Vai VPN ir likumīgi un vai VPN tiek izmantots likumīgi? |


Mēs apspriedīsimies, kāda ir situācija valstīs, kurās VPN ir nelikumīgas, un vai VPN ir likumīgas tādās valstīs kā ASV, Lielbritānija un Japāna (ja vēlaties uzzināt par citām konkrētām valstīm, jūtieties brīvi ziņot mums par to).

Atteikšanās. Lūdzu, saprotiet, ka šajā rakstā sniegtā informācija ir mūsu pašu pētījumu rezultāts. Mēs neesam juristi, tāpēc mēs nevaram piedāvāt garantiju, ka viss, kas tiek apspriests šajā tēmā, visu laiku ir 100% patiess. Lai iegūtu labākos rezultātus, iesakām konsultēties ar savu juristu par VPN likumību jūsu valstī, ja jūs uztrauc tas.

Vai VPN ir nelikumīgs vai vai to var izmantot??

Īsā atbilde uz jautājumu ir “Jā, izmantot VPN ir pilnīgi likumīgi.”Ja vien jūs nedzīvojat valstī, kurā VPN ir īpaši aizliegti (kaut ko mēs apspriedīsim turpmāk), par ko nav jāuztraucas.

Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā: lai arī VPN vairumā valstu ir likumīgs, VPN izmantošana ir nelikumīga, lai izdarītu nelikumīgas darbības. Tas, kas ir nelikumīga rīcība, ir atkarīgs no jūsu valsts likumiem, taču parasti tas ietver tādas lietas kā krāpšana, identitātes zādzības, izsekošana, bērnu pornogrāfija un – dažreiz – failu koplietošana.

Kāpēc dažas valstis aizliedz VPN?

Diezgan grūti atbildēt uz šo jautājumu, neveicot spekulācijas, bet kopumā tas viss izriet no diviem scenārijiem:

  1. Cilvēki izmanto VPN tehnoloģiju, lai iesaistītos noziedzīgās darbībās, un valdības mēģina cīnīties, ierobežojot piekļuvi VPN pakalpojumiem.
  2. Valdības, uzraudzības aģentūras un varas iestādes baidās, ka cilvēki no cenzētām vietnēm var brīvi piekļūt informācijai, kas ir pretrunā ar viņu stāstījumu. Viņi aizliedz VPN izmantošanu, lai apturētu tiešsaistes tiesību un brīvības paisumu.

Valstis, kurās VPN ir nelikumīgs

Pagaidiet, vai VPN lietošana dažās valstīs ir nelikumīga?”

Diemžēl tā ir. Ne daudzas valstis nav uzsākušas tiesiskas darbības pret VPN izmantošanu, bet dažas no tām, kuras joprojām ir vērts pieminēt.

ir vpn nelikumīgs

Pirms mēs to sasniedzam, jums tomēr ir jāsaprot viena lieta – dažas valstis varētu pieņemt likumus, kas aizliedz VPN izmantošanu, taču tas patiesībā neattur šo valstu iedzīvotājus izmantot VPN.

Daudz laika likumi ir diezgan neskaidri, un nepilnības tiešsaistes lietotāji var izmantot savā labā. Protams, ārkārtējos gadījumos VPN lietošana ir stingri nelikumīga un pilnībā aizliegta.

Ķīna

Ķīna ir labi pazīstama ar savu skarbo nostāju pret interneta brīvību. Valdība daudzkārt draudēja aizliegt VPN un pat piespieda Apple noņemt VPN lietotnes no Ķīnas lietotņu veikala. Turklāt valdība jau 2018. gada februārī paziņoja, ka martā sāks bloķēt neapstiprinātas VPN lietotnes.

Neskatoties uz to, daudziem Ķīnas interneta lietotājiem Ķīnā joprojām izdevās izmantot VPN tīmeklī.

Tātad, kas notiek – vai VPN Ķīnā ir likumīgi vai nē?

Nu, VPN likumība Ķīnā ir ļoti pelēka zona. Daudziem cilvēkiem patīk runāt par to, kā VPN izmantošana Ķīnā ir pilnīgi nelikumīga, taču tā nav patiesība. Tas, ko Ķīnas valdība faktiski uzskata par nelikumīgu, ir jūsu privātā VPN izveidošana un vadīšana – par to var sodīt ar līdz 5 gadu cietumsodu vai ar milzīgiem naudas sodiem.

Parasti tiek uzskatīts par nelikumīgu arī tāda ķīniešu izcelsmes pakalpojumu sniedzēja VPN izmantošanu, kuru valdība nav apstiprinājusi, un valsts uzņēmumam VPN lietošana, vispirms nesaņemot valdības atļauju..

Tomēr, ja jūs vienkārši izmantojat VPN, kas neatrodas Ķīnā (piemēram, CactusVPN), tas nav īsti nelikumīgs. Kāpēc? Tā kā Ķīnas likumi neattiecas uz ārzonu uzņēmumiem, tāpēc tiem tie nav jāievēro.

Protams, mums jāpiemin, ka Ķīnā pastāv reģionālās atšķirības likumos. Piemēram, kaut arī VPN izmantošana lielākajā valsts daļā varētu būt likumīga, Chongqingā tas varētu būt nelikumīgi, ja vietējās varas iestādes nolēma sodīt cilvēkus, kuri apiet Ķīnas lielo ugunsmūri (vai nu privāti piekļūstot starptautiskajiem tīkliem, vai izmantojot “Nelikumīgi kanāli”), sodot tos līdz 2 178 USD.

Kopumā, ja jūs izmantojat VPN Ķīnā, sliktākais scenārijs parasti nozīmē, ka jums var lūgt noņemt VPN lietotnes no ierīces, ja jūs pieķers varas iestādes, vai arī, ja jūs izveidosit savienojumu, jūsu viesnīca varētu atbrīvot jūs no WiFi uz VPN serveri. Tomēr joprojām ir jāuzmanās, ja zināt, ka atrodaties Ķīnas reģionā, kur par VPN izmantošanu var uzlikt naudas sodu.

Krievija

Tāpat kā Ķīnai, Krievijai ir sarežģīta pieeja VPN izmantošanai. Jau 2017. gadā valdība paziņoja par jaunu likumu, kas tika plaši attēlots kā VPN pakalpojumu aizliegums Krievijā. Tomēr realitāte bija nedaudz savādāka – likuma mērķis bija ierobežot starpniekservera pakalpojumus (piemēram, VPN), kas palīdz tiešsaistes lietotājiem piekļūt aizliegtajam interneta saturam, nevis pilnībā aizliegt izmantot VPN.

Krievijas valdībai sākumā bija acis uz Krievijā esošajiem VPN pakalpojumu sniedzējiem, nevis VPN lietotājiem. Varas iestādes plānoja “pārliecināt” minētos pakalpojumu sniedzējus īstenot valdības tiešsaistes cenzūras melno sarakstu – būtībā bloķējot to lietotājiem piekļuvi dažādām vietnēm..

Ja VPN pakalpojumu sniedzēji, kas atrodas Krievijā, atsakās tos ievērot, viņiem tiek uzlikts naudas sods līdz 4850 USD. Turklāt, ja jūs vadāt savu VPN un ļaujat citiem to izmantot, jūs arī riskējat saņemt naudas sodu līdz 480 USD. Jums var uzlikt naudas sodu līdz USD 80, ja internetā publicējat vai reklamējat jebkādu informāciju vai saites par VPN. Ja esat darbinieks un to darāt savā uzņēmumā, jūs varat saņemt naudas sodu līdz 800 USD.

Tātad, lai gan nav īsti runas par cietuma laika veikšanu, lai veiktu ar VPN saistītas lietas, piemēram, tā kā jūs vai VPN sniedzējs riskējat ar naudas sodiem, ir drošs, ka visas iepriekš minētās darbības Krievijā tiek uzskatītas par nelikumīgām.

Kopumā jūs joprojām varat izmantot VPN Krievijā, jo tas nav aizliegts. Esiet piesardzīgs, runājot par tiešsaistē esošajiem VPN.

Protams, ja jūs nevarat piekļūt VPN pakalpojumiem valstī, jo vietnes ir bloķētas, un jūs varat izmantot tikai Krievijā bāzētu VPN pakalpojumu sniedzēju, kas koplieto jūsu datus ar valdību, šāda veida darbība tiek zaudēta, izmantojot VPN..

Tomēr saskaņā ar FlashRouters teikto VPN aizliegums nav īsti ieviests.

Irāna

Irāna ir diezgan labi pazīstama ar to, cik ļoti viņai patīk cenzēt internetu, un tā arī sāka bloķēt VPN jau 2013. gadā. Lai gan VPN lietošana valstī ir tehniski nelikumīga, likumi, šķiet, nav īsti izpildāmi. Vidēji tiešsaistes lietotāji regulāri izmanto VPN, lai apietu valdības cenzūru, un pat Irānas politiķi rīkojas tāpat.

Internetā ir izskanējušas pretenzijas par to, ka jūs varat nokļūt cietumā, ja tiek pieķerts, izmantojot VPN, taču mēs nevarējām atrast ticamus avotus, kas apstiprinātu, ka.

Apvienotie Arābu Emirāti

Interneta cenzūra ir norma AAE, un, ņemot vērā valsts likumus, VPN izmantošanu tehniski var uzskatīt par nelikumīgu. Galu galā AAE Kibernoziedzības likumā skaidri noteikts:

“Ikvienam, kas izmanto krāpniecisku datortīkla protokola adresi, tiek uzlikts īslaicīgs cietumsods un naudas sods, kas nav mazāks par 500 000 AED un nepārsniedz 2 000 000 AED, vai kāds no šiem diviem sodiem, tiek uzlikts ikvienam, kas izmanto krāpniecisku datortīkla protokola adresi, izmantojot nepatiesu adresi vai trešo personu, puses adresi vai izmantojot citus līdzekļus nozieguma izdarīšanai vai tā atklāšanas novēršanai.

Par jebkuru personu, kas apiet interneta protokola adresi, izmantojot maldinošu adresi vai adresi, kas pieder citiem, vai ar citiem līdzekļiem, lai izdarītu noziegumu vai novērstu tā atklāšanu, soda ar brīvības atņemšanu un naudas sodu, kas nav mazāks par (AED) 150 000) un nepārsniedz (500 000 AED) vai ar kādu no šiem sodiem. ”

Tātad, ja tiek pieķerts, izmantojot VPN, jūs varat saņemt gan cietuma laiku, gan naudas sodu līdz pusmiljonam dolāru. Protams, likumā ir noteikts, ka IP adresei, kuru izmantojat savu digitālo pēdu noslēpšanai, ir jābūt “krāpnieciskai” un ka jums ir jāizmanto VPN, lai izdarītu “noziegumu” vai novērstu tā atklāšanu, lai piemērojamās sankcijas.

Turklāt, ja VPN tiek izmantots “likumīgiem” mērķiem, tā izmantošana nav noziegums.

Redzi, kāda ir problēma? Formulējums ir ļoti neskaidrs un viegli interpretējams. Tātad, lai arī VPN izmantošana AAE, iespējams, nav likumīga, ja varas iestādes pieķer jūs to un izlemjat, ka tas ir nelikumīgi, tā tas ir. Lūdzu, ņemiet vērā, ka VoIP zvani, piekļūšana pronogrāfiskam saturam un pret valdību vērstas vietnes ir noziegumi AAE.

Omāna

Kopš 2010. gada VPN lietošana Omānā ir nelikumīga fiziskām personām. Ja esat pieķerts, izmantojot vienu, jūs riskējat ar naudas sodu līdz USD 1300. Uzņēmumi var izmantot VPN, bet tikai tad, ja tiem ir atļauja. Pretējā gadījumā viņiem tiek uzlikts naudas sods aptuveni 2600 dolāru apmērā. Naudas soda nesamaksa var būt brīvības atņemšana.

TRA (Omānas telekomunikāciju pārvaldes iestāde) VPN izmantoja ļoti plašu definīciju, kas nozīmē, ka varas iestādes var ļaunprātīgi izmantot likumus un saukt pie atbildības visu, ko vēlas.

Grunts līnija – varat izmantot VPN Omānā kā indivīdu, ja valsts neaizliedz VPN pakalpojumu, taču to darīt ir ļoti riskanti. Cik mums zināms, nav publiskoti gadījumi, kad Omānas tiešsaistes lietotāji tiktu sodīti ar cietumu vai saņemtu milzīgus naudas sodus par VPN izmantošanu.

Turcija

Turcija kopš 2016. gada ir bloķējusi VPN pakalpojumus. Aizliegums galvenokārt tiek īstenots, lai samazinātu piekļuvi sociālo mediju vietnēm un citiem kanāliem, kur pret valdību vērsta “propaganda” var viegli izplatīties..

Neskatoties uz to, ka BTK (Turcijas telekomunikāciju pārvalde) apgalvoja, ka 2018. gadā ir pilnībā bloķējusi piekļuvi VPN, daudzi Turcijas tiešsaistes lietotāji joprojām var izmantot VPN. Norādiet, kā valdība vērtē VPN. Var droši apgalvot, ka tie ir “nelikumīgi”, taču mēs neesam atraduši pierādījumus tam, ka jūs varētu sodīt, ja jūs pieķertu, izmantojot VPN.

Irāka

Valsts sāka VPN aizliegšanu 2014. gadā. Valdība izmantoja ieganstu apkarot ISIS un ar tām saistītas tiešsaistes manipulācijas, lai aizliegtu sociālo mediju platformas, tērzēšanas lietotnes un VPN. Tas ietekmē visus Irākas iedzīvotājus, un, ņemot vērā kontekstu, ir diezgan droši teikt, ka, ja jūs pieķer, izmantojot VPN, varas iestādes var saukt pie atbildības, jo tās var jūs viegli apsūdzēt par “teroristu”.

Turkmenistāna

Turkmenistānā VPN nav likumīgi, jo valdība nevēlas, lai cilvēki piekļūtu ārvalstu plašsaziņas līdzekļiem. Visi mēģinājumi izmantot starpniekserverus un VPN tiek bloķēti, un interneta lietotājus, kuri pieķerti, izmantojot VPN, it kā iebiedē Nacionālās drošības ministrija.

Baltkrievija

Tiešsaistes cenzūra ir diezgan izplatīta Baltkrievijā, un valsts pat 2015. gadā aizliedza Tor. Valdība arī aizliedza VPN, jo tā mērķauditorija bija visas “anonimizējošās interneta tehnoloģijas”.

Kopumā VPN lietošana Baltkrievijā ir nelikumīga, bet tiešsaistes lietotāji valstī joprojām atrod veidus, kā apiet šos ierobežojumus. Iespējams, ka, ja esat pieķerts, izmantojot VPN, iespējams, saņemsiet naudas sodu.

Ziemeļkoreja

Uzzināt precīzus datus par interneta brīvību un tiesībām Ziemeļkorejā ir ārkārtīgi grūti, jo valstī notiek intensīva cenzūra attiecībā uz gandrīz visu informāciju. Pat aizjūras ziemeļkorejas darbiniekiem un diplomātiem ir aizliegts piekļūt tīklam no saviem viedtālruņiem.

Var droši apgalvot, ka VPN lietošana Ziemeļkorejā ir nelikumīga, bet tikai pašiem ziemeļkorejiešiem. Tiek apgalvots, ka, ja esat tūrists, jums patīk baudīt piekļuvi tīklam un VPN pakalpojumiem. Savā ziņā ir jēga redzēt, kā Ziemeļkoreja nopelna daudz naudas no tūrisma.

Uganda

Ugandas valdība ir sākusi spiedienu uz valsts telekomunikācijām, lai no 2018. gada jūlija bloķētu VPN pakalpojumus. Acīmredzot viņi to dara tāpēc, ka cilvēki Ugandā izmanto VPN, lai apietu ikdienas sociālo mediju nodokli, kas viņiem jāmaksā, lai piekļūtu sociālo mediju platformām..

Visi VPN pakalpojumi vēl nav veiksmīgi bloķēti, un vismaz pagaidām nav spēkā sodi par VPN izmantošanu. Galu galā UCC (Ugandas Komunikāciju komisija) izpilddirektors teica:

“Tas ir valdības lēmums, tas nav UCC lēmums. Cilvēkiem būtu jāmaksā nodoklis. Tas ir likums, ja valdība saka, ka jāmaksā nodoklis, jums tas jāmaksā. ”

Tātad, lai gan Ugandā nav precīzu likumu, kas aizliedz izmantot un palaist VPN pakalpojumus, tas, kā iestādes izturas pret šo tēmu, liek domāt, ka nākotnē viņi varētu sākt tiesiskas darbības pret VPN lietotājiem.

Ēģipte

Ēģiptes valdība jau 2017. gadā ir sākusi piespiest nacionālos interneta pakalpojumu sniedzējus bloķēt VPN pakalpojumus. Joprojām daudzi cilvēki Ēģiptē turpina izmantot VPN pakalpojumus, lai apietu tiešsaistes cenzūru valstī.

Par to, vai VPN izmantošana ir likumīga vai nē, ir grūti pateikt – galvenokārt tāpēc, ka likumi par aizliegtajām vietnēm ir ļoti neskaidri. Kopumā, ja Ēģiptē piekļūstat aizliegtajam tiešsaistes saturam, jūs riskējat vismaz vienu gadu ilgu cietumsodu un naudas sodu. Tomēr likumā nav skaidri noteikts, vai piekļūšana aizliegtām vietnēm ar VPN ir nelikumīga. Bet, ņemot vērā faktu, ka Ēģipte bloķē piekļuvi VPN un ka valdība šajā sakarā likumu ir izdarījusi ar nodomu, ir droši teikt, ka varas iestādes var ļaunprātīgi izmantot šo nepilnību, ja vēlas saukt pie atbildības VPN lietotājus.

Meklējat uzticamu VPN pakalpojumu?

Neatkarīgi no tā, kur atrodaties pasaulē, ja jums nepieciešams VPN, uz kuru varat paļauties, CactusVPN ir ieguvis jūsu atbalstu – mēs piedāvājam 28+ ātrgaitas serverus visā pasaulē ar neierobežotu joslas platumu.

Turklāt jūs varat izvēlēties izveidot savienojumu ar tīmekli, izmantojot augstas drošības VPN protokolus (piemēram, OpenVPN vai SoftEther). Pateicoties mūsu augstākās klases AES šifrēšanai, jūsu tiešsaistes trafiks un dati tiks bez uzraudzības.

Neuztraucieties – mēs neglabājam žurnālus par jūsu darbībām tiešsaistē.

Mēs arī piedāvājam viedo DNS pakalpojumu, kas var palīdzēt atbloķēt vairāk nekā 300 vietņu, kurām ir ierobežots ģeogrāfiskais statuss no tādām valstīm kā ASV, Lielbritānija, Vācija, Polija, Kanāda, Francija, Zviedrija, Šveice, Austrālija.

Sniedziet mūsu pakalpojumiem izmēģinājuma braucienu bez maksas

Vai vēlaties uzzināt, vai CactusVPN var apmierināt visas jūsu vajadzības, un pārliecināties, vai tas darbojas pareizi jūsu galā? Pēc tam izmēģiniet mūsu bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu – nav nepieciešama kredītkartes informācija.

Tas nav viss – ja izvēlēsities abonēšanas plānu, uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija, ja kaut kas nedarbojas, kā reklamēts.

Vai VPN ir likumīga pārējā pasaulē?

VPN vairumā valstu ir likumīgi. Mēs ātri aptversim valstis, kuras mūsu lietotāji mums uzdeva visvairāk. Ja vēlaties uzzināt par to, kā valsts risina VPN likumību, droši ziņojiet mums par to.

ir vpn likumīgs

Vai VPN ir likumīgi ASV??

Kaut arī ASV nav labāko interneta tiesību un privātuma ievērošanas rezultātu, VPN izmantošana valstī ir pilnīgi likumīga – ja vien jūs to nelietojat, lai pārkāptu likumu, protams.

Vai VPN ir likumīgi Lielbritānijā??

Jā, VPN izmantošana Lielbritānijā ir pilnīgi likumīga. Tomēr paturiet prātā, ka, ja izvēlaties VPN pakalpojumu sniedzēju, kas atrodas Apvienotajā Karalistē, viņi ir spiesti ievērot likumus un koplietot jūsu datus ar varas iestādēm, kad viņi to pieprasa.

Vai VPN ir likumīgi ES??

Būtībā tas ir atkarīgs no katras dalībvalsts un tās tiesiskās pieejas VPN. Tomēr ES kopumā ir gājusi ļoti tālu, lai aizsargātu tiešsaistes tiesības (sākot ar skarbāku nostāju attiecībā uz ģeogrāfisko bloķēšanu līdz lietotāju privātuma aizsardzībai ar GDPR), tāpēc diezgan droši ir uzskatīt, ka VPN izmantošana ES ir likumīga – protams, ja to neizmanto nelikumīgiem mērķiem.

Vai VPN ir likumīgi Austrālijā??

Kaut arī Austrālija ir pieņēmusi likumus, kas tai ļauj cenzēt noteiktas vietnes, VPN izmantošana Austrālijā ir likumīga – jā, pat ja jūs vēlaties to izmantot, lai piekļūtu bloķētajām vietnēm (ja vien mēs nerunājam par vietnēm, kurās ir ļoti nelikumīgs saturs).

Vai Kanāda ir VPNS Legal??

Jau 2015. gadā Deivids Purijs no Rogers Communications faktiski aicināja Kanādas valdību slēgt VPN. Par laimi (pagaidām) netika veiktas nekādas darbības, tāpēc pašlaik VPN izmantošana Kanādā ir likumīga.

Vai VPN ir likumīgi Brazīlijā??

Lai arī Brazīlijas tiesneši lika Brazīlijas interneta pakalpojumu sniedzējiem 2016. gadā uz 72 stundām bloķēt WhatsApp, VPN izmantošana valstī joprojām ir pilnīgi likumīga..

Vai Japānā VPN ir likumīgi??

Lai gan Japāna ļoti stingri ievēro failu apmaiņu un par to paredz bargus sodus, VPN izmantošana valstī netiek uzskatīta par kriminālnoziegumu.

Vai VPN lietošana ir likumīga? Grunts līnija

Lielākajā daļā valstu VPN izmantošana ir pilnīgi likumīga, ja vien jūs neizmantojat šādus pakalpojumus nelikumīgu darbību veikšanai (atkarībā no nacionālajiem likumiem, kas var atšķirties no krāpšanās ar kredītkartēm līdz failu apmaiņai)..

Tomēr ir valstis, kurās VPN lietošana ir nelikumīga (Ziemeļkoreja, Omāna, AAE, Baltkrievija utt.), Bet kurās tiešsaistes lietotāji joprojām atrod veidus, kā izmantot VPN, lai apietu valdības cenzūru (parasti uz savu risku).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me