Kas yra DNS nutekėjimas ir kaip jo išvengti? |


Kas yra DNS?

DNS reiškia domenų vardų sistemą ir yra atsakinga už svetainių pavadinimų vertimą į IP adresus ir atvirkščiai. Galvokite apie DNS kaip interneto telefonų knygą – tai leidžia bendrauti tarp prie interneto prijungtų įrenginių ir svetainių, o kiekvienas DNS serveris tvarko domenų vardų katalogą, kurį galima išversti į IP adresus..

Kas yra DNS nutekėjimas?

Paprastai DNS nutekėjimas atsiranda, kai naudojate VPN paslaugą. Iš esmės DNS nutekėjimas yra tada, kai DNS užklausos siunčiamos užšifruotame VPN tunelyje arba kai VPN serveris yra apeinamas arba ignoruojamas..

Kaip jus veikia DNS nuotėkis?

Kai įvyksta VPN DNS nutekėjimas, jūsų internetinis srautas nebebus stebimas, nes IPT gali matyti jūsų DNS užklausas, tai reiškia, kad jie žino, kokias svetaines jūs naršote ar kokias svetainių programas naudojate..

Be to, DNS nutekėjimas taip pat gali parodyti jūsų tikrąją geografinę vietą ir jūsų IPT vietą. Tai gali neatrodyti kaip didžiulė problema, tačiau būtent tokią informaciją gudrūs įsilaužėliai gali naudoti norėdami surasti jūsų tikrąjį IP adresą.

Kas sukelia VPN DNS nutekėjimą?

Pagrindinė VPN DNS nutekėjimo priežastis yra netinkama rankinė VPN paslaugos konfigūracija įrenginyje ar operacinėje sistemoje. Štai kodėl jūs visada turėtumėte pasirinkti VPN teikėją, siūlantį su platformomis suderinamus klientus – bent jau populiariausiuose įrenginiuose ir operacinėse sistemose.

Kiti veiksniai, prisidedantys prie VPN DNS nutekėjimo rizikos, yra šie:

 • Integruotos OS funkcijos, kurios gali trikdyti jūsų DNS užklausas ir srautą.
 • Ar rankiniu būdu sukonfigūravote savo DNS taip, kad nurodoma nenaudoti DNS serverių, kuriuos tvarko jūsų VPN teikėjas.
 • Netinkama tinklo parametrų konfigūracija.
 • Tai, kad naudojate ir „IPv4“, ir „IPv6“, kai naudojate VPN be IPv6 palaikymo.

Kita pavojingesnė DNS nutekėjimo priežastis gali būti tai, kad kibernetinis nusikaltėlis perėmė jūsų maršrutizatoriaus valdymą. Kai tai atsitiks, jūsų įrenginys bus apgautas siųsti DNS srautą ne per VPN srautą.

Kaip sužinoti, ar susiduriate su VPN DNS nutekėjimu

Deja, nėra tikslių požymių, į kuriuos galėtumėte atkreipti dėmesį, jei norite pasakyti, ar turite DNS nutekėjimą, ar ne. Laimei, yra būdų, kaip galite išbandyti savo VPN ryšį, kad įsitikintumėte, jog jo DNS nėra nuotėkio.

Vienas puikus įrankis, kurį galite naudoti greitam ir tiksliam DNS nuotėkio testui atlikti, yra DNSLeakTest.com. Galite atlikti standartinį arba išplėstinį testą (rekomenduojame abu). Iš esmės jums reikia ieškoti serverių, kurie rodomi rezultatuose. Jei naudojate VPN, o kai kurie rezultatuose esantys serveriai (arba visi jie) nepriklauso jūsų VPT teikėjui, susiduriate su DNS nutekėjimu.

DNS nuotėkio testas

Be šios svetainės, galite pabandyti naudoti ir „Comparitech“ DNS nuotėkio bandymo įrankį. Pirmiausia atlikite testą be VPN, o paskui dar vieną su VPN. Rezultatai yra kryžminami ir būsite įspėti, jei susidursite su VPN DNS nutekėjimu.

Kitas įrankis, kurį galite išbandyti, yra IPLeak.net.

Vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti apie DNS nuotėkio bandymo įrankius

IP ir DNS nuotėkio bandymo įrankiai, vykdydami testus, paprastai naudoja skirtingas duomenų bazes. Dėl šios priežasties yra tikimybė, kad kartais galėsite pamatyti tam tikrus testų rezultatų neatitikimus. Pvz., Jums gali būti parodytas serverio IP, apie kurį žinote faktą iš tokios vietos kaip Italija, kuri susieta su neteisingu kraštu.

Tai neįvyksta labai dažnai, tačiau kai tai atsitinka, reikia atsiminti – rodomas IP adresas yra svarbiausias. Kol tai yra jūsų naudojamo VPN serverio adresas, jums nėra ko nerimauti.

Kaip išvengti DNS nutekėjimo problemų

Jei nenorite tapti DNS nutekėjimo auka, galite išspręsti problemą kai kuriuos veiksmus.

Užkirsti kelią DNS nutekėjimui

Be to, galite naudoti čia pateiktus patarimus, kad pabandytumėte ištaisyti ir DNS nutekėjimą:

 • Jei jūsų naudojamas VPN neturi savo DNS serverių, turite rankiniu būdu sukonfigūruoti įrenginį naudoti nepriklausomą DNS serverį, pvz., „Google Public DNS“ ar „OpenDNS“. Tai atlikus, jūsų DNS užklausos turėtų patekti per VPN, o ne į IPT.
 • Jei norimas naudoti VPN nepalaiko „IPv6“, turėtumėte jį išjungti savo įrenginyje. Jei to nepadarysite, gali nutekėti DNS, nes per IPv6 siunčiamos užklausos tokiu būdu gali apeiti VPN tunelį.
 • Vienas iš būdų išvengti DNS nutekėjimo ir ištaisyti yra apeiti skaidrius DNS tarpinius serverius, kuriuos gali naudoti jūsų interneto paslaugų teikėjas, norėdamas perimti jūsų DNS užklausas, ir priversti jus naudoti jų DNS paslaugą.
 • Jei naudojate „Windows 8“, 8.1 ar 10, jus gali paveikti DNS nutekėjimai dėl „Smart Multi-Homed Name Resolution“ funkcijos, kuri siunčia DNS užklausas į visus galimus serverius ir priima atsakymus iš nestandartinių serverių, jei mėgstamiausi DNS serveriai per ilgai reaguoja. Deja, „Windows 10“ vartotojai negali iš tikrųjų išjungti funkcijos, nes ji yra įmontuota. Galite pabandyti tai išspręsti naudodami šį papildinį, jei naudojate „OpenVPN“, arba pabandykite jį išjungti naudodami „Windows“ vietinės grupės strategijos rengyklę (vis dėlto negalima „Home Edition“). Arba jūs turėtumėte pabandyti naudoti kitas operacines sistemas.
 • Dar kartą, jei esate „Windows“ vartotojas, gali tekti susidurti su „Teredo“ – tuneliavimo protokolu, sukurtu operacinėje sistemoje, kurio tikslas – pagerinti suderinamumą tarp IPv4 ir IPv6. Problema ta, kad kartais gali būti teikiama pirmenybė VPN tuneliui, dėl ko gali nutekėti DNS. Laimei, šią funkciją galite lengvai išjungti – tiesiog atidarykite komandų eilutę ir įveskite toliau nurodytą „netsh interfeiso teredo nustatymo būsena išjungta“.
 • Jei jūsų naudojamas VPN turi IP įrišimo funkciją, naudokitės ja – jis iš esmės blokuoja bet kokį srautą, kuris nevyksta per VPN. Jei klientas tokios funkcijos neturi, sukonfigūruokite užkardą taip, kad ji tik leistų srautą internetu įeiti ir per jūsų VPN..
 • Reguliariai atlikite DNS nuotėkio testus – kas keletą dienų arba bent kartą per savaitę. Jei jums rūpi jūsų privatumas, turite gana dažnai stebėti savo VPN srautą, kad įsitikintumėte, jog viskas tvarkoje.
 • Jei norite būti labai nuodugnūs, galite naudoti VPN stebėjimo programinę įrangą (pvz., „Paessler“), kad galėtumėte palaikyti skirtukus savo VPN ryšiuose. Vis dėlto verta paminėti, kad ši parinktis yra gana brangi, ir jūs galite lengvai sužinoti, ar DNS nutekėjimas yra įprastų nemokamų DNS nuotėkio testų problema..

Galiausiai, geriausias ir patogiausias DNS nuotėkio taisymas yra tiesiog naudoti VPN, siūlantį apsaugą nuo DNS nutekėjimo. Jei iš tikrųjų žinote, kad dabartinis paslaugų teikėjas atskleidžia jūsų privatumą žiniatinklyje per DNS nutekėjimą, turėtumėte pereiti į kitą, kuris garantuoja, kad jūsų duomenys bus saugūs ir patikimi..

Reikia VPN su aukščiausio lygio DNS nuotėkio apsauga?

„CactusVPN“ jus uždengė. Mes teikiame aukščiausios klasės VPN paslaugą, aprūpintą galingu AES šifravimu ir leidžiančią pasirinkti iš 6 VPN protokolų (įskaitant „OpenVPN“ ir „SoftEther“) prisijungiant prie interneto.

Mes taip pat siūlome apsaugą nuo DNS nuotėkio. Visi DNS serveriai yra spartūs, jūsų DNS srautas yra užšifruotas nuo galo iki galo, o mes naudojame viešą „Google“ DNS, kuris yra labai patikimas. Be to, iš viso neturime jokios veiklos žurnalų.

Pasirinkite vieną iš mūsų patogioms VPN programoms. Mes turime programų, kurios veikia „Windows“, „macOS“, „iOS“, „Android“, „Android TV“ ir „Amazon Fire TV“.

Pirmiausia išbandykite „CactusVPN“

Mes siūlome nemokamą 24 valandų bandomąją versiją, todėl nedvejodami atlikite tiek DNS duomenų nutekėjimo testų, kiek norite, kad įsitikintumėte, jog viskas tvarkoje. Taip, jūs galite užsiregistruoti neišduodami jokios kreditinės kortelės informacijos.

Be to, tapę „CactusVPN“ vartotoju, jums bus malonu žinoti, kad jums vis tiek bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija, jei paslauga neveikia taip, kaip skelbiama.

Kas yra DNS nutekėjimas? Esmė

DNS nutekėjimas yra tada, kai jūsų DNS užklausos siunčiamos užšifruoto VPN tunelio ribose, iš esmės reiškia, kad visi (pvz., Jūsų IPT) gali pamatyti, kurias svetaines ir programas jūs naudojate ir naudojate..

DNS nutekėjimą gali sukelti daugybė dalykų (pvz., Netinkamai sukonfigūruoti VPN, IPv6 konfliktai ir net kibernetinės atakos). Laimei, aptikti DNS nutekėjimą nėra taip sunku (galite lengvai naudoti tokį DNS nutekėjimo testą, kaip DNSLeakTest.com), o sprendimo taisymas kartais gali būti toks paprastas, kaip pakeisti VPN teikėją ar išjungti IPv6, arba kažkas sunkesnio, pvz. turintys naudoti „OpenVPN“ papildinį.

Apskritai geriausias būdas išvengti DNS nutekėjimo yra tiesiog naudotis VPN teikėju, siūlančiu įmontuotą apsaugą nuo DNS nutekėjimo su savo paslauga..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me