Padomi, kā droši lietot publisku datoru VPN pakalpojums


Izlasiet šos padomus par drošu pārlūkošanu un to, kā nedarīt privātu savu darba, personisko vai finanšu informāciju.

Cik drošs ir publisks dators?

Lielākoties jums nav iepriekšējas informācijas par datora, kuru īslaicīgi lietojat, drošības aspektiem, cik drošs ir savienojums un vai tiek reģistrētas tiešsaistes darbības.

Publiskas ierīces lietošana var būt diezgan riskanta attiecībā uz drošu pārlūkošanu vai sensitīvu privātu informāciju, piemēram, datu drošību, paroļu drošību vai bankas informāciju. Ja neveicat dažus pamata datora drošības pasākumus, var tikt apdraudēti jūsu privātie dati.

Kādi ir publisko datoru lietošanas riski?

Šie ir daži no visbiežāk sastopamajiem riskiem, izmantojot publisku datoru:

  1. Kāds iegūst piekļuvi jūsu darbībām internetā, it īpaši, ja izmantojat publisku WiFi
  2. Cilvēki var būt bezrūpīgi un skatīties uz jūsu monitoru
  3. Ļaunprātīga un spiegprogrammatūra publiskos datoros
  4. Piekļuve pārlūkošanas vēsturei
  5. Svarīgas personiskās informācijas zādzība
  6. Paroļu un pieteikšanās akreditācijas datu zādzība

Tomēr ir veidi, kā varat segt tiešsaistes ierakstus, ja atrodaties situācijā, kad lietojat publisku datoru. Atcerieties, vispirms drošība.

Kā droši lietot publisku datoru?

Ņemiet vērā, ka neko nevar darīt, lai publiskais dators būtu pilnīgi drošs. Tomēr ir veidi, kā jūs varat ievērojami samazināt publisko datoru lietošanas risku.

Šeit ir daži publiski padomi par datoru drošību, kas jums jāievēro.

Dzēsiet pārlūkošanas vēsturi

Kad esat pabeidzis pārlūkošanu, vienmēr pārliecinieties, ka esat izdzēsis sīkfailus, veidlapu datus, pārlūkošanas vēsturi, pagaidu failus vai saglabātās paroles.

Neglabājiet paroles

Mēs jau iepriekš esam pieminējuši paroles saglabāšanu kā īpaši bīstamu, un tam vajadzētu būt pašsaprotamam, izmantojot publisku datoru. Pirms pieteikšanās pārliecinieties, vai opcija “Saglabāt paroli” pēc noklusējuma nav ieslēgta. Tāpat arī uzmanieties “Keyloggers”, jo šīs sīkās ierīces var reģistrēt katru taustiņu, kuru nospiežat uz tastatūras, un var uztvert visu, sākot no parolēm, personiskām ziņām, kredītkartes datiem un gandrīz visu, ko jūs rakstāt. Tātad, pirms sākat lietot publisku datoru, jums vienmēr jāpārliecinās, ka nav pievienotas nekādas keylogger ierīces.

Nelietojiet savu kredītkarti un bankas datus

Vienmēr izvairieties no darbībām, kas var atklāt vērtīgas konta paroles vai personisku informāciju, piemēram, kredītkaršu numurus un informāciju par finanšu darījumiem. Šādas darbības var būt ārkārtīgi kaitīgas, jo informāciju var nozagt un izmantot.

Neglabājiet failus

Daži no failiem, kurus parasti saglabājat lokāli, var saturēt privātu vai slepenu informāciju, piemēram, svarīgu e-pasta pielikumu. Labākais datu aizsardzības veids ir zibatmiņas diska izmantošana, kurā vajadzības gadījumā varat saglabāt failus.

Pārliecinieties arī par to, lai izdzēstu pagaidu failus, kas saistīti ar tādu programmu izmantošanu, kas nav Web pārlūkprogrammas. Šie faili parasti tiek automātiski izdzēsti, aizverot programmu vai atsāknēšanas laikā, taču tas ne vienmēr notiek.

Atsāknēšana

Pēc publiska datora izmantošanas atkārtota sāknēšana ir pēdējais solis, kas jāveic, lai izdzēstu ierakstus. Tādējādi tiks notīrīta lappuses faila informācija, kā arī viss no fiziskās atmiņas (RAM)..

Uzmanies no snoops

Tā kā jūs atrodaties publiskā vietā, jums vienmēr jāapzinās apkārtējie svešinieki. Nekad nevar zināt, kurš šņukst aiz pleca. Ņemiet vērā arī drošības kameras, kas uzstādītas lielākajā daļā publisko vietu, jo tās var reģistrēt katru jūsu pārvietošanos, ieskaitot paroles ierakstīšanu un ekrāna displeju.

Nepieciešams uzticams VPN pakalpojums?

Mēs esam nodrošinājuši jūs – CactusVPN piedāvā augstas klases VPN, kas piedāvā militāras pakāpes šifrēšanu, diennakts atbalstu, Kill Switch, 28+ ātrgaitas serverus ar neierobežotu joslas platumu un līdz sešiem VPN protokoliem, no kuriem izvēlēties. Turklāt mēs nereģistrējam nevienu no jūsu datiem, un mūsu pakalpojums darbojas vairākās platformās.

Un, ja jūs kādreiz vēlaties izmēģināt citus vietņu atbloķēšanas veidus, mēs piedāvājam arī viedo DNS pakalpojumu, kas jums atbloķē vairāk nekā 300 vietņu. Tas, un visi mūsu VPN serveri tiek dubultoti kā starpniekserveri.

Un tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN lietotāju, mēs jums joprojām sniegsim 30 dienu naudas atgriešanas garantiju..

Grunts līnija

Mūsdienās mēs reti atrodamies situācijā, kad mums ir jāizmanto publiski datori, jo visiem vienmēr ir vismaz viena personīgā ierīce. Tomēr tajos retajos gadījumos, kad nav citas iespējas, jums ir jāveic visi iespējamie drošības pasākumi, lai jūsu personīgā informācija būtu droša. Ja jums tiešām ir jāizmanto paroles vai jālejupielādē faili, tad noteikti ievērojiet iepriekš sniegtos padomus. Un neaizmirstiet, nomainiet savas paroles. Droša pārlūkošana!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me