mūsu lietotājam draudzīgās lietotnes.

Vai vēlaties izmantot starpniekserveri? Nekādu problēmu!

Gadījumā, ja jūs interesēja tikai starpniekserveru lietošana vai domājat, ka dažreiz vēlaties izmantot starpniekserveri, nevis VPN, varat izmantot mūsu VPN serverus, kas dubultojas kā starpniekserveri. Šo papildu pakalpojumu varat izmantot bez maksas, ja esat CactusVPN lietotājs.

Atbloķējiet vairāk nekā 300 vietņu ar dažiem klikšķiem

Ja jums kādreiz ir nepieciešama vienmērīga, neierobežota piekļuve vēl lielākam saturam, mēs jums esam iegādājušies papildu pakalpojumu – mūsu viedais DNS, kas ļauj piekļūt vairāk nekā 300 ģeogrāfiski ierobežotām vietnēm no tādām valstīm kā ASV, Lielbritānija, Kanāda, Austrālija , Francija, Vācija, Zviedrija, Šveice, Polija.

Pārbaudiet mūsu pakalpojumus bez maksas

Mēs piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu mūsu VPN un starpniekserveru pakalpojumiem, tāpēc jums ir daudz laika, lai redzētu, vai tie atbilst visām jūsu vajadzībām. Neuztraucieties – nav nepieciešama kredītkartes informācija.

Turklāt, izvēloties abonēšanas plānu, uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija, ja pakalpojumi nedarbojas, kā reklamēts..

Atšķirība starp VPN un starpniekserveriem – apakšējā līnija

Lai arī pakalpojumi ir diezgan līdzīgi, atšķirība starp VPN un starpniekserveriem ir diezgan acīmredzama – VPN jums piedāvās papildu tiešsaistes drošību līdzās neierobežotai piekļuvei vietnēm ar ģeogrāfiski bloķētu un ugunsmūra ierobežojumu. Lai iegūtu vislabāko pieredzi, jums jāmeklē VPN pakalpojumu sniedzējs, kura VPN serveri dubultosies arī kā starpniekserveri, lai jūs varētu izbaudīt labāko no abām pasaulēm..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map