Kaip veikia VPN? |


Bet prieš tai išsiaiškinkime, kas yra VPN, ir tada parodyk (kartu su iliustracijomis), kaip patiriate internetinį ryšį be ir be VPN, kad galėtumėte geriau suprasti, kaip ši paslauga veikia..

Kas yra VPN?

VPN (virtualus privatus tinklas) yra paslauga, kurią galite naudoti norėdami apsaugoti savo asmeninę informaciją ir internetinį srautą internete. Iš esmės paslauga sukuria saugų, užšifruotą ryšį tarp jūsų prietaiso ir VPN serverio. Visi jūsų interneto ryšiai vyksta per IPT, bet jie nebegali jų stebėti. Jūsų tikrasis IP adresas taip pat yra paslėptas.

Kaip prisijungiate prie interneto be VPN

Čia tiksliai parodyta, kaip vyksta jūsų ryšys su internetu:

Neapsaugotas prisijungimas prie interneto

Greitai tampa akivaizdu, kad prisijungdami prie žiniatinklio, jūsų duomenys ir srautas per IPT vyksta skaitomu formatu, tai reiškia, kad jie iš esmės gali pamatyti viską, ką darote internete – ko ieškote, kokius failus atsisiunčiate, kokias svetaines naudojate, ir taip toliau.

Kai kuriems iš jūsų tai gali būti ne vienas didžiulis rūpestis, tačiau apsvarstykite tai – daugelis IPT turi laikytis duomenų saugojimo įstatymų, todėl jie turi saugoti vartotojo duomenis (taip, tai apima ir jūsų žiniatinklio veiklą) ir dalintis jais su valdžios institucijomis bei vyriausybinės agentūros. Tokiose vietose kaip JAV jie netgi gali parduoti šią informaciją trečiųjų šalių reklamuotojams.

Be to, įsilaužėliai yra dar viena grėsmė, nes jie gali įsiklausyti į jūsų ryšius (ypač nesaugiuose tinkluose) ir pavogti jūsų asmeninius duomenis. Tai padarę, jie gali naudoti tai pavogti iš jūsų pinigus ar įvykdyti tapatybės vagystę, arba tiesiog parduoti aukcione giliajame internete. O ir nepamirškime apie stebėjimo agentūras, kurios gali laisvai sekti visus jūsų internetinius įpročius.

Ir tai dar ne viskas – jūsų asmeniniai duomenys ir internetinis srautas nėra vieninteliai dalykai, kurie internete rodomi be VPN. Taip pat yra atskleistas jūsų IP adresas ir – atitinkamai – geografinė vieta.

Nemanai, kad dėl to reikia nerimauti? Na, pagalvokite apie tai taip – kai kurie žmonės iš tikrųjų gali naudoti jūsų atvirą IP adresą su juo susijusios informacijos rinkimui, pavyzdžiui, apie šalį ir miestą, kuriame gyvenate. Kai kuriose situacijose kibernetiniai nusikaltėliai netgi galėtų sužinoti, kas yra jūsų IPT, ar tiesiog naudokite savo IP adresą norėdami vykdyti tikslines atakas prieš savo įrenginius ir maršrutizatorius.

Dar daugiau, jei esate šalyje, kurioje kankinimasis yra jautrus teisinis objektas, jūsų IPT gali arba atsiųsti jums įspėjimą, jei sugauna jus kankinančius failus, arba gali tiesiog persiųsti jūsų informaciją autorių teisių agentūroms, dėl ko galite gauti :

 • DMCA pranešimai
 • Milžiniškos baudos
 • Įkalinimo bausmės

Kaip prisijungiate prie interneto naudodami VPN

Štai kaip atrodytų jūsų ryšys su internetu, jei turėtumėte naudoti VPN:

Kaip veikia VPN schema

Iš esmės, jūs naudojate VPN klientą, kad prisijungtumėte prie VPN serverio, kurį vėliau naudojate prieigai prie interneto. Gaunamas srautas į jūsų įrenginį siunčiamas per VPN serverį ir klientą. Tai yra beveik tas, kaip veikia VPN ryšiai.

Kadangi tarp jūsų ir VPN serverio yra užšifruotas „tunelis“, jūsų IPT (ar kas nors kitas) šiuo klausimu negali stebėti jūsų internetinio srauto ir duomenų. Tik kiekviename VPN tunelio gale esantys įrenginiai (jūsų prietaiso VPN klientas ir VPN serveris) gali iššifruoti informaciją, nes tik jie gali ją užšifruoti. Be to, VPN serveris pakeis jūsų IP adresą savo, kai tik bus užmegztas ryšys, ir veiksmingai paslėps jūsų geografinę vietą internete..

Apskritai, skirtingai nei pasiekiant žiniatinklį be VPN, atlikdami tai su VPN, užtikrinsite galimybę mėgautis privačiu naršymu, ramybę žinodami, kad jūsų asmeninė informacija yra apsaugota, ir nevaržomą prieigą prie bet kokio turinio (nes paslėpę savo IP adresą galite apeiti erzinančius geografinius blokus ir ugniasienes).

Kaip veikia VPN?

Norėdami pasiūlyti sklandų ir saugų internetinį naudojimą, VPT naudojasi VPN klientu, VPN serveriu (-iais) ir VPN šifravimo protokolais. Klientas užmezga saugų ryšį su serveriais ir abu šifruoja bei iššifruoja jūsų internetinius duomenis ir srautą naudodami skirtingų tipų VPN protokolus..

Čia yra trumpa viso proceso apžvalga:

 1. Norėdami prisijungti prie VPN serverio, naudojate VPN klientą. Kai tai padarysite, klientas pradeda šifruoti jūsų duomenis.
 2. VPT klientas užmezga ryšį su atitinkamu serveriu per savo IPT ir nustato VPN „tunelį“.
 3. VPN serveris pakeičia jūsų IP adresą savo (tokiu būdu paslėpdamas jūsų geografinę vietą), pradeda iššifruoti duomenis, kuriuos jis gauna iš jūsų, ir persiunčia jūsų prisijungimus prie interneto.
 4. Kai VPN serveris gauna duomenis iš interneto, kurių prašėte iš įvairių žiniatinklio serverių, jis juos užšifruoja ir per ISP siunčia atgal į įrenginį..
 5. Kai VPN klientas gauna gaunamą srautą, jis iššifruoja jį už jus.

Ir tai yra gana tai, kaip VPN padeda privačiam naršymui ir kaip jie veikia. Nors gali atrodyti, kad visas procesas užtruks ilgai, paprastai jis vyksta beveik akimirksniu.

Kaip veikia VPN klientai?

VPT klientai yra programinė įranga, kurią savo vartotojams teikia VPT teikėjai, kad jie galėtų lengvai vykdyti VPN paslaugas savo įrenginiuose. Paprastai VPN klientai dirba keliuose įrenginiuose ir operacinėse sistemose, juos lengva įdiegti.

Paprastai vartotojams tereikia paleisti klientą ir pasirinkti serverį, prie kurio jie nori prisijungti. Be to, jie gali pritaikyti tam tikras ryšio parinktis, pvz., Pasirinkti tarp TCP ir UDP arba VPN protokolą, kurį jie nori naudoti.

Kai vartotojas pasirenka serverį, klientas užmezga ryšį ir pradeda šifruoti visas ryšio užklausas, kurias vartotojas siunčia žiniatinkliui..

Kas yra VPN kliento programinė įranga

Vis dėlto ne visi įrenginiai teikia palaikymą VPN klientams, pavyzdžiui, žaidimų pultai ir kai kurie išmanieji televizoriai. Tokiu atveju pirmiausia reikia maršrutizatoriuje užmegzti VPN ryšius. Tokiu būdu bet kuris įrenginys, jungiantis prie žiniatinklio per maršrutizatorių, kuriame įjungta VPN, tai padarys naudodamas VPN apsaugotas jungtis.

Dabar klientų programos nėra vienintelės. Be VPN tiekėjų sukurtų klientų, turite ir VPN protokolo klientų. Pavyzdžiui, „OpenVPN“ turi savo klientą, taip pat ir „SoftEther“. Tačiau VPN protokolo klientai paprastai būna šiek tiek sudėtingesni ir iš tikrųjų nesiūlo daug suderinamumo tarp platformų, todėl daugelis internetinių vartotojų renkasi prisijungimą prie kliento programų..

Be to, kartais VPN klientai nėra net programos – tai tik VPN protokolai arba klientai, kurie yra integruoti operacinėje sistemoje. „Windows VPN“ platforma yra geras to pavyzdys. Vis dėlto verta paminėti, kad šios parinktys yra labiau pasidaryk pats ir nėra 100% patikimos.

Kaip VPT veikia mobiliajame telefone?

Kaip VPN veikia mobiliajame telefone, yra daugmaž panašus į tai, kaip veikia VPN klientas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad jūs turite atsisiųsti ir įdiegti VPN programą į savo mobilųjį įrenginį – paprastai per „iTunes“ ar „Google Play“.

Jei VPN teikėjas neturi veikiančio mobiliojo kliento, jis paprastai jums pasiūlys prieigą prie vadovėlių, kurie parodo, kaip nustatyti rankinį ryšį.

Kaip veikia VPN tuneliai ir šifravimas?

Norėdami apsaugoti jūsų interneto ryšius ir gaunamą srautą iš interneto, VPT naudojasi šifravimu. Paprasčiau tariant, šifravimas yra būdas konvertuoti duomenis iš skaitomo formato į užkoduotą. Tik tas asmuo / įrenginys, kuris turi iššifravimo raktą (šiuo atveju tai yra VPN klientas ir VPN serveris), gali konvertuoti duomenis atgal į skaitomą formatą.

Iš esmės taip veikia VPN šifravimas.

VPN protokolas

Kalbant apie tai, kaip veikia VPN tunelis, pagalvokite apie tai kaip apie privatų tinklą, nustatytą tarp jūsų įrenginio ir VPN serverio. Visi, esantys už tunelio ribų (IPT, stebėjimo agentūros, įsilaužėliai), negali žvalgytis jo viduje.

Dabar, kiek stiprus yra VPN šifravimas, priklauso nuo to, kokį VPN protokolą naudoja VPN programinė įranga. Mažiau galingas šifravimas siūlo greitesnį greitį, tačiau yra mažiau saugus, tuo tarpu galingesni protokolai gali šiek tiek sulėtinti greitį dėl šifravimo / dešifravimo proceso. Paprastai tai yra dažniausiai naudojami VPN protokolai:

 • PPTP
 • IKEv2
 • „SoftEther“
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • „OpenVPN“

Esmė – šifravimas yra tai, kaip VPT teikia apsaugą internete, kaip VPN slepia jus ir srautą internete ir kaip VPN saugo įsilaužėlius..

Kaip veikia VPN serveriai?

Tai, kaip veikia VPN serveris, yra gana paprasta – jis gauna užšifruotą srautą iš jūsų įrenginio, iššifruoja jį ir persiunčia į internetą. Tada jis užšifruoja duomenis, kuriuos gauna iš interneto, ir siunčia jums atgal. Tuomet VPN klientas iššifruoja duomenis už jus.

VPN serveriai

Jei jums įdomu, kokie yra VPN serveriai, jie iš esmės yra normalūs serveriai, sukonfigūruoti su VPN programine įranga ir turintys daugiau loginių ir ryšių prievadų. VPT teikėjai priglobia savo paslaugas šiuose serveriuose ir teikia jas vartotojams. VPN programinė įranga taip pat tvarkys prieigos kontrolės mechaniką ir užtikrins kliento / serverio ryšius, naudodama įvairių tipų VPN protokolus.

Taip pat prisijungimas prie tokio VPN serverio yra tai, kaip VPT keičia jūsų IP adresą. Prisijungus prie jo, jūsų IPT priskirtas IP adresas iškart pakeičiamas VPN serverio IP adresu. Taigi bet kurioje svetainėje, prie kurios prisijungiate, prisijungę prie VPN serverio, matysite tik VPN serverio IP adresą.

Ieškote gero VPT?

Mes, „CactusVPN“, turime jums sprendimą – aukščiausios klasės VPN paslaugą, kuri gali pasigirti galingu AES šifravimu, 6 VPN protokolais, iš kurių galima rinktis, ir neprisijungimo politika. Taip pat, mes taip pat siūlome daugiau nei 28 greitaeigius serverius (iš kurių 9 turi P2P palaikymą) ir suderinamas su keliomis platformomis programas.

Be aukščiausio lygio saugumo ir privatumo, mes taip pat siūlome ir kitas gėrybes, pvz., Intelektualiosios DNS paslaugos, padedančios atblokuoti daugiau nei 300 pasaulinių svetainių, turinčių geografinę svetainę, „Killswitch“, užtikrinančias jūsų saugumą visada internete, ir neribotą pralaidumą..

Reikia šiek tiek laiko apsispręsti?

Na, o kaip jūs tai padarysite išbandydami mūsų visiškai nemokamą 24 valandų bandomąją versiją? Nereikia jokios kreditinės kortelės informacijos, todėl jūs turite naudotis visomis mūsų paslaugos funkcijomis.

Ir dar yra daugiau – tapę „CactusVPN“ vartotoju pasirinkę vieną iš kelių biudžetą tausojančių abonementų, jums vis tiek bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija.

Išvada

Taigi, kaip veikia VPN? Na, čia yra trumpoji versija – programinė įranga užkoduoja jūsų prisijungimo užklausas prie VPN serverio, o žiniatinklio informaciją, kurią serveris siunčia jums atgal, tokiu būdu įsitikindami, kad jūsų IPT (kuris yra tarpininkas tarp jūsų ir VPN serverio) negali stebėti. ką darai ar prieini internete.

Be to, kai prisijungiate prie VPN serverio, jūsų IPT priskirtas IP adresas pakeičiamas serverio adresu, veiksmingai paslėpdamas jūsų geografinę vietą (ir visą kitą informaciją, susijusią su jūsų IP adresu), kai esate prisijungę..

Apskritai, VPN yra daugybė naudojimo būdų, todėl visada naudinga pasikliauti ja, kai naudojatės žiniatinkliu – ar norite tik mėgautis patobulintu privatumu, apsaugoti savo duomenis nuo įsilaužėlių ar pasiekti riboto turinio.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map