10 būdų, kaip 2019 m. Būti saugiems internete (ir dar vėliau) |


Jei vis dėlto skubate ir negalite perskaityti viso straipsnio dabar, nedvejodami pereikite prie paskutinio straipsnio skyriaus („10 būdų, kaip išlikti saugiems internete – susigrąžinkime“), tiesiai adresu apačia. Gavome visų pagrindinių patarimų, kaip saugiai naudotis internetu, santrauką, apie kurią diskutuosime šiame straipsnyje.

Kodėl taip svarbu išlikti saugiems internete?

Na, internetas paprasčiausiai nėra toks, koks buvo anksčiau. Tai nereiškia, kad prieš maždaug 15 metų nebuvo jokių kibernetinių grėsmių, tačiau paprastam interneto vartotojui paprastai buvo lengviau saugiai naudotis žiniatinkliu. Šiandien tai padaryti yra šiek tiek sunkiau. Internetas tapo tobulesnis, o įsilaužėlių naudojama taktika.

Šiuo metu tikimasi, kad prie interneto prijungti įrenginiai taps dideliais kibernetinių ir kenkėjiškų programų atakų taikiniais. Be to, labai tikėtina, kad ateinančiais metais ir toliau matysime didesnį ir didesnį kibernetinių išpuolių ir kibernetinių nusikaltimų smaigalį, nes tokia neteisėta veikla tapo daug pelningesnė nei didžioji nelegali narkotikų prekyba. Ir vėl, tyrimai jau parodė, kad įsilaužėlių ataka vyksta kas 39 sekundes, taigi tai tikrai nestebina

Apskritai, visi turimi duomenys rodo tik vieną dalyką – jūs arba išmokstate, kaip saugiai elgtis internete, arba galų gale prarasite pinigus kibernetinėje atakoje arba tapatybės vagystės auka..

Čia yra 10 geriausių būdų, kaip šiais laikais išlikti saugiems internete

Nors internete yra daug būdų, kaip saugiai naudotis, mes nusprendėme sutelkti dėmesį į 10 efektyviausių:

1. Nenaudokite viešo „WiFi“ jautriems daiktams

Sunku to nedaryti – mes žinome. Viešas „Wi-Fi“ yra ten, kur jums reikia, ir siūlo greitą, nemokamą prieigą prie interneto.

Tačiau patogi prieiga kainuoja – gana didelė: jūsų asmeninė ir finansinė informacija. Remiantis statistika, maždaug 24% visame pasaulyje esančių „WiFi“ interneto prieigos taškų išvis nenaudoja patikimo šifravimo. Procentas gali neatrodyti toks blogas, bet atsižvelkite į tai – apskaičiuota, kad iki 2020 m. Visame pasaulyje bus apie 432 milijonai taškų. Taigi, tai reiškia, kad apie 100 milijonų taškų yra neužtikrinti..

Jei atsitiktų naudodamiesi tokiu „WiFi“ tinklu, bet kas galėtų įsiklausyti į jūsų ryšius ir pamatyti, ką darote internete. Jei taip nutiktų, bet kuris įsilaužėlis gali lengvai pavogti iš jūsų norimą informaciją, tokią kaip jūsų:

 • Banko sąskaitos duomenys
 • Kreditinių kortelių numeriai
 • Prisijungimo duomenys

Ir nors didžioji dalis interneto prieigos taškų naudoja WPA2, dar negalite nuleisti savo sargybos. Iš tikrųjų turėtumėte būti atsargūs ir naudodamiesi saugiu viešuoju belaidžiu internetu – ar tai būtų viešbutis, restoranas ar net namie. Kodėl? Nes jau buvo parodyta, kad net WPA2 yra jautrus tam tikros rūšies kibernetinei atakai. Manoma, kad WPA3 išspręs šią problemą, tačiau greičiausiai prireiks dar keleto metų, kol ji bus plačiai pritaikyta – iki to laiko, kai ji taps reikalavimu – kadangi dabar tai yra pasirenkamas sertifikavimas.

Taigi ką tu gali padaryti? Galų gale galite ne tik nustoti naudotis „WiFi“.

Na, nereikia to daryti. Tiesiog turite įsitikinti, kad nenaudojate viešojo „WiFi“ (apsaugoto ar neapsaugoto), kad pasiektumėte neskelbtiną informaciją. Idealiu atveju turėtumėte jį naudoti tik reguliariam naršymui internete. Nenaudokite jo savo el. Pašto, banko sąskaitos ar socialinės žiniasklaidos profilio (-ų) patikrinimui. Jei jums tikrai reikia tai padaryti, naudokite savo duomenų planą.

Vis dėlto, jei norite geresnio varianto, apsvarstykite galimybę naudoti VPN (apie tai aptarsime 3 patarime). Ši paslauga gali užtikrinti jūsų internetinius ryšius viešosios interneto prieigos taškuose be šifravimo, kad jūsų asmeniniai duomenys nebūtų atskleisti.

2. Nustatykite savo įrenginius į „Pamirškite“ „WiFi“ tinklus

Daugelis prietaisų (ypač mobiliųjų įrenginių) nustatomi pagal numatytuosius nustatymus, kad jie automatiškai prisijungtų prie pažįstamų „WiFi“ tinklų. Taigi, jei nuvyksite į draugo vietą, prisijungsite prie jo „WiFi“ tinklo ir po dviejų dienų vėl aplankysite jį, jūsų įrenginys automatiškai prisijungs prie jų tinklo.

Patogu, teisinga?

Tai tikrai, bet taip pat gana pavojinga. Kodėl? Nes kibernetiniai nusikaltėliai gali nustatyti netikrus „WiFi“ tinklus, kad suklaidintų jūsų įrenginį, ir gali jį apgauti, kad vietoj jo netyčia prisijungtų. Blogiausia, kad jiems tai nėra ypač sudėtingas procesas.

Tarkime, jūs einate į barą, alaus ir naudojatės belaidžiu internetu. Išvykdami automatiškai atsijungiate nuo tinklo. Bet kol įjungta funkcija „atsiminti“, jūsų įrenginys ir toliau transliuos signalą, kuriuo klausiama netoliese esančių „WiFi“ tinklų, ar jie turi tą patį SSID („WiFi“ tinklo pavadinimą) kaip ir juostos viešosios interneto prieigos taškas.

Šiuo atveju viskas, ką kibernetinis kriminalistas turės padaryti, yra naudoti įrenginį, galintį nuskaityti jūsų prietaiso transliuojamus SSID ir tada juos perduoti kaip savo – iš tikrųjų priversdami įrenginį patikėti, kad įsilaužėlio netikras tinklas yra teisėtas..

Ir čia yra blogiausia dalis – toks įrankis jau yra. „WiFi Pineapple“ gali padėti įsilaužėliams lengvai nustatyti MITM („Man-in-the-Middle“) atakas. Šiuo metu tai kainuoja tik 200 USD..

Taigi daug geriau, jei jūsų kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai ir mobilieji įrenginiai pamiršta „WiFi“ tinklus. Jei nežinote, kaip tai padaryti, pateikiame naudingų vadovų, kuriuos galite naudoti, sąrašą:

 • „MacOS“
 • „Linux“ („Ubuntu“ vaizdo įrašas)
 • „Android“
 • „iOS“
 • Windows 7
 • „Windows 8 / 8.1“
 • „Windows 10“

Turėtumėte žinoti, kad kai kurios operacinės sistemos ar įrenginiai (dažniausiai modernesni) šią funkciją vadina „automatiniu prisijungimu“. Taigi, nepamirškite to išjungti ir pastebėję.

3. Naudokite VPN (virtualų privatų tinklą)

Jei nesate susipažinę su VPT, tai yra internetinės paslaugos, kurias galite naudoti norėdami paslėpti tikrąjį IP adresą ir apsaugoti internetinius ryšius juos užšifruodami. Paprasčiau tariant, VPN:

 • Įsitikinkite, kad niekas (ne jūsų interneto paslaugų teikėjas, ne įsilaužėliai, ne vyriausybės priežiūros agentūros) nemato, ką darote internete. Jūsų internetinė komunikacija bus visiškai užšifruota ir apsaugota nuo stebėjimo. Taip – net ir nesaugomame viešajame „WiFi“.
 • Neleiskite galimiems elektroniniams nusikaltėliams mokytis neskelbtinos informacijos apie jus (pvz., Kur gyvenate, kas esate IPT, koks yra jūsų pašto kodas) iš jūsų IP adreso..
 • Įsitikinkite, kad galite laisvai reikšti savo mintis internete ir kad tam tikru mastu jūsų skaitmeninių pėdsakų negalima atsekti.

Naudoti VPN yra labai protingas būdas užtikrinti saugumą internete. Tai ypač efektyvus būdas, jei laikotės visų kitų šiame straipsnyje aptariamų patarimų..

Norite VPN, kuris gali padėti jums išlikti saugiems internete?

„CactusVPN“ yra tik jums reikalinga paslauga. Mes apsaugome jūsų duomenis naudodami aukščiausio lygio šifravimą ir siūlome prieigą prie labai saugių VPN protokolų, tokių kaip „SoftEther“ ir „OpenVPN“..

Be to, mes pritaikėme savo paslaugą „Kill Switch“, kad įsitikintume, jog niekada nebuvo rodomi internete. Taip pat siūlome patikimą apsaugą nuo DNS nutekėjimo ir nesaugome jokių naudotojų žurnalų, kad tinkamai apsaugotume jūsų privatumą.

Mes siūlome prieigą prie patogioms programoms, taip pat suteikiame nemokamą 24 valandų bandomąją versiją ir 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, jei kyla kokių nors problemų dėl paslaugos.

4. Laikykite savo įrenginį (-ius) ir naršykles apsaugotas

Vienas iš geriausių būdų, kaip saugiai naudotis internetu, yra įsitikinti, kad įrenginyje naudojate patikimą antivirusinę / antimalware programą. Tai padės apsaugoti jus nuo grėsmių internete – tokių kaip kenksmingi slapukai, kenkėjiškos programos, virusai, šnipinėjimo programos, reklaminės programos ir kt.

Yra daugybė antivirusinės / antimalware programinės įrangos tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau mūsų rekomendacijos yra „Malwarebytes“ ir ESET.

Be antivirusinės / antimalware programinės įrangos, visada turėtumėte stengtis atnaujinti savo operacinę sistemą. Nepamirškite – esminius saugos naujinimus galima išleisti net atnaujinant „mažylius“ sistemos atnaujinimus. Tai ir įsitikinkite, kad įjungę ugniasienę – tai papildomas saugos lygmuo, kurį verta turėti.

Kalbant apie naršyklę, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti scenarijų blokatorius – iš esmės plėtinius, kurie apsaugo nuo neteisėtų scenarijų patekimo į šešėlinę ar kenksmingą svetainę. Pvz., Scenarijaus blokavimo plėtinys gali užkirsti kelią kenkėjiškajai svetainei įkelti šifravimo minoskriptą, kuris kenkia jūsų procesoriui, arba sustabdyti svetainę rodyti kenksmingus iškylančiuosius skelbimus..

Šiuo metu geriausi plėtiniai, kuriuos galite naudoti, yra „uMatrix“ ir „uBlock Origin“. Geriausia juos naudoti kartu, o ne atskirai, jei tikrai norite išlikti saugūs internete.

5. Nesikiškite į sukčiavimo ir šlamšto el. Laiškus

Kylančių sukčiavimo apsimetant išpuolių atvejų ir nepageidaujamų el. Laiškų, kurie sudaro 45 proc. Visų žiniatinklyje siunčiamų el. Laiškų, dar svarbiau nei bet kada išvengti jų kritimo. Jei tai padarysite, rizikuojate pavogti jūsų tapatybę, ištuštinti savo banko sąskaitas, o jūsų verslas gali būti sužlugdytas.

Šlamšto el. Laiškus paprastai lengviau atpažinti nei sukčiavimo el. Laiškus, nes jie reikalauja mažiau pastangų. Prasta gramatika, agresyvus tonas ir neaiškus kontekstas dažniausiai yra gera dovanų priemonė. Kai kurie sukčiavimo el. Laiškai taip pat gali būti atpažįstami, tačiau daugelis jų yra geriau sukurti. Sukčiai turi laiko ištirti savo aukas ir suasmeninti žinutes, kad jie turėtų daugiau galimybių pritraukti gavėjus į el. Laiškus..

Sukčiavimo el. Pašto pavyzdžiai gali būti šie:

 • Kažkas apsimeta dirbantis banke, kuriame turite sąskaitą, teigdamas, kad turite patvirtinti savo tapatybę pasidalindami prisijungimo duomenimis arba spustelėdami kenksmingą nuorodą.
 • Kibernetinis kriminalinis asmuo, tvirtinantis, kad esate policijos pareigūnas, advokatas ar federalinis agentas, sakydamas, kad esate įtariamas nusikalstama veikla ir kad jums reikia spustelėti nuorodą, atsisiųsti priedą ar pasidalyti slapta asmenine informacija (pvz., Jūsų socialinio draudimo numeriu) būti pašalintas iš mokesčių.
 • Įsilaužėlis gali apsimesti įmonės, kurioje dirbate, generaliniu direktoriumi, ir pabandyti jus priversti įmontuoti kenksmingą programinę įrangą (pvz., Klaviatūros kaupiklius) įmonės kompiuteriuose..

Yra ir daugiau kitų scenarijų, tačiau kyla mintis – sukčiavimo el. Laiškai gali būti labai įvairūs ir kartais gana įtikinami. Laimei, galite atkreipti dėmesį į keletą raudonų vėliavų:

 • Nuorodos, nukreipiančios jus į „HTTP“ svetainę, o ne į „HTTPS“ svetainę.
 • Sutrumpintos nuorodos – pvz., „Https://bit.ly/2siUVoz“, o ne „https://www.cactusvpn.com“, pvz..
 • Klaidingai parašyti vardai ir tyčinės gramatinės klaidos el. Pašto adresuose – „[email protected]“, o ne, pavyzdžiui, „[email protected]“..
 • Trūksta jokių oficialių parašų, kurie dažniausiai būna oficialaus įstaigos ar įmonės el. Laiško apačioje.
 • Skundos jausmas ir spaudimas bei agresyvus, grasinantis tonas, jei nesilaikote siuntėjo reikalavimų.
 • Priedai, kurie nėra tokie, kokie, jų manymu, yra, pavyzdžiui, tariamas vykdomasis failas, kurio pabaiga yra .zip, arba vadinamasis „Excel“ failas, kuris iš tikrųjų yra .exe failas.

Apskritai, jei kada nors gausite šlamšto ar sukčiavimo el. Laiškus, tiesiog ignoruokite ir ištrinkite juos. Idealiu atveju turėtumėte susisiekti su tikruoju tariamu siuntėju, norėdami išsiaiškinti, ar jie tikrai jums atsiuntė el. Laišką. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti Stanfordo anti-phishing plėtinius ir galbūt susisiekti su valdžios institucijomis, jei jūsų šalies įstatymai leidžia jums imtis teisinių veiksmų prieš juos..

6. Naudokite stiprius, atskirus slaptažodžius

Kaip ir dauguma žmonių, greičiausiai jūs jau žinote, kaip svarbu turėti patikimą slaptažodį bet kuriai jūsų naudojamai paskyrai. Bet nors tai yra gerai žinoma, žmonės vis tiek neatrodo, kad jų klausytų. Iš tikrųjų statistika rodo, kad maždaug 86% pasaulinių slaptažodžių yra ypač silpni.

Galima drąsiai teigti, kad įsilaužėliai džiaugiasi tokiomis naujienomis.

Taigi, kas yra geras slaptažodis? Prieš siūlydami jums keletą patarimų, turime pabrėžti vieną svarbų dalyką: kiekvienoje paskyroje turite turėti skirtingą slaptažodį. Turėti vieną tvirtą slaptažodį, kurį naudojate visoms paskyroms, nėra pats saugiausias kelias. Tiesiog pagalvokite – jei tas slaptažodis (nesvarbu, koks jis stiprus) būtų nulaužtas, elektroninis kriminalinis asmuo turėtų tiesioginę prieigą prie visų jūsų paskyrų. Jei turite kelis slaptažodžius, pavojus kyla tik vienai paskyrai.

Kažkas, ką turėtumėte žinoti, yra tai, kad turite reguliariai keisti slaptažodžius – tai tiesiog daug saugiau. Dabar mes neturime omenyje, kad jums reikia juos keisti kiekvieną dieną (nebent jūs, žinoma, norite), bet jūs galite pakeisti slaptažodžius kiekvieną mėnesį, pavyzdžiui.

Nepaisant to, štai ką reikia padaryti norint sukurti tvirtą slaptažodį:

 • Pagaminkite ilgai – nenaudokite tik vieno žodžio. Jei galite, pabandykite sudaryti visą sakinį.
 • Jei platforma tai leidžia, į savo slaptažodį atsitiktinai įrašykite tarpus.
 • Naudokite mažąsias ir didžiąsias raides atsitiktine tvarka, pavyzdžiui: „aBcDeF“.
 • Pridėti simbolius (pvz., „&,„*“ Arba „@“) atsitiktinai tarp raidžių ar žodžių.
 • Stenkitės nenaudoti jokių žodyno žodžių. Mažiausiai venkite, kad visi slaptažodžio žodžiai būtų tikri. Vienas iš būdų tai padaryti yra pakeisti keletą žodžių – vietoj „pelės“ naudokite „esuom“.
 • Visada pridėkite skaičius prie savo slaptažodžio – pradžioje, gale arba bet kur viduryje.
 • Nenaudokite akivaizdžių pakaitalų. Pvz., Vietoj „pelės“ naudojant „m0u $ e“, slaptažodis nebus žymiai saugesnis.
 • Pabandykite slaptažodį padaryti šiek tiek įsimenamą, jei norite. Pvz., Galite tai padaryti tokios frazės kaip „Mano tėvai 5 metus gyvena Italijoje“ akronimu. Tai būtų kažkas panašaus į „MphbliIf5y“. Pridėjus dar keletą simbolių ir skaičių, tai nepakenks.

Jei norėtumėte daugiau sužinoti apie tai, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip sukurti tvirtą slaptažodį.

Kaip sekti visus savo slaptažodžius, pirmiausia rekomenduojame juos užrašyti į užrašų knygelę, kurią laikote saugioje vietoje namuose ar banke. Antra, apsvarstykite galimybę naudoti slaptažodžius tokiomis paslaugomis kaip „KeePassXC“ ar „Bitwarden“.

7. Venkite HTTP svetainių

Visada geriausia vengti naudoti HTTP svetaines, ypač perkant internetu, nes jos tiesiog nėra saugios. Tai nėra tik spekuliacija – net „Google“ 2018 m. Pradėjo žymėti visas HTTP svetaines kaip nesaugias.

Iš esmės, jei svetainėje vietoj HTTPS naudojamas HTTP, tai reiškia, kad nėra saugumo šifruoti jūsų internetinius ryšius su minėta svetaine. Taigi, kiekvienas galėjo pamatyti, ką jūs čia darote. Matote problemą? Piratų kūrėjui labai lengva tokiu būdu sugadinti jūsų slaptažodžius, banko sąskaitas ir kredito korteles.

Ne, problema yra ne tik HTTP svetainės, tvarkančios mokėjimo informaciją. HTTP dienoraščiai ir forumai taip pat yra problema. Kodėl? Kadangi jie dažniausiai renka jūsų el. Pašto adresą, kai jūs prisiregistruojate. Dėl šifravimo trūkumo yra tikimybė, kad el. Paštas gali patekti į elektroninių nusikaltėlių rankas. Tokiu atveju jūsų el. Pašto adresas taps sukčiavimo apsimetant, pharming ir spam išpuolių taikiniu.

Kaip sužinoti, ar svetainė naudoja HTTPS šifravimą? Gana paprasta – štai keli požymiai:

 • URL adresas prasideda „https“, o ne „http“.
 • Adreso juostoje, tiesiai prieš URL adresą, yra žalia spynos piktograma.
 • Įmonės pavadinimas rodomas po spynos piktograma (vis dėlto ne visą laiką).
 • Akivaizdžiausias – naršyklė leidžia žinoti, kad tai nėra saugi svetainė.

Vis dėlto turėtumėte žinoti, kad nors HTTPS svetainių negalima iš tikrųjų apgaulingai apgauti, tačiau niekas paprastai netrukdo įsilaužėliams kurti netikrą svetainę, imituojančią originalią, ir naudoti homografų išpuolius, kad apgautų internetinius vartotojus. Piratai ar sukčiai gali tiesiog užregistruoti „legit“ svetainę, kad gautų HTTPS sertifikatą, ir naudoti ją pavogti jūsų kreditinės kortelės duomenis, pvz..

Geras būdas apsisaugoti nuo tokių išpuolių yra visada du kartus patikrinti svetainės URL, kad įsitikintumėte, ar nėra klaidų, ir naudoti slaptažodžių tvarkytojus, nes jie automatiškai užpildys jūsų prisijungimo duomenis tik tuo atveju, jei svetainė iš tikrųjų yra tikroji. Jei tai netikri, jie to paprastai nepadarys.

Kalbant apie kenksmingas HTTPS svetaines, kurios neimituoja kitų platformų, geriausia yra atlikti daug tyrimų apie tai, ar jos tikrai yra teisėtos. Taip pat galite pabandyti spustelėti spynos piktogramą, kad gautumėte daugiau informacijos apie įmonės sertifikatą.

O, ir jūs taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti anksčiau minėtus scenarijų blokatorius („uMatrix“ ir „uBlock Origin“). Negarantuojama, kad jie apsaugos jus nuo netikrų HTTPS svetainių, tačiau jie bent jau gali sustabdyti kenksmingų scenarijų veikimą fone, kai pasiekiate tokias platformas.

8. Apribokite privačios informacijos, kurią skelbiate internete, kiekį

Nurodžius savo telefono numerį ir el. Pašto adresą savo socialinės žiniasklaidos puslapyje, žmonėms, norintiems susirasti naujų draugų ar susidomėjusiems darbdaviams, bus lengva su jumis susisiekti, tiesa?

Be abejo, taip gali nutikti, tačiau tai padarius taip pat labai lengva kibernetiniams nusikaltėliams nukreipti jus į apgaulę. Jau neminint to, kad būtent tokia informacija yra parduodama giliajame žiniatinklyje siekiant pelno.

Taip pat turėtumėte vengti per daug informacijos apie tai, ką darote, ar buvimo vietą socialinėje žiniasklaidoje. Nors tai gali suteikti jums apie ką pasikalbėti su draugais, plėšėjams tai taip pat suteikia gana naudingos informacijos. Pvz., Jei skelbiate nuotrauką iš restorano ir pažymite, kad ten esate, jūs iš esmės leisite įsilaužėliams žinoti, kad nesate namie.

Ir tai nekelia baimės. Daugelis plėšikų panaudojo informaciją iš socialinės žiniasklaidos, kad suplanuotų savo paveldą. Be to, dar 2011 m. Statistika parodė, kad maždaug 80% plėšikų tikrino socialinę žiniasklaidą planuodami vagystę. Tai buvo prieš kurį laiką, tiesa, tačiau labai mažai tikėtina, kad dabar viskas pagerėjo – ypač todėl, kad socialinėje žiniasklaidoje yra dar daugiau informacijos apie jus. Tiesą sakant, atrodo, kad socialinė žiniasklaida yra populiaresnė įsilaužėlių nei bet kada anksčiau.

Žinoma, mes nesakome, kad neturėtumėte apskritai naudotis socialine žiniasklaida, tačiau stenkitės apriboti viešai skelbiamos informacijos apie jus kiekį. Bent jau turėtumėte įsitikinti, kad visi jūsų profiliai yra nustatyti kaip privatūs, kad tik žmonės, kuriais pasitikite, galėtų matyti, ką jūs skelbiate. Natūralu, kad turėtumėte neįtraukti į savo draugų sąrašą tokių asmenų, kurių nepažįstate arba kurie atrodo kaip suklastotas kopijavimo profilis.

O, kai reikia dalintis privačia informacija, tai taip pat apima jūsų IP adresą. Nepamirškite – žmonės iš to gali daug ko išmokti, pavyzdžiui, kurioje šalyje ir mieste gyvenate, ir koks yra jūsų pašto kodas. Štai kodėl visada naudinga naudoti VPN, kai prisijungiate prie interneto – jūsų IP adresas visada bus paslėptas.

9. Būkite saugūs prisijungę, nejungdami „Bluetooth“

Paprastai turite „Bluetooth“ įjungti tik tada, kai jums reikia dalintis failais su pažįstamu asmeniu vietoje. Tačiau kai būsite baigę, turėtumėte nedelsdami išjungti „Bluetooth“. Kodėl? Nes palikę tai gali pakenkti jūsų internetiniam saugumui.

Deja, nors „Bluetooth“ gali būti saugus, jis turi daug saugumo trūkumų. 2017 m. Buvo nustatyta, kad elektroniniai nusikaltėliai gali naudoti pažeidžiamumą nulaužti mobiliuosius įrenginius, niekam to nepastebint. Po metų buvo aptikta nauja saugumo problema, leidusi naudoti MITM išpuolius pavogti jūsų kriptografinį raktą.

Bet tai tik ledkalnio viršūnė. „Bluetooth“ yra jautrus įvairioms kibernetinėms atakoms, tokioms kaip:

 • Mėlynas klaidų šalinimas (gali sukelti nepageidaujamą šlamštą)
 • „Bluejacking“ (kyla pavojus jūsų asmeninei informacijai)
 • „Bluesnarfing“ (gali sukelti nepageidaujamą poravimąsi ir prarasti įrenginio valdymą)

Taigi, įsitikinkite, kad niekada nejungiate „Bluetooth“. Be to, neskubėkite įsitikinti, kad jūsų prietaisas nėra „aptinkamas“ per „Bluetooth“, jei jūsų naudojamoje platformoje yra tam tinkamas nustatymas..

Jei nesate tikri, kaip išjungti „Bluetooth“ įrenginyje (-iuose), pateikiame kelis vadovus, kurie gali jums padėti:

 • „iOS“ / „Android“
 • „MacOS“
 • Ubuntu
 • Windows 7
 • „Windows 8“
 • „Windows 8.1“
 • „Windows 10“

10. Negalima per daug pasitikėti žmonėmis, kuriuos sutinki internete

Jei realiame gyvenime ko nors nepažįstate, geriausia, jei apie asmeninį gyvenimą ir finansinius / verslo dalykus nesusipažinote ir su jais tik kalbėjotės internete, per daug neskelbkite. Niekada negali žinoti, ar tai tikras asmuo, norintis su kažkuo susidurti, ar tai įsilaužėlis, sukčius ar asmuo, užsiimantis įmonės šnipinėjimu už profilio.

Nepamirškite – nustatyti neteisingą socialinės žiniasklaidos profilį nėra taip sunku. Keletas pavogtų ar nuotraukų, keletas bendrų „Apie mane“ informacijos, paprastas el. Pašto adresas ir įrašymo telefonas yra tas, kurį kibernetiniam nusikaltėliui reikės nustatyti ir patvirtinti suklastotą profilį..

Kas gali nutikti, jei internete pasidalinsi per daug informacijos su nepažįstamu žmogumi, kuris atrodo pakankamai draugiškas? Kartais nieko. Bet kitu atveju gali būti, kad viskas nutiks ne taip:

 • Jie gali pagrobti jūsų emocijas ir užuojautą, papasakoti jums netinkamą istoriją ir įtikinti jus apgauti jiems tinkamą pinigų sumą. Po to jie arba bando priversti jus atsiųsti jiems daugiau pinigų, arba atsisako visų kontaktų su jumis.
 • Asmuo, turintis sąskaitą, gali bandyti jus apgauti, kad su jais dalijatės vertinga asmenine ir finansine informacija, pavyzdžiui, jūsų socialinio draudimo numeriu, banko sąskaitos ar kreditinės kortelės informacija ar net tam tikra informacija apie prisijungimo duomenis..
 • Aptariamas asmuo gali būti socialinio inžinerijos būrelio, kurio tikslas yra rinkti įvairią asmeninę informaciją apie įmonę, kurioje galbūt dirbate, dalis. Jie tai daro norėdami geriau suasmeninti savo sukčiavimo žinutes.

Tai tik keli įmanomi scenarijai, tačiau jums kilo mintis – aklai nepasitikėkite internetu per daug draugiškais žmonėmis, ypač jei niekada su jais nebuvote susitikę asmeniškai. Ne, matymas juos per internetinę kamerą dar nereiškia, kad susipažinote su realiu asmeniu. Iš tikrųjų internetinės kameros srautas gali būti suklastotas, be to, yra daugybė programinės įrangos, kuri gali padėti kam nors tai padaryti.

10 būdų, kaip išlikti saugiems internete – suskaičiuokime

Sauga internete yra svarbesnė nei bet kada šiais laikais, nes saugumo grėsmės kyla beveik kiekviename interneto kampelyje. Na, mūsų tyrimas rodo, kad šie 10 būdų, kaip saugiai naudotis internetu, atrodo veiksmingiausi:

 1. Jei įmanoma, venkite viešo belaidžio interneto. Jei negalite, įsitikinkite, kad nenaudojote tokių dalykų, kaip internetinė bankininkystė ir el. Pašto ar socialinės žiniasklaidos paskyrų tikrinimas. Arba naudokite viešą „WiFi“ tik su VPN.
 2. Konfigūruokite savo įrenginius „pamiršti“ anksčiau naudotus „WiFi“ tinklus, kad jie netyčia neprisijungtų prie suklastoto viešosios interneto prieigos taško, kuriuo imponuoja..
 3. Visada naudokitės VPN paslauga internete – ji gali užmaskuoti tikrąjį IP adresą ir užšifruoti jūsų internetinius ryšius, apsaugodama juos nuo įsilaužėlių..
 4. Apsaugokite savo įrenginį (-ius) ir interneto naršykles, atnaujindami juos, naudodami sistemos ugniasienę, įdiegdami patikimą antivirusinę / antimalware programinę įrangą ir naudodami scenarijų blokatorius.
 5. Jei gavote el. Laiškų ar pranešimų, kurie atrodo kaip šlamštas ar sukčiavimo bandymai, visiškai jų nepaisykite.
 6. Turėkite tvirtus visų savo paskyrų slaptažodžius ir kiekvienoje paskyroje naudokite atskirą slaptažodį. Taip pat gera idėja yra naudoti slaptažodžių tvarkytuvus.
 7. Nenaudokite HTTP svetainių arba bent jau neišduokite savo el. Pašto adreso ar kredito kortelės numerio HTTP svetainėse.
 8. Neskelbkite per daug asmeninės informacijos socialinėje žiniasklaidoje, pavyzdžiui, savo kontaktinę informaciją ar dabartinę buvimo vietą.
 9. Laikykite išjungtą „Bluetooth“, jei šiuo metu jo nenaudojate.
 10. Negalima per daug pasitikėti internetiniais nepažįstamais žmonėmis per greitai ir nebendrauti su jais asmenine ir finansine informacija, jei niekada su jais nesimatėte..
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map