Tiešsaistes iepirkšanās drošība (izplatīti draudi un drošības padomi)


“Pagaidiet – iepirkšanās tiešsaistē nav droša?”

Ne gluži. Tas nenozīmē, ka jūs, visticamāk, kļūsit par kiberuzbrukuma upuri brīdī, kad kaut ko iegādājaties vietnē Amazon. Bet tas nozīmē, ka pastāv risks, ka varētu notikt kaut kas līdzīgs.

Problēma ir tā, ka kibernoziedznieki arvien vairāk un vairāk mērķē uz tiešsaistes mazumtirgotājiem – galvenokārt nevis tāpēc, ka viņiem ir daudz naudas (lai arī tas ir viens no stimuliem), bet gan tāpēc, ka daudzas platformas izmanto šīs platformas (pašlaik tiešsaistē iepērkas aptuveni 1,92 miljardi cilvēku) ). Turklāt, kaut arī daudzas tiešsaistes iepirkšanās vietnes ir uzlabojušas savus drošības standartus, tās joprojām ir kļuvušas par hakeru upuriem.

Tāpēc šobrīd iepirkšanās tiešsaistē nav 100% droša. Tas, iespējams, nav pat 60–70% drošs. Kad jūs redzēsit mūsu galveno tiešsaistes iepirkšanās drošības draudu apkopojumu, jūs sapratīsit, kāpēc.

Visizplatītākie 7 drošības riski, iepērkoties tiešsaistē

1. Reklāmprogrammatūra

Ļaunprātīgās vietnēs bieži ir uznirstošās reklāmas, kurās tiek reklamētas dažas neticamas reklāmas (piemēram, sakot, ka jūs uzvarējāt bezmaksas PS4 vai tā). Noklikšķinot uz tām, jums tiks lūgts dalīties ar sensitīviem datiem (piemēram, kredītkartes informāciju un personiski identificējamu informāciju), vai arī jūsu ierīce tiks tieši inficēta ar cita veida ļaunprātīgu programmatūru (spiegprogrammatūru, atslēgu bloķētājiem vai izpirkuma programmatūru)..

Pat vēl ļaunāk, jūs, iespējams, būsit pakļauts šādām reklāmām arī likumīgās vietnēs. Kaut arī viņi parasti ir diezgan droši, daži hackers, iespējams, varēs izmantot dažas ievainojamības (ja, piemēram, vietne vēl nav veikusi jaunāko drošības atjauninājumu), un platformā iepludināt ļaunprātīgas reklāmas..

Jums arī jāzina, ka ļaunprātīgā reklāmas daļa var tikt aktivizēta, ja jūs arī noklikšķiniet uz “X”, lai to arī aizvērtu.

2. Viltus tiešsaistes veikali

Kibernoziedznieki izveido viltotas iepirkšanās platformas, lai maldinātu lietotājus par naudas izšķiešanu vai slepenu datu atklāšanu. Parasti viņi cenšas atdarināt likumīgus tiešsaistes mazumtirgotājus, apgalvo, ka strādā ar viņiem, vai arī izgudro savus gatavos mazumtirdzniecības zīmolus. Parasti viena no divām lietām notiks, ja iztērēsit naudu viltotā tiešsaistes veikalā:

 1. Hakeris, kas atrodas aiz krāpniecības, reģistrēs visus ievadītos datus, nozags jūsu kredītkartes informāciju un personisko informāciju (iespējams, viņi pat lūgs jums tādu informāciju kā jūsu sociālās apdrošināšanas numuru).
 2. Vietne ir izveidota tikai maksājumu saņemšanai no lietotājiem. Tomēr reklamēto produktu faktiski nav. Tātad, ja jūs kaut ko iegādājaties, jūs nekad to nesaņemsit. Vai arī jūs, iespējams, saņemsit produktu, bet tas būs kaut kas cits vai tikai tukša kaste.

Protams, nav garantijas, ka abas šīs lietas nenotiks dažās viltotās vietnēs – it īpaši, ja krāpnieks ir ļoti mantkārīgs un vēlas gan jūsu naudu, gan personiskos / finanšu datus.

Viltus tiešsaistes mazumtirdzniecības vietnes parasti reklamē, izmantojot pikšķerēšanas ziņojumus un e-pastus. Saņēmēju kontaktinformācija tiks iegūta, izmantojot citu pikšķerēšanas krāpniecību, vai arī par diezgan nelielu naudas summu tos varēs iegādāties dziļajā tīmeklī..

3. Identitātes zādzība

Ne daudzi cilvēki to zina, taču viens no galvenajiem drošības riskiem, iepērkoties tiešsaistē, ir jūsu identitātes nozagšana. Būtībā kibernoziedznieku mērķis ir nozagt no jums pēc iespējas vairāk personiski identificējamas informācijas (pilns vārds, mobilā tālruņa numurs, e-pasta adrese, fiziskā adrese utt.). Kad viņi to iegūs, viņi vai nu izsolīs to tīmeklī, vai arī izmanto citos krāpjumos vai uzdodas par jums.

Saskaņā ar statistiku, lielākā daļa identitātes zādzību notiek iepirkšanās laikā brīvdienās, redzot, kā aptuveni 43% patērētāju paziņoja, ka šādos periodos viņi ir kļuvuši par identitātes zādzību upuriem..

Identitātes zādzības parasti notiek viltotās vietnēs, taču likumīgi tiešsaistes mazumtirgotāji var pakļaut saviem lietotājiem kaut ko līdzīgu, ja viņi cieš no datu pārkāpumiem (par kuriem mēs mazliet runāsim) vai ja viņu platformas ir inficētas ar ļaunprātīgu programmatūru.

4. Nešifrēti dati

Vietnes, kas neizmanto SSL šifrēšanu (vietnes, kuru URL adrese sākas ar “http”, nevis “https”), ir diezgan liels tiešsaistes iepirkšanās drošības risks. Kāpēc? Tā kā informācija, ko kopīgojat šajās platformās, nav šifrēta, tas nozīmē, ka hakeriem ir ļoti viegli to novērot, ja viņi vēlas.

Jūs vienmēr varat uzņemties risku, ja vietnei ir pienācīgi piedāvājumi (ja vien, protams, tie nav pikšķerēšanas mēģinājumi), taču ņemiet vērā, ka pat Google tagad vietnes, kas nav HTTPS, marķē kā nedrošas.

5. Viltus lietotnes

Daudziem tiešsaistes mazumtirgotājiem ir savas īpašas lietotnes, un kibernoziedznieki dažreiz mēģina tos atdarināt, izveidojot viltus versijas. Galvenie mērķi ir nozagt jūsu kredītkartes datus, pieteikšanās datus un visu citu personisko informāciju, kuru viņi var iegūt.

Tāpat kā identitātes zādzības, šķiet, ka hakerus brīvdienu iepirkšanās sezonās izmanto viltotas lietotnes – iespējams, tāpēc, ka pircēji toreiz nepievērš tik lielu uzmanību, un viņi steidzas meklēt akcijas un atlaides.

Jūs domājat, ka viltotas lietotnes nav tik lielas tiešsaistes iepirkšanās drošības problēmas, jo tās var viegli pamanīt, taču Apple App Store vien ir simtiem problēmu.

6. Datu pārkāpumi

Datu pārkāpums ir gadījums, kad kibernoziedznieks iegūst nesankcionētu piekļuvi vietnei (izmantojot pikšķerēšanu, ļaunprātīgu programmatūru vai izmantojot ievainojamības). Lielākā daļa datu pārkāpumu mazumtirgotājiem rada lielu finansiālu kaitējumu, bet patiesie upuri ir lietotāji, kuriem nozagta viņu finanšu un personiskā informācija..

Jūs domājat, ka datu pārkāpumi nenotiks pārāk bieži, taču jūs kļūdāties. 2018. gadā tika reģistrēts rekordliels pārkāpumu skaits tādos lielos zīmolos kā Adidas, Sears, Best Buy un Ticketmaster (starp daudziem citiem)..

7. Nenodrošināts (un potenciāli nodrošināts) WiFi

Iepirkšanās, izmantojot nenodrošinātu WiFi, nekad nav laba ideja. Protams, var būt ļoti ērti iegādāties jaunāko mobilo ierīci vai apģērba priekšmetu, malkojot kafiju iecienītajā vietā centrā, taču tas ir arī ļoti bīstami, ja tīkls nav nodrošināts.

Kā jūs varat noteikt, vai WiFi tīkls ir nodrošināts vai nē? Vienkārši – ja, lai pieteiktos, nav nepieciešama parole, tas neizmanto nekādu šifrēšanu. Tas nozīmē, ka jūsu tiešsaistes savienojums ar jebkuru mazumtirdzniecības platformu nav šifrēts. Tātad jebkurš hakeris, kurš, iespējams, mērķē uz WiFi tīklu, var viegli noklausīties jūsu datplūsmu. Ja viņi to izdara, viņi var redzēt visu informāciju, kuru kopīgojat ar mazumtirgotāja serveri, piemēram:

 • Informācija par kredītkarti
 • E-pasta adreses
 • Pieteikšanās akreditācijas dati
 • Jebkura personiska informācija

“Labi, tāpēc es izmantošu tikai drošu WiFi tīklu. Problēma atrisināta!”

Ne gluži. Droša tīkla problēma ir tā, ka viņi WPA2 izmanto kā šifrēšanas standartu. Nu, problēma ir tāda, ka WPA2 faktiski ir neaizsargāts pret kiberuzbrukumu, proti, KRACK uzbrukumu. Paredzēts, ka WPA3 novērsīs šo problēmu, taču būs vajadzīgs zināms laiks, līdz tā tiks pilnībā ieviesta visās saderīgajās ierīcēs.

Visnoderīgākie tiešsaistes iepirkšanās drošības padomi

Izmantojiet jaudīgu pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras programmatūru

Pat ja jūs veicat visus iespējamos piesardzības pasākumus, vienmēr pastāv risks, ka jūsu ierīce var tikt inficēta ar ļaunprātīgu programmatūru vai vīrusiem. Tādā gadījumā tas patiešām palīdz būt instalētām uzticamām pretvīrusu / pret ļaunprātīgas programmatūras programmām, jo ​​tās aizsargā jūsu datus. Turklāt šāda programma varētu arī neļaut nejauši piekļūt ļaunprātīgām vietnēm.
Tikai pārliecinieties, ka jūs neizmantojat bezmaksas risinājumus. Tie nav ļoti uzticami un, iespējams, vispār jums nepiedāvā nekādu aizsardzību.

Izvēlēties ir daudz pretvīrusu / pretvīrusu programmatūras piegādātāju, taču mūsu ieteikumi ir Malwarebytes un ESET.

Ak, un nejaucieties par pretvīrusu programmatūras / pretvīrusu terminu – viņi abi dara to pašu. Galu galā vīruss ir ļaunprātīgas programmatūras veids.

Atjauniniet savu drošības programmatūru, pārlūku un operētājsistēmu

Jums nevajadzētu plānot regulārus atjauninājumus tikai tāpēc, lai atbrīvotos no kaitinošiem paziņojumiem. Tie patiesībā ir ļoti svarīgi, ja vēlaties pārliecināties par drošības trūkumiem un to izmantošanu, kas neapdraud jūs, iepērkoties internetā.

Piemēram, jaunākais drošības programmatūras atjauninājums (neatkarīgi no tā, cik mazs tas ir) varētu saturēt svarīgus datus, kas palīdz programmai atklāt jaunus draudus. Operētājsistēmas un pārlūka atjauninājumi dara kaut ko līdzīgu, jo tie bieži notiek ar izmaiņām, kas palielina drošību.

Tāpēc, ikreiz, kad redzat atjaunināšanas paziņojumu, neatstājiet to vēlāk. Instalējiet to, jo tas varētu ievērojami palīdzēt nodrošināt iepirkšanos tiešsaistē.

Izmantojiet VPN (virtuālo privāto tīklu)

VPN ir tiešsaistes pakalpojums, kuru varat izmantot, lai aizsargātu savu privātumu un datus tīmeklī. Tas slēpj jūsu IP adresi un izmanto šifrēšanu, lai nodrošinātu tiešsaistes datplūsmu, aizsargājot to no uzraudzības.

Kaut arī VPN nevar palīdzēt aizsargāt jūs no visiem tiešsaistes iepirkšanās drošības draudiem, tas var pārliecināties, ka jūs neesat pakļauts nenodrošinātam WiFi. Tātad, ja jūs esat izveidojis savienojumu ar publisko WiFi, jūs faktiski varētu iepirkties tiešsaistē, neraizējoties par hakeriem, kas noklausās jūsu sakarus.

Turklāt VPN varētu liegt iepirkšanās vietnēm koplietot jūsu ģeogrāfiskās atrašanās vietas informāciju ar trešo personu reklāmdevējiem, jo ​​tas maskē jūsu IP adresi (kurā ir ģeogrāfiskās atrašanās vietas dati)..

Nodrošiniet savu tiešsaistes pieredzi ar CactusVPN

Ja jums ir nepieciešams uzticams VPN pakalpojums, mēs esam nodrošināti ar jums. Mūsu risinājums piedāvā augstas klases šifrēšanu (AES, tātad tā ir militāra), īpaši drošus VPN protokolus (OpenVPN, SoftEther, IKEv2) un politiku bez reģistrācijas, kas aizsargā visu jūsu privātumu.

Papildus tam mēs ieviešam arī aizsardzību pret DNS noplūdi un Kill Switch, lai pārliecinātos, ka jūs nekad neesat pakļauts internetam, pat ja jūsu VPN savienojums nedarbojas. Ak, un jums arī ir jābauda neierobežots joslas platums un liels ātrums, nodrošinot vienmērīgu iepirkšanos tiešsaistē.

Lietotne CactusVPN

Tāpēc dodieties uz priekšu un izmēģiniet mūsu 24 stundu bezmaksas izmēģinājumu. Kredītkartes dati nav nepieciešami, un jūs saņemat piekļuvi visām funkcijām. Tiklīdz jūs kļūsit par CactusVPN lietotāju, uz jums attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija, tāpēc ar to nav pilnīgi nekādu risku.

Vienmēr izmantojiet skriptu bloķētājus

Skriptu bloķētājs ir vienkāršs pārlūka paplašinājums, kuru varat izmantot, lai neļautu ielādēt kaitīgus skriptus (Java, JavaScript vai Flash) nevienā apmeklētā vietnē. Būtībā šāds rīks ir ļoti gudrs veids, kā pasargāt sevi no reklāmprogrammatūras vai jebkura cita veida ļaunprātīgas programmatūras vai vīrusa, kas varētu būt inficējis jūsu izmantoto tiešsaistes mazumtirdzniecības vietni.

Labākie skriptu bloķētāji, kurus šobrīd var izmantot, ir uBlock Origin un uMatrix.

Izmantojiet daudzfaktoru autentifikāciju

Ja jūsu izmantotās tiešsaistes iepirkšanās vietnes to atļauj, ieslēdziet daudzfaktoru autentifikāciju. Parasti jūs varēsit izmantot divu faktoru autentifikāciju, kas nozīmē, ka pēc pieteikšanās ar paroli ir jāievada ģenerētais kods (kas bieži tiek nosūtīts uz jūsu mobilo ierīci)..

Tādā veidā, pat ja kibernoziedznieki kaut kā iegūtu jūsu pieteikšanās akreditācijas datus, izmantojot datu pārkāpumus vai pikšķerēšanas ziņojumus un viltotas vietnes, jums būs vismaz papildu drošības līmenis, kas aizsargās jūsu konta informāciju (piemēram, kredītkartes numuru) piemērs).

Nelietojiet debetkartes

Kredītkartes ir vienkārši drošākas nekā debetkartes. Kāpēc? Galvenokārt tāpēc, ka debetkartes, apstrīdot pārdošanu, parasti jums nedod nekādu sviru. Pārdevējam ir jāpiekrīt atdot jums savu naudu, un veiksmi tam, ja jums ir darīšana ar krāpnieku.

Turklāt, ja jūs kļūstat par krāpnieciskām kredītkaršu darbībām, jūs par to neuzņemsit atbildību – ja vien, protams, savlaicīgi ziņojat par problēmu.

Piemēram, ja jūs izmantojat savu kredītkarti, lai kaut ko iegādātos ēnainā vietnē, un tad jūs sākat pamanīt dīvainus darījumus, kurus nekad neesat apstiprinājis, jūs varat atgūt savu naudu, ja savlaicīgi brīdināt banku. Protams, jums būs jāiegūst jauna kredītkarte pēc kaut kā tāda, taču papildu drošība – salīdzinot ar debetkarti – ir tā vērta.

Izmantojiet jaudīgas paroles

Viens labs veids, kā izvairīties no dažiem drošības riskiem, iepērkoties tiešsaistē, ir nākt klajā ar stingrām parolēm. Tādā veidā hakeriem un krāpniekiem nebūs viegli piespiest vai uzminēt jūsu paroles, kā arī izmantot jūsu kontus, lai iegādātos lietas ar savu naudu, un nozagt visu privāto un personisko informāciju, ko viņi var.

Mums jau ir padziļināts ceļvedis, kā izveidot drošu paroli un kā to saglabāt. Bet, ja jūs steidzaties, šeit ir vissvarīgākais:

 • Padariet paroli, kas garāka par 15 rakstzīmēm.
 • Ja iespējams, izmantojiet atstarpes.
 • Mēģiniet izmantot drošu paroļu ģeneratoru.
 • Izmantojiet vairākus vārdus un apgrieziet tos tā, lai tie nebūtu vārdnīcas vārdi.
 • Izmantojiet ciparus un speciālās rakstzīmes un sajauciet mazos un lielos burtus.
 • Izvairieties no tādām aizstāšanām kā “0”, nevis “o” vai “$”, nevis “s” – tie ir pārāk acīmredzami.
 • Lai iegūtu patiešām jaudīgu paroli, padariet to par frāzes akronīmu.

Visu jūsu pieteikšanās akreditācijas datu glabāšanai ir ieteicams izmantot arī uzticamu paroļu pārvaldnieku (piemēram, LessPass, Bitwarden, KeePass / KeePassXC un PSONO). Tas ir daudz ērtāk, nemaz nerunājot par drošāku nekā pats ievadīt paroli vairākās vietnēs.

Nedaliet vairāk informācijas, nekā nepieciešams

Tiešsaistes iepirkšanās vietnēs parasti no jums tiek prasīta zināma informācija – vai nu lai jūs varētu izveidot kontu, vai arī vienkārši pirkt bez konta. Parasti viņi pieprasa maksājuma informāciju (parasti jūsu kredītkartes informāciju) un personisko informāciju (piemēram, fizisko adresi)..

Ja vietne kādreiz prasa jums papildu personas datus, piemēram, jūsu sociālās apdrošināšanas numuru, dzimšanas datumu, dzimumu vai dažādas preferences, vislabāk ir atrast citu platformu. Mēs nesakām, ka vietne automātiski kļūst viltota un ļaunprātīga, taču atkarībā no viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumiem viņi var kopīgot šo informāciju ar trešo personu reklāmdevējiem, apdraudot jūsu privātumu. Turklāt, ja minētajā platformā kādreiz tiek pieļauti datu pārkāpumi, visa šī informācija, iespējams, nonāks pārdošanā dziļajā tīmeklī, kur krāpnieki to varētu iegādāties un izmantot.

Runājot par jūsu maksājuma informāciju, vislabākais veids, kā to saglabāt pēc iespējas privātāku, ir vai nu vietnes, kas pieņem kriptovalūtas un PayPal (vai citu tiešsaistes maksājumu sistēmu), kā maksājuma iespējas, vai arī tikai iespēja saņemt skaidru naudu, lai jūs ‘ Maksāšu tikai tad, kad fizisko preci saņemat no piegādes aģenta.

Uzziniet, kā pamanīt viltus vietnes

Ja nemaldos par viltus iepirkšanās vietnes izmantošanu, jūsu kredītkartes informācija un personiskā informācija būs laba. Tātad, jums jāuzmanās no viltus, ļaunprātīgu vietņu indikatoriem:

 • Vietnei ir dīvains URL. Tā vietā, lai redzētu kaut ko līdzīgu “ebay.com”, jūs saņemat “shop-at-ebay.com” vai “bestonline-shoppingstore.com”.
 • Pirms URL joslas nav zaļas piekaramās atslēgas ikonas, kas nozīmē, ka vietne neizmanto SSL šifrēšanu.
 • Vietnes URL adrese sākas ar “http”, nevis “https”.
 • Cenas ir ārkārtīgi zemas, piemēram, iPhone X tiek pārdots tikai par USD 100 līdz USD 200, kad tas parasti maksā ap USD 1000.
 • Kontaktinformācija ir ļoti skice. Piemēram, tā vietā, lai redzētu “[email protected]”, tiek parādīts “[email protected]”.
 • Tīmekļa vietnes tekstu rakstīšana ir diezgan maza, un tajā ir vairākas gramatiskas kļūdas un dīvaini izteikti vārdi.
 • Vietnei ir mulsinošs produktu klāsts. Piemēram, vietne apgalvo, ka pārdod tikai apģērbu, bet jūs pamanāt dīvainas papildu preces, piemēram, automašīnu daļas.
 • Vietnei ir patiešām šausmīgs dizains un izkārtojums.

Mēs ļoti iesakām izmantot arī šo sarakstu, kurā pašlaik ir liels skaits viltotu vietņu.

Izvairieties no pikšķerēšanas mēģinājumiem

Ja vēlaties uzzināt vairāk par pikšķerēšanu (kas tas ir, kā to pamanīt, kā sevi pasargāt), šeit ir raksts, kuru mēs rakstījām par šo tēmu.

Galvenā ideja ir neatbildēt uz iespējamiem pikšķerēšanas ziņojumiem un tos neizdzēst vai bloķēt tos, kā arī neatklāt slepenu informāciju pikšķerēšanas vietnēs. Ja iespējams, arī mēģiniet sazināties ar savas valsts varas iestādēm, lai ziņotu par pikšķerēšanas mēģinājumu. Ak, un neklikšķiniet uz nevienas pogas e-pastā – pat uz pogas “Abonēt”, jo tie var inficēt jūsu ierīci ar ļaunprātīgu programmatūru.

Kas attiecas uz pikšķerēšanas mēģinājuma pazīmēm, šajā gadījumā ir piemērojama lielākā daļa pazīmju, kuras mēs minējām iepriekš sadaļā. Citas lietas, kas varētu norādīt uz vietni vai ziņojumu, kas ir tiešsaistes iepirkšanās pikšķerēšanas krāpšana, ir šādas:

 • Ziņojums, kurā apgalvots, ka esat abonējis biļetenu, par kuru nekad neesat dzirdējis.
 • E-pasts reklamē piedāvājumus, kas ir pārāk labi, lai būtu patiesība.
 • Tonnas ēnainu saīsinātu saišu un bezgaumīgas, spiedīgas CTA pogas (“PIRKT TŪLĪT”, “PASŪTĪT TŪLĪT” vai “SAŅEMT TŪLĪT”).
 • Vietne, kurā tiek apgalvots, ka viņi pārdod reālus, firmas produktus, nespējot pierādīt, ka ir akreditēti partneri.

Mēģiniet pirkt vietnē Mobile nevis Desktop

Šis padoms tiek saglabāts pēdējais, jo tas nav visefektīvākais. Neskatoties uz to, jums jāzina, ka iepirkšanās tiešsaistē mobilajā ierīcē varētu būt drošāka.

Kāpēc? Tā kā cienījamiem mazumtirgotājiem ir savas īpašas lietotnes, kuras ir daudz grūtāk izmantot nekā vietnēm. Būtībā kibernoziedzniekiem ir jāizmanto īpaši uzbrukumi, lai kompromitētu lietotni, savukārt viņi parasti var apdraudēt vietnes ar tādu pašu taktiku.

Tomēr, lūdzu, paturiet prātā, ka mazumtirgotāju lietotnes var sagrozīt, un, ja jūs izmantojat kādu no tām, jūsu finanšu un personiskā informācija būs tikpat laba kā pagājusi. Par laimi, ir daži veidi, kā pamanīt viltus lietotnes:

 • Apskatiet izstrādātāja vārdu. Ja jūs neesat tas, kuru jūs atpazīstat, tas, iespējams, ir viltots. Vēlreiz pārbaudiet, izmantojot arī googling.
 • Pārbaudiet tiešsaistes rakstus vai mazumtirgotāja vietni, lai uzzinātu, vai viņi patiešām ir palaiduši mobilo lietotni.
 • Uzziniet, vai lietotnes prezentācijā ir kādi kļūdas.
 • Pārbaudiet atsauksmes. Diezgan bieži viltotā lietotnē vairāki cilvēki sūdzēsies par to, ka pārskatīšanas sadaļā tā ir krāpniecība.
 • Lietotnes aprakstā pievērsiet uzmanību acīmredzamiem solījumiem par garantētām atlaidēm.
 • Pārliecinieties, ka lietotnes nosaukumā nav tīši ievadīta kļūda vai ir norādīts faktiskais vietnes URL.
 • Labi apskatiet logotipu – pārliecinieties, vai tas ir tas pats, kuru izmanto mazumtirgotājs. Ja tā izskatās nedaudz atšķirīga vai zema izšķirtspēja / zemas kvalitātes, lietotne, iespējams, ir viltota.
 • Visbeidzot, parādiet lietotni kādam, kurš darbojas kā galvenā mazumtirgotāja pārstāvis, un pajautājiet, vai tā ir īsta vai nē.

Secinājums

Lietas pirkšana internetā ir ļoti ērta, un tas ļauj ietaupīt daudz laika. Tomēr, ja nevēlaties kļūt par identitātes zādzības upuri vai, vēl ļaunāk, jums jāzina par tiešsaistes iepirkšanās drošības draudiem. Tādas lietas kā reklāmprogrammatūra, viltotas vietnes un lietotnes, nešifrētas platformas, datu pārkāpumi un WiFi vienmēr var pakļaut jūs kibernoziedzniekiem.

Par laimi, ir dažas lietas, kuras varat darīt, lai izvairītos no drošības riskiem, iepērkoties tiešsaistē. Ja jums nav laika tos visus izlasīt, šeit ir apkopojums:

 • Izmantojiet uzticamas pretvīrusu / pretvīrusu programmas.
 • Izmantojiet VPN (virtuālo privāto tīklu).
 • Atjauniniet savu OS, drošības programmatūru un pārlūkprogrammu.
 • Izmantojiet skriptu bloķētājus.
 • Neveiciet mijiedarbību ar pikšķerēšanas e-pasta ziņojumiem un ziņojumiem.
 • Nedalieties pārāk daudz informācijas ar tiešsaistes mazumtirdzniecības vietnēm.
 • Visiem kontiem izveidojiet spēcīgas paroles.
 • Debeta karšu vietā izmantojiet kredītkartes.
 • Izvairieties no viltotām vietnēm un lietotnēm, piemēram, mēris.
 • Mēģiniet iepirkties tiešsaistē mobilajā, nevis galddatorā.
 • Iespējot daudzfaktoru autentifikāciju visos kontos.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map