VPN vēsture un VPN tehnoloģijas nākotne


Pirms sākam apspriest VPN vēsturi, apskatīsim, kas patiesībā ir VPN, lai rastos pārpratumi vai neskaidrības.

Kas ir VPN?

VPN nozīmē virtuālais privātais tīkls, un tas ir pakalpojums, kas tiešsaistes savienojumu šifrēšanai izmanto dažādus tunelēšanas protokolus un slēpj lietotāja IP adreses, lai ļautu cilvēkiem apiet ģeogrāfiskos blokus un baudītu drošu pārlūkošanu. Ja vēlaties uzzināt vairāk par VPN, lūdzu, izlasiet mūsu padziļināto ceļvedi.

VPN tehnoloģiju un pakalpojumu vēsture

Kad tika izgudrots VPN un kurš izgudroja VPN tehnoloģiju?

VPN vēsture sākas 1996. gadā, kad Microsoft darbinieks (vairums avotu saka Gurdeep Singh-Pall) sāka izstrādāt vienādranga tunelēšanas protokolu (PPP). Specifikācija tika publicēta 1999. gadā. Laika gaitā VPN un šīs tehnoloģijas ideja ir krasi mainījusies.

Lielas korporācijas – VPN vēstures sākumpunkts

Sākotnēji VPN tehnoloģiju izstrādāja tikai lieli uzņēmumi un organizācijas saviem mērķiem, un tā nebija paredzēta vidējiem tiešsaistes lietotājiem. Uzņēmumiem bija nepieciešama droša un privāta metode, lai padarītu iespējamu saziņu un failu apmaiņu starp dažādiem birojiem un ļautu darbiniekiem attālināti piekļūt svarīgiem failiem, nepastāvot risks, ka neatļauti lietotāji nozags slepenus datus..

Šeit darbojas VPN. Viņi darbiniekiem nodrošināja piekļuvi privātā biznesa tīklam, ļaujot viņiem skatīt uzņēmuma datus no jebkuras vietas pasaulē tā, it kā viņi atrastos birojā.

Laika gaitā tika sākti jaudīgāki šifrēšanas standarti, lai vēl vairāk nodrošinātu biznesa komunikāciju drošību.

Virtuālie privātie tīkli visiem interneta lietotājiem – nākamais solis

VPN ilgi nepalika ekskluzīvi biznesa rīki. Nepagāja ilgs laiks, līdz cilvēki saprata, ka pat jūsu vidusmēra tiešsaistes lietotājs var gūt labumu no VPN piedāvātā. Diezgan ātri tirgū parādījās trešo pušu VPN pakalpojumu sniedzēji (piemēram, CactusVPN), lai nodrošinātu šo tehnoloģiju patērētājiem.

Interneta attīstība izraisīja jaunu pārsteidzošu attīstību, taču tiešsaistes lietotāji tika pakļauti arī interneta cenzūrai, hakeru draudiem, datu ieguvei un surogātpastu saņemšanai ar reklāmām. Tas viss palīdzēja jaunajam VPN tirgum augt, jo arvien vairāk cilvēku saprata, ka izmanto VPN, ir viena no vienīgajām lietām, ko viņi varēja darīt, lai aizsargātu savu privātumu internetā..

Kāpēc VPN pakalpojumu sniedzēji kļūst tik populāri

 • Konfidencialitātes skandāli, piemēram, Wikileaks un Edvarda Snidena noplūdes, sāka likt cilvēkiem arvien vairāk apzināties savas tiešsaistes privātuma tiesības un to, kā valdības aģentūras, ISP un korporācijas ļaunprātīgi izmanto viņus.
 • Tika izveidotas tādas platformas kā Netflix, BBC iPlayer, NOW TV un Hulu, kas tiešsaistes lietotājiem piedāvā piekļuvi tonnām pieprasīta video satura, bet vienlaikus arī to ģeogrāfiski ierobežo, lai ne visi varētu to izbaudīt. Cilvēki visā pasaulē sāka izmantot VPN pakalpojumus, lai atbloķētu un piekļūtu līdzīgām satura platformām.
 • Dažās valstīs un reģionos, piemēram, Krievijā, Ķīnā un Tuvajos Austrumos, ir stingra interneta lietošanas politika, un tāpēc tie cenzē daudz tiešsaistes satura. VPN pakalpojumi pēdējos gados ir palīdzējuši tiešsaistes lietotājiem šādās valstīs un reģionos apiet negodīgus ierobežojumus.
 • Kibernoziedzības uzbrukumi un WiFi ievainojamība ir padarījuši interneta lietotājus labāk informētus par to, cik pakļauti viņu personas datiem, piekļūstot tīklam nenodrošinātos tīklos un neveicot papildu drošības pasākumus.

Nepieciešams uzticams VPN? CactusVPN ir jūs aptvēris!

Mūsu VPN pakalpojums ir vairāk nekā spējīgs aizsargāt jūsu tiešsaistes identitāti. Mēs izmantojam nozarē vadošo AES šifrēšanu, lai nodrošinātu visu jūsu datu un interneta trafiku, lai jūsu pārlūkošanas pieredze būtu tāda, kā tai vajadzētu būt – drošai un privātajai..

Turklāt mūsu ātrgaitas serveri izmanto koplietotu IP tehnoloģiju, kas nozīmē, ka nav iespējas mūsu serveru IP adreses izsekot jums..

Neuztraucieties – mēs neveicam žurnāla reģistrēšanu. Mums ir ieviesta stingra politika bez reģistrēšanās. Ak, CactusVPN ir arī aprīkots ar Killswitch, lai pārliecinātos, ka jūsu tiešsaistes identitāte nekad netiek pakļauta – pat tad, ja sastopaties ar savienojuma problēmām.

Lietotne CactusVPN

Joprojām neesat pārliecināts? Nav problēmu – mēs piedāvājam bezmaksas 24 stundu izmēģinājumu, tāpēc pirms abonementa izvēles varat pārbaudīt, vai mūsu VPN pakalpojums var apmierināt visas jūsu vajadzības. Un pat pēc plāna izvēles uz jums joprojām attieksies mūsu 30 dienu naudas atdošanas garantija.

VPN pakalpojumu nākotne

Nākamajos gados VPN kļūs arvien izplatītāka. Pēc mūsu aprēķiniem būtu pilnīgi iespējams redzēt katru tiešsaistes lietotāju, kurš izmanto VPN, kad viņi nākotnē pārlūko tīmekli – jā, pat lietotājiem no mazāk attīstītām valstīm (ņemot vērā, ka VPN mūsdienās var maksāt no USD 5 līdz USD 10 mēnesī).

VPN nākotne

Un mēs ne tikai spekulējam. Saskaņā ar pētījumiem, pēdējo 2 gadu laikā VPN lietotāju skaits ir ievērojami pieaudzis. Laika posmā no 2016. līdz 2018. gadam faktiski ir bijis pieaugums par 165%. Vēl interesantākas, mazāk attīstītas valstis pašlaik ir lielākie VPN tirgi, salīdzinot ar pirmās pasaules valstīm, piemēram, ASV, Austrāliju, Lielbritāniju vai Vāciju..

Tie paši dati liecina, ka aptuveni 5% interneta lietotāju katru dienu izmanto VPN. Pašlaik kopējais tiešsaistes lietotāju skaits ir aptuveni 3,58 miljardi, tas nozīmē, ka aptuveni 1,79 miljardi cilvēku ikdienā izmanto VPN..

Droši teikt, ka nākotnē tas pieaugs, jo arvien vairāk cilvēku atklāj, cik noderīgi ir VPN un kādi patiesībā ir milzīgi draudi valsts cenzūrai un datu pārkāpumiem..

Runājot par pašas VPN tehnoloģijas nākotni, nozares eksperti sagaida jaunus sasniegumus, piemēram:

 • Atvērtā koda projekti
 • Protokola apmulsināšana
 • Anonīma marķēta autentifikācija
 • Koncentrēšanās uz tīkla piekļuves kontroli
 • Vairāku faktoru autentifikācija
 • Pilnīga VPN klienta automatizācija

Kā jūs redzat VPN nākotni?

Kaut arī mūsu pētījumiem izdevās mums parādīt ieskatu par to, kas nākotnē varētu būt mums noderīgs, runājot par VPN, mēs esam arī ieinteresēti uzzināt, kāds ir jūsu viedoklis par šo tēmu. Tāpēc nekautrējieties ļaut mums – un pārējiem mūsu lasītājiem – zināt, kā, jūsuprāt, tuvākajā vai tālākajā nākotnē mainīsies VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map