Internetinių parduotuvių saugumas (bendros grėsmės ir saugos patarimai)


„Palaukite – ar apsipirkti internetu nėra saugu?“

Ne visai. Tai nereiškia, kad tuo metu, kai ką nors perkate „Amazon“, galite tapti kibernetinės atakos auka. Bet tai reiškia, kad yra rizika, kad kažkas panašaus gali nutikti.

Problema ta, kad elektroniniai nusikaltėliai vis labiau taiko internetinius mažmenininkus – ne todėl, kad turi daug pinigų (nors tai ir yra viena iš paskatų), bet todėl, kad tomis platformomis naudojasi daugybė žmonių (šiuo metu internete apsiperka apie 1,92 milijardo žmonių) ). Be to, nors daugelis internetinių apsipirkimų svetainių patobulino savo saugumo standartus, vis tiek tapo įsilaužėlių auka.

Taigi kol kas internetinis apsipirkimas nėra 100% saugus. Greičiausiai net 60–70% saugu. Kai pamatysite pagrindines internetinių parduotuvių saugumo grėsmes, suprasite kodėl.

Dažniausiai pasitaikantys 7 apsipirkimo internete saugumo pavojai

1. Adware

Kenkėjiškose svetainėse dažnai yra iššokančiųjų skelbimų, kuriuose reklamuojamos neįtikėtinos reklamos (pvz., Sakoma, kad laimėjote nemokamą PS4 ar pan.). Jei juos spustelėsite, jūsų paprašys pasidalyti neskelbtiniais duomenimis (pvz., Kreditinės kortelės informacija ir asmenį identifikuojanti informacija), arba jūsų įrenginys bus tiesiogiai užkrėstas kitų tipų kenkėjiškomis programomis (šnipinėjimo programomis, „keyloggers“ ar išpirkos programomis)..

Dar blogiau, kad tokie skelbimai gali būti rodomi ir teisėtose svetainėse. Nors jie paprastai yra gana saugūs, kai kurie įsilaužėliai gali sugebėti išnaudoti kai kuriuos pažeidžiamumus (jei, pavyzdžiui, svetainė neatliko paskutinio saugos atnaujinimo), ir įpūsti kenksmingų skelbimų į platformą.

Taip pat turėtumėte žinoti, kad kenksminga skelbimo dalis gali būti suaktyvinta, jei spustelėdami „X“ taip pat norite ją uždaryti.

2. Netikros internetinės parduotuvės

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė netikras prekybos platformas, kad apgautų vartotojus švaistyti pinigus ar atskleisti neskelbtinus duomenis. Paprastai jie bando mėgdžioti teisėtus internetinius mažmenininkus, tvirtina, kad dirba su jais, arba sugalvoja savo paruoštus mažmeninės prekybos prekės ženklus. Paprastai vienas iš dviejų dalykų nutiks, jei išleisite pinigus padirbtoje internetinėje parduotuvėje:

 1. Už sukčiavimo įsilaužėlis užregistruos visus jūsų įvestus duomenis, pavogdamas jūsų kredito kortelės duomenis ir asmeninę informaciją (jie gali net paprašyti jūsų informacijos, pavyzdžiui, jūsų socialinio draudimo numerio).
 2. Svetainė yra sukurta tik gauti mokėjimus iš vartotojų. Tačiau reklamuojamų produktų iš tikrųjų nėra. Taigi, jei ką nors perkate, niekada to negausite. Arba galite gauti produktą, bet tai bus visai kas kita arba tik tuščia dėžutė.

Žinoma, negarantuojame, kad abu šie dalykai neįvyks tam tikrose suklastotose svetainėse – ypač jei sukčiai yra labai godūs ir nori tiek jūsų pinigų, tiek asmeninių / finansinių duomenų.

Netikros internetinės mažmeninės prekybos svetainės paprastai reklamuojamos sukčiavimo žinutėmis ir el. Laiškais. Gavėjų kontaktinė informacija bus gauta naudojant kitokį sukčiavimo apsimetant atvejį, arba už gana nedidelę pinigų sumą juos bus galima nusipirkti giliajame internete..

3. Asmens tapatybės vagystė

Ne daug žmonių tai žino, tačiau viena pagrindinių apsipirkimo internete pavojų yra tai, kad pavogta jūsų tapatybė. Iš esmės elektroniniais nusikaltėliais siekiama iš jūsų pavogti kuo daugiau asmenį identifikuojančios informacijos (vardas, pavardė, mobiliojo telefono numeris, el. Pašto adresas, fizinis adresas ir kt.). Kai tik jie turės, jie arba aukcioną išspausdins giliajame žiniatinklyje, arba panaudos kitose apgaulėse arba apsimesti tavimi..

Remiantis statistika, dauguma tapatybės vagysčių vyksta per atostogas apsipirkinėjant, matant, kaip maždaug 43% vartotojų pranešė, kad tokiais laikotarpiais tapo tapatybės vagysčių aukomis..

Asmens tapatybės vagystės paprastai įvyksta suklastotose svetainėse, tačiau teisėti internetiniai mažmenininkai gali pakenkti savo vartotojams panašiems atvejams, jei jie patiria duomenų pažeidimus (apie kuriuos trumpai aptarsime) arba jų platformos bus užkrėstos kenkėjiška programine įranga..

Nešifruoti duomenys

Svetainėms, kurios nenaudoja SSL šifravimo (toms, kurių URL adresas prasideda „http“, o ne „https“), kyla gana didelė apsipirkimo internete rizika. Kodėl? Kadangi informacija, kuria dalijatės tose platformose, nėra užšifruota, tai reiškia, kad įsilaužėliams labai lengva ją stebėti, jei jie nori.

Visada galite rizikuoti, jei svetainėje yra tinkamų pasiūlymų (nebent, žinoma, jie bando sukčiauti), tačiau atminkite, kad net „Google“ dabar žymi ne HTTPS svetaines kaip nesaugias..

5. Netikros programos

Daugelis internetinių mažmenininkų turi savo skirtas programas, o elektroniniai nusikaltėliai kartais bando juos mėgdžioti kurdami suklastotas versijas. Pagrindiniai tikslai yra pavogti jūsų kreditinės kortelės duomenis, prisijungimo duomenis ir bet kokią kitą asmeninę informaciją, kurią jie gali gauti.

Panašiai kaip tapatybės vagystė, atrodo, kad hakeriai švenčių apsipirkimo metu naudojasi netikromis programomis – greičiausiai todėl, kad pirkėjai tada neskiria tiek daug dėmesio, o skuba ieškoti reklamų ir nuolaidų.

Manote, kad suklastotos programos nėra toks didelis rūpestis internetinių parduotuvių saugumu, nes jas gali būti lengva pastebėti, tačiau vien „Apple App Store“ kamuoja daugybė jų.

6. Duomenų pažeidimai

Duomenų pažeidimas yra tas atvejis, kai elektroninis kriminalinis asmuo gauna neteisėtą prieigą prie svetainės (sukčiaujant sukčiavimu, kenkėjiška programa arba išnaudojant pažeidžiamumus). Dauguma duomenų pažeidimų daro mažmenininkams didelę finansinę žalą, tačiau tikrosios aukos yra vartotojai, kuriems pavogta finansinė ir asmeninė informacija.

Manote, kad duomenų pažeidimai nebus daromi per dažnai, tačiau klydote. 2018 m. Užfiksuotas rekordinis pažeidimų skaičius tokiuose didžiuosiuose prekių ženkluose kaip „Adidas“, „Sears“, „Best Buy“ ir „Ticketmaster“ (be daugelio kitų)..

7. Neapsaugotas (ir potencialiai saugus) „WiFi“

Apsipirkti naudojant neužtikrintą „WiFi“ niekada nėra gera idėja. Žinoma, gali būti nepaprastai patogu nusipirkti naujausią mobilųjį įrenginį ar drabužių, gurkšnojant kavą mėgstamoje miesto vietoje, tačiau tai taip pat labai pavojinga, jei tinklas nėra apsaugotas..

Kaip sužinoti, ar „WiFi“ tinklas yra apsaugotas, ar ne? Paprasta – jei norint prisijungti nereikia slaptažodžio, jis nenaudoja jokio šifravimo. Tai reiškia, kad jūsų internetinis ryšys su bet kuria mažmeninės prekybos platforma nėra šifruotas. Taigi bet kuris įsilaužėlis, kuris gali būti nukreiptas į „WiFi“ tinklą, gali lengvai išklausyti jūsų srautą. Jei jie tai padarys, jie gali pamatyti visą informaciją, kurią bendrinate su mažmenininko serveriu, pvz .:

 • Kredito kortelės duomenys
 • Pašto adresai
 • Prisijungimo duomenys
 • Bet kokia asmeninė informacija

„Gerai, kad aš naudėsiuosi tik saugiu„ WiFi “tinklu. Problema išspręsta!”

Ne visai. Saugaus tinklo problema yra ta, kad jie naudoja WPA2 kaip šifravimo standartą. Na, problema yra ta, kad WPA2 iš tikrųjų yra pažeidžiamas kibernetinės atakos, būtent KRACK atakos. Manoma, kad WPA3 išspręs šią problemą, tačiau praeis šiek tiek laiko, kol ji bus visiškai įdiegta visuose suderinamuose įrenginiuose.

Naudingiausi internetinių parduotuvių saugumo patarimai

Naudokite galingą antivirusinę / antivirusinę programinę įrangą

Net ir imdamiesi visų atsargumo priemonių, visada rizikuojate, kad jūsų įrenginys bus užkrėstas kenkėjiška programine įranga ar virusais. Tokiu atveju tai tikrai padeda įdiegti patikimas antivirusines / kovos su kenkėjiškomis programomis programas, nes jos apsaugo jūsų duomenis. Be to, tokia programa taip pat gali neleisti netyčia patekti į kenksmingas svetaines.
Tiesiog įsitikinkite, kad nenaudojate nemokamų sprendimų. Jie nėra labai patikimi ir gali visai nepasiūlyti jokios apsaugos.

Yra daugybė antivirusinės / antimalware programinės įrangos tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau mūsų rekomendacijos yra „Malwarebytes“ ir ESET.

O ir nesuklyskite dėl kovos su antivirusine programa (antivirusinės) – jie abu daro tą patį. Galų gale, virusas yra kenkėjiškos programos rūšis.

Atnaujinkite savo saugos programinę įrangą, naršyklę ir operacinę sistemą

Nereikėtų planuoti reguliaraus atnaujinimo vien tam, kad atsikratytumėte erzinančių pranešimų. Jie iš tikrųjų yra labai svarbūs, jei norite įsitikinti, kad saugumo trūkumai ir išnaudojimas nekelia pavojaus jums, kai perkate internete..

Pavyzdžiui, naujausiame saugos programinės įrangos (nesvarbu, koks jis yra mažas) atnaujinime gali būti gyvybiškai svarbių duomenų, padedančių programai aptikti naujas grėsmes. Operacinės sistemos ir naršyklės atnaujinimai daro kažką panašaus, nes dažnai būna pakeitimų, kurie padidina saugumą.

Taigi, kai pamatysite atnaujinimo pranešimą, nepalikite jo vėlesniam laikui. Įdiekite jį, nes tai galėtų žymiai padėti apsipirkti internetu.

Naudokite VPN (virtualų privatų tinklą)

VPN yra internetinė paslauga, kurią galite naudoti norėdami apsaugoti savo privatumą ir duomenis internete. Jis slepia jūsų IP adresą ir naudoja šifravimą, kad apsaugotų jūsų internetinį srautą, apsaugodamas jį nuo stebėjimo.

Nors VPN negali padėti apsaugoti jus nuo visų internetinių pirkinių saugumo grėsmių, jis gali įsitikinti, kad nesate veikiami nesaugomu „WiFi“ ryšiu. Taigi, iš tikrųjų galite apsipirkti internetu prisijungę prie viešojo „WiFi“, nesijaudindami apie įsilaužėlių slaptą slaptažodžius.

Be to, VPN gali užkirsti kelią apsipirkimo svetainėms bendrinti jūsų geografinės vietos informaciją su trečiųjų šalių reklamuotojais, nes tai slepia jūsų IP adresą (kuriame yra geografinės vietos duomenys)..

Užtikrinkite savo internetinę patirtį naudodami „CactusVPN“

Jei jums reikia patikimos VPN paslaugos, mes jus aprūpiname. Mūsų sprendimas siūlo aukščiausios klasės šifravimą (AES, taigi, jis yra karinio lygio), ypač saugius VPN protokolus (OpenVPN, SoftEther, IKEv2) ir neprisijungimo politiką, saugančią visą jūsų privatumą.

Be to, mes taip pat įmesime apsaugą nuo DNS nuotėkio ir „Kill Switch“, kad įsitikintume, jog niekada nesate matomi internete, net jei jūsų VPN ryšys nutrūksta. Taip pat jūs galėsite mėgautis neribotu pralaidumu ir dideliu greičiu, užtikrindami sklandų apsipirkimą internete.

„CactusVPN“ programa

Taigi pirmyn ir išbandykite 24 valandų nemokamą bandomąją versiją. Nereikia jokios kreditinės kortelės informacijos ir galite naudotis visomis funkcijomis. Taip pat jums bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija, kai tik tapsite „CactusVPN“ vartotoju, todėl visiškai nėra jokios rizikos.

Visada naudokite scenarijų blokatorius

Scenarijų blokatorius yra paprastas naršyklės plėtinys, kurį galite naudoti norėdami išvengti kenksmingų scenarijų („Java“, „JavaScript“ ar „Flash“) įkėlimo į bet kurią jūsų lankomą svetainę. Iš esmės toks įrankis yra labai protingas būdas apsisaugoti nuo skelbimų programų ar bet kokio kito tipo kenkėjiškų programų ar virusų, galinčių užkrėsti jūsų naudojamą internetinę mažmeninės prekybos svetainę..

Geriausi scenarijų blokatoriai, naudojami šiuo metu, yra „uBlock Origin“ ir „uMatrix“.

Naudokite kelių veiksnių autentifikavimą

Jei jūsų naudojamos internetinės prekybos svetainės tai leidžia, įjunkite kelių veiksnių autentifikavimą. Paprastai galėsite naudoti dviejų veiksnių autentifikavimą, kai jums reikės įvesti sugeneruotą kodą (kuris dažnai siunčiamas į jūsų mobilųjį įrenginį), kai prisijungiate naudodami slaptažodį.

Tokiu būdu, net jei kibernetiniai nusikaltėliai kažkokiu būdu gautų jūsų prisijungimo duomenis naudodamiesi duomenų pažeidimais ar sukčiavimo žinutėmis bei suklastotomis svetainėmis, jūs bent jau turėsite papildomą saugos lygį, kuris apsaugos jūsų sąskaitos informaciją (pvz., Kredito kortelės numerį, pavyzdys).

Nenaudokite debeto kortelių

Kreditinės kortelės yra tiesiog saugesnės nei debeto kortelės. Kodėl? Daugiausia todėl, kad debeto kortelės paprastai nesuteikia jums jokios įtakos ginčijant pardavimą. Pardavėjas turi sutikti, kad grąžintų jums pinigus, ir jums su tuo nesėkmės, jei turite reikalų su sukčiu.

Be to, jei tapote apgaulingos kreditinės kortelės veiklos auka, jūs nebūsite už ją atsakingas – jei tik laiku pranešite apie problemą, žinoma.

Pvz., Jei jūs naudojate savo kreditinę kortelę tam, kad nusipirktumėte ką nors šešėliniame tinklalapyje, ir tada pradėsite pastebėti keistas operacijas, kurių niekada nepatvirtinote, galite susigrąžinti pinigus, jei laiku įspėsite banką. Natūralu, kad turėsite gauti naują kredito kortelę po kažko panašaus, tačiau papildomas saugumas – palyginti su debeto kortele – yra to vertas.

Naudokite galingus slaptažodžius

Vienas geras būdas išvengti kai kurių apsipirkimo internete pavojų saugumui yra sugalvoti tvirti slaptažodžiai. Tokiu būdu įsilaužėliams ir sukčiams nebus lengva sukčiauti ar atspėti jūsų slaptažodžius ir panaudoti jūsų paskyras daiktams su pinigais nusipirkti bei pavogti bet kokią privačią ir asmeninę informaciją, kurią jie gali.

Mes jau turime išsamų vadovą, kaip sukurti saugų slaptažodį ir kaip jį saugoti. Bet jei skubate, čia yra svarbiausi dalykai:

 • Sudarykite daugiau nei 15 simbolių ilgio slaptažodį.
 • Jei įmanoma, naudokite tarpus.
 • Pabandykite naudoti saugų slaptažodžių generatorių.
 • Naudokite kelis žodžius ir pakeiskite juos taip, kad jie nebūtų žodynas žodyne.
 • Naudokite skaičius ir specialiuosius simbolius ir sumaišykite mažąsias ir didžiąsias raides.
 • Venkite pakaitalų, tokių kaip „0“ vietoj „o“ arba „$“, o ne „s“ – jie per daug akivaizdūs.
 • Norėdami gauti tikrai galingą slaptažodį, padarykite tai frazės santrumpa.

Taip pat patartina naudoti patikimą slaptažodžių tvarkyklę (pvz., „LessPass“, „Bitwarden“, „KeePass“ / „KeePassXC“ ir „PSONO“), kad būtų galima saugoti visus prisijungimo duomenis. Tai daug patogiau, jau nekalbant apie saugesnį, nei pats įvedant slaptažodį keliose svetainėse.

Nesidalinkite daugiau nei būtina informacija

Apsipirkimo internetinėse svetainėse paprastai iš jūsų reikalaujama tam tikros informacijos – arba tam, kad galėtumėte susikurti sąskaitą, arba tiesiog nusipirktumėte be paskyros. Paprastai jie paprašys pateikti mokėjimo informaciją (paprastai jūsų kredito kortelės informaciją) ir asmeninę informaciją (pavyzdžiui, fizinį adresą)..

Jei svetainė kada nors paprašys jūsų pateikti daugiau asmeninių duomenų, tokių kaip jūsų socialinio draudimo numeris, gimimo data, lytis ar įvairios nuostatos, geriausia rasti kitą platformą. Mes nesakome, kad automatiškai svetainė tampa netikra ir kenkėjiška, tačiau, atsižvelgiant į jų paslaugų teikimo sąlygas, jie gali keistis ta informacija su trečiųjų šalių reklamuotojais ir kelti pavojų jūsų privatumui. Be to, jei minėta platforma kada nors patirs duomenų pažeidimus, visa ši informacija greičiausiai bus parduota giliajame žiniatinklyje, kur sukčiai gali ją nusipirkti ir naudoti.

Kalbant apie jūsų mokėjimo informaciją, geriausias būdas išlaikyti ją kuo privatesnę yra naudoti svetaines, kurios priima kriptovaliutas ir „PayPal“ (ar kitą internetinę mokėjimo sistemą) kaip mokėjimo parinktis, arba tiesiog parinktį „Pristatymas grynaisiais“, taigi jūs „ Mokėsite tik gavę fizinį produktą iš pristatymo agento.

Sužinokite, kaip pastebėti netikras svetaines

Jei suklaidinsite naudodami netikrą apsipirkimo svetainę, jūsų kreditinės kortelės informacija ir asmeninė informacija bus gera. Taigi, jums reikia saugotis, ar rodomi netikrų, kenkėjiškų svetainių signaliniai signalai:

 • Svetainės URL adresas yra keistas. Užuot matę kažką panašaus į „ebay.com“, gausite „shop-at-ebay.com“ arba „bestonline-shoppingstore.com“.
 • Prieš URL juostą nėra žalios spynos piktogramos, tai reiškia, kad svetainė nenaudoja SSL šifravimo.
 • Svetainės URL adresas prasideda „http“, o ne „https“.
 • Yra ypač žemos kainos, pavyzdžiui, jei matote, kad „iPhone X“ parduodama tik nuo 100 USD iki 200 USD, kai paprastai tai kainuoja apie 1 000 USD..
 • Kontaktinė informacija yra labai eskizinė. Pavyzdžiui, užuot matę „[email protected]“, pamatysite „[email protected]“.
 • Svetainės tekstų tekstai yra gana subtilūs, jame yra daug gramatinių klaidų ir keista frazė.
 • Svetainėje yra painus produktų derinys. Pvz., Svetainė tvirtina, kad parduoda tik drabužius, tačiau pastebite keistų papildomų daiktų, tokių kaip automobilių dalys.
 • Svetainės dizainas ir išdėstymas išties siaubingas.

Mes labai rekomenduojame naudoti ir šį sąrašą, kuriame šiuo metu yra daugybė suklastotų svetainių.

Venkite bet kokių sukčiavimo bandymų

Jei norite sužinoti daugiau apie sukčiavimą (kas tai yra, kaip tai pastebėti, kaip apsisaugoti), štai straipsnis, kurį parašėme šia tema.

Pagrindinė mintis yra neatsakyti į galimus sukčiavimo pranešimus ir jų neištrinti bei neužblokuoti, o sukčiavimo svetainėse neatskleisti neskelbtinos informacijos. Be to, jei įmanoma, pabandykite susisiekti su savo šalies valdžios institucijomis ir pranešti apie sukčiavimo bandymą. O ir nespauskite jokio el. Laiško mygtuko – net mygtuko „Atsisakyti prenumeratos“, nes jie gali užkrėsti jūsų įrenginį kenkėjiška programine įranga.

Kalbant apie sukčiavimo bandymo ženklus, šiuo atveju taikoma dauguma iš aukščiau skyriuje paminėtų ženklų. Kiti dalykai, kurie gali reikšti, kad svetainė ar pranešimas yra apsipirkimo apsimetant internetu sukčiai:

 • Žinutė, teigianti, kad esate užsiprenumeravę naujienlaiškį, apie kurį niekada negirdėjote.
 • El. Laiške reklamuojami pasiūlymai, kurie yra per geri, kad būtų tiesa.
 • Tonų šešėlių sutrumpintų nuorodų ir beatodairiškų, stumiamų CTA mygtukų („PIRKTI DABAR“, „UŽSAKYTI DABAR“ arba „GAUTI DABAR“).
 • Svetainė, teigianti, kad parduoda tikrus prekės ženklus turinčius produktus, negalėdama įrodyti, kad yra akredituoti partneriai.

Pabandykite pirkti mobiliuosiuose įrenginiuose, o ne darbalaukyje

Mes laikomės šio patarimo paskutiniam, nes jis nėra pats efektyviausias. Nepaisant to, turėtumėte žinoti, kad apsipirkti internetu mobiliajame įrenginyje gali būti saugiau.

Kodėl? Nes gerbiami mažmenininkai turi savo skirtas programas, kurias daug sunkiau išnaudoti nei svetaines. Iš esmės kibernetiniai nusikaltėliai turi naudoti specialias atakas, kad galėtų sukompromituoti programą, tuo tarpu paprastai jie gali pakenkti svetainėms, kurių taktika yra tokia pati..

Vis tiek atminkite, kad mažmenininkų programos gali būti apgaulingos, o jei naudosite vieną iš jų, jūsų finansinė ir asmeninė informacija bus tokia pat gera, kaip ir anksčiau. Laimei, yra keletas būdų, kaip pastebėti suklastotas programas:

 • Pažvelkite į kūrėjo vardą. Jei jūs ne tas, kurį atpažįstate, tai greičiausiai netikra. Dar kartą patikrinkite, apžiūrėdami tai.
 • Peržiūrėkite internetinius straipsnius arba mažmenininko svetainę ir sužinokite, ar jie iš tikrųjų paleido programą mobiliesiems.
 • Pažiūrėkite, ar programos pristatyme nėra rašybos klaidų.
 • Patikrinkite apžvalgas. Gana dažnai netikroje programoje keli žmonės skundžiasi, kad tai yra sukčiai apžvalgos skiltyje.
 • Programos aprašyme ieškokite akivaizdžių pažadų apie garantuotas nuolaidas.
 • Įsitikinkite, kad programos pavadinimas nėra sąmoningai parašytas klaidingai arba tikrasis svetainės URL.
 • Gerai pažiūrėkite į logotipą – įsitikinkite, kad jis yra tas pats, kurį naudoja mažmenininkas. Jei programa atrodo šiek tiek kitokia arba mažos skiriamosios gebos / žemos kokybės, programa gali būti suklastota.
 • Galiausiai parodykite programą tam, kuris dirba kaip pagrindinio mažmenininko atstovas, ir paklauskite, ar ji tikra, ar ne.

Išvada

Pirkti daiktus internete yra labai patogu ir sutaupoma daug laiko. Tačiau, jei nenorite tapti tapatybės vagystės auka ar dar blogiau, turite žinoti apie internetinių parduotuvių saugumo grėsmes. Tokie dalykai kaip reklaminė įranga, suklastotos svetainės ir programos, nešifruotos platformos, duomenų pažeidimai ir „WiFi“ visada gali jus pakenkti elektroniniams nusikaltėliams..

Laimei, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte apsipirkimo internete saugumo rizikos. Jei neturite laiko perskaityti jų visų, tai yra santrauka:

 • Naudokite patikimas antivirusines / antimalware programas.
 • Naudokite VPN (virtualų privatų tinklą).
 • Atnaujinkite savo OS, saugos programinę įrangą ir naršyklę.
 • Naudokite scenarijų blokatorius.
 • Nesikiškite į sukčiavimo el. Laiškus ir pranešimus.
 • Nesidalinkite per daug informacijos su internetinėmis mažmeninės prekybos svetainėmis.
 • Sukurkite tvirtus slaptažodžius visoms paskyroms.
 • Vietoj debeto kortelių naudokite kreditines korteles.
 • Venkite netikrų svetainių ir programų, tokių kaip maras.
 • Pabandykite apsipirkti internetu mobiliajame telefone, o ne darbalaukyje.
 • Įgalinti kelių veiksnių autentifikavimą visose paskyrose.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map