Kas yra internetinis saugumas? (Jūsų interneto saugumo vadovas)


Na, čia yra viskas, ką reikia žinoti apie tai:

Kas yra internetinis saugumas?

Standartinis internetinės saugos apibrėžimas vadina tai taisyklių, kurių laikomasi, ir veiksmų, kurių imamasi siekiant užtikrinti, kad elektroniniai nusikaltėliai nepakenktų internetinių vartotojų duomenims ir privatumui, visuma..

Internetinė sauga gali būti kažkas tokio sudėtingo kaip sistema, sukurta siekiant užkirsti kelią kreditinių kortelių vagystėms, arba kažkas tokio paprasto, kaip jūs naudojate antivirusinę programinę įrangą, norėdami apsaugoti savo įrenginį nuo kenkėjiškų programų ir virusų..

Kas yra sauga internete?

Internetinė sauga reiškia saugumą internete – iš esmės įsitikinkite, kad internetinės saugos grėsmės nekelia pavojaus jūsų asmeninei informacijai ar naudojamo įrenginio vientisumui..

Nesunku supainioti internetinę saugą su sauga internete, tačiau geriausias būdas jas atskirti yra apsvarstyti tai: sauga internete siūlo tai, kas jums teikia saugumą internete..

11 didžiausių grėsmių jūsų internetiniam saugumui

Internete yra dešimtys grėsmių internete, todėl nusprendėme sutelkti dėmesį į pavojingiausias ir bendriausias. Jei galvojote apie grėsmę internete, kuri turėtų būti mūsų sąraše, susisiekite su mumis ir praneškite mums.

Su šia galimybe pradėkime:

1. Kenkėjiška programa

Kenkėjiška programa yra kenkėjiška programinė įranga, užprogramuota užkrėsti bet kokį įrenginį, su kuriuo jis liečiasi. Bendras kenkėjiškų programų skaičius per pastaruosius metus ženkliai išaugo, todėl šiuo metu kenkėjiška programa yra viena didžiausių saugumo grėsmių internete..

Įprasti kenkėjiškų programų tipai, naudojami šiais laikais, yra šie:

 • Virusai – Savarankiškai dauginanti kenkėjiška programa.
 • Adware – Parodo daugybę nepageidaujamų skelbimų.
 • Šnipinėjimo programos – Registruoja asmeninius duomenis naudodamiesi klavišiniais.
 • „Ransomware“ – Šifruoja neskelbtinus duomenis arba neleidžia pasiekti prietaiso, kol nebus sumokėta išpirka.
 • Trojos arkliai – Kenkėjiškos programos, kurios yra integruotos (paprastai gamintojui / programuotojui nežinant) į teisėtas programas.
 • Kompiuterių kirminai – kenkėjiška programa, kurios nereikia pridėti prie kitų failų ar programų, gyvena kompiuterio atmintyje ir užkrečia kitus to paties tinklo įrenginius.

Kenkėjiška programinė įranga paprastai naudojama norint pavogti neskelbtiną informaciją (kredito kortelių duomenis, prisijungimo duomenis, asmens tapatybę identifikuojančią informaciją ir t. T.), Kad būtų pavogti pinigai iš aukos arba kaip būdas gauti pelno parduodant duomenis giliajame žiniatinklyje..

Kenkėjiška programinė įranga taip pat gali būti naudojama pavogti kieno nors tapatybę, laikyti svarbios informacijos įkaitais už išpirką arba tiesiog sugadinti kietąjį diską ir (arba) įrenginį.

2. Sukčiavimas

Apsimetant sukčiavimu elektroniniai nusikaltėliai bando jus apgauti, kad atskleidžia asmeninę ir finansinę informaciją, apsimesdami teisėtu verslu arba bandydami grasinti jums teisinėmis pasekmėmis, jei nesilaikysite taisyklių.

Kibernetiniai nusikaltėliai, vykdantys sukčiavimo apsimetant išpuolius, internetinius vartotojus apgaudinės įvairiais būdais:

 • Melagingi el. Laiškai ir SMS žinutės
 • Suklastotos internetinės svetainės
 • Tinklalapių klastojimas (skiriasi nuo suklastotų svetainių, nes juose yra „JavaScript“ komandos, kurios keičia adreso juostą)
 • Manipuliavimas saitu
 • Socialinė inžinerija
 • Mirkymas (sukčiavimo metodas, pagrįstas „Flash“)
 • Paslėpti peradresavimai (iš esmės teisėtos svetainės, į kurias įsilaužta, kad nukreiptų lankytojus į netikras svetaines)

Sukčiavimo apsimetant išpuoliai kelia rimtą grėsmę. Nuo 2017 m. Jie padidėjo 65 proc. Be to, pranešama, kad internete yra apie 1,5 milijono sukčiavimo svetainių.

3. Farmacija

„Pharming“ yra būdas, kurį elektroniniai nusikaltėliai gali naudoti norėdami pagerinti savo galimybes apgaudinėti internetinius vartotojus sukčiavimo svetainėse. Skirtingai nuo sukčiavimo apsimetant, fariziavimas nėra labai priklausomas nuo suklastotų pranešimų. Vietoj to, elektroniniai nusikaltėliai bando tiesiogiai nukreipti vartotojo ryšio užklausas į kenksmingas svetaines.

Apskritai apsinuodijimas DNS talpykla bus naudojamas valdyti jūsų naršyklės URL adreso juostą. Net jei įvesite teisingą norimos pasiekti svetainės el. Pašto adresą arba IP adresą, vis tiek būsite nukreipti į sukčiavimo svetainę.

4. Taikymo pažeidžiamumas

Taikomosios programos pažeidžiamumas paprastai yra klaidos ir klaidos, rastos konkrečios programos kode, kuriomis gali pasinaudoti elektroniniai nusikaltėliai, norėdami pasiekti ir pavogti vartotojo duomenis. Paprastai šios problemos išsprendžiamos atnaujinus.

„Facebook“ pažeidžiamumas, leidęs įsilaužėliams perimti vartotojų abonementus (keliant pavojų iki 50 milijonų paskyrų), yra geras to pavyzdys.

5. DoS ir DDoS išpuoliai

„DoS“ („Denial of Service“) ir „DDoS“ („Distributed Denial of Service“) išpuoliai yra naudojami tam, kad būtų užvaldytas tinklo serveris, bandant panaikinti svetainę ar internetinę paslaugą – kelioms minutėms, valandoms ar net dienoms. „DoS“ išpuoliai kyla iš vieno kompiuterio, o „DDoS“ išpuoliai – iš viso užkrėstų kompiuterių tinklo (vadinamo „botnet“)..

Tokias atakas gali naudoti patyrę įsilaužėliai, bet ir visi, kurie turi pinigų sumokėti už „DoS“ išpuolius ar išsinuomoti robotinius tinklus..

„DoS“ ir „DDoS“ išpuoliai nėra ypač pavojingi jūsų, kaip atskiro interneto vartotojo, saugumui internete. Jie labiau sukelia susierzinimą ir paprastai tampa rimta grėsme, jei vykdote internetinį verslą ar svetainę. Kodėl? Kadangi „DoS“ ir „DDoS“ išpuoliai gali sukelti nereikalingų prastovų ir kainuoti klientų pasitikėjimą.

Žinoma, visada yra tikimybė, kad elektroniniai nusikaltėliai gali naudoti „DoS“ ir „DDoS“ atakas kaip dūmų ekraną, kad saugos komandos nepastebėtų, kad jie bando pažeisti vartotojo duomenis. Tokiu atveju DoS ir DDoS išpuoliai tampa visų rūpesčiu.

6. Sukčiavimai

Nesąžiningi žmonės grobė žmonėms, kol tai nebuvo internetas. Dabar jie yra aktyvesni ir sėkmingesni nei bet kada, nes daug lengviau sukramtyti žmones iš pinigų ir asmeninės informacijos.

Paprastai sukčiai naudojasi visokiomis taktikomis, kad apgautų internetinius vartotojus ir apgaudinėja juos atskleidžiant neskelbtiną informaciją (pvz., Jų socialinio draudimo numerį, kreditinės kortelės duomenis, banko sąskaitos duomenis, prisijungimo duomenis el. Paštu ir kt.), Kad jie galėtų pavogti pinigus ar jų tapatybė.

Internetinės sukčiavimo priemonės paprastai susijusios su sukčiavimo bandymais, tačiau jos gali apimti ir kitus metodus:

 • Klasifikuoti skelbimai
 • Užimtumo apgaulės
 • Ponzi schemos
 • Piramidės schemos
 • Išankstinio mokesčio apgaulės
 • Lažybų sukčiai
 • Kačių žvejyba

7. Šaknies rinkiniai

Šakninis rinkinys yra programų ar įrankių, leidžiančių elektroniniams nusikaltėliams visiškai valdyti kompiuterį ar prie interneto prijungtų prietaisų tinklą, rinkinys. Kai kurie šakninių rinkinių įrenginiai netgi įdiegs klavišų kaupiklius ir išjungs antivirusines programas, kai tik jie pateks į kompiuterį.

Piratai negalės įdiegti šaknų rinkinių tiesiogiai įrenginyje (nebent jie kažkokiu būdu turi prieigą prie jo). Užuot dirbę, jie remsis sukčiavimo taktika, suklastotomis nuorodomis, suklastota programine įranga ir kenksmingomis svetainėmis.

Gana akivaizdu, kodėl šaknies rinkiniai yra pavojingi – jie gali būti naudojami pavogti pinigus ir neskelbtiną informaciją tiek iš atskirų interneto vartotojų, tiek iš didelių įmonių.

8. SQL injekcijos išpuoliai

Iš esmės serveriai naudoja SQL (Structured Query Language), kad saugotų svetainės duomenis. Taigi, SQL injekcijos ataka gali kelti pavojų visiems vartotojo duomenims svetainėje.

Kalbant apie šių atakų veikimą, SQL injekcijose naudojamas kenkėjiškas kodas, norint išnaudoti interneto programų saugumo spragas. Tokio tipo išpuoliai gali pavogti, ištrinti tinklalapio duomenis ir netgi panaikinti tinklalapio operacijas.

Deja, paprastas internetinis vartotojas negali nuveikti nuo SQL injekcijų atakų. Geriausias dalykas, kurį jie gali padaryti, yra susisiekti su paslaugų teikėju, kuris, kaip žinoma, naudoja patikimus ir saugius serverius ir neprašo per daug asmeninės informacijos..

9. „Žmogaus viduryje“ išpuoliai

Žmogaus viduryje (MITM) išpuoliai yra susiję su kibernetiniu kriminalu, perimančiu ar keičiantį dviejų šalių ryšius..

Puikus to pavyzdys yra įsilaužėlis, kuris nutraukia ryšius tarp jūsų įrenginio ir svetainės. Kibernetinis kriminalistas gali perimti jūsų prisijungimo užklausą, pakeisti ją pagal savo poreikius, persiųsti ją į svetainę ir tada sulaikyti atsakymą. Tokiu būdu jie gali pavogti iš jūsų vertingą informaciją, pvz., Prisijungimo duomenis, kreditinės kortelės informaciją ar banko sąskaitos duomenis.

MITM išpuoliai gali pasikliauti kenkėjiškomis programomis, tačiau yra ir keletas kitų būdų, kaip MITM išpuoliai gali būti įvykdyti, dažniausiai tai būdami šiais būdais:

 • DNS apgaulė
 • HTTPS apgaulė
 • „Wi-Fi“ įsilaužimas
 • IP apgaulė
 • SSL užgrobimas

10. Šlamštas

Šlamštą galima apibrėžti kaip masinį nepageidaujamų pranešimų platinimą internete. Žinutėse gali būti bet koks dalykas – nuo paprastų skelbimų iki pornografijos. Žinutes galima siųsti el. Paštu, socialinėje žiniasklaidoje, tinklaraščio komentaruose ar pranešimų programose.

Šlamštas paprastai tik erzina, tačiau jis taip pat gali pakenkti jūsų internetinei saugai, jei gaunami pranešimai yra sukčiavimo bandymai, juose pateikiamos kenksmingos nuorodos arba juose yra kenkėjiškų programų užkrėstų priedų..

11. „WiFi“ slaptas klausymasis

„Wi-Fi“ slaptas slaptas klausymasis vyksta nesaugiuose „WiFi“ tinkluose (dažniausiai nemokamais, kuriuos matote viešai), o elektroniniai nusikaltėliai pasinaudoja šifravimo trūkumu, kad galėtų šnipinėti jūsų internetinius ryšius ir ryšius. Jie galėjo pamatyti, kokias svetaines pasiekiate, kokias el. Pašto žinutes siunčiate ar ką įvedate į pranešimų siuntimo programą.

„WiFi“ slaptas slaptas slaptažodžių saugojimas gali įvykti ir saugiuose tinkluose, jei WPA2 šifravimas yra nulaužtas – tai, kas, matyt, yra įgyvendinama, tačiau nėra ypač paprasta. Kai dauguma tinklo įrenginių bus aprūpinti WPA3, šis pažeidžiamumas nebegali kelti rūpesčių, tačiau, deja, gali prireikti šiek tiek laiko, kol pasirodys naujoji versija.

10 būdų, kaip padidinti internetinę apsaugą

Štai keli dalykai, kuriuos galite padaryti norėdami geriau apsaugoti savo tapatybę internete ir finansinius duomenis, kai naršote internete.

1. Nenaudokite nesaugių „WiFi“ tinklų

Mes jums tai suteiksime, tačiau nemokamas bevielis internetas vietoje yra nepaprastai naudingas ir labai naudingas. Kadangi šifravimas nenaudojamas, tai reiškia, kad bet kas gali įsiklausyti į jūsų ryšius ir pavogti neskelbtiną informaciją.

Geriausia vengti bet kokio „WiFi“ tinklo, kuriame neprašoma jūsų slaptažodžio, o vietoj jo naudoti tik savo mobiliųjų duomenų planą – ypač jei jums reikia greitai patikrinti banko sąskaitą, socialinės medijos sąskaitą ar el. Paštą..

Be to, mes rekomenduojame, kad visi jūsų įrenginiai „pamirštų“ bet kokį jūsų naudojamą viešąjį „WiFi“ tinklą (net jei jis yra apsaugotas). Kodėl? Nes yra prietaisų (pvz., „WiFi Pineapple“), kurie leidžia nusikaltėliams organizuoti MITM atakas, nustatant suklastotas „WiFi“ prieigos taškus, kurie bando veikti kaip teisėti tinklai. Kadangi jūsų įrenginys yra nustatytas automatiškai prisijungti prie anksčiau naudojamo „WiFi“ tinklo, jam nebus problemų prisijungti prie padirbto tinklo, jei jis transliuos panašų SSID („WiFi“ tinklo pavadinimą).

Čia yra trumpas vadovėlių, parodančių, kaip išjungti šią funkciją daugelyje platformų, sąrašas:

 • Windows 7
 • „Windows 8“ + „Windows 8.1“
 • „Windows 10“
 • „MacOS“
 • „Linux“ (vaizdo įrašas taip pat skirtas „Ubuntu“)
 • „iOS“
 • „Android“

2. Naudokite galingą antivirusinę programinę įrangą

Geriausia yra antivirusinė programinė įranga, kad jūsų įrenginys būtų apsaugotas nuo kenkėjiškų programų. Neleiskite, kad vardas jus supainiotų – antivirusinė programa kovoja su virusais, tačiau dažniausiai ji nukreipta į kenkėjiškas programas (virusas yra kenkėjiškos programos rūšis). Įsitikinkite, kad nuolat atnaujinate programą ir dažnai tikrinate, ypač atsisiųsdami naujus failus. Geriausia, kad iš tikrųjų jų neatidarytumėte, pirmiausia nenuskaitę.

Tiesiog įsitikinkite, kad pasirinkote patikimą antivirusinių paslaugų teikėją. Idealiu atveju turėtumėte atsiriboti nuo nemokamų sprendimų ir pasirinkti mokamą paslaugų teikėją, kuris galėtų pasiūlyti nemokamą bandomąją versiją.

Yra daugybė antivirusinės / antimalware programinės įrangos tiekėjų, iš kurių galima rinktis, tačiau mūsų rekomendacijos yra „Malwarebytes“ ir ESET.

3. Visada naudokitės „VPN Online“

VPN (virtualus privatus tinklas) yra internetinė paslauga, kuria galite paslėpti tikrąjį IP adresą ir užšifruoti internetinius ryšius. Tai yra vienas iš geriausių būdų pagerinti internetinę saugą ir paslėpti skaitmeninius pėdsakus. Kol bus naudojami tinkami šifravimo metodai, niekas negalės stebėti jūsų srauto internete norėdami pamatyti, ką darote internete.

Tai iš tikrųjų reiškia, kad jums nereikės jaudintis dėl elektroninių nusikaltėlių (šiuo atveju vyriausybės agentūrų ar jūsų interneto paslaugų teikėjo) įsiklausymo į jūsų telefonus – net kai naudojate nesaugius viešuosius „WiFi“ tinklus..

Idealiu atveju turėtumėte naudoti VPN kartu su patikima antivirusine programa. Nors VPT gali jums pasiūlyti saugią internetinę patirtį, tačiau jis negali apsaugoti jūsų įrenginio nuo kenkėjiškų programų, todėl geriau būti saugiam nei atsiprašyti. Kaip ir antivirusinę programą, turėtumėte vengti nemokamų VPT ir verčiau naudotis mokamu VPN teikėju.

Susidomėjote galingu VPN, kuris gali pasiūlyti aukščiausios klasės saugumą internete?

Jei laikysitės visų mūsų paminėtų patarimų ir kartu su jais naudosite VPN, turėtumėte būti gana saugūs internete. Ir jei jūs ieškote patikimos VPN paslaugos, mes jus supažindinome – „CactusVPN“ siūlo prieigą prie 28 ir daugiau greitųjų serverių, neribotą pralaidumą ir karinio lygio šifravimą.

Be to, jūs turėsite naudoti labai saugius „OpenVPN“ ir „SoftEther“ VPN protokolus, be to, galėsite mėgautis ramybe žinodami, kad mes neprisijungiame prie jūsų duomenų ar srauto. Oi, mūsų paslauga taip pat turi apsaugą nuo DNS nuotėkio ir „Kill Switch“, užtikrinančią, kad niekada nebūsite veikiami, net jei nutrūks ryšys..

Mes sukūrėme vartotojui pritaikytas programas populiariausioms platformoms („Windows“, „MacOS“, „Android“, „Android TV“, „iOS“ ir „Amazon Fire TV“), kad galėtumėte apsaugoti savo internetinius ryšius keliose platformose..

Be to, mes net siūlome 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, jei paslauga neveikia taip, kaip turėtų tapti taptumėte „CactusVPN“ vartotoju.

4. Venkite sukčiavimo bandymų

Kadangi sukčiavimas gali būti įvairių formų, nusprendėme, kad geriausia sudaryti daugumą patarimų, kurių turėtumėte laikytis šiame trumpame sąraše:

 • Jei gavote el. Laiškų ar pranešimų, tvirtinančių, kad jie yra iš kažkieno jums artimo, banko ar policijos, prašydami atsisiųsti šešėlinius priedus, pasiekti sutrumpintus saitus ar pasidalyti slapta informacija, ignoruokite juos. Vietoj to susisiekite su tariamu siuntėju, kad sužinotumėte tiesą.
 • Pabandykite googlifikuoti gautos žinutės dalis tarp kabučių. Jei tai yra sukčiavimo sukčiavimas, greičiausiai sulauksite rezultatų, kai kiti žmonės kalbės apie tos pačios žinutės gavimą.
 • Nepaisykite jokių žinučių, kurios, kaip teigiama, yra iš gerbiamų institucijų, bet neturi teisėtų kontaktinių duomenų ar parašų.
 • Jei lankotės svetainėje, įsitikinkite, kad URL prasideda ne „http“, o „https“.
 • Jei teisėtose žinomose svetainėse gaunate atsitiktinių iššokančiųjų skelbimų, nebendraukite su jais.
 • Apsvarstykite galimybę naudoti „Stanford“ kovos su sukčiavimu naršyklės plėtinius.
 • Jei kažkodėl patenkate į sukčiavimo svetainę, kurioje prašoma prisijungimo duomenų ar finansinės informacijos, ir negalite išeiti, tiesiog įveskite įžūlius ar suklastotus slaptažodžius ir informaciją..

5. Nelaikykite įjungto „Bluetooth“ ryšio

Nors „Bluetooth“ naudoja savo reikmenis, palaikyti jį visada įjungtu yra gana rizikinga. 2017 m. Buvo nustatyta, kad „Bluetooth“ turi pažeidžiamumą, kuris leis kibernetiniams nusikaltėliams tyliai nulaužti jūsų įrenginį. 2018 m. Buvo atrastas naujas „Bluetooth“ įsilaužimo metodas, kuris paveikė milijonus įrenginių, leisdamas įsilaužėliams naudoti MITM atakas, kad gautumėte jūsų įrenginio kriptografinį raktą.

Apskritai, geriau būti saugioje vietoje ir išjungti „Bluetooth“, kai nenaudojate, kad nepažeistumėte internetinės saugos..

6. Išjunkite vietos nustatymo paslaugas savo mobiliuosiuose įrenginiuose

Geografinės vietos nustatymo paslaugos gali būti tikrai naudingos, tačiau jos taip pat gali būti labai rizikingos. Nepaisant to, kad tokia programa ar rinkos gigantas kaip „Google“ nuolat tiksliai žinos, kur esate, taip pat yra tai, kad kai kurios programos gali nutekinti jūsų geografinę vietą.

Jei taip atsitiks, dar nereiškia, kad jums gresia tiesioginis pavojus. Vis dėlto jūsų internetinė sauga užtruks ir niekada negalite žinoti, kas gali nutikti nutekėjusiems duomenims, jei netinkamas asmuo pateks į juos (užuomina – jis gali būti parduotas tamsiame internete).

7. Naršyklėse naudokite scenarijų blokatorius

Scenarijų blokatoriai yra naršyklės plėtiniai, kuriuos galite naudoti norėdami įsitikinti, kad jūsų lankomose svetainėse fone nenaudojami neteisėti šešėliai „Java“, „JavaScript“ ar „Flash“ scenarijai ir papildiniai, kurie gali pakenkti jūsų interneto saugumui. Nepamirškite – kai kurie scenarijai gali būti tokie pavojingi, kad gali perimti jūsų naršyklę, o kiti gali vykdyti sukčiavimo apsimetant peradresavimais ar skelbimus ar net nusipirkti šifravimo valiutas naudodami jūsų procesorių.

Mes rekomenduojame naudoti „uMatrix“ kartu su „uBlock Origin“.

8. Atnaujinkite savo operacinę sistemą

Neįdiegę naujausių operacinės sistemos naujinių, galite rimtai pakenkti jūsų internetinei saugai. Kodėl? Kadangi įsilaužėliai gali naudoti galimus pažeidžiamumus savo pranašumui – pažeidžiamumus, kurie galėjo būti pataisyti su naujausiu atnaujinimu.

„EternalBlue“ išnaudojimas yra gana geras to pavyzdys. Tai buvo NSA sukurtas išnaudojimas, kuris paveikė „Windows“ įrenginius, be to, tai buvo „WannaCry“ išpirkos programų išpuolių dalis. Laimei, „Microsoft“ gana greitai išleido pakeitimo pataisą. Žmonės, kurie neįdiegė to atnaujinimo, iš esmės ir toliau buvo jo pažeidžiami.

9. Apsvarstykite galimybę naudoti užšifruotas pranešimų programas ir el. Laiškus

Jei norite tikrai įsitikinti, ar internetiniai ryšiai yra saugūs, galite pabandyti pranešimų perdavimui naudoti „Signalo“ programą. Jis pasižymi išties galingu šifravimu, o pats Snowdenas teigė, kad naudojasi juo kiekvieną dieną. „WhatsApp“ taip pat gali būti gera alternatyva, nes ji, be abejo, pasižymi ir galingu saugumu.

Kalbant apie el. Laiškus, „ProtonMail“ yra gana patikima paslauga. Ja naudotis (tam tikru mastu) galima nemokamai, o visi per ją perduodami pranešimai yra visiškai užšifruoti. Be to, paslauga yra įsikūrusi Šveicarijoje, šalyje, garsėjančioje dėl labai griežtų įstatymų, saugančių vartotojų privatumą.

10. Naudokite tvirtus slaptažodžius

Turėti galingus savo paskyrų slaptažodžius yra nepaprastai svarbu, tačiau sugalvoti tikrai gerą yra lengviau nei pasakyti.

Mes jau turime straipsnį šia tema, jei jums reikia pagalbos, tačiau čia yra pagrindinės idėjos:

 • Naudoja tarpus, jei tai leidžiama.
 • Naudokite tik ilgus slaptažodžius. Geriausia, jei nesilaikysite tik vieno žodžio.
 • Nenaudokite žodyno žodžių kaip savo slaptažodžio.
 • Naudokite didžiąsias ir mažąsias raides ir atsitiktinai sumaišykite.
 • Savo slaptažodyje naudokite simbolius (pvz., $,% Ar *).
 • Įtraukite numerius į slaptažodį.
 • Pabandykite slaptažodį sudaryti visą sakinį.
 • Pakeiskite kelis slaptažodžio žodžius (vietoj „kėdė“ naudokite „riahc“).

Be to, stenkitės nenaudoti to paties slaptažodžio visose savo paskyrose. Geriau naudoti skirtingus slaptažodžius arba bent jau pagrindinio slaptažodžio variantus.

Kai reikia saugoti slaptažodžius, geriausia naudoti slaptažodžių tvarkytuvę (pvz., „KeePassXC“ ar „Bitwarden“), tačiau taip pat pravartu juos užrašyti užrašų knygelėje.

Kas yra internetinis saugumas? Esmė

Internetinė sauga parodo taisykles, kurių laikotės, veiksmus, kurių imatės, ir procesus, kurie užtikrina jūsų saugumą internete. Šiais laikais vis dažnesnės grėsmės saugumui (kenkėjiškos programos, sukčiavimas, sukčiavimas, įsilaužimai ir t. T.) Internetinis saugumas tapo svarbesnis nei bet kada anksčiau..

Paprastai geriausias būdas įsitikinti saugumu internete yra naudoti stiprią antivirusinę programą, patikimą VPN, galingus slaptažodžius ir scenarijų blokatorius (be kita ko)..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me