Kas yra IPSec ir kaip jis veikia? |


Kas yra „IPSec“?

„IPSec“ (interneto protokolų saugumas) yra sudarytas iš daugybės skirtingų saugumo protokolų ir yra skirtas užtikrinti, kad per IP tinklą siunčiami duomenų paketai liktų nematyti ir neprieinami trečiosioms šalims. „IPSec“ teikia aukštą interneto protokolo saugumo lygį. Šifravimas naudojamas konfidencialumui užtikrinti ir autentifikavimui.

Kodėl „IPSec“ yra populiarus?

Dėl dviejų krypčių požiūrio „IPSec“ yra vienas saugiausių duomenų šifravimo būdų. Tai taip pat turi didžiausią naudą veikiant tinklo lygiu, o tokios sistemos kaip SSL veikia programų lygiu. SSL saugos sistemoms reikia modifikuoti atskiras programas, tačiau „IPSec“ reikia modifikuoti tik operacinę sistemą.

Kaip veikia „IPSec“?

Daugelis kitų saugos protokolų veikia tinklo ryšio taikymo lygmenyje. Pagrindinis „IPsec“ pranašumas yra tas, kad kadangi jis veikia tinklo, o ne programų lygiu, jis gali užšifruoti visą IP paketą. Tai daroma dviem būdais:

Autentifikavimo antraštė (AH) – tai ant kiekvieno paketo uždedamas skaitmeninis parašas, apsaugantis jūsų tinklą ir duomenis nuo bet kokių trečiųjų šalių trukdžių. AH reiškia, kad duomenų paketo turinio negalima modifikuoti be aptikimo. Tai taip pat leidžia atpažinti tapatybę tarp dviejų ryšio galų..

Apsauginis naudingoji apkrova (ESP) – nors AH neleidžia sugadinti paketo, ESP užtikrina, kad pakete esanti informacija būtų užšifruota ir jos negalima perskaityti. ESP antraštė, priekaba ir autentifikavimo blokas yra naudojami šifruoti visą paketo naudingą medžiagą.

Techninės detalės

  • Suderinamas su „Windows 7“, „Windows Server 2008“, „Cisco“ maršrutizatoriais, „MacOS“ ir „iOS“ įrenginiais.
  • Palaiko suderinamas „Linux“ ir kitų operacinių sistemų versijas.
  • Pagrindinis protokolas yra interneto raktų mainai (IKE)
  • VPT paslaugos deryboms įgyvendinti naudoja interneto saugumo asociaciją ir raktų valdymo protokolą (ISAKMP), kaip apibrėžta IETF RFC 2408

Kaip „IPSec“ veikia kartu su VPN protokolais?

„IPSec“ naudojamas kartu su kitais VPN protokolais, kad būtų užtikrinta greita ir saugi paslauga. Yra dvi pagrindinės galimybės:

L2TP / IPSec

L2TP (2 sluoksnio tuneliavimo protokolas) yra tuneliavimo protokolas, užprogramuotas daugumoje operacinių sistemų ir VPN paruoštų įrenginių. Tai savaime nepateikia jokio šifravimo. Tačiau kartu su „IPSec“ jis tampa idealia VPN priemone. „L2TP / IPSec“ siūlo didelius spartos ir ypač aukšto lygio duomenų paketus. Paprastai šifravimui naudojami AES šifrai.

„IKEv2“ / „IPSec“

„IKEv2“ (2 interneto raktų mainų versija) buvo bendra „Microsoft“ ir „Cisco“ plėtra, ją palaiko „Windows 7+“, „iOS“ ir „Blackberry“. Taip pat buvo sukurtos atvirojo kodo versijos „Linux“. Kaip ir L2TP, tai tuneliavimo protokolas, veiksmingas naudoti kaip VPN, suporuotas su IPSec. Pagrindiniai pardavimo taškai yra reagavimas ir lankstumas: „IKEv2“ automatiškai vėl prisijungia po trumpo signalo praradimo ir, naudodamas MOBIKE protokolą, gali lengvai valdyti tinklo pokyčius.

Kokie yra „IPSec“ pranašumai ir trūkumai?

Kaip ir visos apsaugos sistemos, „IPSec“ turi savo privalumų ir trūkumų rinkinį. Štai keli iš jų:

Privalumai

  • Kadangi „IPSec“ veikia tinklo sluoksnyje, pakeitimus reikia atlikti tik operacinėje sistemoje, o ne atskirose programose.
  • „IPSec“ veikia visiškai nematomai, todėl yra idealus pasirinkimas VPN.
  • AH ir ESP naudojimas garantuoja aukščiausią įmanomą saugumo ir privatumo lygį.

Trūkumai

  • „IPSec“ yra sudėtingesnis nei alternatyvūs saugos protokolai ir sunkiau konfigūruojamas.
  • „IPSec“ reikalingi saugūs viešieji raktai. Jei jūsų raktas yra pažeistas ar blogai tvarkote raktą, gali kilti problemų.
  • IPSec gali būti neefektyvus būdas šifruoti mažo dydžio paketinį duomenų perdavimą.

Reikia patikimo VPN? „CactusVPN“ jus apėmė!

Mūsų VPN paslauga daugiau nei gali apsaugoti jūsų internetinę tapatybę. Mes naudojame pramonėje pirmaujantį AES šifravimą, kad apsaugotume visus jūsų duomenis ir interneto srautus, kad naršymas būtų toks, koks turėtų būti – saugus ir privatus..

Be to, mūsų spartieji serveriai naudoja bendrąją IP technologiją, tai reiškia, kad nėra jokios galimybės, kad mūsų serverių IP adresus bus galima atsekti pas jus..

Nesijaudinkite – mes neregistruojame jokių jūsų duomenų. Taikome griežtą „neprisijungimo“ politiką. Taip, „CactusVPN“ taip pat aprūpintas „Killswitch“, kad įsitikintumėte, jog niekada nebus atskleista jūsų internetinė tapatybė – net tada, kai susiduriate su ryšio problemomis.

„CactusVPN“ programa

Vis dar nesate įsitikinęs? Jokių problemų – mes siūlome nemokamą 24 valandų bandomąją versiją, todėl prieš rinkdamiesi prenumeratą galite patikrinti, ar mūsų VPN paslauga patenkina visus jūsų poreikius. Net ir pasirinkę planą, jums vis tiek bus taikoma mūsų 30 dienų pinigų grąžinimo garantija.

Apatinė eilutė

Nepaisant savo sudėtingumo, „IPSec“ greitai tampa VPN pasirinktu protokolu. Įdiegus daugybę skirtingų apsaugos ir šifravimo funkcijų, ji gali užtikrinti aukščiausią privatumo lygį. Laikui bėgant, „IPSec“ vis labiau įsitikina, kad taps VPN saugumo pramonės standartu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me