Kas yra internetinė tapatybė ir kaip ją apsaugote? |


Kas yra internetinė tapatybė?

Internetine tapatybe gali būti bet kas – nuo socialinės žiniasklaidos profilio ar forumo paskyros iki vaizdo žaidimo veikėjo ar net pirkinių krepšelio. Iš esmės tai gali būti socialinė tapatybė, susieta su internetine bendruomene, arba tiesiog paprasta sąskaita arba duomenys, susieti su internetinėmis paslaugomis..

Jei ieškote tikslesnio ir konkretesnio apibrėžimo, kas yra internetinė tapatybė, tada štai vienas: bet kokia informacijos (nesvarbu, kokia maža), kurią galima rasti internete, informacija.

Tai reiškia, kad interneto tapatybę gali sudaryti net tokie dalykai:

 • Prisijungimo duomenys
 • Operacijos internetu
 • Paieškos internete veikla
 • Medicinos istorija
 • Gimimo data
 • Naršymo istorija

Ar svarbu apsaugoti jūsų internetinę tapatybę?

Neabejotinai. Tiesą sakant, per mažai žmonių supranta, kaip būtina rimtai žiūrėti į jūsų interneto tapatybę, jei norite apsaugoti savo privatumą internete.

Viskas, ko reikia, yra šiek tiek apleistas, o jūsų asmeninė informacija (vardas, fizinis adresas, IP adresas, telefono numeris ir dar daugiau) pateks į netinkamas rankas. Taip, yra daugybė žmonių, verslo ir organizacijų, kurie domisi jūsų internetine tapatybe.

Kas yra po jūsų internetinės tapatybės?

Kai kurie subjektai, kuriuos domina jūsų asmeniniai duomenys, tapatybė, interneto srautas, interneto naudojimo įpročiai ir kita neskelbtina informacija, yra šie:

 • Jūsų IPT
 • Piratai
 • Reklamuotojai
 • Vyriausybės priežiūros agentūros
 • Autoritetai
 • Paieškos sistemos ir socialinės žiniasklaidos platformos
 • Bet kurios kitos jūsų lankomos svetainės
 • Visų rūšių verslai

Tiesa, kai kuriems iš šių subjektų leidžiama rinkti jūsų duomenis. Tam tikrais atvejais jūs pats suteikiate sutikimą, kad tai įvyktų. Tačiau tai vis dar yra pilkoji sritis.

Žinoma, galite sutikti, pavyzdžiui, dalintis asmenine informacija, pavyzdžiui, „Facebook“, ir net negalvoti, kad jie dalijasi ja su reklamuotojais, tačiau nesusipainioję su „suasmenintais“ skelbimais, jūs jaučiatės per daug erzinantys, įkyrūs ir šiek tiek klastingas? Be to, jūs turite teisę apsaugoti savo privatumą ir tapatybę internete.

Kaip naudojama jūsų asmeninė informacija ir duomenys?

Žmonės / organizacijos, besidomintys jūsų asmenine informacija ir duomenimis, gali turėti skirtingus ketinimus, ir nė vienas iš jų nėra jūsų naudai. Deja, atsižvelgiant į tai, kaip apskritai veikia internetas, nėra iš tikrųjų aiškios privatumo ir privatumo teisių sampratos.

“Ką turi galvoje? O privatumo politika ir privatumo įstatymai? “

Mes nesakome, kad tai nėra dalykas ar kad jie nieko nevykdo, bet galvok apie tai taip: svetainės vis tiek gali pamatyti tai, ko ieškote kitose svetainėse, reklamuotojai gali pamatyti, kaip jūs reaguojate į kitokio pobūdžio skelbimus , ir jie netgi gali kurti profilius pagal jūsų internetinius įpročius (taip, tai yra teisėta), o IPT gali beveik pamatyti viską, ką darote internete.

Apsaugokite tapatybę

Tiesa, visi šie veiksmai turi tikslą (nesvarbu, ar tai siūlo jums patogias paslaugas, ar bandoma parduoti jums produktą, kurio jums tikrai gali prireikti), tačiau vis sunkiau ir sunkiau nesijausti, kad jūsų privatumo teisės užima visišką vietą, ar ne??

Tiesiog pagalvokite, ką įvairūs subjektai mėgsta daryti su jūsų asmeniniais duomenimis ir kaip jie juos renka:

 • IPT iš tikrųjų gali parduoti jūsų duomenis reklamuotojams norėdami gauti pelno (bent jau JAV), ir privalo jį pasidalinti su vyriausybės priežiūros agentūromis ar valdžios institucijomis. Net jei darysime prielaidą, kad jie to nedaro, jie vis tiek gali užfiksuoti jūsų internetinę tapatybę ir įpročius ir praleisti jūsų pralaidumą, kai nori „įtikinti“ jus sumokėti už tarifo prenumeratą ar duomenų planą..
 • Vyriausybės ir priežiūros agentūros mėgsta viską stebėti jūs darote internete. Jie teigia, kad tai daro siekdami kovoti su terorizmu ir nusikaltimais, tačiau pats būdas tai padaryti yra gana neteisėtas. Edvardas Snowdenas mums jau parodė, kad vyriausybinės agentūros šnipinėja savo piliečius ir pažeidžia daugybę įstatymų, skirtų apsaugoti asmenų privatumą.
 • Paieškos sistemos sudaro sąrašus, kuriuose yra daugybė duomenų apie jūsų internetinę tapatybę, įskaitant jūsų lytį, geografinę vietą, telefono numerį (-ius), politinę ir religinę ideologijas, finansines ir sveikatos problemas ir kt. Be to, paieškos sistemoms taip pat nėra problemų dalytis tokia informacija su reklamuotojais siekiant pelno.
 • Reklamuotojai mėgsta žinoti viską apie jūsų internetinę veiklą, žiniatinklio srautą, apsipirkimo įpročius ir asmenines nuostatas, kad jie galėtų nusiųsti taikomus skelbimus į jūsų kelią. Žodžio „privatumas“ jų žodyne tikrai nėra.
 • Svetainės naudoja slapukus, kad galėtų sekti jūsų veiklą ir internetinis srautas, kad suteiktumėte labiau „suasmenintą patirtį“. Nors tai gali būti patogu, tai taip pat reiškia, kad jie registruos daug duomenų, susijusių su jūsų internetine tapatybe – informacijos, kuri duomenų nutekėjimo ar privatumo pažeidimo atveju gali patekti į reklamuotojų ar net elektroninių nusikaltėlių rankas..
 • Kalbant apie įsilaužėlius, jie pamišę dėl jūsų asmeninių duomenų nes tai gali padėti jiems pasiekti jūsų banko sąskaitas, kreditines korteles, socialinius profilius ir beveik viską, ką turite. Jie netgi gali gauti paskolų jūsų vardu ir sugadinti jūsų kredito reitingą bei gyvenimą.

Atsižvelgiant į visa tai, yra daugiau nei pakankamai priežasčių išmokti apsaugoti savo internetinę asmenybę.

Kaip apsaugoti savo internetinę tapatybę?

Nors padėtis gali atrodyti niūri, apsaugoti savo asmeninius duomenis ir internetinę tapatybę nėra taip sunku. Jums tereikia vadovautis šiais patarimais ir galėsite džiaugtis papildomu privatumo ir saugumo lygiu:

1. Naudokite tvirtus slaptažodžius

Naudokite skaičius, raides ir specialiuosius simbolius, kad slaptažodžiai būtų stiprūs ir juos būtų sunku atspėti. Nenaudokite slaptažodžių akivaizdžių dalykų, tokių kaip jūsų gimimo data ar šuns vardas.

Akivaizdu, kad nesidalykite savo slaptažodžiu su niekuo kitu ir nerašykite slaptažodžių paprastu tekstu. Keliems slaptažodžiams išsaugoti galite naudoti užšifruotą programinę įrangą, pvz., „KeePass“ / „KeePassXC“, „Bitwarden“, „LessPass“..

Norėdami gauti daugiau patarimų, skaitykite mūsų vadovą, kaip sukurti tvirtą slaptažodį.

2. Sukurkite antrinį el. Pašto adresą

Geriau nenaudoti savo el. Pašto adreso tokiems dalykams kaip naujienų grupės, vaizdo žaidimai ir forumai. Savo pagrindinį el. Pašto adresą turėtumėte bendrinti tik su asmeniškai pažįstamais žmonėmis.

Idealiu atveju turėtumėte stengtis naudoti anonimiškumą ar užšifruotą el. Pašto paslaugą, tokią kaip ProtonMail ar Tutanota. Jei užstrigote „Gmail“ ar tiesiog norite juo naudotis, būtinai naudokite šį plėtinį šifruoti el. Laiškus ir priedus.

3. Neužsiimkite šlamšto laiškais

Jei gausite šlamšto el. Laiškų, neatsakykite į juos, nespauskite jokių nuorodų ir neatidarykite / neatsisiųskite priedų. Galite būti nukreipti į sukčiavimo svetainę arba būti apsaugoti nuo kenkėjiškų programų.

Nespustelėkite jokio atšaukimo mygtuko, nes tokiu būdu šlamšto platintojai žinos, kad tai galiojantis el. Pašto adresas. Tiesiog sudėkite tuos el. Laiškus į šlamšto aplanką arba ištrinkite.

Mes iš tikrųjų turime straipsnį, kuriame galite sužinoti daugiau apie šlamštą ir jo sustabdymą.

4. Naudokitės VPN (Virtual Private Network) paslaugomis

VPT yra paslauga, kurią galite naudoti norėdami geriau apsaugoti savo internetinę tapatybę, saugant asmeninius duomenis internete, saugant internetinį srautą ir stebint internete. Visa tai pasiekiama naudojant stiprų šifravimą, kuris neleidžia niekam (vyriausybės priežiūros agentūroms, IPT ir net elektroniniams nusikaltėliams) matyti, ką darote internete. Taip, net nesaugiuose „WiFi“ tinkluose.

Slėpti tapatybę

Be to, VPN taip pat gali užmaskuoti jūsų tikrąjį IP adresą ir veiksmingai užtikrinti, kad jokia svetainė negali sekti jūsų tikrosios geografinės vietos – jau neminint to, kad niekas negalės registruoti jokių vertingų duomenų, susijusių su jūsų IP adresu..

Kalbant apie tai, kaip gauti VPN, juos siūlo trečiųjų šalių teikėjai, kurie paprastai turi su keliomis platformomis suderinamas VPN programas.

Reikia patikimo VPN? „CactusVPN“ jus apėmė!

Mūsų VPN paslauga daugiau nei gali apsaugoti jūsų internetinę tapatybę. Mes naudojame pramonėje pirmaujantį AES šifravimą, kad apsaugotume visus jūsų duomenis ir interneto srautus, kad naršymas būtų toks, koks turėtų būti – saugus ir privatus..

Be to, mūsų spartieji serveriai naudoja bendrąją IP technologiją, tai reiškia, kad nėra jokios galimybės, kad mūsų serverių IP adresus bus galima atsekti pas jus..

Nesijaudinkite – mes neregistruojame jokių jūsų duomenų. Taikome griežtą „neprisijungimo“ politiką. Taip, „CactusVPN“ taip pat aprūpintas „Killswitch“, kad įsitikintumėte, jog niekada nebus atskleista jūsų internetinė tapatybė – net tada, kai susiduriate su ryšio problemomis.

„CactusVPN“ programa

Vis dar nesate įsitikinęs? Jokių problemų – mes siūlome nemokamą 24 valandų bandomąją versiją, todėl prieš rinkdamiesi prenumeratą galite patikrinti, ar mūsų VPN paslauga patenkina visus jūsų poreikius. Net ir pasirinkę planą, jums vis tiek bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija.

5. Naudokite patikimą antivirusinę programinę įrangą

Kitas geras būdas apsaugoti savo interneto tapatybę nuo internetinių grėsmių yra naudoti stiprią antivirusinę / antimalware programinę įrangą. Taip pat nepamirškite jo atnaujinti ir naudoti kartu su VPN.

Mes asmeniškai rekomenduojame „Malwarebytes“ ir ESET.

6. Pirkite tik iš gerbiamų svetainių

Mažiau žinomos svetainės ne visada rizikuoja, tačiau gali būti, kad susidursite su sukčiavimo ar kenkėjiškų programų užkrėsta svetaine, todėl geriau būti saugiems nei atsiprašyti. Taigi, visada atlikite pradinius tyrimus, patikrinkite apžvalgas ir įsitikinkite, kad svetainės domenas prasideda „https“ (tai reiškia, kad jis naudoja šifravimą), o ne „http“.

Apsipirkimas

Be to, būtinai perskaitykite tų svetainių ir įmonių privatumo politiką, kad sužinotumėte, kokius duomenis jie renka iš jūsų ir kam jie tai naudos. Jei sakoma, kad jie dalinsis ja su „trečiosiomis šalimis“, geriau išbandyti kitas parinktis, nes tai gali reikšti, kad jūsų duomenys bus dalijamasi su reklamuotojais.

7. Nesidalinkite per daug informacijos socialinėje žiniasklaidoje

Nors socialinės žiniasklaidos svetainės gali būti įdomios ir informatyvios, naudodamiesi jomis turėtumėte būti atsargūs. Kibernetiniai nusikaltėliai gali daug ko išmokti iš to, ką jūs skelbiate, ir jie gali naudoti šią informaciją norėdami jus apvogti, apiplėšti namus ir netgi sukurti apsimetinėdami paskyromis..

Visada turėtumėte patikrinti savo privatumo nustatymus savo profiliuose, kad įsitikintumėte, jog tik pažįstami žmonės mato asmeninius dalykus, kuriuos galite paskelbti ar bendrinti. Vis dėlto mes rekomenduotume visiškai neskelbti asmeninės informacijos socialinėje žiniasklaidoje.

8. Naudokite užšifruotus pranešimus

Nesvarbu, ar jūs asmeniškai kalbatės su draugais ar meiluže, siunčiate neskelbtinus verslo duomenis klientams ar net kalbatės su informatoriumi, paskutinis dalykas, kurio norite, yra tai, kad kažkas galėtų užfiksuoti jūsų pranešimų turinį..

Deja, taip gali nutikti, jei naudojate pranešimų siuntimo programas, nenaudojančias šifravimo ištisai, todėl labai rekomenduojame naudoti „Signal“ – nemokamą, lengvai naudojamą, visiškai užšifruotą pranešimų siuntimo programą..

Ką daryti, jei jūsų internetinė tapatybė pavogta

Net jei jūsų internetinė tapatybė turėtų būti saugi, jei atliksite aukščiau aprašytus veiksmus, visada yra maža tikimybė, kad kažkas gali nutikti, todėl visada geriau būti pasirengusiems ir žinoti, ką daryti..

Pirmiausia susisiekite su vietos valdžios institucijų ASAP. Jei turite įrodymų, kad kažkas naudoja jūsų asmeninę informaciją, nedvejodami ja pasinaudokite. Taip pat susisiekite su savo finansų įstaiga ir įsitikinkite, kad jūsų banko sąskaita ir kredito kortelės yra saugios.

Vėliau pakeiskite visus savo paskyrų slaptažodžius ir susisiekite su svetainėmis, susietomis su tomis paskyromis, kurioms buvo pakenkta.

Asmens tapatybės vagystė niekada neturėtų būti vertinama lengvai. Tai gali sukelti finansinius nuostolius, kredito nuostolius, emocines traumas ir net perduoti asmeninę informaciją sukčiams giliojoje žiniatinklyje.

Išvada

Apskritai, jūsų internetinė tapatybė yra ne tik slapyvardis ar alternatyvus ego, kurį naudojate internete – tai tikras jūsų asmeninės informacijos rinkinys, o jei rimtai nesinaudojate jo saugumu, tai gali turėti pražūtingų padarinių.

Taigi, įsitikinkite, kad laikėtės šiame straipsnyje pateiktų patarimų ir kad naudojatės VPN paslauga, kad apsaugotumėte savo internetinę tapatybę bet kurioje žiniatinklio vietoje..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me