Kas yra anoniminis naršymas (kaip būti anoniminiu internete) |


Geros žinios yra tai, kad kažkas panašaus yra pasiekiama, tačiau prieš pradėdami diskutuoti, kaip būti anoniminiais internete, turime aiškiai pasakyti vieną dalyką – tikrai nėra tokio dalyko kaip 100% anonimiškumas internete. Neabejotinai galite imtis atsargumo priemonių, kad apsaugotumėte savo privatumą ir žymiai sumažintumėte savo asmens duomenų nutekėjimo ar atskleidimo riziką, tačiau nė vienas požiūris nėra visiškai patikimas, atsižvelgiant į tai, kiek platus, įvairiapusiškas ir rizikingas yra internetas..

Taigi, kai mes vartosime tokius terminus kaip „anoniminis naršymas“ ar „anoniminis naršymas“, tai bus tas dalykas, kurį mes vadinsime.

Contents

Kodėl svarbu anoniminis naršymas?

Patikėkite ar ne, džiaugtis bet kokio pobūdžio privatumu internete darosi vis sunkiau. Tai, ką darote internetu, tikrai nėra tik tarp jūsų ir jūsų įrenginio. Jei norite sužinoti konkrečiau, čia yra keletas priežasčių, kodėl jums reikia tiek asmeninio naršymo:

1. Tai prižiūri vyriausybės priežiūrą Bay

Vyriausybės žino, koks vertingas informacijos šaltinis yra internetas, ir elgiasi su ja atitinkamai – bandydamos užfiksuoti viską, ką gali, žinoma.

Ir nors jūs galite pamanyti, kad vyriausybės priežiūra vykdoma tik JAV, realybė toli gražu nėra. Nors JAV vykdo dešimtys masinio stebėjimo projektų, ji nėra vienintelė šalis, kuri tai įgyvendina.

Be to, atminkite, kad dauguma vyriausybių reikalauja, kad nacionaliniai interneto paslaugų teikėjai pateiktų vartotojų duomenis valdžios institucijoms ir saugotų juos tam tikrą metų skaičių..

Anoniminis naršymas padėtų tai padaryti, nes vyriausybinėms įstaigoms būtų sunkiau sekti, ką darote internete, ir stebėti srautą internete. Vis dėlto verta paminėti, kad tai 100% neapsaugos jus nuo stebėjimo. Kol esate internete, tai tiesiog neįmanoma.

2. Tai apsaugo jūsų teisę laisvai kalbėti

Nors beveik visos pasaulio šalys savo piliečiams suteikia teisę į žodžio laisvę, vis daugiau ir daugiau pradeda atrodyti kaip teorinė teisė. Tiesą sakant, gana lengva atimti jūsų laisvą kalbą – nesvarbu, ar tai yra internetinė platforma, kurioje cenzūruojami jūsų duomenys, ar žmonės, kibernetiniai patyčios dėl jūsų nuomonės.

Kartais net teisinė sistema neturi jūsų užnugario. Pavyzdžiui, tokiose šalyse kaip Saudo Arabija, kur savicenzūra yra norma. Priešingu atveju rizikuojate patekti į rimtus teisinius sunkumus – pradedant kalėjimu ir baigiant plakimu viešumoje.

Kaip aš galiu tapti anonimu internete?

Na, tačiau anoniminis naršymas yra tas, kad jis gali jums suteikti balso internete, net jei jo dar neturite. Kadangi žmonės nežinos, kas jūs esate, galėsite laisvai kalbėti savo mintimis – diskutuojate dėl socialinių, politinių ar ekonominių klausimų (tereikia paminėti kelis)..

3. Tai neleidžia paieškos sistemoms tapti pernelyg „draugiškomis“

Neatmetama galimybė, kad paieškos sistemos padarė internetą daug patogesnį ir patogesnį, tačiau ar žinote apie kainą? Tie automatinio užpildymo rezultatai, kuriuos gaunate įvesdami raidę ar žodį, kuris atrodo baisiai pažįstamas, nėra tik maloni savybė – jie yra sudėtingi algoritmai, kurie naudoja asmeninę informaciją iš jūsų, kad būtų suasmeninti rezultatai..

Kokios informacijos jūs klausiate? Na, tokios paieškos sistemos kaip „Google“, „Yahoo!“ Ir „Bing“ renka:

 • Jūsų ieškomos ir prieinamos svetainės
 • Jūsų geografinė vieta
 • Jūsų amžius ir lytis
 • Naršymo istorija bet kurioje trečiosios šalies programoje / svetainėje, kuri remiasi paieškos sistemos paslaugomis
 • Bet kokias balso komandas, kurias jūs suteikiate jiems priklausančiam „Voice Assistant“ (pvz., „Google Assistant“)
 • El. Pašto turinys (paieškos sistemose, kurios siūlo el. Pašto paslaugas)
 • Informacija apie įrenginį
 • Kaip tu atrodai (kai kurios paieškos varikliai nuotraukose naudoja veido atpažinimą)
 • Jūsų religiniai ir politiniai įsitikinimai
 • Kaip sveika tu esi
 • Visur, kur buvai
 • Kas yra tavo draugai

Ir tai tik subraižo paviršių.

Be to, visi šie duomenys taip pat yra integruoti kartu su kitais informacijos rinkiniais, renkamais naudojantis paieškos sistemoms priklausančiomis paslaugomis (pvz., „YouTube“, kuri priklauso „Google“).

Nors anoniminis naršymas negali apsaugoti jus nuo visų aukščiau išvardytų privatumo pažeidimų, tačiau tai gali padėti geriau apsaugoti jūsų asmeninius duomenis, kad galėtumėte džiaugtis daugiau privatumo ir galėtumėte naudotis paieškos varikliais be baikštaus „Aš žinau viską apie jus“ jausmo..

4. Tai pašalina neskelbtinus duomenis iš reklamuotojų rankų

Kaip ir paieškos varikliai, reklamuotojai taip pat per daug žino apie jus. Kaip tu klausi? Na, už tai galite padėkoti paieškos sistemoms ir socialinės žiniasklaidos platformoms (kartu su kitomis mažesnėmis svetainėmis). Jie naudojasi jūsų duomenimis su trečiųjų šalių reklamuotojais, kad gautų pelno.

Ir ne, tai nėra didelė paslaptis ar neteisėta – ji greičiausiai paminėta paieškos variklio ar socialinės žiniasklaidos svetainės paslaugų teikimo sąlygose. Ei, dažniausiai tai yra laisvai naudojamos platformos, taigi tai nėra didžiulė staigmena.

Bet jie nėra vieninteliai kaltininkai. IPT kartais gali parduoti vartotojo duomenis ir trečiųjų šalių reklamuotojams. Laimei, tai vyksta ne visose šalyse. Kol kas tai turi spręsti tik JAV žmonės (tačiau negarantuojame, kad šešėliniai, užkulisiniai IPT reklamuotojų pasiūlymai neįvyks kitose šalyse).

Ką visa tai reiškia tau? Tai reiškia, kad ne tik parduodate savo privatumą siekdami pelno, bet ir žiniatinklyje pradėsite matyti vis daugiau suasmenintų skelbimų. Pavyzdžiui, jei jums patinka „Facebook“ puslapis apie virykles, nenustebkite, jei pradėsite matyti viryklių skelbimus „Facebook“, „Google“ ir kitose svetainėse.

Kai kuriems žmonėms tai gali būti patogu. Daugeliui iš mūsų tai tiesiog klastinga ir įkyri.

Laimei, tai gali padėti privatus naršymas, ribojant informacijos, kurią reklamuotojai gauna apie jus, kiekį. Taip pat pravartu patikrinti privatumo nustatymus daugelyje platformų ir paieškos variklių, kuriuos naudojate norėdami išjungti suasmenintus skelbimus (ar bet ką, kas susiję su skelbimais).

5. Tai apsaugo nuo IPT pralaidumo mažinimo

IPT iš tikrųjų gali sulėtinti jūsų ryšio greitį, jei, jų manymu, naudojate „per daug duomenų“, kad atliktumėte ką nors internete – ar tai būtų srautiniai perdavimai, VoIP skambučiai ar žaidimai. Tariamai jie tai daro norėdami patobulinti savo paslaugas (kas yra įtikėtina), tačiau jie taip pat daro tai, kad įtikintų tokius vartotojus kaip jūs sumokėti už didesnį, įkaingesnį duomenų planą arba gauti brangesnę prenumeratą..

IPT gali tai padaryti, nes jie gali stebėti viską, ką darote internete. Geros naujienos yra tai, kad galite kovoti su naršydami internete anonimiškai, kad įsitikintumėte, jog jūsų interneto paslaugų teikėjas negali išlaikyti skirtukų, kuriose svetainėse naudojatės ar kokius failus atsisiunčiate..

6. Tai saugo jūsų duomenis nesaugiuose tinkluose

Nepaprastai patogu naudotis belaidžiu internetu, kur nereikia slaptažodžio, tačiau tai taip pat labai pavojinga. Dėl šifravimo trūkumo kiekvienas gali įsiklausyti į jūsų ryšius ir užfiksuoti internetinę veiklą bei asmeninę informaciją (pvz., Kredito kortelių numerius ir prisijungimo duomenis)..

Nors to išvengtumėte, naudodamiesi tiesiog slaptažodžiu apsaugotu tinklu, tačiau apgailėtina tiesa yra tai, kad tai nėra užtikrinta ir saugu. Kodėl? Dėl KRACK pažeidžiamumo, kuris gali pakenkti WPA2 apsaugotiems tinklams.

Geriausias pasirinkimas yra tik įsitikinti, kad prisijungdami prie „WiFi“ tinklo – saugomi ar neužtikrinti – turite tam tikrą anonimiškumą. Tokiu būdu, net jei kas nors stebėtų jūsų ryšį, jis negalės išmokti nieko vertingo ir pavogti slaptos informacijos.

7. Tai leidžia jums pasiekti riboto turinio

Nors internetas siūlo beveik platų turinį, faktiškai jūs negalite juo mėgautis. Daug kartų geografiniai apribojimai trukdys jums tai padaryti. Trumpai tariant, jie yra būdas blokuoti prieigą prie turinio, atsižvelgiant į jūsų geografinę vietą. Paprastai turinio teikėjai jas naudoja dėl teisinių, tinklo ir autorių teisių priežasčių.

„Netflix“ yra gana geras to pavyzdys. Nors ši paslauga dažniausiai teikiama visame pasaulyje, jos turinio biblioteka negali prieiti interneto vartotojams už JAV ribų. Svetainė patikrina jūsų IP adresą, kai prisijungiate prie jos, ir nukreipia jus į „tinkamą“ biblioteką.

kaip žiūrėti netflix iš kitų šalių

Vis dėlto geografiniai apribojimai nėra vienintelis jūsų rūpestis – internetinis turinys gali būti apribotas naudojant ugniasienes. Paprastai tai atsitinka, kai vyriausybė nori užblokuoti tam tikras svetaines (pvz., Kaip Kinija blokuoja „Google“, „Facebook“ ir „Blogspot“) arba kai darbo vieta / mokymosi įstaiga nori įsitikinti, kad jos darbuotojai / studentai „neatsipalaiduoja“ naršydami internetinį turinį. (pvz., „YouTube“ ar „Twitter“).

Abiem atvejais anoniminis naršymas leistų apeiti ugniasienės apribojimus, niekam nežinant.

8. Tai daro „Torrenting“ saugų

Priklausomai nuo šalies, kurioje gyvenate, torrentų atsisiuntimas gali būti paprastas dalykas, kurį darote internete, arba tai gali būti neteisėta veikla, dėl kurios galite gauti DMCA pranešimus, gaudami tūkstančius dolerių (jei ne daugiau) baudų, ir netgi galimas nusileidimas teisme ar kalėjime.

Net jei paliekame teisinį aspektą nuolaidų, torrentas vis dar nėra labai saugus, nes visi kiti, kurie atsisiunčiate / įkelia tą patį torrentą, kurį galite pamatyti, beveik gali pamatyti jūsų tikrąjį IP adresą, tai reiškia, kad visi su jūsų IP susiję privatūs duomenys paliekami pasigailėti. nepažįstamų žmonių.

Laimei, anoniminis naršymas padeda jums įveikti šią kliūtį įsitikinant, kad niekas nežino jūsų tapatybės – ir norėdami apsaugoti jus nuo galimų įsilaužėlių ir autorių teisių pažeidėjų, ir nuo nepatogumų su įstatymais.

Kaip aiškus atsisakymas: mes nepritariame tyčiniam autorių teisių pažeidimui ar neteisėtam internetiniam piratavimui, tačiau suprantame, kad kai kurie žmonės gali naudotis pramogų, darbo ar mokyklos failais tik naudodamiesi P2P.

Kaip būti anoniminiu internetu – pagrindai

Šiame skyriuje aprašysime paprastesnius ir bendresnius būdus, kaip išlaikyti anonimiškumą, kai naudojatės internetu. Tai nereiškia, kad jie nėra veiksmingi.

1. Naudokite VPN (virtualų privatų tinklą)

VPT yra paslauga, kuria galite naudotis anonimiškai naršydami internete, užmaskuodami tikrąjį IP adresą ir užšifruodami internetinį srautą, kad įsitikintumėte, jog niekas negali jo stebėti. Dėl to, kaip lengva naudoti VPN, tai yra vienas populiariausių anoniminio naršymo būdų.

Privalumai

 • Šifruotas VPN gali užkirsti kelią elektroniniams nusikaltėliams, vyriausybės priežiūros agentūroms ir interneto paslaugų teikėjams išsaugoti skirtukus apie tai, ką darote internete, ir pavogti slaptus duomenis iš jūsų. Iš esmės, jei jie bandys stebėti jūsų srautą, jie tiesiog matys niūrumą – net ir nesaugiuose tinkluose.
 • VPN leidžia lengvai pasiekti neribotą turinį, užmaskuojant jūsų IP adresą ir, atitinkamai, jūsų geografinę vietą. Nei geografiniai apribojimai, nei ugniasienės negalės stovėti jūsų kelyje.
 • VPN paprastai pasikliauja bendro IP technologija (keli žmonės naudoja tą patį IP prisijungdami prie interneto), kad apsaugotų vartotojo anonimiškumą, iš esmės užtikrindami, kad niekas negali atsekti ryšio su vienu vartotoju.
 • Paprastai VPN nustatyti labai lengva, nes yra daugybė trečiųjų šalių teikėjų, siūlančių VPN klientams, dirbantiems įvairiose platformose..

Trūkumai

 • VPN šifravimas ir atstumas tarp jūsų ir serverio kartais gali trikdyti ryšio greitį, tai reiškia, kad greičiai gali būti mažesni, nors tai nevyksta visą laiką.
 • VPT klientai neveikia įrenginiuose, kuriuose nėra vietinio VPN palaikymo, pvz., Žaidimų konsolių.
 • Tinkamos VPN paslaugos nėra nemokamos, nors išlaidos paprastai yra gana mažos. Nors galėtumėte naudotis nemokamais VPN, trūkumai tiesiog nėra verti, nes jie tik kelia pavojų jūsų privatumui, o ne saugo..

Reikia patikimo VPN?

Jei norite mėgautis anoniminiu naršymu naudodami VPN, „CactusVPN“ turi jūsų atvaizdą. Mes siūlome prieinamą VPN paslaugą, kuri naudoja aukštos klasės AES šifravimą, kad apsaugotų jūsų asmeninius duomenis ir internetinį srautą, kai esate prisijungę prie interneto. Be to, mes laikomės griežtos principo neprisijungti, tai reiškia, kad nesaugome jokios slaptos informacijos apie savo vartotojus.

Mūsų 28 ir daugiau greitųjų serverių visi naudojasi bendromis IP technologijomis ir yra aprūpinti neribotu pralaidumu. Be to, mūsų VPN programos yra labai patogios naudoti.

Be to, jei jus domina prieiga prie geografiškai užblokuoto turinio, jums tikrai patiks, kad mūsų VPN gali būti komplektuojamas su intelektualia DNS paslauga, kuri gali padėti atblokuoti daugiau nei 300 geografiškai apribotų svetainių iš viso pasaulio..

Galiausiai turėtumėte žinoti, kad galite nemokamai išbandyti mūsų VPN paslaugą 24 valandas, jei norite sužinoti, kaip ji veikia prieš pasiimant prenumeratą. Tai dar ne viskas – tapus „CactusVPN“ vartotoju, jums vis tiek bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija tuo atveju, jei kažkas nutiks (labai mažai tikėtina, kad tai įvyks).

2. Naudokite tarpinį serverį

Tarpinis serveris yra serveris, veikiantis kaip tarpininkas tarp mažo vietinio tinklo ir interneto. Daugelis internetinių vartotojų naudojasi tarpiniais serveriais, kad paslėptų savo IP adresus ir pasiektų geografiškai užblokuotą turinį. Daugelis tarpinių paslaugų paprastai yra nemokamos, tačiau yra ir mokamų tarpinių paslaugų.

Privalumai

 • Tarpinio serverio naudojimas norint pasiekti svetaines gali būti gana greitas dėl paslaugos talpyklos talpos (iš esmės išsaugoti svetaines, kuriose vartotojai lankosi vėliau), tai reiškia, kad tikriausiai sumažinsite įkėlimo laiką..
 • Tarpinius serverius lengva naudoti ir jie slepia vartotojų IP adresus, kad jie galėtų anonimiškai naršyti internete.
 • Atsižvelgiant į tarpinio serverio administratoriaus nuostatas, tarpinį serverį galima nustatyti automatiškai išfiltruoti kenksmingas svetaines.

Trūkumai

 • Nepaisant talpyklos funkcijos, jei tarpinis serveris yra perpildytas, greičiai gali būti mažesni. Taip dažniausiai nutinka naudojant nemokamus įgaliotinius.
 • Daugelis tarpinių serverių tiesiog slepia jūsų IP – jie nenaudoja šifravimo, kad apsaugotų jūsų interneto srautą. Tai reiškia, kad negalite pasikliauti jais, kad iš tikrųjų apsaugotumėte savo privatumą, ypač jei naudojate nesaugų tinklą. Nors kai kurie tarpiniai serveriai gali naudoti SSL šifravimą, ten nėra pats saugiausias – jau neminint, kad NSA gali tariamai jį perimti ir nulaužti..
 • Nepaisant šifravimo, tarpiniai serveriai iš tikrųjų negali užtikrinti visiško anonimiškumo vien todėl, kad įgaliotojo serverio savininkas visada žinos, koks yra jūsų tikrasis IP adresas, jei naudojate HTTP ryšius.

3. Naudokite „Tor“ (svogūnų maršrutizatorių)

„Tor“ iš esmės yra anonimiškumo tinklas, leidžiantis vartotojams privačiau naudotis žiniatinkliu. Tai veikia perduodant duomenis iš kelių relių (dar vadinamų „maršrutizatoriais“ arba „mazgais“) kaip priemonė nuslėpti vartotojo internetinį srautą ir vietą.

Privalumai

 • Bet kuri svetainė, prie kurios prisijungiate naudodama „Tor“, negali stebėti jūsų IP adreso. Tuo pačiu metu jūsų aplankytų svetainių negalima atsekti pagal jūsų IP adresą.
 • Vyriausybės agentūroms yra labai sunku visiškai uždaryti „Tor“, nes tai yra tinklas, kuris yra paskirstytas daugybėje šalių.
 • „Tor“ yra gana paprasta nustatyti ir veikia keliose platformose. Tai taip pat nemokama naudoti.
 • Kadangi jūsų internetinis srautas siunčiamas kelioms relėms (kurių operatoriai nežino srauto šaltinio), interneto paketų negalima susieti su konkrečiu internetiniu vartotoju.

Trūkumai

 • „Tor“ estafetių skaičius atrodo gana didelis (daugiau nei 7000), tačiau to neužtenka, kad neatsiliktumėte nuo vartotojų skaičiaus. Taigi naudojant „Tor“ reiškia, kad tenka dažnai susidurti su lėtesniais ryšiais.
 • IPT gali užblokuoti „Tor“ relę, jei ją aptinka. Net šalys gali tai padaryti, o Kinija yra geras pavyzdys. Kai tai atsitiks, jums, kaip „Tor“ vartotojui, yra sunkiau prisijungti prie interneto.
 • Nors Tor yra gana saugus, jis vis dar turi trūkumų. Vienu metu „Mac“ ir „Linux“ klientai turėjo pažeidžiamumą, kuris potencialiai gali nutekinti vartotojo IP. FTB taip pat sugebėjo nulaužti daugybę „Tor“ vartotojų (dėl rimtos priežasties) pasinaudodamas neviešai žinomu „Tor“ pažeidžiamumu.
 • Mazgus valdo savanoriai, o tai reiškia, kad jūsų privatumas dažnai yra žmonių klaidų malonumas.
 • Paskutinis estafetinis „Tor“ eismas praeina prieš pasiekiant paskirties vietą, yra žinomas kaip išėjimo relė. Deja, išėjimo relės iš tikrųjų nenaudoja jokio šifravimo, nes jos yra atsakingos už srauto iššifravimą. Tai iš esmės reiškia, kad tas, kas vykdo išėjimo relę, gali lengvai stebėti visą per ją einantį srautą.

4. Naršyklėse naudokite inkognito / privatumo režimą

Populiariausiose naršyklėse yra inkognito / privatumo režimas. Idėja yra ją naudoti, jei nenorite, kad būtų išsaugoti su dabartine sesija susiję duomenys. Teoriškai tai reiškia, kad nenaudojama interneto talpykla, slapukai ar žiniatinklio istorija.

Tačiau atminkite, kad ši funkcija geriausiai naudojama kartu su privatumo įrankiu, pavyzdžiui, VPN. Privatumo / inkognito režimai siūlo tam tikrą anoniminį naršymą, tačiau jie neužtikrina jūsų ryšio. Be to, privatumas priklauso tik jums.

5. Reguliariai išvalykite talpyklą

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl turėtumėte išvalyti naršyklės talpyklą, yra atsikratyti visų slapukų, kurie dedami į jūsų įrenginį naršant internete. Jei nesate susipažinę su slapukais, tai yra maži tekstiniai failai, kurie įdedami į jūsų kompiuterį, kai lankotės svetainėje (nesijaudinkite – jūsų dažnai prašoma duoti sutikimą).

Slapukai naudojami informacijai apie jūsų naršymo įpročius kaupti, kad svetainės galėtų pasiūlyti labiau suasmenintą ir patogesnę patirtį (pvz., Nereikalauti iš naujo įvesti prisijungimo duomenų ar kurį laiką saugoti pirkinių krepšelio elementus, net jei atsisakote „ krepšelis).

Išvalyti naršymo duomenis

Paprastai tai nėra didžiulis rūpestis. Tačiau tai, kad reklamuotojai gali naudoti slapukus, norėdami stebėti jūsų judėjimą internete, gali būti gana erzina – jau nekalbant apie jūsų privatumo pažeidimą. Be to, „Cookie Central“ (didelis interneto slapukų šaltinis) teigimu, nesąžiningos trečiosios šalys iš tikrųjų gali naudoti slapukus tokiu būdu, kuris leistų jiems „sudaryti išsamų jūsų pomėgių, išlaidų įpročių ir gyvenimo būdo profilį“.

Nors negalite visiškai atsikratyti slapukų, galite reguliariai išvalyti savo interneto naršyklės talpyklą, kad svetainėms būtų sunkiau sekti jūsų įpročius. Jei norite būti ypač darbštūs, galite išvalyti talpyklą po kiekvienos interneto sesijos.

Talpyklos išvalymas gali padėti ne tik padėti slapukams, bet ir padidinti apkrovos greitį ir ištaisyti naršyklės klaidas.

6. Naudokite skelbimų blokatorius

Tariamai „Google“ per dieną internete pateikia apie 29 milijardus skelbimų. Ir tai tik „Google“ – mes neatsižvelgiame į tokias platformas kaip „Facebook“.

„Gerai, kad gali būti, kad aš kasdien šlamštuosi daugybe skelbimų, tačiau tai nėra tokia didžiulė problema“.

Tiesa, tai gali neatrodyti problemiška, tačiau pagalvokite apie tai – internetiniai skelbimai nėra tik paprasti teksto laukai, skirti tik rodyti. Jie iš tikrųjų „klausosi“ to, ką darote – iš esmės stebi paspaudimus ir veiksmus, kad sektų jus internete. Kodėl? Žinoma, kad jums būtų rodomi dar labiau suasmeninti skelbimai.

Ir ne, tai nelaikoma neteisėta.

Be to, kai pažeidžiamas jūsų privatumas, kai kuriuose skelbimuose taip pat gali būti kenkėjiškų programų, kurios lengvai užkrečia jūsų įrenginį, jei su juo bendraujate.

Štai kodėl naršyklėje visada turėtumėte adblokatorių. Čia yra keletas rekomendacijų:

 • „Adblock Plus“
 • „uBlock“ kilmė
 • uMatrix

Mes labai rekomenduojame „uMatrix“, nes jis ne tik blokuoja skelbimus, bet ir nepageidaujamus scenarijus, „iframe“ rėmus ir kitas naršyklės užklausas. Jūs galite visiškai valdyti viską.

Papildiniai veikia daugelyje naršyklių. Kartais jie gali turėti skirtingus vardus, tačiau jie siekia to paties tikslo.

Ir nors mes svarstome šią temą, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti šias svetaines ir atsisakyti gauti tikslinius skelbimus:

 • NAI vartotojų atsisakymas
 • Jūsų internetiniai pasirinkimai
 • „WebChoices“

Naudodami skelbimų blokatorius tose svetainėse turėtumėte žymiai sumažinti rodomų skelbimų skaičių.

7. Blokuokite žiniatinklio veiklos stebėtojus

Skelbimų stebėjimas nėra vienintelis dalykas, dėl kurio jums reikia nerimauti. Tinklalapiai taip pat orientuojasi į kitų dalykų stebėjimą:

 • Jūsų internetinis srautas, kad svetainės žinotų, kiek laiko praleidžiate platformoje, kokį įrenginį naudojate ir kokius svetainės puslapius naudojate.
 • Kaip jūsų internetinė veikla susijusi su jūsų socialinės žiniasklaidos profiliu. „Facebook“ pikselis yra geras to pavyzdys, nes padeda „Facebook“ suprasti jūsų elgesį internete, kad jis galėtų naujienų sklaidos kanale (įskaitant skelbimus) rodyti labiau „tikslingus“ dalykus..
 • Kokia žiniasklaida jums patinka. „YouTube“ tai daro daug, kad platforma žinotų, kokius vaizdo įrašus rekomenduoti.
 • Kokia yra jūsų dabartinė vieta. Tokia informacija reikalinga platformoms, kurios rekomenduoja netoliese esančius įvykius ar teikia orų prognozes, tačiau ją taip pat galima naudoti tik bendram duomenų sekimui ir analizei..

Slepiasi

Laimei, sustabdyti tai yra gana paprasta – tereikia naudotis „Ghostery“. Ji veikia beveik visose naršyklėse ir ją labai lengva nustatyti.

8. Nustatykite savo socialinės žiniasklaidos paskyras į „Privatus“

Jūsų socialinės žiniasklaidos profiliai gali išplisti daug neskelbtinos asmeninės informacijos, jei jie yra vieši. Pagalvokite apie tai – nepažįstami žmonės gali lengvai išmokti daug dalykų apie jūsų gyvenimą, tiesiog pamatę, ką skelbiate. Štai kodėl geriausia visas savo paskyras padaryti privačias – štai keli naudingi vadovai iš tikrųjų:

 • Facebook
 • „Twitter“
 • „Instagram“
 • „Snapchat“
 • „LinkedIn“

Be to, būkite labai atsargūs su tokia informacija, kuria dalijatės socialinėje žiniasklaidoje. Geriausia, jei tai nieko, kas galėtų atskleisti per daug informacijos apie jūsų asmeninį gyvenimą (ypač apie jūsų buvimo vietą).

9. Išjungti vietos stebėjimą

Beveik visos socialinės žiniasklaidos ar pagrindinės svetainės, tokios kaip „Google“, stebi jūsų įrenginio vietą. Nors jie tai daro teikdami labiau suasmenintas paslaugas, neabejokite, kad jie gali jaustis įkyrūs ir tiesiog baisūs. Štai kodėl turėtumėte visada patikrinti paskyros nustatymus, kad sužinotumėte, ar įmanoma išjungti vietos stebėjimą / bendrinimą.

Vietos stebėjimas

Tiesiog atminkite, kad tai darant nėra garantuojama, kad platformos ir korporacijos visą laiką jus stebės. Pavyzdžiui, „Google“ neseniai paaiškino, kad net jei „Google“ paskyroje išjungsite Vietovės stebėjimo paslaugas, jos vis tiek gali jus ir toliau sekti (raktinis žodis „gali“). Vis dėlto tai yra papildomas žingsnis, kurį verta žengti.

10. Peržiūrėkite programų mobiliesiems leidimus

Beveik kiekviena programa, kurią turite savo mobiliajame įrenginyje, turėsite suteikti jai leidimą naudotis bent viena iš jūsų telefono funkcijų, kad ji veiktų. Nors tai iš esmės prasminga, kartais ji gali tapti pernelyg įkyri – pavyzdžiui, kai programos paprašo prieigos prie jūsų realiojo laiko vietos, nuotraukų ir kontaktų.

Rekomenduojame patikrinti savo mobiliojo įrenginio programų nustatymus ir anuliuoti visus leidimus, kurie, atrodo, reikalauja per daug asmeninės informacijos. Kai kurios programos vis tiek turėtų veikti, net neturėdamos šių leidimų.

Kaip būti anoniminiu internetu – kitas lygis

Šiame skyriuje parodysime, kaip išlikti anoniminiais internete naudojant metodus, kurie gali atrodyti šiek tiek sudėtingesni (bent jau iš pradžių). Nors viskam čia sutvarkyti gali prireikti šiek tiek laiko ir pastangų, tai tikrai gali nuveikti dar labiau norint apsaugoti savo interneto privatumą.

1. Naudokite signalą tiesioginiam bendravimui

Jei dar nesate susipažinę su „Signalu“, tai internetinio ryšio programa, veikianti „iOS“ / „Android“ įrenginiuose ir darbalaukyje. Pagrindinis jos akcentas yra tai, kad ji naudoja saugų šifravimą nuo galo iki galo, kad apsaugotų jūsų tekstinius pranešimus ir VoIP srautą, kad užtikrintų, jog tai, ką jūs kalbate su kuo nors kitu, liks privati.

Akivaizdu, kad tai daug geriau nei naudojant „Facebook Messenger“ ar „Twitter“ asmeniniams pokalbiams, nes jūsų pranešimai tokiu būdu nėra rodomi.

Galima teigti, kad „WhatsApp“ taip pat yra geras pasirinkimas, nes jis iš tikrųjų naudoja to paties tipo šifravimą kaip ir „Signal“. Tačiau „WhatsApp“ problema yra ta, kad ji saugo metaduomenis, greičiausiai dalijasi vartotojo duomenimis su „Facebook“ (kuriam dabar priklauso „WhatsApp“), o šifravimo būdas nėra toks patikimas..

Taigi, jums geriau su „Signalu“. Galbūt pridėkite VPN mišinyje ir mėgaukitės dar didesniu privatumu.

2. Naudokite užšifruotus el. Pašto sprendimus

El. Pašto neturėjimas šiais laikais iš tikrųjų nėra išeitis, tačiau naudoti populiariausius („Gmail“, „Yahoo! Mail“ ar „Yandex.Mail“) nėra gera idėja – nebent norite, kad paslaugų teikėjai turėtų prieigą prie viso jūsų el. Pašto turinio. , tai yra.

Tutanota yra gana gera alternatyva, nes ji pateikiama su visiškai užšifruota pašto dėžute. Be to, įmonė neregistruoja asmeninės informacijos ir saugo tik IP adresus šifruotu formatu, kuriuo gali naudotis tik patys vartotojai. Vienintelis trūkumas yra tas, kad nemokamame plane yra tik 1 GB atminties.

„ProtonMail“ yra dar vienas tinkamas pasirinkimas. Paslauga siūlo užšifruotas el. Pašto abonentų abonementus, nereikalaujama asmeninės informacijos, kad būtų galima sukurti paskyrą, o įmonės serveriai yra įsikūrę Šveicarijoje, kur juos saugo palankūs privatumo įstatymai. Vis dėlto, vėlgi, nemokamoje paskyroje yra daugiau ribotos atminties vietos (500 MB).

Apskritai naudoti šifruotas el. Pašto paslaugas yra tiesiog saugiau. Blogiausias scenarijus, jei tikrai turite naudoti populiarią el. Pašto paslaugą, įsitikinkite, kad tai yra „Gmail“ ir ar naudojate šį plėtinį su juo, nes jis užšifruoja jūsų el..

3. Naudokite virtualiosios mašinos (VM) programinę įrangą

Paprasčiau tariant, virtualioji mašina imituoja standųjį diską, kuriame veikia operacinė sistema, o ne jūsų dabartinė operacinė sistema. Tai skamba sudėtingai, tačiau paleisti gana paprasta – viskas atliekama naudojant programinę įrangą ir piktogramą darbalaukyje.

Klausiate, ką tai turi bendro su anoniminiu naršymu? Na, VM suteikia jums papildomą saugos lygį, kai naršote internete, nes galite prisijungti prie interneto naudodami VM. Visi failai, kuriuos pasiekiate ar atsisiunčiate per VM, lieka ten – jie nerodomi pagrindiniame įrenginyje.

Taigi lengviau išvengti užsikrėtimo kenkėjiškais failais ar kenkėjiškomis programomis, kurios gali pavogti iš jūsų slaptus duomenis. Taip pat labai tikėtina, kad išvengėte slapukų (bent jau tam tikru mastu) stebėjimo, nes jie buvo tiesiog dedami į jūsų VM, o ne į „pagrindinį“ įrenginį.

Paprastai VM programinė įranga yra nemokama („VirtualBox“ ir „VMWare Player“), tačiau yra ir mokamų variantų (pvz., „VMWare Workstation“)..

4. Vietoj patentuotos programinės įrangos naudokite FOSS

Jau ne paslaptis, kad NSA sugebėjo priversti daugybę technologijų kompanijų visame pasaulyje integruoti savo programas į užribį. Jie netgi sugebėjo „įtikinti“ RSA (kompaniją, atsakingą už pasaulyje dažniausiai naudojamą šifravimo priemonių rinkinį) į savo algoritmus įtraukti saugos trūkumus (kuriuos NSA gali ištaisyti)..

Akivaizdu, kad patentuota programinė įranga nebėra tokia saugi – ypač turint omenyje, kad NSA gali tiesiog nukreipti į kūrėjus, jei jie to nori. Čia pradeda veikti „FOSS“ (nemokama atvirojo kodo programinė įranga) – programinė įranga, kurią sukūrė nesusiję asmenys, su šaltinio kodu, kurį gali ištirti visi.

Čia pateiktas kelių FOSS pavyzdžių sąrašas, kad gautumėte supratimą apie tai, kas siūloma.

Žinoma, visada yra tikimybė, kad NSA gali įsiskverbti į FOSS bendruomenę, todėl visada verta būti jūsų sargybiniu..

5. Pabandykite atlikti anoniminius mokėjimus

Nors negalėsite atlikti anoniminių mokėjimų už fizines prekes (paprastai), galbūt galėsite tai padaryti naudodamiesi mokėjimais internetu. Vienas iš labiausiai paplitusių būdų tai padaryti yra išankstinio mokėjimo kortelės, tačiau taip pat galite pasikliauti kriptovaliuta.

Dabar „Bitcoin“ būtų akivaizdus pasirinkimas – ne dėl to, koks jis populiarus, bet dėl ​​to, kad tai yra viena iš „stabilesnių“ kriptovaliutų. Pirmiausia turėtumėte sukurti anoniminę el. Pašto paskyrą, naudodami vieną iš aukščiau paminėtų paslaugų, skirtą pirkti bitkoinus, kad jūsų operacijos nebūtų atsektos.

Anoniminiai mokėjimai

Prieš eidami į dideles platformas, tokias kaip „Coinbase“ ar „Binance“, turėtumėte išbandyti „LocalBitcoins.com“, nes tai anonimiškiau (jūs kalbatės su pardavėju ir rengiate susitikimą)..

Vis dėlto atminkite, kad „Bitcoin“ nėra iš prigimties 100% anonimiški. Įsigiję juos, vis tiek turite naudoti „Bitcoin“ maišytuvus, kad juos „nuskalbtų“ (iš esmės tai procesas, kuris keičia juos su kelių kitų vartotojų „Bitcoin“). Žinoma, „Bitcoin Mixers“ nėra nemokami, o mokesčiai gali būti šiek tiek staigūs.

Jei norite sužinoti daugiau apie „Bitcoin“ privatumą (ypač „Bitcoin mikseriai“), nedvejodami perskaitykite „ProPrivacy“ vadovą.

6. Apsvarstykite galimybę išvengti „Windows 10“

Šis patarimas gali atrodyti šiek tiek grubus, atsižvelgiant į tai, kad „Windows 10“ šiais laikais yra gana populiari, tačiau realybė yra tokia, kad operacinė sistema yra ne kas kita kaip privatumo košmaras. Pirma, daugybė duomenų rinkimo vyksta fone iki taško, kur daug jūsų asmeninės informacijos (įskaitant veiklą) dalijamasi su „Microsoft“ ir trečiosiomis šalimis..

Žinoma, galite išjungti duomenų rinkimą, bet atspėkite ką? Net jei jūs tai padarysite, „Windows 10“ vis tiek siųs telemetrijos duomenis „Microsoft“. Be to, kai 2016 m. „Microsoft“ paskelbė jubiliejinį atnaujinimą, jie pašalino parinktį išjungti „Cortana“, „Windows 10“ balso aktyvinamą asmeninį asistentą, kuriam patinka rinkti daug informacijos apie jus, kad galėtumėte pasiūlyti labiau suasmenintą patirtį..

Dar labiau erzina, kad „Microsoft“ „Windows 10“ naujiniai turi tendenciją grąžinti „Windows 10“ į gamyklinius nustatymus, tai reiškia, kad vėl ir vėl turite koreguoti OS privatumo nustatymus..

Kai kurios akivaizdžios „Windows 10“ alternatyvos yra „Windows XP“, „7“ ir „8“ bei „Mac“ OS, nors „Linux“ paskirstymas yra daug geresnis pasirinkimas. Jei neturite galimybės ir tikrai turite naudoti „Windows 10“, apsvarstykite galimybę naudoti „W10Privacy“ (atminkite, kad tai nėra atvirojo kodo programinė įranga).

Išvada

Apskritai, anoniminis naršymas yra tai, ko turėtumėte siekti, jei tikrai norite apsaugoti internetinį privatumą ir asmeninius duomenis bei įveikti nesąžiningus turinio apribojimus. Jums tikrai nereikia vadovautis kiekvienu patarimu, kurį siūlėme šiame straipsnyje, tačiau turėtumėte bent jau laikytis tų, kuriuos minėjome skyriuje „Pradedantiesiems“, – ypač išvalyti talpyklą, naudoti skelbimų blokatorius, naudoti VPN, ir išsaugoti savo socialinės žiniasklaidos paskyras privačias.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me