Kaip apsisaugoti naudojantis viešuoju belaidžiu internetu (12 patarimų)


Jei norite sužinoti daugiau apie tai, mes jus aprėpėme. Štai kaip apsisaugoti viešajame „WiFi“ tinkle nuo dažniausiai pasitaikančių grėsmių:

Ar viešas „WiFi“ saugumas nėra patikimas?

Ne visai. Iš tikrųjų yra daugybė kibernetinių grėsmių, laukiančių žmonių, kurie naudojasi viešuoju belaidžiu internetu, nesiimdami tinkamų saugumo priemonių. Ir, deja, atrodo, kad nors dauguma žmonių apie tai žino, jie vis tiek pasirenka viešą „WiFi“. Remiantis tyrimais, maždaug 81% interneto vartotojų tai daro.

Apie kokias grėsmes mes kalbame? Na, čia yra labiausiai paplitę:

Žmogaus viduryje (MITM) išpuoliai

Jei nesate susipažinę su MITM išpuoliais, tai yra tada, kai kibernetinis nusikaltėlis sugeba atsidurti tarp dviejų tinklų ar įrenginių, kurie palaiko ryšį. Viešojo „WiFi“ atveju įsilaužėlis galėtų atsidurti tarp jūsų įrenginio ir „Wi-Fi“ tinklo, prie kurio jungiatės, arba svetainių, prie kurių prieinate naudodamiesi viešuoju „Wi-Fi“..

Deja, kadangi viešasis „Wi-Fi“ dažnai nėra tinkamai apsaugotas arba jame yra įvairių pažeidžiamumų, kibernetiniai nusikaltėliai gali tuo piktnaudžiauti rengdami MITM išpuolius – ir to net nežinosite. Jei MITM ataka yra sėkminga, įsilaužėlis gali lengvai stebėti bet kokį srautą ir duomenis, kurie bendrinami jūsų įrenginyje ir tinkle, tai reiškia, kad jie gali lengvai pavogti jūsų el. Pašto prisijungimo duomenis, išsamią socialinės žiniasklaidos paskyros informaciją ar net kredito kortelių numerius..

Atsižvelgiant į tai, koks saugus yra viešasis „WiFi“ tinklas, MITM ataka gali būti įvykdyta net per maždaug 15 minučių!

Kenkėjiškos programos ir virusai

Neįmanoma garantuoti, kad jūsų įrenginys bus užkrėstas kenkėjiška programa ar virusu, jei prisijungsite prie viešojo „Wi-Fi“ tinklo, tačiau visada gali kilti pavojus. Galų gale, įsilaužėjui nėra per sunku atskleisti viešąjį tinklą nuo kenkėjiškų programų ar virusų – ypač jei saugumas yra gana silpnas.

Tiesą sakant, elektroniniam kriminalistui net nereikėtų jaudintis dėl „WiFi“ saugumo. Jie galėjo tiesiog išsiųsti sukčiavimo žinutes darbuotojams, dirbantiems vietoje, siūlančiam nemokamą „Wi-Fi“, ir apgauti juos užkrėsti tinklą kenksmingomis nuorodomis ir priedais..

Jei taip atsitiks, bet kuris prie tinklo prijungtas įrenginys bus veikiamas kenkėjiškų programų ir virusų. Paprasčiau tariant, jūsų įrenginys gali greitai užsikrėsti šnipinėjimo, išpirkos programomis, reklaminėmis programomis, klavišų kaupikliais, Trojos arkliu ar kirminu – tereikia paminėti kelis pavyzdžius. Rezultatai yra akivaizdūs – sugadinamas jūsų įrenginio vientisumas ir prarandate vertingus asmeninius ir finansinius duomenis.

Trūksta šifravimo

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės taip mėgsta viešąjį „WiFi“ ryšį (tai, kad dažniausiai prieiga prie jos yra nemokama), yra ir pagrindinė jos neigiama pusė. Kadangi norint prisijungti prie viešojo „WiFi“ paprastai nereikia slaptažodžio, tai taip pat reiškia, kad tinkle nenaudojamas šifravimas.

Ir jei naudojamas šifravimas, jis dažnai gali būti netinkamo tipo – pavyzdžiui, WEP ar WPA, kuriuos lengva nulaužti. Iš tikrųjų atrodo, kad maždaug 24,7% „WiFi“ tinklų nenaudoja jokio šifravimo arba naudoja tik pasenusią apsaugą. Tai yra 2016 m. Statistika, taigi nuo to laiko nesaugių tinklų skaičius tik išaugo. Tiesą sakant, maždaug 34,8% „WiFi“ tinklų šiuo metu nenaudoja WPA2 šifravimo.

Atsižvelgiant į tai, kad numatoma, jog bendras viešųjų „WiFi“ tinklų skaičius iki 2020 m. Pasieks 432 milijonus, ši statistika rodo, kad 106–150 milijonų tinklų nenaudos patikimo šifravimo.

Kodėl tai taip svarbu? Nes jei viešajame „Wi-Fi“ tinkle nenaudojamas patikimas šifravimas, įsilaužėlis gali lengvai išklausyti naudotojų ryšius. Tai reiškia, kad jie gali lengvai pamatyti viską, ką darote prisijungę prie tinklo, ir pavogti neskelbtinus duomenis, pvz., Prisijungimo duomenis, asmeninius pranešimus ir banko sąskaitos / kreditinės kortelės informaciją..

Netikri „WiFi“ tinklai

Kadangi „WiFi“ tinklai yra tokie plačiai prieinami ir daugelis žmonių net nesusimąsto, ar prie jų prisijungti, klastingas elektroninis kriminalistas galėtų lengvai sukurti netikrą viešą „Wi-Fi“ tinklą, kuris imituotų teisėtą..

Pvz., Jie gali sukurti tinklą, imituojantį (su keletu subtilių klaidų) oro uosto, restorano ar viešbučio „WiFi“ tinklo pavadinimą. Žmonės, kurie nėra pakankamai atsargūs, gali atsitiktinai prisijungti prie netikros interneto prieigos taško, ir jiems gali kilti dar didesnė pagunda tai padaryti, jei jie mato, kad nereikia slaptažodžio.

Jei taip atsitiks, netikrą tinklą valdantis kibernetinis kriminalistas gali registruoti viską, ką vartotojas daro internete – pradedant nuo to, ką jie įveda, pranešimų siuntimo programomis ir slaptažodžiais, kuriuos jie naudoja norėdami pasiekti įvairias paskyras.

O blogiausia dalis? Net sukonfigūruoti netikrą „WiFi“ tinklą ar prieigos tašką nėra taip sunku.

Paketų nugarinės

Nors vardas gali atrodyti linksmai, praktika nėra tokia. Iš esmės paketų šnipinėjimas apima įsilaužėlius, analizuojančius duomenų paketus, kurie siunčiami nešifruotais tinklais, ir bandant išsiaiškinti, kokius duomenis jie turi. Pavyzdžiui, kibernetiniam nusikaltėliui pavyktų išsiaiškinti, koks yra jūsų socialinės žiniasklaidos slaptažodis, išanalizavus tinkamą paketą.

Jei tai nėra pakankamai baisu, taip pat turėtumėte žinoti, kad yra nemokamų įrankių, leidžiančių žmonėms daryti tokius dalykus. „Wireshark“ yra tik vienas iš pavyzdžių, ir jūs netgi galite rasti patarimus, rodančius, kaip naudoti įrankį „užšifruoti“ nešifruotą tinklo srautą..

Pečių banglenčių sportas

Kartais viešajai „WiFi“ grėsmei net nereikia būti aukštųjų technologijų. Kai kurie nusikaltėliai yra tokie klastingi, kad gali pažvelgti į jūsų slaptažodį, vartotojo vardą, banko sąskaitos PIN kodą arba kreditinės kortelės numerį tiesiog pažiūrėję per petį – viskas taip paprasta.

Tai gali nutikti labai gausiai lankomose vietose, ypač oro uoste, kai mobiliajame įrenginyje tikrinate savo el. Pašto adresą, banko sąskaitą ar socialinės žiniasklaidos sąskaitą laukdami eilės. Žmonės, kurie tai daro, tikisi, kad esate pakankamai atitrauktas nuo ekrano, kad jų nepastebėsite.

Failų bendrinimas

Bendrai naudoti failus yra patogu, tačiau labai rizikinga, jei tai darote ne savo namuose, ypač nesaugiame viešajame „WiFi“ tinkle. Atsižvelgdamas į tai, kad gali kilti problemų su „Wi-Fi“ tinklo savininku, atsižvelgiant į tai, koks teisinis failų bendrinimas yra jūsų šalyje, įsilaužėlis taip pat gali piktnaudžiauti tuo, kad įgalintas failų bendrinimas, ir jūsų įrenginyje gali kilti kenkėjiškų programų infekcijų.

Net jei naudojate teisėtą failų bendrinimą, kuris nėra teisinė problema (pvz., „Dropbox“, „iCloud“ ar „Google“ diskas), tai vis tiek gali kelti didžiulę riziką viešajame „WiFi“. Kodėl? Nes netinkami žmonės gali turėti prieigą prie jūsų bendrinamų failų, jei jie prisijungę prie to paties tinklo, o tinklo saugumas yra labai silpnas. Tokiose situacijose kibernetiniai nusikaltėliai gali lengvai pavogti bet ką – nuo atostogų nuotraukų iki klientų sąskaitų ir skaičiuoklių..

Ir dar kartą įsilaužėlis gali naudoti kenksmingus failus, kad tokiu būdu užkrėstų jūsų įrenginius. Jie tiesiog sukuria bendrą aplanką, kuriame pilna kenkėjiškų programų ir virusų, ir laukia, kol atsitiktinai su juo susisieksite.

Šaligatvis

Šalutinis pakeitimas (taip pat vadinamas sesijos pakėlimu) nėra toks įprastas dalykas, tačiau jis gali būti labai pavojingas. Iš esmės kibernetiniai nusikaltėliai pasikliauja duomenų paketų, kuriuose yra slapukai, šnipinėjimu.

Kuo tai ypatinga? Na, įsilaužėliai dažniausiai taikosi į slapukus, susijusius su prisijungimo procesu įvairiose internetinėse platformose. Pavyzdžiui, jie gali perimti slapukus, kurie siunčiami į jūsų įrenginį, kai prisijungiate prie „Twitter“. Naudodamiesi jais, jie gali pozuoti kaip jūs ir prisijungti prie savo „Twitter“ paskyros, nes platforma manys, kad tai jūs.

Štai taip, kaip apsisaugoti viešajame „Wi-Fi“

1. Aprūpinkite savo įrenginius apsauga nuo antivirusinių / apsauginių nuo kenkėjiškų programų

Vienas geriausių būdų padidinti savo viešojo „WiFi“ saugumą yra įsitikinti, kad visuose įrenginiuose, kuriuos naudojate prisijungdami prie viešojo tinklo, juose būtų įdiegta antivirusinė / antivirusinė programinė įranga. Nesijaudinkite dėl skirtingų pavadinimų – abi programinės įrangos rūšys daro tą patį. Nepamirškite – virusas yra kenkėjiškos programos rūšis.

Kadangi jūs galite lengvai susidurti su kenkėjiška programa ir virusinėmis infekcijomis, jei naudojate neužtikrintą tinklą, kuris taip pat yra užkrėstas, labai svarbu įsitikinti, kad turite būdą apsisaugoti nuo tokių grėsmių. Iš esmės antivirusiniai / kovos su kenkėjiškomis programomis sprendimai gali lengvai sustabdyti kenkėjišką jūsų prietaiso užkrėtimo grėsmę.

Yra daugybė antivirusinės / antimalware programinės įrangos tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau mūsų rekomendacijos yra „Malwarebytes“ ir ESET.

O ir būtinai nuolat atnaujinkite savo saugos programą. Tai vienintelis būdas neatsilikti nuo naujausių kenkėjiškų programų grėsmių.

2. Prisijunkite tik prie užšifruotų tinklų

Nešifruoto viešojo „WiFi“ tinklo naudojimas yra tarsi prašymas tapti kibernetinės atakos auka, todėl įsitikinkite, kad prisijungiate tik prie užšifruotų interneto prieigos taškų. Paprastai, jei norint prisijungti prie tinklo jums reikia tinklo slaptažodžio, jis yra užšifruotas.

Taip pat turėtumėte paklausti žmonių, atsakingų už tinklo priežiūrą, kokį šifravimą jie naudoja. Jei tai neįmanoma, galite tiesiog pabandyti patikrinti „WiFi“ tinklą bakstelėdami arba spustelėdami ant jo ir patikrinkite jo konfigūraciją.

Jei šifravimas yra WEP arba WPA, nesijaudinkite dėl tinklo, nes jis nėra saugus. WPA2 yra vienintelis saugumo standartas, kuriuo dabar turėtumėte pasitikėti.

Tačiau turime paminėti vieną dalyką – WPA2 nėra 100% patikimas. Nors jis yra gana saugus, jis turi vieną silpnybę – KRACK kibernetinę ataką.

– Bet praėjo šiek tiek laiko nuo tada, kai ši problema buvo aptikta, todėl ji buvo pataisyta, tiesa?

Ne visai. Nors buvo pritaikyti kai kurie pataisymai, netrukus po jų sekė atnaujinta KRACK atakos versija. Taigi šiuo metu WPA2 vis dar turi trūkumų.

„Bent jau tie žmonės, kurie užmezgė KRACK ataką, yra etiniai įsilaužėliai“.

Tai tiesa, tačiau jų tyrimus internete gali rasti visi. Todėl tikri kibernetiniai nusikaltėliai gali naudoti šią informaciją norėdami paleisti savo KRACK atakų versijas. Laimei, WPA3 išspręs šią problemą, tačiau prireiks keleto metų, kol ji bus visiškai įdiegta.

Taigi, kaip apsisaugoti naudojantis viešuoju „WiFi“ ryšiu, jei net ir užšifruoti tinklai nėra iš tikrųjų saugūs? Na, o kitas mūsų patarimas bus apie tai.

3. Naudokite VPN (virtualų privatų tinklą)

Jei tikrai turite naudoti viešą „Wi-Fi“ tinklą, privalote įdiegti VPN ir paleisti įrenginyje. Jei nesate susipažinę su VPT, tai yra internetinės paslaugos, kurios slepia jūsų IP adresą ir užšifruoja jūsų internetinį srautą. Šiuo atveju tai turėtų būti antra dalis, kuri turėtų jus sudominti. Kodėl? Kadangi VPN šifravimas gali užtikrinti, kad įsilaužėliai negali stebėti jūsų internetinių ryšių – net nesaugomame viešajame „WiFi“!

Iš esmės, jei kibernetiniai nusikaltėliai bando pamatyti, ką jūs darote internete, analizuodami srautą, jie mato tik niūrumą.

Ir tai yra geriausia – VPN šifravimas užtikrins jūsų duomenų ir srauto saugumą, net jei įsilaužėliai pažeis WPA2 apsaugotą viešąjį „Wi-Fi“ ryšį. Natūralu, kad įdiegę antivirusinę / antivirusinę programinę įrangą, jūsų įrenginys taip pat bus apsaugotas.

Norite VPN, kuris galėtų jums pasiūlyti realų viešojo „WiFi“ saugumą?

„CactusVPN“ yra tik jums reikalingas sprendimas. Mūsų aukščiausios klasės VPN paslauga siūlo karinio lygio šifravimą (AES), kuris užtikrins, kad jokie kibernetiniai nusikaltėliai nežiūri, ką darote viešame „WiFi“. Be to, mes taip pat siūlome prieigą prie stiprių VPN protokolų („SoftEther“, „IKEv2“, SSTP, „OpenVPN“), kad dar labiau padidintumėte jūsų saugumą.

Be to, jūs galite mėgautis kitomis saugumo privilegijomis, tokiomis kaip: apsauga nuo DNS nuotėkio, „Kill Switch“, neprisijungimo politika. Mes taip pat naudojamės greitaisiais ryšiais ir neribotu pralaidumu.

Dar daugiau, kai tapsite „CactusVPN“ abonentu, mes vis tiek turėsime jūsų grąžinimo garantiją – 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją..

4. Gaukite savo įrenginio privatumo ekraną

Jei tikrai norite išmokti apsisaugoti naudodamiesi viešuoju „WiFi“ ryšiu, turite pasirūpinti ir grėsmėmis neprisijungus. Ir vienas iš geriausių būdų, kaip kovoti su naršymu per petį, yra privatumo ekrano naudojimas – skydelis, esantis jūsų įrenginio ekrane, siekiant apriboti, kiek daug žmonių gali pamatyti iš skirtingų kampų. Tai lengva naudoti ir jis yra puikus būdas apsaugoti jūsų privatumą – ypač naudojant „WiFi“ viešose, perpildytose vietose..

Be to, privatumo ekranas taip pat apsaugos jūsų įrenginio ekraną nuo pažeidimų, taip pat akis nuo mėlynos šviesos ir monitoriaus akinimo.

Keletas tinkamų privatumo ekrano parinkčių yra:

 • „VistaProtect“
 • Kensingtonas
 • Uosto dizainas
 • „PanzerGlass“

Ir nors mes svarstome naršymą pečiais, čia yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte to:

 • Jei esate perpildytoje vietoje, pabandykite rasti ramesnę vietą, kad patikrintumėte savo įrenginį.
 • Pabandykite surasti vietą, kurioje sėdite ar stovite nugarą į sieną.
 • Neverbalizuokite slaptažodžių, PIN kodų ar vartotojo vardų.
 • Visada žinokite apie savo aplinką. Įsitikinkite, kad niekas nesėdi ar stovi per arti jūsų ar už jūsų. Be to, saugokitės fotoaparatų, kurie gali matyti jūsų įrenginio ekraną.

5. Išjunkite failų bendrinimą

Kadangi dabar jūs žinote, koks rizikingas failų bendrinimas gali būti, jei jis įjungtas viešajame „Wi-Fi“ tinkle, geriausia jį išjungti įrenginyje, kai išeinate iš namų. Įsitikinkite, kad darote ne tik savo mobiliuosiuose įrenginiuose, bet ir nešiojamajame kompiuteryje.

Vis dėlto, jei dėl kokių nors priežasčių turite įjungti failų bendrinimą, įsitikinkite, kad kartu su patikimu VPN įrenginyje naudojate antivirusinę / antimalware programą. Bent jau būsite apsaugoti nuo kenkėjiškų programų, o srautas bus užšifruotas tokiu būdu.

6. Nebendrinkite asmeninės informacijos ir nesiimkite rizikingų veiksmų

Prisiregistruojant naujoje platformoje naudojant viešąjį „Wi-Fi“ gali pasirodyti ne tai, ką pavojinga padaryti, bet iš tikrųjų taip yra. Galų gale, naudodamiesi neužtikrintu „WiFi“ ryšiu, pasidalysite gana daug asmeninės informacijos, pvz., El. Pašto adresą, mobiliojo telefono numerį, fizinį ar darbo adresą, vardą ir pavardę ir kt..

Būtent tokius duomenis elektroniniai nusikaltėliai mėgsta rinkti, kad galėtų juos panaudoti sukčiavimo apsimetant išpuoliuose ir kitose sukčiavimuose ar tiesiog išparduoti giliame žiniatinklyje.

Kalbant apie rizikingus veiksmus, mes kalbame apie tokius dalykus kaip:

 • Patikrinkite savo banko / „PayPal“ sąskaitą.
 • Mokėjimas internetu.
 • Prisijungimas prie savo el. Pašto ar socialinės žiniasklaidos abonemento arba jo pasiekimas.
 • Kalbėkitės su kuo naudodamiesi pranešimų siuntimo programomis.

Iš esmės viskas, kas galėtų išplisti asmeninė ir finansinė informacija, kurią kibernetinis nusikaltėlis galėjo stebėti ir pavogti.

Vis dėlto turėtumėte žinoti, kad jei naudojate VPN, galite saugiai atlikti bet kurį iš aukščiau išvardytų dalykų, nes visi duomenys bus užšifruoti..

7. Nejunkite „Wi-Fi“, kai atsijungiate nuo tinklo

Kad ir kiek viliojanti, kad jūsų „WiFi“ ryšys būtų įjungtas įrenginyje, kol esate išvykęs ir esate maždaug, geriau, jei to nepadarysite. Kodėl? Nes jūsų įrenginys gali netyčia prisijungti prie suklastoto „WiFi“ tinklo, kurį valdo elektroninis nusikaltėlis.

Kaip? Na, tai yra gana paprasta – prisijungęs prie „Wi-Fi“ tinklo, atsijungdamas ir išeidamas jūsų įrenginys įsimena minėto tinklo SSID („WiFi“ tinklo pavadinimą), kad vėl prisijungdamas prie jo galėtų automatiškai prisijungti. Problema ta, kad net jei jūs nepatenkate į šio tinklo diapazoną, jūsų įrenginys ir toliau skleis signalą, kuris beveik klausia netoliese esančių „WiFi“ tinklų, jei jie turi tą patį SSID kaip tas tinklas, kurį anksčiau naudojote.

Jei kibernetinis kriminalistas sukonfigūruos suklastotą „WiFi“ tinklą, imituojantį to tinklo SSID, jūsų įrenginys bus apgautas prisijungti prie jo. Jei atsidarėte kokią nors internetinę bankininkystę, tikrinate savo el. Paštą ar naršote socialinę terpę prisijungę prie kenkėjiško tinklo, visą jūsų srautą ir duomenis galima stebėti ir pavogti..

„Gerai, bet kažką panašaus sunku sukurti įsilaužėliui, tiesa?“

Ne iš tikrųjų – iš tikrųjų yra įrenginys, vadinamas „WiFi Pineapple“ ir leidžiantis elektroniniams nusikaltėliams atlikti tokias atakas. Blogiausia, kad jis yra už 200 USD. Įrankį paprastai naudoja žmonės, kuriems įmonės moka, kad užpultų savo tinklus, kad rastų pažeidžiamumus, tačiau įsilaužėliai taip pat gali juos naudoti savo nesąžiningiems tikslams..

Iš esmės „WiFi Pineapple“ gali lengvai nuskaityti transliuojamus viešus „WiFi“ SSID ir perduoti juos iš naujo, tarsi tai būtų jo paties SSID. Taigi, jei toks įrenginys naudojamas, jūsų įrenginys gali netyčia prisijungti prie elektroninių nusikaltėlių tinklo.

Štai kodėl atsijungę nuo tinklo turite išjungti „WiFi“. Norėdami būti dar saugesni, įsitikinkite, kad jūsų įrenginys „pamiršta“ „WiFi“ tinklus. Štai kaip tai padaryti daugelyje platformų:

 • „Windows“ (7, 8 / 8.1 ir 10)
 • „Mac“
 • „Linux“ (straipsnis + vaizdo įrašas)
 • „iOS“
 • „Android“

8. Dar kartą patikrinkite, ar tai tinkamas tinklas

Prieš prisijungdami prie viešojo „WiFi“ tinklo, atidžiai pažiūrėkite į pavadinimą. Jei tai neteisingai parašyta vietos, kurioje esate, versija, yra tikimybė, kad tai netikra. Pvz., Jei esate „Starbucks“ ir „WiFi“ tinklas vadinamas „$ tarbucks“ arba „Starbuks“. Norėdami būti tikri, kad naudojatės tinkamu tinklu, prieš prisijungdami rekomenduojame pasitarti su darbuotojais.

Jei norite patikrinti tinklą, ar jis netikras (ne tai, ką mes rekomenduojame daryti), galite išbandyti šiuos veiksmus:

 • Patikrinkite, ar tinklas reikalauja slaptažodžio. Netikrų tinklų, kuriuos sukūrė elektroniniai nusikaltėliai, paprastai neturi slaptažodžių.
 • Jei reikia slaptažodžio, įveskite neteisingą slaptažodį. Tai veikia tik tuo atveju, jei originaliam tinklui reikia slaptažodžio ir jūs jį, žinoma, žinote, tačiau idėja yra ši – jei įvedate neteisingą slaptažodį į tinklą, kurį įtariate esant suklastotu, ir jis jį priima, jūsų įtarimai yra teisingi. Netikras „WiFi“ tinklas leis prieiti prie jo visiems.
 • Jei pavyksta prisijungti ir pastebite, kad ryšio greitis yra labai lėtas, yra tikimybė, kad tinklas yra suklastotas.
 • Jei pastebite, kad esate nukreipti į HTTPS svetainės HTTP versiją, kurią norite pasiekti prisijungdami prie tinklo, yra didelė tikimybė, kad tai netikra.

9. Investuokite į didelį ar neribotą duomenų planą

Šis patarimas nėra tiksliai susijęs su saugumu, kai naudojatės viešuoju belaidžiu „WiFi“, tačiau vis dėlto jis yra svarbus. Iš esmės, jei jus tikrai domina, kaip apsisaugoti naudojantis viešuoju „WiFi“ ryšiu, vienas geriausių dalykų, kurį galite padaryti, yra jo nenaudojimas. Vietoj to turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti savo mobiliųjų duomenų planą – ypač internetinei bankininkystei ar elektroninio pašto tikrinimui.

Štai kodėl mes rekomenduojame įsigyti didelį ar neribotą planą. Tai verta pinigų ir džiaugsitės, kad juos turite, kai naudojatės ilgu traukiniu ar autobusu ir norite naršyti internete, kad praleistumėte laiką.

10. Įsitikinkite, kad jūsų įrenginio užkarda įjungta

Užkardos kartais gali erzinti, tačiau jos yra „būtinas blogis“ viešajame „WiFi“. Jie gali užkirsti kelią neteisėtai prieigai prie jūsų įrenginio ir netgi apsaugoti jus nuo kai kurių duomenų pagrindu veikiamos kenkėjiškų programų rūšių.

Atminkite, kad užkardos savaime neužtikrins aukščiausio lygio apsaugos. Bet jei naudosite jį kartu su galinga antivirusine / antimalware programa ir VPN programine įranga, gausite daugiau nei padorią viešojo „WiFi“ apsaugą.

11. Naudokite tik „HTTPS“ svetaines

Jei kažkaip galiausiai naudojate nešifruotą „WiFi“ tinklą, galite pridėti nedidelį, bet gana naudingą saugos sluoksnį, naršydami tik HTTPS svetaines. Nors įsilaužėliai matys, kaip jūs tai darote, paprastai (pabrėžiant „paprastai“) jie neturėtų turėti galimybės stebėti, ką jūs darote tose platformose.

Taigi, visada įsitikinkite, kad esate prisijungę prie svetainės, kurios URL adresas prasideda „https“, o ne „http“. Žinoma, jei kibernetiniam nusikaltėliui pavyks suklaidinti HTTPS svetainę, papildomas saugumas jums per daug nepadės..

12. Įdiekite naršyklės plėtinius, kurie apsaugo jūsų privatumą

Savo įrenginio apsauga yra puiki pradžia, tačiau taip pat turite įsitikinti, kad naršyklė yra saugi nuo kibernetinių atakų. Vienas geras būdas tai padaryti yra naudoti į privatumą orientuotus plėtinius, tokius kaip „Atsijungti“, kurie gali lengvai jus apsaugoti nuo grėsmių, tokių kaip paspaudimai ir sesijos užgrobimas..

Be „Atsijungti“, taip pat turėtumėte įdiegti scenarijų blokatorius, tokius kaip „uMatrix“ ir „uBlock Origin“. Jie yra labai naudingi, jei pateksite į šešėlinę ar kenksmingą svetainę, nes jie neleidžia kenkėjiškų programų užkrėstiems scenarijams pradėti veikti fone.

Be to, Stanfordo kovos su sukčiavimu plėtiniai gali būti labai naudingi, norint apsisaugoti nuo sukčiavimo svetainių ir pranešimų viešajame „Wi-Fi“ tinkle – ir apskritai šiuo klausimu.

Kaip saugiai naudotis viešuoju belaidžiu internetu – esmė

Viešojo „Wi-Fi“ sauga yra gana kebli – ypač todėl, kad daugelis interneto prieigos taškų net nenaudoja jokio šifravimo, kad apsaugotų jūsų internetinius ryšius. Net tinklai, kurie naudoja šifravimą, dažnai gali susidurti su įvairiomis kibernetinio saugumo grėsmėmis ir kenkėjiškų programų infekcijomis.

Laimei, yra būdų, kaip apsaugoti save viešajame „WiFi“ tinkle:

 • Į visus savo įrenginius įdiekite antivirusinę / antimalware programinę įrangą ir nuolat ją atnaujinkite.
 • Naudokite VPN paslaugą, nes ji pridės papildomą šifravimo sluoksnį.
 • Įsitikinkite, kad neprisijungiate prie HTTP svetainių – tik HTTPS.
 • Aprūpinkite naršykles plėtiniais, kurie apsaugo jūsų privatumą, pvz., „Atjunkite“, „Stanfordo“ apsaugos nuo sukčiavimo įrankius, „uMatrix“ ir „uBlock Origin“..
 • Prisijunkite tik prie WPA2 užšifruotų tinklų.
 • Laikykite įjungtas visų savo įrenginių užkardas.
 • Įsitikinkite, kad jungiatės prie tinkamo „Wi-Fi“ tinklo, o ne suklastoto.
 • Niekada nesidalykite asmeniniais duomenimis per viešą „Wi-Fi“ ir nevykdykite jokios internetinės bankininkystės – nebent, žinoma, naudojatės VPN.
 • Išjungę „Wi-Fi“ iš savo tinklo, išjunkite „WiFi“.
 • Aprūpinkite visus savo įrenginius privatumo ekranu.
 • Galiausiai, jei esate nepaprastai paranojiškas, tiesiog naudokite savo duomenų planą.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map